PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sürücü Belgesini Geri Almak Hakkında.

dirk
13-03-2012, 23:45
Abilerim kardeşlerim 03.06.2009 tarihinde 100 ceza puanımı doldurduğum için ehliyetimi bi Trafik cewirmesinde verdim.. Sonra 3 4 ay sonra Ankarada bir sürücü kursuna yazıldım 35 saat Trafik eğitimi belgesi alıp Ankara Trafik denetlemeden ehliyetimi aldım.. ceza puanım ehliyetimi aldığımda 20-30 felandı Yıl geçip düşenler.
Daha sonra

04.08.2011 De Trafik denetlemesinde Bu sefer 175 Ceza puanıyla yakalandım. Ehliyetimi 2.kez aldılar bana verdikleri... Sürücü Belgesi Geri alma tutanağının arkasında..

2.kez 100 ceza puanın dolması nedeniyle sürücü belgesi 2.kez alınanlar süresi sonunda psiko teknik değerlendirme ve psikiyatri uzmanının muayenesine tabi tutulup burdan alınacak belgeden sonra ehliyetini geri alabilir diyor

Sorun burada başlıyor.. Ben bugun trafik denetleme şube müdürlüğüne gittiğimde psiko teknik için basvurduğum yerden kursa katılsın diye dilekçe yazdırmam gerekiyordu emniyetten .. Fakat benim ehliyeti almam gereken odada bulunan memur arkadaş senin psiko tekniğe ihtiyacın yok 35 saat trafik dersi alman lazım dedi her ne kadar 3 defa anlatmama rağmen tamam anladım 200 ceza puanın olsaydı psiko teknik isteyecektik sen trafik dersi al gel verelim ehliyetini dedi

Burda bi yanlışlık var ama çözemedim ? Yasanın dediğini yaparsam ehliyet alamıycam memurun dediğini yaparsam orada sadece 2 kişi duruyor ehliyet veren birbirlerinide onayladılar. ehliyet alabileceğim.. ?? sizce ne yapmalıyım

TolgaEsentepe
14-03-2012, 00:01
minibüsü kim devirdi lan

onursumer
14-03-2012, 00:04
sana ehliyetini verdikten sonra sistemden duşme vs yapılıyorsa

memurun dediğini yapıp ehliyetini al ben olsam hiç beklemez alırdım :D

dirk
14-03-2012, 00:48
Memurun dediğini trafik tescil alırsam 2 ay psiko teknik alırsam 4 gün ;) bide fiyat farkı var.

Minibüs u karıştırma tolga o istenmeyen bı kazaydı

dirk
14-03-2012, 13:11
Durum birazcık acil bı karar vermem lazım ?

Almanci Tane-R
14-03-2012, 14:04
100 puandan bende aldirmistim bir keresinde ama ikincide tam olarak ne oluyor bilmiyorum en iyisi sürücü kurslarindan arastirin. kimsenin bisey bildigi ýok ben ilk kez aldirdigimda 2 ay sonra gel geri veririz dediler. sonra gittim ögrendim ki cevre derside almam gerekiyormus onu söylemediler süre bu yüzden uzamisti. iyice arastirin bence

dirk
14-03-2012, 15:19
Aynısı benimde basıma geldi ilk kaptırdığımda ;( bu olayı çözmem lazım kimsenin fikri yok mü

Chn53
14-03-2012, 15:29
minibüsü kim devirdi lan

Valla caravelle hiç olmuş abi :D

bence memurlarin desdigini yap abi :D

dirk
14-03-2012, 18:12
Aracın kaskosu var sıkıntı yok cihan

250 kisi bakmış kimse bisey yazmamış ;) Cook uzun yazdım sanırım sıkılip geciyorlar ;) ben bile bile lades diyecem ;(

samet_61
14-03-2012, 18:20
adamın deıgını yap ozaman:D

dirk
18-03-2012, 05:02
yardımmm lütfen :(

Fırtına_siR
18-03-2012, 05:17
Aga bencede memurun dediğini yap ama öncelikle internette varmı trafik yönetmeliği vs. ordan bak eğer öyle bişeyler yoksa artık memurun dediğini yapmak daha mantıklı. K.bakma derdine tam anlamıyla derman olamadım böyle bi tecrübe yaşamadım çünkü.

Frid
18-03-2012, 08:56
bence ikisinide yap garanti olsun

dirk
12-07-2012, 13:40
Konuyu okumuş olanlar wardır Cewap vermeden kapanmasın merak eden olabilir

35 saat trafik dersi aldım ve ehliyetimi aldım yanlış yaptım farkındayım ama yapacak bişey yok türkiyede malesef sistem böyle işliyor :( psiko teknik değerlendirme ve psikiyatri uzmanının muayenesine girmedim.. Sürücü kurslarına para yatırıp 35 saat ders gördü şeklinde yalandan 2 kağıt dolduruldu ...

ugur_EN_
12-07-2012, 14:11
puandan kaptırılınca ne yapılır bi fikrim yok ama ben alkolden kaptırdım 2.kez 2 yıllık aldılar sürem geçen sene ağustosda doldu... normalde süre dolmadan psiko teknik almam gerekiyormuş il sağlık müdürlüğünden ama ben biraz geç kaldım mart gibi gereken bütün işlemleri yaptım ve sıramı aldım il sağlıkta çalışan memurların söylediği sene sonunu bulur dediler bizde tanıdık bildik arayışlarına girdik sırayı öne almaları için antalyada çok geç geliyor açılan kurslar bi kaç ay da 1 kere açılıyomuş herneyse tanıdığı bulduk torpil işi tamam mayıs başındaki kursa gelirsin dediler torpil ters tepmiş haberimiz yok geçenlerde ne oldu ne bitti diye bi sormak için gittim benim evrak değiştirilmiş boş bi şekilde duruyordu dosyamda yani birisi evrağımı değiştirmiş bizim sıra gene gitti böylelikle... yetkili memura sordum ne zaman açılacak diye arkadaşlar yıllık izindeler daha onlar gelmedi geldiklerinde açılır heralde dedi ve gördüğüm kadarıyla 2011 / kasım ayından başvuranların bile daha kursu başlamamış bu zıkkımın sistemi çok yavaş yani... çalışanların keyfi çatıcak kurs açılacak sıra bana veya benden sonrakilere gelicek ohoooo ölme eşşeğim ölme beni trafike polis durdursa ceza yazsa ve ben polise desemki memur bey il sağlıktaki memurlar yıllık izindelermiş ondan daha alamadık psiko tekniği diye adam bana güler ve çakar cezayı haliyle... bizim memleketimiz bi acaip valla adamların keyfi çatıcak ben eğitimi görücemde ehliyeti alıcam ama kabahat bende alkollüyken niye araç sürüyosunki... bu arada 2 yıllık kaptırılan ehliyetler için il sağlık müdürlüğünden olması gerekiyomuş psiko teknik başka yerden kabul etmiyorlar...

Velter
12-07-2012, 14:27
konuyla cok alakali degil ama, alkolden bir kere kaptirdiktan sonra 5 sene icinde baska vukuatin olmassa af geldigi dogru mudur?

yani 5 sene sonra tekrar kaptirsam, 6 ay mi gider yoksa 2 sene mi?

ugur_EN_
12-07-2012, 14:47
konuyla cok alakali degil ama, alkolden bir kere kaptirdiktan sonra 5 sene icinde baska vukuatin olmassa af geldigi dogru mudur?

yani 5 sene sonra tekrar kaptirsam, 6 ay mi gider yoksa 2 sene mi?

ben hiç duymadım bu muhabbeti valla... sistem benim bildiğim şöyle;

ilk kaptırma 6 ay
ikinci kaptırma 2 yıl
üçüncü kaptırma 5 yıl