PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Prelude 2.0

MehmetCanA.
08-04-2012, 18:50
Iyi aksamlar. Samimi bi arkadasim kendi icin dusunuyor. 93 model arac. Otomatik vites.

Sorulara gecicek olursak,

1.Nasil bi araba ?
2.Motoru yuruyeni sikintili mi ? Kronik problemi var mi ?
3.Parcasi vs. bulunur mu ?
4.Yol tutusu ve performans durumu nasil ?

Simdiden tesekkurler.

powERS
08-04-2012, 20:01
hastasıyım manuelının.

son cıkan kasası degılde bır oncekı kasası. harıka..

erdinc06
09-04-2012, 08:10
manuelde fazla yok satılık

timucintt
09-04-2012, 09:13
Prelude iyidir 9093 accord platformu üstünde üretilmiş bir araçtır yani parçasının %60 ı birebir aynı... kasası yere yakın geniş gövdeli tatlı kaliteli ve çok sağlam şaselere sahip olan bir araç... Türkiye'deki tek kötü yanı motor seçenekleri az... sadece EFI 2.0 133 beygirlik motoruyla satılıyor.... gövdelerini biraz zor kaldırıyor o motorlar buna bağlı olarakta yakıtı kmde şehir içi 50-55 kuruş yaktırıyor benzinde... LPG siz binilmez yani... :D EFI ve sıralı lpgli ise 25 kuruş civarı yakar... motorları hondanın en sağlam motorlarından bir tanesidir yağını suyuna bakılırsa adam gibi ve 250-300k Km lerde sadece segman yatak değişilerek milyon kmleri görebilir (hor kullanılmaya açık motorlar dğeiller çünkü yapı olarak çok ağır motorlar ve balans kranklarına sahip motorlardır)... yol tutuşu o kasa büyüklüğüne göre gayet başarılı ön ve arkadan bağımsız çift salıncak sistemine sahip ender araçlardandır... parçası yan sanayide bolca ve pahalıdır var yürüyen ve mekanik zibil ve ucuz iç aksamda aynı şekilde çıkması zor ve pahalı... integra ef gibi altın gibi fırlamış sayılırlar henüz ama oda sanırım 1 2 sene içinde değişir dahada pahalanır... kronik olarak birşey bulamazsınız ama yaşının verdiği belirgin noktalarda eksimeler mevcutdur... mesela arka çamurluk içleri çürümeye açık iç plastik aksamının kalurufer petek plastikleri çok hassaslaşıyor ve kırılıyor direksiyon üstündeki korna düğmeleri kırık olur hep... onun dışında izolasyonu boya giydirmesi ve mumlanması çok başarılıdır ludenin...

MehmetCanA.
09-04-2012, 12:24
Yok mu acaba baska yorumu olan ?

ruudvan
09-04-2012, 12:35
Yok mu acaba baska yorumu olan ?

adam sana destan yazmıs sen hala yorum dıosun.yukarıda hersey yazıyor.

Osman Bahadır
09-04-2012, 12:37
Prelude iyidir 9093 accord platformu üstünde üretilmiş bir araçtır yani parçasının %60 ı birebir aynı... kasası yere yakın geniş gövdeli tatlı kaliteli ve çok sağlam şaselere sahip olan bir araç... Türkiye'deki tek kötü yanı motor seçenekleri az... sadece EFI 2.0 133 beygirlik motoruyla satılıyor.... gövdelerini biraz zor kaldırıyor o motorlar buna bağlı olarakta yakıtı kmde şehir içi 50-55 kuruş yaktırıyor benzinde... LPG siz binilmez yani... :D EFI ve sıralı lpgli ise 25 kuruş civarı yakar... motorları hondanın en sağlam motorlarından bir tanesidir yağını suyuna bakılırsa adam gibi ve 250-300k Km lerde sadece segman yatak değişilerek milyon kmleri görebilir (hor kullanılmaya açık motorlar dğeiller çünkü yapı olarak çok ağır motorlar ve balans kranklarına sahip motorlardır)... yol tutuşu o kasa büyüklüğüne göre gayet başarılı ön ve arkadan bağımsız çift salıncak sistemine sahip ender araçlardandır... parçası yan sanayide bolca ve pahalıdır var yürüyen ve mekanik zibil ve ucuz iç aksamda aynı şekilde çıkması zor ve pahalı... integra ef gibi altın gibi fırlamış sayılırlar henüz ama oda sanırım 1 2 sene içinde değişir dahada pahalanır... kronik olarak birşey bulamazsınız ama yaşının verdiği belirgin noktalarda eksimeler mevcutdur... mesela arka çamurluk içleri çürümeye açık iç plastik aksamının kalurufer petek plastikleri çok hassaslaşıyor ve kırılıyor direksiyon üstündeki korna düğmeleri kırık olur hep... onun dışında izolasyonu boya giydirmesi ve mumlanması çok başarılıdır ludenin...

:icon_tup:

Biz de öğrenmiş olduk. Özellikle 9093 accord ortak platform olduğunu bilmiyordum. Teşekkürler.:icon_tup:

MehmetCanA.
09-04-2012, 14:06

Tesekkürler :) Çok makbule geçti bilgiler :)

MehmetCanA.
09-04-2012, 14:07
adam sana destan yazmıs sen hala yorum dıosun.yukarıda hersey yazıyor.

Belki o abimizin bilmediği, baska bi abimizin bildiği baska biseyler daha vardır diye dedim. Niye bu ters yorumun anlayamadım abi :soru:

ruudvan
09-04-2012, 14:23
Belki o abimizin bilmediği, baska bi abimizin bildiği baska biseyler daha vardır diye dedim. Niye bu ters yorumun anlayamadım abi :soru:

o abinin bilmediği başka abinin bildiğini sölim o zmn araba durduk yere bi molotof kokteylıyle yanabilir fazla pati den lastıkleri eriyebilir benzine daha zam gelirse km de 1 tl yakabilir.

açıkcası birazda kendin araştırman lazım püf noktalar verilmiş .
motorun duzgun kullanımda saglıklı oldugu ortak parcaların cogunlukta oldugundan mudahelenın kolay oldugu nazık yerının arka camurluk oldugu yanı ılk basta aracın guzelmı kotumu oldugunun anlasılabılıcegınden bahsetmıs yanı kafaya konduysa alınabılırve zevkle bınılebılınır bı arac oldugundan bahsetmıs dahada neyı merak ettın acıkcası bn tam anlayamadım .
sonucta her arac ıcın rısk vardır curuyen kısımlar asınan motor cıkan elektrıksel sıkıntılar gıbı ama bugune kadarda tamır edılemeyen arac olmamıstır bunuda goz onunde bulundurmak lazım .
bazı araclar fazla ozverı ıster parcası az bulunur ama bı sekılde bulunur emsalı 10 tl ıse verırsın 20 tl parcasını alırsın .

yorumumu ters algılamıs olabılırsın onun sebebıde sudur bnm bı aracım vardır aynı aractan sendede vardır dersınkı sıkıntısı varmı aracının bnde motor yag yakıyor egzosum patlak vs dıyebılırım bu demek deıldırkı aynı seyler snn aracındada olucak bakımlı bı aracla bakımsız bı arac arasında dunya fark vardır yanı bulman gereken elı yuzu duzgun bakımları rutın yapılmıs bı arac bu kadar basıt

levent
09-04-2012, 14:29
keichi abi önden kaymaya eğimli bir araç olduğunu söylüyordu tabi onda h22a vardı sanırım :D

Semii
09-04-2012, 14:30
93 modellrinde 2.2 motor varmı bunların ?

orkuteren
09-04-2012, 14:47
Yok 2,2 accordda var sadece f22 motor kodu,preludelerde f20 sohc motor var izmirde h23 vardı o da satıldı

levent
09-04-2012, 14:49

sadece japon pazarında..

Prelude Wiki (http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_Prelude#Fourth_generation_.281992.E2.80.9319 96.29)

JenGoO
09-04-2012, 15:04

Var, American versiyonlarında h22a2 manuel , japon versiyonları h22a olarak çıkıyor. Türkiye pazarında çok nadir var. Daha yeni aldık bi arkadaşımıza 93 h22a2 manuel çok keyifli bi araç 4WS de var donanım olarak zengin.

orkuteren
09-04-2012, 15:07
Var, American versiyonlarında h22a2 manuel , japon versiyonları h22a olarak çıkıyor. Türkiye pazarında çok nadir var. Daha yeni aldık bi arkadaşımıza 93 h22a2 manuel çok keyifli bi araç 4WS de var donanım olarak zengin.

usta o araç kırmızı izmirden alınmış olup h23 olmasın o

Semii
09-04-2012, 15:16
Honda Prelude 2.2 VTi 1993 Model 17.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 79591456 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-emsalsiz-cok-temiz-bakimli-honda-esi-benzeri-yok-79591456/detay)

bu araç neyin nesi ? swapmı ?

tekne takasıyla bi akrabam aldı bursaya getirdi aracı o yüzden sordum.
2.2 motor var.bilgisi olan varsa aydınlatsın beni :) satıcaz zaten aracı

orkuteren
09-04-2012, 15:19
motor fotoğrafı yok ki neye göre 2.2 vti diyeceğiz bnce gelişi güzel motor bilgisi girilmiş

Semii
09-04-2012, 15:21
motor fotoğrafı yok ki neye göre 2.2 vti diyeceğiz bnce gelişi güzel motor bilgisi girilmiş

yani bu kasada yokmudur 2.2 ? bilgi amaçlı soruyorum bilmedigimden.

bizde araç ya bakarım gerçi yarın öbürgün.

dorukky
09-04-2012, 15:26
sanayıcılerle hasır nesır olmak ıstıyosan alabılırsın aracı :D bı aracı bı sure kullanmadan kulaktan dolma bılgılerle bılgı sahıbı olman zor tadını almalısın:D

levent
09-04-2012, 15:30
Honda Prelude 2.2 VTi 1993 Model 17.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 79591456 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-emsalsiz-cok-temiz-bakimli-honda-esi-benzeri-yok-79591456/detay)

ilandaki aşırı dökük, canlı bikaç kez gördüm..

2.2 var ama TR şartlarında var mı derseniz, herhangi bir fikrim yok.

Semii
09-04-2012, 15:32
dökük derken ? kaza bela deişen vs. ? bi bilgin varmı

JenGoO
09-04-2012, 15:38

Sizin solediğiniz araç değil, bizim aldığımız siyah renk bloğun üzerinde h22a2 yazıo 95 model araç :)

Bilmiyorum bu aracı h22 olabilir olmayacak bişe yok ;)

Biz aldığımızda çok çelişkide kaldık swap dır diye ama ruhsattada yazıyor :)

levent
09-04-2012, 15:39
dökük derken ? kaza bela deişen vs. ? bi bilgin varmı

bilgim yok, sadece görüntüden pek hoşlanmadım. kozmetik olarak dıştan bakınca eksikleri çok geldi gözüme :)

Semii
09-04-2012, 15:39
@JenGoo
araç sizdemiydi daha önce?

JenGoO
09-04-2012, 15:40
Hayır ankarada bir ustanın arabasıydı , bikaç gün önce biz aldık siyah 95 h22a2 yi ;)

Semii
09-04-2012, 15:41
Hayır ankaranın arabasıydı , bikaç gün önce biz aldık siyah 93 h22a2 yi ;)

anladım tama ozaman bunda da h22 varda bi an afalladım
bizim bi akraba tekne takasıyla almış.anlamıyoda pek.buakşam gidip bi bakıcam

JenGoO
09-04-2012, 15:43
Hayırlısı olsun Amerikan versiyonlarda 4WS de çıkıyor sensorlerine dikkat edin baktırın.

timucintt
09-04-2012, 15:57
Antalyadaki beyaz haşat farları bir kere vectra B farı :) ayrıca h22 de değil o F20... H22 olan 4 tane vardı trde 2 si pert oldu bir taneside şu anda trabzonda bir taneside kayıp...

timucintt
09-04-2012, 16:04

Ozanınki 92 model H23A1 ve 2WS :) :)

atituti
09-04-2012, 18:08

2.2 olsa bile alınmaz bu ya , tecavüze ramak kalmak bu olsa gerek.

aslan7333
09-04-2012, 19:53
Bir seneden fazladır 92 Accord kullanıyorum,F20A5 motor kodlu,135 Hp.performans olarak tatmin eder,temiz bulunursa kolay arıza yapmaz.2.2 motor olsa daha iyi olmazmıydı,evet olurdu ama 2.0 motorda 1400 kg olan aracı rahatlıkla taşıyor.Parça olarak pahalı değil hatta birçok avrupa arabadan daha ucuz.Motor-mekanik ve yürür aksamının neredeyse tüm parçaları bulunuyor,sensör-alb vs parçalar çıkmacılarda bulunabilir ama fahiş fiyatlar isteniyor,Ebay da arasanız Amerika da haddinden fazla standart ve modifiye parça bulabilirsiniz 10-15 günde de kapınıza gelir.Hız sensörüm arızalanmıştı çıkmacıda 250 TL istediler ebay dan 40 dolara nakliye dahil sıfırını aldım.
Temizi bulunursa ömürlük araçlardır,dökülmüşünü toplamak zor olur.Her ustada anlamaz.Zamanının çok ileri teknoloji motorlarıdır,elektronikle mekaniğin birlikte kullanıldığı çok güzel makineler.

Ahmet Bby
09-04-2012, 21:12
Benim arkadaşımda var 95 model Gri Sanroof'lu Manuel aracından çok memnun sıkıntısı yok

JenGoO
09-04-2012, 21:35
Düzeltme yapıyorum bizim araç 95 modelmiş

95 model h22a2 manuel şanzuman.

temsili foto,

http://img208.imageshack.us/img208/1007/corneringlightsyx7.jpg

ÇAĞAN
09-04-2012, 23:39
aracı yaklaşık 4-5 gun önce aldım.

konu çok karışmasın :) 95 model prelude 2.2 vti amerikan versiyon türkiyede 2 tane orjinal var diye biliyorum...izmirde kırmızı varmış , birde benim siyah aracım var başka duymadım görmedim...
bu amerikanlarda h22a2 motor kodlu , 2.2 vtec 190 hp , manuel , 4ws , sunroof , deri koltuk , cruise control , otm anten , far yük. ayarı vs.vs sandart.

türkiyede sunulan preludeler hakkında pek bir bilgim yok...