PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pil konusunda iddalı akıllı telefon

Ahmet Saraçoğlu
22-03-2012, 20:42
Arkadaşlar , telefonumdan genel olarak memnunum (desire hd) , işlerimin büyük kısmına telden uzak masaüstüyle yapabiliyorum , office dosyalarını açıp mailleri kontrol edebiliyorum vss ama dışarıda pil gerçekten büyük sıkıntı.
Dün günübirlik boduruma gittim iş için , yolda sıkıntı olmasın diye de şarjı fulledikten sonra bataryayı çıkarıp aldım yanıma , yedeği taktım onuda fulledim , sabah 5 gibi çıkardım şarjdan... öğlen ilk batarya , akşam eve dönüş 9 gbi de ikinci batarya rahmetli :D :D , bataryalar yeni , pil ömrü direkt cihazla alakalı.(dışarıda olduğum için ekran full de , gps kapalı , mobil şebeke açık , wifi paylaşım açık)
Ona inat ipadin pili bugün hala % 30 larda aynı sürede şarjdan çıkmış olmasına ramen.Ama o da wifi paylaşımlı bi tel olmadan bi hiç...

Şimdi işletim sistemine , hızına , işlemcisine ram ine bakmaksızın (ki ne kadar yüksek işlemci , o kadar fazla pil tüketimi diye biliyorum) ; pil konusunda iddalı bi cihaz arıyorum.Dokunmatik , marka model hiç önemli değil , ama internet paketini dışarıya wifi olarak paylaştırması lazım kesinlikle.Önerileriniz neler?

Ahmet Saraçoğlu
22-03-2012, 21:22
Güncel.....

sanctuary35
22-03-2012, 21:28
ipad wifi+3g daha mantıklı gözükmüyormu sizcede :)

Maxi
22-03-2012, 21:32
dışarıda olduğum için ekran full de ..

hocam bu satırı geçemezsin
ekranı full ledinmi bitersin hangi telefon olursa olsun
elinle gölge falan yapman lazım, ekranı full yaptığın zaman cihaz şarja takılı falan olmalı

+

cihazlar için extra büyük bataryalar satılıyor
mesela senin pil 1500ma ise
2500 lük bir pil seni büyük oranda rahatlatabilir.

Ahmet Saraçoğlu
22-03-2012, 21:46
ipad wifi+3g daha mantıklı gözükmüyormu sizcede :)
İlk bakışta oyle ama desire HD , wifi paylaşımı Ve mobil şebeke kapaliygende berbat pil konusunda... Yani internet iletişimini ipad3g ile çözsem busefer telefon iletişimi kopacak gün icersinde.ama gunün yarısında değilde , aksam üstü gibi :D , yani illaki değişmesi lazım telefonun.

dışarıda olduğum için ekran full de ..

hocam bu satırı geçemezsin
ekranı full ledinmi bitersin hangi telefon olursa olsun
elinle gölge falan yapman lazım, ekranı full yaptığın zaman cihaz şarja takılı falan olmalı

+

cihazlar için extra büyük bataryalar satılıyor
mesela senin pil 1500ma ise
2500 lük bir pil seni büyük oranda rahatlatabilir.

Orijinali 1230 ma , yedek olarak 1600 aldım ama emin olun en ufak bı fark yok maalesef. Gerçi yan sanayi ürüne güvenmiyor insan , adamlar istedikleri ma da batarya yazıp yazabilirler.. Ama orijinalde 2500 lük varsa ciddi seviyede çözer problemimi ,, araştıriym bı , teşekkürler.

Mr.K
22-03-2012, 21:50
ahmet rom vs yukleyebılıyosan yada cpu tuner vs ıslemcı hızını dusur bıde voltagecontrol yukleyebılıyosan volt degerlerini dusur.1günü cok rahatlıkla devırmen gerekıyo...Zaten pıl kullanım oranında senın ekran fullse hep %55 falan sırf ekran yıyodur. wifi paylasımı cok pil tuketmıyo..Yada en azından bende tuketmıyo :D evde cs bıle oynuyorum ben telın net paketınden :hehe:

duzeltme ve ekleme

1gunu rahat devırmen gerekıyo derken stock rom olarak demıstım..Benım dedıgım sekılde 1gunu zaten fazlasıyla rahat bıtırırsın..Dedıgım ıslemlerı yapmadan ben 27saat vs cok rahat full kullanımlı kullanabılıyorum..Sgs2

By_DoMiNo
22-03-2012, 21:54
taşınabilir şarz cihazları satılıyordu. Örnek veriyorum 10 saatlik pil ömrü sunan şarz cihazları mobil olarak taşıyabiliyorsunuz. Ayrıca telefonuna mat ekran filmi bulabilirsen. Ekran dışarda daha az parlar bu sayede ekran ışığını biraz daha kısabilirsin. BEnde de htc incredible s var. Ekran her zaman ortanın cok az düşüğünde. Benim icin full den farkı yok. Ve telefonla oyun oynamazsam Full telefon görüşmesi az miktar interner ile 2-2,5 günü görüyorum cok rahat. Senin telefonun 5 saat te şarzını bitiren olayı merak ettim. Yolda felan sesli navigasyon olarak mı kullanıyorsun.

Ahmet Saraçoğlu
22-03-2012, 21:56
ahmet rom vs yukleyebılıyosan yada cpu tuner vs ıslemcı hızını dusur bıde voltagecontrol yukleyebılıyosan volt degerlerini dusur.1günü cok rahatlıkla devırmen gerekıyo...Zaten pıl kullanım oranında senın ekran fullse hep %55 falan sırf ekran yıyodur. wifi paylasımı cok pil tuketmıyo..Yada en azından bende tuketmıyo :D evde cs bıle oynuyorum ben telın net paketınden :hehe:

duzeltme ve ekleme

1gunu rahat devırmen gerekıyo derken stock rom olarak demıstım..Benım dedıgım sekılde 1gunu zaten fazlasıyla rahat bıtırırsın..Dedıgım ıslemlerı yapmadan ben 27saat vs cok rahat full kullanımlı kullanabılıyorum..Sgs2

Rom root vss hiç bı bilgim yok ama bunlarla çözebileceksem öğrenir veya yaptirabilirim problem degil.cunku dediğim gibi telefonumdan genel olarak memnunum ve desire HD yi satıp + 700 800 lira daha vererek alacağım cihaz yine aynı menülere sahip olacaksa hiç kasmaya gerek yok benim açımdan..onun için hiçbir yeni android beni cezbetmiyor.Eldekini rom root ederek nasıl daha iyi hale getirebilirim pil konusunda?

sanctuary35
22-03-2012, 21:58
birde bu kadar aşırı kullanımdan ötürü pillerin ömrüde azalmış olabilir ***** her gün çift sarj anladığım kadarıyla. elinizdekileri satıp ıpad 3g + yeni telefon ikilisine geçiş şart :D

Ahmet Saraçoğlu
22-03-2012, 21:59
taşınabilir şarz cihazları satılıyordu. Örnek veriyorum 10 saatlik pil ömrü sunan şarz cihazları mobil olarak taşıyabiliyorsunuz. Ayrıca telefonuna mat ekran filmi bulabilirsen. Ekran dışarda daha az parlar bu sayede ekran ışığını biraz daha kısabilirsin. BEnde de htc incredible s var. Ekran her zaman ortanın cok az düşüğünde. Benim icin full den farkı yok. Ve telefonla oyun oynamazsam Full telefon görüşmesi az miktar interner ile 2-2,5 günü görüyorum cok rahat. Senin telefonun 5 saat te şarzını bitiren olayı merak ettim. Yolda felan sesli navigasyon olarak mı kullanıyorsun.
Söyle bı ornek veriym ,, ilk aldığım hafta angry bird le 45 dakika da %90 dan %10 a indirmiştim :D:D , ve oyun faslı o gün kapandı benim için :D

Ahmet Saraçoğlu
22-03-2012, 22:01
birde bu kadar aşırı kullanımdan ötürü pillerin ömrüde azalmış olabilir ***** her gün çift sarj anladığım kadarıyla. elinizdekileri satıp ıpad 3g + yeni telefon ikilisine geçiş şart :D

Gün ici hareketlilik yokken gece boyu şarj ,, disardaysam ve cok kullanimli bi gun geciriyorsam da sabah full dolu şarjdan çekili telefon öğlen iptal :D , aksama kadar bitik pille gezdikten sonra eve gelip gece yine full şarj... Yani batarya günde bir kez dolana kadar şarj oluyor...ayrıca omru bittiğini sanmıyorum , cunku sizin gibi düşünüp aldığım yedek batarya yeni , ve o da hemen hemen aynı gidiyor.

Maxi
22-03-2012, 22:04
Hocam tekrar yazayim
ekran en cok pil tuketen seydir tam parlak modda kullanma
ve uyduruk olmayan 2500ma pil bak

Ahmet Saraçoğlu
22-03-2012, 22:08
Hocam tekrar yazayim
ekran en cok pil tuketen seydir tam parlak modda kullanma
ve uyduruk olmayan 2500ma pil bak

Abi ekrani kisik kullanabilirim onda problem yok , ki yaparim da , ama ekran en kisiktayken geçirilen günle fulldeyken geçirilen gün arasında bı iki saat farkediyor(cunku her ikisindede aramalarda ekran kapatan sensör var ve arama harici 1 dk sonra uyku modunda... Yani cok daha etkili bı çözüme ihtiyacım var ,) bahsettiginiz 2500 civarları orijinal pili detaylı araştırcam ama..

Mr.K
22-03-2012, 22:11
Rom root vss hiç bı bilgim yok ama bunlarla çözebileceksem öğrenir veya yaptirabilirim problem degil.cunku dediğim gibi telefonumdan genel olarak memnunum ve desire HD yi satıp + 700 800 lira daha vererek alacağım cihaz yine aynı menülere sahip olacaksa hiç kasmaya gerek yok benim açımdan..onun için hiçbir yeni android beni cezbetmiyor.Eldekini rom root ederek nasıl daha iyi hale getirebilirim pil konusunda?

ahmet xda forumunu gözden geçir.uygun guzel stabıl bı rom yukle telefonuna (tel garantıden cıkıcak,aynı zamanda root yetkısıne de sahıp olcaksın) sıstem uygulamalarını kaldır kullanmadıgın vs (marketten link to sd) uygulamasına bak varmı varsa ındır root olduktan sonra direk ıstedıgın uygulamayı kaldırırsın.

Rom ve root avantajı

root tamamen full yetklı admınlık ıstersen telefonu acılmamak uzere kilitle sana kalmıs yanı(fantazi.)
Gereksız sıstem uygulamalarını silme vsvs en buyuk +'sı

Rom

xx YY zz kısının yapmıs oldugu telefon yazılımı.Modem,sürüm vs tamamen yazılımı yapan kısıyle alakalı..Menuler,icon pack,gps verimi,pil tüketimi,deep sleep vs biton ozellıklı romlar var.

Sadece hız
sadece pil
sadece görüntü(tema vs ama pil gene aynı beter hatta gidişaatı)
Karma (hepsinden)

en uygun rom hangısı dersen telefonuna uygun rom inan bılmıyorum ama birkaç deneme yanılma ile birazda feedback'leri okuyarak çözersin zaten :)

Post ettıkten sonra gordum 1dk sonra uyku modu nedir abi :D 15sn falan yap onu naptın sen :D :hehe:

Maxi
22-03-2012, 22:17
Yazmayi unuttum cok onemli
juice defender programini kur
Cok fark ettigini goreceksin

Thracian
22-03-2012, 22:19
LG E730 SOL, telefonum var, amoled ekranlı açıkçası ne olduğunu ne işe yaradığını bilmemden aldım. S II ve ip3s kullanıcıları bile ekrana hayran kaliıyorlar. Bu oglen 12 de başladım akşam 8 e kadar dizi appkerden HD behzat ç izledim, pil %35 olmuştu.

ekran full açık, wifi haliyle açık, yarında antalyaya gidiyorum, 3-4 dizi attım kulaklık ve micro usb yi çakmaklıktan gücü alınca en kral double dan iyi oluyor.

Ledin özelliği aşırı parlak olmasının aşırı güç çekmemesinde

Ahmet Saraçoğlu
22-03-2012, 22:21
ahmet xda forumunu gözden geçir.uygun guzel stabıl bı rom yukle telefonuna (tel garantıden cıkıcak,aynı zamanda root yetkısıne de sahıp olcaksın) sıstem uygulamalarını kaldır kullanmadıgın vs (marketten link to sd) uygulamasına bak varmı varsa ındır root olduktan sonra direk ıstedıgın uygulamayı kaldırırsın.

Rom ve root avantajı

root tamamen full yetklı admınlık ıstersen telefonu acılmamak uzere kilitle sana kalmıs yanı(fantazi.)
Gereksız sıstem uygulamalarını silme vsvs en buyuk +'sı

Rom

xx YY zz kısının yapmıs oldugu telefon yazılımı.Modem,sürüm vs tamamen yazılımı yapan kısıyle alakalı..Menuler,icon pack,gps verimi,pil tüketimi,deep sleep vs biton ozellıklı romlar var.

Sadece hız
sadece pil
sadece görüntü(tema vs ama pil gene aynı beter hatta gidişaatı)
Karma (hepsinden)

en uygun rom hangısı dersen telefonuna uygun rom inan bılmıyorum ama birkaç deneme yanılma ile birazda feedback'leri okuyarak çözersin zaten :)

Post ettıkten sonra gordum 1dk sonra uyku modu nedir abi :D 15sn falan yap onu naptın sen :D :hehe:
Xda yi araştırcam , ozellikle de pile yönelik bı Romla pil performansını istediğim seviyelere getirebilen kullanıcı yorumları okursam direkt yaparım root işlemini.Verimli kullanabileceksem ve satip ustune bi bukadar daha koyup bisey aldirmayacaksa garanti cokta onemli deil.

Şeyi soriym , araştırmaya nerden başlıcamı bilmek için ; önce root ediyoruz , sonra kafamıza gore rom yüklüyoruz...Ve mesela mal gibi gidip telefon için onemli bı özelliği sildik ; yeni bi rom yüklediğimizde o geri geliyor yeni Windows yüklemiş gibi ,, doğrudur dımı?

Can_DCK
22-03-2012, 22:30
Konuyu bolmek gibi olmasin Bb9900 var bende pil konusu canimi sikiyor , buyuk pil takiliyor mu kiricam telefonu yakinda

Can_DCK
22-03-2012, 22:38
Konuyu bolmek gibi olmasin Bb9900 var bende pil konusu canimi sikiyor , buyuk pil takiliyor mu kiricam telefonu yakinda

Kimse bilgi sahibi degil sanirim :rolleyes:

Mr.K
22-03-2012, 22:43
Xda yi araştırcam , ozellikle de pile yönelik bı Romla pil performansını istediğim seviyelere getirebilen kullanıcı yorumları okursam direkt yaparım root işlemini.Verimli kullanabileceksem ve satip ustune bi bukadar daha koyup bisey aldirmayacaksa garanti cokta onemli deil.

Şeyi soriym , araştırmaya nerden başlıcamı bilmek için ; önce root ediyoruz , sonra kafamıza gore rom yüklüyoruz...Ve mesela mal gibi gidip telefon için onemli bı özelliği sildik ; yeni bi rom yüklediğimizde o geri geliyor yeni Windows yüklemiş gibi ,, doğrudur dımı?

once root yap

sonra guncel surum yukle (uretıcının olan)

samsung için gingerbread mesela

tr ıcın son guncelleme atıyorum 2.3.6dır ama ydısında 2.3.8 cıkmıstır ;)

bir oyle bak bakalım pıl ne durumda vsvs

uygulama vs konusundada aynen dedıgın gıbı sıfırdan sıstem kurarsan eger (stock kurduysa) ne var ne yok gelır

rom ıle bırlıkte kurarsan(yanı x yazılım y kısının yaptıgı butunun tamamı=rom) o romda ne varsa ne yoksa onlar gelir..

Kısacası net özetlemişşsin detaylısıda böle bıse oluyo ıste :D