PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : F1 2012 Sezonu 2.Yarış Malezya / Sepang

Eriador
21-03-2012, 18:23
Sezon açılışından 1 hafta sonra takımlar yeniden Malezya gidiyor . Pist güzel geçişe uygun İstanbul Park ile aynı tasarımcının eseri , süpriz yağmurları yarışa ayrı bi hava katıyor.Malazye Avusturalya ya göre daha normal bir pist güç dengelerini görme açısından daha çok fikir sahibi olucaz.

http://indiaformula1.co.in/wp-content/uploads/2011/03/sepangcircuitpicture.jpg

Geçen seneki yarış :
U8C3IyjAamY
F1 2011 Malaysia Highlights Race Edit (HD) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=U8C3IyjAamY)

pistte bi tur :
cYmaWyA9wxI
Formula 1 Lap Comparison (Sepang, Malaysia) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=cYmaWyA9wxI)

Yarış programı :

24 Mart Sıralama saat 10:00

25 Mart Yarış saat 10:00

ilk yarışın ardından güncenl haberler

Mclaren, Mercedes'in Kanadı Konusunda FIA'ya Güveniyor

http://www.trf1.net/files/00_2012/Mercedes/mercedes_drs_fkanal_925170048.jpg
Mclaren'in İdari Müdürü Jonathan Neale, takımının Mercedes'in tartışmaların odak noktası olan arka kanadı konusunda FIA'nın doğru davranacağına inanıyor.

Lotus ve Red Bull takımları, F-kanal sistemli Mercedes'in arka kanadına karşı çıkıyorlar. Ancak FIA bu sistemin yasal olduğunu açıkladı.

Neale "Mercedes sıralamalarda çok güçlüydü ve Schumacher'in aracın fotoğraflandığı sırada oldukça savunma modunda olduğunu gösteren bir çok Youtube videosu var. Ancak FIA'ya doğru karar konusunda güvenmeliyiz."

"Tüm takımlar izin verilen kurallar içerisinde maksimumu yapmaya çalışıyor ve özellikle aracı hızlandıran yenilikler her zaman zorluklar yaşatıyor. Ancak Mercedes'in tam olarak ne yaptığını bilmiyorum. FIA'daki iş arkadaşlarımıza güvenmeliyiz."

"Yenilikçi ve kuralları zorladığı düşündüğümüz şeyleri Charlie Whiting ve iş arkadaşlarına bildirmek durumundayız ve Mercedes'in bunu gündeme getirip onay aldığına eminim." dedi.

"Mercedes, Red Bull'un Motor Yazılımında Hile Yaptığını Düşünüyor"

http://www.trf1.net/files/00_2012/Mercedes/Mercedes_Schumacher_Barselona_Egzoz_54864_44522480 5.jpg

Melbourne'de Mercedes'in F-kanalı ile ilgili tartışmalar ön plana çıkarken aetık konu, egzoz beslemeli difüzörlere yöneliyor.

Özellikle Red Bull ve Lotus'un şikâyetçi tavırlarının ardından Mercedes GP Patronu Ross Brawn, sert tepki vermiş ve kendilerine saldırılarak, asıl konuyu gözden kaçırtmak istediklerini öne sürmüştü.

FIA, geçen sene gelenek haline gelen egzoz beslemeli difüzörleri yasaklamak için bu seneki kuralları düzenlemişti ama takımlar, mevcut yönetmeliğin sınırlarını zorlamaktan kaçınmamış durumda.

Alman Bild'e göre Mercedes, Red Bull'un bir başka alanda daha kuralları esnettiğini düşünüyor.

Haberde Mercedes'in ses analizlerinin, Renault motorlu Red Bull'un bir motor hilesi uyguladığını ve bu yazılım sayesinde silindirlerin her birini devre sokup çıkarabildiğini gösterdiği belirtildi.

Mercedes Motor Sporları Sorumlusu Norbert Haug: "Tarafımızdan herhangi bir resmi protesto yok ama FIA'ya soracağımız bazı sorular var"

Red Bull Motor Sporları Danışmanı Helmut Marko: "Kimse bir şey bulamayacak. Kurallara uyuyoruz"

Alman Auto Motor und Sport'un haberine göre ise 2012 gridinde en karmaşık egzoz çözümü Melbourne galibi McLaren'da"

Sauber Takım Patronu Peter Sauber: "Kurallara aykırı diyemem ama sınırda"

Habere göre Mercedes, Lotus, Toro Rosso ve Williams gibi takımlar Avustralya'da çok daha muhafazakâr egzoz çözümleri uyguladı.

Williams Mühendisi Mark Gillan: "İlk önce ne yapmamıza izin veriliyor neye izin verilmiyor görmek istedik"

-

Alonso: "Malezya'da Savunma Pozisyonunda Olacağız"

Maranello kökenli takım, geçen hafta sonu Albert Park'ta sezona sıkıntılı bir başlangıç yapmış; Alonso ve Massa sıralamaların son seansına kalamamıştı.

Yarışta ise İspanyol pilot, 5. olarak takıma ümit vermişti ama temposu, acil çözüm çağrısı yapıyordu.

Avustralya ile Malezya arasında sadece 1 haftalık zaman farkının olması nedeniyle Alonso, önümüzdeki hafta sonu da farklı bir şey beklemiyor.

Alonso: "Malezya'da bir defa daha savunma konumunda olacağız. F2012'nin Avustralya'daki hali ile aynı olması nedeniyle başka şansımız yok. Kolay olmayacağını bilerek, bu duruma mümkün olduğunca iyi bir şekilde uyum göstermeye çalışacağız"

"Büyük dikkat sarfetmemiz gereken iki konu var: Aerodinamik denge ve lastik aşınması açılarından doğru uzlaşıyı bulmak"

"Sepang, iki gerçek düzlüğe sahip. Çünkü, çok uzun ve azami hızında eksiklik yaşamanız, DRS kullandığınız düzlükleri kısa olan Melbourne'dekine kıyasla size daha pahalıya mal olur"

İspanyol pilot, Malezya'daki ani yağmurlara da bel bağlamak istemiyor.

Alonso: "Formula 1 dünyasında, güneşli bir havadan birkaç dakika içinde fırtınaya geçebileceğiniz başka bir yer yok. Spa'da bile değişkenlik bu kadar keskin değil. Pit duvarında oturanlar, havadaki muhtemel her değişikliğe hazır olma adına radara dikkatlice bakmaları gerekecek"

"Şu anda hava tahmini, hem sıralama hem de yarış için yağmur ihtimalini yüksek görüyor. Ama dürüst olmak gerekirse, hava tahminlerine pek fazla inancım yok. Önemli olan, düzgün şekilde tepki koymak ve her fırsatı değerlendirmektir. Kesin olan tek şey, sıcak, çok sıcak olacağıdır"

Hamilton'un Hedefi Artık Şampiyonluk
Yarışa pol pozisyonundan başlayan Hamilton, ilk virajda takım arkadaşına geçilmesinin ardından pit stoplarda da olumsuzluklar yaşadı ve yarışı Vettel'in ardından 3. sırada tamamladı.

Hamilton "Bu aracın kesinlikle şampiyonluk mücadelesi verebileceğim bir araç olduğunu biliyorum. Jenson bunu kanıtladı. Harika bir yarış çıkardı ve sezona her ikimizin de podyumda ve puanlarda başlaması takım için iyi bir başlangıç oldu."

"Yakın bir sezon olacak çünkü Red Bull'lar çok hızlılar ve pazar günü nereden geldiklerini Tanrı biliyor. Biz de atakta olacağız ancak bizim için önde başlamak iyi bir şeydi."

"Ben şampiyonluk mücadelesi verecekmişim gibi hissediyorum. Her zamanki gibi hazır hissediyorum. Pazar günü de hazırdım ancak bazı şeyler benim için yolunda gitmedi." dedi.

Hamilton, Avustralya'daki üçüncülüğünü daha da geliştirmek için Malezya'da antrenmanlarda iyi bir başlangıç yapmasının önemli olacağını düşünüyor.

Hamilton "Hafta sonuna geçen hafta sonu olduğu gibi doğru bir şekilde başlamalıyım. Ancak yenilmesi gereken takım gibi görünüyoruz ve bu iyiye işaret. Takım bunun için çok sıkı çalıştı. Güçlü durumdayız ve orada olmak güzel bir şey."

"Ancak bu konuda kendimizi kaybetmemeliyiz çünkü Ferrari bile yarışta hızlıydı. Red Bull'lar da bizden daha az lastik bozulmasına sahip gibi görünüyorlar. Bu yüzden konuşmak için erken. Sıralamalarda büyük ölçüde hızlı ve rekabetçiyiz. Onlara hâlâ dikkat etmeliyiz. Önümüze kendimize güvenerek bakacağız. Daha fazla 1-2 sonuçları almalıyız. Onların geçen sene olduğu kadar hızlıyız. Malezya yine hızlı olmamız gereken bir pist. Umarım orada 1-2 sonucu alırız." dedi.

Malezya, Gece Yarışı Yapmak İstemiyor

Bernie Ecclestone, şu anda yerel saatle 16:00'da başlayan (TSİ 10:00) yarışın daha da geç saate alınması ve takvimdeki tek gece yarışı Singapur seviyesine gelmesi için zorluyor.

Bununla birlikte Sepang Uluslararası Pisti Yöneticisi Datuk Ahmad Razlan Ahmad Razali, şu andaki durumdan memnun olduklarını; gece yarışına geçmemelerinde maliyetlerin de etkili olduğunu söyledi.

Razali: "Çok maliyetli olur; özellikle de aydınlatma. Şimdi Sepang Pisti'ni güzel bir ayarlama ile hayal etmelisiniz ama gece yarışı yaparsak, ışık kuleleri ve beton direkler olacak."

Razali ayrıca akşam saatlerinde yağmur riskinin arttığını söyledi. Bilindiği gibi 2009'daki yarış birden bastıran yoğun yağmur nedeniyle erken tamamlanmıştı.

Razali: "Pist, gece yarışları için tasarlanmadı. Eğer yağmur yağarsa tehlikeli olur. Geceleri sık veya yoğun yağmur, yarışın durmasına veya iptal edilmesine neden olabilir."

Malezya'da Tek DRS Alanı Olacak

ki DRS alanı uygulaması gördüğümüz Avustralya GP'nin aksine Sepang'daki yarışta tek alan olacak.

FIA'nın açıklamasına göre iki araç arasındaki farkın belirlendiği ölçüm noktası, arka düzlüğün sonunda yer alacak; pilotlar hareketli arka kanatlarını son virajdan hemen sonra kullanmaya başlayabilecek.

DRS aktif alanı, geçen seneki yarışa kıyasla değişim göstermedi.

Webber: "Malezya'da Raikkonen ve Grosjean'dan Meydan Okuma Bekliyorum"

Sezon öncesi testlerde oldukça etkileyici performanslar ortaya koyan Lotus, Avustralya'da Grosjean ile sıralamaları 3. tamamlamış ama yarışta Pastor Maldonado ile temas yaşayınca damalı bayrağı görememişti.

Öte yandan Kimi Raikkonen, sıralamalarda son turunu yetiştirememiş ve yarışa gerilerden başlamasına rağmen iyi bir yükselişle puan almayı başarmıştı. Bu manzara, takımın temposu hakkında ipuçları vermişti.

Red Bull'un Avustralyalı pilotu, Lotus'un Melbourne'e kıyasla Sepang'da daha da rekabetçi olmasını bekliyor.

Webber: "Malezya, aerodinamik açıdan çok zorlayıcı bir pist ve Lotus, bu alanda iyi görünüyor. Bu yüzden Sepang'da Kimi Raikkonen ve Romain Grosjena'dan bir meydan okuma bekliyorum. Belirleyici bir yarış olacak; gerçekten dört gözle bekliyorum. Önümüzdeki birkaç yarışın nasıl gerçekleşeceğini görmek büyüleyici olacak."

Webber, Malezya'da stratejinin de önemli bir rol üstleneceğine inanıyor.

Webber: "Malezya çok zorlayıcı.Pilotlar ona bayılıyor. İşi doğru yapana gerçekten ödülünü veriyor. Sepang, Albert Park'a kıyasla çok farklı bir pist; lastikleri çok zorluyor. Bütün takımların sıcaklık ve nem ile nasıl baş edeceği tamamıyla bir bilinmez"

"Orada geçiş için de birçok şans var. Melbourne, birisini geçmek için hüner isteyen bir yer ama Malezya öyle değil. Tempo avantajın varsa geçebiliyorsun"

kaynak : trf1.net

http://www.style4youth.com/peace/sports/wp-content/uploads/2011/03/malaysia-sepang-race-f1-wallpaper-2009-201.jpg

rahmi
24-03-2012, 10:28
Sıra
Pilot Takım S1 S2 S3
1
Lewis Hamilton McLaren 1:37.813 1:37.106 1:36.219
2
Jenson Button McLaren 1:37.575 1:36.928 1:36.368
3
Michael Schumacher Mercedes 1:37.517 1:37.017 1:36.391
4
Mark Webber Red Bull 1:37.172 1:37.375 1:36.461
5
Kimi Räikkönen Lotus 1:37.961 1:36.715 1:36.461
6
Sebastian Vettel Red Bull 1:38.102 1:37.419 1:36.634
7
Romain Grosjean Lotus 1:38.058 1:37.338 1:36.658
8
Nico Rosberg Mercedes 1:37.696 1:36.996 1:36.664
9
Fernando Alonso Ferrari 1:38.151 1:37.379 1:37.566
10
Sergio Perez Sauber 1:37.933 1:37.477 1:37.698
11
Pastor Maldonado Williams 1:37.789 1:37.589
12
Felipe Massa Ferrari 1:38.381 1:37.731
13
Bruno Senna Williams 1:38.437 1:37.841
14
Paul di Resta Force India 1:38.325 1:37.877
15
Daniel Ricciardo STR 1:38.419 1:37.883
16
Nico Hulkenberg Force India 1:38.303 1:37.890
17
Kamui Kobayashi Sauber 1:38.372 1:38.069
18
Jean-Eric Vergne STR 1:39.077
19
Heikki Kovalainen Caterham 1:39.306
20
Vitaly Petrov Caterham 1:39.567
21
Timo Glock Marussia 1:40.903
22
Charles Pic Marussia 1:41.250
23
Pedro de la Rosa HRT 1:42.914
24
Narain Karthikeyan HRT 1:43.655

HUSNU
24-03-2012, 10:52
Vette Q3 teki zamanı sert lastikle atmış. Serhan acarın tweet i

Serhan Acar ‏ @serhanacar

Sıralamada beklenen oldu,HAM pole ve McLaren ilk çizgi,ilk viraja kadar 600 m var,start harika olacak MSC ve sert lastikli VET'e dikkat

BlackEmperor
24-03-2012, 11:09
bişey dikkat ettimde bu F1 takımları rolling yapsa varya bizden beter papaz olurlar :D ne detaylara takılırlar kestiremiyorum şuan :p bu arada shumiyi üst sıralarda görmek sevindirici

initial-D
24-03-2012, 12:26
hamilton alır götürür, yağmur yağarsa şansı dahada katlanır

ama bir karambol olursa pistte en şanslı isim button şüphesiz:)

trgy
24-03-2012, 12:29
anlaşılan bu seneye damgasını vurcak sürücü hamilton.

zevkli bir yarış olcak.

rahmi
24-03-2012, 12:36
İzleyemeyenler için Q3
24. März 2012 03:50 | Facebook (http://www.facebook.com/photo.php?v=10150637758813691&set=vb.369341140113&type=2&theater)

initial-D
24-03-2012, 12:55
pole turunda hamiltonun hatayla zaman kaybettiğinide unutmayalım:D

bu arada vettel sert lastikle tur attı

yarışta yağmur beklentisi varken sıralamaya hard ile çıkıp yarışa hard ile başlamak bence saçmalık.

yağmur yağarsa hard takma zorunluluğu kalmayacakken boşuna daha yavaş lastikle yarışmış olacaklar

997TT
24-03-2012, 13:02
Yarisi canli nasil izliyebiliriz? Dsmart yok. Digiturk var...
Yada netten link verebilirmisiniz?

mert_leon
24-03-2012, 13:25
schumi ye bak hele iki yarıştır bi kıpırdama var adamım benim ha gayret :)

kickbuttowski
24-03-2012, 13:48
schumi delip geçecek bu sene inşallah bi aksilik olmaz gene.. birde internetten izlemek için bir link paylaşabilecek olan var mı? ingilizce yayın olursa makbule geçer..

HUSNU
24-03-2012, 14:13
arışa beşinci sıradan başlayacak olan ancak kurallar gereği sıralamada sert hamur kullandığı için yarışa bu lastiklerle başlayacak olan Vettel dışında ilk on sırada yer alan tüm pilotlar orta sert hamurla start alacak.

"Bu tercihin arkasında bir strateji var diyemem. Daha yumuşak hamurla zorlandım ve aracın sert lastikle daha iyi olduğunu düşündüm. Orta sert hamurla saniyenin yüzde biri ya da ikisi kadar hızlı olmalıydık ancak sert hamurla belirgin ölçüde daha hızlıydık. Bu yarın için bir avantaj. İlk on'daki sert lastikle başlayacak tek araç biziz ve umarım işe yarar."

TurkiyeF1

Yarışta favorim Button. Lastikleri iyi kullanan alır diye düşünüyorum. Hamilton hızlı ama lastikleri iyi kullanamıyor. Shumiden podyum bekliyoruz. Güzel yarış olacak.

Yarışı aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Free Formula 1 Streaming Online (http://www.vipbox.tv/sports/motorsports.html)

rahmi
24-03-2012, 14:25
schumi ye bak hele iki yarıştır bi kıpırdama var adamım benim ha gayret :)

lastik aşınma sorununu çözebilirlerse podyumda görebiliriz schumi yi :)

997TT
25-03-2012, 01:56
arışa beşinci sıradan başlayacak olan ancak kurallar gereği sıralamada sert hamur kullandığı için yarışa bu lastiklerle başlayacak olan Vettel dışında ilk on sırada yer alan tüm pilotlar orta sert hamurla start alacak.

"Bu tercihin arkasında bir strateji var diyemem. Daha yumuşak hamurla zorlandım ve aracın sert lastikle daha iyi olduğunu düşündüm. Orta sert hamurla saniyenin yüzde biri ya da ikisi kadar hızlı olmalıydık ancak sert hamurla belirgin ölçüde daha hızlıydık. Bu yarın için bir avantaj. İlk on'daki sert lastikle başlayacak tek araç biziz ve umarım işe yarar."

TurkiyeF1

Yarışta favorim Button. Lastikleri iyi kullanan alır diye düşünüyorum. Hamilton hızlı ama lastikleri iyi kullanamıyor. Shumiden podyum bekliyoruz. Güzel yarış olacak.

Yarışı aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Free Formula 1 Streaming Online (http://www.vipbox.tv/sports/motorsports.html)

Test ıcın yayındakı bır macı acayım dedım ama bır turlu goruntu gelmıyor?
Yanlıs yptıgım bır sey mı var?

mert_leon
25-03-2012, 02:28
pazar sabah kahvaltısında f1 izlemek keyifli olucak. hangi kanal veriyor bunu bilen varmı acaba ???

997TT
25-03-2012, 10:32
Yarıs durduruldu asırı yagmurdan.....

Trance-R
25-03-2012, 10:34
Yarıs durduruldu asırı yagmurdan.....

aynen öyle , nasıl bir yağmur şekli arkadaş anlamadım :(

F1 gelmemeye başlayacak gibime geliyor , malezyaya ...

mert_leon
25-03-2012, 10:35
abi nerden izliyorsunuz yukardaki link bende çalışmıyor :(

997TT
25-03-2012, 11:00
Nasıl yaptım bılmıyorum ama geceden berı acık laptop :eek::eek:
Bırsey kacırmadın,9 turun ılk turu yer kapma,3 turu pozısyon koruma,2 tur asırı yagmur lastıgıne gecme ıle gectı,sadece 2-3 tur yarıs oldu ve 35 dak hıc bırsey yok...
Yanı kotu hersey,bırde10 yazıyordu saat,1 saat de erken kalktım,11 de basladı :(
Buara schmy ye carptı arkadan reno,2 tur sonra da kum havuzuna gırdı grojan....
Ve 2 sıra kaybette schumı startta,baska aksıyon yok,kahvaltı yaptım geldım aynı hersey...

Trance-R
25-03-2012, 11:17
sanki başlayacakmış gibi :)

997TT
25-03-2012, 11:18
2 dak kaldı ;)

mert_leon
25-03-2012, 11:24
çok şükür sıkıntı gitti başlmdı dimi safety car gezinip duruo :D

Eriador
25-03-2012, 11:27
Şu yağmurda yarışın durdurulması deli ediyor .. Bırakın kardeşim kapışsınlar daha bi olaylı güzel geçer :) güvelink ... güvelink ... güvelink ...

darkred
25-03-2012, 11:31
Sonunda başladı :D

mert_leon
25-03-2012, 11:34
pit harikaydı :D:D:D

yearone
25-03-2012, 11:39
F1 - Malaysian Grand Prix Live Stream Online (http://www.vipbox.tv/watch/37140/5/f1---malaysian-grand-prix-live-stream-online.html)

Burdan izliyorum ben de

Eriador
25-03-2012, 11:39
Hay Speed TV gibi 7-8 turda bi reklam giriyor , bunların anaları aynı nehirde 2 defa yıkanmış !

Trance-R
25-03-2012, 11:43
japonların dilinden dinliyorum bende , takılmayan link burda buldum :)

adamlar anlatmıyorlar , kitap okuyolar sanki tonlama heyecan yok :)

button'dı galiba , öle sokarsa burnunu kanatta gider - zamanda :(

yearone
25-03-2012, 11:51
Vettel'den çok temiz geçiş

Eriador
25-03-2012, 11:57
Rosberg dağılmaya başladı , yarış çizgisinden abuk subuk yerlerden bile atak yaptıalr geçtiler karışılık bile veremedi , ilk yarıştaki lastik sorunu devam mı dediyor mercedes te ?

Eriador
25-03-2012, 12:00
Schumacher de de aynı sorun ... Mercedes in araç gene Balon sıralmarda DRS serbest olduğu için açtıkları zaman yaptıkları f-kanal sayesinde iyi derece yapıyorlar ama yarışta yemiyor işte ...

mert_leon
25-03-2012, 12:01
bu massa yı bi türlü sevemedim ya ferroya yakışmıo bu adam.

Eriador
25-03-2012, 12:09
2 saat sonra işe gitmek içn yola çıkıcam yarış için uyumadım ... şansımı sevim ben kaçar herkese iyi seyirler

997TT
25-03-2012, 12:19
Alonso ve Massa arasındakı fark bu sene ıyıce acıldı!
Ferrarı neyı beklıyor??!!
Perez ucuyor be abı,bu adama ne oldu boyle???

mert_leon
25-03-2012, 12:27
massa schumıyı takas yapsınlar :D reyiz geri gelsin kırmızı arabaya :D

997TT
25-03-2012, 12:27
Karıstı ortalık!!
Asırı yagmur gelıcek ama herkes slıck lere gectı!!

mert_leon
25-03-2012, 12:34
bu perez ne ayak ya :D haplanmışmı napmış çılgın şey :D

rahmi
25-03-2012, 12:39
vettel lastiği gümletti :)

kickbuttowski
25-03-2012, 12:40
vettel pert.. schumacher niye düştü o kadar geriye ?

mert_leon
25-03-2012, 12:44
perez tam liseli :D iyi gaza gelmişti ama olmadı :D

997TT
25-03-2012, 12:48
Pereze resmen gecme dedıler Alonsoyu,bu pozısyona ıhtıyacımız var dedı yonetım,zaten yoldan cıktı akabınde...
Vettel temasla lastık gumlettı...
Pereze bravo...
Yuru be Alonso ;)
Malezyanın havasına bak kardesım,5 dakıkaya cok yogun yagmur var dedıler,20 dak oldu damla yok!!!
Hatta tahmın ekranında,NOT SURE yazıyordu,bu kadarıda PES!

mert_leon
25-03-2012, 12:53
massa görsünde perezi utansın :) sanırım massaya fena kitlendim yanımda olsa enseye tokatı geçirirm o derece :D :D

997TT
25-03-2012, 12:54
2 Kazanan Var!!
1.Ferrari
2.Ferrari....
Tebrıkler Perez ve Alonso ya....

josefsalvatini
25-03-2012, 12:57
sıkı bır ferrari fanı olsamda bu yarıs ferrarının kotu oldugu gercegını degıstırmıyor :(

mert_leon
25-03-2012, 13:00
haha perez parmagını sallıyo alonsaya :D ızın verselerdı a..caktım der gibi :D

darkred
25-03-2012, 13:00
Güzel yarıstı özellikle perezin alonsonun arkasına yapıştığı son turlar çok seyri zevkli ve heyecanlıydı...

Vettelin lastik fena oldu maldonado son turda pite çekti son turda çekilmesi üzücü...

vebberin arabaya son turda birşey oldu önce 3 kez retire the car anonsu yaptılar sonra 3 kez stay the car anonsu son turda hatta turun yarısını atmıskende emergency stop the car dediler ama adam dinlemedi :D

josefsalvatini
25-03-2012, 13:02
neyse ben gaza geldım atlayayım motoruma bır tur atayım :)

atabay
25-03-2012, 13:21
j.boton favorim rısk seven bır pılot..

initial-D
25-03-2012, 13:25
yoğun yağmur yağacak diye uyarı vardı ama pistin kuzeybatısından geçecek piste düşerse bile çisildeyecek dediler.sonrasındaki ekrandada aynısı gözüktü zaten pistin yanından geçecek ama piste bırakıp bırakmayacağı belli değil.

perez bugün gelecekte pilotu olacağı takımı kurtarmış oldu.hatta belki sene ortasında takım arkadaşı olacağı adamı.

massanın ne kadar gereksiz bir adam olduğu da ortada.yerine perez geçecek haberlerinin çıktığı haftada perezin 2. olması iyice canını sıkmıştır.sıksında.ferrari gibi takımda bu performansla yarışmaya utanır azcık insan

ufuksaracci
25-03-2012, 14:13
Takım emri olmasaydı Perez Alonso!yu geçecekti. Spordaki su lobiler olmasa ne kadar keyifli yarışlı izleyeceğiz

kickbuttowski
25-03-2012, 15:24
Takım emri olmasaydı Perez Alonso!yu geçecekti. Spordaki su lobiler olmasa ne kadar keyifli yarışlı izleyeceğiz

Takım emri değildi o sadece uyarıydı Sauber gibi bir takımın Ferrariye karşı 1.liğe karşılık 2.liği riske atmaması çok akıllıca oldu zaten.. ki perez az daha yapışıyordu duvara yazık olurdu..

ufuksaracci
25-03-2012, 17:36
Perez- Ferrari ve Ferrari- Sauber ilişkisi. Bu kadar iyi yarışırken Alonso ile arasını her tur 1 sn kapatırken; _ dur ikincilik yeter bize denilmesi takım emrinden başka birşey degildir

initial-D
26-03-2012, 21:28
Vettel unhappy with Karthikeyan - BBC Formula1 2012 - Round 02: Malaysian GP - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=VeeEP6ZwCVU)

initial-D
27-03-2012, 15:44
sevenler vardır

Tamara Ecclestone:D

http://abd.gr/wp-content/gallery/tamara-eccleston-in-her-ferrari-599-gto/tamara-eccleston-in-her-ferrari-599-gto-3.jpg
http://www.autoevolution.com/images/news/gallery/tamara-ecclestone-poses-in-her-ferrari-599-gto_5.jpg
http://abd.gr/wp-content/gallery/tamara-eccleston-in-her-ferrari-599-gto/tamara-eccleston-in-her-ferrari-599-gto-2.jpg
http://kaulakia.files.wordpress.com/2011/11/tamara-ecclestone81.jpg
http://www.autoclub.bg/image.php/image.jpg?width=700&image=/Files/Kluki/98613921tamara6.jpg

Eriador
28-03-2012, 15:32
Bro izin almadan yengenin resimlerini paylaşmak ta nerden çıktı !? :) Bu arada Vettel iyice zırbaladı Bi röportaj da Hıyar demiş diğerinde geri zekalı demiş adama .Kendisi Button ı biçtiği zaman yada bizim burdaki yarışta kendi takım arkadaşını biçtiği zaman neydi ? Araç en iyi olmayınca üstlerde olamayınca sinirini adamdan çıkarmışta kendini rezil etmiş

initial-D
28-03-2012, 16:38
haklı olsa desin gene hadi.herkes birbirine orta parmak yada bu tarz laflar ediyor ama haklıyken.

herkes o virajdan çıkışta sağa doğru gidiyor diğer viraja hazırlık için ama vettel düz gitmiş.kartikeyhanda farkedene kadar arka lastikten girmiş adama:)