PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donmuş Sayaç.

onur_S
19-01-2012, 15:16
arkadaşlar bu donmus sayacı en güzel nasıl çözeriz,ufo yaktım tepesine ama pek bi işe yaramıyor tüp te yakamıyorum yangın cıkar alan ufak diye.kaynar su iş yaparmı?sac kurutma makinesi tuttum iş yapmıyor.

despe
19-01-2012, 15:21
donan sayaç ne sayacı ?

i-vtec07
19-01-2012, 15:22
daha bu gün haberlerde çıkmıştı üstünü adını hatırlamadığım bir madde ile kapatın diyodu.:D
kaynar su işe yarayabilir ama onun da çatlatma ihtimali var.

mgnPower
19-01-2012, 15:27
sac kurutma makinesi ile minimum 3-4 saat vaktinizi alir su sayaci ise bahsi gecen. ufoyu yaklastirip isitmanizda daha kisa surede fayda saglar. sonrasindada battaniye yada cam yunu ile saglam sekilde sarabilirsiniz.

bora1311
19-01-2012, 15:28
Su Sayaçlarına Dikkat!

ASKİ Vatandaşları Donan Su Sayaçları konusunda Uyardı-“Donan sayaçlara Ateş ve Sıcak Su ile Müdahale Etmeyin.

ASKİ Genel Müdürü Kamil Kılıç, havaların iyice soğuduğu bugünlerde yaşanabilecek sayaç donmalarına karşı vatandaşları uyardı.Son Günlerde Özellikle Ankara´da Artan Buzlanma ve Don Olayları nedeniyle Başkentli vatandaşlar,Su Sayaçları konusunda uyarıldı.

Sayaçların izole edilmediği takdirde donarak patlayabileceğini ve çeşitli arızaların yaşanabileceğine dikkat çeken Genel Müdür Kılıç, “Meteorolojiden alınan bilgilere göre bu hafta Ankara genelinde soğuk bir hava dalgası etkili olacak. Bu nedenle buzlanma ve don olayları yaşanması beklenmektedir. Havaların soğuması nedeniyle muhtemel don olaylarına karşı abonelerimizin su sayaçlarını korumaları için önlem almaları gerekiyor” dedi.
Su sayaçların korunmasının önemine dikkat çeken Kılıç, şunları söyledi: “Sayaçların soğukta donmaması için bulunduğu yerin hava cereyanına karşı korunması gerekmektedir. Açıkta kalan sayaç, su boruları izocam, bez parçası, talaş, boru kılıfı gibi maddelerle kaplanarak korunması sağlanmalıdır. Sayaçlar dışarıdaysa sayaç yerinin temiz, aydınlık ve rüzgâr almayacak şekilde düzenlenmesi gibi bir dizi koruyucu önlem alınmalıdır.”
Sayaçların donma sonucu patlama yapabileceğini de belirten Genel Müdür Kılıç, “Su sayacının donarak patlaması halinde öncelikle vananın kapatılarak suyun kesilmesi gerekir. Bu sayede hem diğer sayaçların da donmasının önüne geçilir, hem de suyun boşa akması önlenmiş olur. Şunu özellikle vurgulamak istiyorum, donan sayaçlar hiçbir şekilde ateş ve sıcak su ile açılmaya çalışılmamalıdır. Tesisata ve borulara zarar verilebilir. Bu tür sorunlarla karşılaşan abonelerimiz Alo 185 nolu arıza hattımızı veya 306 71 04 nolu telefonlarımızı aradığı takdirde ekiplerimiz en kısa sürede arızaya müdahale ederek yardımcı olmaktadır” diye konuştu.

onur_S
19-01-2012, 15:30
donan sayaç ne sayacı ?

su hocam.evin dısında..
cam yünü bulamadım bizim burada,plastik bişey var,boru sarmak içinmiş.,dün evde değildim ,biraz acıklık var donmus.ufoyu saldım üstüne,inşallah bi iş yapar.dünden beri susuz kaldım.pislik hat safhada :ofk:

mgnPower
19-01-2012, 15:37
ev nerede ?

onur_S
19-01-2012, 15:42
m.kemal mahallesi barış sitesi.yarım saattir ufo duruyor bi damla su akmadı daha musluktan.bu işi yapcak birisi varmıdır gelsin buzu halledelim üstünü de cam yünüyle bi güzel sarsın.hırdavatcı filan yaparmı?

Serkan06
19-01-2012, 15:45
Evde bir musluk ac cok sicak olmayan bir caydanlik suyu yavasca sayacin ustune dok acilir

yiğit205
19-01-2012, 15:45
hırdavatcılara gıt onlarda koca pürmüz oluyo bu ış ıcın kullanıyolar genelde...ben de zamanında cok acmıstım 20 dakıka surmezdı...

onur_S
19-01-2012, 15:53
hırdavatcılara gıt onlarda koca pürmüz oluyo bu ış ıcın kullanıyolar genelde...ben de zamanında cok acmıstım 20 dakıka surmezdı...

o nasıl bişey? hırdavatcıya gittim öyle bişey demedi heralde elinde yoktu

onur_S
19-01-2012, 18:30
yiğit kardeşim allah senden raazı olsun gittim aldım o pürmüzü ,bi kaç saattir pürmüz tuttum,donuyordum ama su an sular geldi,sıcak banyo gibisi yok.su geldi diye cok sevindim :D