PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Katalitik Konvertor İptali Hakkında

F3Power
08-03-2012, 08:25
İyi Sabahlar aracımın egzost sistemini biraz mıncıklamam gerekiyor sizlerin kıymetli bilgilerine ihtiyacım var bu konuda...

eski aracımda zaten iptal edilmiş olan kat. hakkında hiç bir bilgim yoktu o sebepten dolayı ilk defa bu uygulamayı yapacağım daha önce yaptırdığım sistemde oem susturucu kullanmıştım ve gayet tatminkar güç almıştım öncesi, sonrası denemelerimde...

Şimdi yapmak istediğim kat. iptali başlangıcıyla 51mm boru ve iç çapı 51mm olan oem orta ve son susturucular kullanmak fakat kafama takılan bir şey var ? geçenlerde arkadaşımın oksijen sensör ünü değiştirdik fakat kat iptali ve 51mm düz boru abart son susturucu olduğu için oksijen sensörü hata vermeye devam etti cihaza bağladığımızda bu düşen basınçtan kaynaklanan bir problem midir ? orta susturucu kullandığımında bu tür bir problem ile karşılaşır mıyım ? kat. yerine koyulan susturuculardan kullanmalı mıyım ?

cliver
08-03-2012, 09:24
merhaba 51 mm egsoz boruları gayet iyi bir seçim oksijen sensörünüde biraz daha geriye alın(egsoz gazının çıktığın yöne) yinede arıza lambası sönmezse oem orta susturucunuzu yada içi set'siz bir orta susturucu kullanabilirsiniz bu arada arkadaşınızla aynı problemi yaşamaya bilirsinizde sizin aracınızda hata veymeyebilir bence denemenizde yarar var filtre kiti için düşündüğünüz birşey varmı çünkü heryeri kapalı bi araç bu arada orjinal egsoz borularınız kaçlık?

F3Power
08-03-2012, 13:22
merhaba 51 mm egsoz boruları gayet iyi bir seçim oksijen sensörünüde biraz daha geriye alın(egsoz gazının çıktığın yöne) yinede arıza lambası sönmezse oem orta susturucunuzu yada içi set'siz bir orta susturucu kullanabilirsiniz bu arada arkadaşınızla aynı problemi yaşamaya bilirsinizde sizin aracınızda hata veymeyebilir bence denemenizde yarar var filtre kiti için düşündüğünüz birşey varmı çünkü heryeri kapalı bi araç bu arada orjinal egsoz borularınız kaçlık?

Daha önce 51 mm kullandığım için yine tercihimi ondan yana kullanacağım ama kafama takılan bir şey oldu orjinalde oksijen sensörü kat. tan önce headers'ın bittiği yerde benim eski aracımda orta susturucuya yakındı iptal ettikleri için taşımış olabilme ihtimalleri var şuanda yapılmadı egzostcuyla uzun uzun konuştum ama yinede kafama takılan şeyler var herşeyi net toparlayıp öyle yaptırmak istiyorum sök tak uğraşmak istemiyorum. 42mm orjinali öyle olması gerekiyor büyük olasılık. birde önerilerinizi bekliyorum egzostcu olarak bizim sitenin altına yeni taşındı bu egzostcu hiç alışverişimiz olmadı uygun fiyatta verdi ama büküm kısmı hoşuma gitmiyor büküm kısımları içten daralmadan nerede yaptırabilirim kat iptali, düz boru 51mm orta ve son susturucu 300tl fiyat aldım -,+50 oynasın bükümsüz olsun istiyorum önerilerinizi bekliyorum teşekkürler...

filtre şimdilik düşünmüyorum ama o'da hazır elimde fazladan kapalı kutu mevcut fibercide farklı bir şey yapacağım onunlada tampon'a port gibi bir uygulama var aslında aklımda kutu içine çekebilirim temiz havayı ama delip biçme fikrim yok şimdilik...

F3Power
08-03-2012, 23:11
yardım bekleyen egzost sorusu ve egzostcu önerileri "günceli" :)

İstanbul/Anadolu Yakası