PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Idea 1.4Dynamic Otomatik.

barutçu
28-01-2012, 12:40
Bir arkadaşım günlük kullanım için eşine almayı düşünüyor.
Araç fiat tarafından sadece belirli yıl aralığında geldiğini biliyorum.
Bunun dışında net bir bilgim yok. Baktığı araç temiz bir araçmış otomatik miş.
Sadece şanzumanda problem çıkartmış araç onuda yetkili serviste yaptırmışlar.
Sizce eksisi olur mu aracın. Araç çok fazla km yapmayacaktır.
Kronik bir problemi mevcutmudur? Yorumlar lütfen.
Şimdiden teşekkürler.

cagri-35
28-01-2012, 12:42
Dediğin gibi belli aralıklarda geldiğinden ikinci eli sıkıntılı birde yedek parça durumu nasıldır acaba?

Piyasasını bilmiyorum ne kadar verilmesi düşünülüyorda acaba illede fiat falan düşünülüyorsa punto vs. bakılsa? Gerçi idea nın tavanı yuksek belki o amaçla isteniyor ama sadece bir öneri.

barutçu
28-01-2012, 12:44
Yedek parça olarak 1e1 Punto ile aynı malzemeler kullanıdı demiş servis. Bi sorunu yok demiş.
Zaten satma amaçlı olarak almıyacak aracı.
Puntolar filan fiyat olarak uçuk rakamlara gidiyor.
Otomatik temiz bir araç bakarken hiç aklında yokken denk gelmiş.

cagri-35
28-01-2012, 12:47
O zaman mantıklı bir seçim olabilir tabi.

Ben sadece aracın platformu ve oturuş pozisyonu olarak bir bayan açısından kolaylıkla kullanılabileceğini sanıyorum.

Sadece beni böyle az gelen araçlar korkutmuştur parça ve 2.ci el açısından ama zaten satmak gibi bir niyet yok denmiş bide parçalar 1e1 punto ile aynıysa problem yok o zaman. Hayırlısı olsun.

barutçu
28-01-2012, 12:50
Teşekkürler :) İletcem düşünceleri.
Kronik bir şanzıman problemi var mı acaba beni o biraz korkuttuda.

cagri-35
28-01-2012, 12:52
Şanzumanı nasıl acaba bir bilgim yok düz otomatikmi yoksa yarı otomatiklerdenmi.

Şu açıdan söylüyorum yarı otomatik olanların %50 si problem yapıyor bir süre sonra marka farketmeksizin, belki öyle bir problemdir. Şanzuman problemi ne zaman giderilmiş serviste oda önemli ve ne yapılmış. Yetkili servis bu tarz onarımlara aracın garantisi bitmesi durumundada ekstra o parça için garanti veriyor bi araştırıp öğrenmek lazım.

barutçu
28-01-2012, 12:55
Araç yarı otomatikmiş.
1,5 ay önce yapılmış garantisi bittiği içinden cebinden ödemiş araç sahibi. daha sonrada soğumuş ve yeni araç almış. Bütün bakım kağıtları yapılan tamirler görünüyor demiş.

Shadow_Dancer
28-01-2012, 13:08
abi üzerinde mk2b'de kullanılan 1.4 16v 90lık makina var.. verimli bir motor. şanzıman ise speedgear olarak adlandırılan bir şanzıman. ben bir kere tecrübe ettim, easytronicten felan daha stabil.. iç mekanı oldukça ferah ve geniş kullanışlı bir araba.. eger ki güzel bir fiyat veriyorsa alınabilinir. lakin tanınmayan bir model oldugu için ikinci eli biraz zayıf.

cagri-35
28-01-2012, 13:10
Yapılan işlemden dolayı bir süre daha garantidedir onun şanzımanı. İlk başta sıkıntı olsada garantisi varki zaten gerekli tamir yapıldıysa uzun süre belkide hiç problem çıkarmaz,çıkarmaması dileğiyle.

barutçu
28-01-2012, 14:14
abi üzerinde mk2b'de kullanılan 1.4 16v 90lık makina var.. verimli bir motor. şanzıman ise speedgear olarak adlandırılan bir şanzıman. ben bir kere tecrübe ettim, easytronicten felan daha stabil.. iç mekanı oldukça ferah ve geniş kullanışlı bir araba.. eger ki güzel bir fiyat veriyorsa alınabilinir. lakin tanınmayan bir model oldugu için ikinci eli biraz zayıf.
Çok teşekkürler. Fiyat normal dedi ama bilmiyorum hiç piyasasını.

Yapılan işlemden dolayı bir süre daha garantidedir onun şanzımanı. İlk başta sıkıntı olsada garantisi varki zaten gerekli tamir yapıldıysa uzun süre belkide hiç problem çıkarmaz,çıkarmaması dileğiyle.
Çok teşekkürler.

kv661
28-01-2012, 14:33
yaw al gitsin sıkınıtı olmaz. KM yapmayacaksa uzun süre kullanır