PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : packard bell garanti ??

meLaNchoLic
29-02-2012, 00:01
packard bell easynote tj75 model notebook kullanıyorum yaklaşık 15 aydır.. bataryasında sorun olustu yaklasık 4 5 ay önce.. ekranın altında saatin orda pil işaretine geldiğimde pili değiştirmeniz yararlı olabilir tarzında bir yazı çıkıyor.. bataryada 20dk dakika kadar dayanıyor.. yani kısacası batarya tırtladı :D

internetten garanti şartlarına bakındım biraz..
kısıtlamalar kısmında

2.1.4 Sistem’in normal kullanımı esnasında periyodik olarak değiştirilmesi gereken tüketilebilir parçalar.
Aşağıdaki ürün dahil ancak bununla kısıtlı olmamak üzere: Batarya

böyle bir satır var içinde batarya geçen başkada birşey yok.. ve ben hiçbişey anlamadım bu işten.. garantiden değişim yada tamir ettirme şansım olabilirmi ücretsiz olarak..

bide sadece destek bilişim diye biryer varmış teknik servis olarak türkiyede oda istanbulda.. en son 4 ay önce konustugumda telefonda bana bilgisayarı tüm parçalarıyla bize yollamanız gerekmekte dediler sırf batarya için ne iş anlamadım napıcaklarsa komple bilgisayarı :S

By_HaNNibaLL
29-02-2012, 00:03
Ayni problem bende de oldu bios güncellemesi yapmişlar düzeldi ama servisin allah belasini versin 3 tane kasada civata eksik o yüzden şarj yerinden kasa çatladi ve kırıldı şuan

meLaNchoLic
29-02-2012, 00:10
bios güncellemesi yapıncamı batarya düzeldi anlamadım ben :D

berkay_aydin
29-02-2012, 00:13
Bizim ailede ne kadar pc varsa aynı sorun oluştu virüs olduğunu düşünüyorum..

meLaNchoLic
29-02-2012, 00:15
ilk formatımı attıktan sonra ortaya cıktı ama bu problem.. daha sabah tekrar format attım aynı sorun devam etmekte.. virütik sebep oldugunu tahmin etmiyorum ya

By_HaNNibaLL
29-02-2012, 00:16
bios güncellemesi yapıncamı batarya düzeldi anlamadım ben :D

Bios güncellemesi yapildi pc 2 kere şarj edilip pilinde herhangi bir problem olmadiği anlaşildi yazmişlar servis kağidina bilgisayar geldiğinde batarya ile ilgili problemi düzeltilmişti

volkan_gs
29-02-2012, 00:19
benimde tj75imin bataryası değişmeli yazıyor 2 ay garantisi var daha, versemmi vatan'a diye düşünüyorum ama..

meLaNchoLic
29-02-2012, 00:24
benimde tj75imin bataryası değişmeli yazıyor 2 ay garantisi var daha, versemmi vatan'a diye düşünüyorum ama..

bende antalyada GOLD dan almıştım.. orası bana teknik servisle görüşmeniz gerekiyo dedi bi numara verdi aradım istanbuldan cıktı packard bell in türkiyedeki tek yetkili servisi onlarmış destek bilişim diye.. sadece istanbulda varmış başka şehirde yokmuş.. onuda geçtim bilgisayarı komple istiyolar.. dedim sadece bataryayı yollarım ne gerek var komple işim gücüm var dedim öyle işleme alınmaz komple yollucan diyolar :D

edit: bide bu tj75lerinde modelelri var galiba farklı farklı.. sendeki i5-450m işlemci 6gb ddr3 olandanmı?

Bios güncellemesi yapildi pc 2 kere şarj edilip pilinde herhangi bir problem olmadiği anlaşildi yazmişlar servis kağidina bilgisayar geldiğinde batarya ile ilgili problemi düzeltilmişti

o zaman internetten yapayım ben bios güncellemesini iki kerede şarz ediyim düzelmesse yolliym olurmu ki öyle :D

volkan_gs
29-02-2012, 00:32
i5 işlemci ama 320gb hdd, 3gb ram benimkisi :) ya aşırı ısınıyor zaten, gönderip hem bataryayı değiştirtme, hemde gitmişlen temizletme niyetindeyim ama hiç karıştırmasam mı diyorum..
İçini açtılar mı sağlam makineyi bozuk bulma ihtimali de var geri geldiğinde :)

meLaNchoLic
29-02-2012, 00:33
i5 işlemci ama 320gb hdd, 3gb ram benimkisi :) ya aşırı ısınıyor zaten, gönderip hem bataryayı değiştirtme, hemde gitmişlen temizletme niyetindeyim ama hiç karıştırmasam mı diyorum..
İçini açtılar mı sağlam makineyi bozuk bulma ihtimali de var geri geldiğinde :)

çalışırken videosunu çekip kasasınında heryerinin fotograflarını cekmek lazım aslında :D
geri geldiginde aynı olmassa geri yollayıp adam gibi yapıp yollayın diyebilmeli :)

ayrıca cidden cok ısınıyor cihaz bazen oyun oynarken tak diye kapanıo ısındıgı ıcın.. altına sogutucu koyuyorum artık idare ediyo ama öyle oldumu

volkan_gs
29-02-2012, 00:41
ben sürekli soğutucuyla kullanıyorumda etki etmiyor pek, kararsızım servis konusunda hala..

meLaNchoLic
29-02-2012, 00:45
ben sürekli soğutucuyla kullanıyorumda etki etmiyor pek, kararsızım servis konusunda hala..

senın 2 ayın kalmıs.. bide şöyle bişey var göndermezsen komple elindede patlayabilir :D

en azından garantiye gitti geldi böyle oldu diye şikayetçi olabilirsin korktugun olursa :D

onursumer
29-02-2012, 01:30
Bios update yapip pili 1-2 kere doldur bosalt yapmayi dene

Cogu zaman surekli prize taklimi kullaniyorsun?

Servis genelde urun seri no ile pil seri nosunu karsilastirmak ve urundeki bir problemden dolayi pilde sorun olusma ihtimalinden hepsini isyerler

meLaNchoLic
29-02-2012, 01:32
Bios update yapip pili 1-2 kere doldur bosalt yapmayi dene

Cogu zaman surekli prize taklimi kullaniyorsun?

Servis genelde urun seri no ile pil seri nosunu karsilastirmak ve urundeki bir problemden dolayi pilde sorun olusma ihtimalinden hepsini isyerler

genlde prize takılı kullandıgımdan batarya tırtladı onun farkındayım zatende.. bios update kendım yaparsam garanti dısı kalırmıs oyle yazıyo internet sıtesınde :S mecbur yollıcam artık 1 aydada anca gelir heralde..