PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alman Kurdum hakkında.

MehmetUnal46
19-01-2012, 20:35
Arkadaşlar biliyorum burası evcil hayvan forumu değil.Ancak yavru köpeğin konusunda gördüğüm kadarıyla forumda köpek hakkında bilgisi olan arkadasımız cok.12 yaşında bir alman kurdu sahibiyim.Köpeğime bu zamana kadar çok iyi bir şekilde baktım.Aşılarını eksiksiz yaptırdım.Kaliteli mamalar aldım.Ancak bundan 3 gün önce köpeğim sağ ön ayağını yere basamamaya başladı.Veterinere götürdüm,iğne yapıldı ve bir ilaç verildi.Köpeğimin ayağı düzelmeye basladı.Soğuklardan etkilenmesin diye sıcak yere aldım.Bugün sabah köpeğim arka sağ ayagını yere sürüyerek yürümeye başladı ve akşama doğru arka iki ayağınıda doğrultamaz oldu.Artık yürüyemiyor. Veterineri aradım geldi aldı.Röntgen çekildi, kireçlenme,kırık vs. hiç bir şey yok.Veteriner artık köpeğimin zamanının geldiğini söylemeye çalıştı.Ancak aklım almıyor bir anda nasıl olurda köpeğim böyle kötüleşir.MR çektirsek kesin olarak sorunu öğrenebiliriz dedi ama çözüm kesin değil. Köpeğim 2 gün veterinerde gözlem altında tutulcak.Veteriner Eğer yürüyemezse 10-15 gün içinde bağışıklık sisteminin çökmesi ile birlikte öleceğini söyledi. Sorum şudur; daha önce basına böyle bir olay gelen varmı? Ya da bu konuyla ilgili bilgi sahibi olan var mıdır? Yardımlarınızı esirgemezseniz mutlu olurum.

KA®ANLIK
19-01-2012, 20:44
Arkadaşlar biliyorum burası evcil hayvan forumu değil.Ancak yavru köpeğin konusunda gördüğüm kadarıyla forumda köpek hakkında bilgisi olan arkadasımız cok.12 yaşında bir alman kurdu sahibiyim.Köpeğime bu zamana kadar çok iyi bir şekilde baktım.Aşılarını eksiksiz yaptırdım.Kaliteli mamalar aldım.Ancak bundan 3 gün önce köpeğim sağ ön ayağını yere basamamaya başladı.Veterinere götürdüm,iğne yapıldı ve bir ilaç verildi.Köpeğimin ayağı düzelmeye basladı.Soğuklardan etkilenmesin diye sıcak yere aldım.Bugün sabah köpeğim arka sağ ayagını yere sürüyerek yürümeye başladı ve akşama doğru arka iki ayağınıda doğrultamaz oldu.Artık yürüyemiyor. Veterineri aradım geldi aldı.Röntgen çekildi, kireçlenme,kırık vs. hiç bir şey yok.Veteriner artık köpeğimin zamanının geldiğini söylemeye çalıştı.Ancak aklım almıyor bir anda nasıl olurda köpeğim böyle kötüleşir.MR çektirsek kesin olarak sorunu öğrenebiliriz dedi ama çözüm kesin değil. Köpeğim 2 gün veterinerde gözlem altında tutulcak.Veteriner Eğer yürüyemezse 10-15 gün içinde bağışıklık sisteminin çökmesi ile birlikte öleceğini söyledi. Sorum şudur; daha önce basına böyle bir olay gelen varmı? Ya da bu konuyla ilgili bilgi sahibi olan var mıdır? Yardımlarınızı esirgemezseniz mutlu olurum.

Alman Kurdu - Alman Çoban Köpeği - Alman Kurdu Hakkında Herşey (http://www.almankurdum.net)

iletişim kısmından Kemal Kural ile irtibata geç.
benzer bir senaryo yaşamıştı kendisi de ve Alman Kurtları hakkında ciddi sağlam bilgiye sahiptir. Almanya'da bu işin piri olan yerlerle de irtibat halindedir. Mutlaka size yardımcı olacaktır. yazışmanızı tavsiye ederim...

1lker
19-01-2012, 20:45
İnsanlarda olduğu gibi köpeklerde de ecel kavramına inanmak gerekir , sonuçta bu dünyada hepimiz için belirlenmiş bir süre bulunmaktadır..

03-06 ay arası muzur sevgi yumağıdır , eşyalarınızı kemir paçalarınızı çekiştirir

06-12 ay arası genç olmaya başlamıştır yerinde duramaz munzurdur

1-4 yaş arası delikanlılık dönemi yaşar bu süre içerisinde kendine güvenen tetikte bir köpektir

4-6 yaş arası ağır delikanlı dönemlerini yaşar sizi ve çevresini daha iyi tanımaktadır. Gereksiz tepkilerde bulunmaz.

6-x yaş arası arık yaşlandığını kabul eden bir köpeğe dönüşür , sakinlik ve huzur ister gürültü patırtı ile pek ilgilenmez. Çeşitli sağlık sorunlarını daha sık yaşayabilir.

Yaşlı köpeklerin metabolizma’sı daha yavaş çalışacağından hazmı kolay yiyecekler vermenizi öneririm.

O gün gelirde köpeğinizden ayrılmak zorunda kalırsanız kendinizi çok üzmeyin , bilin ki artık o huzurdadır ve sahibi çaresizlik ile bekleyen bakıma muhtaç bir yavru köpek mutlaka bulunur.

bu şekilde bir yazıyı seninle paylaşmak istedim dostum umarım sağlığına kavuşur elimden gelen bu :(

MehmetUnal46
19-01-2012, 20:51
Alman Kurdu - Alman Çoban Köpeği - Alman Kurdu Hakkında Herşey (http://www.almankurdum.net)

iletişim kısmından Kemal Kural ile irtibata geç.
benzer bir senaryo yaşamıştı kendisi de ve Alman Kurtları hakkında ciddi sağlam bilgiye sahiptir. Almanya'da bu işin piri olan yerlerle de irtibat halindedir. Mutlaka size yardımcı olacaktır. yazışmanızı tavsiye ederim...

Çok teşekkür ederim.Bugün geç oldu yarın hemen arıyacağım.

@1lker Teşekkür ederim.Bende düşünmüyor değilim ecelinin geldiğini çünkü 12 yaşında.Ama bir umut arayış içerisindeyim.Çünkü köpeğim çok sağlıklıyken bir anda çöktü.

coolvtec
19-01-2012, 21:01
geçmiş olsun arkadaşım.

sanırım köpek beslemenin en kötü yanı bu olsa gerek, sadece 12-13 yıl yaşıyorlar ve ecelini görmek çok zorudasın.

MehmetUnal46
19-01-2012, 21:02
geçmiş olsun arkadaşım.

sanırım köpek beslemenin en kötü yanı bu olsa gerek, sadece 12-13 yıl yaşıyorlar ve ecelini görmek çok zorudasın.

Teşekkür ederim.Maalesef öyle ölümünü görmek zor gerçekten.

1lker
19-01-2012, 21:45
Çok teşekkür ederim.Bugün geç oldu yarın hemen arıyacağım.

@1lker Teşekkür ederim.Bende düşünmüyor değilim ecelinin geldiğini çünkü 12 yaşında.Ama bir umut arayış içerisindeyim.Çünkü köpeğim çok sağlıklıyken bir anda çöktü.

olur herşey insan için belki başka bir dost edinmene vesile olur ben kendimi bildim bileli hayvan beslerim Allah nasip ederse ölene kadar da beslemeyi düşünüyorum evimde kedim var kapıda 30 tane kediye bakıyoruz hayvan sevgisi çok güzel umarım dostun sağlığına kavuşur

MehmetUnal46
04-03-2012, 00:08
Arkadaşlar köpeğimiz öldü. Elimde 30KG kadar winner marka kurumama kaldı. Bizim buralarda sokak köpeği hiç yok ya da ben hiç görmüyorum. Alıp sokak köpeklerine verebilecek ya da kendi ihtiyacı olup isteyen varsa özel mesaj atsın. (Ankara sadece)

ruudvan
04-03-2012, 00:18
gecmıs olsun .kopegınıze uzuldum .

batucan
04-03-2012, 09:57
Arkadaşlar köpeğimiz öldü. Elimde 30KG kadar winner marka kurumama kaldı. Bizim buralarda sokak köpeği hiç yok ya da ben hiç görmüyorum. Alıp sokak köpeklerine verebilecek ya da kendi ihtiyacı olup isteyen varsa özel mesaj atsın. (Ankara sadece)

Basin sagolsun... Mamayi istersen direk barinaga kargola...

DoDo_hamann
04-03-2012, 10:06
Başın sağolsun, çok üzücü gerçekten.

Time-R
04-03-2012, 10:27
Basindan beri okurken duzelir diye umut etmistim, peki emar cektirdiniz mi? sebebi belli mi? felc gelmis olabilir mi, veteriner bu konu hakkinda birsey dedi mi?

Cok uzuldum, basiniz sagolsun, topragi bol olsun.

ALPER-VNS
04-03-2012, 11:33
benimki de 4 yaşında.. hala dün gelmiş gibi.. üzücü bi durum başka bi yavru almanız iyi olucaktır sizin için..

Orhan
04-03-2012, 11:46
geçmiş olsun yapacak bişey yok 12 yaş uzun bi ömür aslında baya güzel bakmışsınız

ErmanArseven
04-03-2012, 11:51
cok geçmiş olsun üzücü bir durum en sevdiğim cinstir alman kurtları yaşadığı süre boyunca eminim size cok iyi bir dost olmustur

JosephuS
04-03-2012, 13:15
Geçmiş olsun..bence yeni bir köpek alın ama aynı cins almayın diğer köpeği hatırlatır hep.. benim başımada geldi aynı cins köpek üzüntü verir.

Yiğit G.
04-03-2012, 13:37
geçmiş olsun umarım tek veterinere güvenmek gibi bir iş yapmamışsınızdır ?

MehmetUnal46
04-03-2012, 16:53
Basindan beri okurken duzelir diye umut etmistim, peki emar cektirdiniz mi? sebebi belli mi? felc gelmis olabilir mi, veteriner bu konu hakkinda birsey dedi mi?

Cok uzuldum, basiniz sagolsun, topragi bol olsun.

Birçok veterinere gittik nöroloji uzmanına gittik. MR'da çektirdik. Ancak hiç bir veteriner ameliyat etmeye yanaşmadı. Çünkü köpeğimizin omuriliğinde 3 adet ileri derecede fıtık varmış. Ameliyat sırasında ancak bir tanesi düzeltilebilirmiş ve 12 yaşındaki köpek için ameliyat sonrası düzelmesi 4 ayı bulurmuş. Bu sırada diğer fıtıklar gitgide büyüyormuş. Bu sebeple 4 ay sonra tekrar ameliyat gerekir dediler. İstanbul, Bursa ve birçok hayvan çiftliği sahibine sordum. Kronik hastalıkmış. Ayrıca yaşına bağlı olarak kemik erimeside mevcutmuş. Genel görüş ameliyat ettikten 3 ay sonra köpeğin tekrar aynı duruma geleceği yönündeydi. MR sonuçlarını yolladığım birçok kişi bunu söyledi.

MehmetUnal46
04-03-2012, 16:55
geçmiş olsun umarım tek veterinere güvenmek gibi bir iş yapmamışsınızdır ?

12 yıldır aynı veterinere götürüyorum. Doğduğundan beri aynı veteriner bakıyordu. Kendisi zaten belirtti başka veterinerlerede götürün diye, ben zaten o demese bile götürecektim.,

Geçmiş olsun dileklerini ileten arkadaşlara teşekkürler. Şunu belirteyim, köpeğime arasıra kızsamda sinirlensemde beni hep korumuştur. Köpek almayı düşünen arkadaşların, köpeğin bir oyuncak olmadığını, senelerce yaşadığını ve bakım gerektirdiğini bilerek almalarını öneririm. Yoksa hayvana eziyet olur ve bununda vebali vardır.

AhmetKadir
04-03-2012, 18:42
ankarada hangı klınıge gıdıyordunuz

cagri-35
04-03-2012, 22:25
Üzüldüm :(

Başınız sağolsun.

Yiğit G.
04-03-2012, 23:06
başınız sağolsun

doush
04-03-2012, 23:22
Başınız sağolsun :(

MehmetUnal46
05-03-2012, 00:15
ankarada hangı klınıge gıdıyordunuz

Beysukent Veteriner Kliniği Ahmet Bey'e gidiyorduk.

Başsağlığı dileyen arkadaşlara teşekkür ederim.