PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iphone kullanıcıları ios downgrade hakkında yardım

mar1lyn
05-02-2012, 13:22
arkadaşlar arkadaşımın telefonunu redsnow ile ios 5.01 yukleyecektim fakat shifte basmayı unuttuğum için orj ios5 i yukledi
şimdi benim 4.3.3 ü yukleyip gevey çalışabilir hale getirmek ve sonra custom yazılım ile 5.01 e yukseltmek buşekilde gevey hala çalışıyor
bunu yaparken dfu moda alıyorum snowflake ile costom yazılım yaptırdım telefonuma
sonra tinyumbrella çalıştırıp yuklerken hata veriyor araştırdım system32 dosyasında etc de hostta allpe vs yazısını sil tekrar dene diolar busefer aynı yada başka hata veriyor kapa aç diyenler usb deiştir diyen vs hepsini denedim
şu telefona 4.3.3 yuklemek istiyorum lütfen yardımcı olun tşk ...

fatih(fb)
05-02-2012, 13:50
hocam senin baseband downgrade e biraz göz atman yararlı olur ios5 den geri dönüş varmı bilmiyorum

http://www.iphonekurdu.com/iphone-ipod-touch-genel/1271-ios-5-41108den-41001e-baseband-dusurmegevey-olmazsa-olmazi.html
şuna bi göz at istersen

slowmotion
05-02-2012, 14:00
shsh kaydınız yoksa 4.3.3 downgrade yapamazsınız

mar1lyn
05-02-2012, 14:09
tinyumbrella shs kaydı olayına yardımcı oluyo diyo nette onu açıp yapıosn dediler
ama hata kodu veriyor surekli
birde bu shs kaydı nedir allah aşkına :S

efe_
05-02-2012, 14:11
JB'li telefonunuzda misal 4.3.3 kullanıyorsunuz, bu sürümü cydia kullanarak SHSH Kaydı alıyorsunuz daha doğrusu cydia alıyor.İşlem birkaç günde sürebiliyor birkaç saatte.O kendi hallediyor.Daha sonra sürüm yükselttiğinizi varsayın , memnun kalmadınız eski sürüme geçmek istiyorsunuz.SHSH kaydınız ile 4.3.3'e geri dönebiliyorsunuz.

mar1lyn
05-02-2012, 14:15
anladım amsa telefon jb li deildi cydia hiç kullanmadım :S daha once bi telefonuma yaptığım 5.01 yuklemesini redsnow ile yaparken shifte kısa basmışım çıkan şeyede ezberden ok diyince orj ios yukledi :S

mar1lyn
05-02-2012, 14:49
hocam senin baseband downgrade e biraz göz atman yararlı olur ios5 den geri dönüş varmı bilmiyorum

iOS 5 4.11.08den 4.10.01e Baseband Düşürme(Gevey Olmazsa Olmazı) (http://www.iphonekurdu.com/iphone-ipod-touch-genel/1271-ios-5-41108den-41001e-baseband-dusurmegevey-olmazsa-olmazi.html)
şuna bi göz at istersen

baktım tam ihtiyacım olan şey ama inatla hata kodu alıyorum :S

mar1lyn
05-02-2012, 15:13
bunu yapabilecek bir yer warmı telefoncu vs
yada bir şahıs zor durumdayım yardım lütfen

semprimena
05-02-2012, 21:00
Shsh yoksa olmaz hocam, ancakk custom bir 4.3.3 yukleyip ifaith ile cihaz kendini respring dongusune sokmadan shsh alabilirseniz olabilir. İphoneyardim.net sitesine girip biraz ilgili konulara bakin derim.

Kaan
05-02-2012, 21:02
baseband felan farketmez 4.3.3 te iken tinyumbrella ile bilgisayara SHSH Kaydı almadıysan hiç bir şekilde 4.3.3 e geri dönemezsin.

mar1lyn
05-02-2012, 21:12
Birkaç şirket var telefonu komple unlock ediyorlarmış
Vodafone uk kilitli. Tr için gecerlimi acaba

semprimena
05-02-2012, 21:19
Birkaç şirket var telefonu komple unlock ediyorlarmış
Vodafone uk kilitli. Tr için gecerlimi acaba

İlk yazdigimi okudunuzmu? Eger vodafone kontrat suresi doldu ise mail atip actirabiliyorsunuz yaklasik 20 pound yatirtiyorlar size vs vs. Sure dolmadiysada o ulkede olmadiginizi kanitlayip yine actirma sansiniz var. Zor bir surec ama yaptiran kisiler oldu diger yazdigim siteden biliyorum.

mar1lyn
05-02-2012, 21:40
Şimdi telefondan girdiğim için siteye bakamadım ewde bakıcım
Şimdi kontrat arkadaşımın üstüne ve ingilterede yaşıyor süresinde dolmamistir herhalde

Kaan
05-02-2012, 22:35
Vodafone UK nin kurallari biraz kati o2 fln olsa actiriyosun kontrat bitmedende vodafone da is birazcik zor olabiliyor.insallah cozersin yoksa gevey bekliyceksin

mar1lyn
06-02-2012, 13:18
Unlock your iphone 5.0.1 now - superunlockiphone.com (http://www.superunlockiphone.com/) şu şirketten satın aldım
ama vodafone kartı takınca çekmiyor anlamadım şimdi adamlara yazdım bakalım ne olucak b u 35 lira
doubankta 250 tl karşılığında yapıolarmış unlock işlemini
en kotu onlara bayılacam ama bu şirketlerde aynı işi yapıoyolar
birtanedaha yer var imei veriyorsunuz ona ozel bişey çıkarıyorlar ve unlock oluyor telefon bakalım onun fiyatıda 60 euro yabancıbir şirket buyukihtimalle doğubanktakilerde onu kullanıyorlar yada otarz bir firma
çok istediler ama 250 tl çok değilmi ?

mar1lyn
06-02-2012, 15:49
yokmu bilen arkadaşlar şunun yolunu bir bulsak geveyli telefon kalmaz memlekette

semprimena
06-02-2012, 15:52
yokmu bilen arkadaşlar şunun yolunu bir bulsak geveyli telefon kalmaz memlekette
ipnoneyardımda drbrain var bu işleri yapan ona bir ulaşın derim..

Kaan
06-02-2012, 15:57
Unlock your iphone 5.0.1 now - superunlockiphone.com (http://www.superunlockiphone.com/) şu şirketten satın aldım
ama vodafone kartı takınca çekmiyor anlamadım şimdi adamlara yazdım bakalım ne olucak b u 35 lira
doubankta 250 tl karşılığında yapıolarmış unlock işlemini
en kotu onlara bayılacam ama bu şirketlerde aynı işi yapıoyolar
birtanedaha yer var imei veriyorsunuz ona ozel bişey çıkarıyorlar ve unlock oluyor telefon bakalım onun fiyatıda 60 euro yabancıbir şirket buyukihtimalle doğubanktakilerde onu kullanıyorlar yada otarz bir firma
çok istediler ama 250 tl çok değilmi ?

dostum bunlar faso fiso keşke para bayılmasaydın yazık etmişsin parana internette bunun gibi site çok var unlock yapyoruz diye ama çoğu hikaye

ayrıca doğubanktada çıkıcağını zannetmiyorum madem var biz niye bilmiyoruz o kadar bu işin içindeyiz :) 250 TL ye gevey takıp kekleme yapıyolardır millete :)

Day Walker
06-02-2012, 15:58

bak ipad basebandı bul biyerden, onun basebandı ile 4.3.3 düşür cihazı sonra unutethered jb yap ve kullan.

Kaan
06-02-2012, 16:00
bak ipad basebandı bul biyerden, onun basebandı ile 4.3.3 düşür cihazı sonra unutethered jb yap ve kullan.

ipad baseband i ne yükseltmenin ileride sıkıntısını çekebilirsin bence denemesin geveyle kullansın daha iyi

ipad basebandi atarsan geri düşüremezsin eski baseband e ve sürekli custom ipsw kullanmak zorunda kalırsın hep beklersin geveyle kullan daha iyi bence benim fikrim :)

ayrıca 4 te ipad baseband nası sonuç doğuruyo bi fikrim yok yapanı görmedim denemedimde sıkıntılı olabilir

mar1lyn
06-02-2012, 16:04
35 verdim neyse güvenl, b,ir sistemile odedim geri alırım sorun değil almasamda sorun değil arkadaşıma çok mahcubum telefonsuz bıraktım onu :S bu doğubankta damlar imei alıp bişiler yapıolarmış internteede bole şirketler ware 60 euro istiolar bu nedir ne değildir ?

mar1lyn
06-02-2012, 16:06
telefon arkadaşımın olduğu için çok dolambaçlı şeyler yapıp keyfini kaçırmak istemyorum :S riski olan bişey olmasın istiyorum yani

Day Walker
06-02-2012, 16:08
ipad baseband i ne yükseltmenin ileride sıkıntısını çekebilirsin bence denemesin geveyle kullansın daha iyi

ipad basebandi atarsan geri düşüremezsin eski baseband e ve sürekli custom ipsw kullanmak zorunda kalırsın hep beklersin geveyle kullan daha iyi bence benim fikrim :)

ayrıca 4 te ipad baseband nası sonuç doğuruyo bi fikrim yok yapanı görmedim denemedimde sıkıntılı olabilir

adam zaten düşürmenin derdinde simkilitli cihaz ios5 yüklemiş basband yükselmiş
4.3.3 veya 4.3.5 ipad basebandı bulup ios4 yapacak bu kadar :)

mar1lyn
ipnoneyardımda drbrain var bu işleri yapan ona bir ulaşın derim.. ok ona ulaşayım ben tşk ...

Kaan
35 verdim neyse güvenl, b,ir sistemile odedim geri alırım sorun değil almasamda sorun değil arkadaşıma çok mahcubum telefonsuz bıraktım onu :S bu doğubankta damlar imei alıp bişiler yapıolarmış internteede bole şirketler ware 60 euro istiolar bu nedir ne değildir ?

ben olsam güvenmem imei mi vermem adamların eline bana göre güvensiz.
sitelere ben inanmıyorum biraz dilin varsa hangi ülke cihazıysa operatörüyle direk kendin görüşmeye çalış derim mail at bi şekilde geri dönüyolar.

bende bitane almanya app store 4S var cihaz kilitli çıktı mesela T-Mobile kilitli gözüküyor ama Almanya T-mobile la konusuyorum cihazda kilit yok diyor sonra çözdükki cihaz Apple'ın hatası çıktı getirin değiştirelim dediler ilk yurtdışına çıkışımda değiştirmeye götürücem cihazı.

bence operatöre baskı kur

https://help.vodafone.co.uk/system/selfservice.controller?CMD=ESCALATION_REQUEST&PARTITION_ID=1&CONFIGURATION=1000&COUNTRY=us&LANGUAGE=en

Kaan
06-02-2012, 16:10
adam zaten düşürmenin derdinde simkilitli cihaz ios5 yüklemiş basband yükselmiş
4.3.3 veya 4.3.5 ipad basebandı bulup ios4 yapacak bu kadar :)

yaptıysa biri ipad baseband li custom yazılım olur hiç denemedim için öyle dedim :) illaki vardır heralde araştırmak lasım

Day Walker
06-02-2012, 16:13
IOS 5 final'dan 4.3.3 untethered JB dönme - başarılı (http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/36182-ios_5_finaldan_4_3_3_untethered_jb_donme_-_basarili.html)

şurayı bi kurcala ben herşeyi burdan öğrendim :)

Day Walker
06-02-2012, 16:14
yaptıysa biri ipad baseband li custom yazılım olur hiç denemedim için öyle dedim :) illaki vardır heralde araştırmak lasım

iphoneyardim da yapanlar var ve oluyor :) sadece custom ios5 yükleniyor :)

mar1lyn
06-02-2012, 16:16
orda yazanların hepsini yaptım ısrarla hata kodu aldım sürekli
anladığım kadarıyla bu geri donme olayı ios 5 çıkarçıkmaz bikaç hafta içinde apple izin veriyormuş sonrasında olmuyormuş
doğubankta ve bu işi yapan birkaç telefoncuya sordum ios geri gelir 43 e ama bb geri asla gelmiyor istiosan gel yapim bak dedi bende goturmedim :S

mar1lyn
06-02-2012, 16:17
iphoneyardıma üye oldum ve ilk aldığım mesaj geri donemediim şeklinde oldu
dr braine mesaj attım bakalım gorurse cevaplar inş.

Day Walker
06-02-2012, 16:19
orda yazanların hepsini yaptım ısrarla hata kodu aldım sürekli
anladığım kadarıyla bu geri donme olayı ios 5 çıkarçıkmaz bikaç hafta içinde apple izin veriyormuş sonrasında olmuyormuş
doğubankta ve bu işi yapan birkaç telefoncuya sordum ios geri gelir 43 e ama bb geri asla gelmiyor istiosan gel yapim bak dedi bende goturmedim :S

o zaman sana emustu nicki arkadası tavsiye ediyorum kendisi siteden muştunun kardeşidir.telefoncudur sana ucuz yollu bi cihaz ayarlasın sende unlock çıkana kadar ipod olarak kullanırsın.

Kaan
06-02-2012, 16:21
o dediğin olmaz ztn ios 5 normal update yapmışsan işe yaramaz demiş adam :D

mar1lyn
06-02-2012, 16:31
işte bende yeni telefon almayı duşundum ama şu var
doğubankta vs bu telefonu unlock yapan adamlar nasıl yapıyor bunu bilen warmı
oluyorsa kaç paraysa verim bitsin bu kabus vodafone a mail attım sistemleri çokmuş gitmedi mail tekrar denicem sonra

mar1lyn
06-02-2012, 16:45
arkadaşlar bu reklam sayılmaz amme hizmeti bu arkadaşlar bahsettiğiniz siteden herkes unlock yaptırsın kurtulsun ben yaptırıyorum şimdi bu olduktan sonra kısarkadaşımın telefonunuda unlock yaptıracam rahatlıyacaz :)

Tüm iphone lerin factory unlock larını yapıyoruz AT&T hariç
yurt dışından alınmış tüm iphone ler Türkiye den alınanlar gibi çalışıyor jailbreak yada unlock kartlarına ihtiyaç duymadan iphone unuzu kullanabilirsiniz güncelleme yapabilirsiniz
iphone bir kez unlock yapılınca tüm kartlarla çalışır ve bir daha asla kilitlenmez son sürüm güncelleme artık kabus olmaktan çıkar
iphone u göndermenize gerek yoktur direkt operator den açıyoruz

Factory Unlock işlemi operator ün koyduğu simlock u kaldırması ve apple nin itunes aracılığı ile iphone u açması ile çalışıyor unlock yaptıracağınız iphone un hangi ülkeden satıldığı ve hangi operator tarafından kilitlendiğini biliyorsanız unlock yaptırabilirsiniz eğer ülke ve operator ü bilmiyorsanız iphone operator detector servisimiz var size iphone unuz hangi ülkeden satılmış hangi operator e kilitli söyleriz

Factory Unlock yapıldıktan sonra iphone u Türkiye'den alınmış iphone gibi kullanırsınız güncelleme yaparsınız ve kendi kartınızla aktif hale getirirsiniz jailbreak yapmanız gerekmez gevey benzeri kartları kullanmanıza gerek kalmaz Factory Unlock yapılan iphone bir daha kilitlenmez

telefonlarımız : 0533 205 50 92
Bordum Telekom Ömer Tekin

açılabilen iphone lar ve süreleri

iPad T-Mobile United Kingdom 2 gün - 4 gün
iPhone 3 Hutchinson Australia 1 gün - 2 gün
iPhone A1 Austria (mobiltelekom/vodafone) 3 gün - 5 gün

iPhone Bouygues Telecom France 3 saat - 2 gün
Prices for specific phones: » Apple iPhone 4S
iPhone Claro Brasil 1 gün - 3 gün
iPhone Halebop Sweden 2 gün - 5 gün
iPhone KPN Netherlands 6 saat - 2 gün
iPhone locked on 3 (Three) United Kingdom 1 gün - 2 gün
iPhone locked on 3 Hutchinson Denmark 1 saat - 1 gün
iPhone locked on 3 Sweden 6 saat - 2 gün
iPhone locked on 3G Australia 6 saat - 2 gün
iPhone Movistar Spain 6 saat - 2 gün
iPhone O2 Germany 2 gün - 7 gün
iPhone O2 Ireland 7 gün - 10 gün
iPhone O2 United Kingdom 3 gün - 6 gün
iPhone O2 United Kingdom for BARRED Phones 5 gün - 8 gün
iPhone Oi Brasil 2 gün - 5 gün
iPhone Oi Brazil 4s 2 gün - 4 gün
iPhone Omer Telecom France 2 gün - 4 gün
iPhone Optus Australia 1 gün - 4 gün
iPhone Orange / Personal Israel 3 gün - 10 gün
iPhone Orange Austria 3 gün - 5 gün
iPhone Orange Poland 24 saat - 4 gün
iPhone Orange United Kingdom 24 saat - 2 gün
Iphone Pelephone Israel 2 gün - 10 gün
iPhone T-Mobile Netherlands 6 saat - 2 gün
iPhone T-Mobile Slovakia 2 gün - 5 gün
iPhone T-Mobile United Kingdom 24 saat - 3 gün
iPhone Telenor Norway 1 gün - 2 gün
iPhone Telenor/Sonera Denmark 2 saat - 4 gün
iPhone Telia Denmark 1 gün - 4 gün
iPhone Telia Sweden 24 saat - 4 gün
iPhone Telstra Australia 1 saat - 1 gün
iPhone Tesco United Kingdom 7 gün - 12 gün
iPhone TIM Brasil 1 gün - 3 gün
iPhone Viettel Vietnam 2 gün - 10 gün
iPhone Virgin Australia 1 gün - 4 gün
iPhone Virgin France 2 saat - 2 gün
iPhone Vivo Brasil 1 gün - 3 gün
iPhone Vodafone Australia 6 saat - 2 gün
iPhone Vodafone Romania 24 saat - 2 gün
Prices for specific phones:» Apple iPhone 4S
iPhone Vodafone United Kingdom 3 gün - 12 gün
iPhone Vodafone United Kingdom blacklisted/stolen on server 10 gün - 20 gün
Prices for specific phones:» Apple iPhone 4S
iPhone Vodafone United Kingdom blocked or black listed 5 gün - 15 g

onursumer
06-02-2012, 17:30
çok iyimiş bu unlock olayı ya :D bu konu kaybolmasın :D

DoguErdogan
06-02-2012, 17:46
yazılımla dönmeniz mümkün değil sadece ios geri döner baseband iniz aynı kalır gevey çalışmaz. Anca bu factory unlock sizi kurtarır şu anda

mar1lyn
08-02-2012, 12:57
artkadaşımın vodafone bilgilerini buldum şimdi oraya bir mesaj çekicem unlock yapıolarsa yaparlar yapmıolarsa bu solediğim yerden kesiy yaptıracam biticek bu kabus