PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lpg de zengin karışım egzoz emisyondan geçememe??

heartness
01-02-2012, 18:58
arkadaşlar konu acmıstım arac cok yakıyor dıye lpgde 45 kurus yakıyor karburatordemı sorun var anlayamadım bgun emsyon ıcın bı servıse gıttım eleman cıhazdan baktı abı aracın degerlerı yuksek gazcıya gıt ayar yaptır ole olcelım dedı yalnız arac gecen hafta cıhaza baglanıp gaz ayarı yapılmıstı arac zengın karısımda calısıor yada egzozda sorun var dıye yorum yazmıs computer sızce arac neden zengıne gecıyor lpgde cok yakmasının sebebı buysa cozumu ne olabılır atesleme sıstemı herseyı yenı regulator 1 ay oldu taktıralı artık arabamdan sogumaya basladım karburatordekı problem bu sıkıntıyı yaratırmı bde aracta headers 4 2 1 51lık duz boru var egzoz sıstemı modıfıyesı zengın karısıma sebep olurmu cok soru sordum kbkmayın ama artık kafayı yıcem karburatorden baska herseyı yapıldı subap ayarlarına kadar yardımcı olursanız sevınırım sızce sıkıntı nerde :confused:

metinmb407
01-02-2012, 19:24
Sizin araçta oksijen sensörü var mı bilmiyorum ama bu bahsettiğim parça felaket şekilde yakışı etkiliyor.

2000HC
01-02-2012, 19:32
Araç karbüratörlü oksijen sensörü ne gezer..
Karbüratörünüz hava alıyor olabilir,öncelikle vakum hortumlarını kontrol edin derim.
Sübap ayarlarının doğru oldugundan emin olun,lifter li değil sanırım sizinki.
Benzinde nasıl yakıtı bu arada ?

Germanian
01-02-2012, 19:38
burak carb hava alsa fakir kalır hava çok girer..

gaz ayarı yaptırın işinin ehli bir ustaya gaz ayarı basit gibi görünür ama kara düzen lpg ayarı bi hayli zor bi olay ve 1 seferde tutturan çok nadir gazcı tanıyorum

EFL_39
01-02-2012, 19:49
tamamen yakıt ayarı ile alakalı bi sıkıntı bu ayarı dogru dürüst yapabilen birine git düzelir yakıtta düser

civic_ef
04-02-2012, 08:56
45 krş cidden yüksek bir değer benzınde kı durum nasıl?