PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : i'm a street racer...

tunch
28-01-2008, 21:45
arkadaslar bu aksam 8-9 civarlarında mtv'de true life:i'm a street racer die bi program seyrettim.sokak yarısından olen bi gencin ailesiyle roportaj legal dragcılar we sokaktaki dragcılarla baya sohbetleri dondu orneklerde gordum...araclar cok saglam hondalardı hepsi ama garibim integranın birini sadece filtreden bagladılar...yasası vs. yokmu abd'de bole bi filtreden baglanabiliormu araclar cok sasırdım?

Oytun
28-01-2008, 21:52
abd diye genellenemez eyaletlere gore farklılık olabilir bu konuda ama ilk defa duydum

tunch
28-01-2008, 21:55
ordada bizimle aynı sorunları yasayan insanlar wardı...zaten en sonunda;önlemek istiyorsanız pistlerimizi kapatmaktan vazgecin yarısıcak yer werin bizde bırakalım caddeleri deniyordu.

1.6 VTi
28-01-2008, 21:57
Her eyalette kanunlar farklı ;)

Ama asıl noktayı kaçırmışsın izlerken... Street Racer'lar da o ölen çocuğun ailesi de aynı şeyi söylüyorlardı, hatta bizim ibo tarzında "pist var da biz mi yarışmıyoruz ?" diye... Ha hakkaten street hastaları vardı ben vazgeçmem diyorlardı ama burda her şehirde 1 tane adam gibi 0-400metre pist olsa, giriş 20-25ytl olsa, emin olun illegal street yarışları %80 azalır Türkiye'de... İnsanlar bunları göremiyor işte... Adam canımı ne tehlikeye atıcam sokakta, veririm 20-25ytl gider güvenle pistte yarışırım üstüne yaptığım zamanları da çıkartır elime verirler der...

Ama Türkiye'de yok böyle imkanlar işte... Ölen çocuğun ailesi yaşamış bu acıyı, başkası yaşamasın diye gitmiş 10 numara pist yapmış onunla ilgileniyorlar ki başkalarının canı yanmasın diye... Burda böyle bir düşünceye sahip birisinin ise önünü kesiyorlar, arsa bulamıyorlar yapacak... YAZIK...

BarBo
28-01-2008, 22:42

Ama asıl noktayı kaçırmışsın izlerken... Street Racer'lar da o ölen çocuğun ailesi de aynı şeyi söylüyorlardı, hatta bizim ibo tarzında "pist var da biz mi yarışmıyoruz ?" diye... Ha hakkaten street hastaları vardı ben vazgeçmem diyorlardı ama burda her şehirde 1 tane adam gibi 0-400metre pist olsa, giriş 20-25ytl olsa, emin olun illegal street yarışları %80 azalır Türkiye'de... İnsanlar bunları göremiyor işte... Adam canımı ne tehlikeye atıcam sokakta, veririm 20-25ytl gider güvenle pistte yarışırım üstüne yaptığım zamanları da çıkartır elime verirler der...

Ama Türkiye'de yok böyle imkanlar işte... Ölen çocuğun ailesi yaşamış bu acıyı, başkası yaşamasın diye gitmiş 10 numara pist yapmış onunla ilgileniyorlar ki başkalarının canı yanmasın diye... Burda böyle bir düşünceye sahip birisinin ise önünü kesiyorlar, arsa bulamıyorlar yapacak... YAZIK...

katılmamak eldemi :) istesende yapamıyorsun olaya bak :confused:

Berk007
28-01-2008, 22:52
piste gelene kadar doğru dürüst hastane, okul vs. yapamıyorlar ülkemizde..

eksiğimiz çok, bu gidişle de hiçbiri tamamlanmaz.

Maxiboost
28-01-2008, 22:52
azalmaz abi elin japonyasında pro drift yapan adam olmuo kardeşim kopamıorum dio gecenin bi vaktı çıkıorum sokağa bi oraya bi buraya dio :D mesela :D pro yarışıpta yerinde duramayan bi çok arkadaşım var hatta hepsi öyle :D ayrı bi çekicilik var tabi bunu 34905830 kişinin içinde yapmak ayrı tek başına boş bi yolda yapmak ayrı :D

Schumi
28-01-2008, 23:00
ayrı bi çekicilik var tabi bunu 34905830 kişinin içinde yapmak ayrı tek başına boş bi yolda yapmak ayrı :D

işte olayın trick noktası burası. sanırım ölene dek bu fikre katılacağım.

1.6 VTi
28-01-2008, 23:26
azalmaz abi elin japonyasında pro drift yapan adam olmuo kardeşim kopamıorum dio gecenin bi vaktı çıkıorum sokağa bi oraya bi buraya dio :D mesela :D pro yarışıpta yerinde duramayan bi çok arkadaşım var hatta hepsi öyle :D ayrı bi çekicilik var tabi bunu 34905830 kişinin içinde yapmak ayrı tek başına boş bi yolda yapmak ayrı :D

kanka benim dediğim boş otobanda ya boş yolda yapılan anlık gazlamalar değil ki o bile tehlikeli görüyoruz, duyuyoruz gece kaza haberlerini... C.tesi gecesi saat 1'de arkadaşıma arkadan transporter girdi işte eyw. onların önüne geçemezsin ama her hafta yapılan rolling, drag geceleri yerine haftalık drag GÜNLERİ yapılır, haftada bir gece gene buluşulur onda da sosyal aktivite falan yapılır her neyse ama ÇOĞU insan bakın herkes demiyorum, ÇOĞU insanı pistlere çekmek fevkalade mümkün hatta bunun başka artıları da var... Başka bir sektör başlar, bu pistlerin tekelciliği biter, fiyatlar İNSANİ boyutlara iner,herkes gider, sürümden kazanılır, 15-20 kişinin eli ekmek tutar, iş sahibi olur... AMA EN ÖNEMLİSİ DAHA AZ İNSANIN HAYATI TEHLİKEYE GİRER, DAHA AZ İNSANIN CANI YANAR ;)

Tayfun-E30
28-01-2008, 23:49

Kaç kişi kalkarken, rollingde kaza yapmıştır?Sen istediğin kadar pist yap, viraj yapan trafikte gazlayan kardeşlerimiz alkollü oraya buraya çakanlar aynen devam edicektir artış olur azalma olmaz.

tunch
29-01-2008, 12:53
Kaç kişi kalkarken, rollingde kaza yapmıştır?Sen istediğin kadar pist yap, viraj yapan trafikte gazlayan kardeşlerimiz alkollü oraya buraya çakanlar aynen devam edicektir artış olur azalma olmaz.

tamamda o zaman sen aracınla gezerken sana serseri gozuyle bakılmıcak iste her gorulen modifiyeli arabaya sokakta gazlayan sorumsuzlar yorumu alınmıcak fark orda

Vtec-SEDAN
29-01-2008, 12:58
akşam bende izledim program güzeldi gerçekten özellikle vteclerin sesleri çok şahaneydi. polisler orda daha beter demek ki filtreye far ampülünün rengine bile ceza kestiler.. maksat caydırmak tabii ki polisle yapılan röportajda da söylüyo kendisi.. kazada hayatını kaybeden çocuğun görüntüleri ve ailesinin durumuda çok kötüydü.. onlarda ki imkanlar bizden çok daha fazla olmasına rağmen onlar da pist derdine düşmüşler..

Göki,ZD
29-01-2008, 13:09

ben çok roll yaparken yada roll org. kaza yapan biliyorum öndekiler bi anda durup arkadan gelip yazılanmı dersin gaza gelip kendini kanıtlmaya çalışıp kendini parkların kaldırımlarındamı dersin çokkk var.pist yapıldımı pistlere giden çok kişi olucaktır buna eminim ama hiç bi zaman sokakda gazlama mak die bişe olamaz.

edaA3
29-01-2008, 13:13
gimat'ın arka tarafta, mezarlığın karşısına düşüyo, orda iki güne bi kalkış vs düzenler genç arkadaşlar. polis gelir gider arada bir. dağıtır ceza keser vs... aynı şeyler sürekli yaşanıyo, dejavu... ucuz ve güvenli bi pist olsa böyle mi olucak? elbette hayır.

biraz da bazı insanların kanında var. ışıkta yan yana duyoruz bazen modlu arabalarla. bi bakışı var, genç arkadaş caddenin ortasında benimle kalkış yapacak sanki. yeşil yanıyo, vınnn! polis de kendince haklı yani.

TT_BOY
29-01-2008, 13:44
Pistte yapılsa caddede gazlıyanlar yine olur, engellenemez yani ;)

edaA3
29-01-2008, 13:47
dedik ya işte bazılarının kanında var diye. ışıkta arkadaşın yanına el arabası dursa onla da kalkacak. o kadar yani. fazla abarttık heralde. ;)

tunch
29-01-2008, 13:52

katılmamak elde deil...autodromdada drag pisti war diye biliyorum ama pek tercih edilmiyor sanırım?

onurdestan
29-01-2008, 14:57
fiyatlar aşırı olunca kimse gitmez tabi bende gitmem

SON TC
29-01-2008, 15:11

+1 bencede..:(