PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 avroya satılık fabrika

Shekil
08-02-2012, 17:09
http://d1202.hizliresim.com/u/8/2jvll.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Japon otomotiv üreticisi Mitsubishi'nin, kapatma kararı aldığı Hollanda'nın Limburg eyaletindeki NedCar isimli fabrikasını 1 avro sembolik değerle satmak istediği bildirildi.
Hollanda Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Maxime Verhagen, BNR radyo kanalına yaptığı açıklamada, Mitsubishi'nin Dış Üretim Müdürü'nün kendisine, personeli devralmak koşuluyla fabrikayı 1 avro sembolik değerle satmaya hazır olduklarını söylediğini belirtti.

Japon otomotiv devi pazartesi günü yaptığı açıklamada, Hollanda'daki NedCar fabrikası da dahil Avrupa'daki tüm üretimini durdurma kararı aldığını duyurmuştu. Mitsubishi, bir yıl içinde bu kararını hayata geçirmeyi planlıyor.

Mitsubishi'nin kararını hayal kırıklığıyla öğrenen Born kentindeki NedCar fabrikasında çalışan bin 500 işçi, seslerini duyurabilmek için cuma günü greve gitme kararı aldı.

Ülkenin en büyük otomobil fabrikası konumundaki NedCar'ın kapatılmasının Limburg bölgesi için büyük felaket olacağını ileri süren sendikalar ve muhalefet partileri, hükümetten olaya yakın ilgi göstermesini istiyor. (AA)

HaKo
08-02-2012, 17:10
artık nasıl bi zarar ve buhran içindeyse adamlar bedava vermeye bile razı

melih tarancı
08-02-2012, 17:11
ben aldım...

Shekil
08-02-2012, 17:15
yazık valla 1500 kişi ye =(

darkmoon
08-02-2012, 17:17
orda bir mecaz var yalnız adam diyorki sen ver maaşları fabrikayı 1 euroya satmayan ne olsun hesabı..

SLH
08-02-2012, 17:23
orda bir mecaz var yalnız adam diyorki sen ver maaşları fabrikayı 1 euroya satmayan ne olsun hesabı..

aynen adam fabrikayı kitleme peşinde ama harbiden ne duruma düşmüşlerki bu şekilde kaçıyorlar yazık günah ama birazda kendileri hazırladılar durumu piyasanın gerisinde kaldılar bence

darkmoon
08-02-2012, 17:46
bence bu küçük hacimlerde bu firmaların elini ayağını doladı neticede bu firmalar esasen pazarda truck pick up suv üreten firmalar giremediler ufak motor işlerine fazla benim fikrim avrupa markaları 1.2 motorlara kadar düşdü bu firmalar becerememe değilde alışık değiller dna larında yok o kadar ufak hacimli şeyler bence ondan ayak uyduramadılar kapadılar kepengi..

Yoksa mitsubishi gene amerika japon pazarlarında satışına devam eder..

bir L200 bence en iyi pick updır.. pajero misal offroadcuların gözdesidir arazi yeteneği çok iyidir.. outlander lar fena tutmamışdı Asx ler ben çok beğenmişdim ama dizel motorla girmediler benzinli motorla girdiler güzelim aracı heba ettiler..

üzüldüğüm şimdi mitsubishi arabaları ikinci rover vakkası olucak bütün araçları çok değer kaybedicek.. ama az paraya çok kalite arayanlarında gözdesi olucak..

atituti
08-02-2012, 18:13
yurt dışını pek takip etmiyorum ama gördüğüm evolar pajerolar vs. dışındaki modelleri pek tutmuyo ki , bu kadar dayanmaları bile mucize bence

edit: yan üretim sektörlerindeki faaliyetlerini es geçerek yazdım.

bLackModeL
08-02-2012, 18:28
off ya o şehir patlar yaa yazık adamlara :( ama buyuk tepkı olacak gıbı belkı gelır gelsın babında soylentı olabılır

asot
08-02-2012, 19:01
vizeyi alayım hele, yarın patronum :)

Ahmet Saraçoğlu
08-02-2012, 19:03
belirttikleri bedelin iki katını teklif ediyorum...

Cliosportve
08-02-2012, 19:04
Nasıl zarar ettiyse bunaltmış Patronları

elpadre
08-02-2012, 19:19
haloyla takas olurmu olursa hemen goruselım :D

ykavcioglu
08-02-2012, 19:22
taş gibi araba yapıyorlardı, yazık..

uygarr
08-02-2012, 19:34
Bence çalışma şartlarının bide işçi ödemelerinden dolayı pakistan vs ?? ülkelere yönelmesinler..

63owen63
08-02-2012, 19:48
bunun 1 avroya satılmasının sebebi ne ? alında kurtulalım mı, başka ekonomik bir çıkar mı ?

TolgaEsentepe
08-02-2012, 19:53
son fiyat pm alan çıkmadımı hala

baretta
08-02-2012, 19:53
Adamlar bizim foruma konu açsalar böyle bir tepki alırlar ;

"son fiyat pm alabilir miyim ? "

VoodooRush
08-02-2012, 20:15
bunun 1 avroya satılmasının sebebi ne ? alında kurtulalım mı, başka ekonomik bir çıkar mı ?

Muhtemelen normal fiyata alıcı bulamayacaklarına karar vermişlerdir. Üretim hattını söküp taşımak da yüksek maliyetlidir, en ucuz yöntemin olduğu gibi bırakmak olduğuna karar vermişlerdir. Çalışan adamlara tazminat ödemek de ek masraf çıkaracağından minimum zararla işin içinden çıkmaya çalışıyorlar sanırım.

kelalper
08-02-2012, 20:20
Bir fabrikayı devralırken borçlarınıda alıyorsunuz. Büyük ihtimalle borçları içeride bulunan makina parkurundan ve arsa bedelinden yüksek olduğu için satıyorlardır 1 euroya