PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avea telefon kampanya rezaleti

TaGo
08-02-2012, 15:28
Kardeşlerim belkide 100lerce defa bu Aveanın rezilliklerini yazdık buraya ama ben bilgi olsun diye birini daha belirtiyorumki sizde yanmayın.

Aralık ayı ortasında 4S kampanyası başlar başlamaz dedikki 2 adet 4s alalım. Birde bir tanede normal +5 tl ödeyerek alınan ve taahhüt ödenen tellerden alalım, başka çalışanımız kullansın. Ana bayiden bir yetkili geldi sözleşöeleri 30 sayfa bizlere imzalattı. Bizde doğal olarak telefon yılbaşına kadar elimize geçermi diye sorduk. Tabi tabi die geçiştirdi. Zaten serüvende böyle başladı. Bekleki aq mun 4si gelsin. Yılbaşı geldi geçti biz habire bayiyi taciz ediyoruz. Sürekli "bizewde gelmedi" yanıtından başka *** bildikleri yok. Genel müdürlüğü arıosun "şikayetinizi devreye alıyoruz" diyorlar hikaye "şikayet ile alakalı 48 saat içinde dönme zofrunluluğumuz var" diyorlar hikaye, daha arayan olmadı 15. şikayet falan. Bugün bile hala telefondan haber yok diyorlar. Yani ne 4s ler var nede o 5 tl lik telefon. Kanmayın kardeşlerim 2 ayda bir telefon veremeyen firmadan sakın hizmet almayın. Sizi muhattap alıpta dönüş yapmayan firmayla çalışmayın.

Day Walker
08-02-2012, 15:30
Dragger Yavuz ne yorum yapacak acaba onu merak ediyorum.

mmustu
08-02-2012, 15:33
dragger yavuz ne yorum yapacak acaba onu merak ediyorum.

:d :d :d :d :d

driftboy
08-02-2012, 15:34
peki bu arada telefonun ücreti hattına yansıyo mu abi ?

rahmi
08-02-2012, 15:35
Avea kampanyaya başlayınca her bayiye 2 şer adet 4s dağıtmış herhalde onlar satılınca diğer müşterileri sıraya alıyorlarmış bayilere sürekli 1er 2şer 4s veriyorlarmış galiba, aynı durumdan sıkıntı yaşayan bir arkadaşım bahsetmişti banada.

srdralc
08-02-2012, 15:36
Valla ben bir çok cihaz aldım.

Cihaz gelmeden ne bir imza attım ne de cihaz alırken sıkıntı yaşadım.
Hatta o 5 TL'lik cihazları burda ki Avealar kapış kapış dağıttılar o derece.

4S konusunda ise hiç fikrim yok, birazdan sorar onun da bilgisini veririm olmazsa.

Day Walker
08-02-2012, 15:36
vodafondada aynı sıkıntı 4 ler için olmuş ben 1 ay cihaz aramıştım sonra vodafonda bi bölge temsilcisi bulmuştum onun vasıtası ile silivriden almıştım cihazımı

Low-Rider
08-02-2012, 15:38
ahahah yavuzla ne alakası var olm bu konunun adam sanki 4s proje koordinatörü:D

valla bende 1ay aramadık gitmedik bayi bırakmadım hiçbirinde yok telefon , elinde telefon olanlarda taahütlü vermiyor

Almanci Tane-R
08-02-2012, 15:44
benimde turkcellde iphone kampanyasinda buna benzer bir olay basima geldi. en güzeli bu tür kampanyalardan uzak durmak sozlesmeye girmemek direk bir seferde alip gecmek telefonu

Dragger
08-02-2012, 15:45
Yavrum ben genel müdürlüğe haftadabir falan gidiyorum, hatta bugun ordaydım ama birkaç güne yine giderim.

Bana bilgileri pm atsana, nerden aldınız kimle görüstünüz, numaralar vs...

Benim müdüre bi mail attırırım kim ilgileniyorsa ege bölgede bu işlerle.

nokian
08-02-2012, 15:48
avedan kampanya telefon almak için bizimde müracatımız olmuştu ... hat taaki aria'dan bu yana kullanılan yani ortalama 12-13 yıllık faturalı hat kontörle felan kızlığı bozulmamış.. satıcı arkadaşın bize dediği ile soğuk duş etkisi yaşamamız bir olmuştu son fatura 45 tlden az olmamalı ve en az 8 ay ödemeli .ulen dedim hesabını yapta konuş 13 yıl bir kere bile gecikmeden ödenen faturaları bi hesapla hangisi daha değerli müşteri senin için.akbinde hattı taşımam bir oldu ve sonrası gelen müşteri temsilcileri telefonlarının hiçbirini kaale almadım .

bir kazık da vodafondan yedim .eşimin faturalı hattını kapattık borcumuz var mı dedik yok dediler... ve bizde mutlu mesut ayrıldık. 5 ay sonra avukat aradı :S borcunuz var ve dosya masrafları vs .. 285 tl ödemeniz lazım . dedik hat kapalı ne borcu? ay içerisinde kapatıldığı için bir miktar kalırmış

1.kapattığımızda neden bilgilendirilmedik
2.herzaman posta yoluyla gelen extreler ev adresi değişmemesine rağmen neden borç bakiye bildirimi ulaşmadı
3.neden bize avukatık olana kadar bilgi verilmedi ?

Türkcell ile bir sorunum olmadı henüz ama yaşayanlar elbet vardır ..

TaGo
08-02-2012, 15:56
Yavuzum

Odak telefon bayii. Zaten bu bölgenin tek yetkili ana dağıtıcısı gözüküyor genel müdürlüktede.

Firmam: Tork Redüktör, Tork Group, Tork Teknik

2 adet 4s bir tane sittiri boktan +5 tl telefonu :D

Day Walker
08-02-2012, 16:03
İhale Yavuza kaldı :D ama Yavuz halleder çözer bu işi.

Dragger
08-02-2012, 16:13
Valla bir faydamız olur mu bilmiyorum ama elimden geleni yaparım yine de.

Sonuçta cihazlarla, bayilerle alakamız yok bizim ama bizim müdür mail atar o bölgenin müdürüne, süreci belki hızlandırırız.

Tarkan bana numaraları da pm at kardeşim, hangi numaralar üstünden alındıysa telefonlar...

turbo16
08-02-2012, 17:55
ahhh ahhh kaç kere yazdım aveanın adilğini müsteri temsilcisine ana avrat dümüdüz gittim tıınn

giddin turkcelle kazık yiyin daha iyi

vodafone tek geçerim

RottingChrist
08-02-2012, 17:56
valla bu kampanyalardan sadece turkcell den 2 kez cihaz aldım. adamlar cihazı masaya koyuyor tanıtıyor sonrasında imza ve sözleşme faslı başlıyor. akmerkez maazasına gidenler bilir adamlar deli gibi cihaz dağıtıyor.

Shadow_Dancer
08-02-2012, 18:03
turkcellden şaşmayacan :)

ofli
08-02-2012, 18:03
avedan kampanya telefon almak için bizimde müracatımız olmuştu ... hat taaki aria'dan bu yana kullanılan yani ortalama 12-13 yıllık faturalı hat kontörle felan kızlığı bozulmamış.. satıcı arkadaşın bize dediği ile soğuk duş etkisi yaşamamız bir olmuştu son fatura 45 tlden az olmamalı ve en az 8 ay ödemeli .ulen dedim hesabını yapta konuş 13 yıl bir kere bile gecikmeden ödenen faturaları bi hesapla hangisi daha değerli müşteri senin için.akbinde hattı taşımam bir oldu ve sonrası gelen müşteri temsilcileri telefonlarının hiçbirini kaale almadım .

bir kazık da vodafondan yedim .eşimin faturalı hattını kapattık borcumuz var mı dedik yok dediler... ve bizde mutlu mesut ayrıldık. 5 ay sonra avukat aradı :S borcunuz var ve dosya masrafları vs .. 285 tl ödemeniz lazım . dedik hat kapalı ne borcu? ay içerisinde kapatıldığı için bir miktar kalırmış

1.kapattığımızda neden bilgilendirilmedik
2.herzaman posta yoluyla gelen extreler ev adresi değişmemesine rağmen neden borç bakiye bildirimi ulaşmadı
3.neden bize avukatık olana kadar bilgi verilmedi ?

Türkcell ile bir sorunum olmadı henüz ama yaşayanlar elbet vardır ..

Bende ayni kazigi vodafondan yedim ayni sekilde bunlarin calisma taktigi olarak dusunuyorum turkcellden sasmam

a.colak
08-02-2012, 18:25
bende aveadan aldım 4s ama cihazı hemen teslim aldım bi tane bayi getirtiriz yapalım sözleşmeyi diyodu allahtan ok dememişim sürünürdük demekki bizde

HondatugraL
08-02-2012, 18:31
htc sensatıon veren yokkı girek aylık odeyek :(

eraslanb
08-02-2012, 18:56
valla kazığın alasını ben yedim vodafone dan aylık 10 lira x3-02 aldım yeni geçiş yaptığım için 12ay*19tl karttan cektiler bunu 19 lira olarak fatura artı onliralık telefon bedelinden düşüleceği söylenildi hala düşülmedi 7 ay oldu 240 liralık tel bana şuan 380 liraya mal oldu düzeltmezlerse 696 liraya mal olacak ve devlete kestikleri fatura tutarı 240 tl

TaGo
09-02-2012, 10:19
aynennnnn beklemeye devam. valla şikayet var ada yazdım. İnsan kandırmak, bekletmek nedemek görsünler.

YEY®
09-02-2012, 11:01
Ayni kazigi hem vodafone dan hem de turkcellden yiyen cok kisi var.Tabi turkcell daha cok telefon getirdi.Vodafone ve avea isin altindan kalkamadi.Forumlarda yuzlerce konu var ozellikle vodafonenun rezillikleri hakkinda.

Bu durumun ozeti sudur.Imzayi attigin anda telefonu teslim aldim diyorsun.Dolayisiyla dagiticinin kucagina oturmus oluyorsun.Telefonu almadan imzayi atmayin kesinlikle.Bunun parayi almadan satisi vermekten hic bir farki yok.

TaGo
09-02-2012, 11:02
Ya biz telefonu alacakken piyasası 2500tl di, şimdi 1500tl oldu :D

baha38
09-02-2012, 11:22
Bütün hatları kullandım hepsi aynı b.. hiçbirinin birinden farkı yok. Tamamen müşteriye nasıl dürterim felsefeleri. Avea da dk larını ve internet kullanımını göremiyosun soruyosun söylemiyolar 48 saat öncesini söylüyolar ne demek yani anlık söylesen nolurki... Vadofone dan hattımı taşıdım bayiye söyledim borcum varmı yok dedi 1 sene geçti 40 küsür lira olmuş bilmem kaç lira bide avukata vereceklerini söylüyolar ya numaram aynı bi msj atsanızya ödenmemiş borcunuz var diye ödemezsek verin avukata. O zaman bize ulaşmayan vodafone şimdi kampanya msjları atıyo hattını taşıyın bilmem şöyle bilmem böyle hepsi aynı al birini vur ötekine..

can_ksk
09-02-2012, 20:04
Ayni kazigi hem vodafone dan hem de turkcellden yiyen cok kisi var.Tabi turkcell daha cok telefon getirdi.Vodafone ve avea isin altindan kalkamadi.Forumlarda yuzlerce konu var ozellikle vodafonenun rezillikleri hakkinda.

Bu durumun ozeti sudur.Imzayi attigin anda telefonu teslim aldim diyorsun.Dolayisiyla dagiticinin kucagina oturmus oluyorsun.Telefonu almadan imzayi atmayin kesinlikle.Bunun parayi almadan satisi vermekten hic bir farki yok.

Turkcell'in kurumsal kanadında;sözleşme imzalandıktan sonra hatta kampanya verilecek cihazın imeisi ile giriliyor,dolayısıyla cihaz teslim alınmadan faturalandırma süreci başlamıyor.Cihaz tesliminde ise teslim formu imzalanıyor.

Tago,bahsettiğin avea kurumsal bayiinde çalışan arkadaşlarım var fakat bu sorununa çözüm getiremez malesef çünkü ellerinde yoksa yapacak birşey yok gibi geliyor,bireysel avea kullanan bir arkadaşımda geçenlerde 5 tane avea bayiine iphone4s için haber bıraktığını hiçbirinde olmadığını söylemişti,sıkıntı genel sanırım.Bizim stoklarda var tabiri caizse peynir ekmek gibi verdiğimiz(biz satmıyoruz müşterimiz alıyor öyle diyim) ürün.Üzüldüm açıkcası ama beklenen süre hayli fazlaymış...:icon13:

onursumer
09-02-2012, 20:08
bu arada 4s lerde çok sorun yaşayan varmı yani 100tane satıyorsanız 50 tanesi geri geliyormu ?

esmerserseriler
09-02-2012, 22:37
) en iyisi akbil ...al gülüm ver gülüm ..heryerde çekio:D detsiz başa dert sözleşmeler ..uzak durmak lazım:)

white light
09-02-2012, 23:00
Ya biz telefonu alacakken piyasası 2500tl di, şimdi 1500tl oldu :D

sıze bır cozum yolu sunuyım daha etkılı sıkayetım comdan esım vodafone personelı ve sızın durumu soledım dırek btk nın sayfasından sıkayet etmenız ve dılekceyle basvurmanızı soyledı btk dan ceza almamak ıcın sıkayetlerı dırek cozume ulastırmaya calısıyorlarmıs avea yıda arayıp sızı btk ya sıkayet edıyorum dıye solersenız daha ıyı olur buda ınt adresı gecmıs olsun

https://tuketici.btk.gov.tr/

TaGo
09-02-2012, 23:04
Sagol dostum, yengwme tesekkurler. Direkt yarin sikayette bulunuyorum

efe_
09-02-2012, 23:06
turkcellden şaşmayacan :)

Kalite pahalıdır ama kalitedir derler ya. Aynen öyle.

slowmotion
09-02-2012, 23:46
Avea bana dunyayi aramam icin sinirsiz hat verse 5 tanede 4s verse yine kullanmam. Benimde canimi cok yaktilar. Avea almayin

Lord
09-02-2012, 23:55
Bende bugün kurtlar vadisini izlerken reklamlarda gördüm 1.000 sms + 1.000 dk her yöne + 2 GB net 44 TL + 5 tl farklı cihaz veriyorlar almayı düşündümde taahhüt işine güvenemedim :S

TaGo
10-02-2012, 14:48
Valla BTK başvurusunu yaptık ve yaptığımızı belirtmek için aradıkta. Hala öncelikli müşteri yapıcaz stoğa girer girmes size göndercez diolar.

white light
10-02-2012, 23:18
btk ya sıkayetınız ılketıldıgı anda oncelık sıze gecıyor arkadaslar vodafone olsun avea olsun turkcell olsun musterı memnunıyetı konusunda sıkayet ettıgınız surece gerı donus yapıyorlar ozellıkle fatura ıtıırazlarında cekınmeden sıkayet edın ınsallah kısa surede hal olur

cabrioleter
11-02-2012, 01:16
htc sensatıon veren yokkı girek aylık odeyek :(

TURKCELL - HTC Sensation XL (http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/Sayfalar/ceptelefonlari/HTC-Sensation-XL.aspx)

xl ı bilem var :D

sushida
11-02-2012, 01:51
Cihaz teslimlerinde bu tur sikintilar oldukca fazla yasaniyor.Firmalar sozlerini zamaninda yerine getirmiyor ne yazikki...Umarim kisa zamanda hakkinizi elde edersiniz.