PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : usps express mail problem yaşayan..

B.Aktepe
07-02-2012, 16:52
daha önce başınıza böyle bir olay geldi mi? nasıl bir yol izlemeliyiz? beklemeye devam mı etmeliyiz yoksa?

18 ocakta usps express mail international ile kargoya paket veriyorum.

19 ocakta ürün usa den çıkmış gözüküyor.

haala hareket yok. usps ten de bakıyorum ptt den de.

Processed Through Sort Facility
January 19, 2012, 8:04 pm
ISC SAN FRANCISCO (USPS)

bu şekilde bekliyor.

ptt yi arıyorum tr girmemiş diyor. usa ile konuşuyoruz buradan çıktı diyor.

nasıl bir yol izlemeli?

GokhanRS
07-02-2012, 16:54
türkiyeden takip edilemeyen versiyonu ile aeromotive almıştım 1 ay gelmedi. en sonunda satıcı mesaj attı bana, ürün geri gelmiş içinden pompada çalınmış diye. paramı iade etti kapandı konu.

şahsi kargomu alışveriş filanmı bu ebay gibi?

B.Aktepe
07-02-2012, 16:55
türkiyeden takip edilemeyen versiyonu ile aeromotive almıştım 1 ay gelmedi. en sonunda satıcı mesaj attı bana, ürün geri gelmiş içinden pompada çalınmış diye. paramı iade etti kapandı konu.

şahsi kargomu alışveriş filanmı bu ebay gibi?

benim takip numaram var, ebayden değil alışveriş. tanıdıktan. express ile bu kadar uzun süre bekleyen oldu mu hiç hareketsiz çok ilginç geliyor.

GokhanRS
07-02-2012, 16:56
benim takip numaram var, ebayden değil alışveriş. tanıdıktan. express ile bu kadar uzun süre bekleyen oldu mu hiç hareketsiz çok ilginç geliyor.

25 günden fazla beklediğim oldu ulaşan. takip numaralı bu express dediğinden hemde.

bLackModeL
07-02-2012, 17:06
expresten bugun geldı sadece cıktıgı gun gozukuodu bende bilal abi bugun geldi 12 gün gibi sürdüü 25 inde aldimm bu arada ocak 25 te ..

daredevil
07-02-2012, 19:20

bende de çok oluyor ama geliyor 1 aya yakın beklediğim oldu olay aynı senin gibi çıkmış tr giriş yok bakıyorum eve geliyor sıkıntı olursada paypal ile ödeme yaptığımdan şikayet edip paramı iade alıyorum :icon_tup:

oxygen
07-02-2012, 19:22
Ürün TR'ye giriş yapmıştır ama resmi kayıt olarak elleçlenmemiş olabilir.

nakayama
07-02-2012, 19:24
Bizdede olmuştu bikaç ay önce usps ile yola çıktı ürün fakat bekle bekle hep aynı yeri gösteriyordu 1 ay sonra trye giriş yaptı baya bi beklemiştik.

turbo&quattro
07-02-2012, 19:28
Gumruge takilmis olabilir gecen ay yasadim.

Tracking numberi gonderirsen sorayim buradan

Osman Bahadır
07-02-2012, 19:39
Kargon TR'ye girmiştir. Ama gümrükte işlem bekliyordur. Yani PTT sistemine daha kaydı yapılmamıştır.

Bazen gümrükte yoğunluk olabiliyor. Biraz beklemekte fayda var.

B.Aktepe
07-02-2012, 19:57
Gumruge takilmis olabilir gecen ay yasadim.

Tracking numberi gonderirsen sorayim buradan

pm attım teşekkürler.

GökhanO
07-02-2012, 20:16

Ben bekledim o kadar uzun sure, evede ne kagıt geldi ne bisey eni sonunda atladım topkapıya gittim paket orda cıktı, postacı bi sekilde ya zoruna gitti ya adresi bulamadı kagıdı getirmemis eve ama isin ilgicide trackingde bende senin gibi bisey goremiyordum.Bence oraya bi ugra abi.

CagkaN
07-02-2012, 20:17
ürün takip numarası L harfiyle başlıyorsa pttde takip no işlenmiyor ama gelir heralde isterseniz PTT merkeze gidip isimden darlarsanız paketinize ulaşabilirsiniz

B.Aktepe
07-02-2012, 20:23
sağolun arkadaşlar.

qulozet
07-02-2012, 20:24
Ben de aralığın son haftasında sipariş vermiştim, usps expressten ve ilk defa tam 1 ay sonra ürünü teslim alabildim. Normal de daha erken alıyordum. Ama ben yılbaşına denk gelmesine yormuştum, demek ki öyle değilmiş. Tam ümidi kesmişken bi baktım önce TR'ye giriş yapıldı ibaresi yazdı ptt kendi sitesinde, 2 hafta sonra da teslim aldım. Bence 1 ayı doldurana kadar beklemekte fayda var.