PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir sorum var çözüm bulamadım ?

desibel
26-03-2012, 13:44
Konu başlığı bulamadım bu yüzden böyle bişey yazdım k.bakmayın.

Şimdi baştan anlatayım ben en iyisi askerliğimi şırnakta yaptım ve bize kurulan bi pusuya düştük yanımızda havan topunun içinen c4 yerleştirilmiş bomba patladı.

Tabi helikopter gelip bizi hastaneye götürdü 1 hafta falan tedavi gördüm kolumdan sırtımdan yüzümden ve kalça kemiğimden yaralanmıştım.

45 gün hava değişimi alıp istanbula geldim sonra haydarpaşa GATA piskiyatri bölümüne yatış verildi burdada yattım ve 45 gün daha hava değişimi aldım ve bitince askeri birliğime teslim olup askerliğimi bitirdim Bu süre zarfı içerisinde bana yaklaşık 9000 tl tazminat ödendi.

Buraya kadar herşey normal gibi ama gerçek sıkıntım burdan sonra başladı askerliğim biteli yaklaşık 4 sene oluyo kolumdaki izler falan sıkıntı değil zaten de ama kalça kemiğimden çok büyük ağrılar çekiyorum hele kışın ızdrap oluyo bana.

Benim işimde bedenen çalıştığım için artık zar zor çalışıyorum işlerim sürekli aksar oldu ve bukonuya askeriyenin veya devletin bi çözüm bulmasını bekliyorum ?

Sağlığıma kavuşmayı ümit ediyorum.

Bu konuda yetkili kime başvurmalıyım yardımlarınızı bekliyorum ?

(Aslında ben yaralandım benide gazi yapsınlar demiyorum ama sonuçta ben ve ailem büyük üzüntüler yaşadık ve ben onlara yansıtmasamda hala yaşıyorum ve bence yetkili kişilerin bu işe bi çözüm bulması beklemek en doğal hakkım belki 40 yaşında hiç çalışamaya bilirim ALLAH korusun)

Biraz uzun oldu k.bakmayın.

thedevil
26-03-2012, 13:47
çok büyük geçmiş olsun Allah daha beterlerinden korusun inşallah....

buradan mutlaka bilgi veren çıkabilir ama en net bilgiyi sana en yakın askeri hastaneden edinebilirsin diye düşünüyorum...

TT_BOY
26-03-2012, 14:01
Çok geçmiş olsun kardeşim , umarım derdine çare olabilicek birilerini bulabilirsin ..

SerhatA.
26-03-2012, 14:05
Büyük geçmiş olsun... Derdinize bi çare bulunur inş.O zaman bizde mutlu oluruz..

tekrar geçmiş olsun :(

Evrenoz
26-03-2012, 14:08
Geçmiş olsun..

Neden gazi olamıyorsun? Neticede silah altında yaşadığın olaydan dolayı sağlığını kaybetmişsin..

poseidon
26-03-2012, 14:08
Genelkurmay'ın iletişim maili aşağıda

gnkur@tsk.tr

durumunu açıklayan düzgün bir dille bir mail at.
1-2 Hafta dönüş olmasını bekle eğer herhangi bir cevap alamazsan
aynı işlemi başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı için uygula.
ama yazılı olması şart. Bir şekilde birileri dönüş yapacaktır.

Tekrar geçmiş olsun.

RSBurak
26-03-2012, 14:11
evde oturana maaş bağlayıp bedava tedavi ettiren devlet vatanı için sağlığını kaybetmiş gaziyi görmemezlikten gelemez yetklil yerlere başvuru yapınca durumunuz çözülür İnşallah.büyük geçmiş olsun :(

desibel
26-03-2012, 14:13
Hepinize iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim şu mail olayını ben deniyim inşALLAH sonuç alırız.

K.O.
26-03-2012, 14:15
çok geçmiş olsun bencede yazılı bi şekilde durumunuza anlatırsanız mutlaka dönüş olur.gatada filan heyete çağirabilirler diye düşünüyorum.yani sizle ilgilenmiceklerde kimle ilgilenecekler..

mgnPower
26-03-2012, 14:27
oncelikle cok gecmis olsun. o zamana ait elinizde belgeler oldugunu varsayarak hepsini scan edip mail atarken eklemenizi tavsiye ederim.

evde oturana maaş bağlayıp bedava tedavi ettiren devlet vatanı için sağlığını kaybetmiş gaziyi görmemezlikten gelemez yetklil yerlere başvuru yapınca durumunuz çözülür İnşallah.büyük geçmiş olsun :(

maalesef durum boyle deveye sormuslar boynun neden egri diye nerem duzgunki demis o misal. yanlisim olabilir kusura bakmayin uzun zaman oldu gorev basinda takipdeyken kovaladigi kisinin aracinin carpmasi sonucu dengesini kaybedip bariyerlerde hayatini kaybeden motosikletli polis memurunun ailesine motorun ve trafik isaretlerinin maddi zararindan dolayi icra gelmisti. ne denilebilirki ?

desibel
26-03-2012, 14:48
oncelikle cok gecmis olsun. o zamana ait elinizde belgeler oldugunu varsayarak hepsini scan edip mail atarken eklemenizi tavsiye ederim.

maalesef durum boyle deveye sormuslar boynun neden egri diye nerem duzgunki demis o misal. yanlisim olabilir kusura bakmayin uzun zaman oldu gorev basinda takipdeyken kovaladigi kisinin aracinin carpmasi sonucu dengesini kaybedip bariyerlerde hayatini kaybeden motosikletli polis memurunun ailesine motorun ve trafik isaretlerinin maddi zararindan dolayi icra gelmisti. ne denilebilirki ?

Gerçekten çok ilgnç olaylar var bu memlekette çok sevdiğim bi abim çekiç operasyonunda tek ayak bileğine 2 mermi yemiş yüzümüze bile bakmadılar diodu da şaşırıyodum gerçekmiş demekki:icon13:

kadioglu
26-03-2012, 14:56
Büyük geçmiş olsun.Ben kırık olup olmadığını ve platin takılıp takılmadığını merak ettim.Var mı böyle bir şey? Bir de yılda bir düzenli fizik tedaviye gir filan diyen olmadı mı?
Sizin sorularınıza gelince : Askerlik şubesine bir başvuru da işe yarayabilir tahminimce.
Tekrar büyük geçmiş olsun Allah daha büyüklerinden saklasın.

drummer582
26-03-2012, 15:09
Cok gecmis olsun sizde gazi sayilmayacaksaniz kimse sayilmasin...
Bulundugunuz il/ilce askerlik subesi yada askeri birlige muracat edin bilgi almak icin.personel sube vs. Size bilgi verecektir.tekrar gecmis olsun umarim haklariniza ve sagliginiza en kisa zamanda kavusursunuz
Hakkinizi sonuna kadar arayin ve savunun derim,devletin gazilere verdigi gazi maasi ve hatta kadro icerisinde is verme durumu var.ins olumu bi sonuca ulasirsiniz

erayakar
26-03-2012, 15:11
Bence rahatsızlığınızla ilgili bilirkişi raporu çıkartın ..rahatsızlınıza sebebiyet veren olayla ilgili dosya oluşturun .bu bilgiler doğrultusunda genelkurmaybaşkanlına dilekçe verin..

desibel
26-03-2012, 15:25
Hepinize iyi dileklerinizden dolayı teşekkür ederim.

Kırık olmadı pilatinde yok ama kalçada oval olan yer bende çukur gibi oldu.

Bu akşam hastane kağıtlarını kontrol edip tam tarihleriyle güzelbi yazı yazıp tsk başbakanlık ve cumhur başkanlığına göndericem bakalım kısmet olmadı askerlik şubesine baş vurcam heralde:(

powERS
26-03-2012, 15:31
çok geçmiş olsun. zor bir durum. inşallah istediğin sonucu alırsın.

tuner faruk
26-03-2012, 15:35
Çok geçmiş olsun üzücü bi durum Genelkurmayla irtibata geçmeniz yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

Osman Bahadır
26-03-2012, 15:37
Çok geçmiş olsun.

Hiç engel raporu için başvurdunuz mu? Veya bir engel oranı verildi mi size? Tazminatı öderken öyle bir tespitin de yapılmış olması, ona göre ödeme yapılmış olması gerekir.

Eğer engelli veya malül sayılabilecek seviyede rapor alabilecek durumda iseniz gazilik için de başvurabilirsiniz. Çünkü çalışamama durumunun telafisi için maluliyet gerekli.

Her halükarda sonuç alınacağından, en kötü durumda tedavinizin yapılacağından eminim. En azından öyle ümit ediyorum.

Ayrıca vatanım ve milletim adına size saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Allah katında gazilik rütbeniz daim olur inşallah.

desibel
26-03-2012, 15:57
Çok geçmiş olsun.

Hiç engel raporu için başvurdunuz mu? Veya bir engel oranı verildi mi size? Tazminatı öderken öyle bir tespitin de yapılmış olması, ona göre ödeme yapılmış olması gerekir.

Eğer engelli veya malül sayılabilecek seviyede rapor alabilecek durumda iseniz gazilik için de başvurabilirsiniz. Çünkü çalışamama durumunun telafisi için maluliyet gerekli.

Her halükarda sonuç alınacağından, en kötü durumda tedavinizin yapılacağından eminim. En azından öyle ümit ediyorum.

Ayrıca vatanım ve milletim adına size saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Allah katında gazilik rütbeniz daim olur inşallah.

AMİN çok teşekkür ederim.

Engel raporu ben özellikle istemedim piskyatr da doktorum istersen seni bidaha askere göndermeyelim askerliğe elverişsiz (çürük) raporu falan demeye çalıştı (uzaktan bi tanıdığımız oluyodu kendisi) sakın ölebişey istemiyorum dedim bunca acı çaktim gerisinide tamamlarım diyip gittim askere:(

Ama bu gün bütün evrakları kurcalıcam bakalım ne çıkarsa toparlıyıp bi dilekce yazıcam

Bilmem belki hak etmiyorum ama o gazilik ünvanını hak ettiğimi düşünüyorum zaten istediğim maddi yardım maaş veya imkanları değil sağlıma kavuşmak ve o gazilik ünvanını gururla taşımak :icon_tup:

GokhanRS
26-03-2012, 16:05
bu işler böyle mail ile filan olmaz. asker çocuğuyum bende. bende babamı kaybettim. askeriyeden hiç bişi talep etmedim almıyorumda ama ihtiyacım olmadığı için. olsaydı bi şekilde almayı başarırdım.

ancak senin ihtiyacın var anladığım kadarıyla. eğer sitemizden bi avukat arkadaşımız çıkar ben senden ücret almadan sana yardımcı olurum derse ne alâ hemen hukuki olarak haklarını iste derim. he eğer olmazsa da önce bir valiliğe git. dilekçe yaz durumunu anlat elden teslim et. mümkünse valilikteki polis görevlisine rica et ben ben güney doğuda çatışmada yaralanmıştım askerde iken, şimdi o zamandan kalma bazı sorunlarla uğraşıyorum valiyle görüşebilirmiyim şeklinde bir ricada bulun. olursa görüştürür olmazsa kaymakamlığa gidersin orayla görüşmek daha kolay. derdini anlatırsın sanıyorumki yardımcı olurlar.

tüm bunları yaptıktan sonra(kesinlikle yaptıktan sonra) bunlara rağmen bi çözüm bulamazsan işte o zaman bana pm at. ama anlattıklarımı yapmadan gelme. bunları yaptıktan sonra çözüm olmazsa torpil sokarım araya. ankara askeriye ile aram iyidir.

desibel
26-03-2012, 16:44
Baban için ALLAHtan bol bol rahmet diliyorum.

İlgin için çok teşekkür ederim bu yazdıklarını yapıcam nasip olursa inşALLAH bi sonuç alırım.

Sonuç alamazsam sana msj atarım teşekkür ederim.

Açıkcası öle bi maddi sıkıntım yok ilk msj da da yazdığım gibi 26 yaşındayken çalışmakta zorlık çekiyorum 40 yaşında ne olur die düşünüyorum.

ProdriveSTI
26-03-2012, 16:45
Geçmiş olsun kardeşim okurken çok üzüldüm umarım olumlu sonuçlar alırsın...

freelife
26-03-2012, 18:03
büyük geçmiş olsun,gökhanın dediklerini denemeni tavsiye ederim . nasıl bir ülkede yaşıyoruz yaw..

bora1311
26-03-2012, 18:22
cok cok gecmis olsun, insallah olumlu olur sonuc...

desibel
27-03-2012, 11:21
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

SekoLive
27-03-2012, 11:34
kanka gecms olsun umarm bırisı ckıp yonlendrme yapar.

B.Aktepe
27-03-2012, 11:44
çok büyük geçmiş olsun. öncelikle avukat veya hukuki yoldan ziyade, prosedurun nasıl işlediğini araştırmak lazım. arkadaşların dediği gibi önce başvuruda bulunursan yetkili mercii lere, geri dönüşe göre hukuki yolu tercih edebilirsin bana kalırsa.

ALPhan japan
27-03-2012, 11:45
çok geçmiş olsun başvuru yap bi çok yere dönüş yapılacaktır bence

drummer582
27-03-2012, 12:58
Pm attim kardesim bekliyorum

mechanic
27-03-2012, 13:17
Konuya daldım heralde biri ne giyeceğini soracak diye , içinden ne çıktı yaw:sorybom:..
arkadaşlar baya yardımcı olmuş diyecek fazla bişe kalmamış. çok geçmiş olsun.

Kadyr
27-03-2012, 13:35
Gecmis olsun allah yardimcin olsun ins cozume kavusur

cnk
27-03-2012, 13:46
Çok geçmiş olsun.Net bir bilgim yok konu hakkında ufacık bir olaydan bahsedicem dayım işyerinin servisinde kaza geçirdi kaza dediğimde servis zıpzıptan hızlı atlamış en arkada oturan dayımda olduğu yerde zıplayıp oturunca beli kırıldı baya hastanede yattı amelıyat oldu araya sanırım platın koyuldu detaylı bılmıyorum dıyecegım o kı daha sonra baya ugraştı malülen emekli ettiler ki bu normal bir işyerinde gerçekleşiyor siz birde gazisiniz o zor şartlarda askerlik yapmışsınız yara almışsınız ve aldıgınız hasar sonucu tekrar bı aksaklık soz konusu gazılık unvanını hakettıgınızı dusunuyorum bugun konusmak ıstemıyorum ama.. sehıdıme gazıme 3 kurus para baglanırken elın terorıstı mılyarlar alıyor hakkınızda hayırlısı umarım devlet TÜRK evladından desteğini esirgemez tekrar çok geçmiş olsun

bu siteden iletişime geçersen belki yararlı olur en azından bu olayı yaşayan kişiler daha detaylı bilgi verip yol gösterebilir.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği

Trkiye Muharip Gaziler Resmi Web Sitesine Ho Geldiniz... (http://www.muharipgaziler.org.tr/anasayfa.html)

Türkiye Gaziler Vakf1 - Balarnz Gazilerimize ve Ailelerine (http://www.gaziler.org.tr/)

bu işler böyle mail ile filan olmaz. asker çocuğuyum bende. bende babamı kaybettim. askeriyeden hiç bişi talep etmedim almıyorumda ama ihtiyacım olmadığı için. olsaydı bi şekilde almayı başarırdım.

ancak senin ihtiyacın var anladığım kadarıyla. eğer sitemizden bi avukat arkadaşımız çıkar ben senden ücret almadan sana yardımcı olurum derse ne alâ hemen hukuki olarak haklarını iste derim. he eğer olmazsa da önce bir valiliğe git. dilekçe yaz durumunu anlat elden teslim et. mümkünse valilikteki polis görevlisine rica et ben ben güney doğuda çatışmada yaralanmıştım askerde iken, şimdi o zamandan kalma bazı sorunlarla uğraşıyorum valiyle görüşebilirmiyim şeklinde bir ricada bulun. olursa görüştürür olmazsa kaymakamlığa gidersin orayla görüşmek daha kolay. derdini anlatırsın sanıyorumki yardımcı olurlar.

tüm bunları yaptıktan sonra(kesinlikle yaptıktan sonra) bunlara rağmen bi çözüm bulamazsan işte o zaman bana pm at. ama anlattıklarımı yapmadan gelme. bunları yaptıktan sonra çözüm olmazsa torpil sokarım araya. ankara askeriye ile aram iyidir.

Kendi adıma teşekkürler :icon_tup:

Metin Bilen
27-03-2012, 14:14
büyük geçmiş olsun... inşallah saglıgınada kavusursun..