PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Silikon sorunu ?

GKHNGS
22-01-2012, 12:33
siyah silikon biraz taşma yaptı temızleyebıldızıgmız kadar temizledık yalnız hala dip noktalarda siyahlık belli oluyor...

Araç rengınde boyarsak oraları işe yararmı silikon kapanırmı ?

Chn53
22-01-2012, 12:34
izopropil alkol denen maddeyle temizleyebilirsiniz silikonları

JANJ@N
22-01-2012, 12:39
izopropil alkol denen maddeyle temizleyebilirsiniz silikonları

hırdavatçılarda mı olur bu, yada nerden bulabiliriz, benim de temizlenmesi gereken şeffaf silikon izleri var

GKHNGS
22-01-2012, 12:39
Balata spreyıyle baya bır çıkardık çok dipler kaldıı oralara ulaşamıyoruz boyarız dıye dusunduk ama ?

GKHNGS
23-01-2012, 14:17
http://b1201.hizliresim.com/t/r/215kv.jpg

Arkadaşlar durum bu...Siyah iz var çizgi şeklinde...Kendım rotus yapıyım dedim çok kötü oldu...

Auto kinge gıdıcem onumuzdekı hafta orda boyaya mı soktursam acaba ?Rötüş çok sırıttı...

GKHNGS
23-01-2012, 15:58
Autokınge ne dıyosunuz arkadaşlar ?

aniL43
23-01-2012, 16:19
Silikonu çözen-yumuşatan şeyler belli sıcaklık,alkol aseton vb çözücüler
fotoğrafı görene kadar sıcak suyla ovalayıp bu çözücüleri denemenizi önerecektim damlama vs tarzında taşma sanmıştım ama bu farklı
bu çizgi şeklindeki taşmaya ne yapılabilir ne kadarına ulaşılabilir açıkcası çok bi fikrim yok
Fakat yine de sıcak su ve asetonu deneyin derim ben birşey kaybetmezsiniz
Autoking yardımcı olabilir mi bilmiyorum ama birkaç farklı oto boyacısından fikir alırsanız sanıyorum daha mantıklı olur en azından bi yol gösterebilirler

Yiğit G.
23-01-2012, 17:15
ben anlamadım fotodan cokda , o enine duran ince siyah çizgi silikonsa en güzel şöyle olur traş jiletini çıkarırsın cok dikkatli bir şekilde kesersin o silikonu dikkat ederek.En mantıklı öyle.Yanlış görmüyorsam tabi.

aniL43
23-01-2012, 17:31
ben anlamadım fotodan cokda , o enine duran ince siyah çizgi silikonsa en güzel şöyle olur traş jiletini çıkarırsın cok dikkatli bir şekilde kesersin o silikonu dikkat ederek.En mantıklı öyle.Yanlış görmüyorsam tabi.

doğru görmüşsün abi düşündümde jilet mantıklı hakkaten

GKHNGS
23-01-2012, 18:34
saolun arkadaşlar ama çok dipte kalıyor kesmek çok zor kesın araca zarar verırım....En mantıklısı boya sanırım ama rotus olmadan nası boyanır komple boyancak sanırım değilmi?

GKHNGS
23-01-2012, 19:46
Varmıdır önerısı olan?

burkaykalyon
24-01-2012, 22:36
izopropil alkol çözer diye düşünüyorum.ayıptır söylemesi çalıştığım şirkette satılır :D ama eğer uygun olursa sizin için kavanozda ihtiyacınız kadar gönderebilirim.ya da çok güçlü kimyasallar var plastik malzemeye ve her türlü zemine uygun olan.şirkette var bizim.eğer sizin için de uygunsa bütün güçlü temizleyicilerden ufak bir paket yapıp gönderim deneyin?