PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyundai Accent Era Direksiyon Sertleşmesi Hakkında Yardım

ilkay325i
26-01-2012, 12:17
Arkadaşlar 2 Haftadır Şirketin Aracı Olan Hyundai Accent Era Kullanıyorum Bazen Direksiyonda İnanılmaz Bir Sertleşme oluyor,Stop Edip Çalıştırdığımda Problem yok ama bi süre sonra tekrar yapıyor,Sizce Neden Kaynaklı Olabilir ?

Utku
26-01-2012, 13:26
Hyundai aştı kendini çağ atladı çok kaliteli herkez binsin pişman olmazsınız...

WeLeT
26-01-2012, 13:42

Düzgün kullanılırsa ve bakımları düzenli yapılırsa bi sıkıntısı olmuo merak etmeyin ;):heyoo:

onursumer
26-01-2012, 13:48

konuyla ne alakası var ?

UNAL
26-01-2012, 13:52
elektroservo direksiyonu varsa eğer direksiyon beyninden kaynaklanıyor olabilir.

onursumer
26-01-2012, 13:56
elektroservo direksiyonu varsa eğer direksiyon beyninden kaynaklanıyor olabilir.

aklıma geldi bu tarz birşey getzlerde o şekilde ozelliklerine baktım doğru bilgi ise era larda hidrolik yazmışlar

driftnolimit
26-01-2012, 14:19
era ların makyajlı modellerin öncesinde elektronik direksiyonlarda ciddi sıkıntıları var, kronik hastalık diyebiliriz.
Servisle görüşün

Emre Akçay
26-01-2012, 14:29
Yukarıda arkadaşın dediği gibi Accent Era'ların makyaj öncesi modellerinde bu sıkıntı vardı. Servisler garantiden ücretsiz olarak değiştirdiler. Onunla alakalı bişeydir. Zaten tüm modellerinde EPS standart.

ÜSTÜNERC
26-01-2012, 14:39
servıse gıt goster kafan rahat etsın kardesım.dıreksyıon ısı onemlı ıhmal etme.

melih tarancı
26-01-2012, 14:44
bir arkadaşımın iş yerindede era vardı onlarda buna benzer bir sertleşme sorunu yaşamışlardı tam olarak hatırlamıyorum problemi ama serviste halledildi.

Utku
26-01-2012, 14:59
konuyla ne alakası var ?

Merso muamelesi yapanlar içindi bu tip kronik şeyler olabiliyo işte...

Y.Emre
26-01-2012, 15:32

e ne var yani 'Merso' olunca kronik arızası olmuyormu?

bkz:Google (http://www.google.com.tr/#hl=tr&sa=X&ei=n2MhT8beJ4u3hAeiuJzxBA&ved=0CBgQvwUoAQ&q=mercedes+ara%C3%A7lar%C4%B1n%C4%B1+geri+%C3%A7ag %C4%B1rd%C4%B1&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=75b4a241250e96b9&biw=1366&bih=667)

bu kadar sonuç çıktığına göre 'Merso'da da kronik şeyler olabiliyormuş.

JapanVsGermany
26-01-2012, 15:36
ya direksiyon kutusunda sıkıntı wardır, yağ kaçırıyordur ya da power bozulmuştur :)

onursumer
26-01-2012, 15:39

konuyu dağıtmaya gerek yok ama

o her marka model araçta olabiliyor hyundai ile bir alakası yok

arkadaşıma sıfır aldığımız a3 1.4t dsg ile aldığından beri uğraşıyor garantiden değişmeyen dsg dahil yeri kalmadı

audi kotu demekmi ?

ayrıca hyundai aştı kendini ve çağ atladı cumlesini yalanlayabilirmisin?

95 model elantra ile 2012 model elantrayı yan yana koyarak yılların neler kattığını gormemek zor.

Utku
26-01-2012, 15:43
e ne var yani 'Merso' olunca kronik arızası olmuyormu?

bkz:Google (http://www.google.com.tr/#hl=tr&sa=X&ei=n2MhT8beJ4u3hAeiuJzxBA&ved=0CBgQvwUoAQ&q=mercedes+ara%C3%A7lar%C4%B1n%C4%B1+geri+%C3%A7ag %C4%B1rd%C4%B1&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=75b4a241250e96b9&biw=1366&bih=667)

bu kadar sonuç çıktığına göre 'Merso'da da kronik şeyler olabiliyormuş.

Merso olunca geri çağırıyor, Hyundai bu arabayı 35-40binliraya çakıyor...bunada bakalımmı googledan akıl hocam

Konuyu açan arkadaşımıza cevap verek senin sıkıntı beyinden hidroliğinden pompadan hortumlar çatlaksa veya direksiyon kutusundan olabilir...

Utku
26-01-2012, 15:47
konuyu dağıtmaya gerek yok ama

o her marka model araçta olabiliyor hyundai ile bir alakası yok

arkadaşıma sıfır aldığımız a3 1.4t dsg ile aldığından beri uğraşıyor garantiden değişmeyen dsg dahil yeri kalmadı

audi kotu demekmi ?

Hyundai kötü demedim bi 1.5getzimde olsaydı tadından yenmezdi abartı övüldüğünden ötürü söyledim kalkıp Kia için kurmadım bu cümleyi mesela acaba daha kaç post bunu söylicem

konu görsellik değil mekanik.mekanik çağdan bahsettik.bizim ofisteki ressamlarda 10 numara araba modelleri çiziyolar...Geely nin bi modeli çok güzel tasarlanmış arkadan napalım alalımmı hemen çağımıza uygun araba tasarlamış diye

onursumer
26-01-2012, 15:53
Hyundai kötü demedim bi 1.5getzimde olsaydı tadından yenmezdi abartı övüldüğünden ötürü söyledim kalkıp Kia için kurmadım bu cümleyi mesela acaba daha kaç post bunu söylicem

konu görsellik değil mekanik.mekanik çağdan bahsettik.bizim ofisteki ressamlarda 10 numara araba modelleri çiziyolar...Geely nin bi modeli çok güzel tasarlanmış arkadan napalım alalımmı hemen çağımıza uygun araba tasarlamış diye

biz kusursuz surper demiyoruzki oyle bir marka model yok zaten

kendini aştı diyor herkes bu nedemek sürekli eksiklerini gideriyorlar demek

Dünya’nın 5’inci büyük otomotiv üreticisi olan Hyundai, sağlam adımlarla hızlı büyümesini devam ettiriyor. Hyundai, göstermiş oluğu gelişim doğrultusunda dünyanın en önemli marka derecelendirme kuruluşu Interbrand tarafından, 2010 yılından sonra 2011’de de “En Hızlı Büyüyen Otomotiv Markası” seçildi.

herkes buna gore gorduklerine gore yorum yapıyor

2 tane arıza çıkarınca laf atmanın bir anlamı yok onu anlatmaya çalışıyorum her markada olabilicek şeyler

ayrıca madem mercedesle karışılaştırdın bu yeni bir haber okumanı tavsiye ederim

ünyanın en hızlı büyüyen otomotiv markası Hyundai’nin başarısına bir ödül de Almanya’dan geldi. Almanya’nın seçkin yayın kuruluşlarından biri olan AutoBild tarafından Almanya’daki otomobil kullanıcılarının oyları ile belirlenen kalite raporunda Hyundai liderliğini korudu ve geçen yılın ardından 2011 yılının da birincisi seçildi.

İkinci defa arka arkaya aynı ödüle hak kazanan Hyundai’nin birinciliği, oylamaya katılan 8 bin 610 otomobil kullanıcısı ve TÜV kuruluşunun 7,5 milyon araçlık arıza kaydı raporları ile tescillendi. Otomotiv sektörünün en değerli kalite raporlarından biri olan AutoBild Kalite Raporu, Hyundai’nin ürün, servis ve müşteri destekleri konularındaki başarısının gelmiş olduğu noktanın en açık kanıtı oldu.

Y.Emre
26-01-2012, 15:56
Merso olunca geri çağırıyor, Hyundai bu arabayı 35-40binliraya çakıyor...bunada bakalımmı googledan akıl hocam

Konuyu açan arkadaşımıza cevap verek senin sıkıntı beyinden hidroliğinden pompadan hortumlar çatlaksa veya direksiyon kutusundan olabilir...

burda tartışıp konuyu dağıtmayalım,

Yukarıda arkadaşın dediği gibi Accent Era'ların makyaj öncesi modellerinde bu sıkıntı vardı. Servisler garantiden ücretsiz olarak değiştirdiler. Onunla alakalı bişeydir. Zaten tüm modellerinde EPS standart.

bu yorumdanda anlaşıldığı gibi Hyundai oluncada geri çağırmış serviste onarımını yapmış...
ayrıca ilk postunuzda çok kötüler gibiydi o yüzden bende o şekilde cevap verdim. Yoksa bi audi bi mercedes hatta çoğu alman kadar kaliteli olmadığı konusunda herkez hemfikirdir sanırım.. abartılıcak bi yanı yok.

Utku
26-01-2012, 15:56
Yanlış anlaşıldığımın farkındayım konunun başından beri söylemiyorum...

rahatlayın...
Volkswagen 168 bin aracı geri çağırdı || Samanyolu Haber (http://www.samanyoluhaber.com/ekonomi/Volkswagen-168-bin-araci-geri-cagirdi/702651/)

Emre Akçay
26-01-2012, 16:17
Hyundai destek konusunda gerçekten iyi. Ben aracımı alalı 7 sene oldu. İlk aldığımda ABS sensörü bozuktu. Servis pazar gecesi gelip, aracı alıp götürdü. Pazartesi garantiden değiştirip geri verdi. Sağ kapı döşemesi yerinden çıktı diye sağ kapı içi komple garantiden değiştirdiler. 4 amortisörü garantiden değiştirdiler. Daha ne yapsınlar bilemiyorum ki

aniL43
26-01-2012, 17:13
gamlı baykuş olmak istemem ama :D
eniştem aynı şikayetle era'sını servise götürmüştü
problem direksiyon kutusunda değişmesi gerekiyor demişler
1100tl gibi bir mebla ödemiş