PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik sigortası sorunsalı

despe
10-02-2012, 08:56
beyler bursada ikamet ediyorum 35 plaka bir araç aldım ve bursadaki bir acenteden tanıdık bir servis aracılığı ile trafik sigortası yaptırdım izmirden dönerken, dedim yolda polis falan çevirmesin sakata gelmeyelim bilgileri faxladım yaptırdık.

plaka 35 olduğu içi 245 lira tutuyor dediler tamam dedim, plaka 16 olduğu zaman ruhsatı getirin 190 küsüre düşecek paranın kalanını iade alacaksınız dediler. tabi bunu aradaki servis söyledi.

neyse plakayı 16 ya çevirdik, acentede babamın işyerinin ordaymış gitmiş 10 lira para çevirmişler geri :D bende uyuz oldum :D

acaba diyorum sigortayı iptal ettirsem paramın nekadarını geri alırım ?

16EC813
10-02-2012, 08:57
45 k hava degişim parası :D

pnrkc
10-02-2012, 09:01
yeni uygulamaya istinaden bir aracın 1den fazla sigortası olamıyor tramer izin vermiyor bu işleme.
ancak bazı sistem kaçağı olan sigorta şirketleri 2.sigortayı yapabiliyorlar .2 poliçesi olan aracın ilk yapılan poliçesi iptal edilebiliyor.

2.sigortayı yaptırdığınızda ilk poliçeyi yaptırdığınız yere poliçe aslı ile gittiğinizde poliçenizi mebdeinden (başlangıcından) iptal ederek ödemiş olduğunuz tüm parayı alırsınız

Ahmet.S
10-02-2012, 09:11
emre beimki şirket üzerine dörtyüzlü bişiler ama bu trafik sigortası iyice garip oldu kaskoyu kaldırsınlar komple 1000 lira ödiyleim trafik sigortası halletsin herşeyi.

despe
10-02-2012, 09:22
yeni uygulamaya istinaden bir aracın 1den fazla sigortası olamıyor tramer izin vermiyor bu işleme.
ancak bazı sistem kaçağı olan sigorta şirketleri 2.sigortayı yapabiliyorlar .2 poliçesi olan aracın ilk yapılan poliçesi iptal edilebiliyor.

2.sigortayı yaptırdığınızda ilk poliçeyi yaptırdığınız yere poliçe aslı ile gittiğinizde poliçenizi mebdeinden (başlangıcından) iptal ederek ödemiş olduğunuz tüm parayı alırsınız

şu ankini iptal ettikten sonra tekrar sigorta yaptıracağım, bunun üzerine değil.

despe
10-02-2012, 09:23
emre beimki şirket üzerine dörtyüzlü bişiler ama bu trafik sigortası iyice garip oldu kaskoyu kaldırsınlar komple 1000 lira ödiyleim trafik sigortası halletsin herşeyi.

aynen bikaç sene kaskosu olanların hasarsızlığı varsa neredeyse trafik sigortası kadar prim ödeyecek :D

tunceR
10-02-2012, 09:23
200 liraya yakın para alırsın.

pnrkc
10-02-2012, 09:26
şu ankini iptal ettikten sonra tekrar sigorta yaptıracağım, bunun üzerine değil.

satış yapmadan iptal ettiremezsiniz.

ya 2.sigortayı yaptırıp 1.sini iptal ettireceksiniz ya da ilk yaptırdığınız poliçeyi kullanmaya devam edeceksiniz.

trafik sigortası zorunlu poliçedir ,isteğe bağlı iptal EDİLEMEZ..

despe
10-02-2012, 09:30
satış yapmadan iptal ettiremezsiniz.

ya 2.sigortayı yaptırıp 1.sini iptal ettireceksiniz ya da ilk yaptırdığınız poliçeyi kullanmaya devam edeceksiniz.

trafik sigortası zorunlu poliçedir ,isteğe bağlı iptal EDİLEMEZ..

anladım ozaman demekki şemsiyeyle yaşayacağız :D

metinmb407
10-02-2012, 09:30
Hocam Bursa da trafik sigortalarında riskli illerden olduğu için plaka değişiminde çok bir fark beklemeyin. Aracımın plakası 06 idi. Çorum plaka ile değiştirdim 70 lira düştü primi.

pnrkc
10-02-2012, 09:32
anladım ozaman demekki şemsiyeyle yaşayacağız :D

aklınızda fiyatla ilgili kuşku varsa poliçeyi hangi şirketten yaptırdıysanız başka bir acentesini arayıp 16plaka olarak fiyat çalışmasını isteyin.

cagri-35
10-02-2012, 09:35
İptal et bence direk zaten geri ödeme alırsın sigortada firmaya göre değişen bir ay yada iki aylık süreçte direk iptal edilebiliyor. Ondan sonra aracın sigortasını bursadan yaptırırsın.

Bu arada yarama bastın izmir'de diğer illere göre daha fazla çıkıyor trafık sigortası , kaskoyuda etkılıyormus.