PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW 2002 restorasyon

kervanoglu
23-01-2012, 16:04
Yakın zamanda uygun fiyata düzgün bi BMW 2002 bulursam alıp yavaş yavaş restore etmek istiyorum. Beğendiğim araçları götürüp gösterebileceğim sonrasında da arabanın yenilenmesiyle ilgili işlemler için aracı bırakabileceğim usta tavsiyesine ihtiyacım var. Daha önce bu tarz araçlarla uğraşan arkadaşlarında tecrübelerinden faydalanmak isterim. Maliyet/ zorluklar/ dikkat edilmesi gerekenler konusunda da fikir ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Onuralp
23-01-2012, 16:10
Allah sabır versin. :D Hoş geldin dünyama... :D

Bulut Y.
23-01-2012, 16:12
Allah sabır versin. :D Hoş geldin dünyama... :D

abi senin golf ne oldu ? :D

Onuralp
23-01-2012, 16:16
abi senin golf ne oldu ? :D

Duruyor... :D Sanayide duruyor ama. :D Demek istediğim bu işte. :D

hakan_akin
23-01-2012, 16:16
kolay gelsin :)

kervanoglu
23-01-2012, 16:19
Hemen golfün konusuna baktım bende, kolay gelsin :)

CinAli_06
23-01-2012, 16:19
Allah sabır versin öncelikle =) komple arabayı bırakıp alacağınız bir yermi istiyorsunuz yoksa ben kendim yavaş yavaş toplarım ustam taksın diyemi bir yer lazım?

kervanoglu
23-01-2012, 16:22
Tecrübeli, işi bilen, ilk fırsatta öpmeye kalkmıcak kısacası benimle birlikte arabaya kafa yorucak bi usta arıyorum. "Al usta bunu tak" dan öte olsun yani aramızdaki durum

SOMEONESPECIAL
23-01-2012, 16:23
Öncelikle sabır, Para ve zamanın varsa gir bence

emresener
23-01-2012, 16:23
Kolay gelsin motorsal konuda parça sıkıntısı var diye biliyorum arkadaşım toplamıştı benımde 2002 motorsal parça bulmakta baya zorlandılar.

kaporta boya işlerinde maliyetten çok usta lazım uğraşcak :D en az 2.500tlye maliyet olarakda istanbulda

senna
23-01-2012, 16:24
Tecrübeli, işi bilen, ilk fırsatta öpmeye kalkmıcak kısacası benimle birlikte arabaya kafa yorucak bi usta arıyorum. "Al usta bunu tak" dan öte olsun yani aramızdaki durum

öyle usta çok bulamayabilirsin sanayiyle samimi değilsen çok bulaşma derim, bi süre sonra evin sanayi olabilir:)

Spawn
23-01-2012, 16:27
bursada rallici bir garaj vardı 2 tane 2002 vardı içeride , detayları öğrenip bildiririm .

istanbulda olması şart mı bu arada

kervanoglu
23-01-2012, 16:30
bursada rallici bir garaj vardı 2 tane 2002 vardı içeride , detayları öğrenip bildiririm .

istanbulda olması şart mı bu arada

Ankaradaym ben :)

TünayK
23-01-2012, 16:30

ustalar genelde ilk fırsatta öpmezler...dersin ki "a aa bu adam duygulara önem veriyor ilişkimiz seviyeli olucak" sonra bi bakmışşın elinden keyif sigarası düşmüyor:)

Safak
23-01-2012, 16:31
Vakti zamanında uğraştık, bu araçlara özel parça satan çıkmacılar var ancak çıkma parçalarıda sıfır kondisyonunda olmuyor, muazzam bir restorasyon için borusandan sıfır parçaları almanız gerekecektir. Çıkma parçalar durumuna göre ucuzda olmuyor.

Parçacının kendisi şöyle demişti... Bu arabaları godomanlar toplayıp, saklıyor şimdi neden ucuza vereyim? Haklıda...

Karoser yorgunluğu ağılıklı taban kısmında oluşuyor, yeni bir taban temin etmek en temizi, kalıpçılarda yaptıralbilirde belki...

Elektrik tesisatı basittir, güzel bir elektrikçi ile komple sıfırlanmalı, yılar içinde farklı farklı birçok ustanın müdahalesine uğrayınca karmakarışık bir hal almış oluyor.

İç parçaları, bakalitler vs temiz çıkma bulmak zor, yurt dışı bağlantısı gerekebilir. Borusan almanyada sıfırı varsa siparişle getirir. Fiyat konusunda birşey demem imkansız. Benzer dursada e21 ve e30 la uyuşmuyor birçok parçası.

Ben kendimi bildim bileli 02 ye aşığım ama asla orijinal bir restorasyon düşünmem, çünkü kötü durumda bitane alınca orijinal olmaya kastıkça olmuyor, sağlam bağlantı ve para gerekiyor. İyi durumla dolanlarda fiyatta haklılar, o hale gelmeleri için vakit ve nakit karşılığında yetersiz bir ücret talep edilen. Track car yapmak en güzeli olur, hafif ve rwd bir karoser

Kolay gelsin

kervanoglu
23-01-2012, 16:33
öyle usta çok bulamayabilirsin sanayiyle samimi değilsen çok bulaşma derim, bi süre sonra evin sanayi olabilir:)

Geçen sene yine benzer fikirler geldi çevremden vazgeçtim, bu sene vazgeçmeyip başlarsam arkası gelir inşallah :)

kervanoglu
23-01-2012, 16:42
Vakti zamanında uğraştık, bu araçlara özel parça satan çıkmacılar var ancak çıkma parçalarıda sıfır kondisyonunda olmuyor, muazzam bir restorasyon için borusandan sıfır parçaları almanız gerekecektir. Çıkma parçalar durumuna göre ucuzda olmuyor.

Parçacının kendisi şöyle demişti... Bu arabaları godomanlar toplayıp, saklıyor şimdi neden ucuza vereyim? Haklıda...

Karoser yorgunluğu ağılıklı taban kısmında oluşuyor, yeni bir taban temin etmek en temizi, kalıpçılarda yaptıralbilirde belki...

Elektrik tesisatı basittir, güzel bir elektrikçi ile komple sıfırlanmalı, yılar içinde farklı farklı birçok ustanın müdahalesine uğrayınca karmakarışık bir hal almış oluyor.

İç parçaları, bakalitler vs temiz çıkma bulmak zor, yurt dışı bağlantısı gerekebilir. Borusan almanyada sıfırı varsa siparişle getirir. Fiyat konusunda birşey demem imkansız. Benzer dursada e21 ve e30 la uyuşmuyor birçok parçası.

Ben kendimi bildim bileli 02 ye aşığım ama asla orijinal bir restorasyon düşünmem, çünkü kötü durumda bitane alınca orijinal olmaya kastıkça olmuyor, sağlam bağlantı ve para gerekiyor. İyi durumla dolanlarda fiyatta haklılar, o hale gelmeleri için vakit ve nakit karşılığında yetersiz bir ücret talep edilen. Track car yapmak en güzeli olur, hafif ve rwd bir karoser

Kolay gelsin

Yazdıklarınız aslında benimde korktuğum şeyler ve bu nedenle uzak durdum bu güne kadar. Bir diğer korkum da başlayıp yarım bırakmak zorunda kalmak. Karar aşamasındaym tamamen

Safak
23-01-2012, 16:45
Yazdıklarınız aslında benimde korktuğum şeyler ve bu nedenle uzak durdum bu güne kadar. Bir diğer korkum da başlayıp yarım bırakmak zorunda kalmak. Karar aşamasındaym tamamen

Bu işlerle uğraşırken, hiçbirzaman, hiçbirşey yolunda gitmez ve düşünüldüğü gibi yürümez, ayırdığınız bütçe X ise şimdiden 2X olarak düşünün. Fazlası çıkarsa şaşırmayın, azı çıkarsa sevinirsiniz.

TünayK
23-01-2012, 16:45
bence dertsiz başına dert alma...jogging yap,balık tut, kayak yap vb.

I-HANN
24-01-2012, 08:40
Peakgarage serdar usta nin eli degmisti
Sahibinden Satılık 1975 Model 150 Km BMW 2002 40.000 EUR - 13475632 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-bmw-1975-bmw-2002-tii/detay)

darkmoon
24-01-2012, 08:53
bmw aracım olsada bmw bir kaç modeli dışında 5.30d z4 m5 gibi pek sıcak bakdığım bir marka değildir.. ama 2002 nin yeri bendede yeri bam başkadır neticede özel bir araçdır araba meraklıları dışında pek kimse bilmez ama bu gün bir bmw varsa yada bu konumdaysa 2002 sayesindedir. 2002 nin ralli cross şampiyonlukları gençlerin kalbinde taht kurması neticesindedir..

bmw 2002 amerikada satılmamış tek bmw dir o yüzdendirki 2002 amerikadaki araba koleksiyonerleri tarafından avrupadan falan özel ithal ediliyor altın değerinde ve çok çok pahalı..