PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ne dersiniz?...coil arastırması

sweatcaptain
16-03-2012, 10:19
arkadaslar sahibi oldugum corolla aracımı biraz daha basabilmek adına kafamda bir iki ? var
***** model den dolayı coil bulmak cok zor olanda 2500/3000 tl cıvarı :S
el yapımı dusunuyorum(nam vs...) fıyat gayet makul ancak bılemıyorum konfor guvenlık vs konuları dusundugumde ne yapacagımı bılemıyorum kullanan arkadaslardan bılgı paylasmalarını rıca edıyorum...

aracım 2006 sedan e12 kasa toyota corolla

ılk konum hayırlı olsun :D

Semii
16-03-2012, 10:26
aracın çok rezil bi yol tutuşu var :)
coilover doğru tercih fakat güvenilir olan bence kaliteli bi markanın coili.
paradan kaçıp başınıza dert almayın derim.

sweatcaptain
16-03-2012, 10:41
aracın çok rezil bi yol tutuşu var :)
coilover doğru tercih fakat güvenilir olan bence kaliteli bi markanın coili.
paradan kaçıp başınıza dert almayın derim.

dostum ınan sadece yay ıle farkettıgım degısımı anlatamam dedıgım cok dogru yol tutusu pek basarılı degıl arastırmalara devam...

Osman Bahadır
16-03-2012, 10:44
Bi dünya konu var custom coille ilgili. Birçok kullanıcı tecrübesi var. Yenisin galiba. Onları oku önce derim.

Üstelik yol tutuş diye ayrı bir alt forum da var. Bu konu sohbet konusu değil. Güvenlik sözkonusu...

Es geçmeyelim, başlığa yorum da yapalım madem;
Paran varsa marka coilover, paran yoksa spor yay... Üçüncü bir alternatif yok.

levent
16-03-2012, 10:50
Valla standartta rezalet tabi yol tutuş, yay + iyi lastik ile kıvama geliyor ama yüksek hızlı virajlarda kafadan kaymalar bitmiyor. Aracını tanıyosan kontrol etmesi kolay ama, baya tecrübeli sayılırım o konuda, kopar tut oynuyodum bi ara 150+ hızlarda :D Neyse konuya dönersek..

TR şartlarında bulabileceğin en iyi düşüren yayda HR 45mm , tabi Tein S tech getirtip 60mm de düşürürsün ama her iki kombinasyonda da verim alman için amortisörlerde de değişim yolu görünür sana :)

Custom işini önermem / düşünmem ben pek, Piyasada en uygun bulabileceğin coilover XYZ ve K-sport şuanda. Ha dersin Almanya bağlantım var, FK Silverline ları getirirsin paşa paşa binersin ayrıca :)

LIGHT RS
16-03-2012, 12:29
custom coil mi? bence ona harcayacağın parayla uzun vadede marka coil al daha iyisini yapmış olursun.ayrıca aracına hangi coili takarsan tak bence kule gergisiz binme.... tecrübeyle sabittir.

1lker
16-03-2012, 13:14
http://www.techturkey.com/forum/yol-tutus-amp-aktarma-ve-frenler/81149-canturk-nam-coil-tavsiye.html

http://www.techturkey.com/forum/k-sport-turkiye/107412-k-sport-coilover-modelleri-ve-ozellikleri.html

ahmetuygur
16-03-2012, 13:32
yapmayın etmeyin demekten başka bişey gelmiyor :))

skyinnwolf
16-03-2012, 14:07
Tecrubeme dayanarak söylüyorum halende custom coilover kullanıyorum. Paran varsa Orjinal coilover al yoksa 5cm yay al devam et uğraşılcak iş değil.

Ahmet.S
16-03-2012, 14:10
yayla idare et bence hiç başını ağrıtma öyle çok basık arabayla günlükte rahat rahat gezilmiyor.

erhanarici18
16-03-2012, 18:32
bende takipteyim bu konuyu
bugün nam a mail attım coil yapımı için
bakalım ne kadara yapcaklar

Evrenoz
16-03-2012, 18:37
Girmeyin bu tarz işlere.. Azıcık sıkın dişinizi doğru düzgün orjinal bi amortisör alın..

erhanarici18
16-03-2012, 19:36
Girmeyin bu tarz işlere.. Azıcık sıkın dişinizi doğru düzgün orjinal bi amortisör alın..

abi doğrusu orjinal tabide
çok uçuk fiyatlarda seyrediyo coiller
TL bitti euro hesabı yapıyolar bide

sweatcaptain
16-03-2012, 20:53
abi doğrusu orjinal tabide
çok uçuk fiyatlarda seyrediyo coiller
TL bitti euro hesabı yapıyolar bide

aynen oyle nam 700 tl dedı xyz baktım 990 usd :D 6/4 cm yay ve amortusor seklı olsa hangı markaları tavsıye edersınız?

Osman Bahadır
16-03-2012, 21:01
Elmayla armudu kıyaslamayın. 990usd dediğiniz xyz coilover yükseklik, sertlik ve kamber ayarlı tam takım, üst alüminyum kule bağlantılı, özel mono-tube amortisörlü bir kit. Öteki reno amortisörünün üstüne diş açılmış boru geçirilmiş, tepesine de r9 bilyası konulmuş, ayar aparatı bile olmayan, göz kararı elle sertleştirilmiş amortisörlere sahip, ne yayı olduğu ve sertliği belli olmayan helezonların kullanıldığı uydurmaca birşey... Neye ne para verdiğinizi sorgulayın.

levent
16-03-2012, 21:09
aynen oyle nam 700 tl dedı xyz baktım 990 usd :D 6/4 cm yay ve amortusor seklı olsa hangı markaları tavsıye edersınız?

6/4 yay yok Corolla için. Yay olarak en çok basan yay Tein S-Tech'tir o da 60mm alçaltır aracı. Ki onu getirtmekle uğraşana kadar (~400$ + kargo) dediğim gibi özellikle yurtdışı bağlantın varsa coilover al, yada TR içinden taksitle coilover al ama markalı olsun. ;) 6 senedir E12 sahibiyiz, benim kadar parça araştıran / uyumlu parça araştıran (Scion vs den) bi başkası yoktur..

Elmayla armudu kıyaslamayın. 990usd dediğiniz xyz coilover yükseklik, sertlik ve kamber ayarlı tam takım, üst alüminyum kule bağlantılı, özel mono-tube amortisörlü bir kit. Öteki reno amortisörünün üstüne diş açılmış boru geçirilmiş, tepesine de r9 bilyası konulmuş, ayar aparatı bile olmayan, göz kararı elle sertleştirilmiş amortisörlere sahip, ne yayı olduğu ve sertliği belli olmayan helezonların kullanıldığı uydurmaca birşey... Neye ne para verdiğinizi sorgulayın.

:icon_tup: Söylenecek söz kalmamış başka :bravo:

1lker
16-03-2012, 21:47

:icon_tup: noktayi koymussun abi diyecek baska birsey yok :)

erhanarici18
16-03-2012, 22:03

bence bu kadar abartmayın bahsi geçer yer NAM bence kaliteli olabilir
zaten pist yarışlarına katılmıyorum ultra süper bi sistem olmasına gerek duymuyorum
tabi çok aşırı dandikte olsun istemiyorum orta yollu bişey lazım bize

Osman Bahadır
17-03-2012, 17:59
bence bu kadar abartmayın bahsi geçer yer NAM bence kaliteli olabilir
zaten pist yarışlarına katılmıyorum ultra süper bi sistem olmasına gerek duymuyorum
tabi çok aşırı dandikte olsun istemiyorum orta yollu bişey lazım bize

Bencesi, sencesi, olabiliri yok bunun. Olanı söylüyoruz. İstersen sök bak.

Ultra süper birşey istemeyebilirsin. Ama süspansiyon sistemi aracın hayati güvenlik organlarından, yola seni bağlayan lastikten sonraki en önemli elemandır. Az dandiği, aşırı dandiği, idare ederi olmaz. Eğer aracının orjinal süspansiyon sistemini bozuyorsan yerine en az onun kadar sağlam ve güvenilir birşey koyman lazım.

Tabi ki herkesin kendi arabası, kendi güvenliği... İsteyen amortisörü söker, boş yayla biner. Kimseye laf düşmez. Ama tavsiye istendiğinde de bildiğimizi, tecrübelerimizi anlatırız.

c20let
17-03-2012, 21:35
ASTRA H KASA RACELAND COİLOVER HM GARAGE - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 60389715 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-astra-h-kasa-raceland-coliover-hm-garage-60389715/detay)

Linkteki ürün hakkında ne düşünüyorsunuz. Yaz başı gibi astrayı geri alacağım kısmetse fiyatıda uygun geldi ? tecrübe etmiş biri var mıdır ? Yol tutuşu iyi zaten astranın orjinal süspansiyonlarıda sert konfor iyice ölmesin istiyorum

alf
18-03-2012, 01:49
hr 45mm yay ve sertlik ayarlı sarı koni ile gayet mükemmel yol tutuş ve düşme oluyor tavsiye ederim kendimde kullanıyorum

c20let
19-03-2012, 15:20
ASTRA H KASA RACELAND COİLOVER HM GARAGE - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 60389715 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-astra-h-kasa-raceland-coliover-hm-garage-60389715/detay)

Linkteki ürün hakkında ne düşünüyorsunuz. Yaz başı gibi astrayı geri alacağım kısmetse fiyatıda uygun geldi ? tecrübe etmiş biri var mıdır ? Yol tutuşu iyi zaten astranın orjinal süspansiyonlarıda sert konfor iyice ölmesin istiyorum

yok mu tecrübe etmiş biri bu markayı

Mutu
19-03-2012, 15:49

xx m2 dükkanda yapılan işle, ar-ge çalışmaşı, denemeler yapılmış ve bu işe daha önce binlerce kez kafa yormuş kişilerin yaptığı ürünü kıyaslıyorsanız siz direkt el yapımı coil takın. :icon_tup: