PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Facebook Sorunsalı

Buğra A.
30-03-2012, 22:07
Yaklaşık 1.5 aydır Facebook'um kapalı durumda. Üzüldüğüm nokta, Facebook'umun kapatılması değil, sahip olduğum hayran sayfaları.

Bir kaç kişi bu konu ile ilgili olan sorununu çözmüş. Fakat ben hala çözmüş durumda değilim. Herhalde yanlış elektronik postalar atıyorum ya da tam olarak ne yapacağımı bilmiyorum. Açıkçası, ingilizcemin de yettiğini düşünmüyorum.

Kimliğimi göndermemi de istediler, gönderdim fakat hala bir geri dönüş almış değilim.

Aynı problemle karşılaşmış olan başka arkadaşlarda mevcut mudur?

http://img96.imageshack.us/img96/5079/18815029.png
http://img831.imageshack.us/img831/4922/66536336.png

ProdriveSTI
30-03-2012, 22:10
Evet arkadasimin basina geldi,kimligini taratip aciklama yaparak hep turkce hemde ing olarak mail attik 2 hafta gibi surecte acilmisti.

Buğra A.
30-03-2012, 22:13
Evet arkadasimin basina geldi,kimligini taratip aciklama yaparak hep turkce hemde ing olarak mail attik 2 hafta gibi surecte acilmisti.

Türkçe'sini yazıyorumda, ingilizcesini yazamıyorum işte sorun orada =)

Chn53
30-03-2012, 22:13
Açıldıktan sonra , hayran sayfalarınıza başka adminlerde eklerseniz güvende olur sayfa... Benimde öyle sayfam gitti , tek admin bendim , sıkıntılı bi durum :D

63owen63
30-03-2012, 22:14
Yaz sen,çeviririm ben.

uygarr
30-03-2012, 22:14

Google dan çeviri yap...

ProdriveSTI
30-03-2012, 22:18

Ingilizcesi saglam birine aciklmayi yolla cevirsin keske bilsemde cevirsem :)

Buğra A.
30-03-2012, 22:19
Google çevirileri çok komik oluyor, benden beterler :)

Sayın Facebook Yetkilileri;

Kişisel Facebook hesabım, güvenlik nedenlerinizden ötürü 2 aydır kilitli durumdadır. Sebebini anlamadığım bir şekilde sizlere göndermiş olduğum elektronik postalarıma yanıt alamıyorum.

Şahsi kimlik bilgilerimi yüklememe rağmen hesabım kullanıma açılmadı. Problemin ne olduğu ile ilgili en ufak bir fikir sahibi bile değilim. Ayrıca, bu elektronik posta üzerinden sizlere kimlik bilgilerimi de defalarca gönderdim.

"buura@hotmail.com.tr" adresine kayıtlı olan Facebook hesabım, şahsi kullandığım hesabımdır.

Konu ile ilgilenebilirseniz, çok sevinirim.

Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Açıldıktan sonra , hayran sayfalarınıza başka adminlerde eklerseniz güvende olur sayfa... Benimde öyle sayfam gitti , tek admin bendim , sıkıntılı bi durum :D

Zaten 2 hesap açıcam artık, bir daha aynı hataya düşmem =) Kurtarayım da şu sayfaları.

Buğra A.
30-03-2012, 22:30
Konu hakkında çeviri yapmama yardımcı olabilecek birileri yok mu arkadaşlar?

Kakus
30-03-2012, 22:32
Direkt kapatılan hesap için biz E-Posta olarak kimlik fotokopisini atmıştık ufak bi mesaj iliştirip, açmışlardı.

Buğra A.
30-03-2012, 22:35
Direkt kapatılan hesap için biz E-Posta olarak kimlik fotokopisini atmıştık ufak bi mesaj iliştirip, açmışlardı.

Hmm.. Aynısını yapıyorum bende şu an. Türkçe mi yolladınız ve hangi maile?

ProdriveSTI
30-03-2012, 22:35
Biri baya bi kurcalamis senin hesabi,girmeye calismis anlasilan :)

Buğra A.
30-03-2012, 22:38
Biri baya bi kurcalamis senin hesabi,girmeye calismis anlasilan :)

Galiba. Bir ara mail yolladılar. Sonra pat, kapandı bir anda.

BLuEBoY
30-03-2012, 22:38
3 sene önce hesabım çalınınca mail atmıştım anında kapatmışlardı hesabı.. Sonra bi süre mailleştik, benden kimlik doğrulaması istediler yollamama rağmen bida hiç bi maile cevap gelmemişti.. :D İnş. siz kavuşursunuz hesabınıza ;)

Buğra A.
30-03-2012, 22:39
İnşallah :) Şöyle bir şey buldum, okuyorum şimdi.

Sicherheit: Bestätigung deiner Identität - Facebook Hilfebereich | Facebook (http://www.facebook.com/help/?page=194219427290651)

Kakus
30-03-2012, 22:42
2009 yılında şöyle bir e posta atmışım;

disabled@facebook.com

Hi,

I'm posting this mail because i want to learn why did you closed my account two days ago. And what do i need to do to make it open again. Thanks for your concern. Keep up good work.

Kimlikli epostayı bulamadım malesef. Muhtemelen arkadaşımın emailinden atmıştım.

Kakus
30-03-2012, 22:45
Galiba. Bir ara mail yolladılar. Sonra pat, kapandı bir anda.

Abi çok kurcalama söyliym. Daha önce ben bir facebook hesabını bayağı kurcaladım. Kaput oldu, eposta değiştiriyorum, onay istiyor, onaylıyorum, yine olmuyor. Cidden çıkmaza giriyor yani.

Birde bir hesaba 1 sene boyunca hiç girilmezse kapanıyor gibi de birşey duymuştum ama ne derece doğrudur yanlıştır bilemiyorum.

Buğra A.
30-03-2012, 22:46
Valla uğraşıyorum bende ama anlamadım bir türlü. Zaten neden kapandığınıda anlamış değilim. Maili ingilizce atmak lazım dediğin gibi.

Buğra A.
30-03-2012, 22:52
Dear Facebook Authorities;

My personal Facebook account is locked for security reasons about 2 months. I upload my personal IDs, but my account won't open yet. I don't know what's the problem.

"buura@hotmail.com.tr" this's my personal e-mail and this's my personal Facebook account.

Would you be interested the subject?

Thanks for your concert and keep up good work.

Uganda İngilizcem ile şöyle bir şey yazdım, ne kadar doğru bilmiyorum.

Jam da Joker
30-03-2012, 22:53
Dear Facebook Staff,

My personal facebook page is closed about 2 months, because of your safety policies. I don't know why, but I never got replies to my mails that I've sent you.
As I sent my personel ID information, my account still didn't open.
I have no idea exactly what the problem is, also I sent my ID information many times from this e-mail too.
My facebook account with registered to "buura@hotmail.com.tr" is my personal page.
I will be grateful if you can handle this issue.

With my kind regards
Bugra.

Emre İlbi
Buğra hesabına ilk erişemediğinde sana herhangi bir soru vs. soruldu mu ?
fotolardaki etiketlenen arkadaşlar kim ?
yada cep ile onayla vs.. gibi şeyler ?

ProdriveSTI
gönder bişey olmaz onlar anlıyorlar ben google çeviri ile neler neler hallettim :D

farmville gibi oyunlar oynadığım sırada oyunum açılmıyordu onu hallettim saçma ing. ile :D

Buğra A.
30-03-2012, 23:00
Dear Facebook Staff,

My personal facebook page is closed about 2 months, because of your safety policies. I don't know why, but I never got replies to my mails that I've sent you.
I have no idea exactly what the problem is, also I sent my ID information many times from this e-mail too.
My facebook account with registered to "buura@hotmail.com.tr" is my personal page.

With my kind regards
Bugra.

Bitanesin =)

Buğra hesabına ilk erişemediğinde sana herhangi bir soru vs. soruldu mu ?
fotolardaki etiketlenen arkadaşlar kim ?
yada cep ile onayla vs.. gibi şeyler ?

Yok, direk olarak kimlik istediler, yükledim bende.

gönder bişey olmaz onlar anlıyorlar ben google çeviri ile neler neler hallettim :D

farmville gibi oyunlar oynadığım sırada oyunum açılmıyordu onu hallettim saçma ing. ile :D

Hem kendiminkini, hem de Cem'in söylediğini yolladım. İnşallah cevap gelir.

ProdriveSTI
30-03-2012, 23:03
Hem kendiminkini, hem de Cem'in söylediğini yolladım. İnşallah cevap gelir.

sürekli at maili günde 2-3 defa,illa ki dönecekler.

2-3 günde bir atıyordum ben aynı maili ve artık umudu kesmeye başlamıştık.

2. haftanın sonuna doğru arkadaş denemiş ve girmiş,nasıl sevinmişti :D

Emre İlbi
30-03-2012, 23:04
sağlam saçmalamışlar, yada senin hesabı biri patlatmış,
bunuda tespit etmişler, onun için direkt kimlik istemişler,

neyse umarım en kısa zamanda sorununu çözersin :)

Sinan
30-03-2012, 23:07
hayran sayfalarında, baska yonetıcıler varmıydı?

Buğra A.
30-03-2012, 23:26
sürekli at maili günde 2-3 defa,illa ki dönecekler.

2-3 günde bir atıyordum ben aynı maili ve artık umudu kesmeye başlamıştık.

2. haftanın sonuna doğru arkadaş denemiş ve girmiş,nasıl sevinmişti :D

Valla atarım bıkmadan, yeterki geri alayım =) Zaten bir girsem, evi inleticem =)

sağlam saçmalamışlar, yada senin hesabı biri patlatmış,
bunuda tespit etmişler, onun için direkt kimlik istemişler,

neyse umarım en kısa zamanda sorununu çözersin :)

Umarım, inşallah.

hayran sayfalarında, baska yonetıcıler varmıydı?

SpeedTube'da ve Piston'da var. Fakat maalesef ki Buğra Akpınar'da yok.

pureal
30-03-2012, 23:28
Dear Facebook Staff,

With my kind regards
Bugra.

eğer kimlik taraması eklenecekse;

My facebook account with registered to "buura@hotmail.com.tr" is my personal page.attached scanned identity card that proof of account is belonging to me and ensure the accuracy of personel knowledge

Best regards
Bugra

Hakan Girginer
30-03-2012, 23:30
Bence ilgi çekici bir giriş kullan:

Dear Facebook,

I have been locked out of my Facebook account for two months now due to "security reasons". To make matters even more interesting, all the emails I have been sending you seem to have fallen on deaf ears.
Even though I have submitted my personal identification information as instructed, my account is still closed. Rest assured I have sent my information to you quite a few times so far.
I do not have the faintest idea what the problem is, or how this account closure happened.

The account under buura@hotmail.com is, and has always been, my personal account.

I would very much appreciate your attention to this matter.

Thanks,
(Buraya da adını ve soyadını yazarsın)

Buğra A.
30-03-2012, 23:32
Valla yarın da bunları yollarım artık =) Allah razı olsun hepinizden arkadaşlar.

Hakan Girginer
30-03-2012, 23:33
Cevap gelirse onu da buraya yapıştır, ben hallederim.
İngilizcem Türkçemden iyidir, merak etme..

Sinan
30-03-2012, 23:34
sen riddım bugra degilmisin?

pureal
30-03-2012, 23:36

şahsen nickten anladım olayı :)

Buğra A.
30-03-2012, 23:46

Teşekkür ederim.

sen riddım bugra degilmisin?

Evet?

Sinan
30-03-2012, 23:54
ıyıkıde tamamen profılın kapatılmamıs. kapatılmıs olsaydı yonetıcısı olmayan sayfanda otomatıkmen düserdi. bana kalırsa bı tane saglam ıngılızce olarak maıl at ve bekle. 3 kere 5 kere aynı maılı atmanı tavsıye etmem cunku hıcbır faydası olacagını dusunmuyorum. benımde profılım uyarı gelmeden kapandı 2 gun once ve maıl attım beklıyorum hala :)

Buğra A.
30-03-2012, 23:56
ıyıkıde tamamen profılın kapatılmamıs. kapatılmıs olsaydı yonetıcısı olmayan sayfanda otomatıkmen düserdi. bana kalırsa bı tane saglam ıngılızce olarak maıl at ve bekle. 3 kere 5 kere aynı maılı atmanı tavsıye etmem cunku hıcbır faydası olacagını dusunmuyorum. benımde profılım uyarı gelmeden kapandı 2 gun once ve maıl attım beklıyorum hala :)

Ben kafayı yemek üzereyim :) En az 7 tane mail attım. Çoğu Türkçe ama bir kısmıda Uganda İngilizcesi =) bakalım, bekliyorum bende, biliyorum tam manasıyla kapatılmadığını ama bekliyorum, inşallah açılır.

ProdriveSTI
30-03-2012, 23:57
Günde binlerce hatta milyonlarca mail gidiyordur,3-5 tane mail nasıl faydalı olmaz ki ben sorunumu hep o şekilde çözdüm.Biraz bastırıcaksın ki işe yarasın :)

Sinan
30-03-2012, 23:59
Günde binlerce hatta milyonlarca mail gidiyordur,3-5 tane mail nasıl faydalı olmaz ki ben sorunumu hep o şekilde çözdüm.Biraz bastırıcaksın ki işe yarasın :)

valla orasıda oyle ama :) benımde toplam 30 a yakın kisisel hesabım kapatıldı. 1 tane 1 mılyon kısılık fan sayfam kapatıldı. sayfam kapatıldıgında 11 dilden ayrı ayrı maıl gonderdık ama faydası olmadı.

ProdriveSTI
31-03-2012, 00:03
valla orasıda oyle ama :) benımde toplam 30 a yakın kisisel hesabım kapatıldı. 1 tane 1 mılyon kısılık fan sayfam kapatıldı. sayfam kapatıldıgında 11 dilden ayrı ayrı maıl gonderdık ama faydası olmadı.

aslında bi yanda da şans işi bazen çok hızlı atıyorlar maili,ben bikeresinde sohbet eder gibi 2 dakkada bir mailleşiyordum :D

Buğra A.
31-03-2012, 00:05
İnşallah hallederler en kısa zamanda da, beklemem boşuna. Ya hayır, kapatmıyorlarda. Madem açmayacaklar, bari kapatsınlar, sıfırdan başlarım ben.

ProdriveSTI
31-03-2012, 00:09
İnşallah hallederler en kısa zamanda da, beklemem boşuna. Ya hayır, kapatmıyorlarda. Madem açmayacaklar, bari kapatsınlar, sıfırdan başlarım ben.

hayata sıfırdan başlamak gibidir facebook'ta yeni profil açmak...

biz hayata dair paylaşımları facebook'tan öğrendik...

karşımızda ki insanı beğenip kişiliğini eleştirmeyi,fan sayfasına hayran olup paylaşımlara yorum yapmak ile bağdaştırdık.

:D:D

şaka maka inş açılır o kadar emek çöpe gitmez umarım. :)

Sinan
31-03-2012, 00:09

yahu sıfırdan baslamak daha cok koyar adama :) o kadar kalabalık grup arkadasların cevren var. onları bulmak cok zor

Sinan
31-03-2012, 00:16
bugra rıddıma devammı ?

_sinan_
31-03-2012, 00:24
abi aşağıdaki 3 kişiye mesaj at , Facebook'un Türk editörlerinden bikaçı , dönüş yapma ihtimalleri yüksek , gönderdiğin mailleri bunlar okuyo çünkü : )

Leyla Farazha | Facebook (http://www.facebook.com/leyla)

https://www.facebook.com/brk

https://www.facebook.com/doga.ozturkcan

burak özer
31-03-2012, 00:25
Aynısı banada olmuştu kımlıgımı taramak yerıne once resmını cekıp yollamıstım salak gıbı :D Sonra arkadasımın onerısıyle yazıcıda taradık ve oyle yolladım 3 gun sonra felan acmıslardı fazla zorlamayın tamamen kapatırlar 3ten fazla maıl atmayın kolay gelsın :)

Sinan
31-03-2012, 00:58
http://www.facebook.com/cmedeni < bu kiside aynı sekilde facebook'un turk edıtorlerinden.

Sinan
31-03-2012, 01:00
Serkan Piantino | Facebook (http://www.facebook.com/serkan) < - buda aynı sekılde. tek tek hepsıne msj at ıstersen bugra

Buğra A.
31-03-2012, 01:07
hayata sıfırdan başlamak gibidir facebook'ta yeni profil açmak...
biz hayata dair paylaşımları facebook'tan öğrendik...
karşımızda ki insanı beğenip kişiliğini eleştirmeyi,fan sayfasına hayran olup paylaşımlara yorum yapmak ile bağdaştırdık.
:D:D
şaka maka inş açılır o kadar emek çöpe gitmez umarım. :)

Call of Duty'ye sarınca unuttum konuyu yine =)

Valla yapcak bir şey yok. 1.600 kişi vardı listemde. Çoğu da sanat dünyasından ama tek tek bulup eklerim artık, ne yapayım.

İnşallah =)

yahu sıfırdan baslamak daha cok koyar adama :) o kadar kalabalık grup arkadasların cevren var. onları bulmak cok zor

Koyar tabi ya =)

bugra rıddıma devammı ?

Çok şükür, 3.5 sene oldu devam hala Allah bozmasın.

abi aşağıdaki 3 kişiye mesaj at , Facebook'un Türk editörlerinden bikaçı , dönüş yapma ihtimalleri yüksek , gönderdiğin mailleri bunlar okuyo çünkü : )

Leyla Farazha | Facebook (http://www.facebook.com/leyla)

https://www.facebook.com/brk

https://www.facebook.com/doga.ozturkcan

http://www.facebook.com/cmedeni < bu kiside aynı sekilde facebook'un turk edıtorlerinden.

Valla üyeliğim yok ki kardeşim benim :(

Aynısı banada olmuştu kımlıgımı taramak yerıne once resmını cekıp yollamıstım salak gıbı :D Sonra arkadasımın onerısıyle yazıcıda taradık ve oyle yolladım 3 gun sonra felan acmıslardı fazla zorlamayın tamamen kapatırlar 3ten fazla maıl atmayın kolay gelsın :)

Ben valla sayısız mail attım hala bekliyorum işte bakalım.. Tarayıcıdan da yaptım, bakalım.

ProdriveSTI
31-03-2012, 03:42
genelde gece cvp veriyor çalışanlar inş gelir mail :)

MehmetCanA.
31-03-2012, 12:41
Aynı problem bende de var :D Eski kız arkadasım girmek icin ugrasmıs sanırım baya :D Ben giremiyorum simdi hesaba :D

repsol
31-03-2012, 12:43
Bir kaç kez yollamak sağlıklı olacaktır.Biz de sorunu böyle çözdük fakat bazen geri dönüş olmayabiliyor.

MehmetCanA.
31-03-2012, 13:07
Daha önce 2-3 kere yüklemistim fotografı bi cevap gelmemisti. Simdi yine yükledim geldi. Bende cevap attım sonuc bekliyorummm

Sinan
31-03-2012, 13:30
bu sabah bı baktım 2008 de kapatılan hesabım tekrar acılmıs :)

Buğra A.
31-03-2012, 13:34
Ben hala cevap bekliyorum :(

MehmetCanA.
31-03-2012, 17:20
Bende mail attım cevap olarak ama hala bi sonuc yok. Can sıkıcı bi durum..