PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şahin Emme Manifoldu

BurakYozgat.
22-02-2012, 10:17
Meraba arkadaşlar.. Sert geçen bi gecede anti frizimin olmayışı yüzünden radyatörü çatlatmıştım koyduğum su sürekli eksiliyodu. Radyatörü yeniledim fakat şimdide emme manifoldundan kaçırıyo headersın üstüne damla damla dökülüyo su yine eksiliyo. Ustam emme manifolduda çatlamış değiştirmek lazım dedi ama bu çatlayan yerine kaynak yapılsa düzelirmi ? az biraz maddi sıkışıklık yüzünden şuan değiştiremem bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim :)

PPR engineering
22-02-2012, 10:25
İlk önce söküp bakın contadan da kacırıyor olabilir catlağı gördünüzmü çünkü çatlaması zor bir malzemedir emme manifoldunuzda su kanalları bulunur ve hatları baya kalındır.çatlaması zor ihtimal gibi gözüküyo.Ama benim görüşüm kapakla emme manifoldunun bağlandığı nokta oda contadan yapar..rolanti problemi yaşıyormusunuz??kaynak tabiki olur ama bu kaynak su kanalını engelliyecek şekilde olursa iyi değil..

DENON
22-02-2012, 10:25
kaynattır gitsin içinden hava geçiyo basınş yok bişi yok , ver 10 tl kaynattır

BurakYozgat.
22-02-2012, 10:33
İlk önce söküp bakın contadan da kacırıyor olabilir catlağı gördünüzmü çünkü çatlaması zor bir malzemedir emme manifoldunuzda su kanalları bulunur ve hatları baya kalındır.çatlaması zor ihtimal gibi gözüküyo.Ama benim görüşüm kapakla emme manifoldunun bağlandığı nokta oda contadan yapar..rolanti problemi yaşıyormusunuz??kaynak tabiki olur ama bu kaynak su kanalını engelliyecek şekilde olursa iyi değil..

rolanti problemi yaşamıyorum karbüratörü ellemediğim için gözle sadece emme manifoldundan headersın üstüne aktığını görebildim. contadanmı çatlaktanmı bilmiyorm cumartesi açılıp bakılıcak o kadarına

kaynattır gitsin içinden hava geçiyo basınş yok bişi yok , ver 10 tl kaynattır

sağlıklı olurmu olmazmı diye düşünüyodumda sen öyle diyosan yoktur bi zararı Yusuf abi :)

ibooo
22-02-2012, 10:58
Emme manifoldunun neresiden su geçiyor?

Yiğit G.
22-02-2012, 11:02

Bende onu merak ettim :soru:

PPR engineering
22-02-2012, 11:04

tofaş kuş serisi ve lada 8 valflerde emme manifoldunda 8 mm civarında iki hat var emme de kapaktan geliyor bu hat emmeyi sıkınca contayla birleşiyor..kanka

d16y4
22-02-2012, 11:05
bu işte bi gariplik var:beuj:

PPR engineering
22-02-2012, 11:07
bu işte bi gariplik var:beuj:

fotoğraf bulursam ekliyeceğim..

PPR engineering
22-02-2012, 11:10
http://img396.yukle.tc/images/9751lada_ppr.jpg (http://www.yukle.tc)

Yiğit G.
22-02-2012, 11:16
tamam da mantıgı nedir suyu ordan geçirmenin onu çözemedim , ilk defa duydum valla su geçtiğini emmeden :))

BurakYozgat.
22-02-2012, 11:17
fotoğraf eklemeniz çok iyi olmuş işte tam ordan geliyo headersın soldan 1.inci borusunun üstüne dökülüyo :)

Edit: dediğiniz gibi gerçekten kalın bir yapısı var çatlamasına bende ihtimal vermemeye başladım :confused:

PPR engineering
22-02-2012, 11:58
tamam da mantıgı nedir suyu ordan geçirmenin onu çözemedim , ilk defa duydum valla su geçtiğini emmeden :))

amacı ısıtmak.sizin aracınızın gaz kelebeğin'dede mevcut ben iptal ettim kendi aracımdakini..

PPR engineering
22-02-2012, 12:02
fotoğraf eklemeniz çok iyi olmuş işte tam ordan geliyo headersın soldan 1.inci borusunun üstüne dökülüyo :)

Edit: dediğiniz gibi gerçekten kalın bir yapısı var çatlamasına bende ihtimal vermemeye başladım :confused:

zaten dikkat edersen altta duruyor tam dipten damlıyor ise contadandır kendin su basınç testide yapabilirsin emmenin arkasında devir daim ana hattan gelen hortum giriş yeri var ordan suyu basarsın biraz tazzikli öndeki iki deliğiîki civatayla kapatırsın sıkı sıkıya catlak varsa hemen belli eder kendini ama conta olma ihtimali cok büyük oran çünkü kılingirik conta aracınız ve su onu ciddi anlamda yıpratmıştır olay contadan yani..kendiniz bile değiştirirsiniz.

Yiğit G.
22-02-2012, 12:13
amacı ısıtmak.sizin aracınızın gaz kelebeğin'dede mevcut ben iptal ettim kendi aracımdakini..

hmm tesekkurler iyi oldu öğrendiğim , niye iptal ettirdinizki ?

PPR engineering
22-02-2012, 12:20
hmm tesekkurler iyi oldu öğrendiğim , niye iptal ettirdinizki ?

ben typer da iptal ettim.sıcaklık aramıyoruz performans açısından :D genelde fabrikalar standart kullanıcılara ürettikleri için bunları göz önünde bulundurmazlar pek.ben teşekkür ederim.

BurakYozgat.
22-02-2012, 12:23
şimdi benim sorunum contadanmıdır yoksa çatlama olmuşmudur :)

Yiğit G.
22-02-2012, 12:27
ben typer da iptal ettim.sıcaklık aramıyoruz performans açısından :D genelde fabrikalar standart kullanıcılara ürettikleri için bunları göz önünde bulundurmazlar pek.ben teşekkür ederim.

Okudum şimdi benzini ısıtıyormuş + otomatik jikleyi ordan kontrol ediyormuş (Vw) bunu merak etmiştim :)

CGR328
22-02-2012, 12:28
Kaynattır , yüzeyinde bile catlak olsa bi sıkıntı olmaz eğe ile duzeltilir sonucda aluminyum malzeme
Ben cok islem yaptim tofas manifoldlarina hic bi sıkıntı olmaz

BurakYozgat.
22-02-2012, 12:43
Kaynattır , yüzeyinde bile catlak olsa bi sıkıntı olmaz eğe ile duzeltilir sonucda aluminyum malzeme
Ben cok islem yaptim tofas manifoldlarina hic bi sıkıntı olmaz

Teşekkür ederim..