PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaporta göçük düzeltme aparatı sorunsalı

burakN
19-03-2012, 14:47
İlanlara bakarken dikkatimi çeken bir ürün oldu ancak ne kadar sağlıklı olur bilemedim 30tl ürün ve kaportadaki göçükleri düzeltmekte kullanılıyormuş. Aramızdan bilenler işe yarayıp yaramayacağını söyleyebilirlermi. Fiyatı gayet makul geldi eğer işe yarar bir ürün ise baya bir işime yarar.

İlan linki:
KAPORTA GÖÇÜK DÜZELTİCİ APARAT - POPS A DENT kargo bizdeen - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 74924488 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-kaporta-gocuk-duzeltici-aparat-pops-a-dent-kargo-bizdeen-74924488/detay)

imparatoR
19-03-2012, 14:52
site sponsorlarından biride satıyordu bunlardan.göcük düzelten ustaların kullandığı aparatlardan biri..

Germanian
19-03-2012, 14:57
takipteyim işe yarıyormu bende meraktayım alıp kullanan varmı??

d16y4
19-03-2012, 14:59
ben aracımı yaptırdım bu aletle bızım kaportacıda vardı hiç memnun kalmadım. bu alete sadece kocaman göçük olursa iyi iş yapar

rebelh
19-03-2012, 15:06
ya benim şöför kapısında ufak bi göçük var çıtanın hemen üstünde kapı içlerini söksem tornavidanın tersiyle falan ufak ufak vurarak düzeltebilirmiyim?

poseidon
19-03-2012, 15:08
Düzelteceğiniz göçük kısmına daha önceden boya yapılmamışsa işinize yarar.

Hatta hızlı ve kolay kullanımı karşısında şaşrıtıyor.

ama göçük bölgesi boyalı ve macunlu ise o bölgedeki boyayı sökebiliyor.

Boyayı söktüm o yüzden söylüyorum.

Melih-Ö
19-03-2012, 15:12
Kaportacı babam var Allahtan böyle şeylere ihtiyaç duymuyorum. Ne çekme ne bişey Çekiçtir bizim işimiz biz babadan böyle gördük :)

burakN
19-03-2012, 15:38
Düzelteceğiniz göçük kısmına daha önceden boya yapılmamışsa işinize yarar.

Hatta hızlı ve kolay kullanımı karşısında şaşrıtıyor.

ama göçük bölgesi boyalı ve macunlu ise o bölgedeki boyayı sökebiliyor.

Boyayı söktüm o yüzden söylüyorum.

evet daha önceden bende çektirmek istemiştim çekmediler eski aracımda boya oldugu için bunda yok Allahtan bagajımda ufak çaplı 2 tane göçük için düşünüyorum bende. Sipariş verdim bakalım gelince bi deneyip göreceğim olumlu olursa paylaşırım.

Burak Mehmet
19-03-2012, 15:44
serviste çalışırken bunun kalitelileri ile dolu göcüklerini yapardık... usta bi elde işe yarayan bir ürün...

fatihcakin
19-03-2012, 16:32
Göründüğü gibi noktasal ovalimsi yamukları ve boyada hata olmayanları düzeltirsiniz, %100 bütün göcükleri düzeltmek imkansız...

Burak-Akın
19-03-2012, 16:39
bunun gibi ilanlara pek inanmıyorum.. ama takipdeyim bakalm ne olacak

poseidon
19-03-2012, 16:45
bunun gibi ilanlara pek inanmıyorum.. ama takipdeyim bakalm ne olacak

Denendi uygulandı. Uygulanan zeminde sonradan boya yoksa İşe yarıyor.
Hemde iz ve leke bırkamadan işi bitirince 150 tl ye tamir ve boya yapılacak yeri
20 tl lik bir ürünle düzelttiğini görünce şaşırıyorsun

Ahmet_28
19-03-2012, 16:49
ben aldım kullandım bazı kısımlardaki göçükleri çekti biraz ama öyle boyanan bi parça gibi olmuyor kalıyor gene ufak tefek.yani çok fazla bişey beklemeyin hayal kırıklığına uğrarsınız :)

alt tarafı 20 lira denemekten zarar çıkmaz.

gökan
19-03-2012, 16:56
arka camurlugum boya atmadan ıcıne gocmus bununla yapabılrmıyım

ArasFırat
19-03-2012, 17:07
işe yarıyo gerçekten.. yalnız silikonu sürdükten sonra biraz fazla beklemek lazım. yoksa dışarıya çeken vidayı sonuna kadar kıvırsanız dahi tam kurumadığı için bırakmıyo kaportayı.. göçüğü dışarıya aldığınız zaman yüzünüzde aa harbi oldu lan ifadesi olacak haberiniz olsun :D

Skyhawk34
19-03-2012, 17:09
ya benim şöför kapısında ufak bi göçük var çıtanın hemen üstünde kapı içlerini söksem tornavidanın tersiyle falan ufak ufak vurarak düzeltebilirmiyim?

kapı ıclerını sokerek ulasabilirsin ondan sonrası hayal gucune kalmıs :D

emre_277
19-03-2012, 22:47
boya varsa koparıp alır boyayı

ef186
19-03-2012, 22:57
http://www.techturkey.com/forum/adlig-otomotiv-otosupermarketcom/101022-kaporta-ve-gocuk-tamir-edici-pops-a-dent-stoklarimizda.html

Sitemizin sponsorlarindan birinde de mevcut aslinda pahali bir urunde degil gordugum kadariyla ...

SONE-R
19-03-2012, 23:05
burdaki ilanda daha ucuz.. sanırım çin menşeili bu ürün.. tanesi 2-3 liraya gelmiştir..

Pops A Dent Kaporta Göçük Düzeltme - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 75385564 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-pops-a-dent-kaporta-gocuk-duzeltme-75385564/detay)

ben sanayide yaptırdığımda bir tane göçük için 50 lira vermiştim.. aslında 30 lira buna verip denenebilir..

dark
19-03-2012, 23:15
İşe yarıyor ama silikon tabancası çok kibar çok dikkatli kullanmak lazım yoksa iç mekanizması dağilıyor kibar bastırın yani :) Birde macunlu daha önce boyanmış yerlerde kullanmayın sonuç hüsran olabilir :)

<<buğra>>
20-03-2012, 12:59
bu konuda dışarıda onarım yaptırıp memnun kaldığınız yer varsa paylaşabilir misiniz?

cnzdmr
20-03-2012, 15:00
benimde sağ çamurlukta göçük oluşmuş

daha önce boyanmıştı sağ çamurluğum bunu kullanamıcaz demek ki ?

geriye arkadan çekiçletmek mi kalıyor peki?

bi yerde onun da boyanmış parçalarda uygulanmadığını okumuştum.

e napıcaz şimdi ufacık göçük için çamurluğu mu boyatıcaz yine

FK.Sub
20-03-2012, 15:12
benimde sağ çamurlukta göçük oluşmuş

daha önce boyanmıştı sağ çamurluğum bunu kullanamıcaz demek ki ?

geriye arkadan çekiçletmek mi kalıyor peki?

bi yerde onun da boyanmış parçalarda uygulanmadığını okumuştum.

e napıcaz şimdi ufacık göçük için çamurluğu mu boyatıcaz yine

çekiçletmekte macunun çatlamasına ve boyanın dökülmesine yol açabilir.Tabi ne kadar macun kullanıldığınada bağlı ince kat sürüldüyse çatlamaya biliyor.

cnzdmr
20-03-2012, 15:16
çekiçletmekte macunun çatlamasına ve boyanın dökülmesine yol açabilir.Tabi ne kadar macun kullanıldığınada bağlı ince kat sürüldüyse çatlamaya biliyor.

Daha öncede ufak bir sürtük için boyatmıştım çamurluğu

şansa bak aynı çamurluk ve aynı bölgede göçük olmuş şimdi de.

O halde öncelikli olarak bi çekiçletmek lazım olursa olur olmazsa her türlü boyanıcak yine

Auto king e götürsem tavsiye eder misiniz peki ***** ücretsiz yapıyorlar mini onarımdan...

FK.Sub
20-03-2012, 15:25
Daha öncede ufak bir sürtük için boyatmıştım çamurluğu

şansa bak aynı çamurluk ve aynı bölgede göçük olmuş şimdi de.

O halde öncelikli olarak bi çekiçletmek lazım olursa olur olmazsa her türlü boyanıcak yine

Auto king e götürsem tavsiye eder misiniz peki ***** ücretsiz yapıyorlar mini onarımdan...

autoking'te genelde local olarak boyuyor ben tavsiye etmem maslakta bir dükkan vardı sadece göçüklerle uğraşan adını hatırlamıyorum forumda aratırsanız bulabilirsiniz oraya göstermenizde fayda var.

<<buğra>>
20-03-2012, 16:05
autoking'te genelde local olarak boyuyor ben tavsiye etmem maslakta bir dükkan vardı sadece göçüklerle uğraşan adını hatırlamıyorum forumda aratırsanız bulabilirsiniz oraya göstermenizde fayda var.

magic touch center

daha önce buraya iş yaptıran oldu mu?

burakN
23-03-2012, 15:21
ürün elime dün geçti 15tl lik bir malzemeden zaten daha iyisini beklemek hata olurdu. Ancak işlemsel konuşursak aracımda cila olduğu için hiçbir işime yaramadı. Çünkü tutunamadı... Arkadaşımın aracında denemelerimde 1 2 kez göçük düzeltme şansım oldu ancak göçüklerin ebatları biraz büyüktü ufak göçüklerde deneme imkanım olmadı. Tavisye edermiyim konusuna gelirsek emin değilim cilasını kaldırıp göçüklü yerlere tekrardan deneyeceğim bugün inşallah olurda 15tl ye bunlarıda halletmiş olurum :)

Ae86
23-03-2012, 17:44
Ben 12 liraya aldım fiyatları çok değişken dikkat edin.