PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KIA Soul Türkiye’de

doncarlo
10-02-2012, 18:37
Amerika’da tasarlanan, Kore’de geliştirilen ve Avrupa’da son halini alan Kia Soul, ülkemizde 1,6 lt. 128 ps dizel motor, düz / otomatik vites seçeneği, X-Pect ve X-Tra olmak üzere iki farklı donanım paketi ile satışa sunuluyor. 128 ps güç üreten dizel motor, Kia’nın Almanya, Russelsheim’daki teknoloji merkezinde tasarlandı ve üretildi. Bu güçlü motor, 4000 dev/ dak’da maksimum 128 ps güç üretirken, 1900- 2750 dev / dak’da 260 Nm tork üretiyor.

Kia Soul X-Pect 1,6 lt. dizel düz vites versiyonu 47,250 TL, X-Pect otomatik vites versiyonu 50,250 TL ve X-Tra otomatik vitesli versiyonu ise 56,500 TL’lik fiyat etiketiyle Türk tüketicisiyle buluşuyor

Tek kelimeyle ifade etmek gerekirse Kia Soul , “özgün” bir tasarıma sahip… Soul, köşeli hatlarıyla dikkat çekiyor. Önden bakıldığında Sotomobilin yüksek kaputu dayanıklılığı yansıtırken, 18” alaşım jantları aracın güçlü duruşunu ön plana çıkarıyor. Geniş farları ve krom ızgarası araca “samimi bir yüz” ifadesi katıyor ve siyah renkli etkileyici orta tamponu araca “sert” bir imaj kazandırıyor. Soul’un görsel bütünlüğünü desteklemek üzere A sütunlarında siyah kaplamalara yer veriliyor.

http://media2.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/Sections-StoryLevel/Ya%C5%9Fam/Otomobil/2012/02/120209%20kia2.standard.jpg

Araca kolayca girilip çıkılmasını sağlayan uzun kapılar ve yüksek koltukların yanı sıra, geriye doğru uzanan ön göğüs, üçlü gösterge paneli ve kalın kollara sahip direksiyon simidi öne çıkan tasarım öğeleri arasında sayılabilir. Soul, müziğe göre renk değiştiren ışıklı hoparlörler gibi sıradışı ve keyifli özellikleri ile farklılaşıyor.

1,610 mm’lik son derece yüksek bir tavan hattına ve 2,550 mm’lik bir dingil mesafesine sahip otomobil, 4,100 mm uzunluğu ile kullanıcılarına kendinden daha büyük boyutlara sahip otomobiller kadar, hatta pek çoğundan çok daha geniş bir kullanım alanı sunuyor. Araç, aynı zamanda 340 lt’lik oldukça geniş bir bagaj kapasitesine de sahip.

http://farm4.static.flickr.com/3313/3559643452_7f98cfca2e.jpg

Soul, Euro NCAP tarafından yapılan çarpışma testleri sonucunda 5 yıldız almaya hak kazandı.

Otomobilde çok sayıda güvenlik sistemi ve donanımı standart olarak sunuluyor. Soul ile birlikte standart olarak sunulan aktif güvenlik teknolojileri arasında EBD destekli ABS fren sistemi, ESP, ESS ( Ani fren uyarı sistemi ), BAS ( Fren destek sistemi ), aktif ön koltuk başlıkları, sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları olmak üzere 6 adet hava yastığı gibi farklı güvenlik donanımları mevcut.

Aaraca anahtarsız giriş imkanı sağlayan Akıllı Anahtar, kabin aynasının monitör olarak kullanıldığı geri dönüş kameralı ve ultrasonic sensörlü park destek sistemi, otomatik klima, 18” alaşım jantlar, bluetooth handsfree telefon kiti, USB, AUX ve iPod bağlantıları, cruise kontrol, müziğe göre renk değiştiren ışıklı hoparlörler, deri direksiyon simidi ve vites topuzu, sunroof, elektrokromik dikiz aynası da aracın diğer donanımları arasında yer alıyor.

http://media1.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/Sections-StoryLevel/Ya%C5%9Fam/Otomobil/2012/02/120209%20kia1.hlarge.jpg

kaynak:donanımhaber

AEAlmas
10-02-2012, 18:48
4 kapı olan modelini inceledim donanım güzel kalitesi kötü :) araba güzel Servisi kötü

RottingChrist
10-02-2012, 18:57
valla tekkapılısı çok hoşuma gitti hatta bayıldı. sağını solunu bızıklamaya gerek bırakmamışlar. hatta jantları bile değiştirmeye gerek yok. sağlam bir basmayla güzelliğine büzellik katar.

63owen63
10-02-2012, 19:33
tek kapının jantlar müthiş. markası kia degil de audi olsa , yeditepe de 8 tane yanyana park ederler.

yigitblr
10-02-2012, 20:41
tek kapının jantlar müthiş. markası kia degil de audi olsa , yeditepe de 8 tane yanyana park ederler.

bu yoruma bittim:D

alicancalis
10-02-2012, 20:42
Mini çakması olmuş

blow07
10-02-2012, 20:57
DS3 ü de andırıyor hafif.

RottingChrist
10-02-2012, 22:29
bu cupe den gelecek mi acaba? ne güzel arabalardan soğumuştum gene şeytana uymaya başladım.

Parsia
10-02-2012, 23:50
4 kapılısı Türkiyeye yeni gelmedi. Ben göreli 8-9 ayı geçmiştir. Gerçi biri yurtdışından da getirmiş olabilir 1 tane gördüm çünkü başka görmedim :D

d3Li
10-02-2012, 23:51
tek kapılısı gerçekten güzel gözüküyor

AEAlmas
11-02-2012, 00:32
4 kapılısı Türkiyeye yeni gelmedi. Ben göreli 8-9 ayı geçmiştir. Gerçi biri yurtdışından da getirmiş olabilir 1 tane gördüm çünkü başka görmedim :D

Eylül de baktım otomatik ti tercih etmedik ama arac oldukça hoş geniş kibrit kutusu gibi değil X3 e le aynı diye biliriz genişliği

Burak K.
11-02-2012, 00:36

Bende 4 kapılısını gördüm hatta bende 1 tane gördüm. :D