PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gene Bir Acer Gene Bir Sorun

HondatugraL
11-02-2012, 23:19
Abilerim arkadaşla dun guzelce ınternette takıldık yalnız arkadaşımın Acer marka pc sı bu sahabtan berı çalışmıyor. Arayuzler devrede suruculer falan çalışıyor ışıklar yanıyor işlem yapıyor ama ekranda zerre goruntu yok sebebı nedır yaşayan varmıdır çözüm nedir ? İşlemci yandı desek hiç çalışmazdı dıye dusunduk çok garıp bi sorun bılgısayardada onemlı ödevlerı var hepside C de ne yazıkkı formak bu yuzden en son çare bi yardım eli bekliyoruz.

levent
11-02-2012, 23:32
ekran kartınız yanmış büyük bir ihtimalle , sök tak yapmayı deneyin derim belki temassızlık yaşıyordur..

KSE71
11-02-2012, 23:40
Diğer işlemleri yapıyorsa bende ekran kartı diye düşündüm. yani işlemci olsa dediğiniz gibi hiç çalışmazdı. Birde arkadaşımın başına gelmişti, yine hiç görüntü yoktu. hard diskin kablolarından biri çıkmıştı yerinden. düşük bir ihtimal belki ama. inşallah çözülür.

HondatugraL
11-02-2012, 23:52
Diğer işlemleri yapıyorsa bende ekran kartı diye düşündüm. yani işlemci olsa dediğiniz gibi hiç çalışmazdı. Birde arkadaşımın başına gelmişti, yine hiç görüntü yoktu. hard diskin kablolarından biri çıkmıştı yerinden. düşük bir ihtimal belki ama. inşallah çözülür.

kablo çıkmışsa çok gulerım ya çunku yerınden hıç kıpırdamadı sabah 7 de kapattık oglen 12 de 1 de açtık ekranda goruntu yok. Ekran kartına ulaşabılırsek sokup takmayı deneyebılırız. Urun bıde daha garantı kapsamında pekte mıncıklayasımız gelmıyor arkadaş donanımsalsa belkı yenısını verebılırler falan dıyo o bakımdan. garantıden çıkmasından korkuyoruz açıkcası

levent
11-02-2012, 23:53
kablo çıkmışsa çok gulerım ya çunku yerınden hıç kıpırdamadı sabah 7 de kapattık oglen 12 de 1 de açtık ekranda goruntu yok. Ekran kartına ulaşabılırsek sokup takmayı deneyebılırız. Urun bıde daha garantı kapsamında pekte mıncıklayasımız gelmıyor arkadaş donanımsalsa belkı yenısını verebılırler falan dıyo o bakımdan. garantıden çıkmasından korkuyoruz açıkcası

o zaman direk garantiye gönderim derim garanti varsa görkem, garanti bittiyse hiç beklemeyin sökün ama :D

kadirsa
11-02-2012, 23:56
paşam laptop değil mi bu? ne ekran kartını sökmesi mıncıklaması? garanti devam ediyorsa servise şutlayın diyecem ama 40 kere tembihlesenizde onlar yine harddiskinizi yedeklemedenize müsade etmeden basarlar formatı.

harddiski siz söküp aslsanız iniden bilgileri o zaman garanti gidiyor mu? harddiske ulaşılacak kapakta garanti etiketi vs var mı? hani yırtılınca sorun olacak falan?

HondatugraL
12-02-2012, 00:02
o zaman direk garantiye gönderim derim garanti varsa görkem, garanti bittiyse hiç beklemeyin sökün ama :D
garantı bıtmıs olsa 1 yıldız tornavıdalık bişeyı var zaten canım sıkılıyo :D

paşam laptop değil mi bu? ne ekran kartını sökmesi mıncıklaması? garanti devam ediyorsa servise şutlayın diyecem ama 40 kere tembihlesenizde onlar yine harddiskinizi yedeklemedenize müsade etmeden basarlar formatı.

harddiski siz söküp aslsanız iniden bilgileri o zaman garanti gidiyor mu? harddiske ulaşılacak kapakta garanti etiketi vs var mı? hani yırtılınca sorun olacak falan?
evet abi arkadaşın laptop
kapakların hiçbirinde kağıt falan gibi bişey yok açıp kapatsak anlamazlar yani ama harddıskı çıkarınca hardıskı goremezlerse hemen açılmış derler

erhanarici18
12-02-2012, 00:03
hep derim gene diyorum acer dan uzak durun
üni tam 7 arkadaşım anakart sorunu yaşadı acer da

signomis
12-02-2012, 00:04
Laptopda vga-dvı-hdmı hangisi varsa harici bir monitorde goruntu gelıyormu deneyebilirmisin. Cihazın ekran kartındamı yoksa lcd'demı sorun var anlasılır. Ona göre mudahale edersiniz.

kadirsa
12-02-2012, 00:06
garantı bıtmıs olsa 1 yıldız tornavıdalık bişeyı var zaten canım sıkılıyo :D

evet abi arkadaşın laptop
kapakların hiçbirinde kağıt falan gibi bişey yok açıp kapatsak anlamazlar yani ama harddıskı çıkarınca hardıskı goremezlerse hemen açılmış derler

ule harddiski nie göremeyecekler? yedekleyip geri takacaksınız ya :D laz mısın :D

HondatugraL
12-02-2012, 00:10
Laptopda vga-dvı-hdmı hangisi varsa harici bir monitorde goruntu gelıyormu deneyebilirmisin. Cihazın ekran kartındamı yoksa lcd'demı sorun var anlasılır. Ona göre mudahale edersiniz.
güzel fikir ama monitör bulmak lazım :icon_tup:

ule harddiski nie göremeyecekler? yedekleyip geri takacaksınız ya :D laz mısın :D

:hehe: saat 12 yi geçmiş bende dıyorum nıye böyle oluyo :p:p

hep derim gene diyorum acer dan uzak durun
üni tam 7 arkadaşım anakart sorunu yaşadı acer da

hiç sorma çok iğrenç bir marka ya bıktırıyor adamı

kadirsa
12-02-2012, 00:12
güzel fikir ama monitör bulmak lazım :icon_tup:

:hehe: saat 12 yi geçmiş bende dıyorum nıye böyle oluyo :p:p

eee paşam normal biliyosun biz saat 12'yi geçince normal insanlar seviyesine düşüyoruz ;)

tdipower
12-02-2012, 00:14
yıllarca çeşitli acer notebook çeşitlerini kullandım birini yere düşürdüm diğeri arabanın içinde takla attırdım hiç arıza yapmadılar şans bence :)

HondatugraL
12-02-2012, 00:15
eee paşam normal biliyosun biz saat 12'yi geçince normal insanlar seviyesine düşüyoruz ;)
valla saat 12 geçtıkten sonra anlıyorum normal ınsan olmak çok zor :D

yıllarca çeşitli acer notebook çeşitlerini kullandım birini yere düşürdüm diğeri arabanın içinde takla attırdım hiç arıza yapmadılar şans bence :)

bence senınkı çok buyuk şans abi :D

tdipower
12-02-2012, 00:21
bilmiyorum ama şuan kucağımda bitanesi ve şiddetlice tuşlarına basıyorum :D:D

Günkut
12-02-2012, 00:32
yıldız tornavidaya ince bir kagıt dola öyle sök o vidaları onlar siyah tornavida degdıgı anda renk farkı cıkıyor benım gıbı cakalsa anlarlar acıldıgını he bu arada problem sende laptoplar saglam :D

ekran kartı,ekran,ınce tıg gıbı bısey var adını unuttum oda gıtmıs olabilir servis yolu senın yapıcagın bısey yok yada yolla bana yapayım sana onu uygun bı fıyata :D:D

HondatugraL
12-02-2012, 00:36
yıldız tornavidaya ince bir kagıt dola öyle sök o vidaları onlar siyah tornavida degdıgı anda renk farkı cıkıyor benım gıbı cakalsa anlarlar acıldıgını he bu arada problem sende laptoplar saglam :D

ekran kartı,ekran,ınce tıg gıbı bısey var adını unuttum oda gıtmıs olabilir servis yolu senın yapıcagın bısey yok yada yolla bana yapayım sana onu uygun bı fıyata :D:D

valla kullanıcısı ben değilim arkadaş bende HP var allah nazarlardan saklasın bıkere elektrıkler yuzunden mavi ekran verdı okadar canavar gıbı çok sevıorum kolayda kullanımı var ama hayatımda hiçbi acer ciden ben satsam bıdaha aynından alırım canavar gıbı şoyle mukemmel boyle mukemmel lafları duymadım adı bıle çok basıt bı marka gıbı zaten :D

parasını ben mı vercem arkadaşın makıne bana ne ayrıca servıse yollicakmış oyle dedı sana verceği parayı servıse verır :D

Jem89
12-02-2012, 00:36
anakart da olabilir. masaüstümün ana kartı yandığında aynısı başıma gelmişti.

HondatugraL
12-02-2012, 01:09
ciddi sorunu olmaz inşallah

Jem89
12-02-2012, 01:11
Yan yatır.. :D

coder
12-02-2012, 01:12
RAM'ı göz ardı etmeyin.. ayrıca bilgisayarı açtıktan sonra CD-ROM çıkartın ve gözü dışarıya doğru çekin yani yanlamasına dışarıya doğru çekin sonra geri takın (içine cd koymayın) eğer 20 sn sonra tekrar baktığınızda tekrar içe çekmişse ekran kartı değilse RAM

HondatugraL
12-02-2012, 01:27
Yan yatır.. :D
uyku modunamı :D

RAM'ı göz ardı etmeyin.. ayrıca bilgisayarı açtıktan sonra CD-ROM çıkartın ve gözü dışarıya doğru çekin yani yanlamasına dışarıya doğru çekin sonra geri takın (içine cd koymayın) eğer 20 sn sonra tekrar baktığınızda tekrar içe çekmişse ekran kartı değilse RAM

cd romun gozunu gezdiği yuvada elimizle en dışa çekelım dıosun yanı o kendı yerıne gerı gelmezse ekran kartı değilse rammıdır sorun yani ?

Conqueror
12-02-2012, 01:48
Aynı arızayı bende yasadım. Kotu bılgısayarı yurt dısında oldugum ıcın ıkı kere tamır ettırmek zorunda kaldım. Sımdı yenıden aynı arıza tekrarladı bu seferkınde hazırlıklıydım butun bılgıler yedeklı. Farklı bır ekran kullanmak anlık cozum acer'dan kurtulmak omur boyu cozumdur. Gecmıs olsun..

coder
12-02-2012, 01:50
uyku modunamı :D

cd romun gozunu gezdiği yuvada elimizle en dışa çekelım dıosun yanı o kendı yerıne gerı gelmezse ekran kartı değilse rammıdır sorun yani ?

Evet eğer donanımsal okuma vs. gibi işlemleri yapıyorsa ekran kartıdır, yok yapmıyorsa RAM'dan dolayı bilgisayar işlem yapmıyor demektir tabi bu anakart vs.de olabilir ama ekrana gelmıyorsa genellik ile ram dendir.

HondatugraL
12-02-2012, 03:58
denedık cd romu kapatır kapatmaz geriye çekti açtık eskı yerındeydı ;)

HondatugraL
12-02-2012, 19:47
pekı bu pcnın ekran kartı yada her neyi ise neden yanmıs olabılr 7/27 şarja takılı oldugundan olabılırmı mesela ?

KSE71
12-02-2012, 21:40
zaten laptopları evde olduğunuz sürece bataryasıyla değilde pirizle çalıştırın diyolar. ondan olur mu bilmiyorum ama. çokta ısınmaktan olur diye düşünüyorum. bir kaç gün açık kaldıysa durmadan. veya ekran kartının kaldıramayacağı bir şeye bağladıysanız ondan da olabilir. bence en iyisi servisine vermek garantisi varsa.

HondatugraL
12-02-2012, 23:04
zaten laptopları evde olduğunuz sürece bataryasıyla değilde pirizle çalıştırın diyolar. ondan olur mu bilmiyorum ama. çokta ısınmaktan olur diye düşünüyorum. bir kaç gün açık kaldıysa durmadan. veya ekran kartının kaldıramayacağı bir şeye bağladıysanız ondan da olabilir. bence en iyisi servisine vermek garantisi varsa.

işin garıbı çalışırken bişey olmadı kapattık ertesı gun açılınca goruntu gelmedı çok garıp :beuj: