PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : swift sport

Splendour
11-04-2012, 00:57
swift sportlar hakkında bilgisi olan varmıdır.merak ettiğim 2 şey kronik problem ve performans.fiyatına göre modelli ve hoş bir araç kafama baya yattı ama pek tutulmamış bilgi sahibi olamadım araştırmama ramen.gider olarak tatminkar olurmu? şimdiden teşekkürler.

kickbuttowski
11-04-2012, 04:15
4 ceker olmasi gerek yol tutusu cok iyi ama yakitta biraz musrif diye biliyorum cok ta giderli degil sanirim..

Safak
11-04-2012, 04:48
Swift sport 2 çeker, o ikiside önde...

Gider olarak... gidiyor, rollingde koşturulmaz ama şehir içinde her türlü muameleye gelir.

Çok güzel yol tutan, ESP si açıkken bile eğlenceli olabilmesi için geç devreye giren, spor koltuklu, ferah kullanımlı bir otomobil. Düzgün lastik ile kullanıldığında yola yapışıyormuş gibi bir hissi var.
Düzgün lastik kısmını özellikle siyah yazdım. Bu dünya üzerindeki bütün otomobiller için geçerli, 3-4 senelik gevremiş yada bitik lastikler ile hernagi otomobilin yol tutuşu hakkında fikir beyan etmek imkansız.

Ben Swift Sport'u sürdüğümde araç daha 1 aylık ve 6000km'deydi. Problemleri vs hakkında bilgim yok o yüzden.

Düşünenlerin yakından incelemesini öneririm. Bir hothatch ten fazla rahat ve ıvır zıvır beklemeyen birisi için ideal bir otomobil.

Vites geçişleri temiz ve hisli, frenleri de yeterlidir.

215km/s gibi 5. viteste kesiciye giriyor, kesicisi oldukça sarsıntılı, böbrek taşı sorunu olanlara önermem :D

Elden çıkarmakta yaşayacağınız sıkıntı sizin için sorun değilse, servisinden de sunacakları hizmetler konusunda bilgi alıp severek binebilirsiniz.

Yabancı birçok dergi, swift sport'un eğlenceli sürüşünü anlata nalata bitirememişti.
İnternette de testlerini bulup okur yada izlersiniz kolaylıkla.
Benim de herzaman tam puan vereceğim bir araçtır.

levent
11-04-2012, 05:42
Şafak yazmış gerekenleri, kısa şanzımanı ile şehir içinde çok eğlendirir ama uzun yolda kafa ütüleyebilir biraz eğer uzun yol yaparım diyorsanız.

Rollingte koşturmalık bi araç değil aynı şekilde bence de, virajlı dağ yolunda togue kavramında eğlenmelik bi araç bence tam olarak :)

MaNiSaLı
11-04-2012, 06:30
bu hangi model ve hangi yıl olanı . Bende takipteyim konuyu :)

Safak
11-04-2012, 13:29
virajlı dağ yolunda togue kavramında eğlenmelik bi araç bence tam olarak :)

Hayır şehir içinde makas atmalık, viraj yapmalık bir araç demek istedim, ne işimiz var dağda ormanda? ;)

http://www.resimler.tv/data/media/314/suzuki-swift-sport.jpg
Mal bu :D

Splendour
11-04-2012, 19:26
açıkçası amacım hem modelli hemde ara sıra muhabbetine rolling.çok şey beklemiyorum bir vti yada 106 gti gibi.ama performansı hala kafamda canlandıramadım.1050 kilo 125 hp bir araç.kısa bulsak ve filtre egsozla sizce.klasmanı ve rakipleri ne olur.teşekkürler yorumlarınız için.

onat
11-04-2012, 19:35
açıkçası amacım hem modelli hemde ara sıra muhabbetine rolling.çok şey beklemiyorum bir vti yada 106 gti gibi.ama performansı hala kafamda canlandıramadım.1050 kilo 125 hp bir araç.kısa bulsak ve filtre egsozla sizce.klasmanı ve rakipleri ne olur.teşekkürler yorumlarınız için.

bende bir ara düşünmüştüm ve youtube'ta gayet güzel videolara rastladım. özellikle bolt-on turbo veya sc ile 0.5 barlarda falan gayet zevkli binilir.

buda videosu. 1.30 dan sonra atraksion.

http://www.youtube.com/watch?v=Kl5HqGsO0ns&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=9ZnqJr3YSvw&feature=channel

http://www.youtube.com/watch?v=Lvmi4jKSNU8&feature=relmfu

Splendour
11-04-2012, 20:04
bende bir ara düşünmüştüm

seni caydıran ne oldu hocam

Kakus
11-04-2012, 20:23
Hayır şehir içinde makas atmalık, viraj yapmalık bir araç demek istedim, ne işimiz var dağda ormanda? ;)

Mal bu :D

Şafak abi, Levent'in de touge dediği dağ bayır değil yahu. ( Touge. hmmm. bayılırım. belirtmek istedim. :D ) Touge'da da makas atmak, viraj kasmak gibi disiplinler var. Yani çayır çimen ot bitki ağaç gelmesin dağda touge diyince. : ))

blackZS
11-04-2012, 20:54
İç dizaynı çok fazla kötü olan bir araç,performans olarak şehir içi gayet tatminkar =) 2. eli kesin sıkıntıdır..

ukku
11-04-2012, 20:56
Tam yazacaktım ki, Şafak yazmış zaten.
Keyiflidir. Güncel bir hothatch.
Yenisi 135 hp olmalı, aradaki farklar kolay yoldan kapanabilir gibi farklarsa, 10 hp artış güzel olur..

onat
11-04-2012, 20:57
seni caydıran ne oldu hocam

2.eli çok zayıf bir araç. olurda birgün satmak zorunda kalırsam sıkıntı olucağını düşündüm. birde tek kapı yani 125 lik olanı gereğinden fazla pahalı geldi. 4 kapı olanıda almak istemedim.

Safak
12-04-2012, 04:31
Ne 106 ile ne VTi ile yürür OEM hali, sanırım filtre eksoz ile de açılmaz o eksikler.
Bu aracın vaad ettikleri farklı. Handling, denge vs düşünen birisi memnun olabilir.

Şafak abi, Levent'in de touge dediği dağ bayır değil yahu. ( Touge. hmmm. bayılırım. belirtmek istedim. :D ) Touge'da da makas atmak, viraj kasmak gibi disiplinler var. Yani çayır çimen ot bitki ağaç gelmesin dağda touge diyince. : ))

Değişikmiş :D Araştıracağım :icon_tup:

Emir-Sb3R
12-04-2012, 10:47
şafak abi yazmış zaten , yenisini getirseler de alsam.. :)

mertacar
12-04-2012, 10:49
Bi ara o fiyat aralığında fiesta ST lerde vardı daha güçlü en azından, yol tutuşuda başarılı.

Emir-Sb3R
12-04-2012, 10:50
Bi ara o fiyat aralığında fiesta ST lerde vardı daha güçlü en azından, yol tutuşuda başarılı.

yok yok , sürüş olarak çok daha farklı swift..