PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çarpıp Kaçma için izlenmesi gereken yol

bahadırtelli
20-02-2012, 22:08
Bugün aracıma çarpmışlar sol ön çamurluk hasarlı ve tamponda çizik.
Plakayı alan arabayı gören yok. Yalnız sitenin Güvenlik kameralerına bakıcaz belki ordan cıkar bişey.
Sormak istediğim başına böyle bir iş gelen varmı. Polisi aradım yarın mahkemeye git ve şikayetçi ol diyor. Kameralardan bişe çıkarsa mahkemeye gideceğim ama neler yapmam gerek bilmiyorum.
Arabayıda daha cuma üzerime aldığım için kaskosunuda yaptıramadım. Kameralardan bişe çıkmazsa yapacak bişe yok cebimizden ödeyeceğiz.
Anlamadığım trafik sigortası zaten öder niye böyle bir şerefsizlik yapma ihtiyacı duyar insan.

Thracian
20-02-2012, 22:19
daha önce başıma geldi,

mahkemeye gidip, kimiliği belirsiz diye şikayet edeceksin. sonra bu iş için ayrılmış farklı bir fon var oradan ödüyorlar(mış)

alternatifi sigortanı kaskonu yap, 2 ay sonra yaptır kaskodan arkadaş çarpmış gibi

bahadırtelli
20-02-2012, 22:50
daha önce başıma geldi,

mahkemeye gidip, kimiliği belirsiz diye şikayet edeceksin. sonra bu iş için ayrılmış farklı bir fon var oradan ödüyorlar(mış)

alternatifi sigortanı kaskonu yap, 2 ay sonra yaptır kaskodan arkadaş çarpmış gibi

Saol kameradan bişe çıksada çıkmasada ben yaptıracam mecbur öyle binemem. Sonradan kaskoya yaptırmakta etik olmaz.

darkmoon
20-02-2012, 22:55
ben allahın adaletine hep inanırım rahat ol o sana vurup kaçdıya ondan on misli çıkar.. ben buna çok şahit oldum çokda gördüm..

KCANN_220
20-02-2012, 22:56
plaka felan ugrasma sadece basın agrır.

aracım park halindeyken çarpıp kaçmıslar de yeter :) plakayı buldugun zaman adama ulaşmaya çalışıyorlar buda zaman alıyor ve vakit kaybı

MCN21
20-02-2012, 23:00
banada olmustu ama kaskodan halletmistim , daha sonra bir kerede arkadasımın aracına carptılar aynı sekilde bayan söfördü plaka dan bulundu sürücü ve kactıgı icin alkollü arac kullanmıs gibi muamele yapıldı ve ehliyetine 6 ay el konuldu söförün ...

Ertekin
20-02-2012, 23:06
Benim zamanında arabamın camını kırıp teybini çalmışlardı.Olay yeri inceleme falan gelmişti parmak izi alması fotolar çekilmesi falan tamam dedim kesin bulur bunlar ama hala ses yok.Yaklaşık 6 sene oldu:D

Baran^
20-02-2012, 23:09
Kaskosunu yaptırıp gidin beyan yazdırın park halinde carpmışlar araştırdım gören duyan yok gereğini arz ederim seklinde..ben öle yapmıştım

levent
21-02-2012, 00:13
bence de en mantıklısı, kaskonuzu yaptırın aradan 1-2 hafta geçsin beyanname verin böyle böyle çarpıp kaçmışlar diye kaskodan yaptırın derim. etik veya değil, kaskoya senelerce para ödüyoruz neticede arada bi kullanmak lazım onu da :D

bahadırtelli
21-02-2012, 06:56
bence de en mantıklısı, kaskonuzu yaptırın aradan 1-2 hafta geçsin beyanname verin böyle böyle çarpıp kaçmışlar diye kaskodan yaptırın derim. etik veya değil, kaskoya senelerce para ödüyoruz neticede arada bi kullanmak lazım onu da :D

Öyle birşey yapmam 1. si bence bu hak etmediğim bir para olur sonra illa ki bbaska biyerden acısı cıkar.
2. si araba subaru zaten zar zor kasko yapıyorlar. %40 hasarsızlık indirimim var. Diğer arabadan onu aktaracağım için bozmak istemem.
Yinede fikirler için teşekkürler.

kelalper
21-02-2012, 07:14
komsi gecmis olsun bende dun aksam gordum. abi kaskoyu ne icin yaptiriyorsun bunlar icin. sen aman benden cikar diosun ama kasko sirketleri bisey oldugu zaman hic gozunun yasina bakmiyor. hasarsizligininda sadece %10 u gidecek.teknik olarak %20 tabi seneye gelecek indirimide kaybediyorsun. cebinden yaptiracaksanda haber ver benim ustaya ucuza yaptiririz.

volkan_gs
21-02-2012, 07:30
Geçmiş olsun Bahadır abi :(

1lker
21-02-2012, 07:33
Benim zamanında arabamın camını kırıp teybini çalmışlardı.Olay yeri inceleme falan gelmişti parmak izi alması fotolar çekilmesi falan tamam dedim kesin bulur bunlar ama hala ses yok.Yaklaşık 6 sene oldu:D

Yurdum sartlari genelde.bu sekilde oluyor :(

yaşar
21-02-2012, 07:54
Sen karakola bildir güvenlik kamerasından inşallah birş sonuç çıkar,çok değil çamurluk tampon en fazla 400 liraya hallolur senin canından daha önemli değil,çapanoğluna gerek yok ;)

Geçmiş olsun ...

B.Battal
21-02-2012, 08:31
Bir bayan sürücü içinde otruduğum arabaya göz göre göre vurup gitti ve polis trafik mahkemesine git dava aç dedi. Onunla uğraşırken ettiğim masraf + zaman hasardan daha pahalıya mal olacaktı Allah'a havale ettim.

bahadırtelli
21-02-2012, 16:36
Bir bayan sürücü içinde otruduğum arabaya göz göre göre vurup gitti ve polis trafik mahkemesine git dava aç dedi. Onunla uğraşırken ettiğim masraf + zaman hasardan daha pahalıya mal olacaktı Allah'a havale ettim.

Benim derdim tam bu aslında o şerefsizi uğraştırmak. Zaten anca haftasonu 1 gün binersem biniyorum şirket aracım var(hatta aynı sokakta onada çarptılar çarpan saolsun telefonu falanda bıraktı aramadım bile nasıl olsa vakit bulup yaptıramam diye) şlimdi en az 1 hafta tamir işiyle ugraş

Kadyr
21-02-2012, 16:45
boyle pezevenk cok var.benim aynaya carptilar.kamerada plaka gozukmuyodu kaskocuyu aradm sonra gdip minionarimdan yaptirdim.bilseydim sikayet ederdim bende

Sefa_vts
05-05-2014, 17:14
Hort olsun..

Bugun basima gelen olay.. bahadir abi sonuc alabildin mi? ya da cebimizden mi yaptiricaz.. mahkemeye kimligi belirsiz diye basursak sonuc ne olur ??? gibi sorular kafami kurcaliyor.. kaskom yok buarada onerebilicek arkadaslar icin soyluyorum.. ama hala anasina kufr ediyorum

thedevil
05-05-2014, 17:59
Usta arkadaşım benim yanımda benim arabamla çarptı kaçtı lan neden kaçıyorsun sigorta var manyakmısın falan...

Kendim gittim karakola biz araca çarptık kaçtık diye çarptığımız adamı bulalım olay şurada oldu vebal kalmasın diye konuştuk polis bi *** bulamayız dedi plakamı verdim çıkarsa
arayın haber verin parası neyse ödeyelim diye baya oldu hala ses Seda yok...

Valla Allah affetsin gerçi için rahat ben kendim çarpsaydım durdurdum zaten kaza bu neden kaçtı gitti anlamadım çok gereksiz bir davranış çook....

Geçmiş olsun....

Risendark
05-05-2014, 18:19
Dayimın arabasina arka taraftan tır taktı kaçtı plakayı göremedik mahkemeye verdik 3 yıldır bekliyoruz hikaye bişey çıkmadı henüz... geçmiş olsun sizede

Kadyr
30-05-2014, 19:00
Selam arkadaslar yeni konu acmak istemedim.
Sabah araci park ettim arada bosluk vardi polo vs giricek kadar bir geldim linea girmis oraya ama nasil girmis benim arka tampona surterek girmis.not yazdim zararimi karsilayin yoksa vurup kacma olarak sizi ihbar edecegim diye.resimleri cektim plakayi yazdim.simdi adam aramassa neler yapabilirim?sanirim bir secenek sigortacidan adama ulasip anlasmaya cagirmak.onun disinda neler yapilabilir

Mivec_4G63
30-05-2014, 19:04
Elinizde plaka varsa buradan bazı arkadaşlar bana telefon adresine kadar vermişti. Oradan arayıp çözdüm meseleyi.

Kadyr
30-05-2014, 19:47
34jb8811. Arac linea

Ome_RS
30-05-2014, 20:37
onun vurdugunu nerden biliosun varmıydı onunda tamponunda iz
belki birisi girmeye calıstı sokamadı sürttü gitti sonra bu geldi sürtmeden girdi?

Kadyr
30-05-2014, 20:40
Ondada vardi iz baktim zaten oraya nasil girmis ben anlamadim o derece dar bir yer.

Chn53
30-05-2014, 20:45
tamponunda kırık yoksa ki anladıgım kadarıyla yok , geri geri tıklama ile oluşacak izler pasta ile geçer boşuna tutanak vs uğraşmayın derim

Kadyr
30-05-2014, 20:52
Araba pis tam belli olmasada surtme izleri var ayrica cikicak olsa bile ellemicem yapilan terbiyesizlik tamponu eze eze surte surte park ediyor ama not birakmiyor.yapilan yanina kalmamali boylelerinin.o sinirle camurlugunu gocertip gidicektim ama not biraktim bekii akilli biridir diye.ama arayan soran yok ben ulasip anlaticam bakalim ne dicek.yanasmassa gidip resimlerle sikayet edicem

Kadyr
31-05-2014, 10:29
güncel varmı yardımcı olacak olan ?
http://i.hizliresim.com/aqpLGQ.jpg
http://i.hizliresim.com/jJp8Wm.jpg

bu araba buraya nasıl girmiş ben çözemedim nasıl kastırdıysa tamponu

Octane
31-05-2014, 12:46
Valla yalan olmasın da ben de bazen böyle parkediyorum. 15-20 hamle oluyor ama oluyor. Ben adamı tanımam etmem ama o araç oraya girer, çizdi ya da çarptıysa tabi peişini bırakmayın ama emin olun derim ben.

FatihR.
31-05-2014, 19:01
Az önce beşiktaşta şerefsiz taksicinin biri yandan sürttü kaçtı baya takip ettim ama trafikten yakalayamadım 34 tcz 63 plakası çocugundan çolugun dan çıkar inşallah

Kadyr
31-05-2014, 19:13
Gecmis olsun.
Bu arada ben eminim onunda tamponunda surtme vardi hasar belki pastalik ama terbiyesizlik oyuzde iem ede sikayet edicem telini bulamassam yapicaz bisiler

Sert@ç
31-05-2014, 19:29
Gecmis olsun.
Bu arada ben eminim onunda tamponunda surtme vardi hasar belki pastalik ama terbiyesizlik oyuzde iem ede sikayet edicem telini bulamassam yapicaz bisiler

Adam gitmis mi hala duruyo mu ?
Gittiyse nasil cikti ?

evolution_9
31-05-2014, 19:51
eğer adamı bulursan iste ücretini elinde kamera kaydı olursa zaten hemen verecektir, eğer çok hasar yoksa hiç uğraşma yaptır cepten karşı taraf yaptırsa bile bu defada hasar kaydı çıkacak arabanda geçmiş olsun

by.gkn
31-05-2014, 22:03
Az önce beşiktaşta şerefsiz taksicinin biri yandan sürttü kaçtı baya takip ettim ama trafikten yakalayamadım 34 tcz 63 plakası çocugundan çolugun dan çıkar inşallah

çok geçmiş olsun. taksiciye muhtemelen istanbul taksiciler odasından ulaşabilirsiniz diye tamin ediyorum. direk olarak söylemeseler olmadı takside birşey unuttum sahibine ulaşmam lazım diye fake atıp ulaşabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Kadyr
31-05-2014, 22:44
Adam gitmis mi hala duruyo mu ?
Gittiyse nasil cikti ?

Ben idoya binmek icin bostanciya biraktim dolayisi ile is cikisi araci aldim gittim oda cikmistir dogal olarak.ayrica adamin sigortadan yaptirinca hasar gozukmuyor diye biliyorum

+soner
01-06-2014, 10:14
Ben idoya binmek icin bostanciya biraktim dolayisi ile is cikisi araci aldim gittim oda cikmistir dogal olarak.ayrica adamin sigortadan yaptirinca hasar gozukmuyor diye biliyorum

Gözüküyor.

Kadyr
02-06-2014, 11:40
ne şekilde gözüküyor peki bu erp çarpma yazan omu acaba

Sert@ç
02-06-2014, 11:56
Park halinde carpma

Kadyr
02-06-2014, 11:58
anladım tesekkurler. bu arada araca bı sekılde ulastım kıralıkmıs sırketını aradım. kıralayan kuruma bılgı verıp bana donecekler.

Kadyr
13-06-2014, 20:02
Arkadaslar bugun adliyeye gittim bir arkadasta konu acmisti benim gbi goremedim buraya yaziyorum.
Hasar buyuk degilse adelet vurandan yana.yada avukat tanidiginiz olucak butun prosedurleri uygulayacaksiniz.hasar tespit icin bilirkisi masrafiydi bilmem neydi hepsini karsi tarafa kayicaksiniz kisacasi ugrastirici is.o araci tekrar gorursem yapacagimi biliyorum adalet boyle.

esjberg
28-05-2015, 18:29
Herkese selamlar...
Konuyu hortlatmamın sebebi konu hakkında kimsenin tam bilgi sahibi olmaması.

Benimde başıma benzer bir olay geldi. Olanları ve izlenecek yolları dilim döndükçe anlatayım.

OLAY: saat 17:30da işten gelen eşim aracı kaldırımın kenarına, binamızın otopark girişine 1 mt mesafede, belediyenin araç park cebine park ediyor. Yani tamamen yasal. Saat 21de ben işten gelirken aracı farkediyorum. Aracın kaldırım tarafındaki çamurluğu ezilmiş , tampon ve sağ davlumbaz hasarlı. Hemen olayı görebilcek kameraları araştırıyorum ve bir kameranın kısmi olarak görüntüsüne ulaşıyorum. Kamerada 4 saatte 4 araç bina otoparkına giriş çıkış yapıyor. Yalnız bunlardan 1 tanesi transit ve geri geri çıkmaya çalışıyor ve araç aracımın üzerine doğru giderken aniden takılıyor sonrada hızla gidiyor. Vatandaş tanıdık, gidip durumu anlatıyorum ve ertesi gün halledelim diyor. Ertesi gün ben senin arabaya vurmadım, ispatla ödeyeyim diyip çıkıyor, tabi kayıt cihazıda ortada yok.

KANUNİ SÜREÇ: (Aşşağıda yazılanlar elinizde bir kanıt varsa ve benim gibi hakkınızı aramakta inatçıysanız)
-Trafik aranıyor, polisler gelip tutanak tutuyorlar. (Unutmayın mutlaka polis çağırılacak)
-Sonrasında savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.
-Daha sonra aracınızı yaptırmadan (Çünkü bilirkişi aracınızı inceleyecek) trafikten aldığınız tutanak, varsa kamera kaydı, şahit, kaza resimleriyle hukuk mahkemelerine başvuruyorsunuz.
-Mahkeme siz çağırılmadan görülecek ama harçları istenecek.
-Sonuç ancak mahkeme bilir.

BOŞA UĞRAŞMAYIN:
-Eğer park yasağı olan biryere aracınızı park ederseniz, mahkeme yolu kısıtladığınız için sizi suçlu bulacaktır.
-Şu tarih itibarı ile mahkeme harcı:180TL Bilirkişi harcı:650TL Bilginize. Tabi kazanırsanız bunların hepsini mahkeme karşı taraftan tahsil ediyor.

Arkadaşlar şu 3 satır şey için 1 haftadır uğraşıyorum.

snrk
28-05-2015, 20:07
Bizim sokaktaki tüm arabaların lastikleri gece bıçaklanmıştı. Sabah polis çağırılı. İki kişi geldiler, o kadar isteksizlerdi ki anlatamam. Sonuçta hiçbir şey olmadı tabi ki.

HONDA
29-05-2015, 08:22
çok geçmiş olsun büyük çaplı bişiy değilse eğer yaptırın ve çarpıp kaçanı da Allah a havale edin derim..
bende dar bir sokakta park halinde duran bir caddy nin aynasına çarpmıştım ancak annemi hastaneye acil olarak götürdüğüm için durmadım..
bir hafta kadar sonra aracı gördüm sahibi biniyordu o sırada.anlattım durumu çiziğide gösterip buraya ben carptım ama acil hastaneye gitmem gerekiyordu durmadım masrafı ne ise ödeyim yaptıralım dedim.adam da yok kardeşim canın sağolsun önemli değil demişti.bi kaç ay sonra da başka bir muhitte bizim aracın ayna kapağı komple gitmişti tamponda yan taraftan çizikti takıp kaçmışlar.hala bekliyorum ne gelen var ne giden :)

HONDA
29-05-2015, 09:57
konu hort haberim yok farkedememişim

esjberg
29-05-2015, 11:53
çok geçmiş olsun büyük çaplı bişiy değilse eğer yaptırın ve çarpıp kaçanı da Allah a havale edin derim..
bende dar bir sokakta park halinde duran bir caddy nin aynasına çarpmıştım ancak annemi hastaneye acil olarak götürdüğüm için durmadım..
bir hafta kadar sonra aracı gördüm sahibi biniyordu o sırada.anlattım durumu çiziğide gösterip buraya ben carptım ama acil hastaneye gitmem gerekiyordu durmadım masrafı ne ise ödeyim yaptıralım dedim.adam da yok kardeşim canın sağolsun önemli değil demişti.bi kaç ay sonra da başka bir muhitte bizim aracın ayna kapağı komple gitmişti tamponda yan taraftan çizikti takıp kaçmışlar.hala bekliyorum ne gelen var ne giden :)

Zenginden kork ozaman :)

Konuyu hortlattım çünkü mağdurun yüzüne kimse bakmıyor, bilgi vermiyor, tamamen yanlızsın. Adam öldürsen daha çok bilgi alırsın bu memlekette.

Evet uğraşmak uzun iş... örneğin bir telefonun çalınsa istenirse bulunur ama uğraşmak lazım, amaaan boşver memlekette daha büyük sorunlar var diyip ilgilenilmiyor, tabi senin telefon üstüne soğuk su. Halbuki her çalınan telefonun üstüne düşseler ve cezasınıda düzgünce uygulasalar zaten 1 sene sonra adam beni bulurlar diye onu çalmaz...

dragon07
29-05-2015, 13:56
Hızlıca tutanak tutup yaptırıyorsunuz aracınızı ne plaka ne araba ugrasmayın daha öncede soran çok oldu denenmişin denemesi olmaz :)

HONDA
29-05-2015, 14:42
yok o şahıs yapmamıştır hiç sanmam çünkü çok iyi niyetli bi insandı ayrıca kendi aracımla denk gelip sormamıştım yürüyerek gidiyordum.zaten arac su an bizde değil yaptırdık sattık gitti seneler geçti üstünden.bunca zaman geçmesine ragmen daha gelen giden yok dememin sebebi de buydu :) çıkacak paramız varmış demekki yapacak bişey yok ama çarpıp kaçmak yerine aciliyet bir durum yok ise silceğin arasına numara bırakmak yada arac sahibine ulaşmak en dogrusu diye düşünüyorum bi şekilde çıkar yani er yada geç.

esjberg
01-06-2015, 20:05
Hızlıca tutanak tutup yaptırıyorsunuz aracınızı ne plaka ne araba ugrasmayın daha öncede soran çok oldu denenmişin denemesi olmaz :)

O dediğin ancak kasko varsa. Eğer kasko yoksa prosedür çoooooook uzun.