PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Smart Kullanıcıları

Sayfa : [1] 2 3

SULTANOGLU
23-01-2012, 10:41
Arkadaşlar selam, Aramızda hiç Smart sahibi olan ya da önceden kullananlar var mı ?

Konuyu asıl açmamın sebebi hem şu anda kullanan, hemde gelecekte almak isteyenler için en azından bir kaynak olması. (ne kadar olur bilmem ama :D)

şu anda 2005 model smart fortwo aracım var. herşeyinden inanılmaz derecede memnunum yakışı, beklenmeyen derecede iyi gidişi, ve park kolaylığı vs..... ama çözemediğim ufak bir sıkıntı var. Araç fazla boost altında kaldığında direk kendini safe mode a alıyor ve kontak kapatıp açınca tekrar eski haline geri dönüyor. serviste bilgisayara bağlayınca sekonder valfi arızası diyor bu nedir ? böyle birşey hiç duymadım.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

EM-RE
23-01-2012, 10:47
Diğer arabanda sadece elektrik olarak far ve stop olduğundan valf arızası duymaman gayet normal ahuahau :D
Kolay gelsin.. :)

SULTANOGLU
23-01-2012, 10:50
ahahhaha emre çok saol :D valla camaroyla karşılaştırınca mutfak robotuna binmiş gibi hissediyorum kendimi :D

Skyhawk34
23-01-2012, 10:51
BAH30 nickli arkadaşın four four brabus ' u var bi msj atın isterseniz :)

!KO
23-01-2012, 10:51
mutfak robotu ama 3 arabanın gırmeye calısıp vazgectıgı yere 2 snde girdim adamlar uyuz olmustu :D bi arkadasımda vardı baya eglenceli :D

SULTANOGLU
23-01-2012, 10:54
BAH30 nickli arkadaşın four four brabus ' u var bi msj atın isterseniz :)
Tamamdır çok saolun :)

mutfak robotu ama 3 arabanın gırmeye calısıp vazgectıgı yere 2 snde girdim adamlar uyuz olmustu :D bi arkadasımda vardı baya eglenceli :D

hakkaten çok eğlenceli :D utanmasam içinde uyiycam okadarda geniş içi var.

buradan orhansah kardeşime teşekkürlerimi tekrar tekrar sunuyorum iyiki arabasını bize park etmek istemişte, böyle bir arabaya sahip olmuşum :D

::ZaFeR::
23-01-2012, 10:54
CZT ile aynı platform üzerinden çıkan bir araç.CZT sahipleri de az da olsa fikir yürütebilirler sanırım

SULTANOGLU
23-01-2012, 10:56
benim aracım Smart fortwo olduğundan CZT ile ne yazıkki aynı platform olamaz :(

!KO
23-01-2012, 10:57
Tamamdır çok saolun :)

hakkaten çok eğlenceli :D utanmasam içinde uyiycam okadarda geniş içi var.

buradan orhansah kardeşime teşekkürlerimi tekrar tekrar sunuyorum iyiki arabasını bize park etmek istemişte, böyle bir arabaya sahip olmuşum :D

ben transporterdan sonra binince enee pisiklete bek læ moduna girmiştim :D tavsiyem uzun aractan sonra binmeyin aynaya bakıp arabanın arkası nerde:eek: diyosunuz :D

SULTANOGLU
23-01-2012, 10:59
ben transporterdan sonra binince enee pisiklete bek læ moduna girmiştim :D tavsiyem uzun aractan sonra binmeyin aynaya bakıp arabanın arkası nerde:eek: diyosunuz :D

5 metre arabandan sonra bindiğim için :) arabaya ilk binişimde geri gitmek için yan koltuğun arkasına elimi atarken arkacama çarptım elimi :D o an arabanın ufacık oldğunu tekrar anladım :D

!KO
23-01-2012, 11:00
5 metre arabandan sonra bindiğim için :) arabaya ilk binişimde geri gitmek için yan koltuğun arkasına elimi atarken arkacama çarptım elimi :D o an arabanın ufacık oldğunu tekrar anladım :D

ahaha malzemeden çalmışlar abi :Deli: k20 atalım :cool:

::ZaFeR::
23-01-2012, 11:00
Pardon Smart Forfour ile karıştırdım :/

SULTANOGLU
23-01-2012, 11:36
ahaha malzemeden çalmışlar abi :Deli: k20 atalım :cool:
valla şu adna bile ufaktan modlama durumlarına giresim var ama dahada sıkıldığım anda youtube daki hayabusa motorlu olanlara bakım zehirlenmemek elde değil :)

Pardon Smart Forfour ile karıştırdım :/

problem değil :) belki bir fikri olabilir :)

SULTANOGLU
23-01-2012, 15:34
Harbiden yokmu yav bu sekonder valfimidir ne zıkkımsa bilen :D

mmustu
23-01-2012, 15:38
olum halil ağayı aradık ya sekonder valfi arızası için :D

SULTANOGLU
23-01-2012, 15:40
ya benim kafam gitti muştu sorma kaç haftadanberi rezalet cumartesiler yaşıyorum direk unutuyorum herşeyi.

doğru yav nereye götürücektim ben arabayı onu bile unutmuşum :D

Onuralp
23-01-2012, 15:43
Harbiden yokmu yav bu sekonder valfimidir ne zıkkımsa bilen :D

Fazla boost basınca ortaya çıkar genelde. Selenoid valf diye geçer. Saab'da başıma gelmişti muhtemelen aynı arızadır. Ama ben parça gelene kadar 3-5 ay kullandım, sorun olmadı. :)

mmustu
23-01-2012, 15:45
ya benim kafam gitti muştu sorma kaç haftadanberi rezalet cumartesiler yaşıyorum direk unutuyorum herşeyi.

doğru yav nereye götürücektim ben arabayı onu bile unutmuşum :D

ahsudhus :D bunların merkezi nerdeydi samandıra mı oğuza bi sormak lazım bende unuttum :D

SULTANOGLU
23-01-2012, 15:53
Fazla boost basınca ortaya çıkar genelde. Selenoid valf diye geçer. Saab'da başıma gelmişti muhtemelen aynı arızadır. Ama ben parça gelene kadar 3-5 ay kullandım, sorun olmadı. :)
yok bende kullanıyorum bu şekilde hata safe mode a sokmadan kullanmayada baya alıştım :D ama bazen sıkıntı oluyor işte :D ama bunun açıklaması slenoid valf iseee nasıl teşekkür etsem az şimdi hemen araştırıyorum :D

ahsudhus :D bunların merkezi nerdeydi samandıra mı oğuza bi sormak lazım bende unuttum :D

abi floryada diye biliyorum :D

Emir-Sb3R
23-01-2012, 17:22
BAH30 nickli üye benim , nickimi değiştirdim :)
Ben forfour brabus kullanıyorum ama fortwo veya roadsterdan da anlıyorum birazcık :)
Merkez gülsoy , floryada , ancak arabanız brabus ise gitmenize gerek yok , mhd lerden falan anlıyorlar gerisini bilmiyorlar , öncelikle arabada yazılım , dumpvalve vs. var mıdır ? Birde km kaç ?

Kakus
23-01-2012, 17:28
Sultanpaşa, sana da ne yakışmıştır smart... İçinde bi fotoğrafını at da masaüstüme arka plan yapiym. :D

mmustu
23-01-2012, 17:29
arabada hiç bişi yok full standart

Emir-Sb3R
23-01-2012, 17:30
brabus mu peki ? 450 mi 451 mi ?

mmustu
23-01-2012, 17:36
brabus değil ama o kodlar ne onu bilmiyorum :D

Emir-Sb3R
23-01-2012, 17:38
brabus değil ama o kodlar ne onu bilmiyorum :D

kaç model olduğunu biliyosan o da olur abi :D

mmustu
23-01-2012, 17:39
2005 model :)

Ahmet Saraçoğlu
23-01-2012, 17:41
biz bi araç çok niyetlendik arkadaşla , iki tanesine bakmaya gittik , birini sürdüm turladım.Gayet zevkli bi araç.Fakat benim ayda bir istanbul ankara olayımdan dolayı uzun yolda kasar endişesiyle c2 vtr almıştık.Hala aklımdadır dip fiyat şehir içi için bi smart.

Emir-Sb3R
23-01-2012, 17:46
2005 model :)

o zaman 450 , roadster la çok benzerler , elektroniği benim arabamla da aynı , en sağlam kasasıdır fortwonun :)

biz roadster da yaşamıştık aynı sıkıntıyı , sizde eğer serviste bağlayınca P0410 Fault veriyorsa , sekonder valf bozulmuştur , 2 sene evvel 100 € nun altındaydı fiyatı şimdi daha da ucuzdur sanırım , değiştirince kalmaz sıkıntı :)

mmustu
23-01-2012, 17:48
aynen zaten serviste bilgisayara bağlayınca sekonder valfi arızası diyor :)

bu valf nedir tam olarak ne işe yarar ?

birde illaki floryada mı değiştirmemiz lazım bunu

XoR
23-01-2012, 17:53
aynen zaten serviste bilgisayara bağlayınca sekonder valfi arızası diyor :)

bu valf nedir tam olarak ne işe yarar ?

birde illaki floryada mı değiştirmemiz lazım bunu

Yok satın alıp Sefaköy sınırlarında değiştirmeniz gerekiyor, yoksa arıza tekrarlıyor...

mmustu
23-01-2012, 17:55
Yok satın alıp Sefaköy sınırlarında değiştirmeniz gerekiyor, yoksa arıza tekrarlıyor...

ha ha ha totoş :D

olum kaç tane servisi aradım smarta bakmıyolarda anlamıyolarda o yüzden sordum :D

Emir-Sb3R
23-01-2012, 18:00
ikincil hava enjekiyon valfi olarak geçiyor ama teknik olarak işlevini anlatsam yalan olur bilmiyorum tam :)
Benim servisime gelebilirsiniz , hatta yarın tüm gün orda olacağım bende arabayla uğraşıyorum , smarta bakıyorlar da , cihazları da var bilgisayara da bağlıyorlar.

Bu arada valf bu ;
http://www.evilution.co.uk/info/obd/p0410a.jpg
http://www.evilution.co.uk/info/obd/p0410b.jpg
http://www.evilution.co.uk/info/obd/p0410c.jpg

Bu arada resimlerin de altında yazan evilution.co.uk adresini yer imlerine ekleyin her çeşit smartla ilgili çoğu teknik soruların cevapları var..

mmustu
23-01-2012, 18:03
çok sağolasın yaw :) senin servis nerede bi adres telefon alsak

hakan hafta içi çalışıyor hafta sonu gidebilir sanırım yada isterse ben boştayım ben getirebilirim :) bu arada bu valften elinizde varmıdır sipariş mi vermek gerekiyor

Emir-Sb3R
23-01-2012, 18:05
Benim servis diyince , biz yıllardır onlarla çalışırız da biraz benimsemişim :D
Ama ben ordayken gelseniz sahibi zannedersiniz sağolsunlar çok ilgililer , ben olursam extra yardımları olur diye dedim :)
Gerçi tatilde olduğum için size uygun bi zamanda da ben gelebilirim oraya yarın şart değil , servis floryada , kolbaşlar servis :)
Ben kendi cebimi veriyim siz uygun olduğunuz zaman önce bana ulaşın ; 0539 741 kırkbir 00

mmustu
23-01-2012, 18:07
:D :D ok anladım en azından şöyle yapabiliriz yarın sen bu parçanın ellerinde olup olmadığını öğrenebilirsen yoksa en azından sipariş geçeriz :)

Emir-Sb3R
23-01-2012, 18:09
:D :D ok anladım en azından şöyle yapabiliriz yarın sen bu parçanın ellerinde olup olmadığını öğrenebilirsen yoksa en azından sipariş geçeriz :)

yoktur :) sipariş geçmek kolay ben geçerim ama önce bi gelseniz onlarda bi baksa daha iyi olur diye düşündüm :)

mmustu
23-01-2012, 18:14
hakanı aradım şimdi yarın işe arabayla gitmesi gerekiyomuş yarından sonra her gün alabilirsin abi arabayı dedi :D

Emir-Sb3R
23-01-2012, 18:31
hakanı aradım şimdi yarın işe arabayla gitmesi gerekiyomuş yarından sonra her gün alabilirsin abi arabayı dedi :D

Abi o zaman farketmez sen beni ararsın geliceğin gün sabahtan bende ona göre ayarlarım kendimi beraber gideriz bana yakın zaten :)

SULTANOGLU
23-01-2012, 19:51
Ya beyler ne kadar teşekkür etsem azdır muştu adamın molekülüsün o derece diyorum :D

Emir sanada çok teşekkür ederim yardımların için çok saol. evilution sitesine bende baktım ama bu sekonder zımbırtının ingilizce karşılığını bir türlü bulamadım. :D bu parçayı pekisizin servisten alabiliyormuyuz ?

aracım smart coupe 2005 model 61 hp lik (450.332) olarak geçiyor. brabus olarak depo kapağı iç dikizaynası ıvırı zıvırı var.

SULTANOGLU
23-01-2012, 19:54
Sultanpaşa, sana da ne yakışmıştır smart... İçinde bi fotoğrafını at da masaüstüme arka plan yapiym. :D

en yakın zmandafotoğraf çekicem :D

mmustu
23-01-2012, 20:16
kanka koyver gitsin bi gün ya senle yada sensiz gidecem emirin yanına eğer kesin valf arızalı ise siparişini geçecez geldiğinde takılacak :D

SULTANOGLU
23-01-2012, 20:18
valla alete bağlatınca sekonder valfi arızası demişti bende ordan diyorum :D normal kullanımdabir sıkıntıı yok ama uzun süre boostta kalınca araba duvara çarpmış gibi kısıyor kendini :D oraya giderkendesokarım arızaya öyle bulunur problem:D

Emir-Sb3R
23-01-2012, 22:47
valla alete bağlatınca sekonder valfi arızası demişti bende ordan diyorum :D normal kullanımdabir sıkıntıı yok ama uzun süre boostta kalınca araba duvara çarpmış gibi kısıyor kendini :D oraya giderkendesokarım arızaya öyle bulunur problem:D

Evet abi zaten mercedes servisi olduğu için parça falan getiriyolar , gülsoydan da daha uyguna getirirler :)

raptor
26-01-2012, 01:12
Smart Roadster'ım vardı bu yaz sattım.Smart çok zevkli arabadır ama sefası olduğu kadar cefasıda vardır.Sadece şekli var başka bir şey yok.Bir Ferrari kadar ilgi çekiyor.Gören dönüp bir daha bakıyor.Hele'de o çocukların "Abi oyuncak araba mı bu " sorusu yok mu :-)

Teknik destek sıfır diyebilirim.Servisler , ustalar çok bilgisiz ve beceriksiz.Gülsoy filan hikaye hepsi.Parasının arabası değil bence.

Roadster'a sırf şekli için heves edenler almadan önce 10 kere düşünsünler.

Emir-Sb3R
26-01-2012, 08:48
Smart Roadster'ım vardı bu yaz sattım.Smart çok zevkli arabadır ama sefası olduğu kadar cefasıda vardır.Sadece şekli var başka bir şey yok.Bir Ferrari kadar ilgi çekiyor.Gören dönüp bir daha bakıyor.Hele'de o çocukların "Abi oyuncak araba mı bu " sorusu yok mu :-)

Teknik destek sıfır diyebilirim.Servisler , ustalar çok bilgisiz ve beceriksiz.Gülsoy filan hikaye hepsi.Parasının arabası değil bence.

Roadster'a sırf şekli için heves edenler almadan önce 10 kere düşünsünler.

Bence sen servis bulamamışsın :) Çok araba kullandım ama benim smartım dahil(forfour) roadster kadar keyifli ve iyi yol tutan arabaya çok az binmişimdir , bu arada o sadece şekli olan araba 150-160 hp lik bir arabanın performansında 5.5 litre yakıyordu şehir içi :) yazık etmişsin

SULTANOGLU
26-01-2012, 08:50
Bu arada unutmadan emir en kısa zamanda senin servisine getiricem arabayı :) bu tek problemi kalksa ortadan inanılmaz mutluolucam :D

yakış konusunada gelirsek hani benmi çok babanne gibi kullanıyorum bilmiyorum ama şehir içi 50 tl lik benzinle 200 km gidiyorum.

Emir-Sb3R
26-01-2012, 08:51
Bu arada unutmadan emir en kısa zamanda senin servisine getiricem arabayı :) bu tek problemi kalksa ortadan inanılmaz mutluolucam :D

Hallolur abi o problem değil sen geliceğin gün beni ara sabahtan ben ayarlarım kendimi gideriz beraber :)

SULTANOGLU
26-01-2012, 08:52
çok saol ilgilendiğin için :)

Emir-Sb3R
26-01-2012, 08:52

yakış konusunada gelirsek hani benmi çok babanne gibi kullanıyorum bilmiyorum ama şehir içi 50 tl lik benzinle 200 km gidiyorum.

6 litre falan yakıyosun abi demekki :) yazılım yapınca daha da azalıyo :D

çok saol ilgilendiğin için :)
ne demek abi olur mu :)

SULTANOGLU
26-01-2012, 08:55
zaten max şehir içi 6 litre yakıyor :D ayrıca yazılım yaptırıcam kesinlikle

raptor
26-01-2012, 08:59
Bence sen servis bulamamışsın :) Çok araba kullandım ama benim smartım dahil(forfour) roadster kadar keyifli ve iyi yol tutan arabaya çok az binmişimdir , bu arada o sadece şekli olan araba 150-160 hp lik bir arabanın performansında 5.5 litre yakıyordu şehir içi :) yazık etmişsin

Benim arıza standart bir arıza değildi.Mevzu bayağı derin. Ama ben şunu gördüm bu arabayı bilen usta bile yok.Arabayı servise götürüyorum , servis arabaya bakmak istemiyor.Arabanın beyninde arıza var diyor.Halbuki beyninde arıza yok arabanın.Tamam diyorum tak yeni beyni ver o zaman olacak mı , yok garanti vermem diyor.Bu nasıl bir mantık.En sonunda Almanya ya mailler yazdım ancak ilgilenmeye başladılar.Ama sadece telefonda ilgilenme.Arabayı servis yapamıyor beni sanayide başka ustalara yönlendiriyor.Bu nasıl bir mantıktır :soru:

Evet yakıtı gerçekten çok iyiydi.Aslında araba zevkli araba ama işte arabayı bilen yok.Hatta brabus yapmayı bile düşündüm aracı ama artık bezdim ve yok parasına verdim.Tam bütün sorunlarını temizledim sattım.Bir daha smart mı :confused: aslaaa :)

SULTANOGLU
26-01-2012, 09:01
Valla bende daha yeni aldım ama şu ana kadar bir problemim yok :D gayet memnunum

Emir-Sb3R
26-01-2012, 09:02
servis sıkıntılı ona diyecek bişeyim yok , ben ilk aldığımda gülsoya gittim birkaç kez hiç umurlarında değil adamlar smarta bakmak istemiyorlar ama 30.000eudan satıyorlardı forfour brabusları..
satmamış olsanız servis önerirdim ama hayırlısı olsun satmışsınız artık :)
bu arada sırf servis için bir daha smart mı aslaa demek biraz garip , kimse lotus falan almasın o zaman yandılar :)

bir de smartları sanayilerde servise sokarsanız memnun kalmazsınız , aslında sizin yapmanız gereken sadece yetkili servis dışında xentry star cihazı olan herhangi bir özel mercedes servisine gitmekti :)

raptor
26-01-2012, 09:11
servis sıkıntılı ona diyecek bişeyim yok , ben ilk aldığımda gülsoya gittim birkaç kez hiç umurlarında değil adamlar smarta bakmak istemiyorlar ama 30.000eudan satıyorlardı forfour brabusları..
satmamış olsanız servis önerirdim ama hayırlısı olsun satmışsınız artık :)
bu arada sırf servis için bir daha smart mı aslaa demek biraz garip , kimse lotus falan almasın o zaman yandılar :)

bir de smartları sanayilerde servise sokarsanız memnun kalmazsınız , aslında sizin yapmanız gereken sadece yetkili servis dışında xentry star cihazı olan herhangi bir özel mercedes servisine gitmekti :)

Hocam işte bendeki kör talihdi heralde bilmiyorum.Ama bilgim doğrultusunda sorun yaşayanlara elimden geldiğince yardımcı olurum bu konu altında.

XoR
26-01-2012, 09:15
Tavsiye edeceğiniz ilan varmı :D dün bi şirket arabası gördüm Hakanınkinden adam tın tın gidiyodu oraya işemi girsem napsam :D

SULTANOGLU
26-01-2012, 09:20
Koray nolur sende al :D

XoR
26-01-2012, 09:26
Şunlar süpermiş kombinezon olarak :D

Smart Fortwo 1.0 2004 Model 18.250 TL Galeriden satılık ikinci el Beyaz renk - 71418054 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-smart-2004-smart-fortwo-otomatik-mengerler-bakimli-beyaz-71418054/detay#)

Smart Fortwo 1.0 2008 Model 19.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 66049052 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-smart-smart-fortwo-1-0-cift-kisilik-karizmatik-farkli-arac-66049052/detay#)

XoR
26-01-2012, 09:28
Koray nolur sende al :D

Moruk ben önce götüme don alayım, duvar kağıdı işinde sezon ölü olduğundan durumlar sıkıntılı :D ama bi inşaat projesi falan patlatırsam alabilirim az yakıyomuş zaten motordan daha mantıklı :)

Emir-Sb3R
26-01-2012, 09:29
Tavsiye edeceğiniz ilan varmı :D dün bi şirket arabası gördüm Hakanınkinden adam tın tın gidiyodu oraya işemi girsem napsam :D

şöyle bi baktım hemen donanım olarak bu güzel mesela ;
Smart Fortwo 1.0 2006 Model 18.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 71360795 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-smart-2006-model-kirmizi-ve-kirmizi-ici-ile-diger-smartlardan-farkli-71360795/detay)

birde smartların dışı plastik olduğu için yorgun araba çok belli oluyor , ne görüyosanız o birazcık yani :)

bu arada bütçe sınırı yoksa 451ler çok güzel :D

Emir-Sb3R
26-01-2012, 09:30
Şunlar süpermiş kombinezon olarak :D

Smart Fortwo 1.0 2004 Model 18.250 TL Galeriden satılık ikinci el Beyaz renk - 71418054 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-smart-2004-smart-fortwo-otomatik-mengerler-bakimli-beyaz-71418054/detay#)

Smart Fortwo 1.0 2008 Model 19.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 66049052 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-smart-smart-fortwo-1-0-cift-kisilik-karizmatik-farkli-arac-66049052/detay#)

ikincisi şirket çıkması :)

SULTANOGLU
26-01-2012, 09:31
oha bu arabayıda kırmızımı kaplatsam:D tam bir antipatik olarum ozman bütün arabalarımkırmızı olur :D

451ler baya güzel 1.0 turbo oh :)

motora göre katkat mantıklı, zaten yan yana oturduğun bir motorsiklet gözüyle bakıyorum ben :D

Emir-Sb3R
26-01-2012, 09:35
oha bu arabayıda kırmızımı kaplatsam:D tam bir antipatik olarum ozman bütün arabalarımkırmızı olur :D

motora göre katkat mantıklı, zaten yan yana oturduğun bir motorsiklet gözüyle bakıyorum ben :D

kapla , boya , farketmiyo zaten plastik olduğu için tampon boyuyomuş gibi işte , zaten yurtdışında çok meshur sürekli renk değiştirmeler , yapboz gibi söküldüğü için :)
Ben plastik kısımları komple boyattım mesela :)

XoR
26-01-2012, 09:36
şöyle bi baktım hemen donanım olarak bu güzel mesela ;
Smart Fortwo 1.0 2006 Model 18.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 71360795 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-smart-2006-model-kirmizi-ve-kirmizi-ici-ile-diger-smartlardan-farkli-71360795/detay)

birde smartların dışı plastik olduğu için yorgun araba çok belli oluyor , ne görüyosanız o birazcık yani :)

bu arada bütçe sınırı yoksa 451ler çok güzel :D

Kırmızı güzel ama içi Turuncu o yüzden pas geçtim onu :D Bitane YES plaka beyaz var oda güzel :D

451 nedir ?

SULTANOGLU
26-01-2012, 09:36
o işim şakası tabikde bu siyah-gri halini ve de zindan karalığındaki filmlerini çok sevdim oyüzden sanırımböyle kalır :)

SULTANOGLU
26-01-2012, 09:37
Kırmızı güzel ama içi Turuncu o yüzden pas geçtim onu :D Bitane YES plaka beyaz var oda güzel :D

451 nedir ?

abi 451 yeni kasasının kodu, benimki mesela 450 olarak geçiyor.

XoR
26-01-2012, 09:38

Üstü kapalı sepetli motor işte :D

Bu cam tavanın açılma durumu yok dimi ? Saçma bir soru ama belki katlanıp bi yerlere giriyodur diye hayal ettim :D

Offff çok fena heves ettim :)

tunceR
26-01-2012, 09:39
roadster ler nasıldır komşumda var siyah yazın tam keyif arabası benimde aklımı çeliyo :)

Emir-Sb3R
26-01-2012, 09:39

451 nedir ?

içi de kırmızı , bi detaylı temizlikle kıpkırmızı olur o :D yes plakayı gördüm de smarta jant bulamıcağınız için saç jantlı görünce eledim :D
işte o yes plaka 451 kasa oluyor :)

o işim şakası tabikde bu siyah-gri halini ve de zindan karalığındaki filmlerini çok sevdim oyüzden sanırımböyle kalır :)
araba mı gri tridion mu abi :)

XoR
26-01-2012, 09:41
abi 451 yeni kasasının kodu, benimki mesela 450 olarak geçiyor.

Cubic inch'mi :D

Emir-Sb3R
26-01-2012, 09:42
roadster ler nasıldır komşumda var siyah yazın tam keyif arabası benimde aklımı çeliyo :)

şuan inanılmaz bi roadster var babam 2. smarta tamam dese ben alıcam :D çok istiyolar gerçi ama ölüleri 25-26 ediyor..
roadster km seçer çok , biraz sert bi araba çünkü , ve 700cc 82 hp olduğu için çoğu, fortwolardan biraz daha çabuk biter motorları o yüzden düşük kmli bakın :)
Smart Roadster Roadster 2005 Model 32.000 TL Galeriden satılık ikinci el Mavi renk - 68726429 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-smart-the-garage-dan-smart-roadster-roadster-68726429/detay)

XoR
26-01-2012, 09:42
içi de kırmızı , bi detaylı temizlikle kıpkırmızı olur o :D yes plakayı gördüm de smarta jant bulamıcağınız için saç jantlı görünce eledim :D
işte o yes plaka 451 kasa oluyor :)

Evet onun bakışları farklıydı :D

Bijon aralığı neki jant bulunamıyor ?

Şimdi Almanyada çektiğim bir fotoyu atıyorum konuya o jantlardan bulsam taksam arabayı eve sokarım sanırım :D

Emir-Sb3R
26-01-2012, 09:44
3x112 yok ki tr'de , ama almanyadan bi takım brabus jant getirilebilir tabi :)

XoR
26-01-2012, 09:45
http://i1201.photobucket.com/albums/bb342/XooR/bcbb2f94.jpg

Arkalarin ofseti cinayetti :D

http://i1201.photobucket.com/albums/bb342/XooR/cb3a37f3.jpg

tunceR
26-01-2012, 09:46
motor ömrü ne roadsterlerin yada şöyle sorim 50,60 bin deki motor yara açmaya başlar mı ?

Emir-Sb3R
26-01-2012, 09:47
hahahaha benim jantlar brabus jantı işte bu , araba da brabus :)

XoR
26-01-2012, 09:49
hahahaha benim jantlar brabus jantı işte bu , araba da brabus :)

Hımmmmm ok 3 bijon sökmesi kısa sürer :D :D

Maşallah jantlarına :)

Bütün Frankfurt Smart dolu ama sadece Fourtwo var herkes dikine park ediyo :D

Emir-Sb3R
26-01-2012, 09:49
motor ömrü ne roadsterlerin yada şöyle sorim 50,60 bin deki motor yara açmaya başlar mı ?

hayır kesinlikle , trdeki turbo arabalarla ilgili bilinçsiz kullanımla bile , sadece düzgün servis yapılmış smart 100.000de de yara açmaz ama ben olsam roadster için 80.000km nin altına bakardım , birde fortwo gibi 3 farklı kasası olmadığı için model yılları hep yakın , bu yüzden km çok etki etmiyor fiyata
ama fortwo deseniz onda hiç sorun değil km mesela onlar daha dayanıklı o konuda..
o linkteki mavi araba mesela çok belli ediyor kendini

Emir-Sb3R
26-01-2012, 09:50
Hımmmmm ok 3 bijon sökmesi kısa sürer :D :D

Maşallah jantlarına :)

Bütün Frankfurt Smart dolu ama sadece Fourtwo var herkes dikine park ediyo :D

benimkiler 4 bijon forfour brabus :)

SULTANOGLU
26-01-2012, 09:51

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/317077_10150338026556932_533821931_8778711_2145861 125_n.jpg

bu benim arabam işte :)

SULTANOGLU
26-01-2012, 09:52
Cubic inch'mi :D
keşke öle olsa :D

http://i1201.photobucket.com/albums/bb342/XooR/bcbb2f94.jpg

Arkalarin ofseti cinayetti :D

http://i1201.photobucket.com/albums/bb342/XooR/cb3a37f3.jpg

abi bu jantların fiyatlarına baktım 1300 pound mu öle bişey :D önler 16 arkalar 17" arka lastik ölçüsü 225 35 17 falan :)

Emir-Sb3R
26-01-2012, 09:53
keşke öle olsa :D

abi bu jantların fiyatlarına baktım 1300 pound mu öle bişey :D önler 16 arkalar 17" arka lastik ölçüsü 225 35 17 falan :)

o lastik ölçüsü yüzünden lastik alamıyorum.. :)

XoR
26-01-2012, 10:07
benimkiler 4 bijon forfour brabus :)

Tekini takmayız :hehe:

SULTANOGLU
26-01-2012, 11:45

abi yanlız bu fortwo nun en uyuz olduğum yanı, arabaya cila atma keyfin yok :D hemen bitiyor :D

onursumer
26-01-2012, 13:10
kardeşimde tutturmuş fortwo istiyorum diye

sahibindende kelepir alınır dediğiniz 450 veya 451 ilanları varmı ekleseniz baksak :D

XoR
26-01-2012, 13:20
Bisiklet niyetine :D

http://home.roadrunner.com/~morehead/rvandtrailers.jpg

http://gallery.donniebarnes.com/main.php/d/46274-2/770smart1.jpg

SULTANOGLU
26-01-2012, 13:24
kardeşimde tutturmuş fortwo istiyorum diye

sahibindende kelepir alınır dediğiniz 450 veya 451 ilanları varmı ekleseniz baksak :D

Smart Fortwo 1.0 2006 Model 19.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 60239265 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-smart-2006-model-53-000-de-hatasiz-60239265/detay)

bu güzele benziyor km side düşük ama biraz boş gibi geldi mesela sanırım bu cam tavan değil ve jantlar sac :/ amakm si çok iyi

onursumer
26-01-2012, 13:43
jantları çokta kotu durmuyor aslında

peki bu 450 ile 451 arasında tasarım dışında fark varmı belirgin

daha sorunsuz sorunlu vs gibi hangisi makbul :)

kardeşim ilk dediğinde git işine falan diyordumda şimdi yavaş yavaş kanım kaynadı :D

SULTANOGLU
26-01-2012, 14:13

kardeşim ilk dediğinde git işine falan diyordumda şimdi yavaş yavaş kanım kaynadı :D

daha sorun çıkarma konusuna okadar hakim değilim.

fakat ikisi arasındaki genel farklılık motordan geliyor 451 olanları 1.0 turbo motor ki aralarında 1.0 motor atmosferik olanlarıda var. Turbo olanları makul.

450 olanlari ise 0.7 cc turbo oluyorlar. bunlardada tercih edilirse makyajlı olanları seçilmesi lazım. ön farları benim arabanınki gibi olanlarından. yakış açısından çokta fark ettiklerini sanmıyorum.

Şanzmanlarıda farklı sanırımbirinde soft toch diğerinde sotf tip mi öyle bir zımbırtı var.

powERS
26-01-2012, 15:27
asırı tatlı bıseyya.. ve tam şehiriçi arabası. park derdi yok. nefis. peki 0.8 dizel olanların durumları nasıl acaba? yakıt ne alemde. hem 0.8cc hemde dizel bana ucuk ekonomik biseydir gibi geliyo ama tabı bellide olmaz..:)

kız arkadasımda bayılıyo ama fiyatlar biraz yuksek :(

Designer
26-01-2012, 17:19
Slm 2005 den beri smart forfour kullanıcısıyız 1.5 dci otomatik.Fiyat olarak 1.5 dizel otomatik olarak 2. elleri cok cok uygun hatta o fiyata bu kalitede baska arac yok sanırım.Gerek performans gerek yakıt gerek kalite.Yanlız çok sıkıntılı bi yanı var bizim aracımız tam 1senedir mengerler bursa da yatıyordu cıkalı 2hafta oldu daha.İlk olarak sanzman dişlileri yıpranmış dediler kullanılmaz dediler almayadan sıfır sipariş edebiliriz 8000tl de fiyat koydular.1 sene boyunca arac yattı ogrendık ki mitsubishi colt larla cıvatasına kadar aynıymıs arac.Tabi biz bunu ogrenene kadar mengerler saolsun yok o bozuk bu bozuk dıe bi ton parca degistirdiler.Sonunda kendimiz çözmeye karar verdık çıkma parca satan bi tanıdıktan colt sanzumanı bulup taktırdık mengerlere 5000tl ye yakın para odeyıp aracı cıkarttık ve parcacıya yolladık.Mengerlerin 1yılda yapamadıgını cıkma parca satan usta 1haftada yaptı ve aracın degisen parcalarını gordugunde bunlarda hicbir sıkıntı yok bosu bosuna parca degistirmişler dedi.arac bize 10bin tl ye patladı.Yani smart alıp mercedesde servise sokmak gibi bi niyetiniz varsa baştan aman diyim çok can yakıyo.Bunun dışında araç gerçekten mukemmel ozellıkle performas olarak gayet tatminkar.

SULTANOGLU
26-01-2012, 17:32
muştu buralardamısın :D yarın işin yoksa kardeşime bırakıyorum arabayı yarın iş görğşmesine gidiyor ondan sonra buluşup servise götürebilirmisiniz :D

mmustu
26-01-2012, 17:35
yettim :D bana uyar hacı cihan çalışıyosa akşamdan alayım makinayı :D

Emir-Sb3R
26-01-2012, 17:37
muştu buralardamısın :D yarın işin yoksa kardeşime bırakıyorum arabayı yarın iş görğşmesine gidiyor ondan sonra buluşup servise götürebilirmisiniz :D

Ben müsaitim valla :D

SULTANOGLU
26-01-2012, 17:40
Ben müsaitim valla :D

Emir tamamdır kardeşime numaranı veriyorum yarın. sabatan iş görüşmesi var ondan sonra direkarıyacak seni :D

Emir-Sb3R
26-01-2012, 17:43

uydurucaksanız veriyim abi problem yok :D

bence 451 daha güzel ama 450 daha sorunsuz :) bitane kırmızı eklemiştim önceki sayfada o güzeldi mesela :)

asırı tatlı bıseyya.. ve tam şehiriçi arabası. park derdi yok. nefis. peki 0.8 dizel olanların durumları nasıl acaba? yakıt ne alemde. hem 0.8cc hemde dizel bana ucuk ekonomik biseydir gibi geliyo ama tabı bellide olmaz..:)

kız arkadasımda bayılıyo ama fiyatlar biraz yuksek :(

0.8 cdi ların sağlamlığı kalitesi hakkında pek bilgim yok , ama yakmadığını biliyorum o doğru :)

SULTANOGLU
27-01-2012, 16:04
Emir çoksaol yardımların için :D en yakın zamandabirtarih belirleyip tekrar gidicez gibigözüküyor :)

SULTANOGLU
27-01-2012, 16:05
ngk r lkr8a birde bu bujiyi satan bir dükkan biliyormusunuz, bilen gören duyan kim varsa bana haber verirse çok sevinirim ? 6 tane lazım :D

enesy
27-01-2012, 16:25
Ben bi süre 2000 model fortwo kullandım , haftaya inşallah bir fortwo daha alıcam 2009 model.

Yaşanabilecek her türlü sıkıntıyı yaşadım fortwo ile , ama pişman değilim kesinlikle herşeye rağmen kullanması çok zevkli.

Sadece minik lastiklerden dolayı yoldaki bozuk para bile hissediliyo :)

Derdiniz gazlamak değil ise , sakin sakin gidecek iseniz fiyatına göre en "cool" araba :)

SULTANOGLU
27-01-2012, 16:26
sıkıntı derken ? :D hani daha yaşamadan öğreniyimde onagöre hazırlanim

orhansah
27-01-2012, 16:28
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/298810_10150338025926932_533821931_8778703_7686446 34_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/291903_10150338026016932_533821931_8778704_5293774 82_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/304036_10150338026136932_533821931_8778706_7863893 43_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/297570_10150338026366932_533821931_8778708_1346252 634_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/299054_10150338026471932_533821931_8778710_9557231 25_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/310732_10150338026741932_533821931_8778713_9769625 24_n.jpg

SULTANOGLU
27-01-2012, 16:30
aşırıderece seviyorumya bu ufaklığı :D birde buji bulsam, bu arada 6 tane buji varmış bunda bugün yeni öğrendim :D

enesy
27-01-2012, 16:37
bir kaç kez kaza yaptım , parçalarını bulmak çok büyük dert.

Florya Gülsoy ile dost oldum git gel , saolsunlar çok ilgililer.

Şanzıman arızası yaşadık , tamir ettirmeden sattım.

Sadece kaput üstündeki smart yazıları 56 TL idi :) kasko şart yani :)

http://s13.postimage.org/479bwzgz7/DSC_1810.jpg (http://postimage.org/image/479bwzgz7/)

enesy
27-01-2012, 16:38
http://s13.postimage.org/lkjmbucaf/DSC_1810.jpg (http://postimage.org/) image host (http://postimage.org/)

enesy
27-01-2012, 16:47
http://s11.postimage.org/97mq0op6b/DSC_1936.jpg (http://postimage.org/) image hosting jpeg (http://postimage.org/)

http://s14.postimage.org/fmwwsokox/DSC_1782.jpg (http://postimage.org/) png image hosting (http://postimage.org/)

SULTANOGLU
27-01-2012, 16:51
yokyok kaskolu benimkide o açıdan hiç bir sıkıntım yok :)

cabriolet
27-01-2012, 16:54
hakan şuna bi egzoz bide yazılım yaptırda bakalım nasıl oluyomuş :D

enesy
27-01-2012, 16:55
abi şimdi yeni bi smart geliyo inşallah haftaya ,

onun için plaka düşünüyorum böyle eğlenceli birşey olsun istiyorum

varmı öneriniz mesela 34 BIG benim aklımda olan yada 34 DEV gibi :)

SULTANOGLU
27-01-2012, 16:58

Özgür hepsini yapıcamda ama ilk olarak şu safe mode a girme problemini aşmam lazım :( ondan sonra direk yazılım sonrada egzoz :D

bugun makinaya bağlayınca bir kaç tane hata çıkmış aa hiç biri aşırı basınçtan kesme ile ilgili değil :(

cabriolet
27-01-2012, 17:02
ya kesin bi sensöründe sıkıntı var arabanın başka bişeyden olduğunu sanmıyorum :D

Emir-Sb3R
27-01-2012, 17:03
Emir çoksaol yardımların için :D en yakın zamandabirtarih belirleyip tekrar gidicez gibigözüküyor :)

Rica ederim abi , evet eksikler yapılırsa tertemiz olur , motor vibrasyonu falan çok azalır :) Birde buji bence hiç arama abi parçaları benim bulduğumdan daha ucuza getiriyor bu servis :) Gülsoyla çalışmıyorlar çünkü yıldızlar mercedes var parça tedarikçileri o..

Egsoz , yazılım , downpipe 100 olur sanırım biz 82liği 120 yapmıştık :)

SULTANOGLU
27-01-2012, 17:04
ya kesin bi sensöründe sıkıntı var arabanın başka bişeyden olduğunu sanmıyorum :D

aynen bende öyle düşünüyorum :D ama aklı birde bujilerden olabilirmi diye düşünmeden edemedim ?

SULTANOGLU
27-01-2012, 17:06
Emir ozman bujileri değiştirmemiz lazım diye düşünüyorum. sen hatırlıyormusun çıkan hataları ?

Emir-Sb3R
27-01-2012, 17:14
Emir ozman bujileri değiştirmemiz lazım diye düşünüyorum. sen hatırlıyormusun çıkan hataları ?

arabaya bakan usta çok iyi bi usta , ben gözüm kapalı arabamı teslim ettim motor yaptık daha dün çıktı zaten , o bujiler değişecek dedi , siz bujilere baktırmışsınız ama tırnaklarına bakmak bişey ifade etmez ömrü bitmiş dedi , zincir değişecek dedi , esp ve abs için kontrol ederken direksiyon yön sensörünün çalışmadığını anladı o yapıyodur büyük ihtimal çok pahalı bişey değil dedi , safe mode mevzuunda da kayıtlı olan arıza turbo basınç arızası dedi , ama bu turboda bişey var demek değil bakmam lazım valf de olabilir dedi ancak secondary valve falan sökülmüş önceden çok da düzgün monte etmemişler , yağ hortumunda bi kaçak vardı elden geçmesi lazım dedi işte ama ufak tefek şeyler genel olarak.. :)

SULTANOGLU
27-01-2012, 17:28
emir süpersin çok saol zincir için şimdi değilde, buji, turbo basınç arızası ve yağ kaçağı için direk gidicem :)

Mr.K
27-01-2012, 19:58
800cc cdi 30kw için görüş alsam bende :) aday adayıyım da smart için :) 2005 model hatta linkte veriyim..Smart ForTwo 0.8 CDi 30 KW - PIK.ba (http://pik.ba/artikal/2248681/smart-fortwo-0-8-cdi-30-kw/)

bir yardımcı olsanız su genc yastakı kardeşinize :) ne kıyak olur :) hazır babamdanda ok almışken baskı kurup aldırmayı dusunuyorum da :) (tabi önce ehliyete basvurmam lazım o ayrı :D)

Emir-Sb3R
27-01-2012, 20:05
800cc cdi 30kw için görüş alsam bende :) aday adayıyım da smart için :) 2005 model hatta linkte veriyim..Smart ForTwo 0.8 CDi 30 KW - PIK.ba (http://pik.ba/artikal/2248681/smart-fortwo-0-8-cdi-30-kw/)

bir yardımcı olsanız su genc yastakı kardeşinize :) ne kıyak olur :) hazır babamdanda ok almışken baskı kurup aldırmayı dusunuyorum da :) (tabi önce ehliyete basvurmam lazım o ayrı :D)

bu kasaların dizeli yok burda , ama yeni kasayla aynı motoru kullanıyor sanırım 0.8 cdi o da çünkü , her manada çok eğlenceli bi araba ama dizeller nasıldır bilemiyorum :)
benzinlisi de yakmıyo neden benzinli almıyorsun :D

Mr.K
27-01-2012, 20:12
bu kasaların dizeli yok burda , ama yeni kasayla aynı motoru kullanıyor sanırım 0.8 cdi o da çünkü , her manada çok eğlenceli bi araba ama dizeller nasıldır bilemiyorum :)
benzinlisi de yakmıyo neden benzinli almıyorsun :D

dizel uzun yolda bana daha cok avantaj sağlar diye dusunuyorum+ yazılım yapılabılıyo mu 40beygir soyle 60*65 olsun yeter bana :)

kısa mesafeden cok sureklı uzun mesafe kullanıyorum + s.içindede extra az yakar dıye dusunerekten dızel bakıyorum acıkcası..

bana a noktasından b noktasına gıdıcek hesaplı az yakan bı araba bıtek bu gıbı geldı tr'de ornek varsa yardımda edebılırsınız ama gonlum şahsen bu araçtan yana.. tr ıle cıddı fıyat farkımız oldugu ıcın daha pahalı onerı varsa onlarada bakarım :D

Emir-Sb3R
27-01-2012, 20:30
dizel uzun yolda bana daha cok avantaj sağlar diye dusunuyorum+ yazılım yapılabılıyo mu 40beygir soyle 60*65 olsun yeter bana :)

kısa mesafeden cok sureklı uzun mesafe kullanıyorum + s.içindede extra az yakar dıye dusunerekten dızel bakıyorum acıkcası..

bana a noktasından b noktasına gıdıcek hesaplı az yakan bı araba bıtek bu gıbı geldı tr'de ornek varsa yardımda edebılırsınız ama gonlum şahsen bu araçtan yana.. tr ıle cıddı fıyat farkımız oldugu ıcın daha pahalı onerı varsa onlarada bakarım :D

0.8 cdi bakıyosan bir yeni kasa bak , onlar 45 hp ama yazılımla 60 civarı olur çok kısıklar çünkü , en azından benzinlilerde çok rahat bu oranlarda güç alabiliyoruz , bu arada 0.8 cdi ortalama yakıt 3.4 lt 100 km de :)

edit.: şimdi araştırdım biraz, yurtdışında 0.8 cdi lardan remap+egsoz+custom filtre kiti ile 70'e yakın güç almışlar :) ortalaması da 0.2 lt civarı artmış sadece

Mr.K
27-01-2012, 20:57
0.8 cdi bakıyosan bir yeni kasa bak , onlar 45 hp ama yazılımla 60 civarı olur çok kısıklar çünkü , en azından benzinlilerde çok rahat bu oranlarda güç alabiliyoruz , bu arada 0.8 cdi ortalama yakıt 3.4 lt 100 km de :)

edit.: şimdi araştırdım biraz, yurtdışında 0.8 cdi lardan remap+egsoz+custom filtre kiti ile 70'e yakın güç almışlar :) ortalaması da 0.2 lt civarı artmış sadece

bir yeni kasa baktıgım zmn fiyat x2 oluyo gerek yok o yuzden :D o paraya cıktıktan sonra da smart almam zaten :D bu arada nerden bakıyosan link alabilrmiyim :D oha super deger yalnız 4lt max yakcaksın full basa basa arabada 70hp olcak miss ufacık ztn :D

enesy
27-01-2012, 21:04
abi şimdi yeni bi smart geliyo inşallah haftaya ,

onun için plaka düşünüyorum böyle eğlenceli birşey olsun istiyorum

varmı öneriniz mesela 34 BIG benim aklımda olan yada 34 DEV gibi :)

yokmu kimseden öneri ?

Emir-Sb3R
27-01-2012, 21:07
bir yeni kasa baktıgım zmn fiyat x2 oluyo gerek yok o yuzden :D o paraya cıktıktan sonra da smart almam zaten :D bu arada nerden bakıyosan link alabilrmiyim :D oha super deger yalnız 4lt max yakcaksın full basa basa arabada 70hp olcak miss ufacık ztn :D

Biz smartı ucuz diye almıyoruz ama. :rolleyes:
parçası servisi de pahalıdır zaten fiyatıyla orantılı değildir , sadece fiyatından dolayı alıcaksanız başka araçlara bakın

Mr.K
27-01-2012, 21:11
Biz smartı ucuz diye almıyoruz ama. :rolleyes:
parçası servisi de pahalıdır zaten fiyatıyla orantılı değildir , sadece fiyatından dolayı alıcaksanız başka araçlara bakın

iyide ben türkiyede değilim ki :) otomatikman zaten araç fiyatı uygun olunca tr orantılı bakıldığında parçasıda ucuz olmuş oluyo ;):) ben tr'de 10liraya gidipte neden palio alıyım ki.Benım ıhtıyacım olan 10lira butceyle en mantıklı aracı almak.Smartmıs ferrariymiş fiatmış umrumda değil:) Araç takıntısı olan bi adam degılım cunku yok ona bınmem yok oyle yok boyle :D(gercı mazda toyota ford) bu 3luye bınmem sevmıyorum orası ayrı mevzu offtopic'e gerek yok :) kısacası acıklamak gerekırse o zaman fanatıkos smartos ;

10lira bütcem var
y.dısındayım
10lıraya modellı km'si dusuk
az yakan
sempatık cıtıpıtı 18lık kız gıbı
tek secenegım smart.

yardımcı oluyo musun sımdı olmuyo musun :D ? :)

ekleme ;
o paraya cıktıktan sonra smart almam dememin sebebi 20milyar verdikten sonra burda tonla araba var 4kapı tek hapı spor aile van sw vs vs ona istinaden di smart'a *** attıgımdan degıl yanı.Cunku burası tr degıl burda gıdıpte kımse smart'a 20lıra vermez 10lıra bıle pahalı burda ınsanlara smart için.

Emir-Sb3R
27-01-2012, 21:23
iyide ben türkiyede değilim ki :) otomatikman zaten araç fiyatı uygun olunca tr orantılı bakıldığında parçasıda ucuz olmuş oluyo ;):) ben tr'de 10liraya gidipte neden palio alıyım ki.Benım ıhtıyacım olan 10lira butceyle en mantıklı aracı almak.Smartmıs ferrariymiş fiatmış umrumda değil:) Araç takıntısı olan bi adam degılım cunku yok ona bınmem yok oyle yok boyle :D(gercı mazda toyota ford) bu 3luye bınmem sevmıyorum orası ayrı mevzu offtopic'e gerek yok :) kısacası acıklamak gerekırse o zaman fanatıkos smartos ;

10lira bütcem var
y.dısındayım
10lıraya modellı km'si dusuk
az yakan
sempatık cıtıpıtı 18lık kız gıbı
tek secenegım smart.

yardımcı oluyo musun sımdı olmuyo musun :D ? :)

ekleme ;
o paraya cıktıktan sonra smart almam dememin sebebi 20milyar verdikten sonra burda tonla araba var 4kapı tek hapı spor aile van sw vs vs ona istinaden di smart'a *** attıgımdan degıl yanı.Cunku burası tr degıl burda gıdıpte kımse smart'a 20lıra vermez 10lıra bıle pahalı burda ınsanlara smart için.

smart severim , ancak fanatiği olsam her modelinden alırdım bitane

ama kısacası , smart dertli araba , bakmazsan problem çıkarır , eğer marka takıntın yoksa alma smart , 2gün sonra 10 milyarlık arabaya 500 tl buji değiştirme parası verdim dersin çünkü , fortwolarda buji değişimi için motor iniyor.Zincir değiştirme vakti geldiğinde de 700 daha verirsin hiç küfür etme sonra arabanın arkasından , parça fiyatları almanyada falan da aynı bu arada.

smarta para verme mevzuuna gelince , ben 35 milyara aldım arabamı 2. el , tam 20 milyar da para harcadım tamamen keyfimden öyle masraf çıkardı anlaşılmasın ama çok memnunum halimden , s2000 alırdım o paraya senin hesabına göre , smartı direk maddi düşünerek alanlar 2 gün sonra pişman oluyor bunu çok kişiden gördüm , bu yüzden bence başka araçlar bak..

Mr.K
27-01-2012, 21:28
smart severim , ancak fanatiği olsam her modelinden alırdım bitane

ama kısacası , smart dertli araba , bakmazsan problem çıkarır , eğer marka takıntın yoksa alma smart , 2gün sonra 10 milyarlık arabaya 500 tl buji değiştirme parası verdim dersin çünkü , fortwolarda buji değişimi için motor iniyor.Zincir değiştirme vakti geldiğinde de 700 daha verirsin hiç küfür etme sonra arabanın arkasından , parça fiyatları almanyada falan da aynı bu arada.

smarta para verme mevzuuna gelince , ben 35 milyara aldım arabamı 2. el , tam 20 milyar da para harcadım ama çok memnunum halimden , s2000 alırdım o paraya senin hesabına göre , smartı direk maddi düşünerek alanlar 2 gün sonra pişman oluyor bunu çok kişiden gördüm , bu yüzden bence başka araçlar bak..

varya butun hevesımı kırdın bılıyomusun :D benım butceden yana bakımdan yana ztn sıkıntım yok hıc bı zmn bakımlarını aksatmam arabamın demırden korksak trene bınmezdık. gunluk s6 kullanıyorum zaten yemısım smartını 8tane bujı degısıyorum servısten sıparıs gecıp :D + tr ıscılık parasıyla burası arasında dunya fark var almanyada olsam dedıgın belkı dogru olurdu ama ben bosna hersekteyım.Neyse ben kendım arastırıyım ılerde bırgun yardım gerekırse artık kapını calarız sagol degerlı bılgılerın ıcın.Ben gıdıp fiat 500 alım ilk cıkan fiço'lardan .

ekleme;

benim hesabıma göresi yok bu ısın bu arada ben kafamda bır butce olusturdum 10K tl lık bır arac alıcam.ustune yaptıgım bakımla bılmemneyle hesap kıtap yapıpta ulan sunu alırdım demem.kutu 2007de pert oldugunda 35mılyar para harcamıstım kıcıkırık 5mılyarlık arabaydı.Neyse ya siktir et.Sagol tekrardan.

Boost Up
27-01-2012, 21:48
varya butun hevesımı kırdın bılıyomusun :D benım butceden yana bakımdan yana ztn sıkıntım yok hıc bı zmn bakımlarını aksatmam arabamın demırden korksak trene bınmn.

abi bak bosnaya ben görmeden dönersen kan çıkar:d:d:d

Mr.K
27-01-2012, 22:20
abi bak bosnaya ben görmeden dönersen kan çıkar:d:d:d

bosnadayım :D

XoR
28-01-2012, 00:41
Park derdi büyük :D

http://b1201.hizliresim.com/t/w/25m0u.jpg

ALPER-VNS
28-01-2012, 03:28
bizim kuzende vardı pastanede servis arabası olarak kullanıyolardı.. karda topaç gibi dönüyodu çok eğlenceliydi :) ama sıfır alınıp kullanıldı km si de pek yüksek olmadığı halde motorunda bi sıkıntı çıktı (ne olduğunu bilmiyorum) arabanın parasının yarısını istemişler bunlar da sattı o halde..

SULTANOGLU
28-01-2012, 13:45
bu arada buji dgisimi icin baktim motorun inmesi degil arka tampon cikiyor ve oradaki tampongorevini goren demir parca. :D demin arastirim smart evilutuon. Com siteinden. Hakkatan 6 bujisi var ya sasirdim kaldim :D

Koray artik boyle park edicem :D

Emir-Sb3R
28-01-2012, 16:22
bu arada buji dgisimi icin baktim motorun inmesi degil arka tampon cikiyor ve oradaki tampongorevini goren demir parca. :D demin arastirim smart evilutuon. Com siteinden. Hakkatan 6 bujisi var ya sasirdim kaldim :D

Koray artik boyle park edicem :D

roadster da indiriyorduk bunda iyiymiş inmemesi :)
buji için inmese de zincir için inecek birgün :D

SULTANOGLU
28-01-2012, 17:00
roadster da indiriyorduk bunda iyiymiş inmemesi :)
buji için inmese de zincir için inecek birgün :D

evet :D o zincir için bir gün inmesi lazım :D

Designer
28-01-2012, 17:12
Dün sabah arkadan transit vurdu trafikte indim bi hışımla baktım transitin plakalık kırık ve bıkac çizik var bizde nokta yok :D oyuncak gbi araba gocuyo cıkıyo surekli :D

Designer
29-01-2012, 16:22
http://img641.imageshack.us/img641/1317/photo0055s.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/641/photo0055s.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img849.imageshack.us/img849/3737/photo0053c.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/849/photo0053c.jpg/)

http://img13.imageshack.us/img13/9348/photo0054dp.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/13/photo0054dp.jpg/)

Buda bizimki :)

Durango
29-01-2012, 16:35
Hayabusa motoru swaplanmış :D

cV4HdsDZX6c

Designer
29-01-2012, 16:37
Hayabusa motoru swaplanmış :D

cV4HdsDZX6c

Beyin error :D

rdmmm
29-01-2012, 17:41
yakın bir arkadaşımda forfour var çok güzel araç. İzmir'de servis sıkıntısı var ama Mengerler bakıyor bir tek, aracı alınca götürdük 8 milyar hasar çıkardılar alt takımdan dolayı. Mitsubishi colt ile parçaları uyduğundan dışarda çok cuzi bir rakama hallettik :)

Designer
29-01-2012, 17:53
yakın bir arkadaşımda forfour var çok güzel araç. İzmir'de servis sıkıntısı var ama Mengerler bakıyor bir tek, aracı alınca götürdük 8 milyar hasar çıkardılar alt takımdan dolayı. Mitsubishi colt ile parçaları uyduğundan dışarda çok cuzi bir rakama hallettik :)

Mengerlere lanet ediyorum ben ya bizede şanzmandan dolayı 8bin dediler aynen bizde dışarda hallettik bidaha mengerlerin kapısından girmiycek araç dava açsak yeridir çok ugrastırdılar

rdmmm
29-01-2012, 18:02
Mengerlere lanet ediyorum ben ya bizede şanzmandan dolayı 8bin dediler aynen bizde dışarda hallettik bidaha mengerlerin kapısından girmiycek araç dava açsak yeridir çok ugrastırdılar

Valla direk gecirmeye bakıyorlar. Araca bakarlarken içeri girdik bizde bozuk olmayan parçaya bozuk diyorlar. Dedik usta sağlam bu olsun bozulcak diyor :)

Designer
29-01-2012, 18:08
Bukadar olur ya debriyaj baskı balata cart curt 4000tl lık parca deiştirdiler bizdede arabayada ablam binio anlamıo bozuk dıolar tm degistirin dıo sanzmanada 8bın cekınce cıkardık arabayı goturduk bi ustaya o değişen parçaların eskileride yanımızdaydı adam baktı nıe değişti bunlar hiçbi sorun yok dedi ben dava acarım bunlara dedi avukatı falan aradı herif sonra noldu bilmiyorum tam şerefsiz mengerler

SULTANOGLU
29-01-2012, 18:38
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/408165_10151234480925235_747795234_22973470_742697 202_n.jpg

Alternatif park yeri :D Paladium alışveriş merkezi

tunceR
29-01-2012, 19:14
çok iyi ya :) bunun ortalam yakıt tüketimi nedir şehir içi.

SULTANOGLU
29-01-2012, 19:34
çok kabaca şehir içi 50 tl ye 200 km gidiyor :) bakımsız hali ile :D bakımısızdan kastım bujiler değişmemiş hali ile.

tunceR
29-01-2012, 19:36
süper ozaman benımde aklımda bayadır özellikle bugun çok kullağını çınlattım bu arabaların avm lerde yer bulmak imkansız artık resmen.

mmustu
29-01-2012, 19:36
çok kabaca şehir içi 50 tl ye 200 km gidiyor :) bakımsız hali ile :D bakımısızdan kastım bujiler değişmemiş hali ile.

bambılbi den sonra ilaç gibi demi :D

Low-Rider
29-01-2012, 19:37
hakan dizel mi senin smart

SULTANOGLU
29-01-2012, 19:38
bambılbi den sonra ilaç gibi demi :D

muştu ya olamaz böle bişey 100 tl ye depo fulleniyor :D sonra gidiyorda gidiyor :D yemin ederim zorla trafiğe giryorum :D

SULTANOGLU
29-01-2012, 19:39
süper ozaman benımde aklımda bayadır özellikle bugun çok kullağını çınlattım bu arabaların avm lerde yer bulmak imkansız artık resmen.
Kesinlikle tam bir şehir içi arabası park problemi yok yakmıyor ve şaşırtıcı derecede it gibi gidiyor :D

hakan dizel mi senin smart

yok abi benzinli 700cc turbo 61 hp

tunceR
29-01-2012, 19:40
alırken en önemli olarak neyine dikkat etmek lazım.

Low-Rider
29-01-2012, 19:42
Kesinlikle tam bir şehir içi arabası park problemi yok yakmıyor ve şaşırtıcı derecede it gibi gidiyor :D

yok abi benzinli 700cc turbo 61 hp

valla süpermiş,hayırlı olsun bu arada

iç mekanda rahatsındır diye tahmin ediyorum çünkü senin boylarda 120kg arkadaşım çok rahat etmişti içinde:D

otomatik dimi senin ki?

Kakus
29-01-2012, 19:42
muştu ya olamaz böle bişey 100 tl ye depo fulleniyor :D sonra gidiyorda gidiyor :D yemin ederim zorla trafiğe giryorum :D

En son ne zaman benzin aldığını da unutursun umarım. : ))) Araç içinde foto halen gelmedi.

mmustu
29-01-2012, 19:46
hakan o arabaya binip foto çektirmem lazım :D

SULTANOGLU
29-01-2012, 19:51
alırken en önemli olarak neyine dikkat etmek lazım.
Kesinlikle bence az km yapmış ve bakımlı olanları tercih edin. kolay kolay bozulankırılan arabalar değiller. zaten bir kere kullanın çokhoşunuza gidicek.

benim arabamın kasasından alabilirsiniz bunlar en sorunsuz olanları diye geçiyor. 700 cc turbo motorları var.

yeni kasa alınca atmosferik 1000cc motorlu olanları var onu tercih etmeyin. mümkünse 1.0 turbo olanı alın.

bunlar tabikide benim internetten okuduğum kadarıyla öğrendiğim bilgiler.

Evilution - Smart Car Encyclopaedia (http://www.evilution.co.uk/)

bu site gayet iyi. herşeyin nasıl yapılıcağını resimli bir şekilde anlatıyor

valla süpermiş,hayırlı olsun bu arada

iç mekanda rahatsındır diye tahmin ediyorum çünkü senin boylarda 120kg arkadaşım çok rahat etmişti içinde:D

otomatik dimi senin ki?
Özgür aynen çok rahatım içinde :D otomatik ama ben şehir içi otomatik kullanıyorum ama otoyola çıkınca 4.vitesten sonra hemen 5 ve 6 ya kendim atıyorum aşırı derecede ekonomik oluyor. 6.viteste 90 yada 80 ile gitmek :D

En son ne zaman benzin aldığını da unutursun umarım. : ))) Araç içinde foto halen gelmedi.

Furkan en kısa zamanda foto çekicem :D:D

SULTANOGLU
29-01-2012, 19:53
hakan o arabaya binip foto çektirmem lazım :D

ya onun yanında birde arabayı kullanman lazım:D

Burak K.
29-01-2012, 20:48
Peki güvenliği nasıl bu araçların büyük bi kazada ? :D

SULTANOGLU
30-01-2012, 06:55
guvenligide hic oyle kotu dgil, youtube da baya carpisma vidyolarini izleye bilisiniz. Simdi telefondan girdigim icin ben ekleyemiyorum ne yazikki :(

Day Walker
30-01-2012, 07:42

ön tampon ve arka tampon elele tutuşup halay çekiyolar :D

SULTANOGLU
30-01-2012, 07:50
IIHS crash test with Smart fortwo and Mercedes-Benz E-Class - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=89gYxOmGtH4&feature=fvst)

Buda onun devamı

SMART CRASH TEST - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=nnVNUvixWUQ)

Dha bir sürü vidyo var bunu gibi:D

onur_S
30-01-2012, 13:21
benide yazın :) ,kullanmasamda 1 haftalık bi smartım oldu.smart forfour brabus .binmişliğim var,kullanamadan baba geri vermiş aracı hızlı diye :) 116 alıyordum smarta binince vazgeçtim,benim tarzım+kaliteli bi araç geldi,mercedes gibiydi.koltukları filan B seklinde brabus arması,koltuk ısıtmaları ,deri koltuk,panaromik ıvır zıvır dolu bi araçti.1.5 turbo olan siyah modeli.

Emir-Sb3R
30-01-2012, 14:58
ön tampon ve arka tampon elele tutuşup halay çekiyolar :D

cahillik hat safhada diyosun yani

piyasadaki araçların yarısından daha sağlam , internetten tridion güvenlik kafesini araştırabilirsiniz. Zaten mercedes diğer markalara oranla bu kadar az satan bir araba için marka imajını kötülemez kalitesiz yapıp..

powERS
30-01-2012, 16:05
bu topic smartın piyasasını yükselticek.. sonra diceksiniz ki smartın piyasasını düşürmek icin ne yapmak lazım.. :)

SULTANOGLU
30-01-2012, 17:03
yükselsin yükselsin :D bilinçli kişiler alsın :D

Emir-Sb3R
30-01-2012, 18:03
bu topic smartın piyasasını yükselticek.. sonra diceksiniz ki smartın piyasasını düşürmek icin ne yapmak lazım.. :)

Hakkıdır :)
Gerçi hakkettiği fiyatları isteyenler de var zaten sahibindende gördüğüm kadarıyla..

SULTANOGLU
03-02-2012, 10:21
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/418324_10151255612565235_747795234_23037875_100934 9954_n.jpg

İş yerinde dolu olan otoparkta alternatif park yerleri

Emir-Sb3R
03-02-2012, 12:30
http://media.techeblog.com/images/car-parking.jpg :D

Day Walker
03-02-2012, 12:37
cahillik hat safhada diyosun yani

piyasadaki araçların yarısından daha sağlam , internetten tridion güvenlik kafesini araştırabilirsiniz. Zaten mercedes diğer markalara oranla bu kadar az satan bir araba için marka imajını kötülemez kalitesiz yapıp..

tabii bi sen akıllısın

konu güncellenmese göremeyecektim mesajını.

Emir-Sb3R
03-02-2012, 12:40
tabii bi sen akıllısın

konu güncellenmese göremeyecektim mesajını.

Ben kimseye akıllı değil ya da aptal demedim , o yorum smart konusunda cahil olduğunuzu gösteriyor zaten , bunda alınacak bişey de yok 10 kişinin 9'u anlamıyordur zaten smarttan

Şimdi lütfen cevap yazmayın da , konu dağılmasın , bu konunun amacı daha farklı çünkü :)
*cevap vermeden duramam derseniz pm atabilirsiniz

orhansah
03-02-2012, 12:45
Ben kimseye akıllı değil ya da aptal demedim , o yorum smart konusunda cahil olduğunuzu gösteriyor zaten , bunda alınacak bişey de yok 10 kişinin 9'u anlamıyordur zaten smarttan

Şimdi lütfen cevap yazmayın da , konu dağılmasın , bu konunun amacı daha farklı çünkü :)
*cevap vermeden duramam derseniz pm atabilirsiniz

ben veriyim cevabını :) şaka olsun diye söylemiş Oğuz onu yoksa kendisi hasar danışmanıdır ve neyin ne olduğunu çok iyi bilir. gerilmeyin boşuboşuna :)

Day Walker
03-02-2012, 12:46
yok ben buraya yaziyim burda beni tanıyan tanır neden yazdığımı konu sahibi daha iyi bilir
benim cahilliği sorgulayacak ergen değilsin sen yazdıklarına dikkat et.

Emir-Sb3R
03-02-2012, 12:50
yok ben buraya yaziyim burda beni tanıyan tanır neden yazdığımı konu sahibi daha iyi bilir
benim cahilliği sorgulayacak ergen değilsin sen yazdıklarına dikkat et.

Teşekkür ederim saolun , siz de dikkat edin bence

ben veriyim cevabını :) şaka olsun diye söylemiş Oğuz onu yoksa kendisi hasar danışmanıdır ve neyin ne olduğunu çok iyi bilir. gerilmeyin boşuboşuna :)

Konuşmamı bozmaya değecek kadar bir gerginlik olduğunu düşünmüyorum zaten saolun :)

Her ergen diyene cevap verseydik yaş ne olursa olsun ruhsal ergen olurduk zaten

Ergen olan benim ama heyecanlı olan Oğuz Bey galiba.

Skyhawk34
03-02-2012, 13:04
niye bu tür bilgi alışverişi için açılan konularda bu tür tatsızlıklar yaşanıyor anlamış değilim birimizin bir kusru varsa onu kırmadan derdimizi anlatamıyacak kadar acizmiyiz ?

SULTANOGLU
03-02-2012, 13:08
Hakkaten gerilicek birşey yok yav :) ouz şaka yapmış emirde onutanımadığından o şekilde yazmış şeklinde anladım. hatta daha önceden gördüm yazıyı ama ciddio alrak takılacak birşey yok :D

bir avuç cıvata için kırmayalım birbirimizi :D

Musti PoweR
03-02-2012, 13:10
Buda emirin forfour brabus :) dükkana geldiğinde çekmiştim.. Maşallah

http://c1202.hizliresim.com/u/3/2cy8f.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Emir-Sb3R
03-02-2012, 13:13
Buda emirin forfour brabus :) dükkana geldiğinde çekmiştim.. Maşallah

Dükkandaysan uğrayayım çıkışta spora gidicem şimdi :)

http://img408.imageshack.us/img408/7092/220720111206.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/408/220720111206.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

SULTANOGLU
03-02-2012, 13:13
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/408165_10151234480925235_747795234_22973470_742697 202_n.jpg

Ozaman devam :D bu da geçenlerde paladiumda alternatif park yeri :)

birdebu sabah soğuktan sürücü kapı kolu, içerdeki olanın Teli koptu :D kilitçiye gitmemlazım :D birde görtergelerimden birinin ampülü patladı:D bu arala rnegatif elektrik salıyorum etrafa:D

em,r maşallah senin arabanda süper, kazasız belasız :)

Emir-Sb3R
03-02-2012, 13:15
ya dünde benim kapı açılmadı soğuktan , zorlamadım diğer kapıdan bindim içerden açıldı :D
zorlamasaydınız keşke :)

Day Walker

Ozaman devam :D bu da geçenlerde paladiumda alternatif park yeri :)

birdebu sabah soğuktan sürücü kapı kolu, içerdeki olanın Teli koptu :D kilitçiye gitmemlazım :D birde görtergelerimden birinin ampülü patladı:D bu arala rnegatif elektrik salıyorum etrafa:D

em,r maşallah senin arabanda süper, kazasız belasız :)

sensör işini naptın olm hallettin mi? arıyımmı mengerleri falan yardım için.

Skyhawk34
Emir in arabada karla oynamayı seviyor :D

Musti PoweR
03-02-2012, 13:16

evdeyim kanka , hastayım :( akşam işin yoksa bişeyler yapabiliriz ;)

Emir-Sb3R
03-02-2012, 13:17
evdeyim kanka , hastayım :( akşam işin yoksa bişeyler yapabiliriz ;)

spordan çıkınca arıyım seni o zaman :)

Musti PoweR
03-02-2012, 13:17
Emir in arabada karla oynamayı seviyor :D

otobandada oynamayı seviyor sen iyi bilirsin ahahaha :D

Musti PoweR
03-02-2012, 13:18
spordan çıkınca arıyım seni o zaman :)

tamam kanks telini bekliyorum kimseye söz vermiyorum :)

SULTANOGLU
03-02-2012, 13:20
ya dünde benim kapı açılmadı soğuktan , zorlamadım diğer kapıdan bindim içerden açıldı :D
zorlamasaydınız keşke :)
istemeden oldu, valla refleks olarak yaptım :( gösterge ışıkları kolay onu hatta kendimsöküp bile yapabilirimde kapı düşündürücü :D

sensör işini naptın olm hallettin mi? arıyımmı mengerleri falan yardım için.

abi vallahi zaman bulamıyorumkendime, o yüzdden bir türlü hiç bir yere götüremiyorum arabayı. Bu şekilde kullanmaya alıştım safe mode a sokmadan 110km ye kadar çıkıyorum :D

Tabi en yakın zmanda götürücem o ayrı :(

Skyhawk34
03-02-2012, 13:20
otobandada oynamayı seviyor sen iyi bilirsin ahahaha :D

Sebepsizce gülüyorum :D

http://inciswf.com/beyinbedava2.swf

Day Walker
03-02-2012, 13:21
istemeden oldu, valla refleks olarak yaptım :( gösterge ışıkları kolay onu hatta kendimsöküp bile yapabilirimde kapı düşündürücü :D

abi vallahi zaman bulamıyorumkendime, o yüzdden bir türlü hiç bir yere götüremiyorum arabayı. Bu şekilde kullanmaya alıştım safe mode a sokmadan 110km ye kadar çıkıyorum :D

Tabi en yakın zmanda götürücem o ayrı :(

az gez olm. bambılbiiii napıyo bırak smartı falan çıkar şu makineyi artık.

SULTANOGLU
03-02-2012, 13:22
az gez olm. bambılbiiii napıyo bırak smartı falan çıkar şu makineyi artık.

şu havalar bir durulmadı ki bambıl bi ile dolaşıyım :mad: karların erimesini bekliyorum. resmen rodaj bitti yağmurlar başladı. sonra kar yağdı. 2 ay oldu arabayı kullanmayalı

Musti PoweR
03-02-2012, 13:22
Sebepsizce gülüyorum :D

http://inciswf.com/beyinbedava2.swf

gözümün önüne geldide :D bayağı bi eğlenmiştik tiguanla :D dimi emir ? :D

Musti PoweR
03-02-2012, 13:24

http://img408.imageshack.us/img408/7092/220720111206.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/408/220720111206.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

bu fotosu çok güzel kankaaa.. :)

Day Walker
03-02-2012, 13:28
şu havalar bir durulmadı ki bambıl bi ile dolaşıyım :mad: karların erimesini bekliyorum. resmen rodaj bitti yağmurlar başladı. sonra kar yağdı. 2 ay oldu arabayı kullanmayalı

bak koray hazır seni bekliyor :D

SULTANOGLU
03-02-2012, 13:31
yağımı filtremi değiştirince video çekmek için hazır olmuşolucam :D

Day Walker
03-02-2012, 13:33
yağımı filtremi değiştirince video çekmek için hazır olmuşolucam :D

konulumu olacak yoksa sıradan mı :D

SULTANOGLU
03-02-2012, 13:36
konulumu olacak yoksa sıradan mı :D

konumuzu public seçtik :D daha doğal

Day Walker
03-02-2012, 13:37
konumuzu public seçtik :D daha doğal

heee tamam o zaman izlemek keyifli olacak :D

powERS
03-02-2012, 13:58
bak ya.. konu smart beyler.. bambıl filan bırakın.. :D

Emir-Sb3R
03-02-2012, 16:44
Roadster Brabus V6 BiTurbo
http://img2.netcarshow.com/Brabus-Smart_Roadster_Coupe_V6_biturbo_2003_800x600_wallp aper_03.jpg
http://img2.netcarshow.com/Brabus-Smart_Roadster_Coupe_V6_biturbo_2003_800x600_wallp aper_08.jpg
http://img2.netcarshow.com/Brabus-Smart_Roadster_Coupe_V6_biturbo_2003_800x600_wallp aper_0d.jpg
http://img2.netcarshow.com/Brabus-Smart_Roadster_Coupe_V6_biturbo_2003_800x600_wallp aper_02.jpg
http://img2.netcarshow.com/Brabus-Smart_Roadster_Coupe_V6_biturbo_2003_800x600_wallp aper_06.jpg
http://img2.netcarshow.com/Brabus-Smart_Roadster_Coupe_V6_biturbo_2003_800x600_wallp aper_0f.jpg
http://img2.netcarshow.com/Brabus-Smart_Roadster_Coupe_V6_biturbo_2003_800x600_wallp aper_0a.jpg

SULTANOGLU
03-02-2012, 17:03
iste bu direksihondan istoyorum :D

cabriolet
03-02-2012, 17:09
biturbom bile yok anlıyor musun :beuj: :icon_wack

Emir-Sb3R
03-02-2012, 18:16
iste bu direksihondan istoyorum :D

Raid bu direksiyon , ebay.de de çokça var smarta göre adaptör falan da gerekmiyor , ama gel gelelim airbagli olduğu için 500eular falan fiyatları :D

Slmcnsl
05-02-2012, 14:42
saygıdeger smart kullanicilari , şimdi ben smart alsam illa bunu şehir içinde mi kullanacagim? ev , iş git gel 40 km..
10-15 günde 1 de eskişehire kız arkadaşimi görmeye giderim ben. git gel 700 km falan yapiyorum sanirim..
bulabildigim en düşük km li smarti alsam olmaz mi?
yardiminiz için teşekkür ederim şimdiden=)
edit: tek aracım olacak..
edit2: mesela bu;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-smart-cok-sirin-cok-temiz-71610683/detay

Emir-Sb3R
05-02-2012, 17:05
saygıdeger smart kullanicilari , şimdi ben smart alsam illa bunu şehir içinde mi kullanacagim? ev , iş git gel 40 km..
10-15 günde 1 de eskişehire kız arkadaşimi görmeye giderim ben. git gel 700 km falan yapiyorum sanirim..
bulabildigim en düşük km li smarti alsam olmaz mi?
yardiminiz için teşekkür ederim şimdiden=)
edit: tek aracım olacak..
edit2: mesela bu;
Smart Fortwo 1.0 2008 Model 23.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 71610683 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-smart-cok-sirin-cok-temiz-71610683/detay)

Yoo neden illa şehir içinde kullanıcaksınız ki :)
Almanyada bir ekip her sene fortwolarla bütün avrupayı geziyorlar , şehir içi için mantıklı bir araba olması şehir dışına çıkamayacaksınız demek değil :)
Ayrıca yol tutuşu da gayet güzel şehirler arası yol sizi korkutmasın..

Bulabildiğiniz en düşük km'li smartı alsanız olur , ancak yeni kasalar tr'ye sadece passion donanımıyla geldi , yani jant vs. olarak en donanımlısıyla , ancak bu arabada jant göremediğim için şirket arabası olabilir diye düşündüm , zaten şirket adına kayıtlıdır diye yazmışlar ilana da..
Şirket aracı olması biraz hor kullanılmış demek olabilir , ama yine de iyice baktırılıp alınabilir..

Bu arada bütçenizi bilmiyorum ama roadster neden düşünmüyorsunuz :)

SULTANOGLU
05-02-2012, 17:24
bu aycinde sehir disidyapmayi dusunuyorum. Hic bir skintisi olmaz. Sehir ici disi hic fark etmez :) yoltutusu hizlanisi gayet iyi.

Emirinde dedigi gibi sirket araci cikmasi alirsaniz birazcik hor kullanilmis olabilir bakimlari yapilmis olanlardan tercih edin. hatta sirket araci kullanan konustugum biri 35 kurus yakiyorum demistiki oyle yakabilmeside baya bir yetenek :))

Ayrica fortwo ya 3 kisi cok rahat binebiliyormus bayada uzun bir yolculuk yaptik :D araba bayilmadibile

Slmcnsl
05-02-2012, 18:58
Yoo neden illa şehir içinde kullanıcaksınız ki :)
Almanyada bir ekip her sene fortwolarla bütün avrupayı geziyorlar , şehir içi için mantıklı bir araba olması şehir dışına çıkamayacaksınız demek değil :)
Ayrıca yol tutuşu da gayet güzel şehirler arası yol sizi korkutmasın..

Bulabildiğiniz en düşük km'li smartı alsanız olur , ancak yeni kasalar tr'ye sadece passion donanımıyla geldi , yani jant vs. olarak en donanımlısıyla , ancak bu arabada jant göremediğim için şirket arabası olabilir diye düşündüm , zaten şirket adına kayıtlıdır diye yazmışlar ilana da..
Şirket aracı olması biraz hor kullanılmış demek olabilir , ama yine de iyice baktırılıp alınabilir..

Bu arada bütçenizi bilmiyorum ama roadster neden düşünmüyorsunuz :)
cevabiniz için çok teşekkürler..
roadstar düşünmememin tek sebebi roadstarin tipini çok begenmemem. fourtwo çok daha albenili duruyor bna göre.
bu alişveriş için sanirim ayirabilecegim bütçe suanki aracimin satişindan elime geçecek olan bütçedir. yani 21-22 bin lira gibi bir rakam .. sanirim o rakamlara şirket araci olarak kullanilmamiş , canı alınmamiş bir fourtwo alabilirm diye düşünüyorum. tabi sık sık uzun yol gittigim için km sinin oldukça düşük olmasi çok önemli..

Emir-Sb3R
05-02-2012, 20:25
cevabiniz için çok teşekkürler..
roadstar düşünmememin tek sebebi roadstarin tipini çok begenmemem. fourtwo çok daha albenili duruyor bna göre.
bu alişveriş için sanirim ayirabilecegim bütçe suanki aracimin satişindan elime geçecek olan bütçedir. yani 21-22 bin lira gibi bir rakam .. sanirim o rakamlara şirket araci olarak kullanilmamiş , canı alınmamiş bir fourtwo alabilirm diye düşünüyorum. tabi sık sık uzun yol gittigim için km sinin oldukça düşük olmasi çok önemli..

O paralara alabilirsiniz ama şuanda az km'de attığınız linktekinden başka fortwo yok :) O arabaya bakılır tabi ama eğer iyi durumda değilse biraz beklemek zorunda kalabilirsiniz :)
Km olarak en fazla ne olabilir üst sınırı bileyim ki internettekiler haricinde tanıdıklardan vs. satan olursa belki aklımda olsun :)

Slmcnsl
06-02-2012, 11:48
O paralara alabilirsiniz ama şuanda az km'de attığınız linktekinden başka fortwo yok :) O arabaya bakılır tabi ama eğer iyi durumda değilse biraz beklemek zorunda kalabilirsiniz :)
Km olarak en fazla ne olabilir üst sınırı bileyim ki internettekiler haricinde tanıdıklardan vs. satan olursa belki aklımda olsun :)

tabiki bakilir , düzgün ile alinir. nihayetinde fiat degil ki dökük olsada alirim ben bunu düzeltirim diyeyim=)
jm için sanirim en üst sinirim 50.000 olabilir. fiyat konusunda dedigim gibi işte(:

SULTANOGLU
06-02-2012, 12:30
http://www.resimyukle.com.tr/origview/6487/IMG-20120206-WA0001.jpg

http://www.resimyukle.com.tr/origview/6488/IMG-20120206-WA0002.jpg

Evvet bunlarda benim hatalarım :)

SULTANOGLU
09-02-2012, 18:36
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/417772_10151282505290235_747795234_23119491_201553 7318_n.jpg
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/417772_10151282505340235_747795234_23119492_686419 756_n.jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/417772_10151282505425235_739558911_n.jpg

Bagajın aslında okadarda küçük olmadığının ispatı tadında fotoğraf dizisi :D

ayrıca bugun bir problemdaha yaşadım bunuda belirtiyim :D yurt dışı forumlarında okuduğuma göre arabada arka ampullerden biripatlarsa saçma bir şekilde şanzıman ağrızası veriyormuş :D ve benim geçenlerde stop lambalarımdan biri patlamıştı ve ne hikmetse bugün bu fotoğrafları çektikten sonra şanzıman agrızası verdi :D vites göstergesinde alt alta 3 çizgi çıkınca bu oluyor. bende çözüm olarak aküyü söktüm 10 dakika bekledim ve geri bağladım arıza silindi :D arabamı çalıştırıp eve geldim.

fakat şimdi bir problemim var :D arabamın radyo kodunu nerden bulabilirim :D bu konuda yardımcı olabilecekkimse var mı ?

Frid
09-02-2012, 20:34
hayırlı ugurlu olsun abi normal bir araç astra vardı o ne oldi :D

SULTANOGLU
09-02-2012, 20:37
Ferit Astrada duruyor :D ama buda yeni oyuncak oldu :D çok saol

SULTANOGLU
10-02-2012, 08:31
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/420173_10151285288230235_747795234_23128061_156597 0329_n.jpg

Sabah bir ara deliklerden bakıp mı arabayı kullansam diye düşünmedim değil :D

Low-Rider
10-02-2012, 08:33
lan tam kendine uygun arabayı buldun haa:D

SULTANOGLU
10-02-2012, 08:35
oyuncak gibi lan :D harbiden çok mutluyum ya :D:D

Day Walker
10-02-2012, 08:37
büyü biraz hakan :D

SULTANOGLU
10-02-2012, 08:52
abi olmuyor büyüyemiyorum :D

Frid
11-02-2012, 21:45
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/420173_10151285288230235_747795234_23128061_156597 0329_n.jpg

Sabah bir ara deliklerden bakıp mı arabayı kullansam diye düşünmedim değil :D

süper çok sanatsal olmuş :D :D

__FrK__
14-02-2012, 13:04
Smart For Four 1.1 manual ler hakkında bilgisi olan varmıdır ??

emre yeşil
14-02-2012, 13:17
kaldır şu iğrenç bmw yi lan

Emir-Sb3R
14-02-2012, 13:18
Smart For Four 1.1 manual ler hakkında bilgisi olan varmıdır ??

Vardır :) Tavsiyem 1.3 bakmanız :)

SULTANOGLU
14-02-2012, 13:27
evvet dünden bugüne smart günlüğüm :D

göstergemde 3 çizgi hatası veriyor buda şanzıman arızasını gösteriyor. fakat aküyü söküp takınca düzeliyor.

daha önceden bahsettiğim gibi en ufak bir elektriksel arıza buna neden olabilirmiş. bende bunun üstüne yanmayan fren lambamı, plakalık ampulümü ve park lambamı değiştirdim. Sonra aküyede baktık suyu azalmış onuda tamamladık cumartesiden bugüne sorun çözülmüştü ve hiç bir arızası yoktu. fakat bu sabah yine aynı şeyi yaptı. Akü yü söktüm taktım düzeldi. yoldada hiç bir problem çıkartmadı.

şanzıman yağını kontrol ettim gayet güzel. onun dışında kopan kapı kolu telimi yaptırdım :) camımı ayarlattım. mis gibi cillop gibi oldu. şu an için tek eksiğim radyonun kodu :D onuda müsait bir zamanımda maslağa gidip halledicem :D

Camın ayarlanması ve kapı kolu telinin yapılması için kapıın dış tarafı sökülüyor onuda en yakın zamanda fotoğraflarla göstericem :D

Emir-Sb3R
14-02-2012, 13:30
evvet dünden bugüne smart günlüğüm :D

göstergemde 3 çizgi hatası veriyor buda şanzıman arızasını gösteriyor. fakat aküyü söküp takınca düzeliyor.

daha önceden bahsettiğim gibi en ufak bir elektriksel arıza buna neden olabilirmiş. bende bunun üstüne yanmayan fren lambamı, plakalık ampulümü ve park lambamı değiştirdim. Sonra aküyede baktık suyu azalmış onuda tamamladık cumartesiden bugüne sorun çözülmüştü ve hiç bir arızası yoktu. fakat bu sabah yine aynı şeyi yaptı. Akü yü söktüm taktım düzeldi. yoldada hiç bir problem çıkartmadı.

şanzıman yağını kontrol ettim gayet güzel. onun dışında kopan kapı kolu telimi yaptırdım :) camımı ayarlattım. mis gibi cillop gibi oldu. şu an için tek eksiğim radyonun kodu :D onuda müsait bir zamanımda maslağa gidip halledicem :D

Camın ayarlanması ve kapı kolu telinin yapılması için kapıın dış tarafı sökülüyor onuda en yakın zamanda fotoğraflarla göstericem :D

bineceksen ziniciri de es geçme abi :)
birde ufak yağ kaçağı vardı onu :)

SULTANOGLU
14-02-2012, 13:32
Emir onlarda aklımda ve tabikide binicem arabamdan son derece memnunum :D uğraşmayı seviyorum desek yeridir.

Umarım bu şanzıman problemi bu bahsettiğim şeylerdendir. yoksa okuduğum sitede bir kaç seçenek daha vardı.

Emir-Sb3R
14-02-2012, 13:34
Emir onlarda aklımda ve tabikide binicem arabamdan son derece memnunum :D uğraşmayı seviyorum desek yeridir.

Umarım bu şanzıman problemi bu bahsettiğim şeylerdendir. yoksa okuduğum sitede bir kaç seçenek daha vardı.

şanzımanla alakalı problem araba geldiğinde yoktu abi ? sadece valf vardı o sonradan mı çıktı ?
şanzımanları sıkıntılı değil abi , hatta yurtdışı dahil bozulanını duymadım , en kötü ihtimal baskı-balata istiyordur :)

SULTANOGLU
14-02-2012, 13:39
zaten tam olarakşanzıman sıkıntılı demiyim. vites yükseltirken problem yok ama düşürürken sanki debriyaja basmıyormuş gibi oluyor. gece arabayı boşta bırakmama rağmen sabah geldiğimde bu şanzıman motorundan çatır çutur sesler geliyor ve boşa alamıyor.

evilution da okuduğumagöre yanmayan lamba, zayıf akü, şanzıman yağı vs vs bunu yaparmış.

ve bunu genellikle gece, ışıkları yaktığım zaman ve çok soğuk havalarda yapıyor. gündüz nerdeyse hiç yaşamadım. ilk defa bu sabah vites problemi yaşadım.

_FrKn_
14-02-2012, 13:45

sahibindende baktığım kadarıyla 1.3 yok forfour?
1.0 1.1 1.5 var.
1.1 önermemenizin nedeni nedir 1.1 74 hp kasaya yeterli gelmiyormu? yoksa başka bişeyler mi var uzak durmamıza sebep olacak?

__FrK__
14-02-2012, 13:46
kaldır şu iğrenç bmw yi lan

ahaha birazdan bak ne koyuyorum bak :D

neden 1,3 ? ben istediğim gibi ful bi tane 1,1 buldum ama :D
bu arada brabus forfour sendemiydi kardeşim ?

Emir-Sb3R
14-02-2012, 13:47
2 şey var , birincisi bende ilk defa 110.000de değiştim şanzıman yağını , çok değişiyor araba mutlaka değiştir şanzıman yağını abi

ikincisi de fortwoları bilmiyorum ancak benim arabada , diğerlerinin aksine kesinlikle ışıklarda vs. boşta tutmayın diyor ,
arabayı boşta çalıştırdıktan hemen sonra vitese geçirilmeli , kısa süreli beklemelerde viteste frene basarak ,
uzun beklemelerde de vitesteyken el freni çekili vaziyette beklenmesi gerekli diyor abi , sen bir bak yine ama hatırladığım kadarıyla fortwolarda da böyle bu durum.. :)

Emir-Sb3R
14-02-2012, 13:51
ahaha birazdan bak ne koyuyorum bak :D

neden 1,3 ? ben istediğim gibi ful bi tane 1,1 buldum ama :D
bu arada brabus forfour sendemiydi kardeşim ?

Bendeydi abi evet :)
Hahah şaka gibi evet sahibinden de 1.3 forfour kalmamış :D
1.1 ler üç silindir abi , forfour da ağır kalıyor ve birazcık nazlı bir motor 1.3 ve 1.5'e göre..

1.5 şehir içinde 7.0 litre falan yakıyor zaten 1.1 de 6 gibi yakıyor , ama arada çok fazla performans farkı var , bir de 1.3 ve 1.5 olanlar colt la aynı yürüyen ve motoru kullanıyorlar bu yüzden parça tedariği çok daha kolay :)

Yogi
14-02-2012, 13:51
sultanoğlu chip yaptırabildinmi?

SULTANOGLU
14-02-2012, 13:56
2 şey var , birincisi bende ilk defa 110.000de değiştim şanzıman yağını , çok değişiyor araba mutlaka değiştir şanzıman yağını abi

ikincisi de fortwoları bilmiyorum ancak benim arabada , diğerlerinin aksine kesinlikle ışıklarda vs. boşta tutmayın diyor ,
arabayı boşta çalıştırdıktan hemen sonra vitese geçirilmeli , kısa süreli beklemelerde viteste frene basarak ,
uzun beklemelerde de vitesteyken el freni çekili vaziyette beklenmesi gerekli diyor abi , sen bir bak yine ama hatırladığım kadarıyla fortwolarda da böyle bu durum.. :)
aynen öyle yapıyorum hiç boşta bile tutmuyorum, direk vitese geçiriyorum. Şanzıman yağı iyi ama dediğin gibi değiştirmekte yarar var ama ne yağkullansam bilemedim. İnternette adamlar bür sürü otomatik vites yağı tavsiye etmiş ama onlardan burada yok gibi yada ben bulamadım. Birde şu bujileri kesin değiştirmem lazım. :D

sultanoğlu chip yaptırabildinmi?

Yok daha yaptıramadım ama kesinlikle yaptırıcam :)

__FrK__
14-02-2012, 13:57
1.1 ler üç silindir abi , forfour da ağır kalıyor ve birazcık nazlı bir motor 1.3 ve 1.5'e göre..

1.5 şehir içinde 7.0 litre falan yakıyor zaten 1.1 de 6 gibi yakıyor , ama arada çok fazla performans farkı var , bir de 1.3 ve 1.5 olanlar colt la aynı yürüyen ve motoru kullanıyorlar bu yüzden parça tedariği çok daha kolay :)

1,3 - 1,5lt ler COLT peki 1,1 hangi köyün kazası :D parçası marçası sıkıntılımıdır yani
performans yakıt cok onemli degıl benım için gezmek için boyle bısıklet gıbı bı araba lazım hoşuma da gitti tipi kılığı bi tanede gerçek dolu hesaplı 1,1 var onun içn araştırıyorum

+ bu arabalar atmosferik mi ?
bijon aralıkları nedir

egeturbo
14-02-2012, 14:00
hurraaa bu konu işime yaradı tam 3 aydır uğraştığımız bi roadster var arabaya daha önce motor yapılmış ve motor yapıldıktan sonra başlamış aracın problemleri özellikle şu son 1 haftadır arabanın altında çalışmaktan nefret ettik motorda söküm yapacak alan yok buji takımını değiştirmek için arka çamurluklar sökülüyor motor arkada olduğu için turboyu söknek ap ayrı klasik sorunu volan çatlatması özellikle n75 arızası insanı baştan çıkartıyor çünkü parçası için 15 gündür bekliyorlar akşam hatta resimlerini eklerim iiçine binmekten nefret ediyorum çünkü boyum uzun sanki smarta binerken gokarta biniyor gibi oluyorsunuz ama herşeye rağmen oldukça keyifli ve zevkli

Yogi
14-02-2012, 14:04
cFf20e8B_V8&feature=related
[YOUTUBE]SKHqgzfl58E&feature=related[YOUTUBE]

böyle video isteriz:)

SULTANOGLU
@ege turbo

n 75 arızası nedir ? p ile başlayan bir kodu var mı ?

Emir-Sb3R
1,3 - 1,5lt ler COLT peki 1,1 hangi köyün kazası :D parçası marçası sıkıntılımıdır yani
performans yakıt cok onemli degıl benım için gezmek için boyle bısıklet gıbı bı araba lazım hoşuma da gitti tipi kılığı bi tanede gerçek dolu hesaplı 1,1 var onun içn araştırıyorum

+ bu arabalar atmosferik mi ?
bijon aralıkları nedir

4x114,3 , eski japonlarla aynı
1,1 ler de colt ancak onların yürüyenleri 1.3 ve 1.5 ten biraz farklı , ve 1.1 colt tr'ye çok çok az geldi..

evet atmosferikler , 1.3 ve 1.5 'ler mivec , çok çok keyiflidir gidişleri hacimlerine göre..

kısaca 1.1 de alınır , ama fiyat aralığınızı söylerseniz belki 1.5 te bulunabilir , çünkü zaten satılması zor bir aracın en zor satılan versiyonunu almak istiyorsunuz :D

SULTANOGLU
14-02-2012, 14:05
böyle video isteriz:)[/QUOTE]

geçen kar yağdığında video çekmediğime çok üzüldüm :) en yakın zmanda yerler ıslakken fena videolar çekicem :D arbamda abs esp kapalı çünkü :) günlük go kart

Emir-Sb3R
14-02-2012, 14:10
hurraaa bu konu işime yaradı tam 3 aydır uğraştığımız bi roadster var arabaya daha önce motor yapılmış ve motor yapıldıktan sonra başlamış aracın problemleri özellikle şu son 1 haftadır arabanın altında çalışmaktan nefret ettik motorda söküm yapacak alan yok buji takımını değiştirmek için arka çamurluklar sökülüyor motor arkada olduğu için turboyu söknek ap ayrı klasik sorunu volan çatlatması özellikle n75 arızası insanı baştan çıkartıyor çünkü parçası için 15 gündür bekliyorlar akşam hatta resimlerini eklerim iiçine binmekten nefret ediyorum çünkü boyum uzun sanki smarta binerken gokarta biniyor gibi oluyorsunuz ama herşeye rağmen oldukça keyifli ve zevkli

rektifiyeye pek gelmeyen motorlar malesef..
silindirler çok yakın birbirine çünkü , hararet sorunları da başlayabiliyor rektifiye gördüyse..
bir de n75 arızasını daha önce hiç duymadım , açıklama veriyor mu ? ya da ne arızası olduğunu biliyor musunuz siz?

SULTANOGLU
14-02-2012, 14:11
rektifiyeye pek gelmeyen motorlar malesef..
silindirler çok yakın birbirine çünkü , hararet sorunları da başlayabiliyor rektifiye gördüyse..
bir de n75 arızasını daha önce hiç duymadım , açıklama veriyor mu ? ya da ne arızası olduğunu biliyor musunuz siz?

P ile başlayan bir kod olması lazım N 75 benim bir önceki sayfada paylaştığımgibi birşey sanırım

onur_S
14-02-2012, 14:17
http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/41230-forfour-brabus.html
bu da bana alınıp geri verilen smart :D
isterdim bu keratayı, sağlık olsun bi hort yapalım
arac ben ehliyetsizken bi pazar günü ,alınmıstı o zaman o pazarda ankaraya dönüyordum okul sebebiyle.ertesi haftasonu dönüp kullanmayı düşünüyordum o 1 hafta zor geçmişti ankarada.döneceğim vakit babam aracı geri verceğini ısrarla söyledi.araca sürekli b.k attı,cok bakıyolar,koltuk ısıtması adam gibi calısmıyor,ben begenmedim bacagım agrıdı debriyajı sert filan.sonradan konustu geberir giderdin sen onda diye :D kısmet diyelim binemesekte bi zaman bendeydi güzel özel bi arabaymıs simdi resimlere baktıkca anladım hey gidi günler hey :D

Emir-Sb3R
14-02-2012, 14:20
http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/41230-forfour-brabus.html
bu da bana alınıp geri verilen smart :D

ben benim brabusun yanına bunu da alıyordum , istanbul çobançeşmeye gelmişti bir ara , eskişehir plakalıydı yine de konsinye olarak gelmiş heralde , gittim baktım ama darbeliydi kafadan , almadık.. :)
ama sen aldıktan çok sonra , bu yaz oluyor işte :)

onur_S
14-02-2012, 14:31
hımm biz verdikten sonra birisi aldı,o da satıyordu gecen yaz olabilir yada 1-2 yaz önce bu araba satılık ilanı vardı.darbe öncedenmi olmus,sen baktırdıgında darbelimiydi yoksa incelemedemi boya cıktı?ben aldıgımda eski sahibiyle konustum, bana park halinde x5 geri gelirken değdiriyor bunun farına geliyor far camı patlıyor o değişti diye söyledi.

emre yeşil
14-02-2012, 14:37

şu arabana bir binsek tur attırsan bize akşam faruk işten gelince olurmu bende merak ettim şu arabayı

__FrK__
14-02-2012, 14:42
şu arabana bir binsek tur attırsan bize akşam faruk işten gelince olurmu bende merak ettim şu arabayı

ya beğenicez falan sonra nerden bulucaz forfour brabus ??

Emir-Sb3R
14-02-2012, 14:52

olur abi ama şu anda subap ayarı için sökülecek biraz , yeni bıraktım servise :) 1 ay oldu motor yaptım da daha halen ufak tefek eksikler çıkıyor işte :)
haftasonu olur ama :) hatta perşembe çıkar büyük ihtimal perşembe günü de olur..

ya beğenicez falan sonra nerden bulucaz forfour brabus ??

hahahahaha buluruz abi problem yok :D

emre yeşil
14-02-2012, 14:58
sağolasın perşembe olsun önemli değil brabus bulamazsak turlarken kapıyı açar atarız sahibini aşağıya devam ederiz faruk :)

Emir-Sb3R
14-02-2012, 15:01
hımm biz verdikten sonra birisi aldı,o da satıyordu gecen yaz olabilir yada 1-2 yaz önce bu araba satılık ilanı vardı.darbe öncedenmi olmus,sen baktırdıgında darbelimiydi yoksa incelemedemi boya cıktı?ben aldıgımda eski sahibiyle konustum, bana park halinde x5 geri gelirken değdiriyor bunun farına geliyor far camı patlıyor o değişti diye söyledi.

göstermeye bile gerek kalmadı , bunların tampon kaput plastik gibi oluduğu için çok düzgün olmuyor tamir edildikten sonra , kaput yamuktu , tamponla da arasında çok açıklık vardı ki normal değil o kadar olması , kaputu açınca da fanın ayakları falan kırılmış tamir etmişler daha fazla göstermek istemedim bende midem bulandı biraz vazgeçtim.. :)

Emir-Sb3R
14-02-2012, 15:02
sağolasın perşembe olsun önemli değil brabus bulamazsak turlarken kapıyı açar atarız sahibini aşağıya devam ederiz faruk :)

hahahahah canınız sağolsun abi :)

__FrK__
14-02-2012, 15:05
olur abi ama şu anda subap ayarı için sökülecek biraz , yeni bıraktım servise :) 1 ay oldu motor yaptım da daha halen ufak tefek eksikler çıkıyor işte :)
haftasonu olur ama :) hatta perşembe çıkar büyük ihtimal perşembe günü de olur..

hahahahaha buluruz abi problem yok :D
eyvallah kardeşim allah razı olsun eksik olma
sen neden motor yaptın km neydi senin

ne oldu biz görmedik :D

Emir-Sb3R
14-02-2012, 15:18
eyvallah kardeşim allah razı olsun eksik olma
sen neden motor yaptın km neydi senin

118.000 oldu benim , biniyim mi satayım mı diye düşünürken zaten çok para etmiyordu yazık olur diye vazgeçtim , binicem diyince de dışı dahil baştan aşağı sıfır yaptım tam üzerine egsoz subaplarında bir sıkıntı çıktı , açtık mı komple yapmak lazım dedim onu da yaptım :D

__FrK__
14-02-2012, 15:22
118.000 oldu benim , biniyim mi satayım mı diye düşünürken zaten çok para etmiyordu yazık olur diye vazgeçtim , binicem diyince de dışı dahil baştan aşağı sıfır yaptım tam üzerine egsoz subaplarında bir sıkıntı çıktı , açtık mı komple yapmak lazım dedim onu da yaptım :D

tamam sen yap bitir eziyetini çek biz alalım onu sefasını sürelim :D

_FrKn_
14-02-2012, 15:25
bi ilan açıklaması :)dikkat smart aldırır :D
ÜRETİCİ : HOLLANDA NEDCAR (MERCEDES/MİTSUBİSHİ) (SWATCH TASARIMI) (ÇİN MALI DEĞİL)
RENK : METALİK ALEV KIRMIZI/TITANYUM TRIDION KAFES (SİYAH)
MOTOR : 1124 CC-3 SİLİNDİR/12 VALF (OTOBANDA 200 KM HIZI GÖRMÜŞTÜR.) (BKZ : youtube )
GÜÇ : 75 BHP-100 TORQ (KESİNLİKLE ÇEKİŞ PROBLEMİ YOK)
YAKIT : ŞEHİRLERARASI : 4.6 LT KOMBİNE : 5.5 LT ŞEHİR İÇİ : 7.0 LT (LPG TAKILMAMIŞTIR)
GÜVENLİK : ABS+ASR+ESP+EPS+BAS+EBD (SINIFININ EN GÜVENLİ VE EN AZ ARIZA ÇIKARAN ARACI)
BAGAJ : 270LT/910 LT (ARKA KOLTUKLAR KATLANDIĞINDA) (SINIFININ EN GENİŞ BAGAJ HACMİ)
AĞIRLIK : 965 KG (ÇOK HAFİF)
EBATLAR : 3.752 X 1.684 X 1.450 MM x DİNGİL (2.500 MM) (TÜM MODELLER İÇİN)
GETZ-YARİS-CORSA C-MİNİ COOPER-FORD FİESTA V.B BİRÇOK ARABADAN DAHA GENİŞ VE RAHATTIR.
DEPO : 47 LİTRE / YEDEK : 5 LİTRE (AYRINTILI YAKIT BİLGİSİ)
AIRBAG : SÜRÜCÜ-YOLCU-YAN HAVA YASTIKLARI TOPLAM 4 ADET SRS
YOLCU HAVA YASTIĞI İPTAL VE İPTAL GÖSTERGESİ
RADIO : HARMAN-BECKER SES SİSTEMİ RADIO-5 (BE 6085) (**/FM RDS/EON-CD ÇALAR-AUX-HIZA GÖRE SES SEVİYESİ-OTOMATİK OFF)
2 BÖLMELİ PANORAMİK CAM TAVAN VE GÜNEŞLİK VARDIR.
EPS (HİDROLİK DEĞİL) VE YÜKSEKLİK AYARLI DİREKSİYON-GÜVENLİ DİREKSİYON ÇUBUĞU
ISI YANSITICI CAMLAR-ÖZEL ARKA CAM ISITICISI
ÖN VE ARKA SİS FARLARI MEVCUTTUR.
20 KM ÜSTÜNDE OTOMATİK KAPI KİLİDİ-IŞIKLI VE SESLİ EMNİYET KEMERİ UYARISI
PASLANMAZ ÇELİK EGZOS
FOLLOW ME (EVE GİDERKEN VE ARACA GİRERKEN OTOMATİK AYDINLATMA)
MERKEZİ KİLİTLE BAĞLANTILI BAGAJ VE DEPO KAPAĞI
ESNEK KAPORTA YAPISI İLE EĞİLME VE EZİLME PROBLEMİ YAŞAMAZSINIZ.
15" ÇELİK JANT
SMART LOGOLU METALİK KAPI AYIRICILAR
ARACI İÇERDEN KİLİTLEME/AÇMA-ACİL KİLİTLEME-OTOMATİK TEKRAR KİLİTLEME-NORMAL KİLİTLEME
ANAHTAR İÇİN DÜŞÜK PİL UYARISI (SİNYAL LAMBALARI 9 KEZ FLASH YAPAR.)
SÜRÜCÜ KAPISI AÇILINCA TÜM KAPILAR AÇILIR.
SÜRÜCÜ KOLTUK YÜKSEKLİK AYARI
SÜRÜCÜ VE YOLCU KOLTUĞUNUN ÖNÜNDE VE YANINDA MALZEME BÖLMESİ
TÜM KOLTUKLARDA 3 SEVİYE AYARLI ÇIKARILABİLİR BAŞLIK
ÖN KOLTUKLARIN ARKASINDA KORUMA VARDIR.İSTENİRSE ÖNE DOĞRU YATIRILIP MASA OLARAK KULLANILABİLİR.
ARKA KOLTUKLAR TEKLİ-İKİLİ VEYA ÜÇLÜ OLARAK YATMAKTA VE KATLANABİLMEKTEDİR.
ARKA KOLTUKLAR HEM ÖNDEN HEM BAGAJDAN İLERİ-GERİ HAREKET EDEBİLMEKTEDİR.
SIFIR STEPNE-TAMİR TAKIMI-REFLEKTÖR ARAÇTA MEVCUTTUR.
MEVCUT YOL BİLGİSAYARI GÜNLÜK KM-TOPLAM KM-ORTAM SICAKLIĞI-KALAN BENZİN 8 BAR-SAAT-KALAN SERVİS KM
DON İKAZI-4 KADEMELİ EKRAN IŞIK SEVİYESİ-ARAÇ DEPODA 5 LT YAKIT KALINCA (0.5 LT) AYRINTILI YAKIT BİLGİSİ VERİR.

Emir-Sb3R
14-02-2012, 15:35
tamam sen yap bitir eziyetini çek biz alalım onu sefasını sürelim :D

abi bitti sayılır çok şükür de yaptıklarımızdan sonra nüfusuma aldım ben onu :D

volume81
14-02-2012, 18:52
Smart Drift - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=nD0dBAxG7iU&feature=related)

zehri verip kaçayım :D