PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : peugeot 3008 1.6dizel nasıldır? hocaya yardım

recepserkan43
16-01-2012, 16:31
Sayın ve sevgili arkadaşlarım bu araç ilgimi çekti, biraz sakin olalım aile babası olayına girelim dedim, peugeot 3008 nasıl bir alettir +ve - leri sizce nasıldır kullanan (UZUN süre) nasıldır, en dolusunu almayı planlıyorum fiyatı yaklaşık 60k değermi ?? tartışılır bunu da tartışmanızı rica edeceğim,
saygılarımla
serkan

ek:
Peugeot 3008 1.6 HDI Feline 2.El Arabalar ve Satılık Sıfır Km Otomobil Fiyatları sahibinden.com'da (http://www.sahibinden.com/peugeot-3008-1.6-hdi-feline)

Peugeot 3008 Crossover (http://www.peugeot.com.tr/kesfet/3008/crossover/)

test videosu
3008 Test-1 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Pw5cpE4ZUAI)

Erdem K.
16-01-2012, 16:59
full 3008 dizel gerçekten keyifli bir araç, fiyatı tartışılabilir gerçekten :) fakat özellikle aile babaları için ve uzun yolculuklarda şoförü yormayan ve aileyi bunaltmayan geniş güzel az yakan bir araçtır...

TarikS
16-01-2012, 17:01
Otomatik mi dusunuyorsunuz?

Biraz olsun performansli arac kullanmayi sevmisseniz ve alismissaniz o sanziman sizi katil eder :)

Ben 10dk'lik test surusune ciktigimda dayanamadim

smtkrglu
16-01-2012, 17:16
1.6 HDi 110 hp lik dizel motor emsallerine kıyasla daha az yakıt tüketir performans beklentinize cevap vermeyen bir tercih olur yanlız emsalleri vw Touran 1.9 TDİ 110 hp ye göre çok daha tasarruflu ve sorunsuz araçtır :)

BRETE
16-01-2012, 17:26
ben böyle rezil bi şanzıman görmedim 1-2-3 e geçinceye kadar ha bire araba öne yığılıyor araba az yaksın diye yarı otomatik gibi bişeyler yapmışlar acemi şöför gibi çok silkeliyor tavsiye etmem özellikle ilk çıktığında gidip test ettim tavana kafan değicek nerdeyse bana daral gelmişti

EmrahErdogan
16-01-2012, 18:19
1.6 hdı 110 nasıl beklentılere karsılık vermez merak edıyroum :)

Çok basarılı cok guzel bır motor secenegı ..

Bu aracı sevıyorum pug'a bınmeyen pug'un zevkını bılemz ;)

recepserkan43
17-01-2012, 21:59
yardımlar için teşekkürler arkadaşlar, fiyat biraz daha uygun olmalı ve açıkçası otomatik vitesin bu kadar eleştiri alacağını tahmin etmemiştim test sürüşü yapıp deniycem, araç içi plastik kalitesi ve sessizlik konusunda da önerilere ve katkılara ihtiyacım var....

EmrE-35
18-01-2012, 00:35
yarı otomatik şanzuman çok çok kötü. Yukarıda söylendiği gibi acemi şöför kullanıyor gibi bir öne bir arkaya silkeliyor... Gerçi çoğu yarı otomatik de durum aynı...

darkmoon
18-01-2012, 01:08
şanzıman bencede iyi değil olumlu yanı iç konsolu çok başarılı buldum ben adamlar üşenmemiş tasarım yapmaya direk range den arakmala yapmışlar.. ama bu araklama güzel olmuş ben çok beğendim.. her şey derli toplu elinin altında benim bindiğim modeli premium packli olanı idi ön göğüsde hud falan vardı. direksiyondan vites değiştirme güzel olmuş..

beğendiğim yanı genelde konfora iç tasarıma yönelik yanları oldu.. benim için eksisi ne idi donanımda sen o kadar donanımı koyuyorsun insan aracın içine bir multimedya navi renkli ekran falan ekler..

redbaron
18-01-2012, 10:22
şanzıman bencede iyi değil olumlu yanı iç konsolu çok başarılı buldum ben adamlar üşenmemiş tasarım yapmaya direk range den arakmala yapmışlar.. ama bu araklama güzel olmuş ben çok beğendim.. her şey derli toplu elinin altında benim bindiğim modeli premium packli olanı idi ön göğüsde hud falan vardı. direksiyondan vites değiştirme güzel olmuş..

beğendiğim yanı genelde konfora iç tasarıma yönelik yanları oldu.. benim için eksisi ne idi donanımda sen o kadar donanımı koyuyorsun insan aracın içine bir multimedya navi renkli ekran falan ekler..

konsolunu range e benzetiyorsanız hayatanızda ya range e yada 3008 e binmemişsiniz demektir :icon_wack hadi r8 e benzetseniz anlıcamda :D

redbaron
18-01-2012, 10:24
annem kullanıyor en full dizel+otomatik. 40bin km oldu .hiç sorun çıkarmadı. Şanzımanı rezil diyenler hayatında hiç yarı-otomatik şanzıman kullanmamış olanlardır alışmadıkları için öyle geliyor ama biz alıştık artık hiç rahatsız etmiyor sadece 1-2 de yapıyor zaten.

Manuel s modundada baya hızlı bi şanzıman,direksiyondan kulakçıklarla vites değiştirmekte ayrı bir zevk veriyor.

fiyat-kalite bazında bence en iyi araçlardan biri hatta en iyisi seçilmişti bi ara.pek dış tasarımını beğenmesemde içi mükemmel ayrıca çok ferah uzun yolda çok rahat.İç plastik kalitesi üst seviyede.

Aracın içinde buzdolabı niyetine kullanılacak dev gibi bir soğutma haznesi var 1,5 luk 3 şişe giriyor.Her yerinden saklama cebi çıkıyor.Bagaj ikiye katlanıyor.

sürüş hisside çok iyi.hem yüksek bir pozisyon hemde yol tutuşu oldukça iyi.esp devredeyken yoldan çıkması çok zor.

grip kontrol çekiş kontrolünü de denedim şu an yerler hala kar.üzerindeki 4 mevsim lastikle bile çoğu aracın kaldığı yerden geçebildi.çok bol karda kalıyor ama hafif şartlarda yolda bırakmıyor.+ kar lastiği eklenirse düz duvara bile tırmanır :D

yakıtı şehir içi 6,1-6,4 arası değişiyor şehirler arası 5 lere iniyor.

fiyatını hakeden bir araç çünkü klansmanındaki çoğu araçta bu fiyatlarda zaten.qq dan fiyat farkı yok.

bu arada biz aldığımızda sıfırı 58 bin di. bizde çok az kullanılmış 54 e bulduk.şu an arac değerlendi.55 bin teklif eden olmuştu 1,5 sene oldu aracı alalı.

Thatcham -- Peugeot 3008 ESC Test - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=3Q7Umng1wYk)

mimit
18-01-2012, 10:44
şanzıman konusunda arkadaşlara katılmıyorum ben, bu tür şanzımanı kullanmayı pek bilmediğimizden kaynaklanıyor bu şikayetler, düz bir şanzımanda ayağınızı gazdan çekmeden vites değiştirin bakalım ne oluyor. düz vites mantığında çalışan bir sistem bu doğal olarak ona göre kullanılması gerekiyor.58,000 km sorunsuzca kullandık.

bunun dışında rakiplerine oranla performasn olarak bir çizgi aşağıda yer alıyor olabilir ama yakıt konusunda bir kaç adım önde.Full donanım alacaksanız çok daha keyifli bir araç olacaktır sizin için. ses yalıtımı konusunda da başarılı bir araç,benim gözlemlediğim tek eksi yönü aşırı soğukta amortisörler biraz daha sesli çalışıyor.

bunun dışında tarlada bağda bahçede gezmek isterseniz de grip kontrol gerçekten çok işe yarıyor.

biz 5008 almak için sattık ama onunda fiyatları aynı şekilde tavan yaptı.

darkmoon
18-01-2012, 17:44
konsolunu range e benzetiyorsanız hayatanızda ya range e yada 3008 e binmemişsiniz demektir :icon_wack hadi r8 e benzetseniz anlıcamda :D

arkadaşım ben tasarım dedim benzetmedim tasarımı araklamışlar dedim.. tasarımı araklamak başka birşeydir alırsın o tasarımı kendi aracına uygun orantıda yaparsın..

ve iç tasarım benim fikrim ön koldayama yerinin dashboarda doğru kavisli çıkması havalandırma kısmındaki eğim vitesin arkasındaki joystic ve hemen bitiminde başlayan kolçak.. bana rangei anımsattı tipik.. sadece tasarım dedim..

http://www.yourautostuff.com/wp-content/uploads/2009/04/2009-range-rover-sport-interior.png
http://img4.imageshack.us/img4/7016/5imageforsilan225085980.jpg

redbaron
18-01-2012, 18:33
arkadaşım ben tasarım dedim benzetmedim tasarımı araklamışlar dedim.. tasarımı araklamak başka birşeydir alırsın o tasarımı kendi aracına uygun orantıda yaparsın..

ve iç tasarım benim fikrim ön koldayama yerinin dashboarda doğru kavisli çıkması havalandırma kısmındaki eğim vitesin arkasındaki joystic ve hemen bitiminde başlayan kolçak.. bana rangei anımsattı tipik.. sadece tasarım dedim..

http://www.yourautostuff.com/wp-content/uploads/2009/04/2009-range-rover-sport-interior.png
http://img4.imageshack.us/img4/7016/5imageforsilan225085980.jpg

tasarımı araklamak tasarımı çalmaktır kaldıki konsolun range le alakası yok.2 fotoyu yanyana koymuşsun işte aradaki 23198098120398120938 farkı bulunuz ...

darkmoon
18-01-2012, 18:53
tasarımı araklamak tasarımı çalmaktır kaldıki konsolun range le alakası yok.2 fotoyu yanyana koymuşsun işte aradaki 23198098120398120938 farkı bulunuz ...

arkadaşım sen benzerlik arıyorsun zaten ilk mesajındada yazmışsın senin kafa benzerlikde ben benzerlik demedim tasarım dedim.. şimdide tasarım diyorsun sen önce tasarım ile benzerlik arasındaki farkı kendi içinde çözümle..

benim burda dediğim tasarım hatlar çizgiler kavisler genel kaba olarak şekil yani. ben sana yada başkasına burda beş benzeri bul demiyorum çünkü yok zaten burda tasarımı genel olarak alındığını araklandığını söylüyorum..
tasarım diyorum benzerlik demiyorum gidipde pegeoutnun içinde range e ait range benzer bir şey arama bulamassın çünkü.. ben tasarım dedim sadece..

Tasarım nedir = belirlenmiş kriterlere göre bir şekillendirme, ölçülendirme ve malzemesini seçme sürecinin genel adıdır..

adamlar bana göre range in kol dayama vitesden ön göğüse kadar şeklini almışlar kendi araçlarına göre ölçülendirme yapmışlar ve kendilerine göre malzeme kullanmışlar.. bunun ötesini tartışmak anlamsız ve yersiz .. bu benim görüşüm ve benim fikrim.. sizde hala 5 benzeri arar durursunuz benzerlik yok dersiniz onada saygı duyarım..

İbrahim33
18-01-2012, 19:45
Bu kadar para verdikten sonra 2.0 dizel vb daha ciğerli , en azından çekişte sıkıntı yaratmayacak bir jeep alınır...

mimit
18-01-2012, 23:19
bu arada 112 hplik motorlar 110 luklar dan çok farklıdır.motor parçaları %50 oranında değiştirilmiştir, daha sessiz,çevreci ve ekonomik bir motordur,110 luk motorlar 16 valf 112 lik motorlar 8 valf tir. Chip ile 140 150 hp arası değerler alınabiliyor.

redbaron
18-01-2012, 23:49
arkadaşım sen benzerlik arıyorsun zaten ilk mesajındada yazmışsın senin kafa benzerlikde ben benzerlik demedim tasarım dedim.. şimdide tasarım diyorsun sen önce tasarım ile benzerlik arasındaki farkı kendi içinde çözümle..

benim burda dediğim tasarım hatlar çizgiler kavisler genel kaba olarak şekil yani. ben sana yada başkasına burda beş benzeri bul demiyorum çünkü yok zaten burda tasarımı genel olarak alındığını araklandığını söylüyorum..
tasarım diyorum benzerlik demiyorum gidipde pegeoutnun içinde range e ait range benzer bir şey arama bulamassın çünkü.. ben tasarım dedim sadece..

Tasarım nedir = belirlenmiş kriterlere göre bir şekillendirme, ölçülendirme ve malzemesini seçme sürecinin genel adıdır..

adamlar bana göre range in kol dayama vitesden ön göğüse kadar şeklini almışlar kendi araçlarına göre ölçülendirme yapmışlar ve kendilerine göre malzeme kullanmışlar.. bunun ötesini tartışmak anlamsız ve yersiz .. bu benim görüşüm ve benim fikrim.. sizde hala 5 benzeri arar durursunuz benzerlik yok dersiniz onada saygı duyarım..

2.postumda benzer kelimesini bile kullanmamşım.Range in konsolun araklamışlar demişsin ama range in konsoluyla alakası yok bu işin.Kavram kargaşası yaşıyorsun neyse uzatmayalım.

recepserkan43
19-01-2012, 21:38
genel olarak rüzgar sesiyle ilgili şikayetler duyuyorum, vites geçişleri sert olması biraz rahatsızlık verici ben dsg nin seri geçişlerini sevdim, en iyisi test sürüşü yapıp ikinci eli uygun fiyatlı yakalamak,
buarada araba satmadan araba almanın bir yolunu bulmam lazım EGOyla metroyla ankarayla araba bakılmıyormuş öğrendim :(
range ile ilgili söylediklerinize kısmen katılıyorum arkadaşlar ama crossover segmentteki bi çok araç bu formatta tasarlanıyor ve beni cezbeden yeri de bu zaten :)

darkmoon
19-01-2012, 22:34
genel olarak rüzgar sesiyle ilgili şikayetler duyuyorum, vites geçişleri sert olması biraz rahatsızlık verici ben dsg nin seri geçişlerini sevdim, en iyisi test sürüşü yapıp ikinci eli uygun fiyatlı yakalamak,
buarada araba satmadan araba almanın bir yolunu bulmam lazım EGOyla metroyla ankarayla araba bakılmıyormuş öğrendim :(
range ile ilgili söylediklerinize kısmen katılıyorum arkadaşlar ama crossover segmentteki bi çok araç bu formatta tasarlanıyor ve beni cezbeden yeri de bu zaten :)

evet ben fazla crossover tipinde araca binmediğim için genelde büyük suvları sürmüşlüğüm var ilk 3008 de görünce hoşuma gitti çünkü daha önce vitara falan qashaqai sürmüşdüm ufak suvlardan içleri normal binek araç içi gibiydi onlarınki.. bu 3008 de gördüm ilk range varimsi iç kokpit tasarımı hoşumada çok gitti..

redbaron
19-01-2012, 22:35
rüzgar sesi yok araç çok sessiz üst hızlarda bile.aerodinamik kat sayısı çok başarılı 0.28 cx.
ama vites geçişleri ilk üç vites hissettiriyor tam otomatik şanzımana göre ama ani hızlanma olmazsa onlarda pek hissedilmiyor

recepserkan43
19-01-2012, 23:24
bu tür araçlara akıllı 4X4 neden düşünmezler anlamak güç... ihtiyacımız olan çekiş kontrolünün yanında bir de 4 çeker olması tam süper olurdu dedirtiyor. Bir de bu peugeot antipatisini yok etsem gidicem alıcam ....