PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GC8'e orta susturucu?

DOHC
27-01-2008, 20:24
Tarih: Pts Oca 28, 2008 8:14 ** Mesaj konusu: Orta susturucular hk.

--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba,

Benim 99 GC8'de standart turbo ve komple ara susturucusuz sadece son susturuculu 63 mm Supersprint egzoz var. Ama egzoz ve lastik sesi kafamı çok ütülüyor.
Sorularım:
1) Egzoz gürültüsünü azaltmak için ne yapabilirim? Aklıma 1 veya 2 tane orta susturucu takmak geldi. Faydası olur mu?
2) Orta susturucuların son susturucu gibi direkt geçişli olanları var sanırım. Bunlar da sesi azaltır mı?
3) Arabada EVC var. Normal orta susturucu takınca boost azalır mı?
4) Lastik gürültüsü için ziebarttan araç altı ses yalıtımı düşündüm. Başka fikri olan var mı?

Evdeki 1996 yılı AutoShow dergisi impreza turbo testinde "arabanın rolantide çalıştığını anlamak zor" yazıyor ama benim arabada tüm apartman duyuyor çalıştığını .
Tşk ederim.

edaA3
27-01-2008, 21:55
orta susturucuyu falan geçin. ziebart'ın araç altı komple yalıtım sistemini tavsiye ederim. lantis'e uygulattı bi arkadaşım ve gayet başarılı. biraz ağırlık yapar, (50 kg civarı) tek dezavantajı bu. lantis çok lastik ve alt takım sesi içeri alır bilirsiniz. ziebart'tan çıkınca s600'e döndü. :)

impreza'nızla site sakinlerini rahatsız etmeyin. :D

Oz`
27-01-2008, 23:07
sesssizlik istiyorsan qtec koymayı deeneyebilirsin google da qtec die aratırsan yada ebayden çok güzel bi sonuc olabilir sana

DOHC
28-01-2008, 14:06
Saol Özgün.
QTEC'e baktım. Bu standart egzozlu arabalara uygun gibime geldi. Çünkü Qtec kapalı ilen egzoz gazları egzoz sisteminden çıkıyor. Benimde rahatsız olduğum ses bu.
Qtec açık iken gazlar son susturucuya gelmeden Qtec'ten dışarı atılıyor.
Keşke egzozum standart olsaydı.