PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bun Design Hakkında Düşünceleriniz?

burkaykalyon
10-04-2012, 09:31
Arkadaşlarım, abilerim öncelikle herkese selamlar. Yeni bir iş kurmak için sizin değerli fikirlerinize ihtiyacım var. Allah kısmet ederse önümüzdeki günlerde Bun Design'ın bir şubesini daha doğrusu standını açma niyetim var. Konuyu açma sebebim ise firma hakkında bir nevi araştırma yapmak. Yani sizce ürünleri nasıldır? Herhangi bir alışverişiniz oldu mu? Şikayetiniz, sıkıntınız var mıdır bu firma ile ilgili? Yer İstiklal Caddesi'ndeki Demirören AVM'de olacak kısmetse. Sizce iş yapar mı orada? Bu işe girilir mi? :soru:

Bunun gibi sorularım var. Yardımcı olabilir misiniz bana? Konu gereksiz görülürse silinebilir. Amacım sadece fikirlerinizi öğrenmek. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Bun Design nedir diyenlere:

BunDesign.com (http://www.bundesign.com/)

a.L.i
10-04-2012, 09:35
Her işte olduğu gibi bu işinde kaymağını ilk açanlar yedi. İş yapamazsın demiyorum ama millet doydu artık böyle enteresan şeylere.Çoğu AVM'de artık var bunların şubeleri. İnternet'te de çok fazla sayıda bu tarz ürün satan siteler var. İstiklal'de olması senin için artı tabiki.

Allah utandırmasın diyeyim, şimdiden hayırlı işler.

F.Dogan
10-04-2012, 09:35
her gördüğümde bi girer bakarım ben. tasarımları ilgi çekici ürünler var. kendi bütçeme göre fiyatları biraz pahalı geldiğinden alışveriş çok yapmasamda her seferinde almak istediğim seyler çıkar. kalitesi de iyidir ürünlerin.

cagri-35
10-04-2012, 09:37
Neymiş o diye açtım linki hatırladım burada hangisi hatırlamıyorum ama bir avm de görmüştüm bende. Yalnız benim gördüğüm ki sitesindede var yok o yılın en iyi babası oscar ödülü vs. olsun başka ürünler olsun piyasdakilere göre biraz pahalı kalıyor. Zaten her yerdede var o sebeple bazı ürünlerin bir esprisi yok, hepsini bir arada toplaması belkide bir avantaj olabilir bilemiyorum. Benim gözlemim çok satış yapmadığı ve milletin herşeyi kurcaladıgıydı :) Sabırlı olmak lazım

Bol kazançlar.

burkaykalyon
10-04-2012, 09:39
Her işte olduğu gibi bu işinde kaymağını ilk açanlar yedi. İş yapamazsın demiyorum ama millet doydu artık böyle enteresan şeylere.Çoğu AVM'de artık var bunların şubeleri. İnternet'te de çok fazla sayıda bu tarz ürün satan siteler var. İstiklal'de olması senin için artı tabiki.

Allah utandırmasın diyeyim, şimdiden hayırlı işler.

değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim. işte ilk başta kafama takılan soru bu zaten. İstiklal'de bu tip ilginç ürünler satan bir kaç yer var ama bir marka adı altında bulunmuyor. Bu sebeple istiklal'i uygun görmüştüm bende.

burkaykalyon
10-04-2012, 09:42
ya avantaj olarak görecek olursak hemen hemen her hafta değişen ürün konsepti var. Haftada 2 olduğu da oluyor. dediklerinizde de haklısınız fiyatlar pahalı. çok teşekkür ederim fikirler için. başka fikri olan? :)

imprezaWRC
10-04-2012, 09:56
Moral bozmak gibi olmasın ama, her yer avm oldu; millet birşey almak için değil gezmek için avm'lere gidiyor.
Avm içindeki dükkanın kirasını yüksek olasılıkla cepten ödeyeceksin. Allah sabır versin.

burkaykalyon
10-04-2012, 10:01
bu dediğine kesinlikle katılıyorum. kira çok yüksek evet. 10m2 yere aldığım rakamı duysanız bi....

AhmetYılmaz
10-04-2012, 10:02
Cok konustuk bız ama yenı fıkırlerede ıhtıyac var. Hayırlısı olsun ne dıyelım. Ama buradakı yorumlara gore pek yapılacak ıs degıl...

burkaykalyon
10-04-2012, 10:06
Cok konustuk bız ama yenı fıkırlerede ıhtıyac var. Hayırlısı olsun ne dıyelım. Ama buradakı yorumlara gore pek yapılacak ıs degıl...

hayaller,planlar çöpe gider gibi duruyor sanki :D

AhmetYılmaz
10-04-2012, 10:08
Sıkıntı yok. Daha neler cıkar karsımıza :)

burkaykalyon
10-04-2012, 10:10
Sıkıntı yok. Daha neler cıkar karsımıza :)

dur bakalım başka fikirleri de olan vardır illaki diye düşünüyorum yani şahsen :)

drummer582
10-04-2012, 10:18
Guzel bi magaza ancak nezaman gitsem ayni urunler,artik neler oldugunu ezberledigim icin giresim gelmiyor...bu kategorideki baska magazalari tercih ediyorum.ama bahsettiginiz mevki cok iyi,is yapar diye dusunuyorum

burkaykalyon
10-04-2012, 10:32
yer iyi hoş evet ama kira baya iyi :) kısmet bakalım artık. teşekkür ederim yorumunuz için.

qwertynord
10-04-2012, 10:45
AVM işi sıkıntıdır ne bayramı olur ne tatil, 2008 nisanda açılan dükkanım bu güne kadar bir gün kapanmadı bir gün tatil olmadı gerisini sen düşün:) avm yönetimleri acımasızdır işine geldiği gibi hareket eder aman benim dükkan sahibim zarar edermi sıkıntı olurmu diye düşünmez zorda kalsın senin tarzında bi dükkan daha açar avm içinde hiçte utanmaz.. kiralar entresan benim 20 mt2 dükkanım var ödediğim kira 6 milyar bunun yanında o dükkan 10 da açılıp 10 da kapanıcak avm açıksa o dükkan orda açık kalıcak bunu unutma öle kafama göre kapatıyım çıkıyım yok olamaz o yüzden tekrar düşün derim..

burkaykalyon
10-04-2012, 10:52
AVM işi sıkıntıdır ne bayramı olur ne tatil, 2008 nisanda açılan dükkanım bu güne kadar bir gün kapanmadı bir gün tatil olmadı gerisini sen düşün:) avm yönetimleri acımasızdır işine geldiği gibi hareket eder aman benim dükkan sahibim zarar edermi sıkıntı olurmu diye düşünmez zorda kalsın senin tarzında bi dükkan daha açar avm içinde hiçte utanmaz.. kiralar entresan benim 20 mt2 dükkanım var ödediğim kira 6 milyar bunun yanında o dükkan 10 da açılıp 10 da kapanıcak avm açıksa o dükkan orda açık kalıcak bunu unutma öle kafama göre kapatıyım çıkıyım yok olamaz o yüzden tekrar düşün derim..

teşekkür ederim yorumların için. avm sıkıntılarını çok yakından biliyorum. 4 sene önce Marmaris Büfe Cevahir Şube'de Şube Sorumlusuydum. güneş görmüyordum desem yeridir. AVM'ler 10'da açılır 10'da kapanır ama bizim Büfe olduğu için 7-8 gibi iş başı yapıyorduk akşam 11'den önce çıkış yok. Göze aldım ben AVM zorluklarını ama işte firma hakkında araştırma yapıyorum biraz da.

burkaykalyon
10-04-2012, 11:59
Var mı başka fikri olan?

matthardy
10-04-2012, 12:54
bun desing evet çok dikkat cekici.
avm'de ne kadar iş yapar tartısılır.
fakat luzumsuz pahalı.
öyleki bu ve bunun gibi yaratıcı fikirleri satan tr'ye getiren asıl yer tophanedeki kanka shoptur.
taksimdede atlas pasajındada perakende dukkanları var.
ben bun desing'a değilde oraya giderdim taksimde böyle şeyler arasaydım.

bana sorarsan bun desing daha çok kanyon,istinye park gibi bi yerde elverişli olur.

burkaykalyon
10-04-2012, 13:07
bun desing evet çok dikkat cekici.
avm'de ne kadar iş yapar tartısılır.
fakat luzumsuz pahalı.
öyleki bu ve bunun gibi yaratıcı fikirleri satan tr'ye getiren asıl yer tophanedeki kanka shoptur.
taksimdede atlas pasajındada perakende dukkanları var.
ben bun desing'a değilde oraya giderdim taksimde böyle şeyler arasaydım.

bana sorarsan bun desing daha çok kanyon,istinye park gibi bi yerde elverişli olur.

yorumun için teşekkür ederim. kanka shop'u biliyorum. Fakat ürünler bun design'daki gibi değil. yani daha çok dekoratif şeyler ve ofis ürünleri vb....segment biraz farklı bence.bun design'da tasarım daha ön planda gibi geliyor bana. fiyat olarak ta bun design zaten meşhur :D şartlar ne gösterecek bakacaz artık....

SErhat.
10-04-2012, 13:11
İnsanlar avmlere gezmek için gidiyorlar. Sonrasında da çoğunluğu yemek yiyip dönüyor.

Ne bu "Bun Design" diye de girip baktım verdiğin linke ama çok ta ilgimi çekmedi ürünler.

He, bu tarz ürünleri direk ithal edip sen dükkanlara satabilirsen o zaman parayı kazanırsın işte..

burkaykalyon
10-04-2012, 13:20
İnsanlar avmlere gezmek için gidiyorlar. Sonrasında da çoğunluğu yemek yiyip dönüyor.

Ne bu "Bun Design" diye de girip baktım verdiğin linke ama çok ta ilgimi çekmedi ürünler.

He, bu tarz ürünleri direk ithal edip sen dükkanlara satabilirsen o zaman parayı kazanırsın işte..

maksat hediyelik eşya işte....anneler günü var önümüzde mesela.sonrasında babalar günü falan filan öyle gidiyor günler. Ben alış veriş yapmıştım 1-2 sefer. Bir sorun yaşamadım. Ürün sürekliliği var gibi geliyor bana. En azından ilk başlangıç için bu firmayı seçmiştim. Yurt dışından getirip satmak için daha pişmem lazım :D

mgnPower
10-04-2012, 14:15
sen her halukarda kafaya koymussun bunu. kendine gore secim yapmakda hata yaparsin. genele bakman lazim. arti olarak insanlara neyi ne kadara veririm diye dusunurken etrafinda bu tarz urunler satan markali markasiz bir cok magaza var istiklalde. sahsen ben geldigimde gezerken urunu almadan once gorebildigim bildigim tum dukkanlara souyorum fiyatlari pazarlik yapiyorum isime gelmezsede donup cikiyorum. para kazanmak icin degilde daha cok zevk olsun diye yapilabilecek bir is bence. karar senin para senin. AVMde 10m2 ye dunyanin kirasini odeyecegime adam gibi bir yerde dukkan acmak bana daha mantikli geliyor. kiyaslamak gibi olmasinda ankarada eryamanda vardi bizim evede cok yakindi gittigimizde ugrardik arar ara.bir ara 3 el degistirdi simdide kapandi gitti. gelen ancak kurcaliyordu cunku.

onursumer
10-04-2012, 14:20
bun desing gibi birçok alternatif firma var aslında farklı farklı avm lerde standları bulunan

avmlerde gozlemlediğim çok çok iş yapamadıkları yani iş yapıyorlar ama değmez diye düşünüyorum

senin düşüncenin tek avantajı istiklal caddesi gibi inanılmaz yoğun biryerde olması

avm den çok cadde mağazası sayılabilicek yoğunlukta olucağından iyi kotu iş yapıcaktır

burkaykalyon
10-04-2012, 14:29
sen her halukarda kafaya koymussun bunu. kendine gore secim yapmakda hata yaparsin. genele bakman lazim. arti olarak insanlara neyi ne kadara veririm diye dusunurken etrafinda bu tarz urunler satan markali markasiz bir cok magaza var istiklalde. sahsen ben geldigimde gezerken urunu almadan once gorebildigim bildigim tum dukkanlara souyorum fiyatlari pazarlik yapiyorum isime gelmezsede donup cikiyorum. para kazanmak icin degilde daha cok zevk olsun diye yapilabilecek bir is bence. karar senin para senin. AVMde 10m2 ye dunyanin kirasini odeyecegime adam gibi bir yerde dukkan acmak bana daha mantikli geliyor. kiyaslamak gibi olmasinda ankarada eryamanda vardi bizim evede cok yakindi gittigimizde ugrardik arar ara.bir ara 3 el degistirdi simdide kapandi gitti. gelen ancak kurcaliyordu cunku.

bun desing gibi birçok alternatif firma var aslında farklı farklı avm lerde standları bulunan

avmlerde gozlemlediğim çok çok iş yapamadıkları yani iş yapıyorlar ama değmez diye düşünüyorum

senin düşüncenin tek avantajı istiklal caddesi gibi inanılmaz yoğun biryerde olması

avm den çok cadde mağazası sayılabilicek yoğunlukta olucağından iyi kotu iş yapıcaktır

ya kafaya koydum gibi bir düşünce yok aslında :) önceden de dediğim gibi daha hiç birşey net değil. sadece avantajlardan ve dezavantajlardan bahsediyoruz. avantajı fazla gibi görüyordum ama bugün sizin yorumlarınızla farkettim ki dezavantaj daha fazlaymış :) herkese ayrı ayrı teşekkür ederim yorumlar için düşünceler için....

matthardy
10-04-2012, 15:31
yorumun için teşekkür ederim. kanka shop'u biliyorum. Fakat ürünler bun design'daki gibi değil. yani daha çok dekoratif şeyler ve ofis ürünleri vb....segment biraz farklı bence.bun design'da tasarım daha ön planda gibi geliyor bana. fiyat olarak ta bun design zaten meşhur :D şartlar ne gösterecek bakacaz artık....

sosyetik bi avm'de kesin iş yapar.

adını vermicem bir tanıdığım bir avm'nin otopark katına petshop açtı.

bütün galantor amcaların metreslerine kedi köpek kurba ne varsa 2000-3000€'ya çakıyorlar.
bir hafta sonra bu hayvanlara bakamayan metresler kedi köpek vs ne ise gelip dükkana bırakıyorlar.
tanıdık diyorki kusura bakmayın geri alamam alsamda paranızı veremem.
metreste lanet olsun al diyor zaten çantada galantorbank kredi kartı.

böyle 3-5 kere satılan köpek biliyorum ya :D
ve nası oluyorsa hep 4 aylık hiç büyümüyor.
eğitmişler gittiği evin içine edip 15 gün sonra bedelsiz bonservis ile kümesine geri dönüyor :D

petshop aç bi köpek zaten 10.000$ kiranı cıkartıyor.geriside misssssss kar :D

burkaykalyon
10-04-2012, 15:36
sosyetik bi avm'de kesin iş yapar.

adını vermicem bir tanıdığım bir avm'nin otopark katına petshop açtı.

bütün galantor amcaların metreslerine kedi köpek kurba ne varsa 2000-3000€'ya çakıyorlar.
bir hafta sonra bu hayvanlara bakamayan metresler kedi köpek vs ne ise gelip dükkana bırakıyorlar.
tanıdık diyorki kusura bakmayın geri alamam alsamda paranızı veremem.
metreste lanet olsun al diyor zaten çantada galantorbank kredi kartı.

böyle 3-5 kere satılan köpek biliyorum ya :D
ve nası oluyorsa hep 4 aylık hiç büyümüyor.
eğitmişler gittiği evin içine edip 15 gün sonra bedelsiz bonservis ile kümesine geri dönüyor :D

petshop aç bi köpek zaten 10.000$ kiranı cıkartıyor.geriside misssssss kar :D

temiz iş he :D şimdi böle konuşunca pet shoplara bi bakim. onu mu açsam napsam :soru: yok yok kesin iş kurmam lazım bi şekilde yoksa sonum iyi diil :D