PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Arabanız ve Hikayesi

BaybuRtlu69
18-02-2012, 15:07
Merhabalar arkadaşlar, Sohbet bölümü olunca mekan, araçlarımız üzerinden konuşalımm..

Herkesin ilk göz ağrısı vardır , bunları bi öğrenelim. zaman içerisinde ne değişiklikler oldu

Öncelikle şöyle birşey yapalım bu konuda, İlk aracınızı ne zaman aldınız , Alabilmek için ne gibi emekler verdiniz, nelerden kestiniz nelerden arttırdınız, O aracı almanıza sebep olan neydi, neyi çekici geldi , Kullandığınız sürece araca ekstra birşeyler yaptırdınız mı, Satarken ağladınız mı :) , satış nedeniniz neydi ve sattıktan sonra ne gibi araçlar aldınız

Mevzu bu arkadaşlar, İlk göz ağrılarımızı paylaşalım.. Anılar Canlansın

Eray Yümsel
18-02-2012, 15:11
ben anlatırsam forum kitlenir :hehe:

BaybuRtlu69
18-02-2012, 15:12
ben anlatırsam forum kitlenir :hehe:

Kitlendik bekliyoruzzz müdür :)

BaybuRtlu69
18-02-2012, 15:15
Bu arada bende kısaca bahsediyim

İlk olarak babam, 94 yılında broadway almış, o zamanlar lüks araç tabi :) şuandada dedem kullanıyor memlekette, maşallahı var yıllardır pek sorun çıkarmadan işimizi görüyor. acemiliğimide onda attım ben, ilk onda öğrendim kullanmayıda...

sonrasında Fiat Paliolar tutuldu bi ara, bizde aldık bordo renginden bir kaç sene kullandıktan snra ufak bi kaza sonucu satalım dedik ve 2005 senesi civarındaydı sanrm pejo 206 aldık, çok memnundum, satılırken çok üzülmüştüm :(

CeM öZeR
18-02-2012, 15:16
Golf 3 gti'dan önce 2 tane daha arabaya bindim ama annemle ortak kullanırdım. Benim kendi aracım değildi. Kendi paramla almamıştım yani. İlk arabam golf 3 gti 2.0 16v ABF 150 hp 1997 model. 27 Nisan 2009'da aldım. Alabilmek için 6.000 tl para biriktirip 9.000 tl kredi çekip babama inat almıştım. Çekici gelen yanı 12 yaşında olmasına rağmen halen dipdiri olması, o zamana kadar 3 el değiştirmiş olması. İlk 2 sahibinin bayan olması. 12 yaşında olup komple yetkili servis bakımlı olması ve 82.000 km de olması cezbetti. Birsürü bişey yaptım. Polo gti almak için sattım. Ağlamadım ama halen üzülüyorum.
http://img692.imageshack.us/img692/5834/img1618rw.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/692/img1618rw.jpg/)

gurkanerkan
18-02-2012, 15:18
Ilk aracim murat 131 di 2 ay sonra kaza sonucu arabam pert oldu..

darkmoon
18-02-2012, 15:36
bir hikayesi yok aslında araçlarımın ama hepsini çok severek aldım ve severek bindim pişmanda olmadım şunu almasaydım dediğim aracım olmadı şu ankilerde dahil
sürerken tabiki çok hikayeler var ama alma hikayem yok..

sırasıyla ilk üç aracım 90 model lancer 93 model 3.23 mazda hb 96 model tipo 2.0 ( bu tipom caddede tanınırdı punto sarısıydı) sonra bu liste uzadı bu günlere kadar geldi..

onursumer
18-02-2012, 15:36
ben ilk aracımı aslında sırf ayağımı yerden kessin mantığı ile almaya gitmiştim

2006 yılında aile dostumuzun hem citroen hemde hyundai bayisi vardı üniversitedeyken git gel kullanmak için araç bakıyordum o donem c4 çok hoşuma gidiyordu

kalktım gittim yanına bana ısrarla c4 aldırmadı :D gel dedi hyundai showroomuna goturdu beni getzi ilk orda incelemiştim çok hoşuma gitmişti tamam dedim aldım gitti :)

hala daha biniyorum maşallah :D

mesutt1
18-02-2012, 15:52
askerden geldikten sonra çok isteğim bi araba aldım :) allah gönlüme göre verdi çok şükür :) ilk aşkım canım bitanem sevgilim mini cooper :D

Anıl E.
18-02-2012, 15:53
11.750 tl ye 206 xr almıştık bana ilk arabam oydu ,1.4 motor gidişi asla ama asla tatmin etmiyordu gelenden geçenden sellektör yiyordum :) ama içimdeki kendime göre ilk modifiye işlemlerini o arabada yaptım gayette hoşuma gitmişti ,ancak lise yıllarından beri hayalini kurdugum 106 içimde kalmıştı hep ne olursa olsun almak istedim,206'nında yürürü tatmin etmeyince babamı zar zor ikna edip tek kapı sevdasına başladım :)

http://c1202.hizliresim.com/u/l/2u86s.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

997TT
18-02-2012, 15:56
92 yilinda Kirmizi bir Toyotaydi 91 model,Erzurum Cumhuriyet savcisindan almistik...
O sene Swift Gti,205 Gti a gecmemle macera baslamis oldu ;)

typermelih
18-02-2012, 16:03
ilk aracım 1999 yılında 1997 model oper astra hb gls idi beyaz boyasız ama km yüksekti 65 bindeydi 5.000 tl aldık bugünün parasıyla o aracı anneme aldırabilmek için üniversiteyi kazanmak zorundaydım ve kazandım,ilk aldım ve hemen ozamanlar adı teyipçi olan oto elektirk çiye gittim :) o yıllarda çıstak çıstak modaydı :) ordan damacıya geçtim ve plakaları boyattırdım ...zamanla spoyler flim egsoz falan...aracımın arıza ışığı hiç sönmezdi namussuz servise zaten parasızlıktan götüremezdim,birgün lan dedim götürim ne arızası var bilgisayara bağladı adam anaaam 7 farklı arıza var...ama çok sıkıntılı bir araçtı onun için opellere inancımı yitirdim

Kakus
18-02-2012, 16:04
Ailemizin ilk arabası 2000 Model Hyundai Accent LX
O vakit 7-8 yaşımdayım. Üsküdar'da oturuyoruz. Haberim yok, ***** daha sadece 7 yaşımdayım. Annem balkona çıktı ve bende peşinden çıktım. Benim boyum balkonun mermerinden aşağı doğru bakmaya yetmiyor. Yani sokağı göremiyorum. Annemi dürttüm dürttüm, annem beni kucağına aldı ve dirseklerimi mermere koyup karşı kaldırıma baktım. Babam bi arabanın kapısını açmış, tek elini kapının üstüne koymuş tek elinide tavana koymuş bize bakıyordu. Sonra üstümüzü başımızı giyinip bindik arabaya ananeme gittik.

Arka koltuğa sırtüstü yatıp camdan baktığımda o sokak ışıklarının yavaş yavaş gözümün önünden geçişini dün gibi hatırlarım. :)

mertrs
18-02-2012, 16:06
benim hatırladığım ilk arabam 96 yılında 96 renault 19 :) ufaktım o zamanlar çok bişey hatırlamıyorum ama 2004e kadar severek bindik 2004'tede çaldılar gitti :D sonrasındada coupe ile devam :)

darkred
18-02-2012, 16:09
Bende üniyi kazanınca kenarda birikmiş 3-5 kurus paramla ayağımı yerden kessin mantığıyla gidip tempra almıştım :) Bozulursa vs parça sıkıntım olmasın usta bulmakta zorluk çekmiyim diye ilk tercihim olmuştu...Far yıkamasına kadar çalışırdı...İlk göz ağrım olduğu için satarken baya üzülmüştüm sattıktan 2 saat sonra 106mı almıstım :) Ne zman trafikte beyaz tempra görsem acaba benimkimi diye hemen plakaya bakıyorum :)

Buda fotoğrafı :)

http://img861.imageshack.us/img861/8634/dscn1940.jpg

http://img109.imageshack.us/img109/8701/dscn1939v.jpg

TolgaEsentepe
18-02-2012, 16:13
ilk kendime ait arabamı 2006da almıştım, 98 civic hb yerimde duramıyordum aldığmda :D

5500
18-02-2012, 16:18
İlk aracımız 95 model şahin. İlk sahibiyiz, halen de kullanıyoruz. Maşallahı var tık demedi senelerdir.. Allah nasip ederse birkaç aya vti almayı planlıyorum, o zaman bi post daha atarım bu konuya :)

turbo&quattro
18-02-2012, 16:39
ilk arabam 2003 de aldigim 1995 model Vectra A idi. O araba sayesinde sanayide sabhlamalari , ustalarla kanka olmayi ogrendim. Asiri masrafliydi ve opele bir daha tocbe ettirdi. 9 ay kullanip 4bin tl kar ederek satmistim nasil olduysa.

kickbuttowski
18-02-2012, 16:50
Ýlk arabam tigra..1700 liraya almistim aldigimda kapilari gocuk boyasi cok kotu durumdaydi yeni kapi alip pasta cekmistim jantlarida boyayinca cok guzel olmustu :)

Kronik ecotec sorunlarindan korktuguum icin satmistim..

Editowski:

http://img189.imageshack.us/img189/7707/tgrr.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/189/tgrr.jpg/)

vtecburhan
18-02-2012, 16:53
ilk arabam 10 yıl once 75 hacı murattı kıyamadım satmadım halen garajımda yatıyor...
uzerıne kac vtı kac ıes gectı hatırlamıyorum ama ılk arabamın verdı hazı bugune kadar hıc bı artaba vermemısdır haftada 1 kez olsa bındıgımde COK ZEVK ALIYORUM

UFAK BI KARE
http://e1202.hizliresim.com/u/l/2ub76.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

asot
18-02-2012, 16:58
cebimden kasıp aldıgım ilk arabam 106 quiksilverdi. Ta izmir'e kalkıp gitmiştik arkadaşla, galeriden dökük vaziyette almıştım ama benim için çok değerliydi. hala daha özlüyorum.

react1ve
18-02-2012, 17:10
benım ılk araba muhabbetım cok karısık ama yıne de herseye ragmen komık ve eglencelıydı..lıse 2 ye gıdıyordm daha ehlıyet falan yok tabı hala cok yakın olarak gorustugum arkadasım ıle cevremızden kaynaklı guzel bır ıs yapmıstık ve elımıze bayagı yuklu mıktarda bır para gecmıstı tam 106 ların fıldır fıldır jılet gıbı gezdıgı zamanlar..dedık 2 tane 106 alalım bır sana bır bana ama nasıp degılmıs..yakın bır abımız askere gıdıyordu ve bebesı yenı dogmustu arabasını satıyordu maddı sıkıntıs vardı bır nevı ısı gorulsun bızde bınerız gezerız dıe beyaz 93 model si ını almıstık hb =) aldıgımz gıbı 17 jantları cakmıstık ama yay yk coıl yok cahıllık ıste her vırajda surturuyrdu camurluk ıclerıne =) hıc ılgılenmıyorduk sadece gazlıyorduk delı gıbı =) bı aksam caddede gzerken suan hala beraber oldgum kız arkdsım ankraya gıdıyordu otobus ıle arkasından yapıstrdık delılık ıste.. ne yagına baktık ne suyuna motor elımızde gerı donduk cekıcıyle =) resımler var bulursam paylasacagım.cekıcı ustunde arabanın ıcınde elımzde bır poset seker cıps bıskuvı falan takılıyordk =) daha sonra da yaptırır yaptrmaz satmaya karar verdık ama aldıgımz abının ılk arabasıydı ve baskasına gıtsın ıstemıyordu bızde ona geri satmıstık =) en son gecen sene bakırkoyede gordum sıyaha boyanmıs..

cok guzel anılarımız war o aracta acemılgımızı fazlasıyla attık ah ne gunlerdı =)

Baran^
18-02-2012, 17:34
İlk arabam babamın eski arabasıydı 2003te liseye giderken araba araba diye kudurmamdan ötürü onu bana verip kendine 5.20 almıştı.O zamanlar mırch zamanıydı modifiyede nickimde p-Rimera idi :) Siyah 1.6 düz vites primera.İçini bordo deri kaplatmıştım siyah dikişli, camlar vişne sokakta çin işi 50 liraya cam filmliydi.Arkaya spoiler sonra gidip doğumgunu hediyesi annem italyan antera jant almıştı.Yaylarını kestirmiştim logolarını sökmüştüm arkadan.Far kaşı yapmıştım sis farı yoktu serviste sis farı taktırmıştım sinyalleri baglatmıştım mc drive da parklar açık olmadan olmazdı ahahaha gazlı bezle silerdim sabah akşam cayır cayır parlardı.O arabayı cok sevmiştim ogunden sonrada hep sedan arabalara zaafım oldu..Resmini bulursam yuklerim

Burak-Akın
18-02-2012, 17:40
şuanki kullandıgım ilk aracım :)) kendi aracım oldugu içinmi bilmiyorum ama herşeyin en iisi olsun istiyorum. aracıma kendimden iyi bakıyorum =)) buluşmalarda bagzen dalgaya alan bile var. genemi yıkan gene mi temiz bu araba diye :D

TuGaY_TaN
18-02-2012, 18:03
Kendıme ait ilk aracımı 19 Eylül 2011 de almıs bulunmaktayım 6 ay oldu sanırım.Yazın gece gunduz aralıksız calıstım yemedik içmedik gezmedık.aileminde biraz katkısıyla ılk aracım 95 Model doğan Slx aldım.http://c1202.hizliresim.com/u/l/2udk6.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
Arkadaslarım 3-5 daha koyup avrupa bır arac alsaydın eskı arabaylan ne ısın var felan dedıler kımseyı umursamadım.Elimden geldıgınce eksıklerını tamamladım.Şimdi ufaktan Bir şeyler yapmaya basladım dış gorunumune.Ama cok farklı bır duygu allah arac sahıbı olmayanlarada nasıp etsin..

GökhanK
18-02-2012, 18:19
ilk arabamı 2008 de abimle ortak aldım ondan sonrada abimle ortak araba almaya töbe ettim :D çünki abim arabaya ne zaman binse muhakkak kaza yapıyordu yada ceza yiyordu :D ancak arabanın en sevdiğim yanı egsoz seramik yazılım shortshift ile egzantrikli yazılımlı vs vs vs kısacası dolu 106 lara saplamasıydı bu yüzden satmaya kıyamıyordum ancak sattık o gün sanki hayat sadece 106 mış gibi üzülmüştüm hatta geri almak için sattığım adamı arayıp geri istedim ancak satmadı sonraki arcım YamahaR1ve Vti diye devam ediyor
http://106-gtii.blogspot.com/2009/07/106-gti-resimleri-07-bby-93-resimleri.html

oguzhan999
18-02-2012, 18:22
anlatırsam gözleriniz dolar valla , :D

Ama şöyle söyliyim okadar araba deiştirdim , halen ilk arabam duruyor halende onunla uraşıyoruz , hangisimi ? avatarımdaki nam-ı diğr Maxiwos :)

fatih_selvi
18-02-2012, 19:01
İlk kendime ait arabamı 17 yaşında aldım. 1973 Model 1973 Vosvos.
15 yaşında başladı aslında vosvoslara karşı ilgim.Bu ilgi günden güne arttı, hep almak istedim ama haliyle lise 1 giden bi kişinin kendi harçlıklarıyla araba alması biraz zordu.Yaşım geldi 17'ye yemedim içmedim ailemin desteği olmadığı halde kendi harçlıklarımla 2. sahibinden 1973 model 1303'ümü aldım.Biraz elini yüzünü düzelttim sattım ve hayalimdeki 1964 model 1200ü aldım.Şuanda da yemeyip içmeyip onu besliyorum.

Conqueror
18-02-2012, 19:32
Ilk arabam ıcın 26 sene beklemek zorunda kaldım. Arabamı baba parasıyla almak ıstemedıgım ıcın babamın ısınden cıktım. Kendı kazandıgım para ile 6 ay once aldım arabamı ama hala goremedım. Haftaya ıstanbula dondugumde arabama kavusucam.(baba araclarının degerını unutmam ancak kendı ılk arabamı hayatım boyunca saklamayı dusunuyorum)

D.CaN
18-02-2012, 19:47
http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/95058-ilk-ask.html :)

blow07
18-02-2012, 20:10
1989 model bendende yaşlı W201 190E 2.0 aracımı 2 ay önce aldım. İlk arabam . Babam çok karşı çıktı araba almama. Annem sağolsun hakkını asla ödeyemem . Benim birikmiş paramın üstüne bir miktar koyarak aldım bu aracı. Babam arabayı aldığımı yeni öğrendi. Aldıktan sonra BBS jant - Müzik sistemi - Alçaltma gibi modifiyeler yaptım. Aracım hala bende. KKTC plaka Allah izin verirse inşallah TR plaka yapmayı düşünüyorum.

Anu
18-02-2012, 20:45
İlk arabam şu anki Polom. Civic Si hastalığı vardı bende, üniversite yıllarımda yemeden içmeden gezmeden para biriktirdim. Her düşüncemde para vardı :D Nişanlımla (o zaman kız arkadaşım) ayrılacaktık bu sebepten dolayı. Parayı denkleştirdim ama düzgün Si bulamadım. Ne bulduysam ya satılıyordu ya da patlak çıkıyordu. 1 sene sürecinde Si ları geze geze arabadan midem bulandı, özellikle çakalların eline düşmüş olanları. Satarken Ferrari gibi anlatıyor, arabayı inceleyince sağdan soldan kaynaklı, şasi haşat, motor yağ yakıyor tangır tungur çalışıyor. Adamlar da hala fiyatlarda uçarak satmaya çalışıyordu. En son illallah dedim ve farklı araba aramaya başladım. Polo nun sağlam minik dış görünüşü hoşuma gidiyordu. Biraz araştırdım ve 1.4 100 hp lik spor modeli olduğunu öğrendim. Sonra bunlara sardım ama yine elimi attığım yeri kuruttum satılık çok az vardı :D Birkaç tanesini kaçırdım, motoru gidik derken tam sabrımın sonuna ulaşmışken en son satılık olan en çakal görünümlü kaput uzatmalı Polo ya bakmaya karar verdim. İlanda görünce sahibi mahvetmiştir diyordum. Gidip görünce 1 saat içinde almaya karar verdim. Sahibi arabaya çok çok iyi bakmış, okursa diye teşekkürlerimi iletiyorum kendisine :) Biraz daha ön yargılı davranıp görmeye gitmeseydim kim bilir nasıl bir arabaya bulaşacaktım. Si almadığıma hiç pişman değilim, başlarda delisi olsam da güvenlik ve motor konusu hep aklımda soru işaretiydi.

halili
18-02-2012, 21:39
benim değilde ailemin ilk aracını şu şekilde aldık.babam emekli olmuş ikramiyeyi almış.biz de hevesle her hafta altunizade papyona gidip geliyoz.araba alalım dıye neyse bir sabahgene bakmaya gittik abimin şimdiki bacanağı dayıoğlu ben ve abim birlikte okulun olduğu yerde beyaz 96 spring duruyor.yaşlı 55yaşlarında bir amcadan.tübitak ta çalışıyormuş. kullanması için tahsis etmişler.sonrada emekli olunca amcaya vermişler.tertemiz bir araba öyle böle konuş falan tabi biz bakmaya gittik cepte para yok.karar verdik eve geldik çamlıca ya babama anlattık tama hadi alalım pazara gittik.arabanın yanına bir baktık arabanın sahibiyle biri el şıkışmış pazarlık ediyor.içimize oturdu.biz bakıyoz pazarlık bozulsun diye adam bize o zaman 3250 ye bırakmıştı.diğer adama 3500 demiş ama adam sıkı pazarlık edince vermekte istememiş.bu arada bizi gördü orda beklerken. hayırdır dedi.dedik abi paramız yoktu yanımızda eve gittik para aldık geldik.dedi ben verdim ama .adam üzüldüğümüzü görünce direk karşı tarafa arabayı bu arkadaşlara sattım dedi.bize öbür adam bi baktı çıktı gitti arabayı pazardan çıkardık tabi pazartesi günü şatış yapıp kapıya geldiği gün gece 12 ye kadar temizledik akşam vakti .arabayı da satarken daha pazara girmeden kapıda nakıt paraya sattık hala görüyorum beylerbeyinde.:)

AFy
18-02-2012, 22:08
Hatırladıgım ılk aracımız 92 Flash dı pek hatırlayamym oyle yanı cok oldu satalı ancak ıyı gıttıgını ve o aracla cok gezdıgımızı hatırlıyorum sadece. Ardından sattık bı kac sene sonra araba baktıgımzda babam cıvıclere baktırıyordu toyotolara vs. acıkcası bı ton arabaya baktırıyordu netten her gun arıyordum yaklasık 3 ay aramıstık bulamamıstık daha sonra artık kendı kafama gore araclara bakayım dedım 306 hayranıyım ve 306 Platınıumlara bakmaya basladım derken bı arac buldum tek fotoğrafı vardı abım görünce begendı dur bı babama gosterelım dedı daha sonra adamı aradık geldı arac baya turşuydu koltuklarında sıgara sondurulms kıcı basık burun kalkıktı hayal kırıklıgı oldu dahada peugeot bakmadık sonra artık sıkıldm 3 ay arac bakmaktan ve butun ınternet sıtelerını arastırıp butcemıze uygun marka model ayırt etmedn 40 küsur arac buldm begendgmz 306 lar cıktı onları aradık ve cıtamızı tamamen 306ya cevırdık bıraz bekledık bır suru aracı aramaya basladık hepsı satılmıstı bırı harıc onada satıldı dıyerek abım aradıgında satılmadıgını duyunca hemen babam gıdıp baktı ve sonuç olarak hayalıme kavustum bı 306mız olmustu gtı olmasada yaptıgımız tek şey egzoz ve far karartmaydı daha sonra sattık ınanılmaz üzüldüm ihtiyaçtan satmıstk daha sonra sattıgımz sahıbı kaza yapıp pert etmıstı hala pcde ve fotoğraflarını görünce gözüm dolar:)
Ardından satınca butcemıze gore yenı araclar baktık ama peugeotlara yanasmıyordu babam olursada 306 olsun dıyordu ama o fıyatlara 306 bulmak zordu farklı araclara bakarken dukkanın onunden 4 kapı bı 106 gectı baba şöyle birşey bulsak ya dedım babamda aa 4 kapısı var mı bunun dedı var dedım ıyı gıdıp abınle dalga gecelm bıze bulsun dıye dedı eve geldık abıme soyledık abımde 1o dk ıcınde Techde 4 kapı bıtane buldu o gun satılk vardı sansımıza aradıgmzda satıldıgı soylendı bakmaya devam ettık ama gittik tek kapısını aldık :) ancak malesef cok zevklıydı ancak bızı cok uzdu ve sımdı ıse babam bıdaha tek kapı almam demesıne rağmen 99 model 97 bınde orjınal bır 206 sununca dayanamadık ve gıttık aldık ınanılmaz memnunuz ve 106 206 306 serisini tamamlamıs olduk darısı GTI a :)

ProdriveSTI
18-02-2012, 22:10
Destan gibi uzun surer simdi benim ki. :D

Murat Süslü
18-02-2012, 23:18
ruhsatında adım yazan tek araba yani ilk göz ağrım kızım 97 şahin s im daha 78 binde ilk sahibi zengin bi bayandan daha doğrusu bayanın babası vefat ediyor eşine kalıyor eşide vefat edince kızına kalıyor kızındanda ben alıyorum daha koltukların kenarlarında poşetleri duruyor ve içi hala 0 kokuyo ve bi hızla aldık arabamızı ufak tefek oynuyoruz kendi çapımızda :)

BRETE
18-02-2012, 23:34
arkadaşlar bide hondacılar anlatsa ya bu amca teyze olaylarını nediyolar bu arabaları almak için yaşlı başlı insanlara senden geçmiş teyze :D sen bana satmı :Ddiyorlar bırakta biraz biz gazlayalım mı diyorlar:Damca yaşını başını almışın bırak artık bu işlerimi derler:D kaç gün peşlerinden koşuyorlar karşı tarafın tepksi ne oluyor illaki güzel hikayeleri olanlar vardır bunlarıda okumak isterim burdan kendi adıma başka bi konu açmak istemedim bu konuya biraz daha renk gelir en azından :)

darkmoon
18-02-2012, 23:43
arkadaşlar bide hondacılar anlatsa ya bu amca teyze olaylarını nediyolar bu arabaları almak için yaşlı başlı insanlara senden geçmiş teyze :D sen bana satmı :Ddiyorlar bırakta biraz biz gazlayalım mı diyorlar:Damca yaşını başını almışın bırak artık bu işlerimi derler:D kaç gün peşlerinden koşuyorlar karşı tarafın tepksi ne oluyor illaki güzel hikayeleri olanlar vardır bunlarıda okumak isterim burdan kendi adıma başka bi konu açmak istemedim bu konuya biraz daha renk gelir en azından :)

bizde 94 gsi var duyduğumuza göre antalyada bir tane kırmızı 94 op orjinal gsi varmış yaşlı bir teyzede ilk sahibi istanbuldan bizim büyükler gitmiş 20 bin tl ye kadar teyzeye teklif etmişler teyze satmamış.. antalyadan çok 15-17 bin rakamları görmüş araç teyze satmamış.. kmde aşırı düşükmüş kadın bakkal çakkal manav alış verişine gidioyrmuş duyduğumuzda bizde inanamadık :)

reckor
18-02-2012, 23:44
ilk arabam uno idi esimin butun altınlarını satıp almıstım 5 bınlıraya sonra 5 bın masraf sonra 5 bıne sattım 2 sefer motor yaktım 5 bın zarar sonra polo 98 sonra dogru yolu buldum ies 2001

Low-Rider
18-02-2012, 23:45
İlk arabam babamın eski arabasıydı 2003te liseye giderken araba araba diye kudurmamdan ötürü onu bana verip kendine 5.20 almıştı.O zamanlar mırch zamanıydı modifiyede nickimde p-Rimera idi :) Siyah 1.6 düz vites primera.İçini bordo deri kaplatmıştım siyah dikişli, camlar vişne sokakta çin işi 50 liraya cam filmliydi.Arkaya spoiler sonra gidip doğumgunu hediyesi annem italyan antera jant almıştı.Yaylarını kestirmiştim logolarını sökmüştüm arkadan.Far kaşı yapmıştım sis farı yoktu serviste sis farı taktırmıştım sinyalleri baglatmıştım mc drive da parklar açık olmadan olmazdı ahahaha gazlı bezle silerdim sabah akşam cayır cayır parlardı.O arabayı cok sevmiştim ogunden sonrada hep sedan arabalara zaafım oldu..Resmini bulursam yuklerim

baran,dtm kanat takmışmıydın yada takmayı düşünüyomuydun?

mırch zamanı siyah primerası olan biriyle acaip çok konuşuyordum kesin sendin:D

ama o zaman ki nicki'i mi hatırlamıyorum

BRETE
18-02-2012, 23:47
bizde 94 gsi var duyduğumuza göre antalyada bir tane kırmızı 94 op orjinal gsi varmış yaşlı bir teyzede ilk sahibi istanbuldan bizim büyükler gitmiş 20 bin tl ye kadar teyzeye teklif etmişler teyze satmamış.. antalyadan çok 15-17 bin rakamları görmüş araç teyze satmamış.. kmde aşırı düşükmüş kadın bakkal çakkal manav alış verişine gidioyrmuş duyduğumuzda bizde inanamadık :)

bu insanlar bu araçları ya bilmeden alıyorlar yada bizim kafadan :D işi bilip salağa yatıyorlar :D arkadaşlar illa honda olmasına gerek yok marka farketmez honda dememin sebebini sizlerde biliyosunuz az çok :D

Emir_b16a
18-02-2012, 23:49
sene 2005 ti sanırsam o zmn bütün vti lar 90 000 km civarında gezmekyetdi 120 000 de olanlarıda vardı çok aradım bulamadım istediğim gibi fiyatlarda 17 000 25 000 arası değişiyodu

sonra etilerde doğuş otoda lupo gti gözüme çarptı plaka vermiyim o zmn 77 000 deydi 4 sene sonda daha düşük km de sahibinden de görünce çok güldüm gittik fiyatta anlaştık anlattığınız gibiyse alıcaz ddik sonra aracı gördük servis kayıtları incelendi araca bakıldı ve beğenmedik

mutsuz mutsuz eve döndüm son umut sahibindene girdim resimsiz ilanlarda 2 tane vti buldum 1 i siyah hb 75 000 de diğeri sedan kırmızı 98 000 ikisinide aradım siyah araba yakında olduğu için ona gittim teyip hariç çalmışlar adamda uyuz olmuş kapıyı kanırttıkları için satıyo arabayı baktırdık ölçtük biçtik 21 000 e aldık

satma gibi bi niyetim hiç olmadı sonuçta ilk arabamdı bizim aile adetidir araba alınır satılmaz kolay kolay eğer özel bi arabaysa parçalayana kdr zorlanır araba :) babam kdr imkanım yoktu bnde 1 arabada bunu yapabildim sonunu tahim edersiniz araba mort :D

okul vs araba sevdası ve ders saatleri boyunca sanayide uğraşmakla geçince aileden veto geldi üni bitene kdr araba alınmıcak die :)

bnde gittim mazda 323 aldım otomatik 1.8 şimdi baya bi nazımı çekti

ama aynı hisleri şimdi daha güçlü motorlu 4 çeker bi araba için beslemeye başladım bakalım bu yaza kdr çözebilirsem işleri hedefimde 1 imprezza yla aşk yaşamak var yada başka keyifli bi araçla bakıcaz :)

bu arada vti da büfeci bi arkadaşındı komple standarttı 1 parça boyalıydı :)

ERY98
19-02-2012, 00:03
ilk göz ağrım 94 senesinde babamın sahip olduğu 92 model BMW E36 kasa 3.18 i di.. hey gidi gidi ne günler i di :) :)

BaybuRtlu69
19-02-2012, 00:25
Ne hikayeler varmış yaa, hepsini okuyorum yavaş yavaş :)

Melih-Ö
19-02-2012, 00:33
İlk uğraştığım araba annemşn Jazzıydı. İlk şahsi arabamsa Fiestaydı. Fiesta namı diğer Bilo önceden babamın arabasıydı 16 yaşındaydım ilk trafik tecrübemi yaşamıştım. Babam arkadaşına satmıştı bende işe girince kenardaki birikmişe kredi çekip Biloyu aldım :) Bilonun yeri her zaman bambaşkadır bende :)

Aldığım hali :)

http://b1202.hizliresim.com/u/m/2uum1.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Bendeki hali :)

http://c1202.hizliresim.com/u/m/2uumv.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

alex
19-02-2012, 00:52
ilk arabamo 6 sene bırıktırıp aldm

1999 model proton compact 1.3 glsi izmirden taaaaaaaaa gidip abim aldı getirdi
ufak tekfek ıslemlerı vardı onları halletık maşallah yaza ıyıce toparlanıp kız gıbı yapıcam :)

powERS
19-02-2012, 01:06
benim hikaye baya kısa.

benim kendi arabam olmadı daha. :(

meLaNchoLic
19-02-2012, 01:30

mat kırmızımı? (daha dogrusu gunesden matlasmıs bı kırmızımı) :D

MBuğra
19-02-2012, 01:32
gelibolulu arkadaşlar, gelibolu'da çok temiz sedan vtec var diyolar amcadan, aslı astarı var mı bu işin? :D

darkmoon
19-02-2012, 01:37
mat kırmızımı? (daha dogrusu gunesden matlasmıs bı kırmızımı) :D

odur o :) ben görmedim abimiz dedi arabanın rengide gitmiş falan dedi çok esprisi yapıldı teyze migros poşetlerini nereye koyuyodur falan filan oğlum torunları bugün bana ver ben bir bime gazlıycam :D :D

meLaNchoLic
19-02-2012, 01:45
bizim mahallede tek kapı op orjinal bi astra hatrlıorum rengı kacmıs kırmızıydı pembeye calıodu artık :D ama gsi mı die gidip incelemedim bi ara satılık yazıodu hatta noldu blmiom :D

darkmoon
19-02-2012, 01:52
yok bu teyze satmıyormuş sorun orda :)

Arenimo
19-02-2012, 01:57
İlk sahsim adina arabami 4 sene once belki birazdaha fazlaydi askerden gelince aldin 2003 MG cok emek harcadim hayatimin ilk askiydi o araba ve hayatiminda ilk askini buldum mg varken seneler gecti 6 araba degistirdim herseferinde daha iyisini allah nasip etti ama hep aklimiz mg de kaldi isin kotusu bikac haftadir hayatimda tek sewdigim kizi kaybettim simdi avendatorada binsem kar etmez keske mg im olsa yine o gunlere donsem...

Utku
19-02-2012, 03:36
yesılımsı 3.15 mı ne oymus babamın yanı aılemızın ılk arabası abım ablam gormus ben gormedım :) sora abım yardırmıs sırasıyla faırway dogan uno saffrane megane vs. Vs.a 10 kusur yıl once alım satım yapardı 206 cıvıc derken son 2lıden once cıvıc sora dogan satıldı ben a3 aldım bunuda yakınlarda satıcam kısmetse.araba kullanmayı ogrenmeye dagır herseyı doganda gordum

ALPER-VNS
19-02-2012, 07:05
lise sondayım babayla aram inanılmaz bozuk.. araba kullanmam kesinlikle yasak (ehliyetim de var halbuki) ama her aldığımda bi yeri elimde kalıyodu.. bi geliyodum ayna yok vs..

komple yasaklanınca araba kullanmam zamanında yaptığım tesisatımı sattım pıoneer 9700 falan baya iyiydi :) gittim telefon aldım kartla, nokia nın fotoğraf çeken ilk telefonundan en pahalısı o diye nakit sattım 2.000 lira denkleştirdim..

ford capri bakıyorum nova bakıyorum gözüm kesmiyo.. en son e21, golf1 ya da opel manta bakmaya başladım yine ısınamadım hiçbirine.. sonra fotodaki mantanın satılık olduğunu öğrenince diğerlerine bakamadım bile.. dedim biraz fazla veririm adam gibi bişeye binerim hem diğerleri 79 model falan bu 87 model irmscher dedim.. 2000liranın üzerine 3 senet yaptık 3500e bunu aldım.. o 1500 lirayı ödeyene kadar neler çektim o lise öğrencisi halimle bi ben bilirim bi Allah.. bi de araba rahat durmadı zaten aküsü mü bitmedi manifolddan eksozu mu kopmadı.. herşeyi sıkıntı olmuştu yani..

sonra satmaya karar verdim baktım olmıycak.. tam o ara ötv yasası bir çıktı 2 ay önce 1500 liraya almadığım 77 78 model arabalar 4-5.000 lira etmeye başladı.. (ruhsatını kullanıp ötv indiriminden yararlanılıyodu araç hurdaya verilerek) ama benim manta 20 yaş altında olduğu için o kapsama giremedi kafayı yemiştim..
http://img853.imageshack.us/img853/3895/img3258ck.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/853/img3258ck.jpg/)

levent
19-02-2012, 07:35
benim henüz kendi arabam olmadı, reno12 sonrası 92 bordo broadway vardı, onu 93 te annemin kuzeninden almıştık bi anlık bişeydi. 97 temmuzda onu sattık, flip-flop farlı 323 vardı 1.8 di, kazalı çıkmasa onu alacaktık o zaman kırmızı renkliydi hemde :) daha sonra vectra a, ae101 corolla falan bakıyoruz babam amcam araştırıyolar. amcam aradı bigün bizimkini abi 2-3 tane corolla var biri hoşuma gitti atlayın gelin bak sende dedi. gittik eskişehire, babamla amcam gittiler sarar plazaya, amcamda da o zaman 95 xei vardı :) 97 yeşil varmış , kazalı demişler bide gümüş 96 gli gözlerine ilişmiş bizimkilerin. bi geldiler eve corolla ile. broadway sonrası mercedes gibi gelmişti :) 2002 yazında da 2000 haziran çıkışlı pörtlek göz corollayı aldık, ae101 imiz çok güzeldi ama kliması yoktu ve uzun yolda yaptığımız için annem fenalık geçiriyodu :D ben gördüm ae111'i evin karşısında galeride, special + klimalı modeldi yani en dolusu o dönemin. aldık gitti onu. d4d yi alışımız ise, 2005 kasım ayında annemin uzman öğretmenlik sınavı sebebi ile antalyaya gitmişken arabayı bakıma sokalım diyerek servise girdik, ben plazada şuanki arabamızı kurcalarken bi baktım bizimkiler satışta beni çağırıyolar, ne renk olsun diye :) derken bunu alıp çıktık..
alıcaz 2. arabayı da ama bakalım babam ne zaman okey artık ayırmamız lazım arabaları derse :) o da en geç 2014 ortalarında olur artık , kısmet, hayırlısı :)

gelibolulu arkadaşlar, gelibolu'da çok temiz sedan vtec var diyolar amcadan, aslı astarı var mı bu işin? :D

var gümüş gri.

Baran^
19-02-2012, 10:35
baran,dtm kanat takmışmıydın yada takmayı düşünüyomuydun?

mırch zamanı siyah primerası olan biriyle acaip çok konuşuyordum kesin sendin:D

ama o zaman ki nicki'i mi hatırlamıyorum

Önce taksici spoiler ardından dtm sonra alfa 156 ların buyuk kanadından takmıştım kesin benle konusmusundur :D

yearone
19-02-2012, 12:45

Gelibolu'ya her gittiğimde görüyorum yıllardır aynı yerinde. Gri sedan

BaybuRtlu69
19-02-2012, 12:49

satıyormudur acaba ?

İbrahim33
19-02-2012, 12:57
lise sondayken sürekli araba kiralıyordum babamda bu çocuk başımızı rent a carcılarla belaya sokacak diyerekten anneme bir tane fiesta tdci almıştı ama annemin şoförlük sıfır ve öğrenme isteğide sıfır olunca araba bana kalmıştı :D

İbrahim Erdem
19-02-2012, 18:55
Fiziki olarak olmasa da hayali olarak sürekli otobanda sıkıyoruz kendisiyle :D

PROMINENT
19-02-2012, 19:04
1994 320 beyaz tamponlar siyah 3 kol taksici jantı :) çalındı gitti.. 90 model ford fiesta1.3 anadol motor geldi hemen ardından..

bLackModeL
19-02-2012, 19:05
ah tipommm ilk alındı gece 12 de geldı babam uyumamıstımmm :D bekledımmm lise 1deydim ehlıyet yok gece kacırdım arabayıı ... teyp ayarlayım derkenn dalmısım araba gıdıyoo bı baktım onumde ford focus nası bı anı hareket milimlik kurtardım ama o rüzgar sesını hissettim fıst dıyee korkudan bastım geldım eve arabayı aynıs gıbı durdum babam bılır benı yalan dolan olmaz bızde .. sabah ındı assagıya ama cızgılerı cızdım aynısı gıbı durdumm daha bınmeden bu araba yerınden oynamıs dedı benımde kafam dusmus kızarmısım bı guldu saka yaptımm dıyee :) annem sonra dedı bana senı uzememek ıcın demedı gece kacırdıgını bılıyoruz dedı . ehlıyetını al ne yaparsan yap dedi :) bende alınca yaptımm
http://img405.imageshack.us/img405/8238/1000018vn.jpg

Low-Rider
19-02-2012, 22:24
Önce taksici spoiler ardından dtm sonra alfa 156 ların buyuk kanadından takmıştım kesin benle konusmusundur :D

ahahah tamam sendin o ya:D

mdfym zamanından en net hatırladığım muhabettler onlar çünkü:D

ykavcioglu
19-02-2012, 22:45
2009 ekimde gözüme kestirdim, 1995 model klima sunroof kol dayama lokal boyalı ve 135,000 km'deydi.....

3 ay peşinden koştum, aralıkta karşısına geçip fotodaki gibi baktım, 1 hafta sonra aldım.
http://c1202.hizliresim.com/u/m/2vtz1.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

evdekilerin haberi yoktu ve 2.araç istemiyorlardı,
45 gün sakladım ve satıp dizel araç almak zorunda kaldım
http://c1202.hizliresim.com/u/m/2vu3k.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

dayanamadım 1 sene sonra tekrar geri aldım..

http://c1202.hizliresim.com/u/m/2vu5v.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
veee şuan İzmir'de ilk gözağrım...

react1ve
19-02-2012, 23:34
cok temız duruyor masallah..

BurakCengizhanoğlu
19-02-2012, 23:36
İlk arabamı babam aldı :) Hacettepe üniversitesini kazanmıştım geçen sene.O sene çok istedim araba söz verdiği halde almadı.1 sene boyunca araba kavgası ettik..Hazırlığı geçemeyince beni yanına aldı okan üni. gönderdi.Başlar başlamazda punto tjet aldık :D

Murat Özcan
19-02-2012, 23:42
Bundan 2.5 yıl önceydi yeni araç almaya karar vermiştim gerçi evde araba vardı ama şahsi arabam değildi neyse,arkadaş çevremin yarısı hondacıydı o zamanlardan aşıktım hondaya bana dediler nap et honda al gerisini düşünme :) neyse ilk olarak vti lara sarmıştım o zamanlar ama ilk önce honda da pişmem gerektiğini söyleyen arkadaşlarım beni o araçtan vazgeçirim kardeşi olan ies i almam konusunda yönlendirdiler düşünüce oldukça mantıklıydı,biz aramaya başladık bir gün gece 12 den sonra nete baktım gördümki emekli ögretmenden hatasız ies hemen aradım adamında ihtiyacı varmış çokta güzel paraya anlastık sabah bastık gıttık arabayı garajdan cıkardı ki o an yok dedım ya boyle bır temızlıkte neyse servıse soktuk sıfır hatayla cıktı araba hemen aldık falan çok iyi olmustu cokta memnundum aracımdan hep satarmısın diyorlardı yok diyordum,bir keresinde yaslı bır amca cok ıstedı ıyı para verdı sattım 2 ay sonra verdıgım paraya gerı aldım dayanamadım :) daha sonrada nazar değdi kaza yaptım önüme polis arabası çıktı ona vurdum falan yüzde yüz suç onlardaydı parasını falan ödediler ama benim gözüm gibi baktıgım türkiyede sayılı temızlıkte olan ies imin durumu cok kotuydu ogun bugun hala uzulurum o aracıma..

aldıgım km:57.000 km de sıfır hata boya değişen yoktu..

http://www.resimyukle.com.tr/view/10441/Görüntü110.jpg
http://www.resimyukle.com.tr/view/10442/Görüntü115.jpg
http://www.resimyukle.com.tr/view/10443/Görüntü101.jpg

Ertug_T.
19-02-2012, 23:48
2008 de ilk arabam sıfır grande punto 1.4 8v oldu =) biraz görüntüyle uğraştık ama motor kesmeyince t-jet e geçiş yaptık =)

http://img10.imageshack.us/img10/7233/31082009188.jpg

react1ve
19-02-2012, 23:56
murat senın araba cok temızmıs gercekten bu kadarını beklemıyordum.aynı temızlıkte vtı bulman cok zor ama gelıbolu da warmıs bak gıt bı bak ıstersen =)

cix boy
20-02-2012, 00:18
araba tutkum yüzünden sürekli babamın arabasına biniyordum ve sadece müzik dinliyebiliyordum başka bişe yapmama izin vermiyordu çünki babam arabasını bir evlat gibi severdi arabası 98 model full orjinal hatasız 40binde kartal slx idi. çok oyalanırdım onlan derkn arkadaşım 2005 model toledosunu satıyordu ve artık benim de bir arabam olma vakti gelmişdi ve babama alalım onu diyim kartalımızı babam çok üzülerekde olsa sattı ve toledoyu aldık.Toledo bana almıştık hesapda,üniyi kazan araba senin dediler bende kazandım üniyi ama araba gene babamındı yine vermiyordu bana bende kızdım üniversitede aldığım harçlıkları biriktirdim ve kredi çekip ilk arabam olan 206 gti aldım. not:babam kartalı satalı 6 sene falan oldu ama halen daha o kartalı senin yüzünden sattım diyip diyip sitem eder durur BANA :):):)
http://a1202.hizliresim.com/u/n/2vwvr.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
buda gti'm

Murat Özcan
20-02-2012, 00:28
murat senın araba cok temızmıs gercekten bu kadarını beklemıyordum.aynı temızlıkte vtı bulman cok zor ama gelıbolu da warmıs bak gıt bı bak ıstersen =)

saol dostum temizdi temiz :) o temizlikte vti bulmak zor tabiki canım bulunmazda normal birşeyler arıyorum dur bakalım bakıcam ona

gökberk
20-02-2012, 01:19
Babamın elinden çok araba gelip geçer oldu..
En sevdiklerim AE92 Corolla ve Honda 1.4 is' ti... Taa ki şimdiki aracımızı alana kadar :D

Tam hatırlamıyorum ama 2002 veya 2003 senesinde 98 Model 1.4 is sedan Honda Civic'imizi satıp bir ev yaptırmaya kalkmıştık.
O zamanlar da Proton'un Jetpa zamanından beri servisliğini yapan aile dostumuz vardı. Onun vasıtasıyla ve ona güvenerek
Fıstık yeşili temiz mi temiz 98'' 416 Persona Hatchback modelini cüzzi bir miktara almıştık.
Arkadaşlarla maçtan çıkıp eve geliyordum. Evin önünde babam ve aile dostumuzu bir de sevimsiz mi sevimsiz markasını bilmediğim yeşil bir araba duruyordu.
O an gerçeği öğrendim ve analı avratlı küfür edip ağlayarak eve gitmiştim :Deli:
Akşamına da arabayla gezmeye gitmiştik. Ne olduysa o akşam oldu. ABS'ydi,klimaydu airbagdi derken kanım ısınmıştı.
Daha sonra o aracı üzerimize alamadık ... Sorunlar çıktı...
Bayram arifesine yakın zamanlarda arabasız kaldık. Babam da o aile dostumuzun kendine sakladığı ve şu an ki arabamız olan Gri Proton'u vardı.
Bayrama kadar ona müddet verdi araç bulması için. Bulamadı biz de onun aracını almıştık. O gün bugündür de çok şükür kazasız belasız sıkıntısız kullandık...Kullanıyoruz ... :)

http://ressim.net/8/upload/f48cb8fb.jpghttp://ressim.net/8/upload/1b22a719.jpghttp://ressim.net/8/upload/e51bbdab.jpg

enginetune
20-02-2012, 19:14
ilk arabamız babamda koldan vitesli 20M ford taunus vardı :) ilk araba kullanmayı onda öğrendim hatırlıyorumda direksiyonu benden ağırdı ayağa kalkıp çeviriyordum :D Şanzımanında sorun çıkmasaydı 26M e çevirecekti babam ozaman bile üzerinde 14 mangels jant olmasına rağmen deli gibi lastik yakıyordu. İlk modifiyeyi de dayımın aldığı uno da öğrenmiştim dayım üniversitedeyken 2.el 1.4 bi uno almıştı full bodykit çift çıkış egzoz cms jantlar ve geniş taban lastik :D manifolddan itibaren düz boru vardı 1.4 arabanın 2 sokak öteden sesi geliyordu daha sonra 95 yılında babam sıfır tofaş doğan s aldı 95 den 2011 e kadar benzinde bindik :)

pesimist206
20-02-2012, 19:58
8. sınıfta dersanedeydım tabı babanın meslekten dolayı arabayla kafayı bozmus bı ergendım kavga dovus zor zahmet bı gun babam aradı gel sıze araba aldım dıye :D ısyerının sokagına bır cekıcı uzerınde taklalı bı 206 gırdı al oglum bu abının yenı arabası demıstı :D

lıse 3 gıdıyordum sanırım o donem abım amerıkaya gıtmıstı cooperımızı satmıstık tabı arabasızlıga en fazla 2 ay dayanabılmıştım babama en son al otoparkta dursun yıkıyım uzaktan bakıyım ama ne olursa olsun bana bır araba al dıye yalvarmıştım 6 7 gun sonra dogum gunumde aradı ısyerıne gel evde yatıyosun calıs dmıstı tabı can sıkıntısı bınbır trıple gıttım ısyerıne 7 8 araba yıkattı en son sıyah bı clıo sporta geldı sıra benım salter atmıs artık ustun koru yıkıyorum arabayı sonra geldı yanıma ulan ınsan kendı arabasını boyle yıkarmı demıştı hayatım boyunca sadece bana aıt olan ılk arabam clıo sportumu hedıye etmıştı :)

TayfunS
20-02-2012, 22:06
Üniversiteyi bitir alalım dediler Allah razı olsun ailemden, okul bitmeden jetta fsi aldılar. Ruhsatında adımın yazdığı ilk arabam.

Allah daha iyilerini size nasip etsin.

ykavcioglu
20-02-2012, 22:08

abim plakasını biliyormusun bunun, yada geliboluda nerelerde, arabayı aldığına pişman edecek çeneye sahip tanıdığım var:)

MBuğra
20-02-2012, 22:19
ne vitiaymış arkadaş, bileydim daha önce söylerdim :D

ykavcioglu
20-02-2012, 22:20
ne vitiaymış arkadaş, bileydim daha önce söylerdim :D

plaka varsa versene ya, ztn çanakkaleye gelmek için sebep arıyorum, en kötü fotosunu çeker döneriz:)

MBuğra
20-02-2012, 22:24
plaka varsa versene ya, ztn çanakkaleye gelmek için sebep arıyorum, en kötü fotosunu çeker döneriz:)

Hiç fırsat olmadı canlı olarak görmek. sadece öyle bi duyum almıştım çevreden. doğru olup olmadığını sordum. ama sahibi pek satmaya gönüllü değilmiş diye duydum

ykavcioglu
20-02-2012, 22:27
plaka bi olsaaa herşeyi bulurum ben:(
ikna ederiz belki, genelde bağışıklık kazanıyorlar ama:D

erencagatay
20-02-2012, 22:48
sırasıyla
1992 205 gti
1986 uno turbo ie
1998 palıo 1,6 16v
2001 saxo vts
1989 320 coupe
1999 306 gti
1999 imprez gt
2006 corsa dızel
1994 e36 m3
2000 ford fiesta
2001 saxo dizel
1992 honda ıntegra
1986 500 sec
2004 ımpreza stı
2008 corsa dizel
son ikisini halen kullanmaktayım

cix boy
20-02-2012, 23:02
ilk arabamız babamda koldan vitesli 20M ford taunus vardı :) ilk araba kullanmayı onda öğrendim hatırlıyorumda direksiyonu benden ağırdı ayağa kalkıp çeviriyordum :D Şanzımanında sorun çıkmasaydı 26M e çevirecekti babam ozaman bile üzerinde 14 mangels jant olmasına rağmen deli gibi lastik yakıyordu. İlk modifiyeyi de dayımın aldığı uno da öğrenmiştim dayım üniversitedeyken 2.el 1.4 bi uno almıştı full bodykit çift çıkış egzoz cms jantlar ve geniş taban lastik :D manifolddan itibaren düz boru vardı 1.4 arabanın 2 sokak öteden sesi geliyordu daha sonra 95 yılında babam sıfır tofaş doğan s aldı 95 den 2011 e kadar benzinde bindik :)

aynı arabadan bizde de vardı 20M ford çok mükemmel bir araba idi ya halen daha ilgimi çekiyor :):) 500tl ye satmıştık o zaman sonrada kartalı almıştık ey gidi günler ya :)

BaybuRtlu69
21-02-2012, 23:07
sırasıyla
1992 205 gti
1986 uno turbo ie
1998 palıo 1,6 16v
2001 saxo vts
1989 320 coupe
1999 306 gti
1999 imprez gt
2006 corsa dızel
1994 e36 m3
2000 ford fiesta
2001 saxo dizel
1992 honda ıntegra
1986 500 sec
2004 ımpreza stı
2008 corsa dizel
son ikisini halen kullanmaktayım

Çeşit çeşit maşallahh :)

emre yeşil
21-02-2012, 23:52
İlk arabam 95 W124 200 oldu bmw isterken babam popçumusun topçumusun dedi ve aracını vermişti hemen ardından kandırıp 1997 model vti 3k almıştım tam 70 gün sonra pert oldu 1 yıl araba alamamıştım ondan sonra devamı geldi işte büyüdükçe imkanlar çoğaldı ama tadları azaldı.

GökhanK
22-02-2012, 00:21

aracın bakımlarını biz yapıyoruz ancak araç kırmızı değil lacivert tir hiç hata yoktur bayan olmasına ramen kaza boya solma vs yoktur antalyada daha ne cevherler var arkadaşlar benim kendi oturduğum muhitte 40k km de vtech var füme bu iki aracın sahibide psikopat satmak istemiyor satarmısın diyince dursun arasıra biniyorum diyorlar ve gülüyorlar hele teyze tam psiko daha sinyal ampulu değişmedi :icon_wack bi tanede 106 varki o araçı ne kadar söylerse sölesin alacağım tırnak kadar dahi boyası yok araç tam bir leylek spec kısaca pug bayisinden alsan ikisinin arasındaki tek far km olur o derece :D

tandogan
22-02-2012, 00:36
bir 7.40il'imiz vardı.1993 model 2002 senesinde krizden sonra elimize ilk geçen araba olmuştu.alacak karşılığı almıştık.bindiğimde resmen aşık olmuştum arabaya daha 9 yaşındayım kafa basmıyor o zamanlar bakım masraflarına,vergisine,benzinine :Dinşallah satmayız diye dua ediyoruz kardeşimle. :D mahallede bir tek bizde bmw vardı arkadaşlardan biri gelir camından içeri bakar,diğeri aç kapıyı bineyim der.o zamandan beri bizdeydi.artık babam sıkılmaya başladı cartından curtundan satalım dedi.büyükçekmecede bir arkadaşa satmıştık.senet karşılığı(2010) her ay ödeyecekti.devrettik aracı 15 gün sonra alan arkadaş aradı abi 1 ayda 350lira benzin parası vermişim hanım eve sokmuyor diye :D neyse geri aldık arabayı arkadaşın üzerineydi hala.doğum günümden bir gün sonra babam git arabanı al dedi üstüne. bende bir heyacan var anlatamam.noterdeki hatun salça olmaya başladı.daha dün 18 olmuşun bugün araba aldın ne kadar güzel... birde sırıtıyor pis pis :D günler geldi geçti 8 ay bende kaldı.şimdi gene sattım parayı bekliyorum geri dönmez umarım :D

BaybuRtlu69
28-05-2012, 17:28
Bir güncel çekelim ve diğer üyelerin hikayelerini görelimm :)

huseyinturk
28-05-2012, 17:37
üzerinden çok geçmiş sayılmaz , hala ilk arabama biliyorum ama bir hikayem var..

Öss puanları geldiğinden annem illede birebir dershaneye git daha iyi bir yere girersin diye tutturunca babam bu sene gir dershaneye para vereceğimize araba alalım sana dedi ve kandırıldım :)

üniye girdim 1 bitti 2 bitti baktım alıcakları yok koydum kafaya , bir yaz deli gibi çalıştım vs biraz para biriktirdim. e30 lara bakıyorum o zamanlar hep hatta 91 model klimalı fabrikadan çıktığı gibi duran birtane bulmuştum hiç unutmuyorum 12ye anlaşmıştık ta sahibiyle.Yol bilgisayarı bile vardı. Sonra evdekiler baktılar bu çocuk ciddi , alıcağım arabanında temizliğini bilmiyolar tabi , gidip milletin hurdasını alacağına , hayatını riske edeceğine bari biz bir araba alalımda evdeki bunun olsun dediler gidip sıfır doblo aldılar.Benimde pug307m oldu bu vesile ile. Dobloyu alırkende 1 hafta daha beklememek için bayinin elinde ful donanımlı tek rek olan türk kahvesi rengine ikna etmiştim babamı. müş. temsilcisi aracı 4-5 güne hazır ederiz deyince bu renk güzel değil diye vazgeçirmeye de çalıştım ama olan oldu artık..

S.Özeren
28-05-2012, 19:01
ilk aracım 90 model reno flashtı hala duruyor :D

isteyerek aldığım ilk aracım corsa c idi açıkcası çalışmadım ailem aldı aracımı manevi abiminde corsa c 'si vardı o çok büyük rol oynamıştır almamda hatta bizimkiler leon almak istiyordu ben yinede c aldım keşke almasaydım :D C i almaya karar verdikten sonra arkadaşımla galerilere falan bakalım dedik arabaya atladık incirli caddesine çıkar çıkmaz bu araç satılık ilanı ile önümden geçti bende böyle şeylere inanırım dedim bu benim kısmetimmiş demekki araç ayağıma geldi gittim aldım :).. hiç özlemiyorum aracımı motor kırdı , sensör arızaları , direksiyon kutusu falan fistan başıma gelmedik şey kalmadı ... Rahmetli Ananemde para vermişti alırken vefat edince aşırı soğudum arabayı tesisatı jantı ıvırı kıvırı ile 11 bin lira gibi komik bi rakama anında sattım

http://img41.imageshack.us/img41/9760/16092009069.jpg (http://img41.imageshack.us/i/16092009069.jpg/)

http://img686.imageshack.us/img686/6861/16092009076.jpg (http://img686.imageshack.us/i/16092009076.jpg/)

levent
28-05-2012, 19:17
abim plakasını biliyormusun bunun, yada geliboluda nerelerde, arabayı aldığına pişman edecek çeneye sahip tanıdığım var:)

Hiç fırsat olmadı canlı olarak görmek. sadece öyle bi duyum almıştım çevreden. doğru olup olmadığını sordum. ama sahibi pek satmaya gönüllü değilmiş diye duydum

plaka bi olsaaa herşeyi bulurum ben:(
ikna ederiz belki, genelde bağışıklık kazanıyorlar ama:D

Ben söyliyim amcayla konuştum ben yaz sonu ki en az 5-6 yıldır her yaz gittikçe gördüğüm bi arabadır. Satmıyo arabayı ki ciddi ciddi ben, babam, vti sahibi amca şeklinde oturup konuştuk :D

AcA_1988
28-05-2012, 20:58
06 yılında ilk aracımı almıştım 99 Civic 1.4 ies ailemden habersiz ve 3 ay kadar ehliyetsiz kullanmıştım yaptım ahmakçaydı ama gençlik işte
06-99 1.4ies 1 yıl kadar kullandım sıkıldım için sattım
07-92 200Sx S13 3 ay kadar kullandım adam edemedim zararınada sattım
07-01 Bravo HGT Modifiyeli en iddalı hgt lerden biriydi parasal durumdan dolayı satmak zorunda kaldım
08- 96 Fıat Coupe Askerlik sebebiyle sattım
10-96 Fıat Coupe Yakın bir arkadaşıma satmıştım tekrar geri aldım :D
11-04 C2 Hdi Standart bir şekildeydi aldığımda daha sonra mutasyon geçirdi ama sıkıldım ve sattım
12-02 Bmw e46 316 Compact M tech olması beni cezbetti en son jantları değiştirdim yapılacak pek fazla bir şey kalmadı sıkılmak üzereyim :D

SEÇKİN172
28-05-2012, 21:03
ehliyetimi ilk aldıgım gün 106 GTI ile tanıştıgım gün ah ah :)

::ZaFeR::
28-05-2012, 21:22
Nereden başlasam bilmiyorum ama ilk başlarda hep bir Mitsubishi Lancer almak vardı.Onu almak içinde biraz daha beklemem gerekiyordu.O zaman dedim biraz bekarken hızlı bir şeyler alayim istedim.Vti'lara baktım temizleri uçmuş durumdaydi.Ben de o zaman sitede ilanlara bakınırken Ercan abinin Si'yı gözüme çarptı.Sahibinden.com'da bakmadığım Si kalmamıştı ama nedense en içime sinen araç Ercan abinin Si oldu.Bende gözümü karartıp aldım Si'yı.İyi ki almışım diyorum gaz pedalına bastığım zaman : )

twin
28-05-2012, 21:58
banada kısmet eder inşllah Allah böyle hikayeler :)

can0001
28-05-2012, 22:01
106gti'ım vardı 98 model egzantrikler kapaklar deli gibi yapmıştık ama benden önceki zeki arkadaş kapaktan fazla aldırdığı için sıkıntılardan kurtulamamıştım bir günde 4 takım buji değiştirdiğimi biliorm diğerlerini kırmıştı :)

Low-Rider
28-05-2012, 22:04
İlk şahsi arabam hepinizin bildiği gibi :)

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/196796_10150159020353241_509013240_6637518_5529353 _n.jpg

İkinci de Corsa zaten , çalışıp kendi paramla aldığım ilk aracım.İkisinin de yeri ayrı.

Berke
28-05-2012, 22:06
Ehlıyetımı aldıgımdan berı ailemın peuget 406'sını kullanıyordum. Daha sonra kendi arabam olması konusunda kafayı sıyırmıştım ve almak istediğim araba Vti'ydı. Ailemin başının etini yiyordum ama "gerek yok araba var işte" şeklinde hep reddediliyordum. Reddedilmeme rağmen sürekli araba bakıyordum temiz bir Vti arayışındaydım. Baktığım 7. vti tam istediğim gibiydi. Son bi umut anneme gidip "Ben bu arabaya bu yaşta binmek istiyorum daha sonra ne yapayım" şeklinde duygu sömürüsü yapmıştım. Bir hafta sonra Vti koltuğunda oturuyordum. =)
Babam arabamı 4 ay boyunca arkadaşımın arabası olarak bildi. 4 Ayın sonunda sölemiştim. =) Sonra askerlik öncesinde hevesimi de aldığımdan sattım kendisini . Arabamı alan kişi yavaş yavaş benden uzaklaşırken arabamla gözlerim dolmuştu arkasından..

turbo&quattro
28-05-2012, 22:07
2002 yiliydi galiba 1995 model vectra A almistim ilk paramla. Hayatimda kullandigim en sorunlu aracti . Sirf elimden ciksin diye toyota yaris 1.3 ile takas yapmistim 4bin tl kar etmistim uzerine.

tolgasena
28-05-2012, 22:22
Hadi araba alalım dediler.. Niyetlendik sonra bazı aksilikler oldu.. Araba için tatile çıkacağımız günü ertelemiştik sonra tekrar aynı tarihe aldık.. Karadeniz turu yapıyorduk.. Enişte telefon açtı.. ''Peugeot servisindeyim arabamı bakıma getirdim arabalara bakınıyorum.. Aklında araç varmı?'' dedi.. Bende 207 isterdim la dedim.. Hayal olduğunu, dalga geçtiğini biliyordum..
İstanbul'a döndüm ''Hadi git Açı'ya al arabanı.. Siyah, sis farlı ve orjinal jantlı'' dedi.. Hala dalga geçtiğini düşünüp, ama enteresan da bir adam olduğunu içimden geçirip gittim servise..
Bir kadın karşıladı beni.. Böyle böyle dedim eniştemin adını verdim.. ''heh Tolga bey buyrun'' dedi..
Bir aracın yanına gittim anaa bildiğin eniştenin söylediğinin aynısı.. ''Şuraya imza alayım'' dedi.. Attım sonra da çıktım dışarı hızlı hızlı uzaklaştım ordan belki şakadır diye :D
Sonra 1 ay eve uğramadım rodajdı modajdı dediler Antalya yaptık 2 günlüğüne geldik..

anıl turan
28-05-2012, 22:33
ilk arabam babama isyan edercesine aldığım 2002 honda civicdi. Arabalara hepimizin olduğu kadar çocukluğumdan beri düşkündüm, lise zamanları değil arabayla gezmek, içinde oturmak için bile babamdan anahtarı zor alırdım. sonra ailevi problemler oldu ben üniversite 1. sınıfta işe başladım, birgun canıma tak etti, yaşım daha 18 kredi de vermiyorlar anneme kredi çektirip, taksitlerini ödemek şartıyla ilk arabamı çok sevdiğim galerici bir abimizden satın aldım.

araba kullanmayı hondam da öğrenmiştim. üniversiteden mezun olana kadar kullandım. bakımları dışında hiç bir problem çıkarmadı, fırsatım olsaydı bende bir kenarda tutmayı çok isterdim ilk arbamı.

http://img260.imageshack.us/img260/5204/resim254vt4.jpg

brv
28-05-2012, 23:35
ilk arabam 98 model Bravo Sx'di. Üst komşumuzun arabasıydı ilk çıktığından beri meraklısıydım o arabaların,laf arasında anneme araba satılırsa kaçırmayalım çok güzel araba diye söylemiştim aradan 2 ay geçtikten sonra babam arabayı hala istiyorsan alalım demişti deliler gibi sevinmiştim. 2003-05 arası her türlü kahrımı çekti,ocağıma incir acağı dikti öyle aman aman kaçmazdı ama filtre ve egzoz sesi yeterdi onun, hala arada sırada hgt alma fikri çeliyor aklımı :)

Nick'imde ilk arabamdan çıkmadı BRaVo :)

zekky
28-05-2012, 23:44
Mersin üni. yi kazanınca annemin arabasıydı benim olmuştu.
Klimamı açar sağdan sağdan püfür püfür gezerdim :)
Özlemiyor değilim :)
http://i46.tinypic.com/25qfzo8.jpg

Ome_RS
28-05-2012, 23:54
ilk arabam 99 accent ls idi motor alıcaktım tehlikeli diye babam üzeirne takviye yapıp almıstı ehliyetim yok arac kullanmayı bilmiyordum babamda ole bahcede ileri geri yapa yapa debriyaja alıstım sonra bi akrabam kullanmayı öğretmişti
sonra satıp 99 ies sonra 98 accent kısa süre kullanıp sattım ardından 2001 ies şimdi crx
sırada ne var Allah kerim :)

Sercan AKCAN
29-05-2012, 00:57
ehliyeti alır almaz bana araba alın diye tutturdum.Bu ay öteki ay diye sürekli ektiler beni 3-5 ay en son sinirlendim elimde 5-6 bin lira para araba falan istemiyorum sizden arabada almıyorum ben motor almaya gidiyorum diyince zar zor kapıdan cevrildim.ertesi günde ilk arabam 207 i aldık :)

eve gidincede fotosunu koyarım

07jetta
29-05-2012, 07:25
1997 Yılında daha Ehliyet almamışken 92 Model Suzuki Samurai Jeep almıştım, o zaman 5.000 DEM Para Saymıştım araca, Gençlik hatası işte aracı aldıktan sonra çekmediğim derler çile kalmadı :D

Ocağıma incir ağacı diken araca 5.00 DEM daha masraf yaptım fakat satarken 5.000 DEM gibi paraya elden çıkarmak zorunda kalmıştım.

BurakYozgat.
29-05-2012, 09:17
Benimde küçüklükten beri arabalara hevesim vardı ama gel görki babam araba kullanmayı öğretmiyodu izleye izleye ben öğrenmeye çalışıyodum kendi arabasınıda vermiyodu yengemin 1.3 Getz'ini ala ala öğrendim kullanmayı. Sonra çalışmaya başladım gittim kenarda kıyıda köşede ne kadar param varsa kimseye minnet etmeden 91 model Şahin'imi aldım.. İnsanın kendi parasıyla kendi arabasını alması kadar güzel bişey yok bence.. Baba parasıyla alınan 2012 mercedesten bile daha cazip geliyo benim arabam bana :) yine para biriktiriyorum önümüzdeki sene daha iyisini alıcam saklicak bi garajım olsa satmayı aklımın ucundan geçirmem arabamı :)

Draniela
21-08-2012, 01:41
2008 de ilk arabam sıfır grande punto 1.4 8v oldu =) biraz görüntüyle uğraştık ama motor kesmeyince t-jet e geçiş yaptık =)

http://img10.imageshack.us/img10/7233/31082009188.jpg

bence gayet iyi bu :) üstüne o jantlar boyansa peh ama t jet dedin mi duracaksın çok iyi seçim olmuş. babam demişti t jet alalım diye baştan ben istememiştim sonra tamam olur dedim babam istemedi ah ah olsaydı keşke :)

doush
21-08-2012, 02:00
ilk arabam 2003 de aldigim 1995 model Vectra A idi. O araba sayesinde sanayide sabhlamalari , ustalarla kanka olmayi ogrendim. Asiri masrafliydi ve opele bir daha tocbe ettirdi. 9 ay kullanip 4bin tl kar ederek satmistim nasil olduysa.

2002 yiliydi galiba 1995 model vectra A almistim ilk paramla. Hayatimda kullandigim en sorunlu aracti . Sirf elimden ciksin diye toyota yaris 1.3 ile takas yapmistim 4bin tl kar etmistim uzerine.

O kadar sorunluymuş ki 2 kere yazdırmış yusuf abiye :D

ProdriveSTI
21-08-2012, 02:38
O kadar sorunluymuş ki 2 kere yazdırmış yusuf abiye :D

:hahaha: Koptum. :D

Yusuf abim yaa 1 tanedir. :D

turbo&quattro
21-08-2012, 02:42
hahaha koca konuda benim mesajlarimimi buldunuz sadece :D

Opelmi bir daha aman diyim .d

iz_sport
21-08-2012, 17:25
ilk aracımı 2010 da aldım 98 doğan :) aracımla cok ugrastım tüm hevesimi gerceklestirdim ama cıvıc almak istiyordum satmam gerekti satmaya kıyamadım arabayı pert edip parasıyla cıvıc aldım :) keşke satsaydım geri alırdım diyorum şimdi

FATİH
21-08-2012, 21:09
hiç arabam olmadı, dolayısıyla da hikayesi. :)

CTG
22-08-2012, 00:02
kendi paramla ilk arabami 2 sene once aldim. bi suru golf pacific baktim, hic icime sinen cikmadi, galericiler ayri dert.

4-5 araba baktigim ve pertimin ciktigi bi gun, en son ilanini kaydettigim ama hic aklimda olmayan bi boraya bakmaya gittim. yarim saat sonra adama kaporayi vermistim :) ilk sahibi amcamiz dunyada gordugum en titiz adamdi, arabasini pamuklara sarip saklamis, tatile gitmek harici kullanmamis bile. servise gostermeye gerek bile yoktu ama ertesi gun noterden once formaliteden babam goturup gostermis, usta abi almiyosan ben alicam falan demis :)

ogleden sonra isten izin alip notere gittim, o yolu hic unutmayacagim, biraksan bogazi yuzerek gecicektim :) satisi yaptik, adam gozleri dolu dolu geldi, evime kadar son bi kez kullanabilir miyim dedi :) araba aldigima mi sevineyim adama mi uzuleyim bilemedim, esi geldi aman evladim dikkali kullan hizli gitme falan :) adami evine biraktik, gittik kaskosunu yaptirdik, deposunu doldurduk falan derken goz acip kapatincaya kadar 30 bin km yapmisiz

benim de satmayip ilk arabam diye saklama dusuncem var ama hayal tabi. serefsiz hala da verdigim parayi cikariyo, kar ettirecek utanmasa :D

http://i906.photobucket.com/albums/ac265/ca66/A4F02C30-DE9C-4B2F-BA6F-B96D244BDD04-314-000000149E85051E.jpg

SekoLive
22-08-2012, 00:10
ilk arabam 98 Tipo 1.4 S di hidrolik direksiyon ön iki camın elektrkli olması benim için cok güzeldi :)

ozaman araba almaya karar verdim araştırdık araştırdık bi ton araba baktık bi gün karşı komşumuza sordum dedim abi tipolar nasıl beğeniyomsn sende var kullanıyorsun. oda ben cok memnunum ama satıcam biraz daha büyük bişi alacam derken hiç aklımzda olmayan ve bizim için cok güzel olmayan bi tipoya talip olduk 1 gün sonra kubilay araabaya baktırdı ertsi gün arabayı aldık :) Aylarca araba bakıp karşı kaldırmımzdaki arabayı almak ve arabayı il aldıgımda bi tur atp geri getirdiğimde aldıgım adamın yeğenlerininn arabaya koşup dayı dayı sesleriyle beni görüp suratlarının şekil değiştirmesi aklımdadır :D bu arada 5 sene falan onlarda kalmstı araba sadece 2-3 kere yıkatılmıs gerisi yağmur suyu sağolsun :D pastayı attıgımzda araba kremden beyaza döndü :D

sonu kötü olmustu arabanın bi borç vardı benle alakasız huzurumuz kaçmasın diye arabayı satıp parasını borca verip temizledim.... bu arada o zaman yaklasık 1 sene kadar arabaya benzinli binmişim şuan dönüp baktıgımda ne zengin adammışım dedm :)))

5 temmuz 2007 de alıp diğer sene nisan ortası gibi satmıştım... 34 ty 5570

he bu arada cok duygusala bağlayıp şahini almadan o arabayı cok araştırdım hala benden alan kişideydi ben arabayı aldım 1 hafta sonra plakayı sorguladıgımda araba satılmstı :D üzülmüştük keşke adama gitseydik diye

Boost Up
22-08-2012, 00:11
kendi paramla ilk arabami 2 sene once aldim. bi suru golf pacific baktim, hic icime sinen cikmadi, galericiler ayri dert.

4-5 araba baktigim ve pertimin ciktigi bi gun, en son ilanini kaydettigim ama hic aklimda olmayan000149E85051E.jpg[/IMG]

hala orjinal mi yaaaa:p

CTG
22-08-2012, 00:26
nasi alinti yapmissin lan ne yazdigimi anlamadim :D

mitoyu sat icine 1.8t atip alaman style yapalim artan parayla da sana kucuk dizel bisey aliriz

turci
22-08-2012, 00:45
ah ahh 504,kim bilir nerde ve ne durumdadir...
babamin eve gelip bak gavur mercedesi dedigini dün gibi hatirliyorum :)

Boost Up
22-08-2012, 00:51
nasi alinti yapmissin lan ne yazdigimi anlamadim :D

mitoyu sat icine 1.8t atip alaman style yapalim artan parayla da sana kucuk dizel bisey aliriz

yaa kesip biçtim maksat alıntı olduğu anlaşılsın diye. teklif çok cazip hemen değerlendiricem:hehe:

K0213
22-08-2012, 01:12
Kendi paramla aldığım ilk arabam "K vtec" idi :)
çok anım oldu kendisiyle.
tavan harşç komple boyattım,
sonra tavana ne yapıcam derken bi m6 gördüm karbon tavanlı,
bende karbon kaplama yaptım ve yeni bi akımın öncülerinden oldum,
bi kaç takım jant,
kırmızı dewil eye farlar,
vs. vs. ..
görselliğe önem vericem die vtec olduğunu unuttu biara,
sonra rollinglerde yürütemedim,
gitmiyo dediler!
upppppss!!
1 günde 1500 tl mi yedi namussuz :D
sonra eski günlerine kavuştu ;)
ul vtec vardı o zmnlar en hızlısı, onu bile geçtim :D (xor görsünde eski konuları hortatalım :D)
sonra ayrı eve çıktım masraflar ağır geldi, birde kriz patlayı verdi :?
maddi sıkışıklık nedeniyle satıdı gitti :(
http://img128.imageshack.us/img128/1563/dsc00627sg7.jpg

Hakan Girginer
22-08-2012, 01:28
İlk arabam, Üniversite yıllarında sadece bir akü parasına aldığım, 1976 model Mercury Montego Villager MX idi.

Aracın ağırlığı 2930 kg (nerede ise 3 ton!) idi, 6.4 litrelik karbüratörlü bir V8 motoru vardı ve otomatikti.

100 kilometrede 39 litre benzin yakıyordu. (1 galona 6 mil).
Benzinin galonu 86 cent iken para yetiştiremiyordum. (Bu günün parası ile litresi 41 kuruş yani)

Ahanda buldum Google'dan:

http://farm8.staticflickr.com/7256/7649475942_a0f949eee3_c.jpg

TurboJDM
22-08-2012, 01:51
İlk arabam ehliyetim yokken Babamın bana aldığı '92 model yerli üretim ŞAHİN'di. :D 4-1 manifold vanalı egzoz vardı :D . KM 15" jantlar 195/50-15 Maxxis lastikler. :D Pioneer Cd-Mp3 çalarım vardı. 460 watt oval kolanlar. içeride dikiz aynasına asılı Jant. :D Çalan müzikler ankaralı namık. :D ahh gidi günler ahhhh. fotoğraf olarakta bunu bulabildim. 48 RA 464 :D

http://img443.imageshack.us/img443/6299/27032010391.jpg

berkay_aydin
22-08-2012, 01:54
7 bin lira bütçem vardı ehliyeti almadan birkaç ay önce golf mk1-2'lere bakmıştım, sağolsun babam ortaklaşa alalım dedi, 1.4 is bakmaya başladım, o zamanlar manuel ve bütçeme göre bulamadım hem okula gidip gelirim hemde ileride biraz oynarım diye corsa tercih ettim.. Okula otobüsten daha ucuza gidibeliyorum, istediğimde az çok gidiyor işte :) Eğer ailem bu aracı satmayı düşünürse gidip kendi paramla eski'de olsa, kendime ait birşey almayı düşünüyorum çünkü çok karışıyorlar :) 2 sene oldu hala benim gibi değil birtürlü alışamadım :) Allah herkese dahada iyisini nasip eder inşallah...

doush
22-08-2012, 03:18
7 bin lira bütçem vardı ehliyeti almadan birkaç ay önce golf mk1-2'lere bakmıştım, sağolsun babam ortaklaşa alalım dedi, 1.4 is bakmaya başladım, o zamanlar manuel ve bütçeme göre bulamadım hem okula gidip gelirim hemde ileride biraz oynarım diye corsa tercih ettim.. Okula otobüsten daha ucuza gidibeliyorum, istediğimde az çok gidiyor işte :) Eğer ailem bu aracı satmayı düşünürse gidip kendi paramla eski'de olsa, kendime ait birşey almayı düşünüyorum çünkü çok karışıyorlar :) 2 sene oldu hala benim gibi değil birtürlü alışamadım :) Allah herkese dahada iyisini nasip eder inşallah...

1 yılı geçti arabamı annem bana alalı, hala her bindiğimde ilk günümmüş gibi biniyorum galiba hiç geçmeyecek bu heyecan :)

DetailEF
22-08-2012, 05:51
İlk arabam 1994 Opel Astra GSi SFi idi, o zamanlar pek foto merakı fotoğraf çeken telefon olmadığı için daha doğrusu gösterecek bir platform olmamasından dolayı fotoğrafı yok, daha 17 yaşındaydım ve 13 yaşından beri ** gibi çalışıyorum, babam bilmiyordu annemle 1 sene konuştuktan sonra arkadaşımın abisinden GSi'ı satın aldım ve annemin üzerine aracı yaptık noterde parasınıda kendim verdim, 1 sene sonra kaza yapıp parçaladım arabayı, toplayıp sattım, ne alayım ne alayım derken karşıma boyası bitik sarı bir Opel Ascona 2.0 çıktı, 350 milyon tl idi :D Zamane gençleri olarak el attık tabi olaya o zamanlar kimsede olmayan 6 kol borbet 15" jantlarımızı taktık daha sonra çukura girdiğimden dolayı ön jantı feda edince yine pek ortalıklarda olmayan allessio jantları almıştım, arabayı bayağı diriltmiştim iç döşemeler motoru dışı falan çamurluklar hafif şişikti ne çok konuştum ya 1. arabamın fotosu yok ama 2. foto ile başbaşa bırakıyorum sizleri (biliyorum apaçiymişim ama zaman onu gerektiriyordu yapacak bişey yok :D

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/530894_10151114013032192_1362910701_n.jpg

İug
22-08-2012, 07:32
Hiç aracım olmadı, inşallah Allah bir gün bana da nasip eder ama hiç unutamadığım bir oyuncak arabam vardı. Ufak demirden bir e30 fotoğraftaki ile aynı deseni var ama beyaz değil griydi. Hala hatırlıyorum. :) http://tuningcars.us/albums/userpics/10001/bmw-e30-tuning_283529.jpg

mehmetRS
22-08-2012, 10:00
ilk arabam 98 model bir FIAT Unoydu.. 1.4 sx i.e modeli tek nokta enjeksiyon diye anılan sistemdi.. baş belası bir aractı, bir depoyla ankaraya gidemiyordum, yakış problemini çözememiştik :D 5000 liraya almıstım 7000 liraya satmıstım:)

tylan
22-08-2012, 10:32
hıc kendım para bırıktırıp araba alamadım cunku babamın ısınde çalıstım genellıkle saolsun o alıyor :)

Ama ehliyet hedıyesı ılk arabam 2005 chevrolet spark 1.0 se 'di az yakar hıc kaçmazdı karsıdan hızlı tır gectıgınde savrulmanız içten bile değildi klıma açık 4 kışı rampayı bırakın tumsekten bıle gecemezdınız :P ama çok severdım onu ilk uzun yolumu onunla yaptım daha neler neler :) Sehır ıcı kucuk arac arayanlara önerırım yalnız. kullanması çok zevklı uzun yolda'da yormuyor ben çanakkaleden antalya'ya sıkıntısız gıdıp gelmıstım 5 kısı kımsede yoldan sıkayet etmemıstı

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/13747_232822278668_2216515_n.jpg

c.sar
22-08-2012, 11:09
Mini'cik birşey istedim evdekiler ünv.kazan alıcaz mezun ol alıcaz şunu yap alıcaz çiçek ol alıcaz yapınca yemedim içmedim hepsini biriktirdim hayalimi gerçekleştiremedim ama corsa d 'e geçtim çok memnunum :) ama (S)ırada.

Bone-crusheR
22-08-2012, 11:17
http://e1208.hizliresim.com/10/q/c44l3.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
106 sevdigim için degil inat için almıstım iş yolumun üstünde hergün gördüm araçtı
unutamadıgım sahibine kapıyı ac sıgarsam alacagım demiştim :D 5 senedir beraberiz brakmaya niyetimde yok hastalık oldu

ilovedrifting
22-08-2012, 11:24
İlk arabam 87 RX-7 FC idi. Aldıktan 4 ay sonra takla attım arabam pert oldu.

bond777
05-10-2012, 22:28
illa 0 km olsun diye tutup 4 yil krediyle vgtli 0km getz dizel aldim 2006da

3 yildan sonra gunleri saymaya baslayinca kredisi biter bitmez satmistim:)

rekord2000
05-10-2012, 23:45
Hey gidi yaa gozlerimi Kocaoglanin (Opel Rekord) icinde actim:) hayatim boyunca bizimle beraberdi, neler yapmadimki? Yazsam suraya kimse okumaz yani okadar uzun:D ayrica bide Mercedes O302 otobusumuz vardi 34 AZS 86 plakaliydi onuda hic unutmam satildiginda ufaciktim hungur gungur aglamistim, surekli yanimda tasidigim bana sans getirdigine inandigim kirmizi bi ip vardi (cocukluk iste:D) satildiginde yeni sahibi onu alirken direksyon miline bagladiydim:) neyse en sonunda buyuduk Kocaoglanla falan daha dogrusu ben buyudum o yaslandi:p, arada sirket icin sayisiz araba aldik sattik, ama kendi parami biriktirip aldigim en son araba 1.7 DTI idi jant yay cip mip dusunurkene anaaa bi baktik mazut pompa beyni portledi onu yaptik baska biyer o bitti baska derken sogudum sutladim hemen:) ama acik konusuyorum Allah gostermesin Kocaoglana bisey olursa varya Allah korusun hakaten kendimi kaybederim yani ciddi anlamda bi yakinimi kaybetmis gibi uzulurum hayatimda cok derin yeri olan arabadir Opel Rekord 2000'im:) anam ne cok yazdim ya la:)

131mirafiori
06-10-2012, 00:26
Doğduktan 3-5 ay sonra almış peder bey bizim ihtiyarı hala biniyoruz :)

Kendi paramla geçen yaz ard arda 3 tane 131 aldım sattım... En son bir tane kazalı aldım hala toplanacak bu da ta kendisi :D 85 şahin motor şanzumanı defransiyeli bebek gibi kasasını toplayıp klasik yapıcaz inşallah :)

http://imageshack.us/a/img89/4707/131yk.jpg

Şahan
06-10-2012, 02:31
ilk arabam, daha henüz ehliyetim yokken içinde oturup müzik dinlememe izin verilen 70 model vosvosdu..sonrasında, kafaya takmıştım 74 Big alacaktım..allem ettim kallem ettim 74 Big'i aldım..sonrasında bizimkilerin aklına girip 63 model bir Mustang'e ikna etmiştim..fakat americancıya gösterdiğimizde iticilerin bozuk olduğunu amerikadan gelmesi gerektiğini ve araba kadar masrafı olacağını iletmişti..ondan dolayı onun yanında duran 86 model Auistin Mini Cooper Cabrio'yu alıp çıkmıştık..halen o arabanın olmasını çok isterdim..sonrasında sırasıyla,
* 94 205 GTI 1,9
*98 Uno Hobby
*98 Fiesta Flair
* 97 Accent GT
* 2000 Focus Ghia
*2001 Fiesta Sport
* 2001 Fiesta Flair
* 2000 Focus Sport Trend
* 1999 306 GTI
* 2004 Fiat Stilo Sarı :)
* 1998 106 GTI indigo
* 1998 Scorpio 2,3
* 2011 Fiesta Titainum
* 2001 Saxo VTS
* 2003 Corsa 1.7 DTI
* 1996 MG MGF
* 2001 Fiesta Sport

tayreep_john
06-10-2012, 05:35
ilk arabam 1992 yılında fabrikasından almış olduğumz nissan altima laureldi 2007 yılına kadar peder kullandı 170.000 de bana geçti :) 2011 yılında 303.000 de bizlere veda etti :) hala onun keyfinde konforunda araba arıyorm ..

ank sport
06-10-2012, 08:19
ilk arabam tempra idi zehir 2. arabam ise arkadaşımın yarım yamalak toparlamaya çalıştığı 87 model araca çok masraf etmişti istediği paranın yarı fiyatına aldım :) makinasıyla güzel oynama yapmış eksiklerini tamamlayıp son olarak 2 senedir elimde duran özel üretim speed line 4*110 -15 jantları hiç bir araca uymuyordu 4 noktadan deldirdim lavuk 98mm deliceğine 1.5mm kaçırıp (toplamda 3mm) deliyor bijonları bişekilde kastırarak taktık rengide fena olmamıştı krem üzerine kırmızı sim ve vernik attırmıştım güneş görmesin yanıyordu herşey güzel gidiyordu ankara yolu görünmüştü aracın sgortasını yaptırmadan çıkmayı düşünüyordum tempraya senelerce sgortasız binmiştim :) arkadaşım ikna etti onuda yapar yapmaz yola koyulduk bakan bidaha bakıyordu hele ki ankarada adamlar peşimden koşturdular neyse düğündeyiz tabi, araç park halinde duruyor akşam yatıya gidiyoruz ve giderken o bana baktı ben ona sanki beni burada bırakma der gibiydi :) 30-40 dk sonra telefon geldi ki araç pert :( daha 1000 km yapamamıştım sağlık olsun

ank sport
06-10-2012, 08:22
ilk arabam 1992 yılında fabrikasından almış olduğumz nissan altima laureldi 2007 yılına kadar peder kullandı 170.000 de bana geçti :) 2011 yılında 303.000 de bizlere veda etti :) hala onun keyfinde konforunda araba arıyorm ..

anlaşılan baban 15 senede 170000km yapmış sen 4 senede nerdeyse aynı km yi yapmışın :)

FaTiH44
06-10-2012, 09:23
İlk arabam Palio Sporting,çoğu kişi tanır modifiyem zamanları:D ocağıma incir ağacı dikse de yeri ayrıdır.Dile kolay 7 sene kullandım:)

http://s8.postimage.org/dfygidq4j/w_DSCN0452c.jpg

2.arabam 67.000'de ilk sahibi bayandan aldığım fgr vtec :) krize denk geldi mecbur sattım.ondan sonra hiç bir araba keyif vermedi :icon_tup:

http://s18.postimage.org/xvfuh6psn/2rqk9ro.jpg

3.arabam accent era crdi,çok yol yapınca mecbur dizele döndüm.O da satılık değişme zamanı geldi artık.Pederin C5 le idare ediyorum şimdilik.

cıvıc_power
06-10-2012, 09:54
Fgr çok güzelmiş, keşke satmasaymışın. :)

cosekar
06-10-2012, 10:23
Ilk arabam 2006 model opel astra h cdti dı. 2. el 20 bin kmde almıstım senesinde, arac enjoy paketti ama ilk sahibi servisinden orj cosmo jantları, bixenon mercekli farları ve kapı öıtalarına kadar almıştı. O zmanlar sıfırı 36 37 iken bn o aracı 34 bine aldım. Ama aslında bu arabayı almaya niyetim yoktu, kafamda 156 selespeed vardı, sahibinden de bi galeride gordum, gittim 156 ya bakmaya, sıfır gibi bi araçtı, kırmızı deri, bose, orj 18 alfa jantlar ve orj xenon farlar,
tutuldum arabaya, adamla pazarlıga oturduk, 39 dan 35 e kadar dustum, Sonra birden bu astrayı gordum, şık geldi gözüme, ve hergun 100 km yol yapacagım :) birden astraya dondum ve o kısmet oldu. Arabayı alınca direk APP, 3M cam filmi, 5 cm yay ve aksaray işi logosuz panjur ve olmazsa olmaz amerikanlar. Arabayı aldıgımın 4. gunu haramiderede bariyerlere girdim, kaput, sol far, tampon çamurluk değişti, sonrasında 18 jant, tampon ekleri, yazılım diye devam etti, o kazadan 6 ay sonra e5 te kasalı anadola arkadan çarptım. Sag direk, sag camurluk, sag kapı, sag on jant falan filan degisti, 2006 senesinde 17 bin tl hasar çıkmıstı, nasıl pert olmadı anlamadm :S , ondan sonra bi 6 ay daha kullanıp 30 bin tlye sattım :)
Sonrasında '06 nissan primera, 08 mcs ve 08 antara olarak devam etti...

ygtrn
06-10-2012, 10:44
ilk arabam forester, belkide son arabamda bu olacak :)

kendisinin ilk sahibiyiz, babam aldığında henüz 9 yaşımdaydım, hiç unutmam daha hayatımda duymamışım etmemişim, ismini bile telafuz edemiyorum :D:D:D subano diyip duruyorum....

bide ozamanlar piyasada okadar fazla hızlı arabada yoktu babam bütün arkadaşlarıyla yolda t.... geçerdi :D

forester'a bi 5 yıl kadar bindikten sonra gidip toureg aldı, 2 yıl kadar kullandı o 2 yıl boyunca kapının önünde yattı garibim, tabi ara sıra kaçırdığımda oldu :) tuoreg'i sattıktan sonra 3 yıl kadar daha binip 520D aldı, bi süre sonra bende ahliyetimi alınca araba otomatikman benim oldu :)

41DN370
06-10-2012, 12:13
lise sondayım babayla aram inanılmaz bozuk.. araba kullanmam kesinlikle yasak (ehliyetim de var halbuki) ama her aldığımda bi yeri elimde kalıyodu.. bi geliyodum ayna yok vs..

komple yasaklanınca araba kullanmam zamanında yaptığım tesisatımı sattım pıoneer 9700 falan baya iyiydi :) gittim telefon aldım kartla, nokia nın fotoğraf çeken ilk telefonundan en pahalısı o diye nakit sattım 2.000 lira denkleştirdim..

ford capri bakıyorum nova bakıyorum gözüm kesmiyo.. en son e21, golf1 ya da opel manta bakmaya başladım yine ısınamadım hiçbirine.. sonra fotodaki mantanın satılık olduğunu öğrenince diğerlerine bakamadım bile.. dedim biraz fazla veririm adam gibi bişeye binerim hem diğerleri 79 model falan bu 87 model irmscher dedim.. 2000liranın üzerine 3 senet yaptık 3500e bunu aldım.. o 1500 lirayı ödeyene kadar neler çektim o lise öğrencisi halimle bi ben bilirim bi Allah.. bi de araba rahat durmadı zaten aküsü mü bitmedi manifolddan eksozu mu kopmadı.. herşeyi sıkıntı olmuştu yani..

sonra satmaya karar verdim baktım olmıycak.. tam o ara ötv yasası bir çıktı 2 ay önce 1500 liraya almadığım 77 78 model arabalar 4-5.000 lira etmeye başladı.. (ruhsatını kullanıp ötv indiriminden yararlanılıyodu araç hurdaya verilerek) ama benim manta 20 yaş altında olduğu için o kapsama giremedi kafayı yemiştim..
http://img853.imageshack.us/img853/3895/img3258ck.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/853/img3258ck.jpg/)

konuyu baştan sona okudum en can alıcı hikaye buydu:( çocukluğu hurdalıkta araba mezarlığında geçip hayellerimde olan araç manta
93-96 senelerinde bostancı sanayi sitesinde arkadaki mezarlıkta aynı renk ve şeritte ralli manta vardı sağ önden sağlam patlamıştı çocuk aklımla taşla çekiçle sağını solunu düzeltmeye çalışıyodum:icon_wack
ilk arabam manta olsun istemiştim hatta hurda birtane bulup baştan sona restore etmek istemişimdir,vazgeçmedimde bu sevdamdan:D
2007 senesinde çalışıp kendi paramla düzgün gri birtane bulmuştum,yakın zamanda askerede gidecektim o yüzden peder allem etti kallem etti aldırmadı,söz vermişti asker dönüşü alıp birlikte toplayacaktık,gittik geldik seneler oldu bulamadım güzel bi manta. sonunda ophell ciyiz zaten:D cenker (isotto) abimin eski arabasını aldım,ilk aracım bu inşallah ileride nasip olursa let yapma projemiz var buda yetiyo gerçi 200 hp civarı:D alışınca yetmiyo yani :) allah uzun ömür verirse oğluma miras bırakmak istiyorum...
http://i47.tinypic.com/16lgtip.jpg

RsErdi
06-10-2012, 12:17
ilk aracım 1.4is kırmızı hondam dı. araba almaya çok hevesliydim o sıralar Rahmetli Annemin sözü vardı bana üni 2 ye geçince alıcam demişti.Geçtikten sonra baya bi mırın kırın yaptı beni kandırmış sanırım biraz :) zar zor neyse ikna ettim 2.sınıfım 2.dönemine geçmeden aldırmıştım.o zaman pahalıya almıştım ama gerçekten cok temiz bir araçtı sattıktan 1 ay sonra pert oldu malesef. Özledim arabamı be.gerçekten honda hayat onda. 1 ay öncede vtec i sattım bakalım sıra hangi honda yada başka bir araçta :)
http://e1210.hizliresim.com/12/6/dpy0v.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

ygtrn
06-10-2012, 12:22
sene 2005 ti sanırsam o zmn bütün vti lar 90 000 km civarında gezmekyetdi 120 000 de olanlarıda vardı çok aradım bulamadım istediğim gibi fiyatlarda 17 000 25 000 arası değişiyodu

sonra etilerde doğuş otoda lupo gti gözüme çarptı plaka vermiyim o zmn 77 000 deydi 4 sene sonda daha düşük km de sahibinden de görünce çok güldüm gittik fiyatta anlaştık anlattığınız gibiyse alıcaz ddik sonra aracı gördük servis kayıtları incelendi araca bakıldı ve beğenmedik

mutsuz mutsuz eve döndüm son umut sahibindene girdim resimsiz ilanlarda 2 tane vti buldum 1 i siyah hb 75 000 de diğeri sedan kırmızı 98 000 ikisinide aradım siyah araba yakında olduğu için ona gittim teyip hariç çalmışlar adamda uyuz olmuş kapıyı kanırttıkları için satıyo arabayı baktırdık ölçtük biçtik 21 000 e aldık

satma gibi bi niyetim hiç olmadı sonuçta ilk arabamdı bizim aile adetidir araba alınır satılmaz kolay kolay eğer özel bi arabaysa parçalayana kdr zorlanır araba :) babam kdr imkanım yoktu bnde 1 arabada bunu yapabildim sonunu tahim edersiniz araba mort :D

okul vs araba sevdası ve ders saatleri boyunca sanayide uğraşmakla geçince aileden veto geldi üni bitene kdr araba alınmıcak die :)

bnde gittim mazda 323 aldım otomatik 1.8 şimdi baya bi nazımı çekti

ama aynı hisleri şimdi daha güçlü motorlu 4 çeker bi araba için beslemeye başladım bakalım bu yaza kdr çözebilirsem işleri hedefimde 1 imprezza yla aşk yaşamak var yada başka keyifli bi araçla bakıcaz :)

bu arada vti da büfeci bi arkadaşındı komple standarttı 1 parça boyalıydı :)

forester alırız olm sanada :D

JusticeForAll
06-10-2012, 13:18
çok güzel bi konu olmuş bütün postları okudum gerçekden. benim de ilk aracımı alma planım şu şekilde başladı yakın bı arkadasımın 3.20si vardı ve yanlama merakı falanda vardı ki o zamanlar 2006 senesı falan daha lise yılları. bi hevesdir gidiyo 2010 da işe başlayınca dedim alayım bi e36 ama keseme göre temizini bulamadım. bi gün youtubede geziyorum bi 206 gti videosu izledim egzoz sesi kendisine hayran etti. 1 hafta ıcınde kredi cektım . bi siyah 206 buldum arıyorum sahibi çok isteksiz işte ya satarız falan sonunda arkadaşına verip gönderdi aracı bakmaya gittik bizde motoru falan ağzına kadar doluydu chip flitre egzoz 60 lık boru falan. ön tamponunun boyası falan çok kötüydü. dynoya soktuk 160 civarlarında bi değer vermişti sesini duyar duymaz aldım babam alma masraf ederiz dedi dinlemedim. 3 ay sonra 6 takla attım . kaskodan parasını aldım imamdan bi 206 buldum ona benzettim şuan ikizler ha pişman mıyım değilim aracıma binerken çok zevk alıyorum

GU
06-10-2012, 17:29
İlk arabam 2005 model EP3 Civic idi.2004 çıkışlıydı araç...

Babam araba almak için söz vermişti hatta tarihinide söylemişti bende o süre zarfında bizim şirketin Peugeot Partner ini kullanıyodum.

Bi gün annemle birlikte araba bakmaya çıkmışlar bir sürü marka model gezmişler en son Honda da karar kılmışlar.Beni aradı annem showroom a çağırdı bende gittim taze gelin gibi süzülerek :P Arabanın içine oturmamı istedi annem oturdum.Dedi ki Baban sana söz verdiği tarihte bu arabayı alacak bak dedi.Ben hem çok sevindim hem çok bozuldum çünkü bana söylediği tarihe 2 ay vardı ozamana kadar o araba 30 kere satılırdı...Annem anladı çok bozulduğumu şaka şaka bu araba senin güle güle kullan dedi...Nasıl salya sümük ağladım unutamam bütün showroom a rezil oldum ama hiç önemi yoktu...
Yaşım 18 di düşünsenize daha yeni ehliyet almışım ve ozamanın şartlarında hiçte fena olmayan sıfır bi araç alınıyor ve üstelikte sürpriz...

Bi kaç ufak tefek modifiye yaptım yok 3d stop yok logosuz ön panjur falan ufacık minicik şeylerdi zaten araba otomatik diye fazla uğraşmadım.Yaklaşık 2.,5 sene kullandım arabamı ve Civic Sedan almak için takas yaptım showroomla...

BaybuRtlu69
21-12-2012, 15:05
bi güncel çekelimm.. :)

c20let
21-12-2012, 15:18
Güncel çekilmiş bende hikayemi anlatayım.

Hep bi ef civic sahibi olmak istedim sunroof klima hb düz vites olmalıydı. Ama fiyatları epey artmıştı bende sahibinden.com'da dolaşırken Denizli'den bi tempra buldum. Airbag deri döşeme 2.0 16v 140 küsür hp olan motor var araçta. Aldım hemen 2 hafta bindim lpg olmayışı ve kuşadasında parça ve usta sıkıntısı çekmem ve biraz borcu ödemek için sattım. Asıl sebep içime sinmemiş olmasıydı aklımda ef vardı.

Sonrasında şuan kullandığım ef sedan aracımı aldım. Ne klima var ne sunroof nede hb. Boş bir sedan ef. 4 tekerde coil var sadece aksesuar olarak. Bu aracım epey masraflı geçmişte kazaları olmuş bi araçtı. Bende okuldan çıktığımda kaput mandalı kopması sonucu ön kaputla ön camı öpüştürdüm. Allahtan cam kırılmadı da kaput eciş bücüş oldu. Artık zamanla toplayacağım bu aracı.

sansar34
21-12-2012, 15:28
bende işte gecensene nalburun ısrarı uzerıne aldıgım el arabasını 2hp yapmaya calısyorum cok salam surus zevkını hıc bı arabada bulamıyorum :D allah bızede nasıp eder araba almayı ıns :D

aliozel
21-12-2012, 15:41
1992 Yılında babam ilk arabası olarak 0 km de almış. Bu sene volvoyu ona verip bunu tamamen elime geçirdim. Almışken yapalım dedim ve başladık. Bu hafta içinde boyaya gidiyoruz. İç dış sanırım alınmayan parçası kalmadı. Tüm iç trimlerinden tutun torpidosuna kadar sıfırını aldık. Trde tek olacak şekilde toplamaya çalışıyoruz bakalım :)

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/29601_10151172874494499_1408691126_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/603268_10151172874504499_1689839840_n.jpg

Bu gün çekildi resimler.Kaportacıdan çıktıktan sonra sıcak sıcak :D

jap-10
21-12-2012, 15:45
İlk aracım hayal gibi görmeye gittiğim günü unutamam arabaya bayılmışım cepte 14 bin para eksik çok deli gibi her yerden para arıyorum en son adamdan senetle aldım oda bıkmıştı benım telefonlarımdan fazla binmeden sattım neden satıığımı bilmiyorum ama çok üzülmüştüm sonradan
http://i46.tinypic.com/sp94ip.jpg

noVankel
21-12-2012, 15:54
clio rxt 2001 model 1.4...aman allahım affetsin beni...bu kadar hor ve kötü kullanılmaz bir araç...ama ne dayandı be...sonra(10 yıl sonra) sattım...evlenmeden önce sabahları garaja indiğimde hala mal gibi bakardım...sabah sabah cliomu arardım çaldılar mı lan diye.

devil_berk22
21-12-2012, 17:15
ilk arabamı 2007 senesinde almıştım 12.500 tl param vardı evdekiler illa gel üstüne para ekleyelim sana sıfır corsa polo tarzı birşey alalım diyorlardı bende inatla 306gti veya 206gti istiyordum. daha sonra internette bi satış sitesinde gezerken bi baktım altunizade 99 model buldum ve aldım tabi aldığım gibi masrafları basladı baskı balatası dumanlar çıkartarak bitti yangın çıktı sanmıştım o an :) , fren balataları bitikmiş diski çizdi, sunroof açılmaz açıldımı kapanmaz, birde üstüne b.çekmeceden çıkarken trigeri koparınca nalet ettim ve yarı motor yaptırıp 10.500 e eskişehirde okuduğum dönemde boludan gelen bi çocuga satmıştım aralığın sonlarıydı sattığım zaman ve birdaha böyle eski araba almam diye tövbe edip 1 yaşında astra h aldım :)

!KO
21-12-2012, 17:27
ilk arabamı bugun sattım :(

5500
21-12-2012, 17:50
Bi hikayesi yok gibi görünsede başlı başına hikaye :D ilk sahibiyiz ve son sahibi olacağız sanırım. Babamdaki nasıl bir sevgiyse, satmıyor bir türlü. 95'den beri bizde.

http://i1175.photobucket.com/albums/r630/fearfell/98A0DEC7-38D6-4DD7-98BD-AE1C1FFF5048-585-0000006CE631CB77.jpg

sagi
21-12-2012, 18:06
ahh ahh anlatsam roman olur o cinsten yani :D

GÖKTÜRK
07-02-2013, 20:49
bi güncel gelsin bakalım görelim araba sahiplerinin hikayelerini

Karakuş
07-02-2013, 21:28
2003 yılında e60 5 serisi ilk cıktıgında bmw showroomuna gittim. Orda ki görevli sagolsun, cocuk demedi çok güzel ilgilendi.. Sanki aşık oldum arabaya o gün. Yıllarca takip ettik, ehliyet yaşı geldi vsvs. Babanm 6 yıl sonra bir gün hadi istanbula gidiyoruz dedi. Emri vaki iş yapıyosun diyerek içten içe çok kızdım.Megerse e60 bulmuş, onu almaya gidiyormuşuz.. 1 sene boyunca inanamamıştım kullandıgıma, sahip olduguma. Allah herkese hayallerini gerçekleştirmeyi nasip etsin..

mmtrıza
07-02-2013, 21:41
7 sene önce araba alıcam demiştim babamda olmaz diyerek karsı çıkmıştı
altın satılıp araba alınmaz derdi kendi paramla alacaktım yinede karşı çıktı
bende inat ettim aldım ilk aracım 95 şahin s idi alırken teyzemden borc olarak bilezik almıştım k
endi altınlarımı ellemeden tabi 3.000tl lil aldığım altını 4.500tl olarak ödeyerek ne demek istediğini anlamıştım
ogün bugündür 10cu arabamı dün aldım artık bıktı karışmıyor her alışımda sadece dikkatli ol dolandırıcı çok der

Caglar
07-02-2013, 22:38
2008 yılında almıştım beyaz serce babamlar almıştı üniversitede 2. yılımdı harçlığımdan kesiyorlardı her ay :D araçta merkezi kilit egzoz cam filmi vardı,aracı üstüme aldıktan sonra annemle bindik arabaya bir heycan yaptım anne bırakalım en iyisi otobüsle gidelim demiştim oda arabayı boşa mı aldık demişti :D karbüratör çatlaktı sürekli su kaynatıyordu bagajda hep dolu su şişeleriyle geziyordum.Daha sonra yama yaptırdım araçla yokuş aşağı 90-100 giderdim daha sonra kuzenime sattım aynı fiyata 2. üniversiteyi kazandığım için fiat bravo 1.6 m-jet 105 almışlardı mat siyah kaplatmıştım onu perte çıkartmıştım serçeyle tek bir dokunmam bile olmamıştı daha sonra yine fiat bravo alındı hala duruyor. 2. aracımıda babam yeni araba istiyordu bi volvo s40 beğenmişti ona bakmaya gitmiştim otokentte adamı beklerken mk1 audi tt yi gördüm aşık oldum ama volvo yu alıcaktım babama,bi satıştan bana düşen bir para vardı hesabımda onla alıp babama hediye edecektim ama gelen araba araba demeye bin şahit isterdi babama anlattıktan sora audi yi söyledim beğendiysen al dedi aldım şimdi işin yoksa audiyi bana ver dediğimde işim var desem bile öbür arabayla hallet ben binip hava yapcam diyor kaçırıyor bildiğiniz arabayı. ama hala serceyi kuzenimin evinde gördüğümde onla yolda kalmalarımı,su kaynatmasını,kamyon gibi direksiyonunu ve yaptıgım yolculukları hatırlar duygulanırım hiçbirşey onun yerini tutmadı tutmuyor

b.ustaoglu
07-02-2013, 23:02
90-91 yılı gibi babam sıfır skoda favorit almıştı. ilk araba kullanmayı onda öğrendim ama kucakta tabi :)

daha sonra 2.el tempra aldık. 96 yılı gibiydi ancak onun modelini hatırlamıyorum da 94 model olabilir. onda ise şöför koltuğuna geçtim tek başıma. 99 yılında deprem olmasıyla köydeki evimize gittik. köy yerinin sakinliğini fırsat bilerek aldık arabayı babam işe gidince alıp geziyodum :D o arada 2000 yılı olmuştu ve teprayı satıp 94 model 318i aldık 2 ay sonra sattık yine 94 model gran cherokee 5.2 v8 aldık. o zamanlar jiple gezdiğim için şanslı sayılabilirdim :) sonra 2003 yılında jeepi satım 90 model 200e aldık düz vites. asıl acemiliğimi attığım araba diyebilirim. driftin ne olduğunu bilmiyordum her virajı yanlar olmuştum :D baya baya şöförlük öğrenmiştim... ehliyetimi de aldıktan sonra artık baya baya iyi kullanıyordum ancak sonra hem düz vitesten çok sıkıldım hemde daha az yakan bi araba lazımdı...

asıl mevzu burda başlıyor...

2002 model makyajsız kasa clio aldık. rxt donanım 1.4 16v. ufak tefek oynamalar başladı o arabayla. jant, cam filmi, müzik sistemi, alçatma işlemi, çıta boyamalar filan derken çok sevdiğim arabayı bi virajda bariyere direkt kafadan çarparak kaybettim. tamamen benim suçum olan kazada çok suçluluk duydum ve o kazaya rağmen arabanın kapısını açıp aşağı indim. (daha önce de bu araba ile iki kazam olmuştu) kapı o kadar rahat açıldı ki ne ön camda çatlak ne kapılarda kasma vardı. renault markasını orda daha bi çok sevdim :)

sonra 5-6 ay arabasız gezdim... bi malın kıymetini bilmemenin sonuçlarını çok çok iyi anladım.

sonra askere gittim. askerlik boyunca clio II rs hayali kurdum. askerliğimin bitmesine 3 ay kala dedemin yan çizmesi sonucu hiç bir şekilde araba alamadım. askerden geldim ve ancak 8 ay sonra kendi paramla şuan ki arabamı alabildim.

şuan ki aracımın hikayesi ise,

yine bir renault almalıydım ancak 4 bin lira bütçem vardı. bu paraya ancak r12, r9, r11 alabilirdim. ama özel de bir şey olsun istiyorum. aynı zamanda muaynesi olan ve bir süre masraf çıkarmıcak bi araba almam lazımdu. sonra r11 coupe denk geldi. fotoğraflardan belliydi hali. bir hayli masrafı vardı ancak en azından muaynesi vardı... adamla konuştum arabanın sıkıntılarından bahsetti ancak mekanik motorda bir sorun olamdığını söyledi. araç tekirdağdaydı ve gidim boş elle dönmek istemiyordum. adama güvendim ve yola çıktım. sağolsun initial-d (burak) beni orda karşıladı. coupemizde o arada geldi tabii :) canlı olarak 2.kez r11 coupe görüyordum. 84 model 326bin km de bir renault :) arabayı hemen aldık ve izmite doğru yola çıktım... arabanın yolda gidişi 84 model gibi değildi. gayet düzgün stabil gidiyordu. neyse arabanın detayına çok girmiyim zaten baya bi yazdım :D araba şuan 336binde maşallah Allah nazardan saklasın daha bir kere marşa basıpta çalışmamazlık, bir kere yolda bırakma gibi bi durumu olmadı ki arabayı oldukça hor kullandım bu süre içinde... verdiğim para kuruşuna kadar helal olsun satan abiden de Allah razı olsun :)

şimdilerde iş durumuna göre gözümü laguna II 2.0t'lere diktim... iş hayatım tahmin ettiğim gibi giderse bunu da kenara koyup yanına bi laguna düşünüyorum ancak kısmet tabii :)

-Ata-
07-02-2013, 23:12
forumda fotoğraflarını bilgilerini alır almaz beğendim direk adanaya gidip aldım şuanda yakın arkadaşımda hala kullanırım :)

http://f1302.hizliresim.com/16/8/jwd7h.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

weST.27
07-02-2013, 23:54
şuan otomobilleriniz kısmında taze daha ilk aracım :) konularımda mevcut halada heyecanım geçmedi

tylan
08-02-2013, 01:16

17 Ra plakalı gri vti:) yanlış biliyorsam sahibi emekli bankacı yıllardır her geliboluya gittiğim de aracı aynı yerınde göruyorum haddiden fazla orjınal bu zamana kadar satmadıysa pek satıcagını sanmam :)

agresive
08-02-2013, 01:21
rahmetli babannemin de desteğiyle biriktirdiğim paramla 96 model sxak almıştım kasası yürürü 10 numaraydı yaşına göre çalışmayan hiç bir aksamı yoktu sonraları ilk araba heycanı inceden müzik sistemi jant egzoz falan takmıştım. 17'' jantlarla ailecek buldana gittik buldan da gezerken baskı sıyırdı mecbur orda sanayide baskı taktırdım izmire dönerken frene basınca arabadan acayip sesler gelmeye takır tukur yapmaya başladı yolda bir tamircide durduk fakat hiç bişey bulamadılar mecbur izmire kadar el freniyle gelmek zorunda kalmıştım ozaman babamdan yediğim fırçayı hiç unutmuyorum bende inceden lanet etmeye başlamıştım aracımdan. izmirde kendi ustama götürdüm 2 gün yattı araba ön takım komple değişti e tabi kaçan para yüzünden hevesim kalmamıştı bende jant ve egzozu orjinalleriyle değiştrmiştim satıcaktım gözümden çıkartmıştım ki bakımları yapıldıktan sonra orjinal haliyle aldığım tat tekrar bağlandırmıştı beni ona tekrar hevesle biniyordum ki pederler ev bulmuş uygun satıp kredi çekip evi aldım nasipse 1 sene sonra yeni bir araba alıcam bakalım

MBuğra
08-02-2013, 01:39
17 Ra plakalı gri vti:) yanlış biliyorsam sahibi emekli bankacı yıllardır her geliboluya gittiğim de aracı aynı yerınde göruyorum haddiden fazla orjınal bu zamana kadar satmadıysa pek satıcagını sanmam :)

geçen gelibolu'dan bi vti satışa çıkmıştı, acaba o mu dur? değilse de mühim değil, doğma büyüme Hondacıyım ama soğuttular beni hem piyasadan hem markadan. gökten zembille indi sanki fitekler. ben MG bakınıyorum şimdi, bulak bi 02 03 de çökek :D

Hakan Burak
08-02-2013, 01:46
Benim ilk arabam Renault 12 Toros'tu. Beni eskiden beri tanıyanlar bilir, ben çok önem veririm Toroslara. Bizimkiler ailecek çok severdi Toros'ları ve eskiden Station vişne çürüğü rengi Toros'umuz vardı Cms Taurus jantlar, Renkli camlar, İçi komple siyah deri, yaylar kesik, ses sistemi vesaire. Onun etkisi ile aldım ama dışına hiç birşey yapamadan sattım. Çünkü masrafı vardı. Alt takım, Motor ve Kaporta (Taban sacı çürükleri) ile çok uğraştık, İçini de adam ettim, En son yüzeysel kabarık ve çürükleri düzeltme aşamasındaydım ki, bir anda canıma tak etti ve sattık. Hem 3 bijon sorunu ile yüz yüze kalmıştım, hem de astarı yüzünü geçiyordu artık LPG takılacaktı, Öğrencilikte para kazanmak zordu, babadan destek göremedik falan filan. Şimdi özlemiyor muyum? Evet özlüyorum ama artık Almam imkansız gibi birşey. Hiç müsait bir araç değildi.
http://img824.imageshack.us/img824/6632/19899110096372385957835.jpg

tylan
08-02-2013, 01:57
geçen gelibolu'dan bi vti satışa çıkmıştı, acaba o mu dur? değilse de mühim değil, doğma büyüme Hondacıyım ama soğuttular beni hem piyasadan hem markadan. gökten zembille indi sanki fitekler. ben MG bakınıyorum şimdi, bulak bi 02 03 de çökek :D

O ılanı görmedım ama 3-4 antalya dan bir arkadasım getırdı oda gri renk vti buyuk ıhtımal odur.

Valla çanakkale gib ibir yerde mg e bınmek buyuk cesaret evelsı gun benım bmw'yi bırı surttu söför kapı kolu kırıldı ancak bursa dan bulduk parçasını amortısorlerı de izmirden kendım alıp gelmıştım dusun yanı e46 parcası bulmak bıle ımkansız buralar da sen mg alırsan artık parcasını nerelerden buluruz orasını hıc bılmıyorum :D

MBuğra
08-02-2013, 02:07
o donanımda o fiyatta başka alternatif yok :D yav çanakkale sanayisi zaten boktan, onlardan umudum yok. dizel megan ve kuş serisi dışında arabadan anlamıyor çoğu. hele bi düzgün MG alabilirsek, ufak tefek bakım parçasını ebay.co.uk'tan alırız; ama Allah büyük kaza bela göstermesin, dediğin gibi kaporta vs parça bulmak sıkıntı :D

volkan23
08-02-2013, 04:02
ilk aracımız 2004 de bu 1.9 tdi 136lık passatlar yenı cıkmıs tubo felan ekonomık bıde yarabbimmmmm aşık oldum tutturdum baba al dıe babamda aldı 2006 felandı ben bındımm ögrendım sürmeyi felan muthıs bı tutku :) sattık ama ınanın belkı ılk araba dıe mı bılmıyorum ama hala gördugumde saygıyla sag tarafa cekıp yol verıyorum :) o ayrı bırsey

batuu
08-02-2013, 08:41
2009 yılı üsküdar oto pazarında birine 96-00 arası hb civic 1.4 arıyorum diye konuşurken, konuşmalarımıza kulak misafiri olan birinin yanıma gelmesiyle çok güzel bir paraya tertemiz güvenlik paketli hemde kırmızı 97 model hb civic almıştım :)

shero
08-02-2013, 08:49
ilk arabam 206 gtı tesisat hastasıydık:))
http://img827.imageshack.us/img827/9056/peugeot6hk.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/827/peugeot6hk.jpg/)

onur_S
08-02-2013, 09:03
İlk arabamı 2007 de almıştık,mazda 3 istiyordum,babam fiesta 1.6 otomatik almıştı
o zamanlar 15 yaşındaydım,ruhsat anne üzerineydi annemde biniyordu,babama hız yapmayacağım sözünü verdikten sonra araba alındı.Aldık arabayı xenon almaya kalkıştım h4 xenonlar 450 liraydı en ucuzu o da sadece kısa olan ,gittim philips diamondvision ampule 100 lira para verip aldım 3-5 ay geçince y.dışından xenon getirttik,hiç unutmuyorum o xenonlarla gezdiğimde farları yakınca herkes bakardı çünkü adam gibi kimsede yoktu,ardından ses sistemi taktırdım,soundstreamın nerdeyse en ust serilerinden bası alabilmek için işe girip çalışmıştım,cam filmiydi vs,hız delisiydim o zamanlar arabamın görüntü için yavaşlamasına gelemezdim , aldığım 16 jantlar çok az takılı durdu arabayı yavaşlatıyor diye 1500 liraya aldığım jantlar yatmaktan bi hal oldu.O zamanlar,o heyecanlar başkaydı,o yaşlarda ilk hoşlandığım kızı filan o arabayla alır gezdirirdim hepsi başkaydı :)
12 litre benzin yakardı ama o arabayı çok severdim yakıtı koymazdı,eğlencesi fazlaydı,sorun çıkartmazdı,yol tutuşunu çok beğenirdim.
Yazları 2-3 günde bir yıkadığımda cila makinem vardı cilalardım.Diğerlerinin yanında kendini belli ederdi.
O arabayı çok sevdim iyi kullanırdım baya anılarım oldu,üniversiteye başlayınca şu an kullandığım a3 ü aldım.Başka şehirde olduğum için o arabaya kardeşim binmeye başladı,yakıtından dolayı babamı kafaladı ve arabayı değiştirme kararı aldılar,bi kaç aylık a3 ü teklif ettim fakat a3 ün manuel olması sebebi ile annem kullanamayacağı için fiesta ben haftasonu memlekete gidip göremeden adanaya satıldı.Çok üzüldüm,satıldıktan bu yana hala bakarım arada bir ilanlara ,görsem tanırdım ama denk gelmedi,alan adamı geçen arayacaktık 2 sene olmuş sattımı naptı diye,adanaya yolum düşerse zaten alan adamı kesin arar bi tur alırım o arabayı onlardan :),adam eşine aldı gaz taktırtıp bineceklerdi
satılınca içime oturmuştu.Sonuç olarak hala ararım o arabayı
Fazla duygusala bağladık heralde :D

E.Bozoglu
08-02-2013, 09:13
İlk aracımı 2009'da babamın desteğiyle almıştık o zamanlar vts piyasası cok uygundu ve cok yaygın değildi ilk göz ağrım :)

http://imageshack.us/a/img404/5958/23010914673661206327438.jpg

DelSolOnur
08-02-2013, 15:16
Benim değil ama ailem ilk aracı 106 xs olmuştu.Sene 2009 aylardan haziran babam dedi araba almanın vakti geldi.İnternetten babam otomatik 206 lara bakıyordu.Benim içimdende hep 106 aşkı vardı.İnternette arabalara bakarken bayandan otomatik 106 xs bulmuştum.Fiyatıda uygundu.Gittik arabaya bakmaya araba 2-3 aydır yatıyormuş aracın eski sahibinin yeni çocukları olmuş kullanmamışlar arabayı.İçi dışı bildiğin leş gibiydi.Biz bakarken 2 kişide bakmaya geldi arabaya bizde onlar bakarken kaporayı verdik onlar almasın diye :) Ertesi gün oldu aracı aldık.Sonra aldık bir güzel iç dış yıkattık sonra silecekleri,jant kapağını vs değiştirdik.Getirdik evin önüne park ettik.Bir güzel halı yıkama makinasıyla içi bir güzel temizledik fıstık gibi olmuştu benim gözümde.Bunları yaparken bile halen hayalimdeki arabayı aldığımıza inanamıyordum.Sonra zaman geçtikçe çelik jant vs yapmıştık ama 2sene sonra aracın şanzumanı babamın dağıtana kadar.Babamın arabayı tamir ettirip satarız demesine kadar.Arabanın satışını verdik yeni sahibi aldı gidiyor gözlerim dolmuştu.Üniversiteyi kazandığımda ailem söz verdi 106 gti alıcam dediler.Buda satmadan 2 ay önceki hali http://b1302.hizliresim.com/16/8/jx2dd.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

delSol_power
08-02-2013, 15:22
İlk arabam (benimle yaşıt) 1973 model Renault 12'ydi. Kurbağa b.ku rengindeydi. Vites kolu kafasına göre çıkardı. Onun sayesinde karbüratör ayarı yapmayı öğrenmiştim. Az cefamızı çekmedi üniversiye yıllarında. Tabanında çürük vardı, yağmur yağınca paspasın altı ıslanırdı. Öğrencilik yıllarında arkadaşlarla bir yere gideceğimizde benzinlikten (o zamanın parasıyla) 2 milyonluk benzin alırdık. Arkadaşlardan bir tanesi pompacıya "Sarmayın, burada süreceğiz" dediydi hatta :D Bir ara da aküsü bitmişti. Bir hafta filan hep rampaya park ettim ki vurdurup çalıştıralım. Hey gidi günler.
Sonrasında da yine 1973 VW Beetle aldıydık :)

16EC813
08-02-2013, 15:22
1991 yılının sonu sanırım eylül ekim aylarıydı 1976 model şampanya sarısı çelik jantlı geniş tabanlı havalı kornalı renkli camlı full orijinal murat 124 :D

creat
27-02-2013, 16:28
Bi hikayesi yok gibi görünsede başlı başına hikaye :D ilk sahibiyiz ve son sahibi olacağız sanırım. Babamdaki nasıl bir sevgiyse, satmıyor bir türlü. 95'den beri bizde.

http://i1175.photobucket.com/albums/r630/fearfell/98A0DEC7-38D6-4DD7-98BD-AE1C1FFF5048-585-0000006CE631CB77.jpg

Babanızı az çok anlıyorum :) Maşallah bu arada.

frkn
27-02-2013, 16:48
sene 2005 ılk arabamı bankadan ömür boyu vadeli kredi ile aldım :D imreza 1.6 ts efsaneydi benim için ılk bakmaya abım gittiğinde tel açıp sesini dinletti heycandan ofiste masayı deviriyodum :D aldık bindik gezdik tozuttuk derken solugu arkadaşımın gd kasa 2.0 wrx iyle beni biçmesi sonucunda yoldan uçup hasanpaşa yeni salı pazarında aldık pert oldu aylarca kendime gelemedim

gezdik
http://i51.tinypic.com/2s9poac.jpg
tozuttuk
http://i53.tinypic.com/2hg79z9.jpg
patladık :D
http://i53.tinypic.com/2q80mf5.jpg
http://i54.tinypic.com/6ie6xj.jpg

FATİH
27-02-2013, 17:06
şimdiye kadar hep babamın ve abimin sahip olduğu araçları kullandım. o da günlük değil tabi, dönem dönem. ilk aracım şu an profilde yazan x-type. hikayesi çok basit: tam 4 ay araç aradım ve karşıma çıkan bu güzellikte karar kıldım.

Onur Fatih
27-02-2013, 18:00
Sene 98-2000 falan 6-7 yaşlarındayım babam gölcük depreminin olduğu gece istanbula gitti araba almaya. Tempra alacaktı tipo almış gelmiş amcamların evin önünde duruyo araba.. Tabi gece gelmiş sabah ben erkenden uyandım baktım amcamların evin önünde araba duruyor içimden diyorum ne güzel arabaymış falan aşağı indim baktım içine. ama hiç aklıma gelmiyor babamın hb araba alacağı :D neyse yengem geldi araba sizin dedi sevinmiştim baya. Tipo 1.4 s idi :D 1998 model gümüş gri. O arabayla öğrendim herşeyi vites değiştirmeyi bilmiyordum 7-8 yaşında alıp gidiyordum kaldırmak için çok uğraşıyordum arabayı. El frenini indiremezdim çok uğraşırdım. Arabanın üzerinde haciz vardı o şekil 2005 yılına kadar kullandık yaşım ilerledikçe arabayı beğenmez oldum gitmiyordu çok hatırlarım babam gitmiyor diye tavanı yumruklardı :D hacizli olduğu için satamadık devri babamın üstüne değildi hurdacıya verip renault manager aldık. Onuda sevmedim sene 2007 falan. Focuslar hoşuma gidiyordu 2004 focus 1.6 comfort aldık bu sefer de gözüm focus 2 lere takılıyordu 2007 model focus ghia aldık sonrada satıp dizelini aldık :D

Pitbull...
27-02-2013, 22:03
İlk aracım denirmi bilmem ama motorum regal raptordu sene kaç bilmiyorum ama 2003 lü yıllar olabilir.Hikayesi çok yok çalışmış almıştım cok bi parada gerektirmiyordu.Daha sonra sattım ve sattığım adam moturu bu hale getirmişti.Motoru ben ozaman 2900 e satmıştım.
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/294903_3289683853433_1587317079_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/485229_3289650092589_321247886_n.jpg

sattıktan sonra 2005 senesinde bu ehtiyarı başıma bela ettim 74 model yıkılmış ama param buna yetiyordu.Belki 30 bin TL para harcamısımdır ayaga dikmek için :) Turbo , orjinal airbagli koltukları bile mevcuttu :)

http://img185.imageshack.us/img185/5719/grnt000l.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/155119_1635299734864_7398511_n.jpg

GÖKTÜRK
27-02-2013, 22:10
taunus mükemmel görünüyor abi

Pitbull...
27-02-2013, 22:18
taunus mükemmel görünüyor abi

Hayatımı zedelemişti 3 kere boyatmıştım sil baştn.

MBuğra
27-02-2013, 22:20
taunusun iç dış detaylı fotoları var mı? hatta before after şeklinde olursa dadından yenmez :D

Pitbull...
27-02-2013, 22:28
taunusun iç dış detaylı fotoları var mı? hatta before after şeklinde olursa dadından yenmez :D

Turbo Sound ( 06 nv 359 ) Ford Taunus - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=HgshmVCt1rM&list=UUAcvm0wKsi83bLANyAIpmiw&index=3)

buradan bakabilirsin içine ozamanki imkanlar böyleydi :d

Buda 2009 senesinde techte açtıgım konusuydu.
http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/38312-turbo-74-ford-taunus-06-nv-359-a.html

Calderon
27-02-2013, 22:31
İlk arabam ilk göz ağrım.. Baya uğraşmıştım şöyle ufak çaplı bi before-after fotosu paylaşayım :)

http://img22.imageshack.us/img22/1773/ipak0012tile.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/22/ipak0012tile.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

GÖKTÜRK
27-02-2013, 22:39
Hayatımı zedelemişti 3 kere boyatmıştım sil baştn.

keşke satmasaydın abi kaça sattın ?

Pitbull...
28-02-2013, 02:09
8750 yemi ne satmıştım :D

aeraus1
28-02-2013, 02:46
abi sen napmışın ya :( satılır mı o dicemde. 76 yada 77 sw si vardı bizde. peder hala söver :P

Jeandan-R
28-02-2013, 03:02
2 sene öncesi, fk2 1.8 civic sahibiyiz, araba babamdan çok bende. Babam da kapıda arabasının durmasını seven bi adamdır. Herneyse bi gece yine tartıştık araba yüzünden, ben de ortalık sakinleşsin diye evden çıktım. Çıkarken arabayı aldım tabi, sabaha bi ton kalay :D. Düşündük taşındık babayla, 2. araba şart oldu dedik, annemde çok rahat kullanamadığı için arabayı satıp pug 308 aldık.

Sonrasında üzerine para kaldı, biraz ben biraz baba derken parayı denkleştirip araba aramaya başladım. İlk civicin sahibi anlaşmama rağmen telefonlarımı açmadı. 2.sini usta beğenmedi. 3.sünü ben beğenmedim derken forumdan erman(sek)'ın aracını aldım o ara forumda olduğunu da bilmiyorum tabi.

Aldıktan sonra 2. günün fotosu

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/380464_2599716154235_818024448_n.jpg

bu da yaptığım albüm

Nevesıfır75 | Facebook (http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2599713194161.149118.1294713526&type=1&l=6648114b67)