PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerikadan alışverişi TR gönderim siteleri???

punto_multijet
09-03-2012, 10:48
Amerikadan yaptıgımız alışverişi Türkiyeye gönderen bazı siteler mevcut. Netten baktıgım kadarıyla ucretler falan nerdese aynı. Sormak istediğim bu tarz siteleri daha once kullanan oldu mu? Çıkan ve/veya çıkabilecek sorunlar nelerdir?

mesela,

amerikadanhemenal.com
amerikadangonder.com
amerikadansiparis.com gibi siteler

B.cihangir
09-03-2012, 10:50
anlamadım ki ebay amazon varken bunlar niye ?

punto_multijet
09-03-2012, 10:52
anlamadım ki ebay amazon varken bunlar niye ?

Bazı ürünleri satıcılar Türkiyeye göndermiyor, ayrıca 1den fazla ürün aldıgında hepsi için ayrı ayrı kargo ödeyeceğine bunları biriktirip tek kargo ile almak mantıklı geldi bana.

poseidon
09-03-2012, 11:09
Bunların güvenilirliği nedir?
Hangi ödeme sistemini kullanıyorlar?
Devamlı alışveriş yapan var mı?

punto_multijet
09-03-2012, 11:13
Bunların güvenilirliği nedir?
Hangi ödeme sistemini kullanıyorlar?
Devamlı alışveriş yapan var mı?

Aynen merak ettiğim konular bunlar ondan açtım konuyu.

cabriolet
09-03-2012, 11:28
www.amerikadaniste.com diye bi siteyi kullanıyorum ben hiç sorun yaşamadım bu zamana kadar :)

5500
09-03-2012, 11:39
citi bank kredi kartınız varsa banka sizin yerinize getiriyor amerikadan alınan ürünleri. böyle birşeyden haberdar oldum dün, bu konu hakkında fikri olan varmı hazır konu varken?

punto_multijet
09-03-2012, 11:51
www.amerikadaniste.com diye bi siteyi kullanıyorum ben hiç sorun yaşamadım bu zamana kadar :)

kargonun gumruge takılması gibi durumlar olabiliyor mu?

Deagles48
09-03-2012, 12:10
kargonun gumruge takılması gibi durumlar olabiliyor mu?

+1 ? :confused:

poseidon
09-03-2012, 12:45

Ne getirdin?
bir de 1 kere mi alışveriş yaptın yoksa devamlı yapıyor musun?

TaGo
09-03-2012, 14:09
Gözdeyi ara sürekli kullanıyor, oralarda adreslerim dahi var ;) hep ama hep cevabı uzaklarda arıon sen nezaman adam olcan ya :D

B.Battal
09-03-2012, 14:36
Bu şekilde alışveriş yapıldığında kargodan zarar etmiş olmuyor muyuz? Hem Amerika içi kargo hem de bu siteye kargo parası ödeyerek?

Osman Bahadır
09-03-2012, 14:47
Gümrüğe karışmazlar. Takılabilir yani. Normal kargo nasıl takılıyorsa onların gönderdiği de takılabilir. Biraz gelişmiş şirketler takılırsa ücreti karşılığında müşavirlik işlerinde de yardımcı olurlar, o kadar.

Kargo daha maliyetli olmaz. Çünkü çoğu ürünün USA içi kargosu ya free ya da çok düşük ücretli. Hepsini toparlayıp tek pakette göndermek daha ekonomik oluyor. Ayrıca ebay'den doğrudan TR'ye göndertirseniz genelde özel kargolara göre hesapladıkları için çok yüksek kargo ücreti isterler. Halbuki airmail ile veya bunların sağladığı kargolar ile çok daha uygun fiyatlara gelir.

amerikadaniste'den sürekli alışveriş yapan arkadaşlarım var. Bense hep ya arkadaşlara gönderip onlarda biriktirdim, ya da tek parçaydı. Bir şekilde satıcıyı ikna edip doğrudan TR'ye gönderttim.

Benim tavsiyem bir arkadaş bulun. Gerekirse ona verin parayı. Hem elden alınacak şeyler oluyor bazen. Junk yard'dan çıkma-hurda malzemeler falan lazım olur. Gider, neredeyse bedavaya bulur sizin için. Hem istediğiniz değeri de yazar üstüne :)

imparatoR
09-03-2012, 15:03
amerikadaniste bu site sanırım yıllık yada aylık üyelik ücreti var diye biliyorum..

ahmetuygur
09-03-2012, 15:07
amaerkidan iste yi bende kullandım bi dönem aylık 19 20 tl gibi bi para alıyorlar sizden yaptıgınız alısverısı onların verdıgı adrese gondertıp paketleyıp yada kargoları bırletsırıp tek paket yapıp adresinize göndertiyorsunuz ama mesela bazı satıcılar var amerıkan kredı kartı harıcı alısverıs yapamıyorsunuz o zaman amerıkadan ıste sıtesı devreye gırıp kendılerı senın yerıne alısverısı yapıp senın onlara tanımladıgın karttan %10 kendilerine pay koyarak cekıyorlar tam hatırlamıyorum ama yanı sızın alısverısınız 500 dolar tuttu kargo dahil 50 dolarda o koyuyor

Asimos
09-03-2012, 15:07
Ben yaklaşık 2 senedir kullanıyorum.%80i hap kadar kutulara 50$ nakliye ücreti istedikleri için çok awantajlı oluyo.Ancak son 6-7 aydır b*ku çıktı özel kargo şirketleriyle gönderdikleri için gümrüğe takılırsa ordino ücreti+depolama + ıvırzıvır gibi ücretler istedikleri için dikkat etmek lazım.

usps de veriyosun %20yi dewam ediyosun.

Kahn23
16-01-2014, 13:22
Konuyu hortlatalım :D
Hali hazırda www.amerikadaniste.com 'dan alıveriş yapan arkadaşlar varsa bilgi alabilirmiyim?

aqustic
16-06-2015, 11:59
Bi hort da benden...
Şimdi arkadaşlar ebayda 70 dolar degerinde bi çocuk bisikleti alcam.TR'ye gönderim yok.Amerikadan gönderilcek..
Bu bisikleti amerikadaniste.com kanalıyla alırsam toplamda kargosuyla birlikte tahmini kaç dolara denk gelir.Bu site güvenli midir?