PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : köpek sorunsalı

egdeniz
16-01-2012, 19:52
http://img853.imageshack.us/img853/8090/38078310150512655544737.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/853/38078310150512655544737.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

arkadaşlar bu da benim yeni pitbullm yaklaşık 6 haftalık
iki gün oldu eve geleli inanılmaz huysuz bi sepet yaptım içine gazete parçaları vs koydum onun içinde durmuyo hep ağlıyo kucak istiyo nedir sizce sorun ?:soru:

mmustu
16-01-2012, 19:54
hacı naptın sen :D çok güzel

foruma Pet diye bi bölüm açalım bence :D

mercan_shark
16-01-2012, 19:54
annelik içgüsü rex :) elin sürekli değicek haha sabah anlattım daha dükkanda :)

Mr.K
16-01-2012, 19:55
kopegı yalnız bırakmaman gerekıyo sen suan onun annesısın bu 1
ılk kez kopek bakıyosan ılerıkı gunler asırı zorlancaksın bu 2
kopegın altına gazete kagıdındansa mınder fln koy rahat etsın bu 3
su ıstıyodur karnı acıkmıstır gazı vardır bu 4

kısacası boyle bı konu acmandan mutevellit ılk kez baktıgını dusunerek ALLAH yardımcın olsun dıyorum.Ilgısız bırakma.Cok fazla kucaga alıstırma gerekırse gecın koltugun onune oturun (koltuga cıkartma alıskanlık yapmasın) sen yerde otur altına mınder koy onuda yanına al kucagına gelırse bırak kalsın orda vsvs :)

egdeniz
16-01-2012, 19:56
hacı naptın sen :D çok güzel

foruma Pet diye bi bölüm açalım bence :D

valla olabilir :D reizzz

egdeniz
16-01-2012, 19:58
kopegı yalnız bırakmaman gerekıyo sen suan onun annesısın bu 1
ılk kez kopek bakıyosan ılerıkı gunler asırı zorlancaksın bu 2
kopegın altına gazete kagıdındansa mınder fln koy rahat etsın bu 3
su ıstıyodur karnı acıkmıstır gazı vardır bu 4

kısacası boyle bı konu acmandan mutevellit ılk kez baktıgını dusunerek ALLAH yardımcın olsun dıyorum.Ilgısız bırakma.Cok fazla kucaga alıstırma gerekırse gecın koltugun onune oturun (koltuga cıkartma alıskanlık yapmasın) sen yerde otur altına mınder koy onuda yanına al kucagına gelırse bırak kalsın orda vsvs :)

evet zorlu bir işe kalkştık bakalım ilerki günler neyi göstericek bu arada değiklerin çoğunu yapıorum suyu karnı kakası çişi vs hepsini yaptırıorum orda sorun yok amaaa gel gelelim hep kucak hep kucak istio anlamadım gitti :D

Brs_eg
16-01-2012, 20:00
abi hakketen seninde soledign laf.

kopegi almssn 2 gun olmus.
annesinden almissn farkli yere koymussun agliyor diyorsun.
sana eve ortama alişması için zaman ver.
yanliz birakma
seni görsün veya mümkünse temas halinde tut koltukta tut otururken kucagina al vs. vs.

sen ilk gunden 6haftalik cocugun senin yaninda oturup bira içerken tv seretmesini flnmi bekliyorsun :)

Cliosportve
16-01-2012, 20:01
Sürekli kucak istemesi doğal 1-2 hafta her istediğini yap
Sonra zaten yerinde duramıycak kıvama gelicek

egdeniz
16-01-2012, 20:03
abi hakketen seninde soledign laf.

kopegi almssn 2 gun olmus.
annesinden almissn farkli yere koymussun agliyor diyorsun.
sana eve ortama alişması için zaman ver.
yanliz birakma
seni görsün veya mümkünse temas halinde tut koltukta tut otururken kucagina al vs. vs.

sen ilk gunden 6haftalik cocugun senin yaninda oturup bira içerken tv seretmesini flnmi bekliyorsun :)

hacııı sen seninkini kucağına mı aldın aldın bahçeye attınn :rolleyes:

Brs_eg
16-01-2012, 20:06
hacııı sen seninkini kucağına mı aldın aldın bahçeye attınn :rolleyes:

moruk atmadik.evde degil bahcede besledik

sadece ben degil anne ve babamda ilgilendi.nerdeyse sadece uyku vakitlerinde yanliz kaldi küçükken.

neyse moruk ben yorum yapmiyorm kopek mevzusuna

Ertekin
16-01-2012, 20:08
Ah canım ne kadar tatlı bişey:) yav kucak istiyor da sen sıkıntı yapıyosan getir ben büyüyene kadar kucağımda tutarım:) korkuyodur stress anne özlemi nerdeyim ben ne olcak bana bunlar kim oluyordur o şimdi:)

Bayrampaşalı
16-01-2012, 20:09
abi evın ıcındemı bakıcaksın hep yoksa balkon bahce falanmı ?

egdeniz
16-01-2012, 20:11
abi evın ıcındemı bakıcaksın hep yoksa balkon bahce falanmı ?

büyüyene kadar ev içinde sonra balkon düşünüorum evet

106GTİ
16-01-2012, 20:17
çok tatlıymış Maşallah :)

gkmn
16-01-2012, 20:17
köpeğin çok güzel ilk olarak bunu belirtmek isterim,
benim köpeğim 7 ay önce 19 yaşında iken öldü. 1 yaşından itibaren de istesen de kucakta durmayan bir hayvandı, sanırım sen de böyle bir köpek istiyorsun kucağa gelmeyen sürekli kucak istemeyen vs.
bunu sağlamak için aslında ekstra bir çabaya gerek yok ama baktığın ortam çok önemli. gürültülü ve sürekli yabancı insanların gidip geldiği bir yer ise genelde ufak dönemlerde çok korkuyorlar, bunun sonucu ya saklanıyorlar ya da sahibinin (o aslında annesi sanıyor) kucagına atlıyorlar. buna biraz dikkat etsen ve mümkün oldugunca sevgini ve ilgini göstersen kucak manyagı bir köpek olmaz diye düşünüyorum.
4-5 aylık olduktan sonra da enerjisini harcat muhakkak köpeğinin. günlük olarak park vs. çıkar oyun oynasın koşsun enerjisi atsın yoksa evde zaiyata sebebiyet vermektedir ve .ıçının üzerine oturamazsın, tv izlerken oyun için sürekli paçandan çekiştiren bir hayvan ortaya çıkıyor...(tecrübeyle sabittir :))
burada yazılanlar kadar kolay olmuyor tabi gerçekleştirmek, ilk köpeğin mi bilmiyorum ama öyleyse şayet biraz sıkıntı çekeceksin alışmak için, sonuçta bıkıp kimseye vermezsen ortalama 10-12 sene boyunca hiç büyümeyecek bir bebeğe bakacaksın.

egdeniz
16-01-2012, 20:26
köpeğin çok güzel ilk olarak bunu belirtmek isterim,
benim köpeğim 7 ay önce 19 yaşında iken öldü. 1 yaşından itibaren de istesen de kucakta durmayan bir hayvandı, sanırım sen de böyle bir köpek istiyorsun kucağa gelmeyen sürekli kucak istemeyen vs.
bunu sağlamak için aslında ekstra bir çabaya gerek yok ama baktığın ortam çok önemli. gürültülü ve sürekli yabancı insanların gidip geldiği bir yer ise genelde ufak dönemlerde çok korkuyorlar, bunun sonucu ya saklanıyorlar ya da sahibinin (o aslında annesi sanıyor) kucagına atlıyorlar. buna biraz dikkat etsen ve mümkün oldugunca sevgini ve ilgini göstersen kucak manyagı bir köpek olmaz diye düşünüyorum.
4-5 aylık olduktan sonra da enerjisini harcat muhakkak köpeğinin. günlük olarak park vs. çıkar oyun oynasın koşsun enerjisi atsın yoksa evde zaiyata sebebiyet vermektedir ve .ıçının üzerine oturamazsın, tv izlerken oyun için sürekli paçandan çekiştiren bir hayvan ortaya çıkıyor...(tecrübeyle sabittir :))
burada yazılanlar kadar kolay olmuyor tabi gerçekleştirmek, ilk köpeğin mi bilmiyorum ama öyleyse şayet biraz sıkıntı çekeceksin alışmak için, sonuçta bıkıp kimseye vermezsen ortalama 10-12 sene boyunca hiç büyümeyecek bir bebeğe bakacaksın.

tavsiyeler için tşkler açıklayıcııı olmuş:)

BoraRS
16-01-2012, 20:30
Çok şekermiş walla tam bir bebek. Bu arada Pitbulların yasaklandığı ile ilgili bi geyik vardı hala devam ediyor mu o geyik?

Bayrampaşalı
16-01-2012, 20:38
büyüyene kadar ev içinde sonra balkon düşünüorum evet

fazla bilmişlik yapmayı sevmem abi ama köpek işiyle cok ugrastım ben az cok kendı capımda bılgım var

eve alıstırırsan eger buyudugunde balkona koyman ımkansız onu solıyım bastan susturamazsın asla eve alısınca ben o hatayı yavru alman kurdu alarak yaptım 3 gun hava cok soguk dıye evın ıcıne aldım sonrasında balkona koydum 1.5 ay yapmadıgım denemedıgım bısey kalmadı ama susturamadım hatta mustu abıye verdım köpegı yavruyken nasıl alısırsa öle devam edıyo kolay kolay duzelmıyo birdaha

bu köpegım golden dı mesela mıllet cok havlıyo dıye sıkayet ederdı ben aldım hep balkonda besledım eve sokmadım hıc ve bıkere bıle havladıgını duymadım daha ılk aldım balkona koydum sadece 4 gun havladı sonrasında bıda sesını duymadım

biraz karısık oldu kusura bakma abi :) ama tavsıyem fazla ılgılenme kucagına kesınlıkle alma ve havladıgında sakın yanına gıtme yoksa her zaman aynısını yapar

http://img515.imageshack.us/img515/5073/dsc0858f.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/515/dsc0858f.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

gkmn
16-01-2012, 20:48
Arkadaşlar, balkonda besleyecekseniz hiç almayın. hayvana eziyet etmeyin lütfen.
alıştırırsanız o kopek evin içinde sadece bi köşeye kıvrılır yatar. balkondaki köpeğin manasını çözemiyorum bir türlü.
benim düşüncemdir, kızan, tepki gösteren olabilir ama ben eziyet olarak görüyorum.

Baran^
16-01-2012, 20:52
Balkonda besleme olayınıda anlamış değilim.Heves ediyoruz hepimiz tamam bende 4 senedir köpek besliyorum evde ama herkezin herseyı olması gerekmiyor..Bu arada yavru köpek anasından ayrıldı içi buruk kan ağlıyo diye bişey duymadım ben aldım el kadardı hiç ağlamadı.Belki köpekten köpeğe değişiyordur...Köpek kelimesinide bunlar için kullanmak hoşuma gitmiyo sokakta 2 ayaklı dolu köpek varken..

Yiğit G.
16-01-2012, 22:26
balkonda köpek beslenmez.Kendinizi kapatın balkona köpegi değil.1 ay yaşayın sonra koyuyormusunuz köpegi düşünün.... Ayrıca aglıcak da sızlıcakda 2 gün oldu daha eve geleli diyosun.Bebek o alışır.Oyuncak al , bide uyudugu yerin altına ufak bi saat koy..

Edit: digital olmasın...

kelalper
16-01-2012, 23:06
balkonda köpek beslenmez.Kendinizi kapatın balkona köpegi değil.1 ay yaşayın sonra koyuyormusunuz köpegi düşünün.... Ayrıca aglıcak da sızlıcakda 2 gün oldu daha eve geleli diyosun.Bebek o alışır.Oyuncak al , bide uyudugu yerin altına ufak bi saat koy..

Edit: digital olmasın...

edit e sesli güldüm. :D

mmustu
16-01-2012, 23:17
hacı sen buna bakamayacan gelip alayım yarın :D ziyan olmasın hayvan :D

psikolojikdeli
16-01-2012, 23:20
namaz kılınan evde köpek olmaz sen onu bana ver gümüşçü :)

Brs_eg
16-01-2012, 23:21
namaz kılınan evde köpek olmaz sen onu bana ver gümüşçü :)

sana bnm street dobermani vercem (iteliycem) :D

s2k
16-01-2012, 23:22
Her zaman yanında olmak isterler sahibine aşık olurlar köpek sevgisi çok başkadır :)

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/377516_10150491729722045_566662044_9016256_1874521 850_n.jpg

Göki,ZD
16-01-2012, 23:22

olm ne tipsiz bi köpektir o ya :D

gurcell
16-01-2012, 23:28
Arkadaşlar, balkonda besleyecekseniz hiç almayın. hayvana eziyet etmeyin lütfen.
alıştırırsanız o kopek evin içinde sadece bi köşeye kıvrılır yatar. balkondaki köpeğin manasını çözemiyorum bir türlü.
benim düşüncemdir, kızan, tepki gösteren olabilir ama ben eziyet olarak görüyorum.

Kopek degil, cocuk aliyorsunuz eve resmen. Hemde hic buyumeyen bir cocuk.

14 senemi bir cocker ile beraber gecirdim. En yakin dostumdu. Ayni yatakta uyuduk, ben uzuldugumde o beni mutlu etmek isterdi.

Balkona atacaksaniz size alismadan disari koyun, ama yazik. Balkonda beslenen kopek iyi olmaz.

Kuzenimin pitbullu var, evde besliyor. Ne tuy dokme , ne havlama , ne evi pisletme gibi bir derdi yok.

siR
16-01-2012, 23:31
2 ay anne süttü emse iyi olurdu erken almışsınız bence..

white light
16-01-2012, 23:31
valla bakamazssanız ugrasmak zor gelırse hemen bende talıb olurum tabı once mustuya vermezsen

Gunes G.
16-01-2012, 23:50
Normaldir kucak istemesi, 6 haftalik bir kopek, zihinsel ve duygusal gelisim olarak, fiziksel gelisiminden cok daha kucuktur. 6 haftalik bir kopek yavrusu rahatlikla kosup oynar atlar ziplar, ama hala bir anne ister. Bu insanlardakiyle cok yakindir. 6 yasinda bir cocuk kendi yemek yer, yurur, konusur, okula gider ama hala bir anne ister, hatta anneye muhtactir.

Bunun sebebi duygusal gelisimin fizikselden daha yavas ilerlemesi.

Tabi bu bir genellemedir, her kopek ve her insan icin ayni sey gecerli degildir. Ama genelde bu sekilde olur.

Bu sebepten oturu kucakta ister, ilgide ister. Cocuktan farki yoktur bir kopegin, o yuzden cocugunuzu balkona kapatarak, onu fiziksel ve duygusal olarak zor sartlarda yasamaya mahkum etmemenizi oneririm.

Eger gerekli miktarda sefkat, ilgi ve sevgiyi verirseniz, emin olun bir kopek, size bu hayatta anneniz haric hicbir insanin vermeyecegi kadar karsiliksiz sevgi ve baglilik verecektir bunuda her zaman hatirlayin.

Sevin kopeginizi, hep sevin...

Viper_Si
17-01-2012, 00:05
bu sıralarda o köpek için en iyi çözüm hem sana bağlılığı açısından hemde kendi annesini özlememesi açısından; yanlış anlama ama senin eski bir çamaşırını al köpeğin annesine sür ve o sürdüğün çamaşırı bu yavru köpeğin yanına koy ağlamaz direk uyum sağlar ve o çamaşırda seninde kokun olduğu için seni annesi gibi sever mutlu olursunuz :) 25 günlük golden köpeğimde aynı taktik çok işime yaramıştı tavsiye ederim :)

psikolojikdeli
17-01-2012, 01:05

namaza başladım kardeşim sağolasın :)

Yiğit G.
17-01-2012, 11:40
edit e sesli güldüm. :D

Balkona köpek kapatıcam diyen adama o edit de yapılır yani ne diim :))

Utku
17-01-2012, 11:50
Vay bee Dexin küçüklüğü geldi aklıma biberonla avucumda besliyodum :) Dex hiç kucak sevmezdi parmaklarımı ısırırdı indir diye hatta sürekli işiyo diye yukardaki halıları kaldırıp bi dünyada oyuncak yıyıp akşam eve gelene kadar orda bekletiyodum gecede tekrar oraya çıkarıyodum bütün gece uyutmuyodu büyük fırça vardı saplı onla güreşiyodu sabaha kadar :) Nerdeeen nereye şimdi 2,5 yıl olmuş eve gelirim yatttığı yerden kalkar bi hoşgeldin öpücüğü atar gider yerine geri yatar :D gecikirsin tuvaletini tutar arabaya koyarsın yatar paspasa uslu uslu bekler :) Sende büyüdükce zevkini yaşicaksın ama o ilk 6 ay elinde viledayla gezmek çok kötüdür Allah harbiden sahır versin...

gurkanerkan
17-01-2012, 12:06
Öncelikle annesinden ayrıldığı için anne sıcaklığını ilgisini arıyor hayvan. Sürekli ilgi alaka ister. ilk 6-7 ay sürekli ilgilenmeniz gerekli bu süre zarfında vereceğiniz eğitim köpeğin karakterinde önemli rol oynayacak. Sağlam bir eğitimle pitbull cinsi gerçek bir ev arkadaşı olabilir. Köpeğinizin maşallahı var kafa yapısı, rengi filan harika. Allah uzun ömür versin.

edit: bakamayacağınızı düşünüyorsanız bende sahiplenebilirim:D

Brs_eg
17-01-2012, 13:23
olm ne tipsiz bi köpektir o ya :D

ya tipi boşver sende.taktin bnm kopege kanka yaww :D

tmm ne kdr tipsiz olsada CAN o CAN :D

namaza başladım kardeşim sağolasın :)

allah kabul etsin haci ne diyelm.

aksam gorusek.

Deniz şimdi boyle desede ilerleyen günlerde kopekle arasında bir bağ kurup(daha sonra kıyamayıp) balkon fantezisinden vazgececektir :)

AEAlmas
17-01-2012, 13:27
http://img853.imageshack.us/img853/8090/38078310150512655544737.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/853/38078310150512655544737.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

iki gün oldu eve geleli inanılmaz huysuz bi sepet yaptım içine gazete parçaları vs koydum onun içinde durmuyo hep ağlıyo kucak istiyo nedir sizce sorun ?:soru:

Bu yavrunun kardesi varsa almak isterim :)

emre|
17-01-2012, 14:48
Her zaman yanında olmak isterler sahibine aşık olurlar köpek sevgisi çok başkadır :)

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/377516_10150491729722045_566662044_9016256_1874521 850_n.jpg

şunun güzelliğe bak ya :) yokmudur başka resmi:)

ToNy
17-01-2012, 15:14
Ben benim pitt'i eve ilk getirdiğimde 5 haftalıktı,
İlk gece sabaha kadar susmadı şerefsiz, hiç uyumadım...
O günün sabahı giymediğim eski bir kazağımla beraber onu annesinin ve kardeşlerinin yanına götürdüm, akşama kadar o kazağın üstünde hepberaber uyudular...
Akşam kazakla birlikte eve getirdim ve kazağı kutuya koyup yatak gibi yaptım... :)
O akşam ağlaması kesildi... :) Anne ve kardeşlerinin kokusuyla uyudu...
Bir daha da ağlamadı...
Lakin evde pitbull bakacaksanız bulunduğu yerde kablo, oyuncak parçası ıvır zıvır şeyler bırakmayın mazAllah yutar, Çok uğraşırsınız...
Bknz. aLex Turkcell tavuğunun gözünü ve antenini yuttu... :D
Ayrıca mobilya falan dinlemez kemirir, 1 hafta 10 güne dişleri jilet gibi olmaya başlar... :D
Allah kolaylık versin...

Utku
17-01-2012, 16:07
Ben benim pitt'i eve ilk getirdiğimde 5 haftalıktı,
İlk gece sabaha kadar susmadı şerefsiz, hiç uyumadım...
O günün sabahı giymediğim eski bir kazağımla beraber onu annesinin ve kardeşlerinin yanına götürdüm, akşama kadar o kazağın üstünde hepberaber uyudular...
Akşam kazakla birlikte eve getirdim ve kazağı kutuya koyup yatak gibi yaptım... :)
O akşam ağlaması kesildi... :) Anne ve kardeşlerinin kokusuyla uyudu...
Bir daha da ağlamadı...
Lakin evde pitbull bakacaksanız bulunduğu yerde kablo, oyuncak parçası ıvır zıvır şeyler bırakmayın mazAllah yutar, Çok uğraşırsınız...
Bknz. aLex Turkcell tavuğunun gözünü ve antenini yuttu... :D
Ayrıca mobilya falan dinlemez kemirir, 1 hafta 10 güne dişleri jilet gibi olmaya başlar... :D
Allah kolaylık versin...

Bigün anahtarı taktım kapıya çevirdim açtım önümden jet gibi geçti yatağın altına kaçtı şerefsiz.Bi girerim ki birbirine geçmiş 4 sehpanın çoğu ayağı kırık mutfağa döndüm sen balkondaki elma poşedini getir mutfağa yırt yay onları bi güzel oooh çekirdeklerinide bırakmış i.ne :D Her nolursa olsun çok şımartılmadan bakıldığı sürece can sıkmayan her türlü seviliri olan hayvanlardır köpekler :)

Bu arada Dexin Alan koruma bodyguard temel ve ileri itaat eğitimleri var her yaz 1 ayınıda kapmta geçirir.Düşünün evde ne kadar uslu dışarda tam tersi agresif bi köpekle uğraşıyorum...Agresif halleri zorluktur mecbur sabah 7 akşam 11 çıkarıyorum insan sevince bunlardan yorulmuyo...

miniks
17-01-2012, 16:34
güzel hayırlı olsun deniz

köpege gerekli ortamı sunarsan balkondada bakarsın

Ama ben genede ev içinde köpege sıcak bakmıyorum

bahcede olması daha iyi gelişimi açısından

Köpek dedigin ayagı topraga basıcak hergün bir kaç saat

güneş görücek serinlicek üşücek kulubesine girmeyi ögrenicek

wekoo
17-01-2012, 16:46

öncelikle maşallah güzel bir köpek.....

bendede 45 günlük bir yavru var erkek aynı şekilde köpek sürekli ilgi alaka istiyor bu bir gerçek ama bu bizm için sürekli mümkün olmuyor... şuan diger arkadaşların dedigi gibi şuan sizi annesi gibi görüyor yattıgı yere sizin kokunuz olan bir atleti koyun...
ve en önemliside sıcak su torbaları var onlardan bi tane alın içine sıcak su doldurun ve yatmış oldugu yere koyun anne sıcaklıgınıda böylece çözmüş olursunuz...ve bir ipe tenis topunu sallayın oynaması için bu onu sürekli meşgul eder...şimdiden kolay gelsin

gkmn
19-01-2012, 22:37
Kopek degil, cocuk aliyorsunuz eve resmen. Hemde hic buyumeyen bir cocuk.

14 senemi bir cocker ile beraber gecirdim. En yakin dostumdu. Ayni yatakta uyuduk, ben uzuldugumde o beni mutlu etmek isterdi.

Balkona atacaksaniz size alismadan disari koyun, ama yazik. Balkonda beslenen kopek iyi olmaz.

Kuzenimin pitbullu var, evde besliyor. Ne tuy dokme , ne havlama , ne evi pisletme gibi bir derdi yok.

üstad aynı şeyleri söylüyoruz zaten :)
hatta iyimser bile davranıp çocuk demişsin. bence çocuk değil bebek. çocuk yine kendi işini görür tuvalet ihtiyacını görür en azından, köpekte öyle bir lüks yok. benim rahmetliyi 1 yaşında da ihtiyacını görsün diye gezdiriyordum 18 yaşında da. bebek bakmak daha kolay valla :p

Designer34
20-01-2012, 21:38
bende yeni bir pitbull aldım şu anda 3,5 aylık.oda kucaktan inmek istemiyordu.bende hep kucağımda baktım 1 ay kadar ama şimdi de alıştı kucaktan inmek istemiyor :D bence sen yinede fazla kucağa alıştırma

egdeniz
21-01-2012, 10:25
bende yeni bir pitbull aldım şu anda 3,5 aylık.oda kucaktan inmek istemiyordu.bende hep kucağımda baktım 1 ay kadar ama şimdi de alıştı kucaktan inmek istemiyor :D bence sen yinede fazla kucağa alıştırma

bende ondan korkuyorum ya

Erk@n
21-01-2012, 14:24
Herşeyden önce onlar bizim canımız olsa da asla köpek olduklarını unutmamak lazım. Gerektiğinde dur denmeli acımamalı yoksa acıncak hale düşebilirsiniz. Biz ilk zamanlar koridorda yatırmak istedik ama 2. akşam ağladı kıyamadık odamıza koyduk. Şimdi odadan başka yerde yatmıyor. Ağlamasını duymamazlıktan gelip mümkün oldukça insani duygularınızı bir kenara bırakarak direnç gösterin ve istediğiniz yer neresi ise orada ısrar edin. Bu ağlamaları belki 1 hafta 10 gün çekersiniz ama yaşadığı müddetçe rahat edersiniz. Bu arada yavrunuz ne olursa olsun sizin şefkatinizi ve ilginizi isteyecektir. O sebeple balkonda yetiştirmek onu cezalandırmak anlamına gelir.