PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Subaru Legacy hakkında

Ahmet Saraçoğlu
01-02-2012, 21:31
Beyler , İstanbul Ankara felç ,, kar tribine girdim anlayacağınız üzre.Kar kış derken özette çok hoşuma gitmeye başladı bu legacy ler.Bayaa bayaa aklıma yatmaya başladı.Tipi zaten hoşuma gidiyordu , fitayıda donanımına segmentine km sine modeline göre uygun geliyor bana...Biraz bilgi verebilirmisiniz?
Bütçe 24-28 arası , hangi motorlar hangi versiyonlar var?Diğer hangi subaru versiyonlarında kullanılıyor?Kronik problemleri varmı?Mortorlar neler?boxer motor lpg ile uyumlumudur?Manueli yok hemen hemen herhalde , otomatiği bi problem çıkarırımı?Tavsiye edermisiniz?

Lpg ile kullanmayı düşünüyorum.Tüketimi tahmini km de kaç kuruş olur?(hiç lpg li araç kullanmadığım için tüketim ile ilgili bi fikrim ; benzinde şu kadar yakıyorsa lpg de de şu kadar yakar gibi bi öngörüm oluşmadı)Şuan çok km yapıyorum (özellikle ist-ank arası) , ama 5-6 ay sonra bitecek kısmetse , şehiriçi standart bi kullanıcı olucam.lpg de tüketimi bel kırarmı?(c4 te 250 kuruş gibi bi ortalamam var şehiriçi kullanımda. 50 lira 200 fix , sakin gidersem 230 vss)
Özette c4 ü elden çıkartıp alını üstünü tamamlayıp almak niyetindeyim , tavsiye edermisiniz?

örnek , ihtimal dahili araçlar
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-sahibinden-orjinal-kilometresinde-63952814/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-2004-model-subaru-legacy-4x4-otomatik-71769532/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-2004-model-subaru-legacy-50267935/detay

ykavcioglu
01-02-2012, 21:34
bende çok seviyorum deri koltuklu versiyonlarını, 55,000 km de buldum orjinaldi alacaktım fakat lpg'ci ustam engel oldu ve almadım..
fakat kafamdan hiç çıkmayan bir araba, hem prestijli hem donanımlı hemde uygun fiyatlı..

Ahmet Saraçoğlu
01-02-2012, 21:42
lpg kesinlikle olmalı.En önemli kıstas o benim için.

turbo&quattro
01-02-2012, 21:49
Bir ara bende arastirmistim ama kapsamli bilgi bulamamistim. Konuyu takipteyim.

ahmetbaha-drs
01-02-2012, 21:49
+Bende 2007-2008 kasalarına çok bakındım ama cesaret edemedim yakıttan dolayı,merak ediyorum konuyu.
Impreza 2.0R'da güzel araba Ahmet bakılabilir.Legacy kadar dolu değildir ama konforlu olduklarını duymuştum.Ya da Compact SUV bakabilirsin Rav4-Vitara-CRV v.s?

yigitblr
01-02-2012, 21:54
bazıları ilanlarda AWD bazıları 4WD yazmış.Bilgi eksikliğinden mi yoksa bi farklılık var mı?

Ahmet Saraçoğlu
01-02-2012, 21:55
Impreza 2.0R'da güzel araba Ahmet bakılabilir.Legacy kadar dolu değildir ama konforlu olduklarını duymuştum.Ya da Compact SUV bakabilirsin Rav4-Vitara-CRV v.s?

SUV lerin hiçbiriyle aram yok ahmetim (yeni sportage ler vss hariç , ama onlarada bütçe yetmiyor), impreza da da en tepedeki olmadıktan sorna pek değeri yook gözümde.Çünkü standart oğlu standart kullanıcam.Hemde bütçe tutmuyor.

Bu saydıklarını Legacy e alternatif olarak göstermenin sebebi nedir?Varmı edindiğin tersi bi izlenim?

Ahmet Saraçoğlu
01-02-2012, 22:02
bazıları ilanlarda AWD bazıları 4WD yazmış.Bilgi eksikliğinden mi yoksa bi farklılık var mı?

Detaylı bilgim yok ama bilgi eksikliği muhtemelen.

ahmetbaha-drs
01-02-2012, 22:05
SUV lerin hiçbiriyle aram yok ahmetim (yeni sportage ler vss hariç , ama onlarada bütçe yetmiyor), impreza da da en tepedeki olmadıktan sorna pek değeri yook gözümde.Çünkü standart oğlu standart kullanıcam.Hemde bütçe tutmuyor.

Bu saydıklarını Legacy e alternatif olarak göstermenin sebebi nedir?Varmı edindiğin tersi bi izlenim?

Ee ***** piyasada çok fazla Legacy yok eğer kafana gore birşey bulamazsan bu tarz araçlarda alternatif olabilir sana. Impreza 2.0R vardır ama senin düşündüğün rakamlara yani bakmak gerek.Forester'lardanda çok memnunlar lpg'de v.s.
Subaru Impreza 2.0R AWD Sportwagon 2006 Model 26.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 67884867 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-ilk-sahibinden-temiz-impreza-2-0r-awd-sportwagon-67884867/detay)

__FrK__
01-02-2012, 22:08
forumda lpg li forester kullananlar var onlardan temel bilgi alabilirsin ahtta bıtanede forester konusu var galiba legacy de ki de aynı motorun turbo olmayanı ıse epey ısını gorur oradakı bilgiler. birde bayramapaş tarafında bi zavolli mıydı neydı herıfın kendı legacy sı var 2004 kasa olanlardan en az bi 3 5 senedır de herıfte lpg li görüşmek lazım

darkmoon
legacy çok araştırdım almanın eşiğinden döndüm..

kısaca eksileri..

Araba Lpg de sıkıntılı demişlerdi diyende brc atiker resmi servisi arkadaşım..
Yedek parçası imperezalar gibi yaygın ve isteyince bulunmuyor.
Donanımları çok çeşitli birinde olan bir donanım diğerinde olmuyor tam adam gibi full+full dolusu çok az var.. Full+full derken deri ısıtmalı elektirkli koltukları far yağmur park sensörleri sunroofu v.b gibi geri kalan özellikler..
Bunların yanında iddalı pahalı fiyatları var ikinci elde ben 2007 lere bakmışdım onlar makyajlı kasalarmış makyajla bütün aracın sorunlarını gidermişler neyse ben bakınırken bile 35 bin tl den aşağı yokdu ortalama fiyatlarıda 37-40 civarlarındaydıki bence yukarda yazdığım eksilere oranla fiyatı bana çok yüksek geldi..
eldende çabuk çıka bilen bir araç değil ben araç ararken yaklaşık 6 ay favorilerimde 5-6 tane legacy vardı 6 ay boyunca bir tanesi bile satılmadı..

4x4 ü nü katmassak aynı klassmanda akranı olan araçlar çok daha ucuz yada aynı fiyatlar ben o sıra mazda 6 larada bakıyordum 2007 ve üstü alfa 159 larada bakıyordum 2007 üstü vectra elegancelara bakıyordum ya aynı fiyatlardaydılar yada daha ucuz legacyden..

neticede bu aracın donanımı çok oynak parça servis sıkıntısıda var lpg sıkıntısıda olabilir ikinci el sıkıntısıda var yani yukarda saydığım araçların çoğunda bunlar yok yada az var gene legacyye oranla legacy nin gene yukarda saydığım araçlara oranla bir 5-6 bin tl daha ucuz olması gerekirdi diye düşünüyorum..

ben çok düşündüm hatta bir tane parliment mavisini görmeye gittim derisi koltuk ısıtması falan yokdu adam bir de ilanda full demişdi neyse yani yazıyım dedim konusu denk gelince..

MehmetCanA.
Foresterler için lpg'de 300-350 kuruş diyorlar. Legacy de üç aşağı beş yukarı aynıdır herhalde. Ama emin değilim, okuduğum bilgiler sadece. Ve bildiğim kadarıylada uyumlu lpg kullanılırsa sorunsuz biniliyor.

evolander
01-02-2012, 22:10
bende mitsubishi outlander turbo 202hp kullanıyorum

zavoli lpg taktırdım çok memnunum ama fiyat aralıgı biraz daha yukarılarda

hele bu karlı havalarda fena baglandım hem sıkıntısız hemde millet ızdırap çekerken ben drift antramanı yapıyorum :)

onursumer
01-02-2012, 22:14
alternatif olarak biraz daha bütçen varsa

kesinlikle lpg ile volvo s60 derim :D

Volvo S60 2.5T AWD Premium 2006 Model 36.000 TL Galeriden satılık ikinci el Füme renk - 62137185 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-volvo-s60-2-5t-awd-2006-model-62137185/detay)

darkmoon
01-02-2012, 22:17
illa awd düşünülüyorsa binekde gene subaru olabilir ama imperaza olur forester olur bunların ikinci elide var bir piyasasıda var.. bmw nin x serileri ucuz oluyor ikinci elde 3.30xi ları falan aşırı ucuz ve dolulukda full ötesi

MehmetCanA.
01-02-2012, 22:21
illa awd düşünülüyorsa binekde gene subaru olabilir ama imperaza olur forester olur bunların ikinci elide var bir piyasasıda var.. bmw nin x serileri ucuz oluyor ikinci elde 3.30xi ları falan aşırı ucuz ve dolulukda full ötesi

Yakıt tüketimi ?

Ahmet Saraçoğlu
01-02-2012, 22:24
volvoda bmw de güzel araçlar ama hem yıl olarak eski , hem tüketim fazla olacaktır , hemde +30a çıkamam şuanki durumda.

darkmoon
01-02-2012, 22:25
Yakıt tüketimi ?

4x4 araç almıycan yakıt tüketimini dert ediyorsan 1.5 yada 1.4 dizel alıcan bakıcan keyfine..

Ahmet Saraçoğlu
01-02-2012, 22:27
4x4 araç almıycan yakıt tüketimini dert ediyorsan 1.5 yada 1.4 dizel alıcan bakıcan keyfine..

Tüketime bakmadığım aracım var hocam , ama bu yola benzin saçacağım arac değil , gündelik kullanılacak araç olacak.Onun için kabul edilebilir rakamlar içerisinide olsun istiyorum.(yani hacim max 2.0 olmalı)

onursumer
01-02-2012, 22:28
ozaman sorunsuzluk ve istekleri karşılayacak impreza daha mantıklı gibi geliyor bana :)

Ahmet Saraçoğlu
01-02-2012, 22:30
peki legacy de sorun olarak nitelendirebileceğimiz , somut bişeyler varmı?Yada legacy e tercih sebebi olacak yanı nedir imprezanın?(kullanmayan , yüzeysel bakan benim gözümden legacy daha donanımlı , daha karizmatik , daha düşük fiyata ve daha mantıklı geliyor.Neti atlıyorum?)

darkmoon
01-02-2012, 22:31
Tüketime bakmadığım aracım var hocam , ama bu yola benzin saçacağım arac değil , gündelik kullanılacak araç olacak.Onun için kabul edilebilir rakamlar içerisinide olsun istiyorum.(yani hacim max 2.0 olmalı)

genelleme olarak dedim 2.0 da alsan nihayetinde 4x4 araç normal önden çekiş bir 2.0 araç kadar gene yakmaz.. hani yakıt takıntısı varsa alıcak insanın 4x4 araç gelmez lpg bağlasan bu seferde falancanın aracı 250 kuruş 300 kuruş yakıyor benimki 350 kuruş 400 kuruş yakıyor diye laf eder..

darkmoon
01-02-2012, 22:35
benim bir sene önceki halim gibisin sanırım her keze bir dönem bu legacyler esiyor :D :D

MehmetCanA.
01-02-2012, 22:35
genelleme olarak dedim 2.0 da alsan nihayetinde 4x4 araç normal önden çekiş bir 2.0 araç kadar gene yakmaz.. hani yakıt takıntısı varsa alıcak insanın 4x4 araç gelmez lpg bağlasan bu seferde falancanın aracı 250 kuruş 300 kuruş yakıyor benimki 350 kuruş 400 kuruş yakıyor diye laf eder..

İyide abi adam onu beğenmiş. Merak ediyo soruyo ne kadar olur diye. Niye bu kadar sert çıktın ki ?

Ahmet Saraçoğlu
01-02-2012, 22:36

legacy benzinde 9-10 lt arası gibi yakıyor gibi bişeyler okudum.Bugün benzin olsa olsa 4.40 olsa 440 ,,, olsun olsun 500 krş....Bu lpg de ne kadar olur bilmiyorum ama benzinde 450 500 arası ise lpg de de erişilemeyecek seviyede olmaz diye düşünüyorum.

Sonuçta 250 280 arası benimki yakıyor , 4x4 otomatik bi aracın o kadar yakması gayet makul , kabul edilebilir bence.

darkmoon
01-02-2012, 22:37
İyide abi adam onu beğenmiş. Merak ediyo soruyo ne kadar olur diye. Niye bu kadar sert çıktın ki ?

yok canım kardeşim niye sert çıkıyım :) sert mi yazmışım gibi geldi :D sanırım yaznın arasında biraz gülücük serpiştirmek gerekiyor :) yok öyle bir şey ne güzel sohbet ediyoruz :)

MehmetCanA.
01-02-2012, 22:38
yok canım kardeşim niye sert çıkıyım :) sert mi yazmışım gibi geldi :D sanırım yaznın arasında biraz gülücük serpiştirmek gerekiyor :) yok öyle bir şey ne güzel sohbet ediyoruz :)

Öyle geldi abi :) aynen dediğin gibi yazının arasına bi iki gülücük iyidir :) Bide bu foresterler falan 350-400 kuruş yakıyor diyorlar. Üç aşağı beş yukarı aynı yakmaz mı ? Yoksa yanlış mı mantık yürütüyorum ?:)

darkmoon
01-02-2012, 22:51
benim nacizane tavsiye edebiliceğim araç para limitini bilmiyorum ama 30-35 arası 2008-2010 arası impereza 1.5 elegance öneririm awd sinide bulursun .. arkadaşımda var şehir içi 10 uzun yolda 6.5 yakıyor lpg falanda takmadı üstüne otomatik vites.. 1.5awd de bulursun o fiyata..

Ahmet Saraçoğlu
01-02-2012, 22:53
30 yukarısına çıkamıyorum şuanki bütçede malesef.Orakamlara çıkarsam aklımda daha başka modeller var.

ygtrn
01-02-2012, 22:58
3.0 legacylerde bi raydyatör problemi var diye duuydum, zire buyüzden conta yakan bi legacy vardı doğan ustanın dükkanda, 2.0 larda durum nedir bilmiyorum tork ta korhan abiye danışmakta fayda var....

yedek parça olayı üzmez, çoğu parçası bulunur en kötüsü cadde motor 1 ayda japonyadan tedarik edebiliyor....

lpg olayına gelince adam gibi uygulanmış hiçbir lpg kiti üzmez... lpg nin sebep olduğu süpap ayarı bozulması ve bunundüzeltilmesi olayı turbo subarularda motor inmek suretiyle yapılırken turbo olmayan subarularda motor inmeden yapılabiliyor en güzel yanı bu...

eğerki aracı alırsanız lpg için sizi biyere yönlendircem mutlaka orada montaj yaptırın, kesinlikle pişman olmazsınız....

Ahmet Saraçoğlu
01-02-2012, 23:00
3.0 legacylerde bi raydyatör problemi var diye duuydum, zire buyüzden conta yakan bi legacy vardı doğan ustanın dükkanda, 2.0 larda durum nedir bilmiyorum tork ta korhan abiye danışmakta fayda var....

yedek parça olayı üzmez, çoğu parçası bulunur en kötüsü cadde motor 1 ayda japonyadan tedarik edebiliyor....

lpg olayına gelince adam gibi uygulanmış hiçbir lpg kiti üzmez... lpg nin sebep olduğu süpap ayarı bozulması ve bunundüzeltilmesi olayı turbo subarularda motor inmek suretiyle yapılırken turbo olmayan subarularda motor inmeden yapılabiliyor en güzel yanı bu...

eğerki aracı alırsanız lpg için sizi biyere yönlendircem mutlaka orada montaj yaptırın, kesinlikle pişman olmazsınız....

hocam bunun motoru senin aracın turbosuzumu?blok aynımı?Senin aracın lpg de ne tüketiyor?

Ahmet Saraçoğlu
01-02-2012, 23:11
Subaru Legacy 2.0 Comfort 2004 Model 26.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 63952814 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-sahibinden-orjinal-kilometresinde-63952814/detay)

Subaru Legacy 2.0 Comfort 2004 Model 27.250 TL Galeriden satılık ikinci el Mavi renk - 71769532 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-2004-model-subaru-legacy-4x4-otomatik-71769532/detay)

Subaru / Legacy / 2.0 Comfort / 2004 MODEL SUBARU LEGACY sahibinden.com'da - 50267935 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-2004-model-subaru-legacy-50267935/detay)

Dayı
01-02-2012, 23:23
1.5lerden uzak dur imprezalarda, illa AWD diyorsan ya yukarda bir arkadaşın dediği gibi outlander bak,yada forrester filan bak ama legacy dende çok memnun kalırsın.

Subaru_STI
02-02-2012, 00:29
legacylerin awd leri otomatiklerde performanssız diye duymuştum.

khan
02-02-2012, 01:20
legacy cok kaliteli ve saglam bir arabadir, bakimli ve duzgun bir araba sikintisiz 500.000 km rahat gider, parca sikintisi yok legacyde. motor impreza 2.0r ile atni motor. performans olarak cok iyi degil standart bir binek araba kadar gidiyor. karda buZda ve uzun yolda cok zevklidir, lpg ile sikinti cikarmaz yeterki montaj duzgun yapilsin. lpgli bir araba almak yerine lpgsiz alip kendinizin bildiginiz, guvendiginiz biryerde taktirmanizda fayda var. saglamlik acisindan piyasadaki en saglam arabalardan biridir legacyde forester gibi impreza sti ile ayni saseyi kullanir. turkiyeye gelmeyen legacy sti ve amerikada cok tutulab legacy gt modelleri vardir. legacy gt, legacy konfor ve donaniminda yuruyen impreza sti dir. maalesef bizim arabadan cok anliyan ! baytur denen firma legacy gt yi tr ye getirmedi amerika ve avrupada legacy gt imreza sti dan cok satan bir model. subarunun atmosferik motorlari ve yuruyeni cok ama cok uzun omurludur 90 model legacylerin bile cogu orjinal motor ve yuruyen ile yuruyor daha.
yakit tuketimi 2.0l atmosferik bir devamli 4 ceker arabanin yakacagi kadardir yani 10 12 litre gibi, lpg ile bence 30 kurus civarlarina iner.lpg kullaniminda montaj ve ayar iyi yapilirsa 80k kmde bir subap ayari ister , butun subaru modellerinde oldugu gibi legacydede subap ayari icin motor iner. bunun boyle olmasinin sebebi normalde benzinle kullansaniz subaru motoru hicbir zaman subap ayari bozmaz.

darkmoon
02-02-2012, 02:52

Subaru / Legacy / 2.0 Comfort / 2004 MODEL SUBARU LEGACY sahibinden.com'da - 50267935 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-2004-model-subaru-legacy-50267935/detay)

bu araba satamamışmı hala ben taa geçen nisanda bakıyordum bu araba satılıkdaydı.. işde gideri zor derken demek istediğim buydu.. kaç ay olmuş araba hala satılamamış..

fatiii
02-02-2012, 03:51
2009 u var şu an bizde 14 15 litre yakıyo valla ama çok zevkli bi araç sürümü güzel konfor iyi rahatlık var.kısaca benim hoşuma gitti bide satılsa dahada çok hoşuma gidecek :D

gambit49
02-02-2012, 06:55
alternatif olarak biraz daha bütçen varsa

kesinlikle lpg ile volvo s60 derim :D

Volvo S60 2.5T AWD Premium 2006 Model 36.000 TL Galeriden satılık ikinci el Füme renk - 62137185 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-volvo-s60-2-5t-awd-2006-model-62137185/detay)

2521cc :D motor hacmi ile vergi dilimi 2500 3000 araliginda %5 olayindan dusuyo vergi bir alt dilime:) ama ugrasmak lazim
1.5 yildir kullanidgimiz 2007 legacy mevcut lpg i alinda kendimiz taktırdık sorunsuz sekilde 40 bin km oldu.(arac 75bine geldi) 100.000 civarı trigerdir bujidir degisicek subab ayari lpgden dolayi daha erken bozuluyo diyolar 100.000 civari subab ayarida istemesi mumtemel zaten en pis kısmı subab ayari icin motoru indirmeleri :)

Erdem K.
02-02-2012, 07:14
legacy'ler konforlu ve keyifli araçlar benim gözümde, fakat 2.ellerinin pek de iyi olduğunu düşünmüyorum. c4 verilip legacy almaktansa awd s60 daha iyi bir seçim olabilir...

makif84
02-02-2012, 08:03
legacy yerine forester daha mantıklı gibi hem tüpte sorunsuz kullanan arkadaşlarda var hemde yedek parça sorunu yokmuş

RSBurak
02-02-2012, 11:35
satmak için değilde binmek için alıyorsanız o fiyata o özellikleri sunan başka araba yoktur ayrıca 100bin küsürlük lüks araçları karda çırpınırken siz onların yanından zincirsiz yardırabilirsiniz.alınacaksa elegance modeli alınır biraz daha pahalıdır.parça fiyatlarıda serviste çok kazıktır özel servislerde çıkmacılarda daha ucuza halledebilrisiniz hele ankarada olunca bol bol subaru vardır.her ne kadar boxer motor çok yakıyor diye yanlış b düşünce varsada benim aracım 1.8 karbüratörlü şehir dışında 20 kuruş civarına kadar iniyor 375.000'de eski motor.2.0 legacy hem enjeksiyonlu hem yeni oda uzun yolda üzmez sizi.lpg'de ise işini adam gibi yapan bi usta olursa hiç sorun çıkarmaz turbo forester bile lpgde gidiyorsa atmosferik 2.0 legacy hayli hayli gider.tek sıkıntısı ikinci el.piyasadaki zeytinyağı tenekesi şekil arabalarla kıyaslanamaz bile :)

ozkanfaruk
02-02-2012, 12:11

hele bu karlı havalarda fena baglandım hem sıkıntısız hemde millet ızdırap çekerken ben drift antramanı yapıyorum :)

Rav4 al,hele ki şu karlı kış günlerinde sadece üşürsün yolda kar varmıymış yokmuymuş anlamazsın :) Zevkine göre karda yanlarsın herkes ağzı açık bakar :) kendi yaşadıklarımı söylüyorum yanlış olmasın. Ama gerçekten Rav4 binilebilecek bir araba. Bizimki de tüplü ama gidişi falan iyi. Zaten Japon arabasını anlatmaya gerek yok hele ki Toyota. 150 bg daimi dört çeker. Yakıtı kullanışına göre değişir ama ortalama 40 kuruş yakar.

Ahmet Saraçoğlu
02-02-2012, 13:25
arkadaslar suv ler hosuma gitmiyor, sekli semali guzel, konforlu bi sedan ariyorum.c4 ten gerek tuketimi gerek donanimi gerek yol tutusuyla memnunum ama standart bi araba icin gereginden fazla sert , konfor sifir ve hb arabaya bi giciğim var.gidisi de uzunda, sollamalarda yuzumu kara cikarmasin, dizelin torkunu aratmasin yeter... oyle gazliyim, roll yapiim seklinde bakmiyorum arabaya.Otomatikede aram iyidir.telden yazdigim icin alinti yapamiyorum, bi onceki sayfada impreza 2.0r kullanicisi bi arkadas yakit tuketimini kiyaslamam amacli kendi aracini emsal gostermis.impreza 2.0R lar manuelmi otomatikmi?

onursumer
02-02-2012, 13:32
2.0r larda hem otomatik hem manuel var

Dayı
02-02-2012, 13:40
http://www.youtube.com/watch?v=ooQRxlChvMw

RSBurak
02-02-2012, 14:33
Türkiyede impreza daha yaygın ve daha çok biliniyor.3-4 sene içinde satacaksanız 2.0 impreza iyidir.1.5 ile aynı yakıyormuş.Legacy ile impreza kıyaslanmaz kıyaslanırsa legacy her türlü üstün çıkar burda impreza sti görüp sonra legacy'nin en boş modellerine bakıp buda subarumu demek yanlış olur yurtdışında legacy sti diye bi model var bence subarunun ürettiği en iyi araba.hatta subarunun rallilere katıldığı ilk arabadır legacy rs modeli.hatta ve hatta dakar rallisini tamamlayan ilk grup n otomobildir :) .ama Türkiyede reklamı fazla yapılmadığından subaru yerine citroen ile uğraştığından distribitör değeri gerçekten bilinmeyen bir araçtır.zaten ikinci el alacağınız için çok fazla değer kaybetmezsiniz gibi.

Ahmet Saraçoğlu
02-02-2012, 23:04
2521cc :D motor hacmi ile vergi dilimi 2500 3000 araliginda %5 olayindan dusuyo vergi bir alt dilime:) ama ugrasmak lazim
1.5 yildir kullanidgimiz 2007 legacy mevcut lpg i alinda kendimiz taktırdık sorunsuz sekilde 40 bin km oldu.(arac 75bine geldi) 100.000 civarı trigerdir bujidir degisicek subab ayari lpgden dolayi daha erken bozuluyo diyolar 100.000 civari subab ayarida istemesi mumtemel zaten en pis kısmı subab ayari icin motoru indirmeleri :)

hocam senin aracın tüketim ne alemde?otomatik değilmi?

Subaru_STI
03-02-2012, 00:25
normal kullanımda 23-30 kr arası tüketimleri var manuellerin

darkmoon
03-02-2012, 07:57
corvetti ferrari si bile otomatik oldukdan sonra subarusu niye olmasın :)

gambit49
03-02-2012, 08:14
hocam senin aracın tüketim ne alemde?otomatik değilmi?

legacy valideye almistim genel olarak basmaz :D etmez sakın kullanim 270 280 civariydi ankara lpg fiyatlari ile

Ahmet Saraçoğlu
03-02-2012, 09:34
çok değilmiş sakindeki tüketimi benimkinden , kabul edilebilir.

Subaru_STI
03-02-2012, 14:30
corvetti ferrari si bile otomatik oldukdan sonra subarusu niye olmasın :)

hiç bir albenisi yok oto corvetlerin :)

darkmoon
03-02-2012, 16:09
hiç bir albenisi yok oto corvetlerin :)

valla bende corvette alma arifesindeyim oto .. :) banada manuel vites yetersiz gelir gibime geliyor.. birde debriyajı baskı balata değişimi osu busu ayrı dert masraf.. :)

süper car sınıfı araçlarda manuel bana ilkel ve yetersiz kalır gibime geliyor zaten dediğimi firmalarda ürettiği araçlarla destekliyor piyasada aratın otomatik corvette porsche ferrari lambo yüzlerce çıkar ama manuel aratın toplasınız bir kaç tane çıkar.. :) tabi tercih zevk meselesi :)

Ahmet Saraçoğlu
03-02-2012, 20:08
bilmoyorum ama banada otomatik daha sempatik geliyor.rahat olsun istiyorum biraz artik

Subaru_STI
03-02-2012, 22:28
valla bende corvette alma arifesindeyim oto .. :) banada manuel vites yetersiz gelir gibime geliyor.. birde debriyajı baskı balata değişimi osu busu ayrı dert masraf.. :)

süper car sınıfı araçlarda manuel bana ilkel ve yetersiz kalır gibime geliyor zaten dediğimi firmalarda ürettiği araçlarla destekliyor piyasada aratın otomatik corvette porsche ferrari lambo yüzlerce çıkar ama manuel aratın toplasınız bir kaç tane çıkar.. :) tabi tercih zevk meselesi :)

ferrarilerin ve lamborghinilerin yeni üretimlerinde f1 gear ve e-gear adıyla sundukları şanzumanın standart donanım, manuel şanzumanın ise opsiyonel donanım olduğunu biliyormuydun :)

manuel olmasını şu yüzden seviyorum, istediğin an istediğin aralıkta istediğin devire kadar kendin kullanabilmek araca hükmetmek daha çok zevk veriyor. misal ferro ve lamboda böyle kullanıyorsun aracı oto şanzumanları olsa dahi , şanzuman kafasına göre değil sürücüye göre hareket ediyor. ama corvette böyle bir olay yok. corvette'nin otomatiği bahsi geçen araçlar kadar gelişmiş ise o zaman hoşuma gider tabi ki :) misal corvette ile 7-8 bin devire çıkıp orada istediğin süre kadar durabiliyormusun yoksa araç vitesi değiştiriyor mu :) değiştiriyorsa ki değiştiriyordur klasik otomatik şanzuman, üzerinde fazla durmaya yok :)

yine de tartışma yaratmayalım, haklısın kişisel zevk meselesi, arkadaşın konu dağılmasın :)

darkmoon
03-02-2012, 22:34
sürdüm bilmiyorum gayet güzel geldi bana gaza gayet tepkili vites geçişleri çok seri ve güzel zaten genel olarak bu saatten sonra büyük konışmıyım hiç bir aracımda manuele geçmem bir a5 im var manuel ondada dsg almamakla ne büyük hata yapdığımı anladım. neyse konudan sapmayalım konu legacy :)

Ahmet Saraçoğlu
06-02-2012, 09:27
istanbula geldim , araştırmaya devam...takas için bikaç araçla görüşüyorum ama şunu merak ediyorum...

http://www.arabam.com/arabamtest/subaru_legacy_20/w2_legacy_xx.jpg
bu kasa (makyaj vss olmadan) hangi yıllar arası üretildi?kaç hp?belli bi yıldan sonra dıştan anlayamayacağımız bi mekanşk değişiklik iyileşirme vss oldumu?özellikle su yıldan sonrasını al diyeceğiniz bi durum varmı?

gambit49
06-02-2012, 09:34
istanbula geldim , araştırmaya devam...takas için bikaç araçla görüşüyorum ama şunu merak ediyorum...

bu kasa (makyaj vss olmadan) hangi yıllar arası üretildi?kaç hp?belli bi yıldan sonra dıştan anlayamayacağımız bi mekanşk değişiklik iyileşirme vss oldumu?özellikle su yıldan sonrasını al diyeceğiniz bi durum varmı?

2004 2006 arasi bu kasa uretildi sanirm 2007 de makyajli kasa geldi bence makyajlı daha yakisikli duruyo :) 165 hp 2008den sonra guc 150 hp oldu. iyilestirme v.s hakkında bilgim yok :)

Ahmet Saraçoğlu
06-02-2012, 09:39
bu 2004-2006 kasa için arabamcom da 138 , ilanlarda 140 yazıyor (kullanıcı yuvarlamıştır o rakamı normal)
yani 2004-6 arası140 , 2007 165 , 2008 de de 150 doğrumudur?

RSBurak
06-02-2012, 10:03

bu kasa 2003-2006 yılları arasında üretildi.2000cc motor hacmi 138hp beygir gücü var.2007-2009 arasında 2000cc 165hp beygir gücü var.2008de boxer dizel legacy geldi 2000cc 150hp gücü 350nm tork gücü var.

darkmoon
06-02-2012, 10:24
bende araştırırken çoğu kişi bana makyajlı 2007 kasa sonrasını tavsiye ediyordu pek çok iyileştirilmeler yapılmış bazı ilk kasadaki sıkıntılar giderilmiş falan denmişdi

siR
06-02-2012, 10:41
aradığın sedan 4x4 olmak zorundamı ? değilse rover 75 önerebilirim.. konfor ve ing. tasarımı .. aracın içi harika .. prestijli bir görünümü var.. parça sıkıntısıda yaşanmıyor .. BMW servislerinden her şekilde aradığın parçaya ulaşabilirsin.. yanlız kapı bagaj kaput gibi parçaları bulmakta sıkıntı yaşayabilrsin :D ..

LGP'de ise PRINS öneririm .. hiç bir şekilde başın ağrımaz verdiğin paranın karşılığını alırsın.. Aracın yakıt tüketimi (litre olarak) artmıyor.. artsa bile diğer markalar kadar değil .. ve çok kaliteli bir marka PRINS..

darkmoon
06-02-2012, 11:02
rover 75 jaguar yavrusu diyorum ben o araca dehşet güzel bir şey.. alternatif düşünse benim sonatanında jaguar kasa diye tabir edilen ef kasaları var 2004-2005 2.0 cvvt arabada yok yok gırtlağına kadar dolu full+full hatta imkan olsa 2.7 side varda o aşar..

Ahmet Saraçoğlu
06-02-2012, 11:34
aradığın sedan 4x4 olmak zorundamı ? değilse rover 75 önerebilirim.. konfor ve ing. tasarımı .. aracın içi harika .. prestijli bir görünümü var.. parça sıkıntısıda yaşanmıyor .. BMW servislerinden her şekilde aradığın parçaya ulaşabilirsin.. yanlız kapı bagaj kaput gibi parçaları bulmakta sıkıntı yaşayabilrsin :D ..

LGP'de ise PRINS öneririm .. hiç bir şekilde başın ağrımaz verdiğin paranın karşılığını alırsın.. Aracın yakıt tüketimi (litre olarak) artmıyor.. artsa bile diğer markalar kadar değil .. ve çok kaliteli bir marka PRINS..

rover 75 jaguar yavrusu diyorum ben o araca dehşet güzel bir şey.. alternatif düşünse benim sonatanında jaguar kasa diye tabir edilen ef kasaları var 2004-2005 2.0 cvvt arabada yok yok gırtlağına kadar dolu full+full hatta imkan olsa 2.7 side varda o aşar..

Rover ın tipi benimde hoşuma gidiyor ama bana çok ağır kaçar.Ayrıca piyasasının subaru0dan da ölü olduğu düşüncesindeyim.Sonata hıç tarzım değil , tr ye daha getirilmeyen bi kasası var sonatanın.O başka bi dünyadan gelmiş kadar güzel ama bahsettiğiniz kasa güzel gelmiyor bana.Yani dertsiz tasasız dizel c4 ü sattirip lpg li araç almaya gerek yok sonata veya 75 için.

RSBurak
06-02-2012, 11:35
c4'ten memnusanız kar kış çamur için daha ucuz 5bin 6 bin liraya 4x4 araçlar düşünmezmisiniz.

Ahmet Saraçoğlu
06-02-2012, 11:38
c4'ten memnusanız kar kış çamur için daha ucuz 5bin 6 bin liraya 4x4 araçlar düşünmezmisiniz.

memnunum ama hb olduğu için ısınamadım.şık bi sedan olsun istiyorum.
Belki ilginç gelicek ama legacy tasarım olarak bana modern teg gibi geliyor :D , direksiz kapılar , alçak geniş sedan , 3 kollu direksiyon vss.Boxer ve 4 çeker de ekstrası.Yani c4 ü satacaksam kendimce değicek bi araç olması lazım..

onursumer
06-02-2012, 11:39
Outback lere baktınmı sw ama çok şık duruyorlar

2.5 3.0 motor seçenekleri var

Ahmet Saraçoğlu
06-02-2012, 11:43
Outback lere baktınmı sw ama çok şık duruyorlar

2.5 3.0 motor seçenekleri var

2003 2004 kasa legacler 26 lara bulunabiliyoken outback ler 34 36 arası.Gerek yok yani...25 26 civarlara foresterlar var , belki forester da olabilir.

RSBurak
06-02-2012, 11:44
memnunum ama hb olduğu için ısınamadım.şık bi sedan olsun istiyorum.
Belki ilginç gelicek ama legacy tasarım olarak bana modern teg gibi geliyor :D , direksiz kapılar , alçak geniş sedan , 3 kollu direksiyon vss.Boxer ve 4 çeker de ekstrası.Yani c4 ü satacaksam kendimce değicek bi araç olması lazım..

bence teg ile legacy üvey kardeş araçlar :D o zaman size boxer motorun seriliğini simetrik 4 çekerle yere aktaracak araç gerekiyor :)

UmutBuran
06-02-2012, 12:46
Alternatif olarak düşünülecek birde Audi a4 1.8 T 'ler var quattro 4*4 . Araştırdım bende düşünürseniz :

Audi A4 1.8 T Quattro 1996 Model 20.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 58567511 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-sahibinden-orjinal-tum-degiseni-kazasi-vs-hic-bir-sey-yok-58567511/detay)

drummer582
06-02-2012, 12:53
Aklinizin bi kosesinde forester varsa kesinlikle dusunun derim.cok memnun kalcaginiza eminim

darkmoon
06-02-2012, 13:02
zaten legacy düşünülüyorsa tamamen 4x4 olmasından ötürü düşünüyordur arkadaş yoksa başka bir şeyden legacy alınmaz..

neticede 2 çeker arasa aynı fiyatlara d segmentinde daha prim yapıcak daha dolu yedek parçası daha bol servisi daha bol araçlar var aklıma direk vectra passat e39 kasa bmw geliyor hemen...

zaten bu binek d segmenti alanında alınabilicek fazla 4x4 de yok aklıma gelenler az paraya kaliteli 4x4 olanlar..

bir alfa 155Q4 geliyor bir legacy var audi 98 falan a4 1.8t quatro olabilir a6 da bulunur aslında 98 falan ama motor hacimleri çok yüksek olur 2.8 -3.2 falan olur fiat sedici olur ama oda hb tarzı bora 1.8 4motion bulur arkadaş passatında 2.8 4motionları bulunur ama arkadaş yüksek hacimli düşünmüyor yani bulup bulacağı budur arkadaşın 4x4 lerden..

hani arkadaş para çıtasını yükseltse deseki limitim 70 bin tl gene şu liste fazla büyümez en fazla 2-3 marka model daha eklenir mercedes eski e kasa 4maticlerden bmw 3 kasa xi serisinden birde 159 4x4 falan olur o kadar..

ahmetbaha-drs
06-02-2012, 18:46
Ahmet yanlış anlama ama ölü yatırım yapma bence moruk.. Quattro'lara bak illa ki 4x4 bir araç istiyorsan. A4-A6 ve ya Forester.

Ahmet Saraçoğlu
06-02-2012, 18:53
Ahmet yanlış anlama ama ölü yatırım yapma bence moruk.. Quattro'lara bak illa ki 4x4 bir araç istiyorsan. A4-A6 ve ya Forester.

yok kankacım niye yanlış anliym , almadan önce fikir edinmeye çalışıyorum zati olumlu olumsuz.Quattrolar 25 civarında 99 2000 modele tekabül ediyor.Gerek yok modeli o kadar düşürmeye.Ama Legacy değilde neden forester?Sadece piyasa içinmi?Ayrıca mekanik bir sebep değilde piyasa içinse önemli değil , memnun kalırsam satmayı düşünmüyorum uzun vadede.Yani legacy de benim göremediğim handikap ne tam olarak?

darkmoon
06-02-2012, 18:58
yok kankacım niye yanlış anliym , almadan önce fikir edinmeye çalışıyorum zati olumlu olumsuz.Quattrolar 25 civarında 99 2000 modele tekabül ediyor.Gerek yok modeli o kadar düşürmeye.Ama Legacy değilde neden forester?Sadece piyasa içinmi?Ayrıca mekanik bir sebep değilde piyasa içinse önemli değil , memnun kalırsam satmayı düşünmüyorum uzun vadede.Yani legacy de benim göremediğim handikap ne tam olarak?

Düşündüğün gibi sadece piyasası

her kez senin alıp satıcağın mantığı üstünden bence yorum yapdığı için yani seni düşünüyorlar zarar etme istiyorlar bence..

UmutBuran
06-02-2012, 19:08
Subaru Legacy donanımlı ve konforlu bir araç ancak Türkiye 'de piyasası yok alan zarar edip satıyor. Zaten Türkiye'de konforsuz ve boş arabalar prim yapar. Bu aracı alırsan abi ilerde satmaya kalktığın zaman araçta hem zarar ediceksin hemde elinden kolay çıkaramıcaksın. Sadece bindiğin sana kar kalacak. Onun için piyasası olan bir aracı almak herzaman iyidir.

darkmoon
06-02-2012, 19:10
olayda 4x4 faktörü var işde..

BthnKrkt
06-02-2012, 19:28

yakıt ne durumda acaba ben çok merak ediyorum. Daha önce 3.5 v6 pajero kullandık lpg lide olsa babamı üzmesede beni üzer cesaret edemiyorum fakat outlanderin lpg li yakıt durumu uygunsa benıimde kafama yatıyor.

darkmoon
06-02-2012, 22:02
yakıt ne durumda acaba ben çok merak ediyorum. Daha önce 3.5 v6 pajero kullandık lpg lide olsa babamı üzmesede beni üzer cesaret edemiyorum fakat outlanderin lpg li yakıt durumu uygunsa benıimde kafama yatıyor.

2.0 turbosu 15 litre yakıyor net :D uzun yoldada 8 falan yakıyor :) benzinde..

ahmetbaha-drs
09-02-2012, 20:20
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/13700-subaru-impreza-20r.html
Ahmet belki işine yarar daha önce açmıştım ben bi'konu aklıma geldi.

Dayı
09-02-2012, 21:28

2006 yilindan bu yana kullandigim outlander turbo sehir ici sakin kullanim 10lt civari basarsan 12-13lt arasi .. uzun yolda ise sabit 90 km ile konya ovasinda 7 lt yi gordum ama otobanda 120km ile 10lt den asagi dusmuyor.

luca55
30-09-2015, 08:44
EN SON yazı 2012 yılında yazılmış.şimdi belki daha fazla kullanıcıya ulaşabiliriz diye düşünüyorum.bu aralar 2006-2007 model Subaru legacy 2.0 elegance paket araç almayı düşünüyorum.hepsi otomatik zaten. beni düşündüren tek nokta 4 ileri vites olması.viteslere göre devir bandı ne durumda acaba? otomatiklerin devir aralığı daha yüksek oluyor bu araçta nerelere denk geliyor acaba? mesela 120 sabit hızda kaç devirde? birde günümüz yakıt değerleri ile (tüpte) ne yakıyor acaba? benzlinli alıp kendim tüp taktırmayı düşünüyorum. çünkü subap ayarı yazılarını okudum uğraşmak istemiyorum yada yeni tüp takılmış bir araç. deneyimi olan arkadaşlar güncel bilgilerini paylaşırsa sevinirim.geriye dönük yazıları okudum çünkü.

RSBurak
30-09-2015, 11:53
120 de yaklaşık 2700 devirde gider.Legacylerin Şanzıman 5 ileri sizin gaza basış şeklinize göre devir ayarlıyor.Bizde forester var 2006 4 ileri ama 180 le giderken devir 4500 de oluyor mesela.Yorulmamışını bulursanız ömürlük olur.

luca55
30-09-2015, 11:56
120 de yaklaşık 2700 devirde gider.Legacylerin Şanzıman 5 ileri sizin gaza basış şeklinize göre devir ayarlıyor.Bizde forester var 2006 4 ileri ama 180 le giderken devir 4500 de oluyor mesela.Yorulmamışını bulursanız ömürlük olur.

legacy ler de 4 ileri diye okudum ben hep.eminmisiniz bu bilgiden? benmi yanlış hatırladım şimdi

luca55
30-09-2015, 12:07
sahibinden de teknik verilere baktığım zaman 4 ileri yazıyor. 2007 kasalar için söylüyorum.

RSBurak
30-09-2015, 12:35
Hocam pardon karıştırmışım 4eat vardı 2.0 larda..3.0 outback ve legacylerde 5eat var.

Ama dediğim gibi gaza basış şekline göre devir değiştiriyor.o konuda sıkıntı yok ben sert kullanımda 12 litre normal kullanımda 9 litre LPG tüketiyorum.Zaten bi 3.vitesi var dip gazda 180 de 4 e atıyor :)

luca55
30-09-2015, 12:47
Hocam pardon karıştırmışım 4eat vardı 2.0 larda..3.0 outback ve legacylerde 5eat var.

Ama dediğim gibi gaza basış şekline göre devir değiştiriyor.o konuda sıkıntı yok ben sert kullanımda 12 litre normal kullanımda 9 litre LPG tüketiyorum.Zaten bi 3.vitesi var dip gazda 180 de 4 e atıyor :)

rica ederim bilgi alışverişi iyidir. 100 km de 9 lt (tüp) olunca lt sini kaba hesapla 2 tl desek 18 tl ye 100 km mi yapmış oluyor.hesap böylemi olur? eğer böyleyse bedava demektir bu güçteki bir araç için.

luca55
30-09-2015, 12:48
bu arada senin araçtamı 2.0 at legacy?

RSBurak
30-09-2015, 13:01
rica ederim bilgi alışverişi iyidir. 100 km de 9 lt (tüp) olunca lt sini kaba hesapla 2 tl desek 18 tl ye 100 km mi yapmış oluyor.hesap böylemi olur? eğer böyleyse bedava demektir bu güçteki bir araç için.

Evet yakıt değerleri bu şekilde gidiyor.Bizdeki araç 2006 forester 2000cc 158hp.

KÖROĞLU
30-09-2015, 14:39
Evet yakıt değerleri bu şekilde gidiyor.Bizdeki araç 2006 forester 2000cc 158hp.

forester sanırım legacy den daha ağır bir araç.

Bilmediğim için sorayım, iki aracın yürüyeni aynı mıdır (motor ve şanzıman olarak ) eğer öyleyse legacy daha az tüketebilir.

Ayrıca rakamlar 9 LT lpg güncel değerle 20 kuruş civarı demek. Ben colt amt ile o kadar yakıyordum. Rakam baya iyiymiş.

Dikkat edilmesi gereken noktalar neler bu araçlarla ilgili ?

RSBurak
30-09-2015, 14:47
Legacyden ağır değil ama aerodinamik açıdan legacy daha avantajlı forester yerden yüksek bi araç.

Bu araçlarda en önemli faktör usta faktörüdür ezbere iş yapan,bilmiş,egosu yüksek,kazıkçı ustalardan uzak durmak lazım arabadan değil hayattan soğutur :D

Foresterın kronik sorunları EGR valfleri ve ikincil hava pompası sistemi ile arka amortisörleridir.İnsanlar orjinal arka amortisörleri patladıktan sonra yan sanayi taktırıyorlar ve bu da aracın dengesini ve görünüşünü aşırı derecede bozuyor..Motor ve şanzımanın yüzde 90 aynı olmasına rağmen legacylerde egr valflerinde bir sıkıntı olmuyor bildiğim kronik bir sorunuda yok.Markanın tek sıkıntısı ikinci eli değersiz ve kaporta parçaları ciddi derecede pahalı yurtdışından getirme imkanınız olursa bu sıkıntılarda bitiyor.

En güncel yakıt değerimi yazayım kafa karışıklığı olmasın 277 km 29 litre gaz ile.

maxpower
30-09-2015, 15:06
bizde 2007 legacy elegance vardı, 20 gün önce 235k km de sattık.

2 yılda yaklaşık 20k km yaptık. yetkili servis bakımlıydı biz ilk sahibinden almıştık. aldığımızda kitmtm lpg taktırdık keihin enjektörlü

arabanın sesi, duruşu güzel ama pek gittiği söylenemez. km de şehir içi 35kuruşun altı mümkün değil, kışın ise yaklaşık 40kuruş yakıyordu.

subap ayarı için motorun inmesi gerekiyor, uzun süre kullanacaksanız göz önünde bulundurun.

parçası pahalı, hem bakım hem kaza durumları için söylüyorum. kaskosuz binilmez

luca55
30-09-2015, 15:06
forumda hiç legacy sahibi yok sanırsam, @RSBurak seninle yazıştıktan sonra biraz baktım foresterlara aklıma yatar gibi oldu yüksek araç sonuçta.çoğunluktada eşim kullanacağı için daha iyi olur gibi geldi. ama rakamlar legacy e göre bıraz daha yüksek.

XSi
30-09-2015, 19:00
tam otomatik vitesli sürekli 4 ceker ve 1.5 tonluk atmosferik motorlu normal kullanımda 9 litreden daha fazla LPG yakmasini beklerim acikcasi.

9 litre LPG 8 litre benzine muadil.

o araba 100 km 8 litre yakiyorsa cok çok iyi.

rebeloghy
30-09-2015, 19:03
tam otomatik vitesli sürekli 4 ceker ve 1.5 tonluk atmosferik motorlu normal kullanımda 9 litreden daha fazla LPG yakmasini beklerim acikcasi.

9 litre LPG 8 litre benzine muadil.

o araba 100 km 8 litre yakiyorsa cok çok iyi.

Abi şehir içinde ara sokak - yokuş - çok kısa mesafelerde değil de açık yollarda , rahat saatlerde , 60-70-80 gibi hızlarda usul usul geziliyorsa çeyrek gaz eşliğinde böyle rakamlar olabilir tabii :)

Yoksa günde 10 kere marşa basarak , ara sokaklı , yokuşlu , trafikli kullanınca 2 katına kadar yolu var yani..

RSBurak
30-09-2015, 20:55
Ben son depoda yaktığım yakıtı yazdım 29 litre gaz ile 277km yaptım.Rotanın 136 km sı 5 kişi full dolu bayram dönüşü geri yaklaşık 40 kmsi şehir içi geri kalanıda otobanda 120-140 arası hızla seyrederek geldim.Hesaplarıma göre yaklaşk 10 litre isteyenlerle ölçüm yapabiliriz subarudan para filan almıyorum reklam için :D

Otomatik mevzusunu şöyle açıklayım.Subaru diğer markaların aksine otomatik modellerinde manuele göre daha az yakar çünkü otomatik vitesler normal yol şartlarında yüzde 80 ön yüzde 20 arka şeklinde güç dağıtır.Manueller ise sürekli yüzde 50 dağıtım yapar.Fark bu yüzdendir.

Sürekli 80-90 la giderseniz çok daha az yakar ama ben gidemiyorum.

Eğer geçmişte kullandığınız bi subaru çok yaktıysa, yetkili servis bakımlı olması bişey ifade etmez (benim güvenebileceğim yetkili servis sayısı 2dir geri kalanına güvenmem) o arabada başka bir şey vardır.Şöyle örnek vereyim her 10000 km bakımda boğaz kelebeğini temizlemesi lazım.KEsinlikle orjinal filtre kullanması lazım.Bütün bunları yapmadan çok yakıyor demek doğru olmaz. Bizim aracın boğaz kelebeğini temizlemeyi unutmuştum yaklaşık 30000km olmuş en son temizlediğimden beri bu sırada yakıtın 14-15 litrelerde gezdiğini gördüm.Normal bakımını yapıp orjinal filtresini taktım bi miktar düzeldi ancak boğaz kelebeğini temizledikten sonra bu rakamlara düştü.
http://www.subaruclubtr.com/623/subarunuz-lpg-ile-ne-kadar-yakiyor/640/

buradan değişik modellerin yakıtı hakkında kullanıcılarından bilgi edinebilirsiniz

brave
30-09-2015, 20:59
Bende 2006 kasa yane suanki baktığınız kasa legacy vardı bende memnundum lpg takıldı 230.000 de fılan motor bitti sonra daha takmadım lpg ama konfor olsun gıdısı fılan herseyi on numara araç ama satarken biraz sıkıntılı bir araç ben satarken ilk 20.000 den actım 2 3 hafta bekledim arayan olmadı 18.000 yazdım gunde 3 4 kısı arıyordu ama seni hiç uzmez bunu bil yeter

Hayırlı Olsun Şimdiden :)

luca55
01-10-2015, 15:50
subaru formunda yazan değerler gerçekmidir yaa, öyle şehir içi 25 kuruşlar bana çok inandırıcı gelmiyor açıkcası.sonucta 2.0 4 çeker araç bu.burda iş arkadaşım 1.6 otomatık honda civic ile 23-25 kuruş yakıyor çünkü.eğer öyleyse hemen alayım bi forester.

luca55
01-10-2015, 16:40
Birde gerçekten bu subaruların parçaları uzun sürede mi geliyor, 2-3 ay parça beklemekten bahsediyorlar

RSBurak
01-10-2015, 21:33
Abi değerler bu şekilde :) Parça olarakta sürekli yenilenen parçalarda sıkıntı olmuyor ama bazı özel parçalarda bekleme süresi veriyor yetkili servis.Yetkili servis dışındada bazı kaynaklardan bulunabiliyor.

Erdem K.
02-10-2015, 07:48
subaru formunda yazan değerler gerçekmidir yaa, öyle şehir içi 25 kuruşlar bana çok inandırıcı gelmiyor açıkcası.sonucta 2.0 4 çeker araç bu.burda iş arkadaşım 1.6 otomatık honda civic ile 23-25 kuruş yakıyor çünkü.eğer öyleyse hemen alayım bi forester.

Birde gerçekten bu subaruların parçaları uzun sürede mi geliyor, 2-3 ay parça beklemekten bahsediyorlar

Sayın Baytar Murat Bey,

2003 blobeye STI ile izmir-bodrum arası 39 kuruş yaktım. 7.700 km yolda tükettiğim benzin (ş.içi ş.dışı karışık) yaklaşık 4.000 TL idi.

Sen de biliyorsun ki tüketim aracı nasıl kullandığın ile alakalı. Japonyadan arka amortisör getirttim yaklaşık 3 hafta sonra elimdeydi.

Temiz ve bakımlı bir Subaru adamı üzmez, 3'e 5'e bakma temizini al diye nacizane tavsiye verebilirim. hayırlısı olsun...