PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Fare Bira Kutusunu delebilir mi?

Enes-x
22-02-2012, 21:56
Hep böyle fantastik bir konu açmak istemişimdir bugune kısmetmiş :D

Bu akşam odama girdiğimde bira kokuyordu ortalık , masamın altında da 3 adet 2 aydır aynı yerde duran kutu efes bira var.Koku nerden geliyor diye biraları bızıklamaya başladım bir tanesinin altı nemliydi ve elime alınca ağırlığından yarısının boşalmış olduğunu farkettim.Kutuyu sıkıp bırakma yöntemiyle en alt sağ köşesinde kaçağı tespit ettim.Fakat o kadar ince bi delikki sadece minik köpükler ve hava çıkıyor sıkınca.

Biranın yarısı boş olmasına rağmen yerde öyle yoğun bi ıslaklık yok sadece nemlenmiş yani çok uzun sürede azar azar akıp buharlaşmış olduğunu düşünüyorum.

Bir arkadaşımda bunu bir farenin yapma ihtimali olduğunu söyledi..Feci şekilde kıllandım.Gerçekten bir fare bira kutusunu delebilir mi veya bu bira nasıl delindi bi fikir yürütelim istedim hepbirlikte :D

Olay mahalli (delik birayı attım) diğerleri sağlam.

http://b1202.hizliresim.com/u/q/2yc4b.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

drummer582
22-02-2012, 21:58
yapar gibime geliyo,bizim işyerinde arkadaşın dolabı tatilden dönüşte tanınmaz haldeydi,içerde kemirmedik eşya bırakmamış.büyük ihtimal buda onun işidir :D

SULTANOGLU
22-02-2012, 22:00
fare yapmamıştır kesinlikle :D bu tür kutu içeceklerde gözle görülmeyen delikler olabilir ve bu tabikide üretim hatasıdır. eğer kullanım tarihi geçmemiş ise ve keşke atmayıp geri gönderseydiniz. onlarda bu ürünün hangi banttan saat kaçta geçti kutu nerde yapıldı ıvırına zıvırına kadar bulup size geri dönerlerdi :)

ayrıca 2 aydan beri beklediği yerde her hangi bir sıcaklık verebilecek bir şey varmı kalorifer borusu yok bilgisayar kasasının fanı falan ? bunlarda içerdeki basıncı arttırmışlardır :)

Enes-x
22-02-2012, 22:00
yapar gibime geliyo,bizim işyerinde arkadaşın dolabı tatilden dönüşte tanınmaz haldeydi,içerde kemirmedik eşya bırakmamış.büyük ihtimal buda onun işidir :D

Tamam dolap ahşap filanse kemirir onu bende çok duydumda teneke delebilir mi bi fare bilimsel yorumlar bekliyorum :cool:

Mr.K
22-02-2012, 22:02
Deler kanka tahminimce sonucta ıncecık sac yani düşündüün zmn :D eger fare vs olaylarından kıllanıyosan git fare zehiri al kartona sıkılanlardan ufak bı kartona sık yay güzelceene at 3-5köşe ye bıkactane de ufak tabletlerden al aynı sekılde (elınle koyma kokun gecmesın eldıven kullan'yapıskandada aynı sekılde) ztn bısey varsa 1gün içinde geceden sabaha bulursun leşi :D

B.Koçer
22-02-2012, 22:03
Dark al abicim onlara extra falan al normal kesmez :D

Enes-x
22-02-2012, 22:03
fare yapmamıştır kesinlikle :D bu tür kutu içeceklerde gözle görülmeyen delikler olabilir ve bu tabikide üretim hatasıdır. eğer kullanım tarihi geçmemiş ise ve keşke atmayıp geri gönderseydiniz. onlarda bu ürünün hangi banttan saat kaçta geçti kutu nerde yapıldı ıvırına zıvırına kadar bulup size geri dönerlerdi :)

ayrıca 2 aydan beri beklediği yerde her hangi bir sıcaklık verebilecek bir şey varmı kalorifer borusu yok bilgisayar kasasının fanı falan ? bunlarda içerdeki basıncı arttırmışlardır :)

Evet üretim hatasıda olabilir fakat haftalardır sapasağlam , sadece bugün böyle bi sıkıntı oldu.Attım artık zaten :D

Kalorifer vs. hiçbirşey geçmiyor ve kimsenin ulaşabileceği çarpıp devireceği bi yerde değil.Sıcaklık farkı olup basınç artsa hepsi delinmez miydi :beuj:

berkay_aydin
22-02-2012, 22:04
O fare kafayı bulmuştur zor yakalarsınız :D

bugramutlu
22-02-2012, 22:06
fare olsaydı bariz bi delik olurdu ve en azından yerleri değişmiş oynamış olurdu kanaatindeyim.

Enes-x
22-02-2012, 22:07
Deler kanka tahminimce sonucta ıncecık sac yani düşündüün zmn :D eger fare vs olaylarından kıllanıyosan git fare zehiri al kartona sıkılanlardan ufak bı kartona sık yay güzelceene at 3-5köşe ye bıkactane de ufak tabletlerden al aynı sekılde (elınle koyma kokun gecmesın eldıven kullan'yapıskandada aynı sekılde) ztn bısey varsa 1gün içinde geceden sabaha bulursun leşi :D

Olm çalışma ofisi değil la burası bildiğin yatağım var 1 metre ötede uyuyamam şimdi eğer öyle bir ihtimal varsa rahatlatıcı bişeyler söyleyin :D

O fare kafayı bulmuştur zor yakalarsınız :D

Gece uyandırıp hesap sormasın nereye koydun ulan o deldiğim birayı :D

Ahmet Saraçoğlu
22-02-2012, 22:07
delik tabanındamı kutunun?kutuyu bulduğunuzda devrilmişmiydi?

Enes-x
22-02-2012, 22:08
fare olsaydı bariz bi delik olurdu ve en azından yerleri değişmiş oynamış olurdu kanaatindeyim.

Evet bak bu çok mantıklı o kadar ince delemez bence de , hadi deldi diyelim o deliği büyütmeden başka izler bırakmadan çekip gitmez tahminimce.

Mr.K
22-02-2012, 22:09
Olm çalışma ofisi değil la burası bildiğin yatağım var 1 metre ötede uyuyamam şimdi eğer öyle bir ihtimal varsa rahatlatıcı bişeyler söyleyin :D

Gece uyandırıp hesap sormasın nereye koydun ulan o deldiğim birayı :D

hahahaah :hehe::hehe: :D

kocaman ev olum o ztn senin odadan aşşalara inmiştir bile çoktan eger bira müptelası deil ise :D sen merdiven cıkısına yere bı shot bardagı bıra koy olduda gelırse ikram edersin :D :hehe: :D

çalışma ofisi deil madem eve sokaktan 3*5 kedi at en kotu 2gune temızlerler ztn :D sanki evde farklı ofiste farklı calısıyo da sistem fare yakalama sende yanii :D

SULTANOGLU
22-02-2012, 22:09
Evet üretim hatasıda olabilir fakat haftalardır sapasağlam , sadece bugün böyle bi sıkıntı oldu.Attım artık zaten :D

Kalorifer vs. hiçbirşey geçmiyor ve kimsenin ulaşabileceği çarpıp devireceği bi yerde değil.Sıcaklık farkı olup basınç artsa hepsi delinmez miydi :beuj:

bira mayalanmaya yatkın bir içecek olduğu için hani olduda bir şekilde mayalandı buda içerdeki basıncı arttırıp kutunun en zayıf yerinden ufacıkcık bir çatlak yapıp akıtmış olabilir :D olur yani olmaz değil saklama koşulları çok önemli bu tarz içeceklerde.

kesinlikle fare değildir :D

TigeR
22-02-2012, 22:10
abi parkeli filan orda fare ne arasın hem görünürdü muhakkak :D

emre_
22-02-2012, 22:12
Enes malesef bir farenin yapma ihtimali zayif ama test et kanka bi sise absolute ve efesdark al eger onlarda eksilirse alkol bagimlisi faren var demektir ya alem yaparsiniz beraber yada vur kafasina zikkim olsun diye :D

Mr.K
22-02-2012, 22:12
bira mayalanmaya yatkın bir içecek olduğu için hani olduda bir şekilde mayalandı buda içerdeki basıncı arttırıp kutunun en zayıf yerinden ufacıkcık bir çatlak yapıp akıtmış olabilir :D olur yani olmaz değil saklama koşulları çok önemli bu tarz içeceklerde.

kesinlikle fare değildir :D

Aslan Bacanak - Kedidir Kedi - Video - Alkışlarla Yaşıyorum (http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/13252/aslan-bacanak-kedidir-kedi)

ynsemr
22-02-2012, 22:13
Tuborg anadolu bölge bayisiyiz depomuzda çok rastladığımız bir durum,deliyor hatta içiyorda.çekirdekte çitliyor yanında :)

Enes-x
22-02-2012, 22:14
delik tabanındamı kutunun?kutuyu bulduğunuzda devrilmişmiydi?

evet tabanında diyebiliriz hayır sabit hiç yer değişmemişti.

Kutuyu balkona atmıştım bu arada şimdi inceledim 1mm büyüklüğünde sarı böcekler geziyodu kutunun etrafında, böyle metal delen bir böcek türü var mı acaba yoksa balkonda yaşayan böceklere iftira mı atıyorum şu anda bilemiyorum.

darkmoon
fare için kuyruğunun girdiği her yere vücududa girer derler neticede kemiksiz bir hayvan.

SULTANOGLU
Aslan Bacanak - Kedidir Kedi - Video - Alkışlarla Yaşıyorum (http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/13252/aslan-bacanak-kedidir-kedi)

ahahahhaa :D halk dilinde splinter olarak bilinen bir faredir :D

levent
22-02-2012, 22:15
Enes, bence delebilir, yani delmeye çalışıp dişlemiş sert gelince bırakmış buda incecik bi deliğe sebep olmuş olabilir. Fare çeneleri güçlüdür, bknz. Sırtlanlar fare soyundan gelmişlerdir (Nat Geo Wild'da izlemiştim :D).

Ama iç rahatlatmaksa amaç diğer kutuları oradan kaldır kapının dışına koy derim, şimdilik :D

MehmetCanA.
22-02-2012, 22:15
Deler diye biliyorum.

Hatta bi filme de konu olmuştu. Adamın göbeğine fare koyuyolardı, üstünede metal kova. Sonra ısıtmaya başlıyolardı falan filan. Hatırlayan olursa video koyar herhalde.

Ve bildiğim kadarıyla fare g*tü sıkışınca atomu bile deler :D

ef186
22-02-2012, 22:17
Fare icin o bisey degil delebilir tahmin ettiginden daha fazla zarar verebilir yani ... ama senin kutuya faremi dalmistir bilinmez...

flexamin
22-02-2012, 22:18
enes faredir fare. :) dikkat et gece pompaya gelme :) şaka bir yana fare zehri koy muthelif yerlere. sabah çıkar kokusu.

ha unutmadan söliim fareler kulak kemirirmiş :D

Enes-x
abi parkeli filan orda fare ne arasın hem görünürdü muhakkak :D

fare parke sevmez mi diyosun :D

Enes malesef bir farenin yapma ihtimali zayif ama test et kanka bi sise absolute ve efesdark al eger onlarda eksilirse alkol bagimlisi faren var demektir ya alem yaparsiniz beraber yada vur kafasina zikkim olsun diye :D

Gülüyoruz espri yapıyoruzda bu çok ciddi bi konu öyle 68 hplik arabayla forester kovalamaya benzemez hacı kıllanıyo insan :D

Tuborg anadolu bölge bayisiyiz depomuzda çok rastladığımız bir durum,deliyor hatta içiyorda.çekirdekte çitliyor yanında :)

Al işte bilir kişi şimdi gelde uyu :(

Baran^
Durduğu yerden kımıldatmadan delmesi imkansız.Başka bişey vardır onda.Efkarlanmış fare 1 tek atmış cok takılma :)

EM-RE
Kankacim ben sana bir örnek veriyim bizim dukkandaki splinter usta çöp tenekesini delmiş gecen hafta ,onumu delemicek ayrica küçük birsey değildir halk arasında sıçanda dioruz ahuahauaha :D

ef186
22-02-2012, 22:19
enes faredir fare. :) dikkat et gece pompaya gelme :) şaka bir yana fare zehri koy muthelif yerlere. sabah çıkar kokusu.

Enes okuma

Kikirdak , kulak burun gibi ;)
Ahada okudu:D

MehmetCanA.
22-02-2012, 22:21
Aman abi kulaklara dikkat, bide kemirirken farketmiyosun, sabah şok yaşama :)

Şaka bi yana dikkat etmek lazım, zehir falan ayarla abi. Yada alçı koy, ama elini sürmeden. Mümkünse extra çabuk donanlardan olsun, yedikten sonra midesinde ıslandığı için donuyor vs.

Aman üstad şakaya gelmez.

Enes-x
22-02-2012, 22:21
Enes, bence delebilir, yani delmeye çalışıp dişlemiş sert gelince bırakmış buda incecik bi deliğe sebep olmuş olabilir. Fare çeneleri güçlüdür, bknz. Sırtlanlar fare soyundan gelmişlerdir (Nat Geo Wild'da izlemiştim :D).

Ama iç rahatlatmaksa amaç diğer kutuları oradan kaldır kapının dışına koy derim, şimdilik :D

Bunları düşünmek bile istemiyorum :hahaha:

Deler diye biliyorum.

Hatta bi filme de konu olmuştu. Adamın göbeğine fare koyuyolardı, üstünede metal kova. Sonra ısıtmaya başlıyolardı falan filan. Hatırlayan olursa video koyar herhalde.

Ve bildiğim kadarıyla fare g*tü sıkışınca atomu bile deler :D

o senin dediğin tokyo drift te , orda kovayı değil adamın bağırsaklarını deliyordu :icon_tup:

Kalorifer peteklerine yakınlığı nedir ? Oda sıcaklığı belki sıkıştırma yapmış olabilir..Patlamıştır zayıf noktadan.Fare yapmış diyorsanız evde Fare pisliği var mı ? Fare'nin evde kiler tarzı yemeklere ulaşabileceği nokta olmalı ki sürekli evin içinde yaşayabilsin.

2 metre civarı kalorifer peteklerine yakınlığı oda sıcaklığı max 27-28 dereceyi geçmez.Benim odama en yakın yiyecek içecek bulunan yer iki kat aşağıda.Orda henüz bir şüpheli hareket yok.

MOzen
22-02-2012, 22:22
Hızlı ve Öfkeli'nin bi serisinde adamın göbeğine fare koyup üstünü teneke kovayla kapatıyolardı, kovayı ısıttıkça fare adamın göbeğini kemiriyordu ama tenekeyi delermi onu bilmiyorum :D

PS: aha birisi yazmış aynısını :D
2.PS: Tokyo Drift değil 4 filandı sanırım :D

MehmetCanA.
22-02-2012, 22:24
o senin dediğin tokyo drift te , orda kovayı değil adamın bağırsaklarını deliyordu :icon_tup:

Ya biri o sahnenin videosunu paylaşırsa ne demek isticeğimi anlıcaksın abi :D Fareye kovayı delmekten daha kolay geliceği için bağırsaklara giriyodu. Kovayı delemiceği için değil :D

_Emre_
22-02-2012, 22:24
Naralar atmaya başlar yakında evin içinde :D getirin o ... kedisini diye :D :D

SiMaO
22-02-2012, 22:25
Getirin bana o kediyi demesin fare ''efes'i '' içtikten sonra :D

rapstar
Şişenin yarısı boşsa 25 promil dir o yaptırım uygulayamazsınız üzgünüm 50 olsa neyse şikayet fln bi şekil halledilirdi tutanak vs.

Kilit soru sorulmuş fare delecek kadar diş geçirse o kutu devrilirdi diye düşünüyorum kıpırdamamış diyorsunuz.

MOzen
2 Fast 2 Furious da imiş. Sahneyi bulursam paylaşıcam :D

Alper_
gece rahat uyumak için birayı bir kaba dök eğer fareyse sana bulaşmaz :D

ProdriveSTI
22-02-2012, 22:26
Sadece ince bi delik mi ?

Deliğin olduğu yerde ezilme büzülme yok mu hiç :D

MehmetCanA.
22-02-2012, 22:27
2 Fast 2 Furious da imiş. Sahneyi bulursam paylaşıcam :D

ahaha bekliyoruz abi :)

Enes-x
22-02-2012, 22:27
Durduğu yerden kımıldatmadan delmesi imkansız.Başka bişey vardır onda.Efkarlanmış fare 1 tek atmış cok takılma :)

Aynen ya fare kamış mı sokmuşta içmiş kımıldatmadan hayatta delemez.

Enes okuma

Kikirdak , kulak burun gibi ;)
Ahada okudu:D

Aydınlatıcı bilgiler için teşekkürler :ofk:

Kankacim ben sana bir örnek veriyim bizim dukkandaki splinter usta çöp tenekesini delmiş gecen hafta ,onumu delemicek ayrica küçük birsey değildir halk arasında sıçanda dioruz ahuahauaha :D

Sıçanın ne işi var hacı burda neyşınıl cografik mi çekiyoruz :D Oha çöp tenekesini nası deliyo ya kesin bağlantıları vardır onun başka vahşi hayvanlarla :eek:

Enes-x
22-02-2012, 22:29
gece rahat uyumak için birayı bir kaba dök eğer fareyse sana bulaşmaz :D

Ya da diğer biraları ben içiyim abi cesaret gelir uyurum :D

Sadece ince bi delik mi ?

Deliğin olduğu yerde ezilme büzülme yok mu hiç :D

Aynen murat sıkmadıkça delik var mı yok mu görmek imkansız.Ezilme yok profosyonelce delinmiş.

ef186
22-02-2012, 22:30
Basitce fare kucuk bira agir Basinc var kutuda disi gecirdiyse uffacik delinmistir zaten ....
Fare gelir isten eve yorgun argin kari dirdiri cekmemek icin yuvasindan cikar bir bakar ki ooo efes dişi takar basinctan delinmeye hazir bekleyen kutu fisss acar azini ceker kafayi gider kediye dalar .
Durum bundan ibarettir bence ..

ProdriveSTI
22-02-2012, 22:30
Aynen murat sıkmadıkça delik var mı yok mu görmek imkansız.Ezilme yok profosyonelce delinmiş.

Bişey olmaz enesim :hahaha:

http://subi.milliyet.com.tr/MilliyetMizah/600xMax/2010/07/09/Kedidir_kedi_50a7c.jpg

Mr.K
22-02-2012, 22:31
Valla bizim dükkanda 1metrelik sıçan oldurmuslugumuz var:D bildiğin kedilan HAAHAHHA bigün hatta dukkana gırdım kapıdan arabayı parketcem arabayı bıle kıpırdatmadım bahceden dukkanın ıcıne gırcektı sonra yanlıs bır hamle ile ıcerdekılere haber edınce ben gurultu yaptılar efeyeyoneldi sonuc ***** efe-1 sıçan-0 :D

olum fare cıdden şakaya gelmez yalnız makara kukara yapıyoruz da dediklerim ofis sartları ıcın geecerlı degıl hazır saat erkenken(enazından 2değil yani) gıt al uygun bıyerden hem yapıskan hem zehir(tablet) olsun bıtsın..ztn sabaha kadar uyumayan adamsın al kucagına köpüşünü otur tv izle alt katta ;)

TigeR
22-02-2012, 22:32
fare parke sevmez mi diyosun :D
:hahaha::hahaha::hahaha: yani delik bi yer yok gibi nerde saklanacak bu hayvan oda düzgün gibi duruyor :D

F.Esen
22-02-2012, 22:32
kedidir kedi :D

orhan_guney
22-02-2012, 22:33
Başkan bu nasıl bir fare ben sana söyliyim bu kesin lağım faresi dikkat et bu gece :)

Yiğit Ş.
22-02-2012, 22:33
ben fare besledim. delemez :D diş geçiremez

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/391968_10151109772405206_575160205_22180861_162396 5255_n.jpg

aha buda fotosu

S.Mert
22-02-2012, 22:34
alkolik fare

Enes-x
22-02-2012, 22:36
Basitce fare kucuk bira agir Basinc var kutuda disi gecirdiyse uffacik delinmistir zaten ....
Fare gelir isten eve yorgun argin kari dirdiri cekmemek icin yuvasindan cikar bir bakar ki ooo efes dişi takar basinctan delinmeye hazir bekleyen kutu fisss acar azini ceker kafayi gider kediye dalar .
Durum bundan ibarettir bence ..

Ya bu karı dırdırı herkese zarar abi bak fare bira içiyor ucu bizede dokunuyo :D

Valla bizim dükkanda 1metrelik sıçan oldurmuslugumuz var:D bildiğin kedilan HAAHAHHA bigün hatta dukkana gırdım kapıdan arabayı parketcem arabayı bıle kıpırdatmadım bahceden dukkanın ıcıne gırcektı sonra yanlıs bır hamle ile ıcerdekılere haber edınce ben gurultu yaptılar efeyeyoneldi sonuc ***** efe-1 sıçan-0 :D

olum fare cıdden şakaya gelmez yalnız makara kukara yapıyoruz da dediklerim ofis sartları ıcın geecerlı degıl hazır saat erkenken(enazından 2değil yani) gıt al uygun bıyerden hem yapıskan hem zehir(tablet) olsun bıtsın..ztn sabaha kadar uyumayan adamsın al kucagına köpüşünü otur tv izle alt katta ;)

Kanka bu nası şakaya gelmez olm dinazor mu bu fare insana dokunmaz sen yanlış biliyosun :) Ben hayatta o ihtimali düşünmek istemediğimden güvenlik önlemi almaya karşıyım yok buralarda fare :D

MehmetCanA.
22-02-2012, 22:37

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/391968_10151109772405206_575160205_22180861_162396 5255_n.jpg

aha buda fotosu

Abiyi rahatlatmak için böyle diyosun dimi abi :D Yoksa cidden geçiremez mi ? Bunca yıllar ben yanlış mı bildim herşeyi :beuj:

F.Esen
22-02-2012, 22:38
enes sen biraları ordan kaldır yoksa manzara böyle olucak

http://www.komikim.com/karikatur/karikaturler/selcuk_erdem/fare.jpg

Enes-x
22-02-2012, 22:38
Başkan bu nasıl bir fare ben sana söyliyim bu kesin lağım faresi dikkat et bu gece :)

yok abi burda ne işi var lağım filan kanalizasyonda mı yaşıyoruz :D

aha buda fotosu

Hacı buna bakıp yorum yaparsan tabiki bu eşofmanı bile delemez :D

Yiğit Ş.
22-02-2012, 22:39
yok moruk geçiremez. burnunun geçtiği delikten geçer diyolar. oda hurafe :D

Naman
22-02-2012, 22:39
Yazılanları okumadım direk başlığı cevaplayayım.

Deler. Delinmişini içindekinin içilmişini çok gördüm.

ef186
22-02-2012, 22:40
Olm fare insana dokunmaz lafi birhayli cesurca geldi la bana aslan sutumu ictin yurekmi yedin :D

orhan_guney
22-02-2012, 22:40
:hahaha: .
yok abi burda ne işi var lağım filan kanalizasyonda mı yaşıyoruz :D

Hacı buna bakıp yorum yaparsan tabiki bu eşofmanı bile delemez :D

Enes-x
22-02-2012, 22:43
enes sen biraları ordan kaldır yoksa manzara böyle olucak

http://www.komikim.com/karikatur/karikaturler/selcuk_erdem/fare.jpg

ahahah aynen hacı ben asıl masamdaki smirnoff ve jack daniels için endişeleniyorum zaten :)

Yazılanları okumadım direk başlığı cevaplayayım.

Deler. Delinmişini içindekinin içilmişini çok gördüm.

Peki delik bizim başımıza gelen olaydaki gibi çok ufak mı oluyor?

Olm fare insana dokunmaz lafi birhayli cesurca geldi la bana aslan sutumu ictin yurekmi yedin :D

O neydi ya bişey dokunmuyodu insana sen onu bızıklamazsan iyice kafamı karıştırdınız :D

5500
22-02-2012, 22:44
sosyal içicidir o.. benim adım cemil :D

valla fareden herşey beklenebilir işin açığı. geçen yıllarda dayımın arabanın içine girip torpidoyu, benzin hortumunu falan kemirmişliği var.

F.Esen
22-02-2012, 22:44

buğra abi süt içene aslan dokunmuyodu sanırım yoksa aslan yiyene su mu dokunmuyodu :)

ProdriveSTI
22-02-2012, 22:46
Bu kadar olmadığı sürece sorun yok :D

http://fotogaleri.haberler.com/galeri-resimleri/53/kopekten-buyuk-fare_20527_b.jpg

5500
22-02-2012, 22:47

http://fotogaleri.haberler.com/galeri-resimleri/53/kopekten-buyuk-fare_20527_b.jpg

fare değil o, splinter usta :D

Enes-x
22-02-2012, 22:50
Oha baya kulak kemirmiş o :D

Jem89
22-02-2012, 22:52
Birayı fare kemirir mi bilmem de ben kemiririm kanka getir.. :D Zebil olmasın :)

ProdriveSTI
22-02-2012, 22:53
Ahahaha büllükle beslenmis bu :D

F.Esen
22-02-2012, 22:55
akşam saati ne fareymiş arkadaş tekel e çıkıom bira alıp geleyim canım çekti çok

Dodoo
22-02-2012, 22:56

TMNT :D Hay 10 karakterine yaa :D

Enes-x
22-02-2012, 22:57
Birayı fare kemirir mi bilmem de ben kemiririm kanka getir.. :D Zebil olmasın :)

gazı kaçmış kanka içilmez o artık ahaha :D

akşam saati ne fareymiş arkadaş tekel e çıkıom bira alıp geleyim canım çekti çok

bi kadeh jack çakcaktım bende iştahımı kaçırdı bu olaylar afiyet olsun sana :)

ef186
22-02-2012, 23:12
buğra abi süt içene aslan dokunmuyodu sanırım yoksa aslan yiyene su mu dokunmuyodu :)

Aslan icene sut dokulmuyo , su icene inek daga kaciyo diye biliyorum ben

timucintt
22-02-2012, 23:15

hahaha :D :D :D RIP splinter usta...

driftboy
22-02-2012, 23:15
Aynı şey daha yarım saat önce başıma geldi.. Dolapda dolu bıraktıgım bira yarım cıktı. İncecik bi delik var ve ordan sızıp gidiyo yavaşça.. Daha el degmemiş şırıngaylamı çektiniz olm diye bagırdım evdekilere ama bayiye sordum çok denk geliyo öyle dedi :D

Enes-x
22-02-2012, 23:16
Aynı şey daha yarım saat önce başıma geldi.. Dolapda dolu bıraktıgım bira yarım cıktı. İncecik bi delik var ve ordan sızıp gidiyo yavaşça.. Daha el degmemiş şırıngaylamı çektiniz olm diye bagırdım evdekilere ama bayiye sordum çok denk geliyo öyle dedi :D

heh aynen ya şırıngayla çekilmiş gibi :D Tamam bu yorum içimi rahatlattı iyice :icon_tup:

ef186
22-02-2012, 23:18

Ogrenci eviyse buzdolabinda ac kalmis mecburiyetten icmistir gariban splinter..

bilalMW
22-02-2012, 23:19

ahh ustam nalları dikmiş demek :(

neyse vur ustam kadehi :D

driftboy
22-02-2012, 23:20
Ogrenci eviyse buzdolabinda ac kalmis mecburiyetten icmistir gariban splinter..

Abiiii o kadar düşmedi bizimkiler diye düşünüyorum, en azından benim birama salça olmazlar yani :D :D

heh aynen ya şırıngayla çekilmiş gibi :D Tamam bu yorum içimi rahatlattı iyice :icon_tup:

Farede olabilir yani bilemem :p

F.Esen
22-02-2012, 23:20

sakaryanın fareleri dolabadamı girio yani yada bayici senimi yiyo_?

enes kanma sen bunlara yalan ben şimdi bayiden geliom bizim bayicide hiç öyle şeyler olmuyomuş :D:D

driftboy
22-02-2012, 23:22
sakaryanın fareleri dolabadamı girio yani yada bayici senimi yiyo_?

enes kanma sen bunlara yalan ben şimdi bayiden geliom bizim bayicide hiç öyle şeyler olmuyomuş :D:D

AHahahahah :D bizim bayi sağlam bayilerden abiii senin bayinin kafa güzeldir hatırlamıyodur :D :D

Yiğit G.
22-02-2012, 23:24
Bende bizim evde yakaladım bitane fare napim bunu :D:D

http://www.sparklingstrawberry.com/product_images/s/099/esp6092-A__98848_zoom.jpg

sakhee
22-02-2012, 23:25
enes hayvanin aldigi bir yudum mu mevzu ???
ayip degilmi bu mu misafirperverlik
bi de konu acmissin
simdi google da arama yapsa en ustte cikacak
bir yudum bira icin hayvani aleme teshir etmeye degdi mi

driftboy
22-02-2012, 23:25
Yiğit abi tam banlık adamsın yaaa gece gece olcak iş değil

ProdriveSTI
22-02-2012, 23:27
Bende bizim evde yakaladým bitane fare napim bunu :D:D

http://www.sparklingstrawberry.com/product_images/s/099/esp6092-A__98848_zoom.jpg

Ben bu fareyi var yaaa offff bugra abi var soyleyemicem :D

Yiğit G.
22-02-2012, 23:28
Yiğit abi tam banlık adamsın yaaa gece gece olcak iş değil

o kadar açık saçık bi foto değil be :)) bildiğin fare işte :D

Gürkan
22-02-2012, 23:29
Tamam dolap ahşap filanse kemirir onu bende çok duydumda teneke delebilir mi bi fare bilimsel yorumlar bekliyorum :cool:

kanka duvarı bile kemiriyoo :D

driftboy
22-02-2012, 23:29
o kadar açık saçık bi foto değil be :)) bildiğin fare işte :D

bak konuya yazan kalmadı herkes banyoya kaçtı :D :D

F.Esen
22-02-2012, 23:42
bak konuya yazan kalmadı herkes banyoya kaçtı :D :D

sen söylediğimi bulama ben seni banyoya kitlicem

low&slow
22-02-2012, 23:43
Dediğiniz video bu sanırım :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=gJ_cx3AmCuI

Enes-x
22-02-2012, 23:49
enes hayvanin aldigi bir yudum mu mevzu ???
ayip degilmi bu mu misafirperverlik
bi de konu acmissin
simdi google da arama yapsa en ustte cikacak
bir yudum bira icin hayvani aleme teshir etmeye degdi mi

İzinsiz içtiği yetmiyo gibi yarısınıda bırakıp gazını kaçırmış abi ben ona kızıyorum :D Söylese onada alırdık kendimize göre alıyoruz bakıyorum yarısı yok :D

driftboy
23-02-2012, 00:10
sen söylediğimi bulama ben seni banyoya kitlicem

Bu lafın üzerine evini bulur kapısında yatarım

HondatugraL
23-02-2012, 00:19
etrafta kediye köpeğe kafa tutan fare varsa kesın fare işidir. Uretım hatası desek bu zamana kadar nıye kokmadı ?:beuj:

DaRkNeSs-
23-02-2012, 00:50

ben böyle bi fare görsem kaçarım.. cidden :D

Bende bizim evde yakaladım bitane fare napim bunu :D:D

hoppalaa
bak bu fareden kaçılmaz işte fındık faresi :D
canım benim :hahaha: böyle farelere bira içirebiliriz işte :hahaha::hahaha:

2Fast4Me
23-02-2012, 00:52
daha önceki sayfaları okumadım ama mythbusters'a göndersenize denerler belki :D

Dağhan
23-02-2012, 01:05
İlla bir hayvanın ya da başka birşeyin yapması şart değil :) Kutu colayı bir kaç ay kımıldatmadan bir ortamda bıraktığınızda içindeki gazın kutuyu deldiğine şahit oldum aynı olay bira içinde olmuş olabilir o da asitli sonuçta.

DaRkNeSs-
23-02-2012, 01:40
İlla bir hayvanın ya da başka birşeyin yapması şart değil :) Kutu colayı bir kaç ay kımıldatmadan bir ortamda bıraktığınızda içindeki gazın kutuyu deldiğine şahit oldum aynı olay bira içinde olmuş olabilir o da asitli sonuçta.

aynen bizim otelin deposunda da bazen patlamış kola kutuları buluyorum.
ama böyle incecik değil genelde patlak oluyor. arada nadir olarak deliğini bulamadığımız içi boş kutular çıkmıyo değil :)

GokhanRS
23-02-2012, 01:59
http://www.yeniresimler.com/data/media/178/alkolik_fare.jpg

farede senden :D

hatta içtikten sonra ki haLi bu da

http://neselibeyin.com/wp-content/uploads/2010/07/kedi-ve-fare.jpg

ProdriveSTI
23-02-2012, 02:09
Son fotoda çok şeker duruyor :love:

Bazen gonzales alıyım diye düşünüyorum ama ailem fareden tiksiniyo pfff :cool:

///KDrÖZER
23-02-2012, 08:52
eğer delik altındaysa ve birada dikse

ayştayn has woken :D fare çok bilimsel çalışmış

Naman
23-02-2012, 09:46
Peki delik bizim başımıza gelen olaydaki gibi çok ufak mı oluyor?

Yok parmak girecek kadar nerdeyse delik açıyorlar. Ama genelde tenekeyi devirip yapıyorlar bunu. Temiz çalışıyorlar etrafa akmıyor :)

Gerçi hiç biraya saldırdıklarını görmedim ama cola fanta sprite özellikle sprite bunlara bayılıyorlar

eser
23-02-2012, 10:06
Enes ben okurken kaldıgım yurt bira fabrikasının hemen yanıydı akıl almaz derecede fare vardı,fare birayı çok severmiş (içinde maya olduğu için) delme olasılığıda bana göre çok yüksek bence sen Onur'un tavsiyelerini dinle

M U R A T
23-02-2012, 10:14
ben tekel bayiisinde çok zaman geçiriyorum ve taşınma esnasında olan fark edilmeyen fakat sıkınca akıtan kutu birayla karşılaştım:D yani aldığında fark etmemiş olabilirsin

Tayfun-E30
23-02-2012, 10:18
kutunun üstünde efesin telefon numarası var bir ara istersen =)

tunceR
23-02-2012, 10:21
atmasaydın keşke kutuyu :) hayvan ufak ufak demleniyomuş işte vardır bi derdi

PPR engineering
23-02-2012, 10:40
Enes ugrasma belliki ufaktan ufaktan cekiyo orda hayvan kim bilir ne derdi var:D

Orhan
23-02-2012, 10:57
Deliğin bi fotoğrafını koy diş izinden rahatlıkla söyleyebilirim

Enes-x
23-02-2012, 13:50
Bu sabah uyanDigimda kulaklari filan kontrol ettim kemirilme yok fare degil bu uretim hatasi buyuk ihtimal :D

Deliğin bi fotoğrafını koy diş izinden rahatlıkla söyleyebilirim

Delik gozukmuyor,sadece kutuyu SIKINCA kabarciklar bi ve kac damla cikacak buyuklukte bi delik :)

Yiğit Ş.
23-02-2012, 14:04
hatalı üretim diye dava açaydın keşke. :D ömür boyu bira kazanır mıdın? :D

ProdriveSTI
23-02-2012, 15:13
Enesim o şuan çok güçlü bi yaratık olmuş olabilir,kafayı bulup ölmediyse :(

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/406441_10150593434891328_508644721_n.jpg

halilcan9455
23-02-2012, 15:16
sizinkini fare mi yaptı bilmem ama yapabilir.
daha önce başka bir olayda farenin ne kadar güçlü olduğunu gördüm :D

MatraX_07
23-02-2012, 15:22
parmak izi almaya calıs ne bıleyım tırnak ıcı,burun ızı gıbı ız bulmaya bak :D :D

Kadir EMİSTEKİN
23-02-2012, 15:26

sana baska bi resim gosterim bi type-R parasi cikar herhalde :)

Kadir EMİSTEKİN
23-02-2012, 15:27
http://a1202.hizliresim.com/u/r/2yskh.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

ProdriveSTI
23-02-2012, 15:45
büyük foto atmayın yahu

pnrkc
23-02-2012, 15:49
Konu kutu içeceklerden açıldıysa ufak bir uyarıda bulunayım.

Bir müşterimiz içtiği kutu koladan dolayı zehirlendi ve 1 ayı aşkın süredir hastanede tedavi edildi.

Doktorların araştırması sonucu kutu kolanın üzerindeki fare pisliğinden zehirlendiği anlaşıldı.

Dikkat etmek lazım

ProdriveSTI
23-02-2012, 15:53

Bir müşterimiz içtiği kutu koladan dolayı zehirlendi ve 1 ayı aşkın süredir hastanede tedavi edildi.

Doktorların araştırması sonucu kutu kolanın üzerindeki fare pisliğinden zehirlendiği anlaşıldı.

Dikkat etmek lazım

:cool: ben aldığım kolanın veya herhangi bi içeceğin üstünü silmem toz var mı yok mu falan diye yanlış bişey aslında dikkat edicem bundan sonra.

alper_pug
23-02-2012, 15:55

Dikkat etmek lazım

Buda nasıl bir rivayet belli değil , 10 yaşımdan beri duyuyorum :D

ardacngns
23-02-2012, 15:55
knka bıde bıze kalmaya gel dıosn gelırmıyım :) sora gelıcem knka bırak dıye bagırtıcan benı bılıorm :)

pnrkc
23-02-2012, 15:56

duyduklarınızı bilemem tabiki ama benim yazdığım YAŞANMIŞ bir olay

Göki,ZD
23-02-2012, 15:58
enes çükünü koparıcak gece uykunda son ateşini et bari hahauhau

burkaykalyon
23-02-2012, 16:03

dün coca cola'nın Bursa'daki fabrikasına gittim ve deposu orda. Kutu kolalar orada üretilir bilen bilir zaten.hijyeni şöyle anlatayım size depoya girerken bile -üretim de dahil- kafada takke ayakta galoş üzerinde temiz oda önlüğü.ağzı olan konuşuyor sallıyor. fabrikadan çıktıktan sonra sevk aşamasına gelir pislik varsa o da satan yerin suçudur!

Göki,ZD
23-02-2012, 16:18

Dikkat etmek lazım

o doktor teşhis koyamamıştır cola ya atmıştır suçu..
yılların efsanesi(annem 2002 den beri bunu duydugundan beri cola fanta içmez ) :D

efsane

Alıntıdır..
bu coco cola nın yapımında bir bitki kullanılıyomuş. bu bitki tarlada iken içinde en çok bulunan hayvan fareymiş. bitki toplaması sırasında farelerde üretim tesisine kadar gidiyormuş ve burda hala bitkilerin arasında kalan fare veya başka canlılar küçük öğütücülerden geçerken paramparça oluyormuş, bizde fare kanı filan içiyomuşuz...

pislik varsa o da satan yerin suçudur!
kesinlikle, dışarda kola içeceksen ya bardak ile içiceksin yada kutuyu siliceksin..

Day Walker
23-02-2012, 16:19
o doktor teşhis koyamamıştır cola ya atmıştır suçu..
yılların efsanesi(annem 2002 den beri bunu duydugundan beri cola fanta içmez ) :D

efsane

Alıntıdır..
bu coco cola nın yapımında bir bitki kullanılıyomuş. bu bitki tarlada iken içinde en çok bulunan hayvan fareymiş. bitki toplaması sırasında farelerde üretim tesisine kadar gidiyormuş ve burda hala bitkilerin arasında kalan fare veya başka canlılar küçük öğütücülerden geçerken paramparça oluyormuş, bizde fare kanı filan içiyomuşuz...

kanka öyle böyle seviyoruz ama.

Göki,ZD
23-02-2012, 16:21
kanka öyle böyle seviyoruz ama.

Çok takılmamak gerek..ben kola tiryakisi değilim ama çok sevdiğim bi içecek fazla kurcalamıcaksın, göz görmeyince katlanıyor işte :D

pnrkc
23-02-2012, 16:23
Oğuz sana pm atayım Ak sigorta dan sağlık poliçesi vardı bakarsın .

Arkadaşlara geyik geliyor :)

burkaykalyon
23-02-2012, 16:24
ya hiç akla mantığa sığıyor mu arkadaşlar bir düşünün.koskoca COCA COLA fabrikalarında fareler gezecek ve 100 senedir de bu böyle olacak :D kimse de bişi demicek? :D komik olurdu heralde...

Day Walker
Çok takılmamak gerek..ben kola tiryakisi değilim ama çok sevdiğim bi içecek fazla kurcalamıcaksın, göz görmeyince katlanıyor işte :D
aynen hacı bende seviyorum ama bi< eve zaten şişeylen alıyoruz sorun yok :D herale onu fareler :D

Oğuz sana pm atayım Ak sigorta dan sağlık poliçesi vardı bakarsın .

Arkadaşlara geyik geliyor :)

tamam at bakarım.

Göki,ZD
poliçesi olunca ne oluyor pınar sana yalan mı söylüyosun diyoruz..

pnrkc
23-02-2012, 16:26
coca colanın fabrikasında mıdır ? marketin deposunda mıdır ? bilemem ki :D

ben sadece uyarmak istedim

isteyen dikkat etsin , istemeyen etmesin benim için dert değil :)

burkaykalyon
23-02-2012, 16:27
coca colanın fabrikasında mıdır ? marketin deposunda mıdır ? bilemem ki :D

ben sadece uyarmak istedim

isteyen dikkat etsin , istemeyen etmesin benim için dert değil :)

hemen coca colaya dikkat edin diye firmayı kötüleyebiliyorsunuz ama...ilk attığınız mesajda böyle deseydiniz keşke.

Day Walker
23-02-2012, 16:28
hemen coca colaya dikkat edin diye firmayı kötüleyebiliyorsunuz ama...ilk attığınız mesajda böyle deseydiniz keşke.

Pınar kötülemek istemedi kutu kolayı içmeden üstünü temizleyin dedi yanlış anlaşıldı sanırım.

pnrkc
23-02-2012, 16:28

KUTU KOLA yazmışım firma ismi yazmadım dikkat ederseniz.

burkaykalyon
23-02-2012, 16:30
Pınar kötülemek istemedi kutu kolayı içmeden üstünü temizleyin dedi yanlış anlaşıldı sanırım.

içtiği koladan zehirlendi demişti.üzerinde fare pisliği var diye.bu yıllardır konuşulan bir efsane olduğu için insanın aklında direk coca cola'nın fabrikada fareler geziyor intibası yaratır.en azından markette midir fabrikada mıdır bilemem denebilirdi diye söyledim ben. eğer ben yanlış anladıysam ve yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

HondatugraL
23-02-2012, 17:00

foast food markasının bırınde yanlış yakalayan adam dava açıcağını soyledıgı zaman omur boyu bedava yeme hakkı kazanmıstı bunada verebılırler :D

Vintage
23-02-2012, 17:17
pılını pırtını al evi boşalt kankalarıyla beraber gelirse delmedik yer bırakmaz namertler :)

Orhan
23-02-2012, 17:43
Delik gozukmuyor,sadece kutuyu SIKINCA kabarciklar bi ve kac damla cikacak buyuklukte bi delik :)

Eğer kemirme izi yoksa fare değildir. bi seferde diş geçiremez kemirme izleri olması lazım

onursumer
23-02-2012, 18:16
Kemirme izi yoksa fare degildir

Ayrica bu zehirlenme olayini discoveryde efsane avcilarinda ozellikle denemislerdi

Kutu icicekler uzerine fareleri biraktilar ve pislikleri dahil test yaptilar herhangi bi zehirli maddeye ulasamamislardi

Tabi bu durumda farelerin yasam sartlarinin etkisi oldugunu unutmamak gerek

bahadı-R
23-02-2012, 18:26
Kedidir kediii......

DaRkNeSs-
24-02-2012, 01:38
Kemirme izi yoksa fare degildir

Ayrica bu zehirlenme olayini discoveryde efsane avcilarinda ozellikle denemislerdi

Kutu icicekler uzerine fareleri biraktilar ve pislikleri dahil test yaptilar herhangi bi zehirli maddeye ulasamamislardi

Tabi bu durumda farelerin yasam sartlarinin etkisi oldugunu unutmamak gerek

efsane avcılarının da bi onu denemediği kalmıştı onu da yapmışlar :D

ulasstoprak
24-02-2012, 09:00
O bira kutusunun 2 aydır orda işi ne dahada merak ettigim soru bu.. :D