PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RC arac sorunsalı ?

34tb9544
06-04-2012, 09:10
Rc bir arac almak istiyorum yakıtli olmasını istiyorum şarjı yok pili yok derdi olmasın
Fakat bu araçlardan hic anlamam fiyatları hakkında bilgimde yok
Nerden alınır neyine dikkat edicem nasıl bir araçla başlamalıyım bunlarıda bizim araçlar gibi parça takip modifiye ediyormuşuz hic anlamam yardımlarınızı bekliyorum
Bütçe 350-400 arası bulunabilir mı ? Acaba

Yiğit G.
06-04-2012, 09:22
Valla daha iyi bilenler vardır ama yakın arkadasım senelerdir ugrasıyor nitro yakıtlıda vardı şarjlıda , nitro yakıtlı ile uğrasamadı evde pisliği çok yakıtı pahalı vs bişeyler söyledi dün konustukda.Şarjlı olanları tavsiye ediyor "gerçek benzinli motor olmadıgı sürece" onlarda cok pahalı sanırsam.

Tunç
06-04-2012, 09:28
aynen nıtroların yakıtları pahalı gercek benzınlılerde hem cok buyuk oluyor 2000 lıra cıvarında

ruudvan
06-04-2012, 09:47
elektrıklının sarjı yok dersın makıneye baglar 1 saat sonra devam edersın ama nıtrolu bujısı öldüğünde bidaha ne zm buji bulur alırsın bilmem hadı yakıtı bıtmezde kayısı cıkar saftı kopar aks kırar fln .

butceyı bıraz daha yukarı cekıp nıtroluda elektrıklıde bakabılırsın .

bnm hem nıtrolum hem elektrıklım vardı nıtroluyla yollarımızı ayırdık elektrıklı hala durur ama onuda kullanmıyorum.

34tb9544
06-04-2012, 11:09
Eee nerden be alicaz peki bu bütçeye ?

kelalper
06-04-2012, 11:24
gökhan rc pano da kullanılmış bulabilirsin ama tavsiyem hiç bulaşmaman arabaya. İki gün sonra sıkılacaksın. RC ile alakalı bir sürü mağaza var pro model top model techno model gibi. bütün bunlarda parça bulursun. Yakıtının galonu 40-45 lira civarında. 1 galon sana 2 ay yeter hergün kullanmayacaksan. Zaten heryerde de kullanamazsın biraz hızlılar. En eğlencelisi offroad lar ama dediğim gibi hemen sıkılacaksın. Önünde gidecek gelecek o kadar. Elektriklilerden ben zevk alamadım hiç bir zaman daha temiz olduğu doğru ama elektrikli bence oyuncak ne kadar hızlı olursa olsun. İki takım pil olsa en fazla 30 dakika oynarsın. Benzinlide sürekli yanında yakıt deposu var. Zaten bu işe giriyorsan kendine çok iyi bir alet çantası düzmen lazım sürekli bi yerleri çıkacak civatası düşecek. O nedenle yedek buji falan da olacak yanında. bujiyi dert etme yani.

melihyilmaz
06-04-2012, 11:36
ikisininde + ve - yonleri var nitro modelin en önemli + sı ses ve duman çıkarması ama çok büyük eksileri var modelden hariç bi takım cantan olması içine yakıtını yedek parçalarını kızdırma bujini gibi koyabildiğin bi çanta vede nitrolular ağar olduğu için kaza anında çok daha cabuk dagalırlar ve sürdükten sonra çok detaylı demizlemessen uzun vadede problem olur yakıt çok pahalı değil 1 galon bi yaz götürür bide nitroluların en büyük problemi karbüratör ayarı .

elektirikliler en büyük avantajı hızlı olmaları 2 tane tuşu var bir esc üzerindeki tuş bide kumanda üzerindeki tuş 2 sinide açıp oynamaya baslayabilirsin bir pille sanıldığı gibi 15 dakka değil 1 saate kadar giden piller var eğer 3 tane pilin olursa seni bi gün çok rahat idare eder eksileri ise piller şarj cihazı şarj cihazı beslemesi totalde biraz para tutabiliyo ve ses yok .

Benim sana tavsiyem eğer ilk alacaksan elektrikliyle basla sonra nitroluya gecersin model önermemi istiyosan traxxas slash 4x4 3s lipo pille 138 km hıza cıkabiliyo of road heryerde gide ama senin ayrdığın bütçelere biraz daha katarsan sorunsuz bişey alırsın.

edo typer
06-04-2012, 11:44
traxxas t-maxx 3.3 sahıbıyım valla satarım:)

T-maxx 3.3 Climbing Some Dirt! - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=zB0Q1O6tSR8)

rodajı fln super yapılmıs paso onunu dıken bır arac. karburator ayarı ıcın 1 hafta ugrastım daha hızlısı yok:) bırde dıffransıyelı metal yaptırdım tutunan yerde plastık olan kırılıyordu:)

judgeGTI
06-04-2012, 11:46
geçici heves olucaksa hiç buluşma derim.

çok meraklıysan da bulaşma keza ciddi araba parası harcayan arkadaşım var:)

bende elektrkli e 10 almaştım. arkadaşa da aldırdım bi hevesle 2 senedir kullanmıyoruz araçları yani geçici bi hevesmiş bizimki:)

şayet alırsan da bana hpı e 10 modelini önermişti bir çok arkadaşım az da olsa kullandım memnundum cihazdan:icon_tup:

CagkaN
06-04-2012, 11:57
hobby rc sitesine girin buluşmaları takip edip araç almadan birkaç buluşmaya gidin farklı araçlar kullanıp öyle karar verin zaten orda nelere ihtiyacınız olucağını vs. öğrenirsiniz kolay gelsin

matthardy
06-04-2012, 12:09
dert.

herkesin b.k attığı gs racing marka rc aldık nitrolu.
adamlar krankın ucuna tek yönlü rulman takmış onu plastik dişliye çakmışlar.
rulmanda yuvarlak hatlı bir 6gen.***** motor 1.6 hp gaza asıldık daha ilk rulman dişliyi (spuru) yedi.
alet 1 ay spur bekledi neyse geldik taktık herşey iyi süper 15 dakka sonra gene :)
1 ay daha yattı. geldi spur dedim bu sefer kim yaman görücez :D
rulmanu spura çakarken araya kül+japon karışımı uyguladım :D
arabayı rahat 150 depo kulladım bide spur sıyırmadı :)

her 1 saat kullanımdan sonra abartısız 2 saat temizlik sürüyor.

illa alıcam diyorsan promodel hala gs racing satıyor. fiyatları 600 ila 700 arası.
gs güzeldir ama sorunlarını kendi yeteneklerin ile hallediceksin.
hayal gücün gelişiyor resmen :D

3cc 1.6 hp 18.000d motoru var.2 vites,dengesi güzel gayet başarılı.
ayarlanabilir kamber kaster toe var.
kepleri biraz dandik bi supra kebi yakışır ;)

rodajı iyi yapıcaksın yılmicaksın,1000 liraya yakın paraların gider.ama gönül verdinse uğraşcaksın yapcak bişey yok.
ben satmadan önce yaklaşık 4yıl falan oldu 5 galon benzinden temiz bi 10 şişe yemişimdir o zaman fiyatı 30 euroydu.

ben arabanın rodajını iyi yapmıştım vites ayarlarım iyidi,öyleki gs racing ile insanlar alay ederdi.

bir gün suadiyede buluşmada kukalar arasında drift yapıyorduk.buluşma baya kalabalıktı.
insanlar çok iyi denilen hpi'ı motorları 180 derecelere gelince hemen kapatıyor kol kırmasın diye. soğutmaya bırakıyor.
diyorum hani bu 1000dolarlık aletti şöylediy böyleydi noldu havasına?
dedim izleyin ;
ogun bir buluşma rekoru kırarak motorda 247 derece gördüm.
o günden sonra hobbyrc ailesindede gs racing hakkeetiği yeri buldu :)

ama şuan ne desen gene gider gs alırım ;)

küçük şeyleri inançla kahramana çevirmek hobim :D

off-road işinide girdim oda böle mal bişe bak videoma :D
http://www.youtube.com/watch?v=9X7mw_2OMHk&context=C41e7213ADvjVQa1PpcFPKOJ7S4OR6iE2FogILcP0d bOlhBN6sr_g=

powERS
06-04-2012, 16:08
ilk kez baslayacaksan gp ler senı bu ısten sogutur gp ler hem agır hemde bakımı zor kullanmasıda kolay sayılmaz ep ye gore.

elektrıklıde şarj olayı fılan urastırmasın demıssınde emın ol ep ler teknık olarak gp den daha az urastırır pılı tak gazla bu kadar ama gp de oyle degıl.

2 pili yarım saatte de bıtırırsın 1 saattede, kac mah aldıgına baglı ben yenı 5000mah aldım fabrıkasyon muhtemel %50 şarj ile 20 25dk ya yakın tam gaz oynadım sonra yavastan dusmeye basladı gucu. tam şarj da 40 45 dk gıbı sure beklıyorum.

elektrıklı ıle baslaman ısabet olur.

400+ butce ayırman kolaylık saglar.

rtr alet alıcaksan hpi yada tamıya alırsın muhtemel. en kolay ve baslangıc sevıyesı modeller onlarda oluyo

tt01 yada e10 zaten aynı şasesler

şahsi önerımde şu olacaktır. kayışlı bakma şaftlı al. kımısı kayıs daha ıyı dıyebılır. ama benım mızacıma ters :D kayıs kaydırır bellı bı sure sonra dıslerı de erır sonra yenı kayıs kovalarsın ama şaftta ole sıkıntı olmaz. hemde daha saglam ;)

34tb9544
06-04-2012, 16:17
Soğuttunuz beni yok buji yok kayış almıyorum aga vaz gectim /(

Kutluhan
06-04-2012, 16:34
bizde geçen sene heves ettik sahibindende ikinci el hpi marka drift aracı almıştık 300 tl gibi bir rakama en az bir kutu yedek parçası vardı 4 tanede kepi vardı hoşumuza gitti yanlız 2 ay falan anca uğraşabildik bize göre değilmiş buji bitti buji al,lastik bitti lastik al,ön aks kırdık aks al,kep kırıldı kep al,benzin bitti benzin al,orası yamuldu hadi orasını tamir et yok temizle bilmem yağla çok dertli yaz yaz bitmez...
- Harcadığım paraya üzülmem ilerde bizimki gibi satsan satılmaz atsan atılmaz bir duruma gelince kaldırıp bir kenara koyarım dursun harcadığım parada helali hoş olsun der iseniz ikinci el bişey alın derim ben 300-400 tl sıfır alırsanız her vurmada sağ,solu elinizde kalabilir içiniz acımasın öyle bir durumda şimdiden kolay gelsin ;)

Not : 300 TL. aldık kafadan 300 TL. + git gel mazot harcadık şu da olsun buda olsun sağlam olsun kırılmasın sonuç şimdi arkadaşın yazlıkta 1 senedir yatıyor :)

Kutluhan
06-04-2012, 16:35

Dertsiz başınıza dert almayın :icon_tup:

powERS
06-04-2012, 16:40

elektrıklı al elektrıklı vız vız :D

gp sıkıntı yapar dırekt onla baslarsan.

XTuNeR
06-04-2012, 16:49
Elektrikte şarj sorunu iyi piliniz varsa olmuyor benim pil 1 saat 15 dk civarı dayanıyor elektrikliye yapacağınız bir kaç modla nitroludan çok daha hızlı hale getirebilirsiniz nitronun pisliğiyle uğraşılmıyo çalıştırması bi dert stop etmesi bi dert

APO
06-04-2012, 18:08
sağolsun ruudvan ın yardımlarıyla geçen sene tamiya tt01 drift spec elektrikli aldım arada sırada kullanıyorum pek bir sorun çıkarmıyor...çok zevkli ...kesinlikle elektrikli al derim...

zekky
06-04-2012, 22:18
Kanka marka model bilmemde bi hevesle aldık 650 milyon para verdik çalıştırma ipi 1 koptu yaptırdık 2 koptu yaptırdık 3.cüde attık bi kenara birdahada sürmedik..
Tek ve en büyük tavsiyem ipli değil kesinlikle marşlı bişey al :)

powERS
06-04-2012, 23:39
Vala kiranlar nasil ve nerde kullaniyo anlamadim ole cok sert girmedikce kirilmiyo cunku

Alisana kadar kirilmazsa sonra kirilmaz azmadikca :)