PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurtdışına araba gönderme !!

altima
31-01-2012, 15:16
millet selam.

birkaç tanıdıgım,, turkiyeden yurtdışına araba gondermek istemektedir. (4-5 yaşında merso-bmw-lexus vs tarzında)

bu şekilde bir imkanımız varmıdır?

varsa raconu nedir?

yardımcı olursanız sevinirim.

tşk
Rıdvan :icon_tup:

slhdmr34
31-01-2012, 15:47
Benimde merak ettigim bir konu, ozellikle 2.ci elde... Merakla takipteyiz

ef186
31-01-2012, 16:26
Alıcı ulkenın gumruk kanunları onemlı benım bıldıgım ... Trden yurtdısına satma ıle ılgılı bır fıkrım yok ama mantık gıttıgı ulkenın durumuna ısaret edıyor ...

ERK_RS
31-01-2012, 16:30
bu konuda gidecegi ulkenin gumruk kurallarina gore hareket etmeniz lazim.
vergilendirmesi oraya gore olacak.

Mr.K
31-01-2012, 16:30
Alıcı ulkenın gumruk kanunları onemlı benım bıldıgım ... Trden yurtdısına satma ıle ılgılı bır fıkrım yok ama mantık gıttıgı ulkenın durumuna ısaret edıyor ...

aynen öyle..

juds2k
01-02-2012, 00:57
usta... yurtdisina arac satimi saten yok yani var ama en az 2 yasinda olmasi lazim arac...anladigim kadariyla yurtdisina arac cikarmak isteniliyo.. aslen bulgaristan gocmeni oldugm icin bu konularla fazla ilgilendim ve hala ilgileniyorum... 1,si mavi pasaport yani turk pasaportunuz olmasi lazim gumrukten cikarken muhur ona vuruluyo aracin sigortasi vs herseyi odenmis olmasi lazim ve.. en onemlisi YESIL KARTI olmasi lazim bu evraklari tamamladiktan sonra rahatlikla yurtdisina cikis yapabilir arac ve kendiniz belirliyosunuz ne kadar kalmasi gerektigini fakat en faazla 6 ay diye biliyorum yinede yanlis bilgi vermek istemem.. Turkiyede bulunan TURING sirketlerinden daha fazla detayli bilgi alabilirsiniz..

Mr.K
01-02-2012, 01:00
usta... yurtdisina arac satimi saten yok yani var ama en az 2 yasinda olmasi lazim arac...anladigim kadariyla yurtdisina arac cikarmak isteniliyo.. aslen bulgaristan gocmeni oldugm icin bu konularla fazla ilgilendim ve hala ilgileniyorum... 1,si mavi pasaport yani turk pasaportunuz olmasi lazim gumrukten cikarken muhur ona vuruluyo aracin sigortasi vs herseyi odenmis olmasi lazim ve.. en onemlisi YESIL KARTI olmasi lazim bu evraklari tamamladiktan sonra rahatlikla yurtdisina cikis yapabilir arac ve kendiniz belirliyosunuz ne kadar kalmasi gerektigini fakat en faazla 6 ay diye biliyorum yinede yanlis bilgi vermek istemem.. Turkiyede bulunan TURING sirketlerinden daha fazla detayli bilgi alabilirsiniz..

ydısına cıkıs degıl satıs yalnız burda konusulan durum :D

bosnada 7yaş sınırı vardı suan euro3 normlarına uyması yeterlı(99model bıle varsa euro3) gırebılıyo..Bunun gıbı ulkeden ulkeye yaş durumu degısır.Ayrıca y.dısına cıkarken aracın 2yaş vs gıbı bı sınırlaması yok ıstersenız 70model araclada cıkarsınız.

timucintt
01-02-2012, 01:44
o ülkenin gümrük kanunu önemli.... mesela almanyada bir tanıdık 30.000 kmde doğan slx götürmüştü... alman plakasınıda almıştı... gümrüğe baya para ödemişti 2500 euro kadar bunun tüvü ve plaka işlemleriyle 4000 euroyu buluyor.... tabi bu aracın model motor hacmi ve çevreye saldığı emisyon değerine göre değişiklik gösteriyor... bide klasik araçsa 30 muydu 35 yaşını geçtiğinde oldtimer plaketi alabiliyorsunuz aracı klasik olarak sokunca daha az vergi ödeniyor.. tabi bu benim dediğim almanya için bazı avrupa ülkelerindede aynı mevzu geçerlidir...

Octane
28-01-2016, 23:47
4 yıllık hort.

Yurtdışında para eden koleksiyon değeri taşıyan ama burada 35bin tl anca eden bir mazda 323 gtrımız var. Bunu biz yurtdışına nasıl satarız? Gümrük falan onların sorunu, biz konteynera yüklesek trafikten düşürtsek bitiyor mu?

cenkr1
29-01-2016, 00:26
Çok rahat satarsın trafikten düşer ihracat yapmış oluyorsun girş yasak çıkış serbesttir

997TT
29-01-2016, 10:13
Mal ıhracı gıbı dusunun,oranın gumruk mevzuatını yerıne getırın,yeterlı.