PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tuvturk önemli !!!

yaniss
24-03-2012, 11:02
arkadaşlar 1 haftadır tuvturkle ugrasıyorum ben yandım sız yanmayın. gecen hafta sonu cumartesı tuvturke gıttım aracımın muayensını yaptırmak ıcın hersey gayet guzel aracımda kusur olarak hıcbırsey bulamadılar en son aracımın ruhsatında renk kısmında silinti duzeltme var dedıler. (ben aracımı ılk showroomdan cıkartcagım gun aracım beyaz oldugu halde emnıyet sıyah yazmıstı bende yanlıslık oldugunu soyledım sıyahın yanına beyaz yazılırsa sorun ortadan kalkar demıstım cunku aracımın modelı corsa black whıte dıye gecıyor ruhsatta. polıs ıse gıtmıs sıyah yazan yerı bır cısımle sılmıs tekrar sıyah beyaz yazmıs ama o sılınık yer bıraz bellı oluyor. tuvturkte aracın bılgılerı sıstemde sıyah beyaz olmasına ragmen evrakta sahtecılık var duzelttır dedı tuvturkun mudurunu cagırdım vs bır sekılde ızah ettı guzellıkle ıste asıl sorun ondan sonra basladı. pazartesı gunu arac ıcın yenı ek 1 formu doldurttum fakat carsamba gunu musterı hızmetlerını aradım bır aksılık olmasın dıye bana artık ek 1 formunun kalktıgını dırek tuvturke gıdıp tespıt yaptırmam gerektıgını daha sonra tuvturkle ısımızın bıttıgını yenı ruhsat cıkartabılcegımızı soyledıler bugun tekrar sılıvrıye muayene ıstasyonuna gıttım adam bana suan sıstem karısık bunlarda naptıgını bılmıyorlar sen once muayeneden aldıgın kagıtla karakola gıt yenı ruhsat cıkar onunla tekrar buraya gel deyınce orda ne desem bılemedım telfon numaramı falan aldılar arıycaklarmıs bılgı vermek ıcın bakalım nolcak. trafıkte o kadar ısıgı yanmayan lastıklerı kabak vs... arac varken hıcbır kusur bulamadıkları ıcın benı ugrastırdıkları seye bakın tam sınavların oldugu hafta bosu bosuna benım hatam olmadan 110 tl yenı ruhsat 100 tl den fazla benzın ve gıden zamanım arkadaslar sızde gıtmeden once arastırın oyle gıdın ugrasmayın dıye yazdım kusra bakmayın ıyı gunler....

Osman Bahadır
24-03-2012, 11:06
Karakola değil, Trafik tescil şubeye gideceksin. Hani şu yanlış renk yazılı ruhsatı en baştan almaman, değiştirtmen gerekirken öylece teslim aldığın yere...

mechanic
24-03-2012, 11:08
bu arada kuzenin hondadaki 17" jant için git deiştir gel demişler. şok oldum.2 gün önce.

cnk
24-03-2012, 11:09
Karakola değil, Trafik tescil şubeye gideceksin. Hani şu yanlış renk yazılı ruhsatı en baştan almaman, değiştirtmen gerekirken öylece teslim aldığın yere...

:icon_tup:

dirk
24-03-2012, 11:10
bu arada kuzenin hondadaki 17" jant için git deiştir gel demişler. şok oldum.2 gün önce.

o ne demek yaa :D

yaniss
24-03-2012, 11:11

pardon yanlız yazmısım trafık tescıl subeye ruhsatı almadım zaten karakolda plaka cıkarken farkettım orada duzellttıler bende polıs yaptı dıye bır sıkıntı olucagını dusunmedım dıkkat bıle etmedım sılınık durudguna 3 senedır aynı rhsatla gezıyorum polısler bırsey dememıs bır tek tuvturk mu akıllı :)

Frid
24-03-2012, 11:13
problem ne ki bunda şubedeki ilk ruhsatını yazan polis memur u yanlış yazmış iki memurda işgüzerlık yapıp degiştirmek yerine silip kendisi aynı yere yeniden yazmış yani suç işlemiş gidip ücretsiz degiştirmelerini talep edebilirsin.

tüvde ise ücretsiz şase motor tespit işlemi yaptır öyle git şubeden isteyeceklerdir.

ek1 kalktı vs durumları yüzünden git gel fazla oluyor malesef ama bunda tüvturk ü bağlayan unsur yok bakanlık ve emniyetin kararı

pardon yanlız yazmısım trafık tescıl subeye ruhsatı almadım zaten karakolda plaka cıkarken farkettım orada duzellttıler bende polıs yaptı dıye bır sıkıntı olucagını dusunmedım dıkkat bıle etmedım sılınık durudguna 3 senedır aynı rhsatla gezıyorum polısler bırsey dememıs bır tek tuvturk mu akıllı :)

saçam sapan konuşma istersen sahte sayılabilecek bir evrağa kim işlem yapmak muayene onaylamak ister.

ne deniliyorsa onu yap gelip burda yangın yapıp milleti boş yere gaza getirmenin anlamı ne bilgi verecek bir konu açacaksan eyw

yaniss
24-03-2012, 11:31
problem ne ki bunda şubedeki ilk ruhsatını yazan polis memur u yanlış yazmış iki memurda işgüzerlık yapıp degiştirmek yerine silip kendisi aynı yere yeniden yazmış yani suç işlemiş gidip ücretsiz degiştirmelerini talep edebilirsin.

tüvde ise ücretsiz şase motor tespit işlemi yaptır öyle git şubeden isteyeceklerdir.

ek1 kalktı vs durumları yüzünden git gel fazla oluyor malesef ama bunda tüvturk ü bağlayan unsur yok bakanlık ve emniyetin kararı

saçam sapan konuşma istersen sahte sayılabilecek bir evrağa kim işlem yapmak muayene onaylamak ister.

ne deniliyorsa onu yap gelip burda yangın yapıp milleti boş yere gaza getirmenin anlamı ne bilgi verecek bir konu açacaksan eyw

sen ne sacmalıyorsun asıl 3 sene olmus ben ruhsatı cıkartalı hangı polıs memurunu bulupta para vermeden halletırıceksın ? madem sahte sayılabılecek evrak sankı ruhsatta sıyah beyaz yazıyorda sıstemde sadece SIYAH yazıyor . ıyı oku once sen sacma sapan yorum yapma .
buradakı bılgı kısmıda ek 1 le ılgılı prosedur hakkında bılmem anladın mı yorum yazmak olsun dıye su konulara yorum yazmayı bırakın artık...

Frid
24-03-2012, 11:42
yazdıklarımı tekrar tekrar oku problem var sanırım.

gerekli bilgi konusu açılmıştı senin şuan yaptıgın ortalığı galyana getirmekten başka birşey degil.

o polisi bulmana gerek yok + herşey kayıt altında yıl 2012

söyledigim şekilde yapmaz isen boş boş uğraşırsın.

yaniss
24-03-2012, 11:52
yazdıklarımı tekrar tekrar oku problem var sanırım.

gerekli bilgi konusu açılmıştı senin şuan yaptıgın ortalığı galyana getirmekten başka birşey degil.

o polisi bulmana gerek yok + herşey kayıt altında yıl 2012

söyledigim şekilde yapmaz isen boş boş uğraşırsın.

gereklı bılgı konusunda ek 1 formu kalktı denıyor once ruhsat cıkar sonra tekrar tuvturke gıt denmıyor . işim yok burda oturup mılletı galyana getırcem napcaz gıdıp tuvturku mu atese verıcez :) neyse yanlıs anlama var herhalde bırbırımızı kırmaya gerek yok fakat sunu bılesın oyle gıdıpte karakola efendım ruhsatımı yanlıs yazmıssınız 3 sene olmus bunu duzeltın deyınce yenı ruhsat kabı cıkmıyor en azından denedım artık avukata mı verırsın orasını bılemıycem...

RsErdi
24-03-2012, 12:06
geçmiş olsn iyi ugrastırmıslar inş halledersin biran önce

mechanic
24-03-2012, 12:47
o ne demek yaa :D

vala yasa-kanun neyse işte değişmiş. buna zincir takılmaz yer kalmamış demiş . a.q.ç.
(adanada zincir sadece kavgada kullanılır :D )

vodkan
24-03-2012, 12:53
ruhsatta ek bilgi : üst acılır kapanır yazmasına ragmen,bunun üstünümü kestin lafından sonra artık herşeye olur cekiyorum :)

_FaRuK_
24-03-2012, 12:54
SL 500 vardı 2002 model aracı muayeneye her sey orjınal beklıyorum cıktı araba aracınız kaldı dedılerr dedım neden yaw nasıl olur aracın ruhsatında 4 kısılık yasıyor arac 2 kısılık vay arkadas dedım ne olcak trafıge gıtmenız gerek tamam dedım sılıvrıdeydım kadıkoy trafıge gıttım hallettımm tekrar dondum geldımm aynı gun ıcersındee yanı oluyorr boyle seylerr:(

mechanic
24-03-2012, 13:23
ruhsatta ek bilgi : üst acılır kapanır yazmasına ragmen,bunun üstünümü kestin lafından sonra artık herşeye olur cekiyorum :)

bu tip sorularda genellikle "evet, bak burdan kestim, dikişi de annem attı vs.." devam ederim ben genelde, taaaa ki jetonu düşene kadar. çooğk elenceli çooğk

Ozan Özer
24-03-2012, 13:44
Silivri'deki muayne istasyonuna lanet olsun.2sene önce gitmiştim.Yay;egzoz;intake kit;amerikan park var..Hepsinden geçti;çamurluk sinyalinin ampülü beyaz diye bıraktı..Sanayiden aldım;değiştirdim öyle geçirdi çok bilmiş görevli.Benim görevlerine lafım yok ama bir işi yapacaksan tam yapacaksın.Tanıdığı adam geldimi çay ısmarlayıp ;gönderdiklerini de biliyoruz.

darkmoon
24-03-2012, 14:02
benzeri başıma geldi vectram varken ruhsatta renk kısmında panacotta yazıyordu adam bir geldi aracınız geçdi ama ruhsatınızda renk kısmında sorun var onu düzeltin birdaha gelin dedi ne sorunu dedim ruhsat renginde panacotta yazıyormuş öyle olmaması lazım mış.. yani panacotta (sarı) gibi yanında renginin ibare edilmesi gerekiyormuş. sadece siz değil pek çok araçları bu yüzden yollattık dedi ahududu rengi ejder rengi falan yazanlar varmış..

açıkcası uğraşamadım vakdimde yokdu işde araba muamelecileri bu durumlarda ilaç gibi işe yarıyor verdim muameleci bir arkadaşıma o kovaladı halleti ruhsatı çıkarttı üstüne birde ben yorılmıyım diye tüv e götürüp onaylatıp getirmiş bir günde bütün işimi halletti.

joker
24-03-2012, 14:33
Ayni dert suan benim basimda bana ek1 le gel sonra trafige gitceksin dedi tuv deki arkadas bende beskurus ruhsat parasi vermek istemiyorum trafige adam mavi araci beyaz yazmis sonra onu silip yeniden mavi yazdi onun yaptigi yanlisligi ben cekmek zorunda degilim gerekirse ic islerine kadar heryere sikayet edicem

drummer582
24-03-2012, 14:50
Bu tarz olaylarin onune gecmek mumkun degil ulkemizde.egitimsiz ve bilgisiz insanlarla muhatap oldugumuz surece bu tarz problemler devam edecektir.itirazda etsen,kavgada cikarsan degisen olmuyo...en iyisi kendini yipratmadan sinir,stres yapmadan halledip kurtulmak.gecmis olsun diyelim :)

murat_ileri
24-03-2012, 15:23
düştünmü ellerine bir kere ne kadar az öpülecem diye düşünmeye kalkma :( yurdum insanı inanmış davasına, deli yetki verirsen önce babasını asar hesabı sadece dostlar alış-verişte görsün hesabı iş yapıyorlar. bu işi gerçekten bilen birisi ile konuşarak gerekli işlemleri halletmeniz en doğrusu yoksa çok uğraşacaksınız.

kickboxer
24-03-2012, 15:25
ben son 1 aydır polıslerden bıkmıs durumdayım biraz anlatıyım belki rahatlarım diye yazıyorum evden dahi çıkmak ıstemyıorum 2 hafta once evımın az ılersınde dayı benı bagladı trafıkten men gozukuyomsm eyw dedım cektım arabamı gttm selamiçeşmeye 1 tane dayı 50 tane adam 1 dayı arkasında onca memur takılıyor sohbet muhabbet bız sıra beklıyoruz neyse 1.30 saat bekledık cozdurduk getırdım eve koydum aracı sınavlarım vardı 7 gun gectı bıtınce sınavlar goturıyım dedım egzozu soktyrm muayneyı fln yaptırıyım 3 yıldır yoktu muayne neyse tam cıktım evden aynı yerde baska ekıp saga cek:D haydaaa abıcım sanayıye gıdıyorm
yok cek parka
sınır tavanlarda cektım parka:D gene aynı ıslemler ceza cıkarttım arabayı sanayıye gıtcem arka tarafta motorlulardan bırı durdurdu nere gıdıyosun
sanayıye egzozu soktrcem parktan aldım arabayı
yok ver ehlıyet ruhsat takıp et benı dayı dedım 7 gun ıznm var
kagıt nerde ?
otoparkta aldılar sıstemden sız goruyomssnz?
bende daha o zımbırtıdan yok goremıyorm nerden bıleyım cek
benm aklımdan dayıya arkadan vurup oldurmek bıle gecıyo o haldeyım neyse cektım ceza yazdı gene tartısma sey ama sureklıı dovmeyı dusunuyorm kafayı yemek uzereyım
gene selamıcesme ızın aldım geldım tam otoparktan cıkcam otoparkcı dayı kostugeldı
ne oldu abı cekıcıyle cıkartıcaksın kameralardan takıp edıyolar basımı belaya sokma
100 tl mıs cekıcı dedım ben kabul etmıyorm ckıyorm onumu kestı polısler
dedım benı otoparktan cıkar ındır 20 tl verıyım yok 60 tl verırsen olur
dedım haramzıkkım olsun tamam dayı benı otoparktan cıkardı hemen ındırdı 60 tl verdım süper gttım egzozumu yaptırdım 2 gundur kendıme gelmıs degılım
bır daha bogle bsy olrsa kacıcam durmycam ehlıyet ruhsat vermycem yada dovsem basıma neler gelır :D

bunu anlatmamım sebebi ne tuvturkun ne turk polısının nede trafıgın kımsenın ovuncek koruncak bı tarafı yok kımse kendını kandırmasın adamlar

yaniss
24-03-2012, 15:26
Bu tarz olaylarin onune gecmek mumkun degil ulkemizde.egitimsiz ve bilgisiz insanlarla muhatap oldugumuz surece bu tarz problemler devam edecektir.itirazda etsen,kavgada cikarsan degisen olmuyo...en iyisi kendini yipratmadan sinir,stres yapmadan halledip kurtulmak.gecmis olsun diyelim :)

kesınlıkle katılıyorum bagırdık cagırdık yıne bırsey degısmedı gıdıp sımdı ıc ıslerı dıs ıslerı mahkeme avukat ugrasmak yerıne verıcez paramzı kurtulcaz lanet olsun yanı ne dıyım kı kendı kendımızı sınır etmekten baska bırsey degıl ...

enginetune
24-03-2012, 15:30
vala yasa-kanun neyse işte değişmiş. buna zincir takılmaz yer kalmamış demiş . a.q.ç.
(adanada zincir sadece kavgada kullanılır :D )

:D ahahahaha saçmalığa bak ya adana da zincir takıp neyapacaklarsa 30 senedir kar düşmedi buralara :D

yaniss
24-03-2012, 15:30
az once musterı hızmetlerını aradım onlar hala tuvturkun tespıt yapması gerektıgını soyluyor en sonunda numaramı aldılar tekrar donuceklerını soyledıler tuvturktekı adamda ozur dıledı bırdaha geldıgınde muayene ıcın randevu alma dedı yanı pazartesı salı tekrar gıdıcegım ıcın :) suan beklemedeyız ...bakalım

joker
24-03-2012, 16:13
Simdi isin dogrusu ne bana gecen hafta tuv den soylenen tekrar muayene randevusu al 1 tane ek1 le gel biz onaylayalim git trafige yeni ruhsatini cikart dediler

yaniss
24-03-2012, 16:22
Simdi isin dogrusu ne bana gecen hafta tuv den soylenen tekrar muayene randevusu al 1 tane ek1 le gel biz onaylayalim git trafige yeni ruhsatini cikart dediler

oncelıkle ek 1 formu artık kalkmıs sanırsam son duruma gore oncelıkle muayeneden kaldıgımız kagıtla trafık tescıle gıdıp yenı ruhsat cıkartıcakmısım sonra tuvden onay verılcekmıs plakaya sticker yapıstırılıp bu dertten kurtulcaz

joker
24-03-2012, 16:25
oncelıkle ek 1 formu artık kalkmıs sanırsam son duruma gore oncelıkle muayeneden kaldıgımız kagıtla trafık tescıle gıdıp yenı ruhsat cıkartıcakmısım sonra tuvden onay verılcekmıs plakaya sticker yapıstırılıp bu dertten kurtulcaz

Hangi ara kaldirdilar ek1 i daha 10 gun olmadi benim tuve gitmem :) ulan ne ulke ya sabah baska aksam baska

yaniss
24-03-2012, 16:30
[QUOTE=joker;5710235]Hangi ara kaldirdilar ek1 i daha 10 gun olmadi benim tuve gitmem :) ulan ne ulke ya sabah baska aksam baska[/Q

olay benım basıma cumartesı geldı pazartesı gunu ek 1 kaldırılmıs :)

joker
24-03-2012, 16:35
[QUOTE=joker;5710235]Hangi ara kaldirdilar ek1 i daha 10 gun olmadi benim tuve gitmem :) ulan ne ulke ya sabah baska aksam baska[/Q

olay benım basıma cumartesı geldı pazartesı gunu ek 1 kaldırılmıs :)

Sen daha kismetliymissin kardesim :)

yaniss
24-03-2012, 16:47
[QUOTE=yaniss;5710249]

Sen daha kismetliymissin kardesim :)

kısmet nerde kardesım ya gecemedıkkı yıne sımdı dedıler gıt ruhsat cıkar tekrar gel muayene ıstasyonuna onaya :( sınavlarım var olmasa pazartesı halledıcemde bakalım artık

PASAKIZI
24-03-2012, 17:24
Muayenenizi geciktirirseniz normal ücretinden daha az ödeyeceğinizi biliyormusunuz ?

yaniss
24-03-2012, 17:29
Muayenenizi geciktirirseniz normal ücretinden daha az ödeyeceğinizi biliyormusunuz ?

daha az odıyeceksınız derken ?

Frid
25-03-2012, 18:44

abi yapmam gereken sana yakın bir muayne istasyonuna randevusuz gidip şase motor tespit işlemi yaptırmak, sonra sana verilecek belge( beyaz a4 kagıdına araç bilgileri işlenmiş) ile trafik şubeye gidip ruhsatını yenileyeceksin,(trafik şubeyede randevu gerekebilir) sonra yenı ruhsatını aldıgında muayene tekrarı için kaldıgın istasyona randevu alıp gideceksin sana verilen 30 gün süreyi geçirmemeye dikkat etmelisin.

ticari araçlar için geçerli olan bir formul ama muaynesiz yakalanırsanız bağlanıp otoparka çekilip muayenen sevk edildiginizde hesap ters teper. muayenesiz gezmekte suç degil mi neticede.

dip not: tüvturk kural kanun koyucu degil uygulayıcıdır kuralı kanununu bakanlık belirler tüvturk uygular.

bg_cano
25-03-2012, 19:47

valla hiç kendini yorma kardesm forumda acılan her tuvturk konusuna bende kıl oluyorum! şoyle yaptılar boyle ettiler bunu buldular herkes kendi işinin yürümesini istiyor ters bişi olduğu zaman şerefsizler ahlaksızlar işi hallonuncada beyefendi saolun teşekkur ederiz oluyoruz...:icon_wack

timucintt
25-03-2012, 19:58
sen bişi yaşamamışsınki :) benim araç renginden tut şase numarasından ağırlık billgilerinden motor numarasına kadar hepsi yanlış yazılmıştı.... tüvtürke ek1 le gidip tespitini yaptırdım bir güzel tespitde 1 saat sürdü sağolsunlar bütün eksiklerini yazdırdım gittim trafik tescilden bedavaya değiştirttim ruhsat kağıdını bir güzel fırçayı çektik iş güzar memurların suçunu tüvtürkte bulmayın... trafik tescilde işini g.tüyle yapan adamlara laf edin bence...

htec
25-03-2012, 20:27
ne güzel bilen de yazıyo bilmeyende. neymişiz biz yaw :D

htec
25-03-2012, 20:29
sen bişi yaşamamışsınki :) benim araç renginden tut şase numarasından ağırlık billgilerinden motor numarasına kadar hepsi yanlış yazılmıştı.... tüvtürke ek1 le gidip tespitini yaptırdım bir güzel tespitde 1 saat sürdü sağolsunlar bütün eksiklerini yazdırdım gittim trafik tescilden bedavaya değiştirttim ruhsat kağıdını bir güzel fırçayı çektik iş güzar memurların suçunu tüvtürkte bulmayın... trafik tescilde işini g.tüyle yapan adamlara laf edin bence...

:bravo: bu kapanış olsun bence

yaniss
25-03-2012, 21:28
Neyse arkadaslar hala beklemedeyiz telefon numarami aldilar yarin netlesicekmis durum ona gire yol izliycez valhi yardim edendende allh razi olsun burda fikirlerini sunuyorlar en azindan. Cok bilen arkadaslarda birsey demiyorum insan yasamayinca bilmiyor baslarina gelirse birgun o zamn kuzu kuzu hallederlermi yoksa bagrirlarmi bilemiycem :) tabiki tuvturktekilere her nekadar kizsamda onlar kanun uygulayicilar ama inaniyrum ki orda bazi konularda esneklik saglanabilir benim konum icin demiyorum genel olarak soyluyorum ...

darkmoon
25-03-2012, 21:31
Neyse arkadaslar hala beklemedeyiz telefon numarami aldilar yarin netlesicekmis durum ona gire yol izliycez valhi yardim edendende allh razi olsun burda fikirlerini sunuyorlar en azindan. Cok bilen arkadaslarda birsey demiyorum insan yasamayinca bilmiyor baslarina gelirse birgun o zamn kuzu kuzu hallederlermi yoksa bagrirlarmi bilemiycem :) tabiki tuvturktekilere her nekadar kizsamda onlar kanun uygulayicilar ama inaniyrum ki orda bazi konularda esneklik saglanabilir benim konum icin demiyorum genel olarak soyluyorum ...

arkadaşım tanıdığın yada çevrende iyi bir müşavir varsa pasla işi ona hiç uğraşma bu kadar kendini yorma canınıda sıkma onların her yerde trafikde tüv de adamları var senin 1 haftada yapcağın işi 1 günde yaparlar ver işi 50-100 üde gözden çıkar rahat et.

yaniss
25-03-2012, 21:46
arkadaşım tanıdığın yada çevrende iyi bir müşavir varsa pasla işi ona hiç uğraşma bu kadar kendini yorma canınıda sıkma onların her yerde trafikde tüv de adamları var senin 1 haftada yapcağın işi 1 günde yaparlar ver işi 50-100 üde gözden çıkar rahat et.

zaten araba servısımız var bızım emnıyetlerın arabalarını falan bız yapıyoruz halletmekte sıkıntı yok yanı ek 1 kaldırıldıgı ıcın sıstemı tuvturk bıle bılmıyor suan yarın duruma gore muamelecıye verıcem halledıcek zten cok teskkur ederım onerın ıcın :)

kv661
25-03-2012, 22:11
ruhsatı kaybettimde de git emniyete. Niye bu kadar uğraştın ki?

Frid
25-03-2012, 22:24

50 100 neyse müşavire verecek + ruhsat parası verecek nerede bu işin kar kısmı

ruhsatı kaybettimde de git emniyete. Niye bu kadar uğraştın ki?

motor şase tespiti isteyecek fark eden bişey yok

nostra
25-03-2012, 22:25
ben yeni bi araç aldım..lpg işlencek( lpgnin gerekli evrakları hazır) muayenesi eksik..ek1 doldurttum yarın muayeneye gidicektimki şimdi ek1in kalktığını duydum..nasıl bi yol izlicez şimdi?

htec
25-03-2012, 22:29
ben yeni bi araç aldım..lpg işlencek( lpgnin gerekli evrakları hazır) muayenesi eksik..ek1 doldurttum yarın muayeneye gidicektimki şimdi ek1in kalktığını duydum..nasıl bi yol izlicez şimdi?

tadilat muayenesinde belirli bir süre ek 1 kullanılıyor kardeşim. Gittiğinde açıklamayı yapar uzman arkadaş. İşlem daha da kolaylaştı sıkıntı yapma.;)

Frid
25-03-2012, 22:30

tadilat muayneleri için ek1 devam ediyor sebebi maliye online isteme dahil olmadıgından isiyormuş

sızdırmazlık istasyonundan sızdırmazlık aldınızmı? montaj yapan firmanın verdigi evrakları onaylayacaklar

nostra
25-03-2012, 22:30
tadilat muayenesinde belirli bir süre ek 1 kullanılıyor kardeşim. Gittiğinde açıklamayı yapar uzman arkadaş. İşlem daha da kolaylaştı sıkıntı yapma.;)

anladım..teşekkür ederim..

nostra
25-03-2012, 22:32
tadilat muayneleri için ek1 devam ediyor

sızdırmazlık istasyonundan sızdırmazlık aldınızmı? montaj yapan firmanın verdigi evrakları onaylayacaklar

yarın sabah gidip sızdırmazlığımı alcam kısmetse..ordan tüm evraklarla beraber tüve..
noter satış sözleşmesi,araç sigortası,lpg dönüşüm projesi,sızdırmazlık ,ek1 formu , hepsi hazır..

darkmoon
25-03-2012, 23:14
50 100 neyse müşavire verecek + ruhsat parası verecek nerede bu işin kar kısmı

bu iş kar için yapılmaz zaten mecburiyetten yapılıyor haliyle mecburiyeti olan bir olayın karıda olmuyor tam zamanlı çalışan biriyseniz işinizden karınız olur diğer türlü işlerinizde askıya alırsın bütün gün git gel evrak kovala yaparsınız o günkü rızkınızdanda olursunuz..
birde arkadaşların servisi varmış ben bilmiyordum öyle servis gibi bir avantajınız yoksa yani trafikde orda burda tanıdığınız yoksa resmen bugün git yarın gel yaptırıyorlar sanki milletin işi gücü yokmuş gibi o yüzden müşavirler sizi bu tip sıkıntılardan kurtarıyor.. bütün günleri traifkde geçiyor nede olsa orda herkezle dost ahbab olmuşlar.

TEQUILA
26-03-2012, 16:25
LPG li araçlarda ilk ruhsata işletmeden sonra daha sonraki muayenelerde sızdırmazlık raporu alınma zorunluluğu kalktığı söyleniyor. Benim aracıma 2010 da takılmış lpg ruhsata falan işlenmiş, 2012 haziranda LPG ile ilgili sızdırmazlık raporu almam gerekiyormu?

timucintt
26-03-2012, 16:26
sızdırmazlığa gerek yok abi hafif kusur olarak geçiyor sadece...

Frid
26-03-2012, 20:14
arkadaşlar bugün öğlen gelen bilgilendirme ile ek1 mevzusu eskiden nasılsa bir süre daha öyle gidecekmiş bilginiz olsun eski uygulamaya geçildi bilgilendirme sonrası

yine yanlışlıklar ek1 üzerinde düzeltilip şubeden ruhsat çıkartılacak.

yaniss
26-03-2012, 20:23
evet bugun telefon geldı tuvturkten normal doldurdgum ek 1 formu ıle gıdıp halledıceklermıs hadı hayırlsıı :)

mechanic
26-03-2012, 20:55

booooooom:heyoo:

joker
27-03-2012, 12:59
arkadaşlar bugün öğlen gelen bilgilendirme ile ek1 mevzusu eskiden nasılsa bir süre daha öyle gidecekmiş bilginiz olsun eski uygulamaya geçildi bilgilendirme sonrası

yine yanlışlıklar ek1 üzerinde düzeltilip şubeden ruhsat çıkartılacak.

Hadi hayirlisi biran once yaptiralim bari yine degismeden :)

cnk
27-03-2012, 15:47

:soru: adamlar seri numaralarına kadar bakıyorlar,hiç de hafif kusur olarak geçmiyor 1 kere muaynemi yaktı adamlar sızdırmazlık yüzünden ki sanmıyorum iline,istasyonuna göre değişsin ciddi bir mevzu sonuçta sızdırmazlık

uerbas
27-03-2012, 15:56
ben geçen hafta corsayı silivriden yaptırdım tek seferde geçti üstelik ön cam dahil film varken 16 inc jant 195/45/16 lastiklerle arabayı çok defa çapraza kaldırdılar hepsi hafif kusurla geçti ama arabanızdaki eksikleri muayene istasyonunda daha iyi buluyorlar onu öğrendim :D:D 11 satır hafif kusur :D

yaniss
27-03-2012, 16:46
ben geçen hafta corsayı silivriden yaptırdım tek seferde geçti üstelik ön cam dahil film varken 16 inc jant 195/45/16 lastiklerle arabayı çok defa çapraza kaldırdılar hepsi hafif kusurla geçti ama arabanızdaki eksikleri muayene istasyonunda daha iyi buluyorlar onu öğrendim :D:D 11 satır hafif kusur :D

ruhsatta silinti duzeltme oldugu aklımın ucundan gecmedı 3 senedır ruhsat elımde mesela :) ama cam fılmı 16 jant falan bunlar zaten gecıyor bunlarda sıkıntı yok xenon takıp gıdın bakalım gecebılıyormusunuz :)

nostra
27-03-2012, 18:32
bugün tüm evraklarımla beraber tüve gittim..lpgden kaldım malesef..anlamadığım olay , lpgnin yalıtımı v.s bişeylerini beğenmedi..bir gün önce sızdırmazlık aldım..makine mühendisleri odasındaki yetkili kişiler tarafından onay aldım..madem uygun değil nasıl onay aldım ? yada mademki tüvde tespit yapılacak ve makine mühendisleri odasının onayı hiç bişey ifade etmeyecek , niye sızdırmazlık raporu için ayrıca koşturuyoruz ? işin mantık dışı tarafı , lpg yi söylediğim şekilde yapıcaksın ve sonrasında tekrar sızdırmazlık raporu alcaksın dedi..ya ben sızdırmazlık aldım ve tüvden geçemedim..mademki sızdırmazlık raporunu alsamda geçemeyebiliyorum , niye tekrar sızdırmazlık alıyorum??? benim mantığım aklım bi türlü almadı bu işi..

Frid
27-03-2012, 22:03
:soru: adamlar seri numaralarına kadar bakıyorlar,hiç de hafif kusur olarak geçmiyor 1 kere muaynemi yaktı adamlar sızdırmazlık yüzünden ki sanmıyorum iline,istasyonuna göre değişsin ciddi bir mevzu sonuçta sızdırmazlık

sızdırmazlık hafif kusur olmaması süresi geçmeside hafif kusur ama tüpün10 yılık tarihini doldurmuş olması ağır kusur,

bugün tüm evraklarımla beraber tüve gittim..lpgden kaldım malesef..anlamadığım olay , lpgnin yalıtımı v.s bişeylerini beğenmedi..bir gün önce sızdırmazlık aldım..makine mühendisleri odasındaki yetkili kişiler tarafından onay aldım..madem uygun değil nasıl onay aldım ? yada mademki tüvde tespit yapılacak ve makine mühendisleri odasının onayı hiç bişey ifade etmeyecek , niye sızdırmazlık raporu için ayrıca koşturuyoruz ? işin mantık dışı tarafı , lpg yi söylediğim şekilde yapıcaksın ve sonrasında tekrar sızdırmazlık raporu alcaksın dedi..ya ben sızdırmazlık aldım ve tüvden geçemedim..mademki sızdırmazlık raporunu alsamda geçemeyebiliyorum , niye tekrar sızdırmazlık alıyorum??? benim mantığım aklım bi türlü almadı bu işi..

orada sadece dolum agzına depoya ve regülatör kısımlarına ve evrklara bakıyorlar alt kısımda kı tesisat borularının geçebilecegi kısımları kontrol edebilecekleri düzenekleri yok ve tesisat boruları egzoz a 10 cm den daha yakın olamaz sarkık gelişi güzel bir şekilde serilemez

yenıden sızdırmazlık alacak olmanızın sebebi sistemde bir parçanın düzeni yeri degişecek söktak işlemi olacak o tamiratta bir tadilat kapmasına giriyor o sebeple alıyorsunuz.

nostra
27-03-2012, 22:18
orada sadece dolum agzına depoya ve regülatör kısımlarına ve evrklara bakıyorlar alt kısımda kı tesisat borularının geçebilecegi kısımları kontrol edebilecekleri düzenekleri yok ve tesisat boruları egzoz a 10 cm den daha yakın olamaz sarkık gelişi güzel bir şekilde serilemez

yenıden sızdırmazlık alacak olmanızın sebebi sistemde bir parçanın düzeni yeri degişecek söktak işlemi olacak o tamiratta bir tadilat kapmasına giriyor o sebeple alıyorsunuz.[/QUOTE]

o zaman bütün suçlu gazı takan şahıslar..bugün gittim lpgciye bişeyler yaptılar ama ben kesin kaldım tüvden..boruları parlak tabaka gibi bişeyle sardılar..borunun yeri değişmedi yani..yarında geçmezse ben bu tüpü söker atarım..

dolum ağzına depoya ve regülatöre tüvde bakıyo..tam kapsamlı bi onay bile alamadıktan sonra neye onay veriyolar? . 25 tl para almak amaçlı yapılan bi uygulama dan başka bişey değilmiş..

nostra
27-03-2012, 22:20
ayrıca aracımın sök tak yapılacak yeri yine aracın altı olcak..oraya bakıcak düzenekleride yoksa , oraya gidip onay almak saçmalıktan öte bişey değil..

Frid
28-03-2012, 12:42
o zaman bütün suçlu gazı takan şahıslar..bugün gittim lpgciye bişeyler yaptılar ama ben kesin kaldım tüvden..boruları parlak tabaka gibi bişeyle sardılar..borunun yeri değişmedi yani..yarında geçmezse ben bu tüpü söker atarım..

dolum ağzına depoya ve regülatöre tüvde bakıyo..tam kapsamlı bi onay bile alamadıktan sonra neye onay veriyolar? . 25 tl para almak amaçlı yapılan bi uygulama dan başka bişey değilmiş..

evet kit montajı yapan bazı firmaların önemsiz gördügü kısımlarda çıkıyor sıkıntılar genelde. muayenede sızdırmazlıgın hafif kusur olarak degerlendirmeye alınma kararıda bu sebeplerden.

parlak dediginiz boruları kısmen korumaya alan izolasyon bir parça

ayrıca aracımın sök tak yapılacak yeri yine aracın altı olcak..oraya bakıcak düzenekleride yoksa , oraya gidip onay almak saçmalıktan öte bişey değil..

malesef öyle ama boruların bir ucu tüp kısmına diğer ucuda regülatör kısmına bağlı o sebeple şart

Anıl E.
28-03-2012, 13:22
Mayısta muayenem var ben de şimdiden ugraşacagımı düşünüyorum saglık olsun burası türkiye.