PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Access Point

barti
19-02-2012, 18:05
apartanın 1 katında oturuyorum 5 kattada teras var evde wireless modem var ama masaustu kullandıgım ıcın evde kablolu olarak kullanıyorum terasa ethernet kablosu cektım ama terasta wireless yapmak ıstıyorum access point aldım sımdı hangı bılgısayara kurucam access pointi yukardaki laptopamı yoksa evdeki masaustunemı ve kurulumunu bılıyorsanız dıkkat edebılecegım seylerı soylermısınız sagolun

Thracian
19-02-2012, 18:12
Şimdi 1 modemin var (wireless limi?) 1 masa üstün var 1 diz üstün var 1 de Acces Point var (marka model ne?)

5 Katlı binanın 1. katında oturuyor ve terasta wifi istiyorsunuz doğru mu ?

onursumer
19-02-2012, 18:16
yukarı kadar kablo çektiysen eğer

access pointi ethernetle pc ne tak ayarlarını yap sonra yukarı çıkarıp çektiğin interneti access pointe tak tamamdır :)

bLackModeL
19-02-2012, 18:18

access pointi ethernetle pc ne tak ayarlarını yap sonra yukarı çıkarıp çektiğin interneti access pointe tak tamamdır :)

bu kadar işlemm :D

barti
19-02-2012, 18:34
Şimdi 1 modemin var (wireless limi?) 1 masa üstün var 1 diz üstün var 1 de Acces Point var (marka model ne?)

5 Katlı binanın 1. katında oturuyor ve terasta wifi istiyorsunuz doğru mu ?

evet aynen öyle

barti
19-02-2012, 18:36

access pointi yukardaki kablonun ucuna taktım kablonun ucu asagıdakı masaustune baglı olan wireless modemde yukarıya taktıktan sonra gelip masaustunde kurulumunu yapıyorum sonra yukarda wireless olmus oluyo dimi budur yanlıs bısey anlamadım ya bu konularda cok kazımdır modem falan baglamayı hıc kendım yapmadım bu zamana kadar mazur gorun

barti
19-02-2012, 18:40
markalar ikiside tp link sorun cıkmasın diye aynı marka aldım

onursumer
19-02-2012, 18:56
markalar ikiside tp link sorun cıkmasın diye aynı marka aldım

aslında en kolay ayarı hiç masaustu pcni modemini falan karıştırmadan

access pointi laptopuna once kablo ile bğlayarak yaprsın

zaten içindeki kullanma klavuzunda ip adresi vardır explorer e o adresi yazıp

panelden wifi ismi şifresini falan koyup ayarlarını yaptıktan sonra yukarı çektiğin internet kablosunu tak başka birşeye gerek yok

zaten laptopunda artık isim olarak gozukmeye başlayacak koyduğun şifreyle bağlanabilirsin