PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Exper Driver sorunu

arfy
30-01-2012, 22:57
kız arkadaşımın laptopunu aldım , format cart curt hesabına ... bi süre önce servise göndermişler sanırım , format atmışlar ama sahte windows uyarısı veriyor cihaz ..

ayrıca cihaz ilk alındığında bilgisayarımdan özelliklere girdiğinde exper yazıyormuş , servise gidip geldikten sonra casper yazıyor şuan .. nedendir acaba ?

bide ayrıca şuan en önemli husus ; exper'in sitesine girdim ama seri numarasından driver'ları bulamadım .. kayıt yok vs gibi bişey diyor .. modellerin arasında aradım , karizma NC92C yazıyor altında ama modellerde yok :)

altta :

Exper EQ
Exper Karizma 520 XX
Exper Karizma 530 XX
Exper Karizma 540 XX
Exper Karizma 560 XX
Exper Style 10,2''
Exper Style 8,9''

seçenekleri var ama sanırım bunlarda bendeki cihazla alakalı değil .. varmıdır exper ve windows ile alakalı insan evladı burda :D

Kakus
30-01-2012, 22:59
Ben olsam önce arayıp bi fırça atardım sahte windows uyarısı ve sürücüleri yüklememeleri yüzünden. Öyle servis mi olur...

İlacınızda aida64. İndirin programı, parçalarınızın adlarını modellerini öğrenin. İnternetten driverları indirip kurun. : )

arfy
30-01-2012, 23:03
Jetskicem belalarını zaten de şu işi bi hallediyim bakiyim .. aida64'e bakiyim bi ..

SLH
30-01-2012, 23:04
bence adam akıllı bir daha sistem kurulmalı dokunmatik yada normal tuşlarda sorun yaşamak mümkün

arfy
30-01-2012, 23:06
sistemi formatladım zaten .. sorun yok ... ama driverleri bulamıyorum ... ayrıca dokunmatik tuş yokki cihaz da :-S

aida64 programıyla bakiyim ne var ne yok .. bi deniyim ..

onursumer
30-01-2012, 23:09
hangi servise bırakmışlarki

yanlış recovery cd sinden kurulm yapmışlar casper yazdıına gore :D

everest yükleyip donanım raporu çıkar en sağlıklı driveri o şekilde bulursun

arfy
30-01-2012, 23:11
cihazı memleketten almış.. samsundan .. burdada kağıtlarını bulamadığı için öyle herhangi bir bilgisayarcıya yollamış sanırım .. şuan öğrendim bende :) servis değilmiş kısacası .. neyse o kısmı mecburen geçtik artık .. program indi .. şimdi exper'e atiyim bi bakiyim ne var .. takılırsam buralardasınız dimi kaybolmayın :D

tolgaaydın
30-01-2012, 23:20
driver sıkıntısı devam ederse farklı bi yoldan yardımcı olabilirim

mrtngn
30-01-2012, 23:24
Everest kurup onursumerin dedigi gibi donanım modellerine vs tam anlamıyla bak..Hatta bilgisayarın modelide dahi yazar..Ona göre ararsan daha faydalı olur yada bizde yardımcı oluruz..

Korsan olayı ise win7 ise r-e-m-o-v-e-w-a-t işini görür..Aralardaki - isaretini kaldır :D :D

arfy
30-01-2012, 23:29
ya windows seven bi insan değilim .. senelerdir de haşır neşir değilim .. mac de yükle sistemi driver mriver yok misss :D aida64 ile tarattım sanırım bişeyler yaptım .. rapor aldım HTML olarak kaydettim .. paylaşsam yardımcı çıkarmı acep :)

yada doğrumu aldım diye bi SS koyiyim .. bu ne ya zilyon tane şey var :D

http://i164.photobucket.com/albums/u34/byarfy/ScreenShot2012-01-31at122729AM.jpg

Everest kurup onursumerin dedigi gibi donanım modellerine vs tam anlamıyla bak..Hatta bilgisayarın modelide dahi yazar..Ona göre ararsan daha faydalı olur yada bizde yardımcı oluruz..

Korsan olayı ise win7 ise r-e-m-o-v-e-w-a-t işini görür..Aralardaki - isaretini kaldır :D :D

evet o korsan olayınada sıra gelicek :D

SS koydum bitane bi yandan bakınıyorum bakalım ne olucak ..

tolgaaydın
30-01-2012, 23:30
aygıt yöneticisinden bi ss atsaydınız keske :)

Kakus
30-01-2012, 23:33
Beyler everst artık aida64 oldu. : )

Bu arada Arfy, merlininkazanı neden açık sekmelerde? :) Bir de exper'in sitesinde, laptobun altındaki seri noyu arama kısmına girdin mi? :)

arfy
30-01-2012, 23:37
girdim girdim seri no'ya baktım ama çıkmıyor bişey .. modeller arasındada böyle bi model yok .. altında NC92c yazıyor ama öyle bişey yok :D

merlinin kazanına bakınıyorum ya yandaki haberler hoşuma gidiyor .. ilginç şeyler çıkıyor :)

mrtngn
30-01-2012, 23:49
Ne ilginc bi model bu yaa:D :D Ben yinede everestten denemeni ısrarla istiyorum :D Eger ordanda sonuc cıkmazsa hangi driver lazımsa tek tek bakmak kalıyor :)

Kakus
30-01-2012, 23:50
Abi şimdi bilgisayarıma tıklayıp yönet de, oradan aygıt yöneticisinden hangi parçaların yanında ünlem işareti var bak. Daha sonra aida'ya geç ve aygıtlar>windows aygıtlarına tıkla. Orada da windowsta ünlem olanlar, orada da ünlemli olması lazım. (bende kurulmamış sürücü yok o yüzden tam emin olamadım, programın eski versiyonunda öyleydi) O ünlem olan aygıtların üzerine tıkla, aygıt ismindeki ismi googleda arat, indir, kur.

Eskiden merlinin ofisinde çalışırdım. Harika ekip, harika çalışma ortamı, harika iş. : )

arfy
31-01-2012, 00:00
Ne ilginc bi model bu yaa:D :D Ben yinede everestten denemeni ısrarla istiyorum :D Eger ordanda sonuc cıkmazsa hangi driver lazımsa tek tek bakmak kalıyor :)

everestten baktım da bişey anlamadım .. biraz daha bızıklicam olmadı ..

Abi şimdi bilgisayarıma tıklayıp yönet de, oradan aygıt yöneticisinden hangi parçaların yanında ünlem işareti var bak. Daha sonra aida'ya geç ve aygıtlar>windows aygıtlarına tıkla. Orada da windowsta ünlem olanlar, orada da ünlemli olması lazım. (bende kurulmamış sürücü yok o yüzden tam emin olamadım, programın eski versiyonunda öyleydi) O ünlem olan aygıtların üzerine tıkla, aygıt ismindeki ismi googleda arat, indir, kur.

Eskiden merlinin ofisinde çalışırdım. Harika ekip, harika çalışma ortamı, harika iş. : )

aygıt yöneticisinde bütün donanım aktif görünüyor .. hepsi yüklenmiş gibi yani .. sadece '' diğer aygıtlar '' altında ağ denetleyicisi ve pci basit iletişim denetleyicisi ünlem ...

mrtngn
31-01-2012, 00:04
Bilgisayar adı vs biseyler cıkıyosa model orda yazar zaten..Ayrıca unlemli olan seyler everestte yada diger programdada aynı sekilde gözükür,üzerine tıklayıp altta ismini cismini modelini görebilirsin

Kakus
31-01-2012, 00:06
everestten baktım da bişey anlamadım .. biraz daha bızıklicam olmadı ..

aygıt yöneticisinde bütün donanım aktif görünüyor .. hepsi yüklenmiş gibi yani .. sadece '' diğer aygıtlar '' altında ağ denetleyicisi ve pci basit iletişim denetleyicisi ünlem ...

Abi işte o ünlemlilerin üstüne tıkla, markalarını modellerini kopyalayıp googleda driver'larını ara. sen yükledikçe ünlemler silinicek, ünlem kalmayınca da comolokko işte... : )

Çağlar
31-01-2012, 09:49
bi fikirde benden bende de exper notebook vardi 10 inc format yenilemeyi kendimiz yapinca driverleri servisten isteyemedik daha onceden cok gidis gelis oldugundan :D bende netten yabanci forumlardan paket halinde buldum driverleri

sizde modelin driverlerini aratin bi bizim pc ye casper in driverleri uyum sagliyordu belki sizinki de oyledir.