PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corolla 1.4 mmt terra dizel triptronik arıza yardımmmm

besyoali
03-03-2012, 12:22
Merhaba arkadaşlar....
Sabah arabayı çalıştıramadık takviye yaptık çalıştı fakat devir saati sapıttı aşşağı yukarı hızlı haraket ve benzeri sonrasında motordan ıslık sesi gibi yüksek ses geliyor özellikle ısınınca ses fazlalaştı bu arıza ne olabilir ne yapmalıyız...
Daha önce bu tür bir arıza yaşayan var mı teşekkürler....
:soru:

levent
03-03-2012, 16:17
servise götürün.

besyoali
03-03-2012, 18:00
servise götürün.

Sağol tavsiyen için ;)
Biraz arıştırma yaptım akü zayıfladığı için şarj dinamosuna fazla yük bindiği için dinam ses yapıyor olabilir kanısına vardık .Baktık bir iki yere gösterdiydik önce turbo arızası felan gibi yorumlar geldiydi pek mantıklı gelmedi bana diye araştırmak istemiştim burdaki arkadaşlar otomobil den anlıyor aynı arıza ile karşılaşmış olan varsa diye açtım konuyu...:)

levent
03-03-2012, 18:33
valla bende aküyü bitirdim, takviye ile çalıştırdım 2009 da.
aracım manuel, ne öyle garip ses duydum ne de devir saatim sapıttı. tabi akünün zayıflığından dolayı ışıklarda falan rölanti düşmeye çalışıyordu onu da biraz gaz ile deviri yüksek tutarak hallettim, zaten direk elektrikçiye gidip aküyü değiştirince hiçbirşeyi kalmadı o zaman.

esin kaynağını da duymadan anlayamayacağımız için ve devir saatiniz saçmaladığı için servise götürün diye öneride bulundum, yanlış anlamayın yani.

besyoali
03-03-2012, 18:40
valla bende aküyü bitirdim, takviye ile çalıştırdım 2009 da.
aracım manuel, ne öyle garip ses duydum ne de devir saatim sapıttı. tabi akünün zayıflığından dolayı ışıklarda falan rölanti düşmeye çalışıyordu onu da biraz gaz ile deviri yüksek tutarak hallettim, zaten direk elektrikçiye gidip aküyü değiştirince hiçbirşeyi kalmadı o zaman.

esin kaynağını da duymadan anlayamayacağımız için ve devir saatiniz saçmaladığı için servise götürün diye öneride bulundum, yanlış anlamayın yani.

Yok arkadaşım yanlış anlamadım sadece yetkili servise gitmeden biraz bilgi toplamak istedim bazı araçlarda bazı arızalar kronik oluyor eğer sık yaşanan basit bir arıza ise hazırlıklı gitmek istedim çünkü turbo arızası deyip eliktirk arızasını halledip yollayan nice yetkili servislerle karşılaştık karşılaşan arkadaşlarımız oldu ama Ana servise götürdüğünde tabiki böyle bişey yok ama maliyetler biraz yüksek cıkıyor ;)
Paylaşım için teşekkürler ....