PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Iphone 4 S & Sony xperia S

Smt_Krblt
09-04-2012, 19:43
iki model arasında kararsız kaldım, ıphone'a her yerde parça, aksesuar bulabilmek kolay. öte yandan xperia s Türkiye'ye henüz giriş yaptı dolayısıyla parçası, aksesuarı maalesef hiç bir yerde yok, işin diğer boyutuysa bu telefon Çanakkale'de sadece bende olacak 12 mp oldukça başarılı bir kamerası olması, playstation 1 in oyunlarını çalıştırması daha çok eğlenceye dayanan bir telefon olması cazip geldi. ancak kimsede olmayan hatta pek bilinmeyen bir cihazla sorun yaşanabilir gibi geliyor. ıphone 4s tercih etmemin nedeni ise sadece hemen herkeste olması ve uygulamalarıdır. sizden istediğim sadece fikirlerinizi önerilerinizi eksik etmeyin, önerebileceğiniz diğer modellerede açığım.
aşağıda telefonların özellikleri yazıyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim yarın akşam almayı düşünüyorum. şimdiden teşekkürler

+SONY XPERİA S
Bağlantı Özellikleri UMTS Var Bluetooth Var GPRS Var EDGE Var E-mail Desteği Var WAP Var Infra Red (Kızıl Ötesi) Yok PC Senkronizasyonu Var HSDPA Var Wi-Fi Var Tv Çıkışı Var Çift Sim Kart Desteği Yok 3G Var Eğlence MP3 Çalma Var Radyo Var MMS Var Zil Tipi MP3, AAC Oyun Var Ekran Özellikleri Dokunmatik Ekran Var Ekran Çözünürlüğü 1280 x 720 piksel Ekran Renk Çözünürlüğü 216K Genel Özellikleri Titreşim Var Ses Kayıt Var Ağırlık 145 g Boyutlar 128 x 64 x 10,4 mm Şebeke 850/900/1800/1900 Ajanda Var Hesap Makinesi Var Eller Serbest Konuşma(Handsfree) Yok Java Desteği Yok Resimli Telefon Defteri Var Bas Konuş Yok İşletim Sistemi Android OS Görüntülü Konuşma Var GPS-Navigasyon Desteği Var Belge Görüntüleyici Var DVB-H (Sayısal Mobil TV) Var Analog TV Yok Telefon Tipi Bar Tipi Güç Özellikleri Bekleme Süresi 420 Saate Kadar Konuşma Süresi 8 Saat Pil Türü Li-Ion Pil Gücü 1750 mAh Güvenlik SAR Değeri Hafıza Özellikleri Telefon Hafızası 32 Gb Telefon Rehberi Hafızası Var Arttırılabilir Hafıza Var Kamera Özellikleri Entegre Flaş Var Kamera Özellikleri (Ekstra) Autofocus, Geo-tagging Kamera Çözünürlüğü 12 Mp Kamera Zoom 16x Sesli Video Kayıt Var Video Oynatma Var Satış & Satış Sonrası Garanti 24 Ay Yurtdışına Satış Yok

+IPHONE 4S
Bağlantı Özellikleri UMTS Var Bluetooth Var GPRS Var EDGE Var E-mail Desteği Var WAP Var Infra Red (Kızıl Ötesi) Yok PC Senkronizasyonu Var HSDPA Var Wi-Fi Var Tv Çıkışı Var Çift Sim Kart Desteği Yok 3G Var Eğlence MP3 Çalma Var Radyo Yok MMS Var Zil Tipi Mp3 Oyun Var Ekran Özellikleri Dokunmatik Ekran Var Ekran Çözünürlüğü 640 x 960 Piksel Ekran Renk Çözünürlüğü 16M Renk Genel Özellikleri Titreşim Var Ses Kayıt Var Ağırlık 140 Gr Boyutlar 115 x 58,6 x 9.3 mm Şebeke 800 / 850 / 900 / 1800 / 1900 / 2100 Ajanda Var Hesap Makinesi Var Eller Serbest Konuşma(Handsfree) Var Java Desteği Yok Resimli Telefon Defteri Var Bas Konuş Var İşletim Sistemi iPhone OS Görüntülü Konuşma Var GPS-Navigasyon Desteği Var Belge Görüntüleyici Var DVB-H (Sayısal Mobil TV) Var Analog TV Yok Telefon Tipi Bar Tipi Güç Özellikleri Bekleme Süresi Maksimum 200 Saat Konuşma Süresi Maksimum 8 Saat Pil Türü Li-Ion Pil Gücü 1420 mAh Güvenlik SAR Değeri Hafıza Özellikleri Telefon Hafızası 16 Gb Telefon Rehberi Hafızası Var Arttırılabilir Hafıza Yok Kamera Özellikleri Entegre Flaş Var Kamera Özellikleri (Ekstra) Touch Focus, Geo Tagging Kamera Çözünürlüğü 8 Mp Kamera Zoom Var Sesli Video Kayıt Var Video Oynatma Var Satış & Satış Sonrası Garanti 2 Yıl Yurtdışına Satış

efe_
09-04-2012, 19:56
tabiki apple

ERTAN
09-04-2012, 20:02
apple :icon_tup:

By_DoMiNo
09-04-2012, 20:09
İphone ile renault u birbirine benzetirim hep. Bir Çok telefon artık donanım olarak iphoneyi geçti. Zaten android de kaynak kodlaması açık bir yazılım olduğundan ios a oranla cok daha hızlı gelişmekte. Fakat Android telefonlar 2. elde cok değer kaybediyor. İphoneyi yıllar sonra bile sat gayet makul fiyatlara eşe dost a olmadı telefoncuya satarsın. Ama android telefonlar cok cabuk değer kaybediyor. Android telefon olarak alternatif de cok olduğundan satması da zaman alabilir. Şimdi diyeceksin ki araba mı alıyorum da satma olayınıda devreye soktun. Dünya nın binbir türlü hali var. Yarın sıkılırsın başka bir telefon almak istersin Uyarayım dedim. Gerisi sana kalmış. he bana sorarsan ben android i tercih ederim. Özellikle Sensetion XL gibi telefonlar var. 1.5 ghz işlemcisi olan.

Edit: renault olayına değinmemişim. Renault un D segmenti araçları hariç üretse ekmek gibi kapılıyor. Bi Fluence nin Full fiyatı Jetta ya yakın. Ama Aralarında kalite farkı var. 40 yıllık fransız renault u türk aracı gördüklerinden alması satması kolay görüyorlar. İphone de böyle. Elle tutulur ama gözle görülmez bi çekiciliği var.

sinan-s
09-04-2012, 20:10
İphone üstüne tanımam

onursumer
09-04-2012, 20:41
xperia değilde

ben htc one x e takmış durumdayım ip4 satıp alıcam kısmetse :D

mmustu
09-04-2012, 20:50
ya şimdi herkes bişiler demiş iphone falan vs diye ama kimse arkadaşın yazdığı özellikleri karşılaştırmamış sanırım ;)

1,5 GHZ çift çekirdek işlemcili ekran çözünürlüğü ve kamerası çok çok daha iyi olan Android işletim sistemli bi cihazdan bahsediyoruz burada

Mat beyaz renk seçeneği ile ben xperia S diyorum

dükkanda kullanma fırsatımda oldu şık ve güzel bi cihaz

ümitech
09-04-2012, 20:56
iphone.............

By_DoMiNo
09-04-2012, 20:59
ya şimdi herkes bişiler demiş iphone falan vs diye ama kimse arkadaşın yazdığı özellikleri karşılaştırmamış sanırım ;)

1,5 GHZ çift çekirdek işlemcili ekran çözünürlüğü ve kamerası çok çok daha iyi olan Android işletim sistemli bi cihazdan bahsediyoruz burada

Mat beyaz renk seçeneği ile ben xperia S diyorum

dükkanda kullanma fırsatımda oldu şık ve güzel bi cihaz

HTC Sensetion XL de İlk 1.5 ghz işlemcili telefon. Ayırca Telefonun tuş kilidi tuşu ve ses açma kapatma tuşu hariç Bütün tuşları dokunmatik. Ayrıca android sürümünün yanında htc nin kendi çıkardığı htc sense arayüzü de var. HTc yi diğer androidlerden ayıran bir özellik. Ve Yeni bir güncelleme vs. olduğunda bilgisayardan bağımsız bir şekilde kendi kendini güncelleiyor. XPeria ları bilgisayara bağlayaracak güncelliyorsunuz. Hatta biraz daha bekleyip HTc One X alınabilir. Nvdia tegra 4 çekirdekli işlemciye sahip olacak. Yine bu htc nin öncelik olarak yaptığı birşey. Ses görüntü oyun vs. fazlasıyla karışılayabilcek bir işlemci. Ram de yanlış hatırlamıyorsam 1 gb ram olacaktı htc one x de. Kesinlikle htc one x i incelemeni tavsiye ederim. Olmadı HTC Sensetion XL a bakabilirsin. Kesinlikle ve kesinlikle htc leri araştır derim dostum. Telefonu htc nin sitesinden kayıt ediyorsun. Telefonu çalınma riskine karşı gps ile yerini tespit edebiliyorsun. Sessiz modda iken evde kaybettiğin telefonu yine htc nin sitesinden giriş yaparak bulunma çağrı sesi yaptırabiliyorsun. Hadi iphone neyse de kesinlikle htc ile sony ericson kıyaslanamaz.

HTC One X Product Overview - HTC Smartphones (http://www.htc.com/tr/smartphones/htc-one-x/#specs)

mmustu
09-04-2012, 21:01
Ekran Çözünürlüğü 1280 x 720 piksel
Ekran Çözünürlüğü 640 x 960 Piksel

Bekleme Süresi 420 Saat
Bekleme Süresi 200 Saat

Kamera Çözünürlüğü 12 Mp
Kamera Çözünürlüğü 8 Mp

üsttekiler Xperia alttakiler aypon

EDİT : bu arada ben HTC ile karşılaştırma yapmadım bırakın xperia yada aypon 4si galaxy s2 yada Note bile HTC sensation XL ın eline su dökemez heleki ONE X o işin sonu olacak

onursumer
09-04-2012, 21:02
%90 one x alıcam ben ama pil omru konusunda şuphelerim var sadece 1800 lik pille sanırım yoğun kullanımda akşamı zor gorur :)

mmustu abi sendende haber bekliyorum :D

mmustu
09-04-2012, 21:04
onur şöyle diyim bizim büyük patron 1 haftadır uzak doğuda bugün alışverişe başladı 850 bin dolarrcık bırakıp gelecek sen aklımdasın :D

onursumer
09-04-2012, 21:06
onur şöyle diyim bizim büyük patron 1 haftadır uzak doğuda bugün alışverişe başladı 850 bin dolarrcık bırakıp gelecek sen aklımdasın :D

yakın zamanda gelirse super olur haziranda kuzen ingilterden gelicek orda sordum tl ye çevirinde 1390tl ye falan geliyor en son çare ona getirticem:D

bide 6700 classic gold edition lazım bana ya en parlak kro olanından :D

JapanVsGermany
09-04-2012, 21:16
abim ve 2 ablam bir de abimin hanımına babam 4 tane XPERIA ARC S aldı, yemin ediyorum 4 tanesini bir tane iphone 4s e değişmem...

kasa çok dandik, cebinde taşırsan kırılır o kadar, gerisi teferruat zaten o dakikadan sonra...

bilalMW
09-04-2012, 21:21
xperia S tercih ederdim.

Schumi
09-04-2012, 21:25
Motorola Droid RAZR ve RAZR MAXX geliyor Türkiye'ye. Ben MAXX'i bekliyorum. :)

Smt_Krblt
09-04-2012, 21:28
piyasası olmayan telefonlar kullanmanın ne gibi artıları eksileri olur en çok kafama takılan soru bu, sonuçta ıphone'u alması rahat satması rahat aksesuar bulması rahat ama xperia ?

mmustu
09-04-2012, 21:33
valla biraderim yanımda telefoncudur kendisi

aypon için artık miyadı doldu diyor :D son 2 haftada 4 ve 4s olmak üzere 13 tane cihaz gelmiş 2.el den yerlerine HTC ve samsung alınmış

Low-Rider
09-04-2012, 21:38
piyasası olmayan telefonlar kullanmanın ne gibi artıları eksileri olur en çok kafama takılan soru bu, sonuçta ıphone'u alması rahat satması rahat aksesuar bulması rahat ama xperia ?

her telefon için her aksesuar çıkıyor artık

mesela ne aksesuar almak istersin olmamasından korkuyorsun?

phoenixs
09-04-2012, 21:52
4ever iphone :) kulanan bilir

Smt_Krblt
09-04-2012, 22:02
her telefon için her aksesuar çıkıyor artık

mesela ne aksesuar almak istersin olmamasından korkuyorsun?

4s in ayda bir kalıbını değiştirebilirim mesela, ekran koruyucu bir kalıp alabilirim parkta cafede yedek bataryayı altına takıp şarj edebilirim. bunlar ilk akla gelenler ama xperia da bunun gibi şeyler yapabiliceğimi sanmıyorum

AEAlmas
09-04-2012, 22:11
Google galaxy nexus veya htc ye bak ama galaxy cok iyi yuz tanima ozelligi ile kilidi aciliyor fln ice sandwich olayi var galaxys2 var suan ama google galaxy nexusa bakacam

Low-Rider
09-04-2012, 22:13
4s in ayda bir kalıbını değiştirebilirim mesela, ekran koruyucu bir kalıp alabilirim parkta cafede yedek bataryayı altına takıp şarj edebilirim. bunlar ilk akla gelenler ama xperia da bunun gibi şeyler yapabiliceğimi sanmıyorum

iphone dışında ki telefonlarda alttan takılan kaba batarya yerine yedek pil taşırsın daha güzel olur:)

kılıf durumunu bilemiyorum ama illa ki xperia s içinde onlarca model çıkacaktır.

iphone yapı itibari ve popülerliği sebebiyle binlerce çeşit var tabi

AEAlmas
09-04-2012, 22:15
Ve zaten islemci temini samsung yapiyor iphone 4 un ve bunun disinda teatlerde iphone 4 s i geride birakiyor galaxy nexus

ugurtiftik
09-04-2012, 22:27
kesinlikle iphone tabi ki, en az 5 katı fazla uygulama var ve her zaman daha stabil çalışıyorlar...
4 ve 4s i htc vs. ile takas yapanlar iphone'u tam kullanabildiklerini sanmıyorum. ben 3 gs'i bile 5 htc or arc s'e değişmem. boş konuşmuyorum hepsini kullandım. birçok uygulama kıyasladım ama iphone kadar stabil çalışmıyor android de

İug
09-04-2012, 22:38
Özellikleri açısından bir şey demeyeceğim fakat xperia s'in tasarımı mükemmel. Eğer alırsanız beyazını alın bence.

SerkanKurt
10-04-2012, 07:55
ios kadar güzel bir işletim sistemi görmedim.

facia
10-04-2012, 08:53
Donanım olarak kaç çekirdek kullandığını bilmemekle birlikte ... Her hangi bir android cihaz infinity blade ayarında bir oyun çalıştırsın önce ondan sonra donanım kıyaslayalım.

Aynı mantık ps3 ile xbox360 arasında da var ps3 de 7 tane işlemci var ama ortak platform oyunlarda şapkadan tavşan çıkaramıyor. xbox 360 da gayet güzel iş görüyor...

Telefon piyasasında iş tamamen değişik donanım olarak android cihazlar çok hızlı ilerliyor ama bu kapasiteyi kullanabiliyorlar mı?

Oyun desen ios oyunları gibi oyunu yok android'in eee o zaman neden donanıma bu kadar para veriyoruz. masaüstlerini dah ahızlı geçsin diye mi? Ya da internete bağlarınken milisaniye daaha hızlı browsing yapsın diye mi?