PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımıza çarpıp kaçtılar!!!Yardım...

İbrahim33
22-02-2012, 16:26
Park halinde duran aracımıza bir başka araç tarafından ufak bir sürtme oldu.Karşı araç sahibi aramızda halledelim dedi , polis gelmedi zabıt tutmayalım dedi.Bizde tamam dedik.Plakasını ve Telefon numarasını aldık , ertesi gün aradığımızda numaraya ulaşamadık.Şimdi ne yapabiliriz ?

Day Walker
22-02-2012, 16:27
plakadan trafik mahkemesine şikayette bulunacaksın.

trgy
22-02-2012, 16:31
Oncelikle gecmis olsun keske tel yerine trafik police no alsaydiniz.

Oguz abinin dedigi gibi mahkemeye sikayette buluncaaksiniz.

İbrahim33
22-02-2012, 16:31
Hasar fazla değil aslında , lokal boya ile kurtarırızda , yapılan davranış canımı sıkıyor...Yalnız elimizde fotoğraf vs hiçbir şey yok , bu şekilde mahkemeye başvurabilir miyiz ?

Coco06
22-02-2012, 16:32
Numarayi ara ara yoklayin belki anlik bi hat cekmemesinden kaynaklidir numaraya ulasamamaniz.

Numaradan kesin iş cikmazsa da trafige gitmekten baska care kalmiyor.Kaskonuz varsa hasarda cok degilse ugrasmaya degmez bence.

İbrahim33
22-02-2012, 16:33
Numara kullanıma kapalıdır diyor...

BosphorusBoys
22-02-2012, 16:37
Plakayı bana pm le sana adresine ulaşamazsam da
araç sahibini adı soyadı hangi acentede yaptırdığı o acenteden de adamın nosunu yada poliçe üzerinde adresi var ise oradan ulaşabilirsin

tabi tramerde kaydı var ise.

Ronin_
22-02-2012, 16:38
Hasar fazla değil aslında , lokal boya ile kurtarırızda , yapılan davranış canımı sıkıyor...Yalnız elimizde fotoğraf vs hiçbir şey yok , bu şekilde mahkemeye başvurabilir miyiz ?

bence vaktiniz az bile varsa eğer ulaşılamıyorsa mahkemeye gidin.. yasal prosedür neyse sonuna kadar yaptırmanızı tavsiye ederim.. siz iyilik yapmışsınız üstüne bide haksızlıkla karşı karşıyasınız..

MURAT-CRX-06
22-02-2012, 16:47
Ya arkadaşlar bu iyilik yapmanın sonucu olarak kötülük görme kandırılmak gibi olaylar harbiden beni deli ediyo;be insan nüsvettesi dicen adam sana güzellik yapmış polıs çagırmamış arabanı yaptırıcam demişsin şimdi i...nelik yapmanın hükmü ne bu tip lüzümsuzlar yüzünden kimse kimseye güvenemez oldu memlekette.Arkadaşım geçmiş olsun sana ama bu işin yakasını bırakma mahkeme ,trafik nere gerekiyosa şikayetini dile getirki bu kendini uyanık sananların ne derece aptal oldugu alenen ıspatlanmış olsun.

bahadırtelli
22-02-2012, 16:55
Geçmiş olsun iyi plakayı alabilmişsin benimki kim vurduya gitti.

İbrahim33
22-02-2012, 17:04
Valla mahkemeyle falan uğraşamak zor gelmiştir bana nedense hep.Lanet gitsin deyip vurduracağız lokal boyayı...

driftboy
22-02-2012, 17:04
Ehliyetsiz yada araba çalıntı kiralık filan olma ihtimalide olabilir bunuda göz önünde bulundurun. Yada gizlice ailesinin arabasını almıştır filan olay dallanıp budaklanmasın diye kaçmaya çalışıyodur... Bana kalırsa büyüklük sizde kalsın, mahkeme en son iş olsun, daha öncesinde arabayı ve sahibini bulmaya çalışın

gökan
22-02-2012, 17:12
adam arabama carptı kırmızı ısıkta durduk bana telım bu ara bı pasta cılayla haledelım dedı bende guvendım adam megersem yanlıs no vermıs onun ben varya ...ınsanalr boyle işte

İbrahim33
22-02-2012, 17:14
Yahu garajdan garaja sakınarak kullandığım daha 1 senesini doldurmamış arabam 2.kez darbe alıyor hafifte olsa , en çokta ona üzülüyorum.

RSBurak
22-02-2012, 18:30
geçmiş olsun.. numara alırken dur hocam seni bi çaldırayım sende beni kaydet demek gerekiyor anlaşılan..şerefsiz çok.

rapstar
22-02-2012, 18:39
Döner kavşakta kadıköy pendik minibüslerinden birisi geri geri yavaş yavaş gelip yandan çamurluğa vurdu göçertti. Fotoğraf çekip numara aldık sıram var dedi ekmeğinden olmasın diye adamın gitmesine izin verdik iyilik yapıp yarına sözleştik. Kazadan 1 saat sonra mal sahibi aradı kardeşim ayıp değilmi arabaya arkadan vurup çekip gitmişsiniz diye şöför öyle söylemiş :D Kimseye iyilik yapmayın fotoğraf çekip tutanak tutmanız max yarım saat sürer. Anlaşamıyosanızda olmadı polisi arayıp yaralandım burnum kanıyo vs diyip gelmelerini sağlayın. Sakın tanımadığınız bilmediğiniz kimseye iyilik yapmayın.

Time-R
22-02-2012, 18:40
Bu devirde kaza aninda asla adami birakmam ne olursa olsun yakasina yapisirim.

Cok gecmis olsun.

Dodoo
22-02-2012, 18:47
Sakın ola minibüsçülerin sonra halledelim acele işim var laflarına aldırış etmeyin, kenara çekip işinizi halletmek yarım saatinizi almaz, he diyelimki bişi oldu da birinin gitmesi gerekti anlaştınız, muhakkak fotoğraf,plaka olsun..

Arabasının muayenesi yok, evrakları eksik, ehliyeti yok türlü türlü katakullileri var, işinizi sağlama alın :)

bora1311
22-02-2012, 18:51
cok gecmis olsun...

o tarz bi durum sirket arabamin basina gelmişti, aksam trafiginde surttu arabaya biri, cok fazla trafigi kitleyemedik, telefon numaralarimizi verdik. yarin hallederiz diye, tabi verdigi numara kullanim dısıydı. sirket arabasi oldugu icin cok önemsememistim, kaskodan yapilmişti...

Zorbey
22-02-2012, 18:59
Park halindeki aracıma vurdu ve arkasına bakmadan ayrıldı Trafik Ekibi geldi hasarı onayladılar.Git bir kaportacıdan hasarın ne kadar tutacağını hesapla karakola gel.Biz rapor yazarız.Savcıya gidersin işlemler başlar demişti.Hasar Küçük olduğu için gitme ihtiyacı duymadım

d16y4
22-02-2012, 19:03
karakola gidip olayı anlatın burdan bir sonuca varamazsınız. çok geçmiş olsun

BAŞAR
22-02-2012, 19:07
bence mahkemeye ve yasal prosedür neyse onu uygula.