PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : change şüphesi sorunsalı

blacx
19-04-2012, 11:56
arkadaslar bu ayın 6sında aldığm arac ıcın dun emniyetten aracın change olma ihtimalınin oldugu ve araci kriminal incelemeye almak icin emniyete teslim etmem gerektigı soylendi ve bu sabah teslim ettim. Bu tur bı olay basına gelen oldumu? Yada change olma durumunda surec nasıl gelısır bilgisi olan varmı?

onursumer
19-04-2012, 12:04
emniyet bu tarz araçların sahiplerine uğraşırken nasıl yol izliyorki sizi bulabildiler

aynı renk model araçları mı sistemden kontrol edip çağırıyorlar incelemeye

ilk defa boyle bir uygulama duydum ama bu şekilde araştırıyorlarsa iyi bir durum

blacx
19-04-2012, 12:10
ne sekılde bır yol izledikleri hakkında bır fikrim yok fakat aracı yenı aldm ruhsatım daha eve yollanmamıstı gecicı ruhsatım var..tahminimce ruhsat düzenlenirken biseylerden şüphenildi..20-30 aracı toplamıslar bugun

individual
19-04-2012, 12:39
sakıncası yoksa araç markası modeli nedir ?

Eworen
19-04-2012, 12:54
Grey market alımı galiba araç ?

Bayi çıkışlı değil ise sıkıntılı olma durumu ihtimal dahilinde..

Frid
19-04-2012, 12:55
emniyet mensubu olduklarını kesin değil mi

slowmotion
19-04-2012, 13:05
emniyet mensubu olduklarını kesin değil mi

bende ondan şüphelendim. bir ara tanju çolağın getidiği araçları çağırmışlardı sanki... gerçekten merak ettim. ama tr de bile change okadar kaliteli yapılıyorki anlamak çok zor...
umarım bir sorun çıkmaz

blacx
19-04-2012, 13:12
araç 2001mercedes 220 cdi..kesinlikle emnıyet oto hırsızlık memurları o konuda sıkıntı yok aracı emniyetın otoparkına kendim cektım savcı talımatını okudum vs

Tugral
19-04-2012, 13:24
bizim başımıza gelmişti. Aracı emniyete bıraktık inceledirler 1 hafta onlarda kaldı. Sonra geri verdiler araç change ama biz bunu kanıtlayamıyoruz yapacak birşeyimiz yok hayırlı günlerde binin dediler. Sonra bizim kafada bi ışık oluştu aracı lifte kaldırınca motor bölümünün kasayla birleştiği yerde baştan başa kaynak izi vardı anladıkki aracın komple önü değişmiş. Galerinin birine sattık binemedik o arabaya.

ondertopcu
19-04-2012, 13:27
Vay arkadaşya ne günlere kaldık inş birşey çıkmaz

meLaNchoLic
19-04-2012, 13:29
acaba araba alıcagımız zamanda emniyete götürsek hocam şuna bi baksanız change mi degilmi ona göre alıcaz desek ne yaparlar ki incelerlermi ?

darkmoon
19-04-2012, 13:36
bu gün haberlerde vardı konuyla ne kadar alakalı bilmiyorum ama türkiyeye giren lüks otomobillerin bazıları normal otomobil olarak gösterilmiş lüks oto vergisine dahil edilmesin diye emniyetde bunun farkına varmış galiba bu araçların ve bu işi yapanların peşine düşmüş konuyla bir alakası varmı onu bilemiyorum tabi haberlerde denk geldim bugün bu konuyuda okuyunca üstüne geldi..

darkmoon
19-04-2012, 13:38
acaba araba alıcagımız zamanda emniyete götürsek hocam şuna bi baksanız change mi degilmi ona göre alıcaz desek ne yaparlar ki incelerlermi ?

change genelde çok pahalı üst sınıf araçlarda yapıyorlar orta sınıf misal civic focus mondeo v.b gibi araçlarda pek olmaz aldığınız pahalı üst sınıf bir araçsa yada zamanının pahalı üst sınıf araçlarından biriyse ve resmi distiribütör girişi yoksa rağmetli azer bülbülünde dediği gibi her an her şey olabilir..

TigeR
19-04-2012, 13:40
bizim başımıza gelmişti. Aracı emniyete bıraktık inceledirler 1 hafta onlarda kaldı. Sonra geri verdiler araç change ama biz bunu kanıtlayamıyoruz yapacak birşeyimiz yok hayırlı günlerde binin dediler. Sonra bizim kafada bi ışık oluştu aracı lifte kaldırınca motor bölümünün kasayla birleştiği yerde baştan başa kaynak izi vardı anladıkki aracın komple önü değişmiş. Galerinin birine sattık binemedik o arabaya.

incelesede bişey çıkmamış ki :)

Frid
19-04-2012, 13:43
bir arada silindir hacimlerinin doğruluğuna el atsalar iyi olur bence 5000 motor arabayı 2498 yazdırıyorlar, bu maliyenin problemi gerçi :)

meLaNchoLic
19-04-2012, 13:47
incelesede bişey çıkmamış ki :)

çıkmışta kanıtlayamamış.. change ama kanıtlayamıyoruz dedimi adama dönerim derim valla saglam iş yapmışın ama başkasına sat arabanı derim :D

blacx
19-04-2012, 14:25
bir arada silindir hacimlerinin doğruluğuna el atsalar iyi olur bence 5000 motor arabayı 2498 yazdırıyorlar, bu maliyenin problemi gerçi :)

bu arada siz yazınca aklıma geldi.şu şekilde bi durum var araç ruhsatta 2 200 cdı dıe gecior fakat sılındir hacmi 2148 yazıyor acaba bu durummu şuphe çekti cunku bıldıgm kadarıyla 2001 modelde 200 cdı yok. Ve 2148 cc olan arac 220 olmazmı?

Emre Ekrem
19-04-2012, 14:38

abbbooooowwww, :D :D süfer fikir

corcor
19-04-2012, 14:50

kimse böyle yazdırmıyor mtv aracın kilosuna göre alındığı yıllarda ruhsattaki motor hacminin bir önemi yoktu kafalarına göre yazıp geçiyorlardı bu yüzden eski araçlarda motor hacimleri ruhsatta hep yanlış araç sahibinin burda suçu yok ruhsatı yapıp veren kendileri...

GokhanRS
19-04-2012, 14:52
Tugral, yani şimdi araç çenç ama alın binin ispatlayamıyoruzmu dediler. yani hiç bi sorun çıkmadımı

darkmoon
19-04-2012, 15:04
kesim yerlerini oynandığını falan görmüşlerdir ama evraklar yasal ve tamsa salmışlardır.. yani o işi yapanların ciddi bir organizasyon olması lazım sadece aracın şasi motor no sunu değiştirmekle kalmayıp trafikdede içerde adamları olması lazımki evrakları tam olup polisler ispat edemiyoruz deyip salsınlar..

blacx
21-04-2012, 11:40
çok şukur aracımı biraz once teslım aldım..bu arada araçlar sadece luks araclar degilmis sahın honda mazda mercedes her turlu aracta change olan bulunmuş..

onurars
21-04-2012, 12:07
Bir arkadaşımın başına geldi aynı olay,üniversiteden tekniK ekip inceliyor aracı.Benim arkadaşıma satan adam change işi yapıyormuş ve o adamın sattığı tüm arabaları topladılar ve araba change çıktı sonuç olarak arabaya el koydular adam 4 ay yattı çıktı mahkeme devam ediyor arkadaşıma para falan hiçbişe ödemedi.

1.8 turbo
21-04-2012, 12:21
satın aldıgınız kısı change ısı yapıyordur ordan baglantı kurup ulasmıslardır sızın arabaya.yoksa evrak ustunde bısey anlıycaklarını sanmıyorum.

arkadasım babasna sahın almıstı 3-4 sene bındıler araba duzenlı olarak vızeden gectı bı gun polıs gelıyo kapıya bu araba hırsızlık malı dıyo arabaya el koyuyo. motor şasi degısmısler. hırsız yakalandı ama olan bızım arkadsa oldu araba parası yalan oldu

rodya
21-04-2012, 12:27
Allah helps size

blacx
21-04-2012, 12:40
aracımı temiz bi sekilde teslim aldım.benim aracın change olmadigı anlasıldı cok sukur..ama toplana çogu arac change cıkmıs. Polıste ısyanda bız ceteyı cokertıyoruz ama adamlar kısa zamanda cıkıyor bizde bıktık dıyor. Bu konuda cok hassasım 106 ım calınıp parcalanmıstı..topunun Allah belasını versın!

Tugral
21-04-2012, 12:52
Tugral, yani şimdi araç çenç ama alın binin ispatlayamıyoruzmu dediler. yani hiç bi sorun çıkmadımı

hayır hiçbirşey çıkmadı. Ama bizde arabaya binmeye istek kalmadı. İzmirden almıştık arabayı 96 Toyota corollaydı. Polisler rahatca binebilirsiniz sizle alakalı birşey değil zaten kanıtlayamıyoruzda artık birşey olmaz dediler ama gönül geçti arabadan

multispace
21-04-2012, 15:32
bu dünyada o kadar şerefini yitirmiş gözünü para bürümüş insan var ki ne yapacagımı şaşırdım... 2.el arabalara bakmaya korkar oldum.. kimin ne oldugu beli değil :(