PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stock Golf R 100-200 km/h

CanberkD
16-04-2012, 19:04
Bildiğiniz 2.0 stock oğlu stock Golf R (4 kapı ve sunroof lu)
Araçta downpipe,filtre,egzos,yazılım gibi hiçbir ekstra yoktur.
Denemeler iki kişi yapılmıştır.
-2.03 eğimde 15.493 yapmıştır.
Golf R ile 18.7 sec. yapan ve stock Golf R, 16 sec. YAPAMAZ diyenlere gelsin :heyoo::heyoo::heyoo:

Denemenin videosunu akşama paylaşırım.

http://f1204.hizliresim.com/w/j/4jl34.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://f1204.hizliresim.com/w/j/4jl2t.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

ghz_spr
17-04-2012, 18:59
Video ile guzelce sonuclanmis olur artik konu;)...

levent
17-04-2012, 19:01
Gayet güzel değerler bence maşallah valla, özellikle 4 çeker ve kilosunu unutmamak lazım :)

Trance-R
17-04-2012, 19:09
maşallah diyorum bende ,
stok olması ve bu derecelerde kendini belli etmesi , çok güzel ;)

tebrikler

ümitech
18-04-2012, 23:47
maşallahhhhhhhhh

Mertİ.
19-04-2012, 00:03
50.000 kmydi araba ole dediydin sanki

CanberkD
19-04-2012, 01:05
50.000 kmydi araba ole dediydin sanki

aynen kardeşim çok yardımın dokundu bu deneme için çok saol :)

AEAlmas
19-04-2012, 02:17
Olcum neyle yapildi drift box mi

CanberkD
19-04-2012, 02:23
Olcum neyle yapildi drift box mi

Aynen, drift box ile yapıldı. Yukarıdaki ayrıntılı dataları da yalnızca drift/performance box ile alabilirsiniz zaten.

AEAlmas
19-04-2012, 02:26
Masallah benimde boyle cihaz almam gerek acaba 2 el satan varmidir :D

CanberkD
19-04-2012, 02:29
Masallah benimde boyle cihaz almam gerek acaba 2 el satan varmidir :D

Satılıklar bölümünü takip edin, bazen satan olabiliyor yoksa getirtmeniz gerekebilir.

Kekuti*
19-04-2012, 08:33
Canberk, iddaa'yı kazandın mı peki :D

siparişi verdin mi ;)

F.Dogan
19-04-2012, 14:54
diğer golf R lara göre 2 sec aşağıda olmasını neye bağlıyorsunuz? yanlış anlamadıysam başka golf R lar 18 li saniyelerdeler.

doğru mu anlamışım?

suleymangunes
19-04-2012, 22:25
iddaa nooldu merak icindeyiz :D

CanberkD
20-04-2012, 01:21
diğer golf R lara göre 2 sec aşağıda olmasını neye bağlıyorsunuz? yanlış anlamadıysam başka golf R lar 18 li saniyelerdeler.

doğru mu anlamışım?

Bana soruyorsaniz, benim dusuncem Golf R'in agirliginin neticesinde egime karsi asiri hassas oldugunu dusunuyorum, hatta bu egimin 100-200 bandinin sonlarina dogru gelmesinin cok buyuk farklar doguracagi kanisindayim...

Golf R 255ps gucu ile 100-200 denerken 4wd olmasinina avantajini cok kullanamiyor ve Golf R ile 100-200 denemek, 4 kisi Scirocco R ile deneme yapmak gibi bu yuzden egim buyuk farklar yaratiyor...

Saniye konusunda ise, birakin Stock olmayi, Evotech olup'ta kadrandan sayinca 18sn yuruyen araclar dahi var...

R9GKpPkL7Ck

Ayrica Golf R'in 18sn olduguna dair DBN var mi ? Su an Golf R icin internette bulabileceginzi iki DBN'den biri yukarida, digeri ise 16.1 sn...

Canberk, iddaa'yı kazandın mı peki :-D

siparişi verdin mi ;)

iddaa nooldu merak icindeyiz :D

Rengine karar veremiyoruz, Murat abi ne renk aliyorsun simdi bana Golf R'i ?

Berk7767
20-04-2012, 01:47
kırmızı olsun canberk evotech kırmızısı:D:D

audilover
20-04-2012, 11:51
Ben konunun oncesini bilmiyorum ancak 15.43 banada cok hizli geldi aracin ilk sahibi sizmisniz?Daha once yazilim yapilmis olma sansi varmidir?Araca ait vcds logu varsa koyabilirmisiniz?
Tesekkurler.

Kekuti*
20-04-2012, 12:09
15.43 neden çok hızlı geliyor anlamıyorum ?

255 hp'lik 2.0 Turbolu aractan bahsediyoruz, neye göre hızlı geliyor size? banada yavaş geliyor mesela, daha hızlı olabileceğini düşünüyordum taa ki bu verilere kadar.. :)

4 çeker olmasının verdiği dezavantaj ve aktarma problemi sonuç olarak bu süre bence fena değil. TTS falan 1-1.5 saniye daha hızlıdır R'dan diye tahmin ediyorum :)

edit : hemde 2 kişiymiş :)

baser
20-04-2012, 12:27
Araçlar standart. 18 saniyelik bir arabanın ne kadar hızlı olduğu bence buradan çok aşikar.

2011.10.30_2003' Subaru Sti 100-200kmh 14,114sn 2011.10.30 CVK Sti 100-200km/h 14,114sn - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=AAglCdGnoiE)

2011.09.28_2009' Bmw E90 320d 100-200 kmh 33,05sn 2011.09.28 2009 Bmw E90 320d 100-200 km/h 33,05sn - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=RIMuES-FIVc)

2011.09.21_2011' Bmw X6 4.0d 100-200kmh 26,45sn 2011.09.21 2011 Bmw X6 4.0d Test - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=SZ-wYbHmOTg)

Boost Up
20-04-2012, 13:24
Hic 15-16 sec olur mu yaa:p

Koray Malkoc
20-04-2012, 19:16
Sizin koyduğunuz kadran videosuna baktım,sakın yanlış anlamayın ama gerçekten diğer golf R'lara göre hızlı yürüyor arabanız.***** konudan dolayı bende merak edip araştırdım hepsi 160'a kadar çok güzel yürüyor ama 160-170'den sonra ağırlaşıyor.Sizinki maşallah aynı boğulmadan yürüyor.Arabanızda fabrikasyon torpil var sanırım :).

ARP
23-04-2012, 08:23
Bu konu benim evo'ya döner.Sadece egsoz var dedim kimse ozamanlar inanmadı yazılım var dediler.Yazılım yaptım yazılım var diyenlerin hiçbirinden ses çıkmadı denemek için

arm
13-05-2012, 16:46
Sayın canberk , forumlarda dolaşırken sürekli size denk geliyorum ve şunları söylemek isterimki dünyada en çok kabul edilen hızlanma sitesinde bile ;

VW Golf R lap times and specs - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/cars/vw_golf_r.html) (270lik golfR)

+youtube da hızlanma videolarına bakarsak,

100-200 değeri 17sn nin üzerinde olduğu ve türkiyedeki kötü benzini ve EU'daki 270hp lik GolfR ları göz önünde bulundurursak (Türkiyedeki GolfR lar 255hp avrupadaki 270), sizin bu süreyi yapmanız çok zor. Üzgünüm ama size değil gördüklerime inanıyorum.

Madem yaptınız diye kabul edersek sizin GolfR diğerlerinden farklı.Bunu öncelikle kabul etmelisiniz.

Saygılar

CanberkD
13-05-2012, 17:58
Sayın canberk , forumlarda dolaşırken sürekli size denk geliyorum ve şunları söylemek isterimki dünyada en çok kabul edilen hızlanma sitesinde bile ;

VW Golf R lap times and specs - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/cars/vw_golf_r.html) (270lik golfR)

+youtube da hızlanma videolarına bakarsak,

100-200 değeri 17sn nin üzerinde olduğu ve türkiyedeki kötü benzini ve EU'daki 270hp lik GolfR ları göz önünde bulundurursak (Türkiyedeki GolfR lar 255hp avrupadaki 270), sizin bu süreyi yapmanız çok zor. Üzgünüm ama size değil gördüklerime inanıyorum.

Madem yaptınız diye kabul edersek sizin GolfR diğerlerinden farklı.Bunu öncelikle kabul etmelisiniz.

Saygılar

Oncelikle yorumunuz icin tesekkurler, ancak olctugum aracin diger golf r lardan daha hizli oldugunu kabul etmiyorum. Hatta daha gecen gun bir arkadasim aradi(golf r hizlanma konusu ile ilgili tartismalarimi bilen) ve arkadasinin stock golf r inin -1 kusur egimde iki kisi 15 kusur sn yaptigini herhangi bir tartisma olursa bu degerleri kullanabilecegimi belirtti.
Daha once de yazdigim uzere egim hizlanma suresi ustunde cok buyuk bir etkiye sahip. İnternetteki verilerle konusmak kolay sizde olcun bir tane golf r 18 saniye yapsin -2 kusur egimlerde o zaman konusalim hangsi olmasi gerekenden hizli hangisi yavas ...

Ayrica ben size almanyadan baska bir golf r in dbn verisi ile cok az egimde 16 sn yaptihini kanitlayabilirim ancak hic 18 sn lik golf r a denk gelmedim. 18 yapanlar hafiza kartini takmiyorlar :) o verdiginiz sitenin hangi kosullarda hangi egimde o sureleri yaptigini bilmiyorsunuz ve inaniyorsunuz ancak burada veriler ile belgelenmis bir sure var buna inanamiyorsunuz. Heralde benimde dbn koymadan 16 yaptim yada 18 yaptim bana inanicaksiniz diyip gecmem gerekiyor inanmaniz icin !

arm
13-05-2012, 19:24
Üzgünüm ama bende sizin ölçtüğünüz GolfR'ı, diğer golfRlardan farklı olduğunu düşünüyorum;

Daha once de yazdigim uzere egim hizlanma suresi ustunde cok buyuk bir etkiye sahip demişsin, %2'lik eğim 2-3 sec mı farkettiriyor diğer GolfR lardan? Bu sana göre mantıklıysa ona birşey diyemem tabi.

Belirttiğim sebepler; (Eudaki golfR(255-270)+Türkiyedeki benzin+2kişi demişsiniz hadi onada tamamız+sunroof(ekstra kilo demek)).

İncelediğim neredeyse bütün golfR'lar 17-18sec arasında değişen sürelere sahip(270). Senin iddaa ettiğin süre stock bir golfR için neredeyse imkansız(255). Açıkcası ben senin golfR'ında (seninse tabi) custom bir yazılım olduğunu düşünüyorum çünkü koyduğun videoda aracın 150 ile 200 arasında normal golfRlardan çok daha hızlı yürüyor. Bu yüzden aracın stock olmadığı görüşündeyim.

Yurtdışında takip ettiğim bütün forumlarda 100-200 verisi için belirttiğim süreler geçerli.Örneğini de verdiğim gibi, sen kullandığımız kalitesiz benzine rağmen 100-200ü daha kısa sürede bitirdiğini iddaa ediyorsun.

O zaman yurtdışındaki (EU) GolfR lar yavaş senin bahsettiğin golfR hızlı.

Slmcnsl
13-05-2012, 19:47
takip ediyorum.

CanberkD
13-05-2012, 20:28
Üzgünüm ama bende sizin ölçtüğünüz GolfR'ı, diğer golfRlardan farklı olduğunu düşünüyorum;

Daha once de yazdigim uzere egim hizlanma suresi ustunde cok buyuk bir etkiye sahip demişsin, %2'lik eğim 2-3 sec mı farkettiriyor diğer GolfR lardan? Bu sana göre mantıklıysa ona birşey diyemem tabi.

Belirttiğim sebepler; (Eudaki golfR(255-270)+Türkiyedeki benzin+2kişi demişsiniz hadi onada tamamız+sunroof(ekstra kilo demek)).

İncelediğim neredeyse bütün golfR'lar 17-18sec arasında değişen sürelere sahip(270). Senin iddaa ettiğin süre stock bir golfR için neredeyse imkansız(255). Açıkcası ben senin golfR'ında (seninse tabi) custom bir yazılım olduğunu düşünüyorum çünkü koyduğun videoda aracın 150 ile 200 arasında normal golfRlardan çok daha hızlı yürüyor. Bu yüzden aracın stock olmadığı görüşündeyim.

Yurtdışında takip ettiğim bütün forumlarda 100-200 verisi için belirttiğim süreler geçerli.Örneğini de verdiğim gibi, sen kullandığımız kalitesiz benzine rağmen 100-200ü daha kısa sürede bitirdiğini iddaa ediyorsun.

O zaman yurtdışındaki (EU) GolfR lar yavaş senin bahsettiğin golfR hızlı.

Öncelikle benim ölçtüğüm golf r ın diğerlerinden farklı olduğu kanısına varabilmen için birkaç tane golf r ölçüp hepsini 18 saniye aralığında çıkartman gerekir ki sen sadece internetten video izleyip veya sitelerdeki verilere bakıp konuşuyorsun. Hangisinde eğim var, dbn logu var ?

Yazılım ile bile 17 saniye yapan golf r var Türkiye de hemde onun da videosunu istermisin?

Boldladığım yer için konuşuyorum ilk sayfada screenshot var, -2.03 eğimde 15.493 yapan golf R; correction değerinde(0.0 eğim demektir bu!) 17.22 saniye yapacaktır yazıyor. Neredeyse 2 saniyeye yakın bir süre demek bu, ki birde bu arabayı yokuş yukarı ölç, o zaman 19 saniyeleri bile görürsünüz. Kafamdan atarak konuşmuyorum yazan rakamlar bunlar ! Mantıkla bir alakası yok !

255 hp 2.0lt turbo bir araç 18 saniye anca yapar diyorsunuz, stock type r 18 saniye yapıyor. 200 beygir ve aradaki tork farkına değinmek bile istemiyorum.

Neye göre imkansız golf R ın 15 saniye yapması ?

Araç benim bir arkadaşımındı bir iddia üzerine çıkıldı ve sonucu gördük.

Yurtdışında takip ettiğin forumlardan dbn eklermisin bana çok merak ediyorum ben hiç dbn bulamadım çünkü.(Almanyadaki bir tane hariç.)

arm
13-05-2012, 21:02
Sizin için internetten dbn bulamayacağım , gördüğüm şeye inanırım. Sizin araba -2 eğimde 15sec çeviremez demiyorum. Ama stock çeviremez.

Honda civic için buyrun bir link paylaşayım herkes görsün;

Honda Civic Type-R (FN2) lap times and specs - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/cars/honda_civic_type-r_fn2.html)

aradaki tork farkına değinmeden önce, kilosuna ben değineyim;

Boş ağırlık 1355kg.(typeR). - Boş ağırlık 1446 kg(GolfR) neyse konu bu değil,

Sen golfR hakkında çok bilgilisin, o yüzden birşey demiyorum, senin golfR hızlı izlediğimiz golfRlar yavaş durum ortada.

Auto-Top: VW Golf R Launch Control Acceleration 0-230 km/h - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=XK9ZWdxpdFw)

Sizin araba gerçekten hızlıymış görmüş olduk,konuyu daha fazla uzatmayalım teşekkürler

levent
13-05-2012, 21:23
Fastestlapsta belirtilen 0-100 , 0-200 verilerini birbirinden çıkararak mı hesaplıyorsunuz arm?

Bence olaya biraz yanal açılarınız kapalı şekilde yani bakmak istediğiniz biçimde bakıyorsunuz, internette bulduğunuz sitelerdeki test verileri de birbirini tutmayabilir, bunu da unutmamak lazım. Varsa bildiğiniz, bulduğunuz, incelediğiniz DBN, buraya koyarsınız. Bizler de inceleriz / tartışırız. Ama sizin yaptığınız olay ortaya resmen lafı atıp kaçmak, böyle bir şey iddia ediyorsunuz ve diyorsunuz ki "Sizin için internetten dbn bulamayacağım , gördüğüm şeye inanırım." .

CanberkD
13-05-2012, 21:29
Sizin için internetten dbn bulamayacağım , gördüğüm şeye inanırım. Sizin araba -2 eğimde 15sec çeviremez demiyorum. Ama stock çeviremez.

Honda civic için buyrun bir link paylaşayım herkes görsün;

Honda Civic Type-R (FN2) lap times and specs - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/cars/honda_civic_type-r_fn2.html)

aradaki tork farkına değinmeden önce, kilosuna ben değineyim;

Boş ağırlık 1355kg.(typeR). - Boş ağırlık 1446 kg(GolfR) neyse konu bu değil,

Sen golfR hakkında çok bilgilisin, o yüzden birşey demiyorum, senin golfR hızlı izlediğimiz golfRlar yavaş durum ortada.

Auto-Top: VW Golf R Launch Control Acceleration 0-230 km/h - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=XK9ZWdxpdFw)

Sizin araba gerçekten hızlıymış görmüş olduk,konuyu daha fazla uzatmayalım teşekkürler

Size yazdıgım ilk mesajda belirttiğim gibi bu sadece benim ölçtüğüm araba ve süresi değil, arkadaşımda başka bir golf r ölçtü ve o da 15 küsürleri çıkartıyor.

STOCK olarak yapıyor her iki araçta bunları ! Benim ölçtüğüm araba hakkında yorum yapıyorsun ancak hiç bir dayanağın yok ama en sonunda ölçtüğün araba hızlı deyip kaçmaya çalışıyorsun :) komik olma...

aradaki 55 hp ve 150 nm tork gibi aşırı büyük bir farktan bahsediyoruz. Pardon dsg farkını unuttum onu da ekle :) bunlar 100 kg lik farkı çok rahat kapatır ve öne geçirir emin olabilirsin.

Sana eğimin ne kadar fark yarattığını ispatladım ama hala körü körüne kendini savunmaya çalışıyorsun. Üstelik elinde hiçbir data yok :D

Eklediğin videodaki eğim ne biliyor musun? Birsürü forum okuyordun yazsana bi dbn eklesinler bakalım? Çok iddia ediyorsun ama senin için uğraşamam diyorsun. Kanıtlanmış süre budur !

Ölçersin yada gider okudugun forumlardan dbn istersin bulursun onu koyarsın buraya konuşuruz o zaman böyle boş düşüncelerle gelip de 15 yapamaz yazma...

Benim için bulma zaten dbn i kendin için bul çünkü şuan yaptığın aynı levent arkadaşımızın da yazdığı gibi lafı atıp kaçmak :D

edit:koyduğun videoya hiç değinmiyorum bile, iş videolardan süre ölçmeye kaldıysa vay halimize...

arm
13-05-2012, 21:42
Benim laf atıp kaçtığım falan yok kimse yanlış anlamasın ve üstüne alınmasın. Benim düşüncem bu yönde ve hala da öyle..

İnternette kendi çapımda araştırma yaptım ve sizin kadar hızlı giden R görmedim. Bunu demek istiyorum, videolarla olacak iş değil diyorsunuz kendiniz video paylaşmışsınız, iyi bir izleyici rahatça kıyaslama yapabilir. Ben bunu yaptım. Görüşüm de bu yönde.

Sizin R 160 dan sonra rahatça 200ü vururken diğer R lar tıkanıyor. Demekki diğer R lar yavaş sizinki hızlı.Üstelik Almanyadaki R lar 270 beygir. Neyse konuyu uzatmayalım ! İyi gidiyor arabanız. Teşekkürler

arm
13-05-2012, 21:56
Fastestlapsta belirtilen 0-100 , 0-200 verilerini birbirinden çıkararak mı hesaplıyorsunuz arm?

Bence olaya biraz yanal açılarınız kapalı şekilde yani bakmak istediğiniz biçimde bakıyorsunuz, internette bulduğunuz sitelerdeki test verileri de birbirini tutmayabilir, bunu da unutmamak lazım. Varsa bildiğiniz, bulduğunuz, incelediğiniz DBN, buraya koyarsınız. Bizler de inceleriz / tartışırız. Ama sizin yaptığınız olay ortaya resmen lafı atıp kaçmak, böyle bir şey iddia ediyorsunuz ve diyorsunuz ki "Sizin için internetten dbn bulamayacağım , gördüğüm şeye inanırım." .

Fastestlapsta her değerleri 0 dan başlayarak yapıyorlar.0-200 değeri ortada 22.7sec diyor. Yoksa gaza mı basamamışlar anlamadım.. Stock golfR işte, konuyu uzatmak istemediğimden yazmayacaktım ama bu ölçtükleri araç 270hp bunuda bilmenizi isterim.Benim laf atıp kaçtığım falan yok bu konu böyle uzaar ve gider, ben uzayıp gitmemesi taraftarıyım.

BlackEmperor
13-05-2012, 22:01
100-200 ölçümü 100 den basarak mı başlanır yoksa 70 --80 gibi basarak mı başlanır? ben 100 de sabit hız giderken basark başlanır gibime geliyor?

CanberkD
13-05-2012, 22:05
Benim laf atıp kaçtığım falan yok kimse yanlış anlamasın ve üstüne alınmasın. Benim düşüncem bu yönde ve hala da öyle..

İnternette kendi çapımda araştırma yaptım ve sizin kadar hızlı giden R görmedim. Bunu demek istiyorum, videolarla olacak iş değil diyorsunuz kendiniz video paylaşmışsınız, iyi bir izleyici rahatça kıyaslama yapabilir. Ben bunu yaptım. Görüşüm de bu yönde.

Sizin R 160 dan sonra rahatça 200ü vururken diğer R lar tıkanıyor. Demekki diğer R lar yavaş sizinki hızlı.Üstelik Almanyadaki R lar 270 beygir. Neyse konuyu uzatmayalım ! İyi gidiyor arabanız. Teşekkürler

Bakın ben o arabayı 0.0 eğimli bir yerde ölçsem 17 küsür saniye çıkıcaktı ve 160 dan sonraki hızlanması da bu şekilde olmayacaktı. Ancak sizin o inanmak istemediğiniz eğim bu farkı yaratıyor ! aracın diğer golf r lardan bir fazlası yada eksiği yok.

Ben videoyu araç içinde iki kişi olduğu belli olsun diye paylaştım...

Siz sadece izledikleriniz üzerinden konuşuyorsunuz bende birsürü data var...
Alın size almanyadan bir Golf R, tamamen stock hatta bunun eğimi de 0 a çok yakın... ve süre 16.3 saniye.

100-200 - Motorentechnik / Auspuffanlagen - Die VW .:R Community (http://www.meinr.com/golf-6-r-forum/motorentechnik-auspuffanlagen/1987-100-200/#post33977)

Bu forumu da okuyor muydunuz :)

CanberkD
13-05-2012, 22:09
100-200 ölçümü 100 den basarak mı başlanır yoksa 70 --80 gibi basarak mı başlanır? ben 100 de sabit hız giderken basark başlanır gibime geliyor?

70-80 gibi basarsınız, yani aşağıdan ivmenizi alarak gelirsiniz. 100 ve 200 km aralığını kendisi kesip ekrana yansıtır dbox. Kendi ekranında eğimi göremezsiniz. Dataları bilgisayara atıp bakmanız gerek...

arm
13-05-2012, 22:09
Bakın ben o arabayı 0.0 eğimli bir yerde ölçsem 17 küsür saniye çıkıcaktı ve 160 dan sonraki hızlanması da bu şekilde olmayacaktı. Ancak sizin o inanmak istemediğiniz eğim bu farkı yaratıyor ! aracın diğer golf r lardan bir fazlası yada eksiği yok.

Ben videoyu araç içinde iki kişi olduğu belli olsun diye paylaştım...

Siz sadece izledikleriniz üzerinden konuşuyorsunuz bende birsürü data var...
Alın size almanyadan bir Golf R, tamamen stock hatta bunun eğimi de 0 a çok yakın... ve süre 16.3 saniye.

100-200 - Motorentechnik / Auspuffanlagen - Die VW .:R Community (http://www.meinr.com/golf-6-r-forum/motorentechnik-auspuffanlagen/1987-100-200/#post33977)

Bu forumu da okuyor muydunuz :)

Evet okuyorum, o golfR 270 beygir, sizinki 255. +Benzin kalitesini ve tek kişi olduğunu düşünürsek normal bir süre değilmi? Sizin değere yaklaşmış ama :) ..

fangio
13-05-2012, 22:16

sen istediğin hızdan basarsın. İstersen sıfırdan kalkarsın. Sonra hafıza kartını bilgisayara takıp istediğin hız aralığındaki değerleri görürsün. Eğim, geçilen mesafe, altitude, avg. G, peak G, ve tabii ki süreler vs. görebiliyorsun.

CanberkD
13-05-2012, 22:22
Evet okuyorum, o golfR 270 beygir, sizinki 255. +Benzin kalitesini ve tek kişi olduğunu düşünürsek normal bir süre değilmi? Sizin değere yaklaşmış ama :) ..

evet süre gayet normal :) siz 16 ların anormalliğinden bahsediyordunuz...
Kaldıki bu araba 0 küsür eğimde 16.122 yapıyor. Biraz daha eğim olsa düşük 15 leri rahatlıkla görecektir.

15 beygir mi 2 saniye kazandırdı sizce o arabaya :D

tek kişi olduğunu nereden çıkardınız?

Benzin farkına inanmıyorum adam e85 yada 116 oktan kullanmıyor sonuçta. Ki kullansada çok birsey değişmez arabalar stock. Belli bir harita dışına cıkamaz.

levent
13-05-2012, 22:26
Fastestlapsta her değerleri 0 dan başlayarak yapıyorlar.0-200 değeri ortada 22.7sec diyor. Yoksa gaza mı basamamışlar anlamadım.. Stock golfR işte, konuyu uzatmak istemediğimden yazmayacaktım ama bu ölçtükleri araç 270hp bunuda bilmenizi isterim.Benim laf atıp kaçtığım falan yok bu konu böyle uzaar ve gider, ben uzayıp gitmemesi taraftarıyım.

Kaçmıyorsanız eğer, nette bulduğunuz diğer DBN'leri bekliyoruz sizden ;) 270hp olduğunu da biliyorum, o konuda sıkıntı yok. :)

0 - 100 kph 5.2 s
0 - 200 kph 22.7 s

Buradan yola çıkarsak 100-200 = 17.5 sn eder, basit ilkokul 2. sınıf matematiği ile rahatça hesaplanabilir bu.

Canberk de demiş ki;

Boldladığım yer için konuşuyorum ilk sayfada screenshot var, -2.03 eğimde 15.493 yapan golf R; correction değerinde(0.0 eğim demektir bu!) 17.22 saniye yapacaktır yazıyor.

Uzun lafın kısası doğrulanmış süre ölçümünde 100-200 17.22sn çıkar demiş yalan makinası a.k.a pbox, e fastestlaps sitesindeki verilere göre de 17.5 sn çıkıyor, e 0.28 sn fark aynı banttan peş peşe çıkan iki araç arasında olabilecek bi farktır. Rodaj vs bir sürü etken de var buna etki eden. Test araçları genelde pek öyle rodaj vs yapılmış olmuyor eğer araştıran biriyseniz az çok bilirsiniz bunu :) Youtube da motorsport (http://www.youtube.com/user/MagazineMotorsport?feature=watch) kanalında bolca video izlerseniz 300 km deki araca bile hızlanma, top speed denediklerini görürsünüz, bu da kısmen de olsa dediğimi kanıtlar nitelikte.

CanberkD
13-05-2012, 22:28
Kaçmıyorsanız eğer, nette bulduğunuz diğer DBN'leri bekliyoruz sizden ;) 270hp olduğunu da biliyorum, o konuda sıkıntı yok. :)

0 - 100 kph 5.2 s
0 - 200 kph 22.7 s

Buradan yola çıkarsak 100-200 = 17.5 sn eder, basit ilkokul 2. sınıf matematiği ile rahatça hesaplanabilir bu.

Canberk de demiş ki;

Uzun lafın kısası doğrulanmış süre ölçümünde 100-200 17.22sn çıkar demiş yalan makinası a.k.a pbox, e fastestlaps sitesindeki verilere göre de 17.5 sn çıkıyor, e 0.28 sn fark aynı banttan peş peşe çıkan iki araç arasında olabilecek bi farktır. Rodaj vs bir sürü etken de var buna etki eden. Test araçları genelde pek öyle rodaj vs yapılmış olmuyor eğer araştıran biriyseniz az çok bilirsiniz bunu :) Youtube da motorsport (http://www.youtube.com/user/MagazineMotorsport?feature=watch) kanalında bolca video izlerseniz 300 km deki araca bile hızlanma, top speed denediklerini görürsünüz, bu da kısmen de olsa dediğimi kanıtlar nitelikte.

Beni anlayan birini görmek sevindirici :) teşekkürler...

arm
13-05-2012, 22:37
evet süre gayet normal :) siz 16 ların anormalliğinden bahsediyordunuz...
Kaldıki bu araba 0 küsür eğimde 16.122 yapıyor. Biraz daha eğim olsa düşük 15 leri rahatlıkla görecektir.

15 beygir mi 2 saniye kazandırdı sizce o arabaya :D

tek kişi olduğunu nereden çıkardınız?

Benzin farkına inanmıyorum adam e85 yada 116 oktan kullanmıyor sonuçta. Ki kullansada çok birsey değişmez arabalar stock. Belli bir harita dışına cıkamaz.

Tek kişi olduğunu sadece tahmin ettim bu süreleri araçta 4 kişi buluyorsa helal olsun,
Ve gerçekten Almanyadaki benzinlerle Türkiyedekilerin farkına inanmadığını söyleyen duyduğum tek kişisiniz.

Ayrıca +15 beygiri hiç küçümsememek lazım bence, peki diğer golfR lar için ne diyorsunuz?17-18 sec çevirenleri ? Hep eğim mi bu işin sorunu ?

arm
13-05-2012, 22:47

0 - 100 kph 5.2 s
0 - 200 kph 22.7 s

Canberk de demiş ki;

basit ilkokul hesaplamanız için teşekkür ederim , içimiz rahatladı. 270hp lik golfR 17,5 sec çeviriyor , 255hp lik+2kişilik golfR (artık türkiyedeki benzine birşey demiyorum çünkü aramızda kaliteli bulanlar var) %-2 eğim sayesinde 15 sec larda dolaşıyor.

270 lik golfR ile 255 lik arasında hiç mi fark yok ,yapmayın.

levent
13-05-2012, 23:16
basit ilkokul hesaplamanız için teşekkür ederim , içimiz rahatladı. 270hp lik golfR 17,5 sec çeviriyor , 255hp lik+2kişilik golfR (artık türkiyedeki benzine birşey demiyorum çünkü aramızda kaliteli bulanlar var) %-2 eğim sayesinde 15 sec larda dolaşıyor.

270 lik golfR ile 255 lik arasında hiç mi fark yok ,yapmayın.

Rica ederim de hala anlayamamışsınız demek istenilen ana düşünceyi :) %-2 diyorsunuz bakın, %0 eğimdeki değerini de gösteriyor pbox size, onu da yazdı Canberk, ki bende tekrarladım. 17.22 sn.

Güçsel fark olabilir ancak muhtemelen iki aracında dyno üzerinde güç bandı çizgisinin altında kalan alan aynıdır. E önemli olan da bu zaten yol üzerindeki durumda. ;)

Ağırlık farkını ise eşitleyebilecek birçok etken var göz önüne almadığınız, yoldaki sürtünme, yakıt durumu, stepne / tamir kiti oluşu, çok hafif rüzgar gibi..:icon_tup:

burakusta
13-05-2012, 23:34
Nasıl emin olucaz STOCK olduğuna ?

ef186
13-05-2012, 23:47
Yalan makinasi = DBN

DBN dosyasi olan degerler disinda mahmut yada hans yada helmut farketmez benim gozumde hepsi armut degerli dostlar ...

Buyrunuz
A kisi derki iddam bu DBN bu .
B kisi derki iddam bu Hans abi boyle dedi ...

Rica ediyorum bosa zamanimizi harcamayin var ise ispati koyun yok ise olcun edin koyun yada sayfa sayfa yazipta bosuna insanlarin gozunu yormayin ...

kelalper
14-05-2012, 10:01
ben size isterseniz video ile 3 saniyede 100-200 yapan golf R da yapabilirim aynı arabayı 20 saniye de de çıkarabilirim. Videodan izleme ile dbn verilerine karşı kıyaslama yapan insan kusura bakmasın hiç bir şeyden anlamıyordur. Amatör kameraların hiç biri reel zamanda ölçüm yapmaz. Saniye başına 0.1 saniye hata ile çekim yapsa 17 saniyelik arabada fark 1.7 saniye olur ki o 0.1 saniyelik farkı sizin gözünüz algılayamaz. Bu farkı da kameranın işlemcisi charge durumu hatta ve hatta sıcaklık etkiler. Ayrıca ve ayrıca arabaların performans durumu her zaman aynı değildir test yapılan sıcaklık nem ve yükseklik arabaların performansını çok etkilerler. Canberklerin denediği hava sıcaklığı ile sizin izlediğiniz videolardaki hava sıcaklığı aynı olmayabilir. Bunların dışında arabalar üzerindeki lastikler ve asfalt durumuda bu performansı etkileyen öğelerden sadece bazılarıdır.

Ayrıca her zaman gözünüzle gördüğünüze inanmayın gözleriniz sizi yanıltabilir.
http://f1205.hizliresim.com/x/g/5uv3n.jpg

arm
14-05-2012, 18:52
ben size isterseniz video ile 3 saniyede 100-200 yapan golf R da yapabilirim aynı arabayı 20 saniye de de çıkarabilirim. Videodan izleme ile dbn verilerine karşı kıyaslama yapan insan kusura bakmasın hiç bir şeyden anlamıyordur. Amatör kameraların hiç biri reel zamanda ölçüm yapmaz. Saniye başına 0.1 saniye hata ile çekim yapsa 17 saniyelik arabada fark 1.7 saniye olur ki o 0.1 saniyelik farkı sizin gözünüz algılayamaz. Bu farkı da kameranın işlemcisi charge durumu hatta ve hatta sıcaklık etkiler. Ayrıca ve ayrıca arabaların performans durumu her zaman aynı değildir test yapılan sıcaklık nem ve yükseklik arabaların performansını çok etkilerler. Canberklerin denediği hava sıcaklığı ile sizin izlediğiniz videolardaki hava sıcaklığı aynı olmayabilir. Bunların dışında arabalar üzerindeki lastikler ve asfalt durumuda bu performansı etkileyen öğelerden sadece bazılarıdır.

Ayrıca her zaman gözünüzle gördüğünüze inanmayın gözleriniz sizi yanıltabilir.
http://f1205.hizliresim.com/x/g/5uv3n.jpg

Çok haklısınız ,

Madem öyle, bende paintten Canberk'in koymuş olduğu bu resmi değiştirebilirim, istediğim gibi oynama yapabilirim, sizin dediğinizle aynı mantık !!

Ayrıca kameranın saniye başı hata yapması diye birşey olamaz başında ve sonunda hata yapar oda milisaniye olur, eğer nokia3310 a kamera koyulmamışsa..
golfR'ın stock olduğuna nasıl inanabilirim? Nem sıcaklık asfastın yapısı her araba için geçerli!! Böyle şeyleremi takılıcaz artık , neden kimse 255lik ile 270 lik golfR arasındaki farktan bahsetmiyor ?Almanyada 270lik R ile 16sec in altına girememiş adam az once canberk yolladı, onlar 270 lik R , Neden Canberkin dediği golfR yazılımlı araçlar gibi yürüyor? -2 lik eğimle olacak iş değil bunlar, yapmayın..Ben buna inaniyorum,

Herkes kendi gördüğü ve bildiğiyle kalsın dahada konu uzamasın lütfen ,

senna
14-05-2012, 19:17
Çok haklısınız ,

Madem öyle, bende paintten Canberk'in koymuş olduğu bu resmi değiştirebilirim, istediğim gibi oynama yapabilirim, sizin dediğinizle aynı mantık !!

Ayrıca kameranın saniye başı hata yapması diye birşey olamaz başında ve sonunda hata yapar oda milisaniye olur, eğer nokia3310 a kamera koyulmamışsa..
golfR'ın stock olduğuna nasıl inanabilirim? Nem sıcaklık asfastın yapısı her araba için geçerli!! Böyle şeyleremi takılıcaz artık , neden kimse 255lik ile 270 lik golfR arasındaki farktan bahsetmiyor ?Almanyada 270lik R ile 16sec in altına girememiş adam az once canberk yolladı, onlar 270 lik R , Neden Canberkin dediği golfR yazılımlı araçlar gibi yürüyor? -2 lik eğimle olacak iş değil bunlar, yapmayın..Ben buna inaniyorum,

bence de stock değildir torpidonun altında 15 shotlık nos vardır:) fren merkezinden veriyorlardır motora

arm
14-05-2012, 19:24
bence de stock değildir torpidonun altında 15 shotlık nos vardır:) fren merkezinden veriyorlardır motora

Siz sistemi iyi biliyorsunuz galiba , kendiniz modladınız heralde R'ı, ama 15 shot az olmamışmı ? Gerekirse takviye yaparız..

kelalper
14-05-2012, 19:38
ooof tamam haklısın hepimiz yalan söylüyoruz tek sen doğruyu biliyorsun. Golf R ın ne olduğundan haberin yok yazılımla ne dereceler çıkarabildiği ap açık ortadayken biz arabaya yarım yamalak bir yazılım yaptık dereceyi öyle çıkardık. Akıl var mantık var düzgün yazılımla 12 saniye kovalayacak arabayı neden 15 saniyede koşturalım.

arm
14-05-2012, 19:42
ooof tamam haklısın hepimiz yalan söylüyoruz tek sen doğruyu biliyorsun. Golf R ın ne olduğundan haberin yok yazılımla ne dereceler çıkarabildiği ap açık ortadayken biz arabaya yarım yamalak bir yazılım yaptık dereceyi öyle çıkardık. Akıl var mantık var düzgün yazılımla 12 saniye kovalayacak arabayı neden 15 saniyede koşturalım.

GolfR'ın ne olduğundan haberin yok derken açarmısınız biraz burayı anlamadım da..

Madem 15sec çevirmiş bu golfR , neden 270lik R lar 17ec in üstünde çeviriyor. Tek bir soru soruyorum. Siz çok biliyorsunuz ya Rlardan çok anlıyormuşsunuz ya ben yalan söylüyormuşum ya buyrun akıl var mantık var söyleyin bilelim.

VW Golf R lap times and specs - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/cars/vw_golf_r.html)

senna
14-05-2012, 20:13
Siz sistemi iyi biliyorsunuz galiba , kendiniz modladınız heralde R'ı, ama 15 shot az olmamışmı ? Gerekirse takviye yaparız..

tabiiki fake işleri genelde biz yaparız paintte grafikle oynayabiliyoruz ama nos yapalım dediler nos yaptık kısmet işte:) 15 yetiyor saol takviye istenirse bulurlar seni:)

kelalper
14-05-2012, 21:54
Arkadasim kit misin anlama zorlugu mu cekiyorsun. Orada gordugun testte hava 40 derece ise canberkler test ederken hava 1 derece ise sence performans farki olmaz mi. Ayrica buyur testlerde maks hiz olarak arabalara atiyorum 210 km yazarlar ama nedense butun arabalar o hizlarin uzerine cikarlar. Her arabada kadran hatasi olabilir. Test edilen araba cok fazla zorlanmis ve isinmis olabilir. Sonucta hic bir araba standart kosullar altinda test edilmiyor. Zaten bunun icin bir iso - bs ya da din standarti yok. Su standartlar altinda test edeceksin diye bir kural yok. Ama sen anlamak istemiyorsun bosver.

CanberkD
14-05-2012, 21:55
Çok haklısınız ,

İstersen sana atiyim dbn logunu bak bakalım değişme varmı yokmu ? Dünyada ivmelenme verilerinde kabul edilen datalar topluluğudur DBN ! Resim değil o !

-2 lik eğimle 15.5 ve 0 eğimde 17 küsür olucağını sana çok net gösteriyor o RESİMLER ! Sen bize inanma git bi golf r bul, dbox nı al hafıza kartını tak ölç burda yayınla sonra tartışalım ...

Herkes anladı ama sen hala direniyorsun anlamamak için :soru:

kelalper
14-05-2012, 22:00
Biz sana yalan soyluyorsun demedik ki okuduklarini da anlamiyorsun. Biz sana test kosullarindan farklilik olabilir diyoruz sen hayir sizin arabanizda biseyler var yalan soyluyorsunuz diyorsun. Biz senin soylediklerine inaniyoruz ama sen inatla bizim soylediklerimize inanmiyorsun bizi yalanci durumuna dusurmeye calisiyorsun. Sana acik acik soruyorum stock golf R iyi bir yazilimla 12 saniye kosabilecekken etrafimizda bu kadar en iyi yazilimcilar varken neden arabaya 15 saniyede kosturacak yazilim yaptiralim. Bana bunun mantikli aciklamasini soyler misin? Bana de ki su su sebeplerden dolayi arabanizi actirmamissinizdir diye sebep soyle.

cKatmer
14-05-2012, 22:36
Bu konu Ankara'daki LM evo muhabbetine döner demedi demeyin :)

Yani çok merak ettim sormam lazım ;
Canberk ayıp değil mi ? DBN yi paintten değiştiriyosun :D :D :D

CanberkD
14-05-2012, 22:38
Bu konu Ankara'daki LM evo muhabbetine döner demedi demeyin :)

Yani çok merak ettim sormam lazım ;
Canberk ayıp değil mi ? DBN yi paintten değiştiriyosun :D :D :D

aynen kardeşim birazdan 10 sec lik stock golf r yapıyorum paintte, hazır olun hepinizi kandırıcam :D

fangio
14-05-2012, 22:52
fastestlaps.com bu işte mihenk taşımı dır? Neden sürekli o sayfadaki süreler veriliyor. Misal o sayfada golf gt nin 0-100 hızlanma süresi 7.2 sn :D katalog değeri 7.9 sn. benim 2.viteste tek kişi 7200rpm çevirerek yaptığım derece 7.6sn hadi olsun olsun. 7.5 sn. Olsun. Bu arada denemeyi yaptığım yerde 430m.de sadece kot 5m. Düşüyor. Yani o sayfada verilen her değeri Allah kelamıymıs gibi algılamaktan vazgeçmen naçizane tavsiyemdir.

fangio
14-05-2012, 22:56
ayrıca senin videosunu izlediğin R acaba o sırada kaç derede yağ sıcaklığı, EGT ve AIT ile 100-200 deniyor.

BoraÇİFTÇİ
15-05-2012, 00:20
Herkesin bir popisi var...

herkesin bir popisi vardır ! - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=xk5YfJOfbLI)

İzlemekte yarar var ...

arm
15-05-2012, 11:36
Şöyle toptan yazayım o zaman ,

Ben sizinle konuşurken hep "siz"li "biz" li konuştum, aynı saygıyı karşı taraftan da beklerim.

Ben kimseye yalancı demedim, sadece Stok R'ın diğer Stock R'lardan nefesli olduğunu ispatlamaya çalıştım.Eğer öyle değilse araçta diğerlerinden farklı bir mod oldugunu düşündüğümü söyledim.

Sorduğum sorular havada kalıyor ve verilen cevaplar alakasız yerlerden geliyor,öncelikle bunu belirteyim.

Arkadaşımız anlayamamışsın ana düşünceyi demiş, "%-2 diyorsunuz bakın, %0 eğimdeki değerini de gösteriyor pbox size, onu da yazdı Canberk, ki bende tekrarladım. 17.22 sn." demiş,

cevap olarak; Size mantıklı geliyormu %-2 eğimde aracın 2 sec farkettirmesi 100-200 hızlanmada?

Arkadaşımız demişki; "Akıl var mantık var düzgün yazılımla 12 saniye kovalayacak arabayı neden 15 saniyede koşturalım."

cevap olarak ;

http://www.mathilda-racing.de/media/presse/presseberichte/autobild_sportscars_12_2010.pdf

330 hp golfR karşılaştırması , 100-200km 13,4sec.Hangi yazılım ile 12 saniye kovalıyor bu R? Yani sizin ölçtüğünüz stockR dan sadece 1,5sec hızlı. Bu da mı mantıklı geliyor size? Bu insanlar ölçümleri yanlışmı yapmış?Hemde kaliteli benzinle..

Canberk arkadaşımız benzine de laf etti, Türkiyedeki benzinler ile EU daki benzinler arasında fark olduğunu DÜŞÜNMÜYORUM dedi. Kimler katılıyor bu düşüncesine merak ettim açıkcası?? Madem öyle düşünüyorsun Canberk, aracına her seferinde farklı istasyondan benzin al,görelim.Arada full'de geceleri %12 indirim oluyor bilgine..

Arkadaşımız "fastestlaps.com bu işte mihenk taşımı dır?" demiş.

cevap olarak: Dünyada en çok kabul edilen sitedir bu, araçlar hakkında hata olunca, hemen altına yorum yazılır ve hata düzeltilir.Bu yorumları kullanıcılar yazar, adminler düzeltir. Hepsi doğru değer değildir, yaklaşık değerdir.Doğru göreceli kavramdır.

Golf Gt ye örnek vermiş , benim aracım çıkmıyor bu sürelerde demiş, güzel bir video bulamadım ama;Dsgler 3.cü viteste 100ü bulurken düz vitesler 2.vitesin son devrinde 100ü bulabiliyor gt için,

Golf 5 1.4 TSI 170 cv accelerazione - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=9K7Ac-k6028&feature=related)

Size şimdi dünyanın en önemli otomobil test kuruluşu ve dergisinden bir örnek atayım, inceleyin;

VW Golf R: Tuning - autobild.de (http://www.autobild.de/artikel/vw-golf-r-tuning-1180306.html)

Siz yağ sıcaklığına, hava sıcaklığına deyinmişsiniz;

Haklısınız 1 derecedeki hava ile 30 derecedeki havada farklı değerler çıkar.Ancak yolladığım testlerin çoğu Almanyada yapılan testler. Almanyanın Türkiyeden daha soğuk bir ülke olduğunu biliyorsunuzdur, sizin test ettiğiniz araç tahminimce İstanbul yada yakın çevresinde yapılmıştır, e son zamanlarda hava hiç - leri görmedi değilmi?

Canberk bana;

Bu forumu da okuyor muydunuz " dedin; Sağol bulduğun için,

Tekrar cevap vereyim, o araç 270lik R. Stock hızlanması 17sec çeviren R, 16,3 bulmuş, iyi rakam.Bulabilir.Sen 15 leri bulduysan 255liklerle, onun 14leri görmesi lazım, değilmi??

Buarada sizin stock anlayışınızı merak ettim, araçtaki koltukları,stepneyi , daha birsürü ıvır zıvırı sökülmüş araba sizin için stock mu oluyor?Eğer öyleyse ve siz bu süreyi bu şekilde yapmışsanız, benim anlayışıma göre hile yapmışsınızdır.Çünkü stock demek aracın fabrika çıkım hali demektir.

Ben sizin aracın, şu son zamanlarda fırtına kopmuştu çatılar uçmuştu ya, o rüzgarı kullanarak bu saniyeleri gördüğünüzü düşünüyorum.Yoksa %-2 fark ile değil.

Arkadaşımız, videolarla oynama yapabilirim dedi, ben size kaç tane farklı yerden kanıt buldum.Sizdende bunları açıklamanızı beklerim tabi.Ama konuyu saptırarak değil!

Neden kimse 255 lik golfR ile EU daki 270lik GolfR ın farkını konuşmuyor?
Arkadaşımız nasıl emin olucaz stock olduğuna demiş, cevap yok?
Peki ya TR deki 18sec Eu daki 17sec yürüyen Rlar için ne diyeceksiniz?

XK9ZWdxpdFw

Bu izlediğiniz R, 270lik olandan. Tr dekiler gibi 255lik değil;

Bana kanıtlarla gelin dediniz, buyrun inceleyin. Haa konu gene 15 shotlık nos'a dönecekse, hiç tartışmayalım , gitsin. Teşekkürler

CanberkD
15-05-2012, 11:58
Şöyle toptan yazayım o zaman ,

Ben sizinle konuşurken hep "siz"li "biz" li konuştum, aynı saygıyı karşı taraftan da beklerim.

Ben kimseye yalancı demedim, sadece Stok R'ın diğer Stock R'lardan nefesli olduğunu ispatlamaya çalıştım.Eğer öyle değilse araçta diğerlerinden farklı bir mod oldugunu düşündüğümü söyledim.

Sorduğum sorular havada kalıyor ve verilen cevaplar alakasız yerlerden geliyor,öncelikle bunu belirteyim.

Arkadaşımız anlayamamışsın ana düşünceyi demiş, "%-2 diyorsunuz bakın, %0 eğimdeki değerini de gösteriyor pbox size, onu da yazdı Canberk, ki bende tekrarladım. 17.22 sn." demiş,

cevap olarak; Size mantıklı geliyormu %-2 eğimde aracın 2 sec farkettirmesi 100-200 hızlanmada?

Arkadaşımız demişki; "Akıl var mantık var düzgün yazılımla 12 saniye kovalayacak arabayı neden 15 saniyede koşturalım."

cevap olarak ;

http://www.mathilda-racing.de/media/presse/presseberichte/autobild_sportscars_12_2010.pdf

330 hp golfR karşılaştırması , 100-200km 13,4sec.Hangi yazılım ile 12 saniye kovalıyor bu R? Yani sizin ölçtüğünüz stockR dan sadece 1,5sec hızlı. Bu da mı mantıklı geliyor size? Bu insanlar ölçümleri yanlışmı yapmış?Hemde kaliteli benzinle..

Canberk arkadaşımız benzine de laf etti, Türkiyedeki benzinler ile EU daki benzinler arasında fark olduğunu DÜŞÜNMÜYORUM dedi. Kimler katılıyor bu düşüncesine merak ettim açıkcası?? Madem öyle düşünüyorsun Canberk, aracına her seferinde farklı istasyondan benzin al,görelim.

Arkadaşımız "fastestlaps.com bu işte mihenk taşımı dır?" demiş.

cevap olarak: Dünyada en çok kabul edilen sitedir bu, araçlar hakkında hata olunca, hemen altına yorum yazılır ve hata düzeltilir.Bu yorumları kullanıcılar yazar, adminler düzeltir. Hepsi doğru değer değildir, yaklaşık değerdir.Doğru göreceli kavramdır.

Golf Gt ye örnek vermiş , benim aracım çıkmıyor bu sürelerde demiş, güzel bir video bulamadım ama;Dsgler 3.cü viteste 100ü bulurken düz vitesler 2.vitesin son devrinde 100ü bulabiliyor gt için,

Golf 5 1.4 TSI 170 cv accelerazione - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=9K7Ac-k6028&feature=related)

Size şimdi dünyanın en önemli otomobil test kuruluşu ve dergisinden bir örnek atayım, inceleyin;

VW Golf R: Tuning - autobild.de (http://www.autobild.de/artikel/vw-golf-r-tuning-1180306.html)

Siz yağ sıcaklığına, hava sıcaklığına deyinmişsiniz;

Haklısınız 1 derecedeki hava ile 30 derecedeki havada farklı değerler çıkar.Ancak yolladığım testlerin çoğu Almanyada yapılan testler. Almanyanın Türkiyeden daha soğuk bir ülke olduğunu biliyorsunuzdur, sizin test ettiğiniz araç tahminimce İstanbul yada yakın çevresinde yapılmıştır, e son zamanlarda hava hiç - leri görmedi değilmi?

Canberk bana;

Bu forumu da okuyor muydunuz " dedin; Sağol bulduğun için,

Tekrar cevap vereyim, o araç 270lik R. Stock hızlanması 17sec çeviren R, 16,3 bulmuş, iyi rakam.Bulabilir.Sen 15 leri bulduysan 255liklerle, onun 14leri görmesi lazım, değilmi??

Buarada sizin stock anlayışınızı merak ettim, araçtaki koltukları,stepneyi , daha birsürü ıvır zıvırı sökülmüş araba sizin için stock mu oluyor?Eğer öyleyse ve siz bu süreyi bu şekilde yapmışsanız, benim anlayışıma göre hile yapmışsınızdır.Çünkü stock demek aracın fabrika çıkım hali demektir.

Ben sizin aracın, şu son zamanlarda fırtına kopmuştu çatılar uçmuştu ya, o rüzgarı kullanarak bu saniyeleri gördüğünüzü düşünüyorum.Yoksa %-2 fark ile değil.

Arkadaşımız, videolarla oynama yapabilirim dedi, ben size kaç tane farklı yerden kanıt buldum.Sizdende bunları açıklamanızı beklerim tabi.Ama konuyu saptırarak değil!

Neden kimse 255 lik golfR ile EU daki 270lik GolfR ın farkını konuşmuyor?
Arkadaşımız nasıl emin olucaz stock olduğuna demiş, cevap yok?
Peki ya TR deki 18sec Eu daki 17sec yürüyen Rlar için ne diyeceksiniz?

XK9ZWdxpdFw

Bana kanıtlarla gelin dediniz, buyrun inceleyin. Haa konu gene 15 shotlık nos'a dönecekse, hiç tartışmayalım , gitsin. Teşekkürler

Sadece bu iki yer ile ilgili yazıcam acelam var...

inanmıyorsan gidersin ölçersin aynen öyle 2 saniye fark ediyor. Aç 100-200 bolumundeki konuları incele, arabaların correction değerlerine bak. Bu güçlerde araçların eğime karşı toleransı çok az. Zaten aşırı güçlü arabalar değiller.

video falan koyup bosuna ugrasma buraki herkez biliyor eğimin neler yapabileceğini. Sende ölç arabanı bir yokus asağı birde yokus yukarı hatta eğimsiz yerde de ölç makinanın dogruluguna sonra inanmaya başlarsın. Dünyadaki bunca adam salak bu makina correction değerlerini yanlış gösteriyor demiyor sen çıktın bu makinanın değerleri yanlış diyorsun resmen :D

Ben benzin olayını stock arabalar için soyledim. Zaten araba safe bir yazılımla gelicek ve avans haritası safe değerlerde olacağından çok kotu bir benzin olmadıkca avans kısıp yavaslaması soz konusu olmaz. Kendi günlük arabam 400 hp civarlarında stock turbo olarak en hızlı evo 9 . Bırak farklı yerlerden benzin almayı farklı pompadan benzin almıyorum aracımı aldığımdan beri !

Edit: almanyadaki R için o forumda koyulan paint resmine(!!!) bakarsan eğimin çok az oldugunu görüceksin .

RCkid
15-05-2012, 12:50
Ne cok internet profesoru var:)
adam olctum diyor dha ttuturmus iki sayfaya bakip soyleySE boyleySe
somut veri var ortada daha neyin tartismasini yapiyor bu arkadas anlamiyorum

satirlarca yaziyor okuyorum ama sonuc yok, cikaramiyorum. sonuc cikarabilen var mi?

Kekuti*
15-05-2012, 12:54
şu 18saniyelik R'ı getirinde bi sapliim :D yürek yedim :D

kelalper
15-05-2012, 15:56
Yaw tamam senin için 12 sn değil 13 saniye olsun. Yazılımla 13 saniyede koşacak arabayı neden 15. küsür saniyede koşturalım senden hala cevap bekliyorum bana mantıklı bir cevabını kendin ver oradan buradan alıntı yapıp koyma. Bi de bilmem kaç bin tl lik araba ile zaman yapmak için orasını burasını neden söksün millet hele ki araba yazılımlıyken. Bi de kamera konusunda bilgin 0. Amatör kameralar her zaman hata yapar. Bunun dışında kadran gerçek hızı tam olarak veremez. O nedenle dünyada DBN kullanılır kadran videosu yerine. Koyduğun videoyu da iyice incele. Stock Golf R 230 yi geçemedi basmasına rağmen. Stock GSI ile demek ki yanından 240 ile geçip gideceksin. Aklın hayalin alabiliyor mu 270 hplik araba 230 yi geçemeyecek. 200 den sonra arkadan tutuyorlarmış gibi yavaşlayacak.

M3CSL
15-05-2012, 16:47
Somut verıler lazım somut ölçulmus konulmuş, eğimin ne kadar farkettiğini devamlı ölçum yapanlar bilir,netten araştırıp çizilmekle bu işler çok olmuyor testten teste her aracın farklı değer çıkardığını 10 yıllardır görürürm.
Auto bild farklı verir, evo farklı car farklı vs, ölçum kosulları aynı olmaz çunku.. neyse çok kasmaya gerek yok sonuç belli..

Sert@ç
15-05-2012, 17:00
Önceden bmw forumuna yazmıştım burayada yazılım tam olsun :)
Yani 15sec filan hikaye korr 17.22 çıkmış arkadan önden rüzgar durumuda belirsiz

Şimdi dbn ye bakıyorum sonra videolar bakıyorum işin içinden çıkamıyorum...
Ufuk abinin videosuna bakıyorum vites attığı hız 130 ama dbn olan araç 110da vites atıyor sonra vites atış 175 civarı ama Canberk'in koyduğu araç 190da vites atıyor (ki bu normal stock bir araçta mümkün değil kesici öncesi otomatik vites atıyor anca yazılımla kesiciye kadar girebiliyor)
Buda bahsi geçen video
www.youtube.com/watch?v=9N-EQdVFHRw (http://www.youtube.com/watch?v=9N-EQdVFHRw)
Yok ben hızıda görcem diyenler için
www.youtube.com/watch?v=bEtkwiHdfM8 (http://www.youtube.com/watch?v=bEtkwiHdfM8)

Kırmızı ile belirttiğim yerler vites atış noktaları
http://i1098.photobucket.com/albums/g372/SertacSaka/4jl2t.jpg

Burdaki ise KORR yazan normalde araç tam düz bir yolda olsa çıkacak süreyi gösteriyor yani 17.22
http://i1098.photobucket.com/albums/g372/SertacSaka/4jl34.jpg

Şimdi Canberk gerçekten dbn yi çok iyi bilen biri değilim ama bunu anlatırsam sevinirim...

CanberkD
15-05-2012, 17:44
Önceden bmw forumuna yazmıştım burayada yazılım tam olsun :)
Yani 15sec filan hikaye korr 17.22 çıkmış arkadan önden rüzgar durumuda belirsiz

15 sec hikaye derken sertac anlayamadım ? Kimse o zaman yokus asagı basmasın herkesin corrected değerlerini mi konusalım ?

önden arkadan yandan rüzgar alsam ne farkeder? Bu araba yol koşullarında bu sureyi yapmış mı yapmamış mı? Yapmış !!! o gun arkamdan ruzgar esiyordu belki bugun çıksam daha çok eser daha iyi sure yaparım aynı yolda ... Kim bugune kadar ruzgar durumunu da belirtti hızlanma suresini koyarken bana söylesene bi... :D

Ben sana o forumda da yazdım oradan bir daha okusaydın keske cevabımı ;)

dsg nin nerede vites attıgını dbn logundaki ivme datalarından anlayamazsın. dsg tarzı çok hızlı vites atan şanzumanlar dolayısıyla o kadar hızlı vites atma işlemi gerçekleşiyorki neredeyse hiç ivme kaybetmeden diğer viteste hızlanmaya devam ediyorsun.

Ayrıca belirttiğin vites atma noktalarını göze alırsan tek viteste 110 den 190 a çıkıyorki golf r da mumkun degil... ölçtüğüm golf r ın videosunu da koymuştum orada çok net görüyorsun vites attığım hızı... Nette bulabileceğin bütün stock golf r lar ike aynı yerde atıyor...

Buda ölçüm yaparken ki video tekrar izle ;)

6m6xT95i3IE

fangio
16-05-2012, 01:03
Siz demediğim için kusura bakmayın. Burası bir ailedir ve ben sen, siz ifadelerine takılmadığımdan hata etmişim özür...
Ancak şunu da belirteyim ki burada bir hakaret veya alay durumu da yok. Neyse ben yine de sen demeyeceğim içiniz rahat olsun.

GT DSG'lerin 3.viteste 100 e çıktıklarını biliyorum. Ayrıca vites oranları da aynı değil zaten. Bununla beraber kelalper isimli arkadaş çok doğru bir noktaya temas etmiş. Videolarda insanlar bir hıza gelip videoyu kesiyorlar ama bilmiyorlar ki gerçekte o hıza ulaşamadan kesiyorlar. Benim kadran 220 deyken pbox 212km/h de mesela... hele 100-200 ölçerken çok acı 200 e gelmişsin ama gelememişsin tırmalıyor araç resmen :)

videoları asla kıstas almamanızı bir çok kişi söylüyor. Bu güçlerde araçlar için 2% eğim hatrı sayılır bir eğim değil mi sizce de?

Neyse konumuz R...

Sert@ç
18-05-2012, 05:59
Stock golf r ın 2 tane dbn si var tam çözemedim dosyayı ancak tek kişi 17.3 sec (tek kapı) 17.5-18 arası 3 tane dosya var eğimleri nasıl açıcam bilmiyorum ancak sıfıra yakın herkesin süre ölçtüğü yollar

mody
18-05-2012, 07:02
100-200kmh ve 60-130mph arası pbox ile ölçüm yapmak öle çıktım bastımla olmuyor maalesef, süreyi etkileyen o kadar çok dış etken var ki, sırf bunları bilmek bile size snler kazandırıyor ;)

canberk, shopla ordan bi tane 6sn dbn bana ;)

CanberkD
18-05-2012, 13:48
Stock golf r ın 2 tane dbn si var tam çözemedim dosyayı ancak tek kişi 17.3 sec (tek kapı) 17.5-18 arası 3 tane dosya var eğimleri nasıl açıcam bilmiyorum ancak sıfıra yakın herkesin süre ölçtüğü yollar

Öncelikle 2 mesaj ustunde sana yazdığım cevap var, sordun cevapladım ancak sen benim sorularıma cevap veremeden yeni şeyler uretiyorsun :D birdahaki mesajında cevaplarını da bekliyorum.

bold olan kısımda ne demek istediğini anlayamadım :soru:

herkes derken kim onlar ? -2 küsür eğimde basıp hilemi yaptık ne demek istiyorsun ? Tr deki en hızlı arabalardan örnekler verebilirim ben sana hatta kendinde çok kolaylıkla bulabilirsin eğimlerini, hangisi 0 eğime yakın basıyor çok merak ettim ...

Unutmaki dbn onaylanması için kabul edilen max eğim %-3 VE %+3 arasıdır.

sana pm de attım zaten mailden at bana dbn dosyalarını ben burada paylaşırım.

CanberkD
18-05-2012, 13:55
100-200kmh ve 60-130mph arası pbox ile ölçüm yapmak öle çıktım bastımla olmuyor maalesef, süreyi etkileyen o kadar çok dış etken var ki, sırf bunları bilmek bile size snler kazandırıyor ;)

canberk, shopla ordan bi tane 6sn dbn bana ;)

Şafak abi çok doğru söylüyor en basiti izleyin yurtdışı drag videolarını adamlar saniye ve trap speed kazanmak için aynalarını bile kapatıyorlar, tamponların hava alan kısımlarını bantlıyorlar vb... çok fazla etken var bu işte :heyoo:

-2 eğim bu kadar farkettiremez diyen arkadaşım, ayna kapatmayıda gereksiz buluyordur heralde, konuşalım yurtdışındakilerle kapatmasınlar artık :D

osman 1.8t
19-05-2012, 01:00
arkadaşlar kusura bakmayın ama yukarda şu dikkatimi çekti 330 hp bir golf r 100-200 13.4 sn yazılmış benim araç 285 hp civarında ama 100-200 13.5 sn civarında ben şöyle hesaplıyorum ygz typer 100-200 ü 12.9 sn dbn ile ölçüm sonucu bende onun yarım boy arkasındayım o yüzden 13.5 yazdım :) tahmini süremdir golf le aramda 45 hp var benim süremmi yanlış yoksa golfunmü yada 4 çeker olmasındanmı 45 hp yi kaybediyor 100 kg da fazladır diye biliyorum

ef186
19-05-2012, 01:59
Yalan makinasi = DBN

DBN dosyasi olan degerler disinda mahmut yada hans yada helmut farketmez benim gozumde hepsi armut degerli dostlar ...

Buyrunuz
A kisi derki iddam bu DBN bu .
B kisi derki iddam bu Hans abi boyle dedi ...

Rica ediyorum bosa zamanimizi harcamayin var ise ispati koyun yok ise olcun edin koyun yada sayfa sayfa yazipta bosuna insanlarin gozunu yormayin ...

yazmis idim 2 sayfa once ...

Sonuc otur bu saatte 2 sayfa oku gene ayni seyler goz yorgunlugu ...

http://cache.gawkerassets.com/assets/images/12/2011/11/72c39c2c45e054cda944cc37e8887078.jpg

Enes-x
19-05-2012, 06:23
Çok haklısınız ,

2.0 litre K20a2 N/A

100-200 Km/h 11.924 sec

http://www.drecu.com/driftbox/Ba_typer_enes/11.9_enes.png

http://www.drecu.com/driftbox/Ba_typer_enes/11.9_enes.jpg

Tebrikler enes *

Mesajlarını saygıyla cevap vermeden okuyordum , vardır bir bildiği düşüncesiyle..Yanlış anlamada boldladığım cümlenden sonra bendeki inandırıcılığını yitirdin :) İnandığın şeyler malesef yanlış.

Karşı görüş bildirebilirsin , tartışabilirsin ama bazı kesin doğrular vardır onlara karşı çıkarsan boşa tartışmış oluruz.- 2 eğim çok farkeder.

Örnek olarakta kendi dbnmi koyuyorum.İki ölçüm arasında eğim farkı 1.41 ,2 bile değil. -1.09 13,652 ,-2.50 11.924

Canberk kendi reklamını yapmaya çalışan bir garaj sahibi veya yazılım yapan bir firma değil , golf r fanatiği hiç değil sanmıyorum ,yani golf r ı olduğundan daha hızlı göstermek Canberk'e hiçbirşey kazandırmaz :) Gayet objektif şekilde oturup sabırla anlatıyor sana ama hiç dinlemiyorsun bence biraz kulak ver.

alper1001
19-05-2012, 21:42
bencede normal bir değer, aracın yapması gereken, driftbox kullanmadan, ve başka denemelerde alınan değerleri göz önüne aldığımda 1.0-1.5 derece eğimli bir alanda otomatik s40 la 19.0sn civarında kadrandan ölçüyordum. Kadran sapması 4kmh kadar 200kmh da, tabi kronometreden de oluşabilecek hatalar olabilir. Aracım standart değildi ama bir golf r kadar da güçlü değildi kesinlikle 210ps lerde olduğunu tahmin ediyordum.
Elinize sağlık, video için teşekkürler, bence oldukça başarılı.

Levent Y.
19-05-2012, 22:19
Öncelikle herkese keyifli forumlar ve kazasız sürüşler diliyorum;
2011 model Golf R sahibiyim. Aracımın özellikleri;
4 Kapı
19 Jant
Kumaş Koltuk
Sunroof
Arabamda kesinlikle hiç bir modifiye YOK. Arabam şuan 28 bin km de ve defalarca 100-200 km denemesi yaptım. Geçenlerde arkadaşımın ricası üzerine Evotech ten Yılda Bey ile performans box aracılığı ile ölçüm yaptık. Hava sıcaklığı 19 derece civarlarındaydı ve akşam saati idi. Aracımda yarım depo benzin vardı. Benzin olarak 97 oktan kullanıyorum, Türkiyenin 97 oktanı Avrupanın 95 RON u bunuda biliyorum.
Yılda Bey ile beraber bir sürü ölçüm yaptık ve videolarda çektik. -2 eğimde en iyi 15,2 sn yaptım. eğim sıfıra yakınken 17 sn civarlarını gördük eğim +1-2 civarı iken 18 sn leride gördük ve gerçekten defalarca denedik.
Bu arabayla binlerce km yapmış birisiyim ve gerçekten arabamı iyi tanıdığımı düşünüyorum. Herkesin fikrine de saygı duyuyorum çünkü avrupada 270 beygir olan ve benzin kalitesinin çok daha yüksek olduğu bir ortamda test edilen bu arabanın çıkardığı süreler sonucu insanlar 15 sn civarlarını duyunca şaşırıyor ve mantıken kabul etmiyor. Fakat herkes emin olabilirki bu arabalar hafif yokuş aşağı eğimli bir yolda 15 sn de 100 den 200 km ye ulaşıyor. Yani Canberk dediklerinde kesinlikle haklı. Tek kişi, çeyrek depoyla ve aynı koşullarda 14 sn lere ulaşacağınada eminim. Karşı görüşte olan bir kişi ile canlı olarak denemeye de hazırım.
Tekrardan herkese keyifli forumlar dilerim
Levent Y.

CanberkD
20-05-2012, 00:19
Levent bey yorumunuz icin cok tesekkurler :)
Bu kadar sayfadir inanmayanlar ve bu tartismanin baslamasina sebep olanlar umarim artik inanir...

Dbn dosyalarini da burada paylasirsaniz cok sevinirim -2 egim ve duz yol farkini gormus oluruz bizde...

Levent Y.
20-05-2012, 01:33
Levent bey yorumunuz icin cok tesekkurler :)
Bu kadar sayfadir inanmayanlar ve bu tartismanin baslamasina sebep olanlar umarim artik inanir...

Dbn dosyalarini da burada paylasirsaniz cok sevinirim -2 egim ve duz yol farkini gormus oluruz bizde...
Ne demek Canberk Bey. Yukarılarda bi arkadaşımın arkadaşı demişsiniz Nubarı kasdediyosunuz sanırım, ben bu yazıyı okuduktan sonra ona da dedim zaten. Maalesef bende dbn değerleri ve videolarda yok. Onlar Yılda Bey de. Sonuçta ne siz ne de ben kimseye hiç bir şey ispatlamak zorunda değiliz, ama gerçek bu, cidden 15 sn de 100-200 yapılıyor ve dediğim gibi daha az bi benzin ve tek kişiyle yani araçtan bi 80 kg atınca, bence 14,9 saniyeler bile yakalanabilir.
Çok yakında aracıma yazılım+komple filtre ve forge dv taktırıcam, bu sayede 12 sn civarlarına, hatta belki daha azına ulaşırım diye düşünüyorum. Ölçüm yaptıktan sonra rakamları tekrar paylaşırım.

CanberkD
20-05-2012, 02:28
Ne demek Canberk Bey. Yukarılarda bi arkadaşımın arkadaşı demişsiniz Nubarı kasdediyosunuz sanırım, ben bu yazıyı okuduktan sonra ona da dedim zaten. Maalesef bende dbn değerleri ve videolarda yok. Onlar Yılda Bey de. Sonuçta ne siz ne de ben kimseye hiç bir şey ispatlamak zorunda değiliz, ama gerçek bu, cidden 15 sn de 100-200 yapılıyor ve dediğim gibi daha az bi benzin ve tek kişiyle yani araçtan bi 80 kg atınca, bence 14,9 saniyeler bile yakalanabilir.
Çok yakında aracıma yazılım+komple filtre ve forge dv taktırıcam, bu sayede 12 sn civarlarına, hatta belki daha azına ulaşırım diye düşünüyorum. Ölçüm yaptıktan sonra rakamları tekrar paylaşırım.

evet Nubar beni arayıp söylemişti değerleri ve bu değerleri de kullanabilirsin gerekli olduğunda demişti o yüzden söyledim bende ancak bazı kişiler inanmamaya devam etti... 18 saniyelik arabayı 15 göstersem bana ne katıcak ? Benim bir çıkarım mı var ? Niye böyle birşey yapma gereği duyucam ? Düşünmeden bazı yorumlar yapıp sorular sordular daha uzamaz insallah konu :)

Hayırlı olsun, insallah istediğiniz gibi yürür arabanız...

Levent Y.
20-05-2012, 02:30
Aynen öyle, araba sizin bile değil yani alt tarafı göstermek istemişsiniz:)
İnşallah teşekkür ederim...

typermelih
20-05-2012, 08:32
konuyu daha yeni gördüm amma uzamış falan falan...stok bir R ile 15.3 sn görmüştüm oda 92 kg benim ağırlığım ve aracımda 1540 kg geliyordu,bu imkansız değil neden bukadar iddalı konuşmalar olmuş onu anlamadım....

drahte1905
20-05-2012, 17:59
http://i.ytimg.com/vi/UP5-C6qqFV8/0.jpg

miniks
21-05-2012, 14:46
Usain bolt un 100 metre sprintini arıyodum nereye geldim amk

kelalper
21-05-2012, 17:34
Usain bolt un 100 metre sprintini arıyodum nereye geldim amk

Kanka öldürüyodun a.q. Gülerken tükürüğüm boğazıma kaçtı. :D

Umut fg 3295
23-05-2012, 20:31
Konuyu sabırla okudum ve arm nickli arkadaşın son post lara ne gibi bir cevabı veya bahanesi olacak merak ediyorum.

osman 1.8t
16-06-2012, 22:20
herkez aynı şeyi konuşmuş aynı olayı savunmuş neden tartışma çıkmış anlamadım adam oraya -2 eğim yazmış kimse onu dikkate almamış :) adam düz yolda 15 sn yaparım demiyoki niye bukadar adamın üstüne gelinmiş anlamadım :)

CanberkD
17-06-2012, 03:06
herkez aynı şeyi konuşmuş aynı olayı savunmuş neden tartışma çıkmış anlamadım adam oraya -2 eğim yazmış kimse onu dikkate almamış :) adam düz yolda 15 sn yaparım demiyoki niye bukadar adamın üstüne gelinmiş anlamadım :)

konu çok uzadı cunku -2 eğimle olucak iş değil diyor arman bey :) Kendisi çok fazla golf r videosu izleyip çok yerinde kararlar ve saptamalar yapabiliyor :D
benden başka 2 golf r sahibi konuya yazdı bizde o süreleri yaptık diye ama hala inanmıyor bizlere geçen gün başka bir konuda yine yazıyordu... O kadar video koymuş cevapsız kalmışız ona üzülüyorum :D

Çok haklısınız ,

coolvtec
17-06-2012, 08:21
Son üç sayfayı okuyamadım, genelde aynı şeyler tekrar ediyor...

aynı araç aynı ikinci kişi ile yaklaşık aynı hava sıcaklığında AMA SIFIR EYİM OLAN BIR YOLDA bir log daha alsın, olsun bitsin yaw :)

osman 1.8t
18-06-2012, 01:04
almış zaten 17-18 sn diyor bence gayet normal :)

m. ali öz
23-06-2012, 02:05
baştan sona okudum yazılanları, aslında bu şekilde karşılıklı fikir alış verişleri tartışmaya laf sokmaya dönmemeli. arm nickli arkadaşın bu şekilde düşünmesi de bana birşeyler kazandırdı çünkü, 'maşallah ne güzel yürümüş inşallah daha iyi yürür' gibi cümlelerdense bu açıklamaları ve farklı fikirleri okumak güzel ;) demek ki kadran videolarına güven olmuyor ve eğim çok şey farkettiriyor. elinize dilinize sağlık Canberk bey.

alicancalis
18-08-2012, 16:02
Bugün çektiğim bir videoyu paylaşmak istiyorum. Zır stock 2008 Audi s3 8p. Video tek kişi, depo çeyreğin altında olarak 26 derece sıcaklıkta Ankara'da çekilmiştir. Arabayı yüklemeden önce ve sonrası için kendime referans oluşturacağını düşündüğüm birkaç video dan birisi. Burada yapabileceğimiz 100-200 ölçümü çok sağlıklı olmasada 14-15 sn arası gibi birşey gözüküyor.

Sadece paylaşmak istedim. İyi seyirler. Videodaki yolda 180'den sonra eğim başlıyor.

S3 8P - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=wmYwuyjXlNE&feature=plcp)

Frequency_48
20-11-2012, 01:00
Bende dikkat ettim. Konuyu açan arkadaş eğim var diyor yolda.. Sıfır eğim olsa 17 sn diyor. Neden konuyu açan kişinin üzerine gidilmiş bu kadar anlamış değilim.

İnanın bende yakın zamanda kendi detaylarımla hayata geçirdiğim stage 1 gc8 in 100-200 sonucunu koymaya çekindim.. Ortalama ölçtüm 15 sn civarında çıktı da..:)

ahk
20-11-2012, 08:00
Bugün çektiğim bir videoyu paylaşmak istiyorum. Zır stock 2008 Audi s3 8p. Video tek kişi, depo çeyreğin altında olarak 26 derece sıcaklıkta Ankara'da çekilmiştir. Arabayı yüklemeden önce ve sonrası için kendime referans oluşturacağını düşündüğüm birkaç video dan birisi. Burada yapabileceğimiz 100-200 ölçümü çok sağlıklı olmasada 14-15 sn arası gibi birşey gözüküyor.

Sadece paylaşmak istedim. İyi seyirler. Videodaki yolda 180'den sonra eğim başlıyor.

S3 8P - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=wmYwuyjXlNE&feature=plcp)

bahsettiğiniz araç baya bir farkla evo x'a geçiliyordu ve evo x'un 100-200 15-16 civarıydı.

Bende dikkat ettim. Konuyu açan arkadaş eğim var diyor yolda.. Sıfır eğim olsa 17 sn diyor. Neden konuyu açan kişinin üzerine gidilmiş bu kadar anlamış değilim.

İnanın bende yakın zamanda kendi detaylarımla hayata geçirdiğim stage 1 gc8 in 100-200 sonucunu koymaya çekindim.. Ortalama ölçtüm 15 sn civarında çıktı da..:)

dbn sadece -2 eğimle yapıldığı için tepki var sanırım fakat siz istediğiniz gibi çekim yapıp koyun sonuçta isteyen dikkate alır inanır isteyen inanmaz....

aliC
21-11-2012, 16:08
Merhaba, tüm konuda bahsedilen "benzin kalitesi" hakkında TR deki benzinlerin kötü olduğunu kanıtlayan bir belge vs. herhangi ciddi bir yazı var mı? (Full fln gibi abidik gubidik şeyleri değil Shell BP gibi en iyi olan firmalardan bahsediyorum)

semavi
07-01-2013, 14:39
Arkadaşlar yaptırdığımız dyno ölçümleri ile alaklı bir şeyler yazmak istedim... ***** devamlı benzin kalitesine ve Full'e falan laf atılmış...

1. Mini cooper S, yazılım ecufast 187 hp, kötü yakıt, istasyon shell, depo bitip 50-100km gazlayıp BPden alınan yakıtla 205 HP, Özgün belki hatırlar... eğride sorun var

2. Mazda3 105 hp, fullden 97 oktan, çıkan rakam 104,9 hp eğride sorun yok

3. Volvo c70 2.3t5, 238hp, fullden devamlı 97 aldım, eğride sorun yok

4. Mazda3 Turbo (sonradan), fullden yakıt, 156hp, eğride sorun yok...

Şunu diyebilirsiniz, yazılımlı arabada sorun olur, stockta olmz diye... dikkat ettiyseniz 1 ve 4. araçlar stock değil...

FULL Tüv tarafından denetlenen bir firma... Full'ü savunmuyorum, doğana satıldı ve bayilik sistemine geçince onlarada güvenmem açıkçası...

Lütfen afaki şeylerle firmaların benzinlerine falan laf atmayalım... Markayı bırakın, istasyon bile farkeder. Bir çoğumuz shell kullanıyoruz değil mi?

997TT
07-01-2013, 14:45
Dogana satılmadı.
Yattı o ıs...
Benzınlerın hepsı TUPRAS'dan cıkıyor artık,fırma farkı kalmadı. Istasyonu ıyı secın...

semavi
07-01-2013, 14:46
Dogana satılmadı.
Yattı o ıs...
Benzınlerın hepsı TUPRAS'dan cıkıyor artık,fırma farkı kalmadı. Istasyonu ıyı secın...

Teşekkürler düzeltme için, ben satıldığı haberini biliyordum ama iptal olduğu haberini okumamıştım...

997TT
07-01-2013, 15:24
Kacakcılık yapınca ve yakalanınca Full'un de dahıl oldugu sırket,sorusturma gecırıyor,Dogan odeme yapılıcagı hafta vazgectı...

miniks
07-01-2013, 16:10
BP den şaşmayın derim

ilkercom
07-01-2013, 16:21
full bi dönem kullandım. ilk başta iyiydi. sonra bazı istasyonlar saçmaladı. sonra hepsi kötü yakıt satmaya başladı. ayrıca pompaların kalibrasyonları da bozuktu. bi depoda 5 litre fazla yazıyordu. şimdi opetten şaşmıyorum özellikle maslak opet güzel. geçen yanlışlıkla fazla verdiler sanırım 100 liraya şehiriçi 450 km yol yaptım :D

shell eskiden beğenirdim resmen rezalet oldular. bikaç istasyon hariç nerdeyse hepsi kötü. bugün shell i arayıp şikayette bulundum.

997TT
07-01-2013, 17:01
Istasyon secın sonra BP ;)
Buarada Hılmı,BP cıdden duzgun yakıt satıyor buaralar.

semavi
07-01-2013, 17:48
Biz dynoda beyliknduzu kanatci muhtarin oradaki bp nin 97 oktanini test ettik. Sorun yoktu ve arac tam cikti. O yuzden orda toplanilir rollingten once :)

ilkercom
07-01-2013, 19:28
bizim burda bi bp vardı adamlar o kadar azimliydi ki pompalarda tabanca üzerinde 97 95 dizel filan yazmıyordu. :D

lastiklere nitro basılır filan yazıyordu. artık nasıl oluyorsa lastik şişirecek kıvamda hava basıyorlardı. :D

şaka bi yana o istasyon şimdi shell oldu yine dandik yine dandik. :)

güzergahımda bp yok olsa bir denerdim.

bir de şimdiye kadar kendi tespidim işlek yerlerdeki istasyonlar daha düzgün oluyor. daha çok denetlendikleri için olabilir.

semavi
07-01-2013, 20:25
Biz Beykent Full'den sorun yaşamadık. Sanırım yanındaki büyük binayıda onlar yaptırıyorlar ve merkezleri mi ne olacakmış...

Alpet'te de sıkıntı yaşamadım gürpınara doğru inerken sağda olan. Oradakide direk Alpet'e bağlı bir istasyon. Artık ben buna dikkat eder oldum,firmanın kendisine mi ait yoksa bayimi... Heleki dynoda kötü yakıttan dolayı (shell) gördüğüm 18 hplik eksiyi ve vuruntuyu görünce...

Jeandan-R
08-01-2013, 04:48
Shellden bende soğudum, opetten aldım geçen. Ataşehir po'dan memnun değildim, bpyi denemedim hiç

BlackEmperor
08-01-2013, 11:12
bp iyidir ;)

mrh77
08-01-2013, 16:43
ataşehir hal in ordaki po ben memnunum. sanırım po nun kendi istasyonu..

GECE8
08-01-2013, 23:24
evin yakınında diye shell den alıyordum almasam mı? beylıkduzunde marka/istasyon onerebılecek var mı ? tsi için 97 mı 95 mı kullanırsak daha ıı performans saglar?

semavi
09-01-2013, 00:06
97-95 olayini bilemem lakin beykent full, kanatci muhtarin o tarafta yanda kalan bpden memnunuz. Ambarlarin oradan ihlas marmaraya donen kosede bulunan shelle sakin ugrama.... Beykentte e5e cikilan kosedeki podada sorun yasamadim... Beykentten gurpinara dogru inerken sagda kalan alpettende sorunum yok...

GECE8
09-01-2013, 17:52
97-95 olayini bilemem lakin beykent full, kanatci muhtarin o tarafta yanda kalan bpden memnunuz. Ambarlarin oradan ihlas marmaraya donen kosede bulunan shelle sakin ugrama.... Beykentte e5e cikilan kosedeki podada sorun yasamadim... Beykentten gurpinara dogru inerken sagda kalan alpettende sorunum yok...

Abi suan yiktin beni.ihlasin ordaki shelden aliyorum surekli.noldu orda size ?degistrrm bende madem.po falan var bide yukarki taraflarda.

Gürkan
09-01-2013, 18:38
Niye bu kadar saskin bakilmis olaya anlamadim benim arabam 16.5sn cikardi 100-200 u hatta murat abi olcmustu birakinda golf r bunu cikarsin bu degeleri 2.0litre 255 hp bi araba bence degerler normal

semavi
09-01-2013, 22:05
Abi suan yiktin beni.ihlasin ordaki shelden aliyorum surekli.noldu orda size ?degistrrm bende madem.po falan var bide yukarki taraflarda.

yazılımlı cooper S 187 çıktı.. Yakıttan yapar dendi, yakıtı yeniledik 205 çıktı aynı araç...

by_speedvw
27-01-2013, 12:56
arkadaşlar yorumlar iyi de yetkili serviste basımıza gelen bi hadiseden bahsedeyim sizlere 2 adet
polo gti geldi ve ikiside stock drag yapıyorlar biri diğerine 2,5 boy atıyor sonra merak edip aynı dynolara cıkıyorlar biri tam 181 hp veriyor diğeri 165 hp veriyor cıktıları ellerinde servisin yolunu tutuyorlar alıyoruz iki araca aracada cihazla arıza sorgulaması yapıyoruz hiç sıkıntı gözükmüyor
Almanya ile yazısıyoruz verdikleri cevap fabrika verileri herzaman her araçta stabil cıkmaya biliyor ve arıza kaydı yoksa durum normaldir diye cevap alıp iki aracıda bu yazı ile gönderiyoruz fabrakadan cıkan ( vw ) sınıfı motorlara sahip araçlar 1000/1 de olsa stabil olmaya biliyor sanırım bunada kıyak geçmişler :))

ahk
28-01-2013, 09:06
böyle bi durumda o arabayı almanlara ufak bi sözle iade ederler. 190-180 aralığındaki rakamlar çıkabilir fakat stabil değil kullan deme hakları yok satarken beygirine göre satıyorlar. Yani normal diyip geçmek almanlara özgü olamaz kesin onu doğuş merkezde çeviri yapan yanlış çevirmiştir :)

semavi
28-01-2013, 17:20
Olmaz öyle bir mantık. İşletme kurallarına marka değerine hukuka aykırı.. Başıma gelse canlarını okurum!

by_speedvw
28-01-2013, 23:20
valla almanlar hersey bizim yaptıgımız cihaz diyorlar o sıkıntı var dıyorsa vardır yok dıyorlarsa yoktur dıyorlar

ahk
29-01-2013, 07:53
cihaz arıza vermeyebilir ama unutmaki broşürdeki teknik verilerden bile sorumlular ;) yani şehir içi 8 yakıyor denen araba 12-13 yakarsa iade hakkın bile doğabilir.... bu sebepten bu adamlar 122 ile 160'ı nasıl farklı fiyata satıyorsa burda da güç farkından dolayı fiyatı farklı tutmak zorundaydı vs. vs. yani o araba sahibi sessiz kalmasaydı almanya bi çözüm bulurdu.

_muhaRRem
29-01-2013, 08:03
ciğerli ciğersiz :)

kelalper
29-01-2013, 10:20
cihaz arıza vermeyebilir ama unutmaki broşürdeki teknik verilerden bile sorumlular ;) yani şehir içi 8 yakıyor denen araba 12-13 yakarsa iade hakkın bile doğabilir.... bu sebepten bu adamlar 122 ile 160'ı nasıl farklı fiyata satıyorsa burda da güç farkından dolayı fiyatı farklı tutmak zorundaydı vs. vs. yani o araba sahibi sessiz kalmasaydı almanya bi çözüm bulurdu.

fabrika değeri 8 olan bir araba 12-13 yakıyorsa onu fabrikaya iade için götürürsen adamlar bi tarafları ile gülerler mahkeme açarsan da kazanamazsın. Fabrika ortamı ile doğal ortam farklıdır. Fabrika en ideal ortamda test eder ve sonucu paylaşır. Sen dağ tepe dolanırsın araban fazla yakar. Ayrıca gaz pedalı kullanma alışkanlığın düzgün olmayabilir. Arabanda olması gerektiğinden fazla ağırlık taşıyorsundur fazla yakarsın camın açık geziyorsundur paraşüt etkisi yapar fazla yakarsın. Lastiklerin fazla iniktir sürtünme arttığı için fazla yakarsın bunlar hep etkendir.

Güç olayına gelince de fabrika dışarıda yapılan dinamometre ölçümlerini kabul etmez. Ancak ve ancak kendi dinamometre ölçümlerine göre karar verir. Onda da belli bir tolerans vardır. Ama 165 hp çıkan arabayı size 180 diye vermez. Türkiyede doğuş otoda dinamometre olmadığı için yapabileceği tek şey arabanızı bilgisayara bağlar hata kodu arar yoksa sağlam der. Arabanızda basınç kaçağı ya da başka bir teknik sorundan dolayı yavaşlamış olabilir. Dumpvalve yırtık ve kaçırıyor olabilir. O yüzden de gücü olması gerektiğinden düşük çıkmış olabilir. Bunlar ayrı etkenler. Ama Almanya Volkswagen hayatta iki araba arasında 15 hp fark kabul edilebilir bir değer demez eğer arabayı kendi dinamometresinde test ediyorsa.

ahk
29-01-2013, 11:20
fabrika değeri 8 olan bir araba 12-13 yakıyorsa onu fabrikaya iade için götürürsen adamlar bi tarafları ile gülerler mahkeme açarsan da kazanamazsın. Fabrika ortamı ile doğal ortam farklıdır. Fabrika en ideal ortamda test eder ve sonucu paylaşır. Sen dağ tepe dolanırsın araban fazla yakar. Ayrıca gaz pedalı kullanma alışkanlığın düzgün olmayabilir. Arabanda olması gerektiğinden fazla ağırlık taşıyorsundur fazla yakarsın camın açık geziyorsundur paraşüt etkisi yapar fazla yakarsın. Lastiklerin fazla iniktir sürtünme arttığı için fazla yakarsın bunlar hep etkendir.

fazla araştırma yapmadım sadece bir örnek.

Tüketici haklar, devre tatil, otomobil ikayetleri ve mehmet barak ne diyor? (http://www.ttkd.org.tr/otomobil_davalari/fazla_yakit_tuketen_arac_citroen_davasini_nasil_ka zandik.html)

M3CSL
29-01-2013, 11:23

Güç olayına gelince de fabrika dışarıda yapılan dinamometre ölçümlerini kabul etmez. Ancak ve ancak kendi dinamometre ölçümlerine göre karar verir. Onda da belli bir tolerans vardır. Ama 165 hp çıkan arabayı size 180 diye vermez. Türkiyede doğuş otoda dinamometre olmadığı için yapabileceği tek şey arabanızı bilgisayara bağlar hata kodu arar yoksa sağlam der. Arabanızda basınç kaçağı ya da başka bir teknik sorundan dolayı yavaşlamış olabilir. Dumpvalve yırtık ve kaçırıyor olabilir. O yüzden de gücü olması gerektiğinden düşük çıkmış olabilir. Bunlar ayrı etkenler. Ama Almanya Volkswagen hayatta iki araba arasında 15 hp fark kabul edilebilir bir değer demez eğer arabayı kendi dinamometresinde test ediyorsa.

Tabıkı degısken sartlarda durum degısır. ancak sabıt hızda ruzgarsız ortamda falan fılan sartları bılıyoruz. arac 6 yerıne 9 yakıyorsa ortada problem vardır. bılırkısımı gelır kım gelır ama beyan edılen degerle ortadakı farklıdır tuketıcı haklıdır.

Luc
29-01-2013, 13:13
"Canberk öncelikle paylaştığın video ve eklediğin detaylı bilgiler gayet tatmin edici. Ispat edilmiş şekilde bilgileri paylaştığın içinde teşekkürler. Fakat ne zaman bu tarz konular açılsa, konuyu açanın elinde ispatlanmış verilerde olsa illa biri çıkıp muhalefet oluyor. Kronik hastalık gibi bişey bu bizim memlekette."

Benim takıldığım konuda benzin konusu. Gördüğüm kadarıyla bu konuda çoğunluk BP'yi tavsiye etmiş. Belki psikolojiktir bilemiyorum ama ben birkaç depo BP 97 denedim fakat sanki araç böyle yarım saniye falan daha yavaş kalıyor ivmelenmede BP ile. V-Power 97 aldığım zaman araç daha iyi hızlanıyor gibi hissediyorum. (Arabaya bugüne kadar BP denemesi haricinde hep Shell'den aldım yakıtı aynı 2 bayiden)

Yorumlarınızı alabilir miyim ?

ilkercom
29-01-2013, 13:24
ben benzinle ilgili shell e şikayette bulundum. bazı istasyonların özellikle kötü benzin sattığını menzilin kısaldığını anlattım. bazı istasyonlarda litre olarak tutarsızlık olduğunu belirttim. 2 defa geri dönüş yaptılar. belirtilen istasyonlara denetmen yolladıklarını herşeyin normal olduğunu filan yazdılar. bi kaç defa başıma geldi 52 55 litre benzin bastıkları oldu. civic mümkün değil 55 litre benzin alsın. kaldı ki ittirerek götürmüyorum arabayı. depoda illa ki benzin oluyor.

geçen opet maslaktan aldım 100 liralık benzin. 450 km gittim :D bi yanlışlık oldu sanırım. shell den alıyorum 280 300 gidiyor. opetten genelde 100 liraya (21 litre diyelim) 300 km yol yapıyorum. bazen 350 de oluyor.

Benzin konusunda ciddi farklar olduğunu düşünüyorum. Ancak ispatlamak çok zor.

alıcam 2 bidon aynı istasyon aynı pompada 2 farklı dolum hızında doldurucam video çekicem diyorum. sakın yapmayın çok tehlikeli diyorlar. :D

kelalper
29-01-2013, 13:55
fazla araştırma yapmadım sadece bir örnek.

Tüketici haklar, devre tatil, otomobil ikayetleri ve mehmet barak ne diyor? (http://www.ttkd.org.tr/otomobil_davalari/fazla_yakit_tuketen_arac_citroen_davasini_nasil_ka zandik.html)

O zaman yarın herkes iade etsin arabasını. Çünkü kimsenin fabrika verilerinde benzin yaktığını zannetmiyorum. Yanlış mıyım? arada bariz olarak bir sorun yoksa 9 lt yakan araba 12-13 yakmaz. 10 yakar 10.5 yakar. 12-13 yakıyorsa o arabada sorun vardır. Haa yok arabada sorun yok diyorsa servis o zaman servisten yazı alırsın. Gidersin mahkemeye kazanırsın tabii ki. Ama fabrika koşuluna yakın bir koşulda problemi olmayan araba o kadar yakmaz. Tolerans dahilinde fazla yakar. .+- toleransı vardır.

FAGE12
22-02-2013, 23:15

pekı solendıgı gıbı aralarında o kadar fark olmasına ragmen dogus otodada dınamometre olmagına gore arkadasda solemınde ısrarcı ıse sıkayet ederse arac almanyaya mı gıdek teknık ekıp mı gonderılecek ? bu durumda ne yapılması gerekılıyor merak ettım ?

by_speedvw
27-03-2013, 20:16
ben benzinle ilgili shell e şikayette bulundum. bazı istasyonların özellikle kötü benzin sattığını menzilin kısaldığını anlattım. bazı istasyonlarda litre olarak tutarsızlık olduğunu belirttim. 2 defa geri dönüş yaptılar. belirtilen istasyonlara denetmen yolladıklarını herşeyin normal olduğunu filan yazdılar. bi kaç defa başıma geldi 52 55 litre benzin bastıkları oldu. civic mümkün değil 55 litre benzin alsın. kaldı ki ittirerek götürmüyorum arabayı. depoda illa ki benzin oluyor.

geçen opet maslaktan aldım 100 liralık benzin. 450 km gittim :D bi yanlışlık oldu sanırım. shell den alıyorum 280 300 gidiyor. opetten genelde 100 liraya (21 litre diyelim) 300 km yol yapıyorum. bazen 350 de oluyor.

Benzin konusunda ciddi farklar olduğunu düşünüyorum. Ancak ispatlamak çok zor.

alıcam 2 bidon aynı istasyon aynı pompada 2 farklı dolum hızında doldurucam video çekicem diyorum. sakın yapmayın çok tehlikeli diyorlar. :D

abi sen 100 tl lik benzinle nasıl hangi şartlarda 300-350-450 km yollar yaptın aklım almıyor tamam bende opetten aldıgımda 20 km felan fazla gidiyorumda aralarındaki 100 km liık fark büyük bir iddaa

ilkercom
27-03-2013, 20:33
Dedim ya bi sikinti oldu sanirim yoksa normalde o kadar gitmez. Ancak her zaman bi depoda opet en az 50 km cok yol yapiyor. Bu da 8 litre gibi tasarruf eder. Shell ise 1 litre vaad ediyor reklamlarinda.

Bu arada bi umut hep ayni istasyon ayni pompaya gidiyorum. :)

arm
01-04-2013, 00:40
hava şartları da çok önemli sıcak-soğuk olmasını geçtim yağmurlu olması bile daha az yaktırır arabaya, test yapıyorsak uygun ortamlarda olmalı sadece benzinde kusur bulmamalıyız.