PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kedilerden Kurtulma Yöntemi? sprey vs.

Aranel Ciryatan
14-03-2012, 00:13
Mahallemizde çok fazla sayıda kedi bulunmakta ve saolsunlar arabanın ön kaputu ve tavanı pati izi içinde. hatta ön kaputta tırnak izleri var. şuanda sorun etmiyorum ara 2 ay sonra arabayı boyatmayı düşünüyorum ve duyduğum kadarıyla özellikle motorcuların kedilerin motora gelmemesi için kullandığı bir sprey vs birşey varmış. bu konuda bilgisi olan bir arkadaş bilgi paylaşırsa çok sevinirim bence bir çok arkadaşın işine yarayacağını düşünüyorum.

focus musty35
14-03-2012, 00:16
kediler ne yaparsan yap motor kısmına gelir özellikle kış süresinde suoktan kaçmak ıcın motorun sıcaklıgına bayılıyor serefsızler bıtane var resmen benı beklıo cakal gelsede yatsam uyusam dıe :D

ruudvan
14-03-2012, 00:16
aynı konu gecen senede açılmıştı.

erkin006
14-03-2012, 00:17
karşı komşumuz 3 öğün kuru mamayla besliyor sokak kedilerini manyak:D

dolayısıyla bütün semtin kedileri bizim kapının önünde daha dorusu arabaların üstünde...ve aşırı gıcık oluyorum...Allah korkum olamsa zehirlerdim çoktan...

Aranel Ciryatan
14-03-2012, 00:18
aynı konu gecen senede açılmıştı.

forumda bi 10 dk "kedi" arama sonuçlarına baktım ama göremedim o yüzden açtım eğer bulan arkadaş link paylaşırsa oradan bilgi edinmek isterim.

ruudvan
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/62465-kedi-savar-tavsiyesi.html

crused
bende si varken en buyuk derimdi aparmanda bi kadin berim arabanin yanina kedi mamasi felan koyuyordu. onlarda yiyp benim arabada relax modda uyuyolardi cikarken tabi cirmik pati izleri hele bitanesi fitileri kemiriyordu zevkine tuvalet olarakta cam silecenin oldugu yeri kulaniyolardi. birinde duydum sirkeden nefret ediyolar. aldim sirke doktu. arabin etrafina hopp bitane kalmadi sonra baktim 1 hafta sonra yine geldiler bende gittim baharatcidan sirke ruhu aldin felaket kokuyo konsantre sirke eline 1 damla deyse 1 hafta koku cikmiyo aldim yarim litre doktum arabanin etrafina mahellede kedi kalmad :))) kadin kufur mahalle sakinler tebrik etti :)

ruudvan
14-03-2012, 00:19
konuda işe yarar bisonuç cıktımı hatırlamıorum ama baya bi sorunu cvplıcaktır.

Aranel Ciryatan
14-03-2012, 00:22
konuda işe yarar bisonuç cıktımı hatırlamıorum ama baya bi sorunu cvplıcaktır.

teşekkürler.

cem36
14-03-2012, 00:22
Çeşitli motosiklet mağzalarından kedi kovucu spreylerden alabilirsin, bazı deneyen arkadaşlar yine geldiklerini söylüyor. Yer yapmış kedi yine gelir fakat öyle geçerken uğrayan kediler artık gelmez :) petrochem marka kullanmıştım

ygtrn
14-03-2012, 00:24
en yakın pet shoptan kedi kovucu sprey diye isteyip temin edebilirsiniz :)

levent
14-03-2012, 00:44
mart ayı , zıtmaları tırnaklamaları normal aslında..

dirk
14-03-2012, 01:01
Bahceli evde köpek besle garajda ;) kediden kurtuluş olmaz arabayı çalıştırmadan kornaya az basarsan kedi Motorada sıkışmaz

VW6R
14-03-2012, 01:15
Aynı dert bende de var kaputun üzerine bez örtecek kadar bezdirdi. Bezde de yatmıyor küfür eder gibi tavana kadar tırmanıyor. Allah'tan korkmasam zehirleyip kurtulcam. sirkeyi yağmurlar bitince hemen deniyecem inşallah çözüm olur.

HondatugraL
14-03-2012, 01:38
kediler guzel hayvanlar ama çok belalar ya :D

emrah-58
14-03-2012, 01:42
branda örtsen daha iyi değilmi

HondatugraL
14-03-2012, 01:55

branda en tehlıkelısı. Sabah yada nezaman olursa uyandıklarında gerılıyolar ustunde tırnaklarını geçırıp kaşıyolar o sırada komple pastalık seviyeye geliyor araban :D

Günkut
14-03-2012, 02:32
Torpil,köpek vs bunları daha öncki konularda önermiştik :D

GörkemT.
14-03-2012, 03:14
4 fişek bir de Sarsılmaz bu sorunu kökünden söker

Çözmüyo abi.
Diğer mahalleden takviye geliyo... :D

Motor forumunda beni kahkahalara boğan bi yorum :D:D Böcek ilacı kedilerin hiç sevmediği bir kokuymuşş...Forumlarda arabanın etrafına zehirli ciger koyun diyen bile var :D:D

ygtrn
14-03-2012, 03:26
----------------SOSYAL MESAJ------------------

iyi tamam şaka bir yanada arkadaşlar lütfen hayvanların canını yakacak çözümler önermeyelim ve uygulamayalım :) zira benimde evimde çok sevdiğim bi kedim var :D

ygtrn
14-03-2012, 03:38
yazık günah şuncağızların ne zararı olabilriki arabaya... bakın kendi hallerinde takılsın mahluklar :D:D:D:D
QFJ-3qvytOI

Günkut
14-03-2012, 03:48
BONCUKLU TABANCA :d

Tekos
14-03-2012, 04:24
Branda örttüğün zamanda üstüne işiyorlar veya pısttt diye kokularını bırakıyorlar o da leş gibi kokuyor sonra. Birde bıranda araçta çok fazla kılcal çizik bırakıyor.Sirkeyi deniyeceğim en yakın zamanda :D :D :D İşe yararsa mükemmel olur.
Kedileri sevmem ama yavru kediler sevimli oluyor onları ben bile su+süt karışımı ile besliyorum.Canlı sevgisi işte :D

levent
14-03-2012, 04:53
Kedileri sevmem ama yavru kediler sevimli oluyor onları ben bile su+süt karışımı ile besliyorum.Canlı sevgisi işte :D
azcıkta ekmek içi karıştırırsanız o karışıma karınları doyar hayvancıkların, ben beslerim sokaktaki hayvanları ara ara :)

dominostan bir orta alana bir bedava kampanyası sayesinde sokaktaki köpekler-kediler kumru pizza manyağı oldular bi ara hatta :D

valla hiçbir araç bir canlı kadar değerli değildir işin özünde.. yani varsın çizsin bizimkini de az çizmediler zamanında şuanki eve taşınmadan önce yani :)

eğer yer belirlediyse kendine illaki gelir ne yapsanız da, özellikle şu soğuk günlerde ve mart ayı sebebiyle :D kendiliğinden azalırlar bisüre sonra , ama seneye yavrular nöbeti devralacak :)

HondatugraL
14-03-2012, 05:43
benım babamın mahallede 4 tane kedısı vardı hala daha besler bız yazları koye gıdınce çop gıbı oluyolar gerı gelınce tosun gıbı oluyolar tekrardan. hatta annelerı kopek falan kovalıyo o derece pıskopatlar zaten babamı gorduklerınde kuyruklar havaya dıkılıyor çok şirin hepsi. 1 i anneleri diğer 3ü yavruları :D

bahadı-R
14-03-2012, 06:55
Bizim sokakta da bir kedi var kendisini aslan zannediyor şirket arabasının kaputunda bir tırnak izi var akıllara zarar, isteyene kaputun halinin resmini gönderebilirim , gerçekten mahallenin reisi gibi yürüyor şerefsiz....

HondatugraL
14-03-2012, 06:59
yazık günah şuncağızların ne zararı olabilriki arabaya... bakın kendi hallerinde takılsın mahluklar :D:D:D:D

arabam jıp çkamaazalar dıosan salarım ustune arabanın gorursun :D

b18c5
14-03-2012, 08:42
azcıkta ekmek içi karıştırırsanız o karışıma karınları doyar hayvancıkların, ben beslerim sokaktaki hayvanları ara ara :)

dominostan bir orta alana bir bedava kampanyası sayesinde sokaktaki köpekler-kediler kumru pizza manyağı oldular bi ara hatta :D

valla hiçbir araç bir canlı kadar değerli değildir işin özünde.. yani varsın çizsin bizimkini de az çizmediler zamanında şuanki eve taşınmadan önce yani :)

eğer yer belirlediyse kendine illaki gelir ne yapsanız da, özellikle şu soğuk günlerde ve mart ayı sebebiyle :D kendiliğinden azalırlar bisüre sonra , ama seneye yavrular nöbeti devralacak :)

Kesinlikle katılıyorum. Bu işi hayvanlara zarar vermeyecek şekilde cözmek lazım. Bununla ilgili pet'lerde spreyler var. 3-5 günde bir aracınızın belirli bölgelerine sıkarsanız işe yarıyor. Belki bu iş bizlere extra maliyet yaratacak ama yapacak bir şey yok. Sonuçta o hayvanlarında yaşam alanı...

Unutmayalım, hayvanlara merhamet etmeyene Allah'ta merhamet etmez...

aslan
14-03-2012, 08:49
en doğal yol arabadan indikten sonra etrafına sirke dökmek bu kadar basit!!

individual
14-03-2012, 09:06
aynı sorun bizim bahçemizde var.tuvaletlerini yapıyorlar ve öle böle bir koku değil bazende cam açık diye eve girip eve yapıyorlar.annem naftaline gelmez bahçeye onlardan sepelim derdi inanmazdım.valla denedim oldu yada denk geldi diyelim ama naftalin kokusu geçince geri geldiler ama varken bizim bahçeden geçmiyorlar üst bahçeye sıçrayıp ordan gidiyorlar.

http://www.guntasavm.com/Uploads/Urun_3401.jpg

Chn53
14-03-2012, 09:23
Bence belediyeye haber verin toplatin hepsini.... Kedi besleyecek olanda kendi evinde beslesin kardeþim... Kedi gelecek arabayi cizecek sonra kim sorumluluk ustlenecek? Ama mahalledeki kedileri besleyen yasli teyze ben arabani boyatirim derse eyvallah :D

Tugral
14-03-2012, 09:50
Her canlının yaşam hakkı vardır. Onlarda bizlerin kurduğu düzene ayak uydurmaya çalışıyorlar. Buz gibi asfalttamı, apartmanların beton zeminlerindemi yatarsınız siz olsaydınız? Sokakta kedi beslemeyin diyenlere sözüm. Bizim mahallede de var bir ton kedi. Cıkıyorlar kaputlara zıplıyorlar öldürmek kimin haddine düşmüş. Ferrarisi olan bir adam vardı müşterimizdi. Aracını kedi çizmiş pasta cila ile düzelttik adam oralı bile olmadı. Arabanın yanında su kabı duruyordu içsin hayvalnar sıcakta yazık dedi... Sirke , naftalin, Kedi savar spreyler var aracınız çok önemliyse kapalı otoparklar falanda var. Sokaklar ortak yaşam alanı buna hayvanlarda insanlarda dahil.

Bi1ReD
14-03-2012, 10:26
http://g1203.hizliresim.com/v/g/3hytn.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Chn53
14-03-2012, 10:31
Her canlının yaşam hakkı vardır. Onlarda bizlerin kurduğu düzene ayak uydurmaya çalışıyorlar. Buz gibi asfalttamı, apartmanların beton zeminlerindemi yatarsınız siz olsaydınız? Sokakta kedi beslemeyin diyenlere sözüm. Bizim mahallede de var bir ton kedi. Cıkıyorlar kaputlara zıplıyorlar öldürmek kimin haddine düşmüş. Ferrarisi olan bir adam vardı müşterimizdi. Aracını kedi çizmiş pasta cila ile düzelttik adam oralı bile olmadı. Arabanın yanında su kabı duruyordu içsin hayvalnar sıcakta yazık dedi... Sirke , naftalin, Kedi savar spreyler var aracınız çok önemliyse kapalı otoparklar falanda var. Sokaklar ortak yaşam alanı buna hayvanlarda insanlarda dahil.

Dogru diyosunuz bende artan yemekleri kedilere veriyorum bahcede ama borc harc araba aliyosunuz sonra kedi geliyo ciziyo... İnsan sinirlenir tabi... Haa bide benim ferrari alicak kadar param olsa banada dokunmaz o cizik... Hatta bitanede kedilere alirim ferrari icinde yatsinlar diye...

SONE-R
14-03-2012, 10:32
arabam çizilsin de varsın kediler tarafından çizilsin.. yarın kedi çizdi diye o canlının hayatını alırsınız ama ileride daha beteri başınıza gelebilir..

RIDVAN
14-03-2012, 10:33
Böyle Tatlı Birşey Bağlarsanız Gelirlermi Acaba :D

http://g1203.hizliresim.com/v/g/3hywr.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Yiğit Ş.
14-03-2012, 10:37
Ben arabayı park ettiğimde direk kaputuma zıplayan, camı açtığım zaman içeri gelip kucağıma oturup masaj yapan bi kedi var :) Yazık sokak hayvanlarına. Bırakın sıcak sıcak otursunlar.

Bi1ReD
14-03-2012, 10:38
Böyle Tatlı Birşey Bağlarsanız Gelirlermi Acaba :D

http://g1203.hizliresim.com/v/g/3hywr.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://g1203.hizliresim.com/v/g/3hyzl.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

aliburma
14-03-2012, 10:42
bende si varken en buyuk derimdi aparmanda bi kadin berim arabanin yanina kedi mamasi felan koyuyordu. onlarda yiyp benim arabada relax modda uyuyolardi cikarken tabi cirmik pati izleri hele bitanesi fitileri kemiriyordu zevkine tuvalet olarakta cam silecenin oldugu yeri kulaniyolardi. birinde duydum sirkeden nefret ediyolar. aldim sirke doktu. arabin etrafina hopp bitane kalmadi sonra baktim 1 hafta sonra yine geldiler bende gittim baharatcidan sirke ruhu aldin felaket kokuyo konsantre sirke eline 1 damla deyse 1 hafta koku cikmiyo aldim yarim litre doktum arabanin etrafina mahellede kedi kalmad :))) kadin kufur mahalle sakinler tebrik etti :)

on numaraymış, hem fikir güzel hem de olay filmlik maşallah :hahaha:

Yiğit G.
14-03-2012, 10:47
psikolojik olarak rahatsız arkadaşlar var sanırsam vurmaktan falan bahsedenler olmuş.Allah yakınındakileri korusun o insanlardan baska bişey demicem.

Ranthor
14-03-2012, 10:50
motorsikletin selesien naftalin koydum, bir sure uzak durdular.

sonra gene geldiler, ben de naylon kapladim seleyi gelmiyorlar.
silecegin onune naftalin koyun sevmiyorlar.

Insanlar cevresi ile iliski icindedir, yani size ve maliniza zarar veriyorsa bu hamam bocegi olunca tu kaka oluyor da kedi olunca onun da cani var gunah diyorsunuz.
Malimi, canimi her turlu zararli etkiye karsi korurum arkadaslar. Kediyi oldurmek anlamsiz sacma abuk subuk ama malima da zarar vermesin kardesim, uzak dursun

Neden bocekleri hasereleri kovaliyorsunuz,onlarin tasidigi can degil mi? Cikin disari sivriler soksun sizi, onlarin da beslenmeye ihtiyaci var.

RIDVAN
14-03-2012, 10:51
http://g1203.hizliresim.com/v/g/3hyzl.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Dogo argentino - my white bodyguard - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=AFDhKdxOmiE) :no::no:

Bi1ReD
14-03-2012, 10:55
Dogo argentino - my white bodyguard - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=AFDhKdxOmiE) :no::no:

BÜYÜKSÜN REİZ
http://g1203.hizliresim.com/v/g/3hz8h.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

RSBurak
14-03-2012, 11:02
bizim evin önüde kedi dolu soğuk havalarda direk kaputun altına giriyorlar azıcık güneş gördülermide kaportaya çıkıp güneşleniyor i.neler :) bagajın köşesine hafif çizik yapmışlar bahar gelsin ufak bi uygulamayla eski haline çeviririm o yüzden çok takmıyorum..gerçi burdakiler yavru ve kimse yemek vermiyor mecburen biz verdiğimiz için hep arabanın orda dolaşıyor.o yüzden çok çizmiyorlar büyük kedi olsa kovarım hemen :)

Yiğit G.
14-03-2012, 11:06
motorsikletin selesien naftalin koydum, bir sure uzak durdular.

sonra gene geldiler, ben de naylon kapladim seleyi gelmiyorlar.
silecegin onune naftalin koyun sevmiyorlar.

Insanlar cevresi ile iliski icindedir, yani size ve maliniza zarar veriyorsa bu hamam bocegi olunca tu kaka oluyor da kedi olunca onun da cani var gunah diyorsunuz.
Malimi, canimi her turlu zararli etkiye karsi korurum arkadaslar. Kediyi oldurmek anlamsiz sacma abuk subuk ama malima da zarar vermesin kardesim, uzak dursun

Neden bocekleri hasereleri kovaliyorsunuz,onlarin tasidigi can degil mi? Cikin disari sivriler soksun sizi, onlarin da beslenmeye ihtiyaci var.

Sivrisinekle kediyi nasıl bir tutuyorsun yaw :) , yapı itibari ile tamamen farklılar.Sinir sistemi yok sineklerde.Acı yok , duygu yok tamamen biyolojik hareket ediyorlar.Oysa bir kedi mutlu olur , üzülür , acı ceker.Yani yan yana bile getirmek mantıksız.Mal seninde ok ama o dunya da bizden cok onların.Bizden çok once geldiler dünyaya.Biz onların yaşam alanları tükettik.Bu kedi olsun kuş olsun farketmez.Yuva yapacak alanları kalmadı.Üşüyorlar ve üşüdükleri için arabana geliyorlar.30 senedir istanbuldayım 20 senedir araçlarla ilgileniyorum daha henuz bir kediden veya bir köpekden aracım kalıcı hasar almadı.Nede arkadaslarımdan duydum.Belki benim gormediğim ufak çizik olmuştur.Konu o değil konu onlarından yaşamına saygı gostermek.Gelip çıksın çizsin demiyoruz , naftalin güzel fikir veya baska kokular vs ama zehirmek , av tüfegi ile vurmak vs bunlar saglıklı bir zihinden çıkıcak öneriler değil.

mustafa-u
14-03-2012, 11:06
birazcık karabiber serpiştir ...yeterli olur ..;)

efe_
14-03-2012, 11:14
arabam çizilsin de varsın kediler tarafından çizilsin.. yarın kedi çizdi diye o canlının hayatını alırsınız ama ileride daha beteri başınıza gelebilir..

tabi oda önemli ama gıcık oluyorum kedilere :)

RSBurak
14-03-2012, 11:14
Bence belediyeye haber verin toplatin hepsini.... Kedi besleyecek olanda kendi evinde beslesin kardeþim... Kedi gelecek arabayi cizecek sonra kim sorumluluk ustlenecek? Ama mahalledeki kedileri besleyen yasli teyze ben arabani boyatirim derse eyvallah :D

arabanız çok değerliyse kapalı otoparklar var bırakın oraya o zaman :icon_tup:

ben bahçede bakıyorum yavrulara biri sakat şikayet ettiler bunlara yemek verme yoksa zehirleriz diye götü yiyorsa zehirlesin bakam noluyor.birde inatla başka kediler şikayet eden adamın bahçesine çatısına çıkıyor adam ağacı kesti çıkmasın diye hala çıkıyor büyük kediler :D ne psikopatlar var. :)

İbrahim Erdem
14-03-2012, 11:27
kapalı otoparkın çözüm olduğunu hiç zannetmiyorum zira kediler için orası kazan dairesinde yatmaktan farksız. :)

En güzeli barınak gibi bir yer yapıp kedilerin orayı tercih etmesinin sağlamak.Belki arabaları bırakırlar.

SULTANOGLU
14-03-2012, 11:32
valla benim kedimde köpeğimde arabamın ta tepesine kadar çıkar. brandam var tabi :) kızarım gıkımı çıkartmam. hatta alman kurdumda panjurumu kırmış geçenlerde önemli değil yapışır.

insan görünümlü hayvanların bile bile çizmesinden, vurmasından iyidir.

VTEC®
14-03-2012, 11:34
Özellikle kedileri ve daha sonra diğer sokak hayvanlarına zarar veren kişilerle uğraşmış, kavga etmiş, yaralamış, karakolluk olmuşumdur. Sokak hayvanları konusunda her konuda olduğum gibide geri vitesim yoktur. evimde 4 tane kedi sokağımda da 20 ye yakın sokak kedim var. sürekli besler ve bakımlarını sağlarım mahallem genelde hayvan sever ama arada man kafalar çıkıyor yine. gerekli uygulamaları yapıyorum.

Hiç zorlayacak, kendinizi günaha sokacak işlerle uğraşmayın çeşitli bilgiler verilmiş (Sirke, naftalin ve en önemlisi kedi köpek savar koku sprey) bunları uygulayın zaten sonuca ulaşmış olursunuz. yok zehirlerim sevmem asarım keserim olmaz, olamaz, olmasında. Onlarda can taşıyor, ozan sen haşeratlarla kıyas etmişsin ama yiğitin dediği gibi eklembacak veya omurgalı omurgasızlarla kedi köpek yapısının alakası yok ha diyormuyum ölsünler demem. haşerat dahil öldürmüyorum çok zorlamadıkça.

emresener
14-03-2012, 11:38
Sileceği kaldırıp Torba geçirdinizmi problem olmaz :D hışır hışır hareket halindeki torbadan tırsarlar ;)

bi nevi mısır tarlasındakı korkuluk gibi :D

senna
14-03-2012, 11:39
tamam araba vs çizilince insan üzülür iyi güzelde kedi arabayı çizse ne olur çizmese ne olur neleri dert ediyoruz şu dünyada bu ne ki onlarında canı var eğer siz kedi çizdi diye dövmeye vurmaya kalkışıyosanız insan değilsinizdir yazık valla

VTEC®
14-03-2012, 11:53
tamam araba vs çizilince insan üzülür iyi güzelde kedi arabayı çizse ne olur çizmese ne olur neleri dert ediyoruz şu dünyada bu ne ki onlarında canı var eğer siz kedi çizdi diye dövmeye vurmaya kalkışıyosanız insan değilsinizdir yazık valla

dışarda insan adı altında beyni gelişmemişler anahtarla tornavida ile araba çiziyorlarda kedinin çizdiğinden ne olabilir ufak kılcal çizik olursa olur oda bi silersin geçer şu hayvan sevmeyenler nasıl insanları sevebiliyorlar hayret ediyorum

fatihcakin
14-03-2012, 12:05
Gölcük belediyesi bi cihaz bağladı merkeze böle 15 saniyede bir tiz bi ses kedi köpek hiç birşey yaklaşmıyor o sesin duyuldugu yere onun gibi birşey olabilir adını bılmiyorum ama :(

timucintt
14-03-2012, 12:11
nedir bu kedi düşmanlığı anlamış dğeilim... bütün yaşam alanlarının içine edenler bizleriz bide kibirli kibirli arabamı çiziyor diyorsunuz... aslında tabiat ana biraz daha güçlü yaratsaymış keşke bütün hayvanlarıda ayı felan olsa hepsi de arabalarınızı evlerinizi parçalasada onlardan çaldığınız yaşam alanlarını savaşarak geri alsalar....

burkaykalyon
14-03-2012, 12:15
karaköy de öner ticaret var orda kedisavar sprey satıyorlar ancak ne kadar etkilidir bilemem. aynı zamanda havalar soğuk olduğunda motorun içine giriyor garipler.bu sebeple motoru çalıştırmadan evvel aracı kontrol edip binmek en mantıklısı.yazık onların da canı var sonuçta.ben severim kerataları.

Yiğit G.
14-03-2012, 12:16
dışarda insan adı altında beyni gelişmemişler anahtarla tornavida ile araba çiziyorlarda kedinin çizdiğinden ne olabilir ufak kılcal çizik olursa olur oda bi silersin geçer şu hayvan sevmeyenler nasıl insanları sevebiliyorlar hayret ediyorum

Bunun sadece hayvan sevgisi ile alakası yok.Hayvana zarar veren öldüren insanda öldürüyor aynı sekilde rahatça.Psikolojik olarak-bilimsel olarak kanıtlanmış birşeydir bu.. Şu hayvanın şu şekilde yatmasından ne olcak allah askına güzelliğe baksana.. varsın çizik gelsin canı sagolsun

http://img232.imageshack.us/img232/6492/img4016.jpg

Ranthor
14-03-2012, 12:17
Ben o dusuncemde tam haksiz degilim, cok fazla kedi var istanbulda neden bu kadar kedi var anlamiyorum, bir dengesizlik soz konusu sehir ekolojisinde. Dunyanin bir sehirinde yasadim, bu kadar kedi olan bir yer daha gormedim.

Kedi de bir memeli, fare de bir memeli, neden kedilere yasam hakki var da fareler yok o zaman? Ister misiniz evinize arbaniza girsin?

Benim de ilginc bir sekilde boceklere sempatim vardir, gece kelebeklerini, eve giren yesil, acaip acaip buzzz baaaz diye ses cikaran bocekleri filan hep disari atarim elimle, asla oldurmem.
Kedi de oldurmem, fare de oldurmem. Ama onlar kedi diye her istediklerini yapabilirler psikolojisini anlamiyorum. Kedinin ozgurluk alani benim alanimin basladigi yerde biter.

Kediden cok korkan insanlar da var, eski nisanlimin fobisi vardi. Kopeklere yapilmayan muamele kedilere yapiliyor. Cogu insan kopeklerden korkuyor diye.

Ayrica ben hayvan olarak kedileri sevmiyorum, guzel degiller, sempatik degiller, hoslanmiyorum, hoslanmak zorunda da degilim. Bahcemde evimde apartmanin insanlara acik bolgelerinde olmalarini da sevmiyorum.

Sevenler de var, ben onlara karismiyorum, istedikleri gibi beslerler, onlar da bana karismasin

Yiğit G.
14-03-2012, 12:24
Ben o dusuncemde tam haksiz degilim, cok fazla kedi var istanbulda neden bu kadar kedi var anlamiyorum, bir dengesizlik soz konusu sehir ekolojisinde. Dunyanin bir sehirinde yasadim, bu kadar kedi olan bir yer daha gormedim.

Kedi de bir memeli, fare de bir memeli, neden kedilere yasam hakki var da fareler yok o zaman? Ister misiniz evinize arbaniza girsin?

Benim de ilginc bir sekilde boceklere sempatim vardir, gece kelebeklerini, eve giren yesil, acaip acaip buzzz baaaz diye ses cikaran bocekleri filan hep disari atarim elimle, asla oldurmem.
Kedi de oldurmem, fare de oldurmem. Ama onlar kedi diye her istediklerini yapabilirler psikolojisini anlamiyorum. Kedinin ozgurluk alani benim alanimin basladigi yerde biter.

Kediden cok korkan insanlar da var, eski nisanlimin fobisi vardi. Kopeklere yapilmayan muamele kedilere yapiliyor. Cogu insan kopeklerden korkuyor diye.

Ayrica ben hayvan olarak kedileri sevmiyorum, guzel degiller, sempatik degiller, hoslanmiyorum, hoslanmak zorunda da degilim. Bahcemde evimde apartmanin insanlara acik bolgelerinde olmalarini da sevmiyorum.

Sevenler de var, ben onlara karismiyorum, istedikleri gibi beslerler, onlar da bana karismasin

Senin dediğin dogru tamamen katılıyorum yanlış demedim zaten , ben asla fare öldürmem hiç olmadı evimde ama görsem yemin ederim beslerim.Aynen bende hiçbir böcegi öldürmem , en basiti evimde depoda 15 cm boyunda lycosa tarantula yuva yapmış asla dokunmadım ki arkadaşlarım evimde kalmadı bu sebepten o kadar yani :) ahanda buda fotosu

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/253703_2046569611189_6661377_n.jpg

Bunun ufagı yatagımdan cıktı elimle aldım bahceye attım.Benim demek istediğim tabiki bütün hayvanlara aynı sekilde davranılması gerektiği... Kediler aha su araca zarar vereyim diye gelmiyorlar , üşüyorlar ya.. Emin olun şunu şöle yapalım böle gelmesin diyen kişiler birer tane bahçesine kartondan kedi evi yapıp koysa o kediler daha az gelirler o araçlara.. Yaşam alanı hepimizin sadece bize ait değil , sevmeyebilirsin ama onlar burda gezmesin diye bir kural koyma hakkı kimsenin yok.O topragın 1 m2 sinin yarısı sana aitse yarısıda ona ait.Sevmemek baska sey saygı yaşamına saygı gostermek farklı sey.

aLperTunga
14-03-2012, 12:24
valla ben size kesin çözüm önerecem aracın jantlarına 4 tane köpek baglayın her jantın önunede yemek koyun sabaha kadar o kopekler hem yemeklerını yer hemde kesılerın araca yaklaşmasını engeller :D

VTEC®
14-03-2012, 12:25

Yanlış anlaşılmayı düzeltelim, kedi diye köpek diye yaşamaya hakları var değil, her canlının yaşamı içerisinde öldürülmesine karşıyım, hepsinin yaşamaya hakkı var, belirttiğin gibi uçan böcekler haşeratlarıda ben bardakla yakalar camdan dışarı salarım öldürmem bende aynı yöntemi kullanıyorum.

Öncelikli olarak kediler niye istanbulda çoktan önce bu lanet istanbulda neden bu kadar çok insan var? sorunusunu sormak lazım ama kimse cevap veremeyeceği ve cevap verilsede çözülemeyeceği için kendimizi kasmanın manası yok.

kediler köpeklerden daha kolay üreyebilen hayvanlar bununla ilgili son yıllarda belirli merkezler sosyal gruplar kuruldu insanlar insanlık vazifelerini yerine getirdikleri sürece bu hayvanlar üremez. belediyelerin belirli dönemlerde ücretsiz kısırlaştırma, ücretsiz kuduz aşısı yaptığını kaç kişi bilebiliyor? çok az. yani insanların yere çöp atmaması kadar basit bir işlem herkes sevmesede bu işe gönül veren yada doğru gitmeyen bişeyi düzletmek isteyen bireyler bu hayvanları kısırlaştırabilir, istanbuldaki bir çok belediye barınakları çoğalttı facebookta adetlerce hayvan edinme, rehabilite etme vs sayfası var ve gayet başarılı işliyor. biraz daha insanlık görevlerimizi yerine getirsek inanın hiçbir sıkıntı olmaz.

SONE-R
14-03-2012, 12:26
iki ayaklı ayılara sesiniz çıkmaz, gücünüz kedilere mi yetiyor? :)

SekoLive
14-03-2012, 12:28
yigt abi bi gun detay foto cektgmde atıcam kedinin orda yatmasnın sonucunda ne oldugunu. Kedileri sevmyorum ama olsun vs dyemem arabayı korumak ıstyorum onlardan ama cozum yok kabullenıp gecmekten baska :)

fatihcakin
14-03-2012, 12:28
Yiğit G. yok artık one ya öle :D böceklikten çıkmış o hayvan

efe_
14-03-2012, 12:29
ayrica ben hayvan olarak kedileri sevmiyorum, guzel degiller, sempatik degiller, hoslanmiyorum, hoslanmak zorunda da degilim. Bahcemde evimde apartmanin insanlara acik bolgelerinde olmalarini da sevmiyorum.

+99999999999999999999999

Nightfish
14-03-2012, 12:30
Abi benim depomda o örümcek yuva yapacak bırak onu öldürmeyi yaşadığım semti değiştiririm. Nasıl bir sempati varmış sende de öyle.

F.Esen
14-03-2012, 12:30
kedi konusunda bende cok dertliyim o hayvan bana dokunduğu zamn bütün vucudum kızarıp kabarıyo alerjik bi etkisi var bende üstüne yetmiomuş gibi kendi evimin garajında bahçede garajım sürekli aynı noktadan arabaya tırmanmaya calısıp kaputumda ingiliz haritası tasarımı calısması yapan 3 5 kedi var ewet zamn zamn aklımdan öldürmek gecti ama kıyamadım yinede şimdide gördüğümde süpürge ayakkabı terlik elime ne gecerse atıyorum evet canını yakıyorum ama arabamdaki cizikleri gördükce ve bana yaklaşınca benim canımın yandığı kadar değildir heralde...

levent
14-03-2012, 12:31
yigt abi bi gun detay foto cektgmde atıcam kedinin orda yatmasnın sonucunda ne oldugunu. Kedileri sevmyorum ama olsun vs dyemem arabayı korumak ıstyorum onlardan ama cozum yok kabullenıp gecmekten baska :)

her yaz 3 hafta 8 kedi döne döne nöbetleşe şekilde ananemin evdeyken bizim arabanın tepesinde yatıyor serkan 6 senedir hiçbirşey olmadı, keza önceki araçlarda da kılcak çizik harici birşey olmadı..

çişini yapmadıktan sonra bişey olmaz ki zaten kedi utangaç hayvandır, çiş-kaka yapacaksa toprağa yapar gömer..

Yiğit G.
14-03-2012, 12:33

o zaman naftalin koyarsın veya baska seyler.Benim arabama zarar verse bende çözüm ararım ama bu karsı tarafa zarar vermekle değil çözüm arayarak ya giderim bişiler koyarım koku gibi yada gider baska yere 1 sokak yukarı park ederim. Bende insanları sevmiyorum genel olarak tür olarak.Doganın anasını optuler napim kovayımmı kaldırımda yanımda duran adamı , zehirleyimmi :D sevmesekde beraber yasamaya devam edicez ayrıca çok büyük günahtır hayvanlara zarar vermek.Bide inanan için bu yanı var..

VTEC®
14-03-2012, 12:35
o zaman naftalin koyarsın veya baska seyler.Benim arabama zarar verse bende çözüm ararım ama bu karsı tarafa zarar vermekle değil çözüm arayarak ya giderim bişiler koyarım koku gibi yada gider baska yere 1 sokak yukarı park ederim. Bende insanları sevmiyorum genel olarak tür olarak.Doganın anasını optuler napim kovayımmı kaldırımda yanımda duran adamı , zehirleyimmi :D sevmesekde beraber yasamaya devam edicez ayrıca çok büyük günahtır hayvanlara zarar vermek.Bide inanan için bu yanı var..

Çok güzel söyledin ağzına sağlık:bravo:

Yiğit G.
14-03-2012, 12:36
Yiğit G. yok artık one ya öle :D böceklikten çıkmış o hayvan

Abi benim depomda o örümcek yuva yapacak bırak onu öldürmeyi yaşadığım semti değiştiririm. Nasıl bir sempati varmış sende de öyle.

bunlar da yavruları idi büyük ihtimal aynı cinsin , evde buldum ölmüşlerdi buldugumda.

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/61575_1577485124370_1452889944_1465743_1618462_n.j pg

Ama bunlar onun yanında minnacık kalıyor.Abartmıyorum o büyük örümcek avcunuzun içine ya sıgar ya sıgmaz.Elin kadar yaw hayatımda ilk defa gordum böle bişey.. Yok ya siz ona zarar vermesseniz oda size bişey yapmaz.

FaTiH44
14-03-2012, 12:41

bunun üstüne söylenecek laf yok :icon_tup: :icon_tup: :icon_tup:

bu arada ben hayvan olarak yılanları seviyorum,çok sempatikler :D

Yiğit G.
14-03-2012, 12:48
bunun üstüne söylenecek laf yok :icon_tup: :icon_tup: :icon_tup:

bu arada ben hayvan olarak yılanları seviyorum,çok sempatikler :D

2 yıl kör yılan veya köy yılanı diye bilinen yılanı besledim.120 cm boyu vardı.Bir kaç kere kaçtı evde hatta büyük panik havası olmuştu :) Ama zararsız bogucu cinsten dişsiz bir hayvandı.Tam olarak budur

http://img529.imageshack.us/img529/6040/necippiknik050if8.jpg

Edit: Yılan değil kertenkele türüymüş megerse bu , çok şaşırdım cinsini araştırırken şimdi öğrendim.Oluklu Kertenkele imiş :)))

FaTiH44
14-03-2012, 13:03
yiğit varsa elinde fazla yılan (pardon kertenkele :) ) alabilirim,beslemek istiyorum:)

Yiğit G.
14-03-2012, 13:04
yiğit varsa elinde fazla yılan (pardon kertenkele :) ) alabilirim,beslemek istiyorum:)

Abi köpegim var artık sinek bile besleyemem :))) Boşver onlar doğada daha güzeller ben sana en fazla belgesel önerebilirim :D

GokhanRS
14-03-2012, 13:06
hadi kediye çözüm olarak köpek aldınız. benim kediden derdim yok ama benimde far fıskiyemi 3-5 ayda 1 kere köpek kemiriyor. hani plastik bi parça neyini kemiriyorlarsa bu güne kadar 2 kere değişti fıskıye :D gene kemirdiler gene kemirdiler saldım bende.

elpadre
14-03-2012, 13:11
bı sorumda benım olucak evımde ıkıtane kedı beslıyourm bı mısafırım geldı bızım evde kaldı 4 gun boyunca odaya gıremıyourm ıgrenc bır koku var 2 gundur camları acık odanın odaya gıremıyourz kendı dedıgıne gore kedı ısedı dıyor ama kedıde gırmıyor odaya odaya kedılerı kapattım ıkısıde kapıyı tırmaladı cıkart dıye bızı burdan bu kokudan nasıl kurtulabılırmm acılen yardım :D

dirk
14-03-2012, 13:13
Kedi isemesinin çözümü aktivex sıvı sabunla o halıyı Yada nereyse yıkamak

Jeandan-R
14-03-2012, 13:13
Benim en çok korktuğum, ek civiclerin altının boş olması ve headersın da olması dolayısıyla kediler arabanın altına giriyor hep(Bir süreliğine sıcak yaşam alanı hesabı). Marş yapmadan biraz bekliyorum ki altında kedi varsa kaçsın diye. Bi kaç kez kapıları açtığımda kedi fırladı arabanın altından.

VTEC®
14-03-2012, 13:14
şöyle önerim var kokunun kaynağını bul ve çamaşır suyu ile temizle, herhalde erkek kedin var ve siğmek denen çiş değilde erkeklik sıvısı bırakmış o pis kokar
çamaşır suyu koku gidermeye birebir

TünayK
14-03-2012, 13:17
bı sorumda benım olucak evımde ıkıtane kedı beslıyourm bı mısafırım geldı bızım evde kaldı 4 gun boyunca odaya gıremıyourm ıgrenc bır koku var 2 gundur camları acık odanın odaya gıremıyourz kendı dedıgıne gore kedı ısedı dıyor ama kedıde gırmıyor odaya odaya kedılerı kapattım ıkısıde kapıyı tırmaladı cıkart dıye bızı burdan bu kokudan nasıl kurtulabılırmm acılen yardım :D

senin kedi fişeklemiş başkan:)o kokuyordur...

Jeandan-R
14-03-2012, 13:20

Biz halıyı atmıştık, öyle söyleyeyim :D. İran mı kendisi?

elpadre
14-03-2012, 13:24
senin kedi fişeklemiş başkan:)o kokuyordur...

bence mısafır fıseklemıs olabılır ama kedı gırmıyor odaya koku yataktan gelıyor cozemedık :D

Biz halıyı atmıştık, öyle söyleyeyim :D. İran mı kendisi?

evet ıran cıncıla dıgerıde ızmırli street cat selahattın :)

Jeandan-R
14-03-2012, 13:27
evet ıran cıncıla dıgerıde ızmırli street cat selahattın :)

Aynısından vardı, acayip trip atıyordu bizimki. Bi de hatun bulsanız iyi olucak ona yoksa evin hertarafını pisleyecek

elpadre
14-03-2012, 13:31
Aynısından vardı, acayip trip atıyordu bizimki. Bi de hatun bulsanız iyi olucak ona yoksa evin hertarafını pisleyecek

mart geldıı hala oylle huyları yok acılen su kokudan kurtulmam lazım yatagı atmayı planlıyourmm odayı ıyı bır sekılde dezenfekte etmem gerek :D

SekoLive
14-03-2012, 14:07
her yaz 3 hafta 8 kedi döne döne nöbetleşe şekilde ananemin evdeyken bizim arabanın tepesinde yatıyor serkan 6 senedir hiçbirşey olmadı, keza önceki araçlarda da kılcak çizik harici birşey olmadı..

çişini yapmadıktan sonra bişey olmaz ki zaten kedi utangaç hayvandır, çiş-kaka yapacaksa toprağa yapar gömer..

Valla ınsan gbı kednınde yorelere gore degstgnı dusunuyorum burdakıler utangac degl, duran arabanın cızlmesı benım ıcn zarardır ben onu czmıyosam oda benım deger verdgmı czmesn kardesm tamam arabayı pert etmyo ama resmen patıka var kaputn sol tarfnda cıladan olsa gerek kayak yapmslar sanki

SONE-R
14-03-2012, 15:19
+99999999999999999999999

yeğen kedileri sevmiyosun ya ben de seni sevmiim.. kedi sevmemekle iyice gözümden düştün.. :)

Yiğit G.
14-03-2012, 15:43
Valla ınsan gbı kednınde yorelere gore degstgnı dusunuyorum burdakıler utangac degl, duran arabanın cızlmesı benım ıcn zarardır ben onu czmıyosam oda benım deger verdgmı czmesn kardesm tamam arabayı pert etmyo ama resmen patıka var kaputn sol tarfnda cıladan olsa gerek kayak yapmslar sanki

sizin sokaga bundan koymak lazım :D Bişicik olmaz leke onlar leke parlatırsın geçer :))

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/418063_3539336604666_1309922525_3528076_659920004_ n.jpg

ProdriveSTI
14-03-2012, 15:51
Yiğit abi one ole yahu burdan huylandım ben fotolara bakınca :S

Yiğit G.
14-03-2012, 16:09
Yiğit abi one ole yahu burdan huylandım ben fotolara bakınca :S

Örümböceğe dimi :D:D

Mutu
14-03-2012, 16:12
Yavrucaklar sıcak yatacak yer arıyor bırakın yatsınlar :)

ProdriveSTI
14-03-2012, 16:23
Örümböceğe dimi :D:D

zehirli değiller mi abi ?

abi bişey filan olur yatağımdan çıktı diyosun bide :cool:

Yiğit G.
15-03-2012, 09:29
zehirli değiller mi abi ?

abi bişey filan olur yatağımdan çıktı diyosun bide :cool:

Zehirli değiller mi olurmu :D

"" ısırdığı yerde derin yaralar açar ve insanı geçici bir süre felçe uğratabilir. Alerjisi olan kişiler, çocuklar, yaşlılar, bünyesi zayıf insanlar risk taşır. Zehrinde iki nörotoksin ve bir insektisid bulunur[3]""" Wiki

Ama üstüne basmadıgın , ne bilm eline alsan bile sıkmadıgın ürkütmediğin sürece ısırmazlar.

vodkan
15-03-2012, 09:36
bugün banada dadandı kedi :) kaputta 4 pati izi vardı,şükür tenteye cıkmamış :)

senna
15-03-2012, 10:10

kediler aslında gerçekten güzel hayvanlar diğer hayvanlar gibi neden sevmezler pek anlamam:)

evin önünde beslediğimiz 4 5 tane kedi var biri anneydi yavrularını falan büyüttük, yaz tatilinde annem evden ayrıldı babam kapıyı açık bırakmış bi ara eve girmiş gitmiş salona oturmuş 3 gün evde kimse yoktu ne tuvaletini yapmış ne sesini çıkarmış yazık hayvan gördü kapıyı açınca hemen çıktı dışarıya başka, kendimi bildiğim bileli köpek vs beslemişizdir ama kedinin yeri ayrıdır başka hayvan böyle yapmazdı:)

EM-RE
15-03-2012, 10:26
El birliği ile m3 ün kaputunun içine ettiler sagolsunlar valla.Ben cilalatmaktan bıktım onlardan çizmekten bıkmadılar.Yaptığım tespitler koyu renk arabayla işleri var bunların :)
Megane turuncuydu gelmıyorlardı dizel bmw gri onada gelmiyorlar :)
Ama arabadan anlıyorlar sanırım :)
Yada bir diğer teori bizim erenköyün kedileri dizel arabadan haz almıyorlar benzinli olucak.

gokcell13
15-03-2012, 10:30
Bende de var aynı problem.Sabah pati izleri vs.Gecen gece pusuya yattım kimse gelmedi.İb.e ler sabaha karsı gelıyorlar heralde.Sırke konusunu bende deneyım bugun.Yoksa canlarını yakıcam.

Quantum
15-03-2012, 10:37
El birliği ile m3 ün kaputunun içine ettiler sagolsunlar valla.Ben cilalatmaktan bıktım onlardan çizmekten bıkmadılar.Yaptığım tespitler koyu renk arabayla işleri var bunların :)
Yada bir diğer teori bizim erenköyün kedileri dizel arabadan haz almıyorlar benzinli olucak.

motorin in kokusu rahatsız ediyor olabilir mi? :D

arabayı parlatmak için gazyağı yerine mazot kullanan arkadaşlardan kedi geliyor mu gelmiyor mu diye bilgi bekliyoruz :D

senna
15-03-2012, 11:13

bence araba seçiyorlar m3 mü la bu diye yatıyodur aaa s54:D

aslan
15-03-2012, 11:14
Kediler yemek yerken gözlerini kapatırlarmış o yüzden de nankör diyorlar dogrumudur mu?

ALy
15-03-2012, 11:41
Clean Car - Happy Cat - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=645b4_mEZNs)

sonax'ın reklamı geldi aklıma :D.

boyanın üzerine Aqurtz premium+titanium+reload uygulayarak bi tabaka oluşturup çizikleri en az'a indirgeyebilirsiniz, çokta işe yarar ben yapmayı düşünüyorum araştırdım gayet mantıklı. forumda blackbird bu ürünün satışını yapıyor ;)