PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : blow sorunu

boosted_pug
28-12-2007, 22:30
arkadaşlar benim arabam saxo turbo arkadaşımdada aynı araba war kullandığımız bütün malzemeler aynı turbo wastegate basınçlar blow off hepsi aynı tek fark headerslar benim headersım 4 tane egzost çıkıyo yaklaşık 5-10 cm sonra hepsi birleşip turboya giriyo arkadaşımınkinde ise top-race gibi egzostlar genelde hondalardaki keçi boynuzuna benzer şekilde kıvrımlı çıkıyo ve turbonun ağzında birleşiyo bu sebepten dolayı benim turbom 2500 de dolarken onun turbosu 3500 de doluyo ama onun blow-u gayet güzel ve muntazam çufflarken benimkinde turbo önce stall oluyo sonrada çok az fıssssss lıyo sizce neden kaynaklanmaktadır çok merak ediyorum herkese teşekkürler

Maxiboost
28-12-2007, 23:17
ram horn :D manifold la veya turbonun geç dolmasıyla alakası yok bence sesin, basıncınız aynı mı? aynı basınçta mı ayağını çekiyorsun gazdan, stall derken comp surge den bahsediyor olabilirsin bov ne var aracında? ayarlı birşeyse (sanırım basıncın düşük) yumuşatman gerekir yayını

G_TT_I
29-12-2007, 01:26
tek fark headerslar benim headersım 4 tane egzost çıkıyo yaklaşık 5-10 cm sonra hepsi birleşip turboya
saxo lardan 6 tane cıkmıyomuydu????

cem
29-12-2007, 01:43
saxo lardan 6 tane cıkmıyomuydu????

Evet 6 silindirli saxolardan öle çıkıyo :puha:

cem
29-12-2007, 01:52
arkadaşlar benim arabam saxo turbo arkadaşımdada aynı araba war kullandığımız bütün malzemeler aynı turbo wastegate basınçlar blow off hepsi aynı tek fark headerslar benim headersım 4 tane egzost çıkıyo yaklaşık 5-10 cm sonra hepsi birleşip turboya giriyo arkadaşımınkinde ise top-race gibi egzostlar genelde hondalardaki keçi boynuzuna benzer şekilde kıvrımlı çıkıyo ve turbonun ağzında birleşiyo bu sebepten dolayı benim turbom 2500 de dolarken onun turbosu 3500 de doluyo ama onun blow-u gayet güzel ve muntazam çufflarken benimkinde turbo önce stall oluyo sonrada çok az fıssssss lıyo sizce neden kaynaklanmaktadır çok merak ediyorum herkese teşekkürler

Manifold tasarımlarına göre değişir.Senin manifoldun yani Log tipi olanlar, turboyu çabuk doldurur, ama yüksek güç üretmekte kısıtlıdırlar. Onun manifoldu Tubular tip olanlar, biraz geç doldursa da yüksek devirlerde çok daha rahat nefes alırlar.

Oz`
29-12-2007, 04:33
runnerlar uzun diye spool erken olucak diye bişiy yok ama cemciğim :)

G_TT_I
29-12-2007, 10:08
dukum ile tubler arasında spool dan cok egt farkı olucaktır, herlade flans spoolu fark etirir, t25 yada t3 olması

boosted_pug
29-12-2007, 10:49
arkadaşlar teşekkürler basınçlar aynı blowun ayarı en düşükte ikimizinde blowu hks marka stall dediğim aynen comp surge oluyo basınçlar aynı 5 psi tam doldurup 4000 d/d gibi vites atarken deniyoruz tüm viteslerde aynını yapıyo benimki ... saçma mesajlar yazıp konuyu pert etmeyelim lütfen

Muvaffak
29-12-2007, 10:52
araclarımız farklı ama bende de buna benzer bı sorun var blow dan 'fissss' dıye ses gelıo ve rolantıde bozukluk yapıo ışıklarda durucam mesela devır 0.100-0.500-0.100-0.600 fln oluo genelde stop edıyor blow off olmadıgında boyle bır sorun kalmıyor gayet duzgun...