PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Parçam gümrükte takıldı

typermelih
15-03-2012, 19:28
arkadaşlar 100 dolarlık parça bedeli 95 dolar olsa takılmayacak 100 dolarolduğu için gümrükte takıldı.alpaslan arkadaşım buüun saolsun benım için halletmeyeçalıştı ama adamlar ya gümrükçüye vakalet vereceksiniz yada sahibi gelecek demiş masraf ortalama 500 tl tutuyormuş aksilik yaşamaktan bıktığım için delirdim günü birlik istanbula gelmeye karar verdim pazatesi işşallah ataturk hav limanında olacam işmde orda zatn daha önce böyle bişeyle karsılasan varmı prosüdür nasıl....ürünün bana ait oldunu kabul etmışler sıkıntı yok 100 doların vergısı ödicem işşallah malı alacam...şüreç nasıl ilerliyor 1 gunde işi bitiririm işşallah

S.Mert
15-03-2012, 19:29
ürün nedir hocam?

typermelih
15-03-2012, 19:33
dsg beydi benim parçam zaten hpa yazılım için kanadaya göndermiştim

ruudvan
15-03-2012, 19:33
ürün ne hangı fırmayla geldı ...
ozel kargo sırketıyse adınıza halledıorlar

typermelih
15-03-2012, 19:35
ups kargo adımageldi parça

typermelih
15-03-2012, 19:36
adamlar aracın ruhsatını istediler faksladık yani beni neden istiyorlar zaten arkadasıma vekalet vermişim

darkmoon
15-03-2012, 19:53
kardeşim ups oldumu alırlar keşke ptt normal air mail ems ile alsaydın ve karşı tarafada ems ile yollatmalarını söyleseydin gümrük ödemezdin bu sıkıntılarada girmene gerek kalmazdı.

Kadett_gsi
15-03-2012, 20:07
Kargo sirketlerinin antrepolarinda isler maalesef karisik , bildigim kadari ile

Once hangi kargo sirketi ise onun merkezinden konsimentosunu alacaksiniz ; 150 tl
O konsimento ile kargonun kagitlarini havaalani gumruk binasinda bulduracaksiniz , muduru yada yardimcisini gorup sozlu beyana ve parcanin size ait olduguna ticari olmadigina ikna edeceksiniz sonra antropoya gidip kagitlarla beraber gumruk mufettisinin kqrgoyu kontrol etmesini bekleyeceksiniz , onay verdikten sonra gumruk vergisini odeyceksiniz , antrepo parasini odeyeceksiniz , sonrasinda paketi alacaksiniz.

Umarim bu sekilde olmaz ama proseduru bu sekilde biliyorum

Ptt kargo olsa idi isler cok daha kolaydi

yavuz364
15-03-2012, 20:27
ne olursa olsun yurtdışında PTT dışında kargo almamaya çalışın :)

Başka bi kargo ile gelirde takılırsa almaya da boşuna uğraşmayın.. Bence hiç gidip uğraşmayın, direk yenisini alın PTT ile göndersinler...

Hersene başıma geliyo ve hiç gidip almıyorum bile..

typermelih
15-03-2012, 20:53
Kargo sirketlerinin antrepolarinda isler maalesef karisik , bildigim kadari ile

Once hangi kargo sirketi ise onun merkezinden konsimentosunu alacaksiniz ; 150 tl
O konsimento ile kargonun kagitlarini havaalani gumruk binasinda bulduracaksiniz , muduru yada yardimcisini gorup sozlu beyana ve parcanin size ait olduguna ticari olmadigina ikna edeceksiniz sonra antropoya gidip kagitlarla beraber gumruk mufettisinin kqrgoyu kontrol etmesini bekleyeceksiniz , onay verdikten sonra gumruk vergisini odeyceksiniz , antrepo parasini odeyeceksiniz , sonrasinda paketi alacaksiniz.

Umarim bu sekilde olmaz ama proseduru bu sekilde biliyorum

Ptt kargo olsa idi isler cok daha kolaydi

onayi aldik urun kontrolden gecti evraklar hazirda urunu vermiyorlar arkadasa vekaglet vermeme ragmen beni yada gumruk musavirine vekaglet vermem gerekmis bende lan dedim kendim gidim.allah izin verirse pazartesi 10 30 ordayım

redbaron
15-03-2012, 21:12
islemleri kendiniz hallederseniz fazla para vermezsiniz.
150 tl evrak bedeli verirsiniz artı ıvır zıvır 50 tl . 200tl ye gümrüksüz sekilde urunu alırsınız ama en az 2 gün kosusturmanız lazım.
ilk once havalanındaki ups den evrakları alcaksınız ( 150tl ) sonra havalanındaki gümrük müdürlügüne gidecekseniz.bu islemi kesin sizin yapmanız lazım yada noter onaylı gümrük memurunuz.
.sora oradakiler zaten sizi yonlendiriyor.oradaki prosedürü anlatmak cok zor.
ordakiler bir assagı bir yukarı sizi yonlendircek ordan imza surdan izin derken sistemlerde kapanma ve aksilik yoksa 1 gün sürüyor.
sonra aldıgınız belgelerle ups in deposuna gidiyorsunuz.ordada bir ton islemlerden sonra gümrükcünün pesinden kosuyorsunuz.gümrükcü günde 2 kere muayene ye cıkıp urunlere bakıyor onu yakalayıp urunu actırıp acıklama yapıyorsunuz eger tatmin olursa donuste burosuna gidip sizin belge ile ilgili ok islemi veriyor ondan sonra belgeleri kaseletip depodan ürünü alıyorsunuz.ama bir günde bitmesi icin herseyin kusursuz ve mükemmel ayrıca ortamın kalabalık olmaması lazım.
bu arada ürün ups in deposunda bekledigi icin 15 euro civarı bir bekleme parası alıyorlar sonra her bekledigi güne ekstra bekleme parası alıyorlar günlük 2-3 euro olması lazım.yani bu ozel kargolara elini bi verdinmi kolunu kaptırıyorsun.

istanbul gümrügünde alper bey size yardımcı olur 3-5 atarsanız.
0535 734 40 18

gümrükcüye verirseniz 500 tl yi gecer

typermelih
15-03-2012, 21:23
[QUOTE=redbaron;5679951]islemleri kendiniz hallederseniz fazla para vermezsiniz.
150 tl evrak bedeli verirsiniz artı ıvır zıvır 50 tl . 200tl ye gümrüksüz sekilde urunu alırsınız ama en az 2 gün kosusturmanız lazım.
ilk once havalanındaki ups den evrakları alcaksınız ( 150tl ) sonra havalanındaki gümrük müdürlügüne gidecekseniz.bu islemi kesin sizin yapmanız lazım yada noter onaylı gümrük memurunuz.
ordakiler bir assagı bir yukarı sizi yonlendircek ordan imza surdan izin derken sistemlerde kapanma ve aksilik yoksa 1 gün sürüyor.
sonra aldıgınız belgelerle ups in deposuna gidiyorsunuz.ordada bir ton islemlerden sonra gümrükcünün pesinden kosuyorsunuz.gümrükcü günde 2 kere muayene ye cıkıp urunlere bakıyor onu yakalayıp urunu actırıp acıklama yapıyorsunuz eger tatmin olursa donuste burosuna gidip sizin belge ile ilgili ok islemi veriyor ondan sonra belgeleri kaseletip depodan ürünü alıyorsunuz.ama bir günde bitmesi icin herseyin kusursuz ve mükemmel ayrıca ortamın kalabalık olmaması lazım.

0535 734 40 18
bu dedikleriniz bugun urun acildi bakildi onay verildi evraklar alindi orda kitlendik benim olmam lazimmis yada musavir e vekalet bermek gerekiyormus

redbaron
15-03-2012, 21:33
[QUOTE=redbaron;5679951]islemleri kendiniz hallederseniz fazla para vermezsiniz.

0535 734 40 18
bu dedikleriniz bugun urun acildi bakildi onay verildi evraklar alindi orda kitlendik benim olmam lazimmis yada musavir e vekalet bermek gerekiyormus

yüzüp kuyruguna gelmissiniz.Ben olsam bi müsavire vekaletimi yollardım bu kadar az islem icin cok para almazlar en azından yol paranızı gecmez.Ama gelmeye kararlıysanız o asamadan sonra sistemde bir aksilik cıkmazsa bir kac saatte isinizi halledersiniz.Musavirin muayeneye cıktıgı saati denklestirip ürünü acıklayacaksınız sonra bekleme parası verip alırsınız.gümrük memuru bir sabahtan birde ogleden sonra tura cıkıyor.ogleden sonraya yetisirseniz belki sonraki güne kalabilir o yüzden sabahtan halletmeye calısın

typermelih
15-03-2012, 21:44
[QUOTE=typermelih;5679983]

yüzüp kuyruguna gelmissiniz.Ben olsam bi müsavire vekaletimi yollardım bu kadar az islem icin cok para almazlar en azından yol paranızı gecmez.Ama gelmeye kararlıysanız o asamadan sonra sistemde bir aksilik cıkmazsa bir kac saatte isinizi halledersiniz.Musavirin muayeneye cıktıgı saati denklestirip ürünü acıklayacaksınız sonra bekleme parası verip alırsınız.gümrük memuru bir sabahtan birde ogleden sonra tura cıkıyor.ogleden sonraya yetisirseniz belki sonraki güne kalabilir o yüzden sabahtan halletmeye calısın

saat 10 30 orda olacam.bu arada paryla alakali konusturdular ikna oldular arac sahibinin ruhsatini fakslayin dediler faksladik kabul gordu.

aliburma
15-03-2012, 21:53
ya arkadaş, her bir nanenin yetersiz, pahalı ve dandik olması yetmiyormuş gibi bir de böylesine uğraştırmıyorlar mı? vakti nakti geçtiler gözü bize diktiler iyi mi? Valla Melih abi Allah dayanma gücü versin. umarım saçların ağarmamıştır...

typermelih
15-03-2012, 22:02
sac kalmadı ömrüm tukendi karın agrısı cekiyorum

typer46
15-03-2012, 22:13
sac kalmadı ömrüm tukendi karın agrısı cekiyorum

melih bey hamilemisiniz :)

typermelih
15-03-2012, 22:20
melih bey hamilemisiniz :)

kankam hemserim sen olmasan b..... boncuk oynardım.allah herkese seningibi dost versin maraşlı hemserim aynı toprağız .....

exca-
15-03-2012, 22:21
açık net Allah cezalarını versin,koca adamı adanadan kaldırıp istanbula getirtiyolar ya.. hayret birşey ya vekalet varsa ne .okuma uğraştırıyosunuz.. gıcık oldum ya nefret ediyorum bu gümrüktekilerin havasından civasından..

typer46
15-03-2012, 22:22
kankam hemserim sen olmasan b..... boncuk oynardım.allah herkese seningibi dost versin maraşlı hemserim aynı toprağız .....

kanka sıkıntı yok allah izin verirse pazartesi seni havalimanında karşılıcam bakalım inş sıkıntısız dertsiz halledicez beyni teslim alcaz.

AHMET1907
15-03-2012, 23:21
Ups nin yeri topkapi ambarlarin orda ama muayene memurlari cok gicik ben herifin keyfine 2 saat haybeye beklemistim Allah kolaylik versin

Vlkn
16-03-2012, 00:09
Nasıl takılıyor anlamadım ben 3 adet Wideband getirdim onun harici sticker'dan tut kule gergisine kadar hiçbiride takılmadı.

exca-
16-03-2012, 00:11
valla tamamen şans işi ben de geçenlerde iki tane kıytırık valf için gitmek zorunda kaldım..

Mehmet Gazihan
16-03-2012, 00:33
10 bin dolarlık cihazı tamire gönderdim, 100 Euro tuttu onarımı, geri yollarken ups i tercih etmiş firma, faturaya abuk subuk benimle alakasız bi firma ünvanı yazmışlar, takıldı ve çıkartabilmek için faturada yazılan ünvan adına şirket açtım.. 4500tl ye yakın para harcadım..

Bzen işler çığırından çıkıyor..

meLaNchoLic
16-03-2012, 00:51
10 bin dolarlık cihazı tamire gönderdim, 100 Euro tuttu onarımı, geri yollarken ups i tercih etmiş firma, faturaya abuk subuk benimle alakasız bi firma ünvanı yazmışlar, takıldı ve çıkartabilmek için faturada yazılan ünvan adına şirket açtım.. 4500tl ye yakın para harcadım..

iyi o isimle şirket açabilmişsin.. şirketide açamasaydın iyice karışcakmış demek ki :D

Mehmet Gazihan
16-03-2012, 00:58
ismin marka tescilini yapınca kabul ediyor ticaret odası..

meLaNchoLic
16-03-2012, 00:58
iyimiş ama boşuna uğraştırmışlar..

Mehmet Gazihan
16-03-2012, 01:04
3 günlük dünya, herşey bos degilmi zaten ((:

meLaNchoLic
16-03-2012, 01:06
3 günlük dünya, herşey bos degilmi zaten ((:

abi zaten psikolojim bozuk etme böle laflar :D

typermelih
16-03-2012, 07:25
alpaslanım allah pazartesi işimizi rasgetirsin

searock///
16-03-2012, 10:38
2 ay once bende bı malzeme getırttım dhl ıle :) omrumu tyukettıler gerı yollattım ıngıltereye sonra ptt ıle ıstedım malzemeyı :)

orhansah
16-03-2012, 11:00

Mehmet isim değişikliği yapmaya çalışsaydınız daha masrafsız ve kısa bir yol olurdu. Gümrükçün kim senin? pm atsana.